Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Piotr777 03.01.2017 23:34

Smuda też nie mówi po polsku, ani po angielsku...A jednak trenował Wisłę, 3 razy. I nawet MP zrobił.

Kryniu 03.01.2017 23:36

Co mi się nasunęło. Facet z pewnością jest znajomym Junco. Nie zna Angielskiego, naszych realiów i nie posiada papierów. To nie brzmi za dobrze. Wyobrażacie sobie poważną firmę, która podobnie dobiera sobie pracowników. Pod względem wizerunku, mam wrażenie że klub sam chętnie staje pod ścianę i daje rozkaz do rozstrzelania. Powiedzmy sobie szczerze, przy fakcie dokonanym możemy tylko życzyć mu powodzenia, ale do cholery Wisła to poważny klub i takie ruchy nie powinny mieć miejsca. To policzek dla obecnych w klubie, piłkarzy i całej reszcie. To tak jakbym planował swoją przyszłość w oparciu o wygraną w totolotku, której jeszcze nie wylosowałem. Niby szansa jest ale pierwej mnie autobus potrąci niż wygram. PS> Wracając do tego Angielskiego nowego trenera. Skoro nie potrafi władać w tym języku mając ponad 40 lat na karku, oznacza, że nigdy nie brał na poważnie kariery poza Hiszpanią. Innymi słowy, gość z ograniczonymi ambicjami.

wolfy 03.01.2017 23:37

Ktoś tu kiedyś o Motyce wspominał i potraktowano to jako żart (zgodnie z zamysłem autora).
Czułbym się teraz pewniej z Motyką.

KrzychooR 03.01.2017 23:37

Domyślam się że Uefa Pro nie ma i Kmiecik będzie robił za słupa?

wolfy 03.01.2017 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1460485)
Domyślam się że Uefa Pro nie ma i Kmiecik będzie robił za słupa?

To już byłaby totalna kompromitacja.

Pero 03.01.2017 23:39

^^
Obecnie cała administracja przy której rząd ma cokolwiek do powiedzenia jest tak wybierana więc jestem w stanie sobie wyobrazić taką firmę...

wolfy 03.01.2017 23:42

Ale jeśli Sobolewski jest za mało doświadczony, a dostajemy w zamian wuefistę, to się trochę dziwnie robi.

KrzychooR 03.01.2017 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1460486)
To już byłaby totalna kompromitacja.

Jednak na twitterze opisuje się jako uefa pro coach więc chyba Kmiecik będzie zbędny...

!!IRIVER!! 03.01.2017 23:42

Na TVP1 akurat trwa Dzień Świra. No istny dzień świra nam ....a mać zaproponowali. Jaaaaa .......e.

KrzychooR 03.01.2017 23:45

Może trzeba było wziąć Żurka... albo Janasa...

As 03.01.2017 23:49

Z drugiej strony Legia wziela tego Hasiego. Facet niby z sukcesami, papiery mial, CV niezle, jako pilkarz tez w powaznych klubach kopal a okazal sie byc totalnym nieporozumieniem.

El'kabat 03.01.2017 23:54

W jaki sposób ten cymbał ma się porozumiewać z zespołem ? Zna w ogóle angielski, czy będziemy tłumacza za nim targali ??

ŻENADA

crux.a 03.01.2017 23:55

https://www.youtube.com/watch?v=0t1KITMnr6g

A może to jakiś happening?

wolfy 03.01.2017 23:56

Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby taki ogór trafił do Piasta albo Łęcznej, to byśmy teraz robili sobie z nich jaja.

universe 03.01.2017 23:57

Co tu się wyprawia się, w naszej Wisełce ??
Jedyne wytłumaczenie, że pewnie dużo tańszy od polskiego odpowiednika z niższych lig.

Virusman 03.01.2017 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1460493)
W jaki sposób ten cymbał ma się porozumiewać z zespołem ? Zna w ogóle angielski, czy będziemy tłumacza za nim targali ??

ŻENADA

Jako tłumacz hiszpańskiego na polski będzie pracował Portugalczyk przesunięty z Akademii Wisły Goncalo Feio. Z naszym językiem nie ma problemów. Nauczył się go parę lat temu jak był u nas na Erasmusie.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka...611,1,727.html

Rok temu, gdy go zatrudniali:
http://akademiawisly.pl/goncalo-feio...em-w-akademii/

WislaFan123 03.01.2017 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez universe (Post 1460496)
Co tu się wyprawia się, w naszej Wisełce ??
Jedyne wytłumaczenie, że pewnie dużo tańszy od polskiego odpowiednika z niższych lig.

Do kolegi wyzej tam - jak kiedys o Motyce wspominalem, gdzie gosc mial przyzwoite wyniki w danej 1 lidze (obecnej Ekestraklasie) biorac pod uwage jakie prowadzil zespoly

Motyka mysle ze by nie powiedzial wiecej niz 10 tys pln miesiecznie....

El'kabat 04.01.2017 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Virusman (Post 1460497)
Jako tłumacz hiszpańskiego na polski będzie pracował Portugalczyk przesunięty z Akademii Wisły Goncalo Feio. Z naszym językiem nie ma problemów. Nauczył się go parę lat temu jak był u nas na Erasmusie.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka...611,1,727.html

Rok temu, gdy go zatrudniali:
http://akademiawisly.pl/goncalo-feio...em-w-akademii/

Ja pier.dole :alleluja:

Kreujmy się dalej na poważny klub.

Konrad. 04.01.2017 00:06

To są ....a jaja.

Facet nie zna angielskiego (nawet podstaw skoro potrzebuje tłumacza) - czyli jest totalnym amatorem, który w życiu o karierze trenera pierwszoplanowego nie marzył. Typowy czwartoligowy wuefista.

Jego szczytowym punktem w karierze były (przegrane) baraże o trzecią ligę hiszpańską...

Od pół roku jest bezrobotny - czytaj: żaden klub trzeciej ligi hiszpańskiej nie złożył mu oferty.
-----------------------
Junco: Siema Kiko, dobre wieści!
Kiko: Słucham.
J: Ile tam w Hiszpanii ci płacili?
K: 4 tys euro miesięcznie.
J: Ok, załatwię ci fuchę na pół roku za 12 tys euro, ale 10 tys mi odpalasz. Pasi?
K: Spoko!
J: Druga rzecz, masz tam jakiś "utalentowanych" 19 latków bez klubów?
K: Coś by się znalazło.
J: Znajdź trzech: środkowego obrońce (za Guzmica), bocznego obrońcę (Sadlok), kogoś do środka pomocy (Mączyński), powiedz im że dam im 3,5 letnie kontrakty w polskiej ekstraklasie po 10 tys euro na miesiąc.
K: Co w zamian?
J: Po dyszce od głowy dla mnie. Plus niech podpiszą umowę z moim kuzynem-agentem na 5 lat. Na pewno lepiej na tym wyjdą niż gnicie w czwartej lidze.
K: Spoko jest deal.

nesta 04.01.2017 00:06

@Elkabat,

Ale Feio to zostaw w spokoju. Gość robi mega robotę w akademii, świetnie zna sie na szkoleniu młodzieży i to akurat dobry ruch. Bo raczej na pewno nie będzie jedynie tłumaczem tylko tez jednym z asystentów, łącznikiem z AP. Tez zapewne o to chodziło jak była mowa, ze hitowe zmiany w akademii w czwartek.

kubad99 04.01.2017 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1460501)
@up,

Ale Feio to zostaw w spokoju. Gość robi mega robotę w akademii, świetnie zna sie na szkoleniu młodzieży i to akurat dobry ruch. Bo raczej na pewno nie będzie jedynie tłumaczem tylko tez jednym z asystentów, łącznikiem z AP. Tez zapewne o to chodziło jak była mowa, ze hitowe zmiany w akademii w czwartek.

Dokładnie. Tym bardziej, że to nie jakiś erasmus jak można gdzieniegdzie wyczytać. Gosc pracował jako trener młodzieży w Legii a później kilka lat jako Analityk w pierwszym zespole.

wolfy 04.01.2017 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1460500)
To są ....a jaja.

Myślę że tutaj akurat panuje consensus...

nesta 04.01.2017 00:13

To raczej awans dla niego żeby podkreślić jego znaczenie.Tlumacz to fucha przy okazji.
Ostatnio tez Wisła Puławy z nim rozmawiała odnośnie funkcji 1 trenera.

maxus 04.01.2017 00:13

Ale przynajmniej znał realia kraju, że o komunikacji nie wspomnę ;)

Nawet jeśli założyć że to utalentowany trener i ma spory potencjał, a do tego jest genialnym taktykiem i analitykiem, to czy ktoś mu powiedział że pierwsze 3 mecze zagra w zimie, a jego zawodnicy nie zrozumieją ani słowa?:)

crux.a 04.01.2017 00:20

Ale wiecie chłopcy i dziewczęta, portugalski i hiszpański to jak polski i rosyjski. Zakładam optymistycznie, że albo Ramirez zna portugalski, albo Feio mówi po hiszpańsku.

Tak czy inaczej, polecenie Hiszpana będzie docierało do zespołu przez dwa języki obce. Może wysłać ich wszytskich na jakiś kurs esperanto?

pomeran 04.01.2017 00:24

Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy chyba jeszcze nie ogarnęli kto właśnie został trenerem Wisły.

Nie przyjechał na testy piłkarskie, nie przyjechał na staż, nie przyjechał do akademii jako 46346 trener, nie przyjechał na wymianę między zaprzyjaźnionymi klubami, nie zgubił się w drodze powrotnej po sylwestrze z dwójką z Zakopanego. przyjechał pracować jako trener 1 drużyny !

Zatem: Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska (przeczytać na głos kilkukrotnie, może niektórym zaświta co tu nie pasuje)

Jedyna nadzieja, że Sobol dalej to będzie ogarniał tylko już jako asystent.
Nie wiem co ten Junco zrobił z zarządem, że zgodzili się na tą kompromitację.

LucjuszWielki 04.01.2017 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1460484)
Ktoś tu kiedyś o Motyce wspominał i potraktowano to jako żart (zgodnie z zamysłem autora).
Czułbym się teraz pewniej z Motyką.

Ja wspominałem, bo temat przez długie lata wisiał w powietrzu, pisałem żartobliwie, ale że był juz dawno przymierzany to FAKT.

KrzychooR 04.01.2017 00:26

A może jednak on idzie do akademii a jutro wyskoczy jakiś hector raul cooper? :D

wolfy 04.01.2017 00:30

Nasz nowy trener już wylądował w Polsce: LINK.

krzywy 04.01.2017 00:41

Kuwra ale jaja. To na której ulicy ta czwartkowa konfa???


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl