Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

BiałaGwiazda 29.07.2016 16:52

Co nieco o naszym nowym właścicielu:

Cytat:

Meresiński mówił też, że pod względem finansowym był i jest przygotowany na przejęcie Korony. W przygotowanym na konferencję biogramie możemy wyczytać, że jest biznesmenem oraz inwestorem działającym w sektorze nowych technologii. Jest między innymi twórcą serwisu Projekt-Gmina.pl, umożliwiającym wymianę informacji oraz ofert między samorządami. Specjalizuje się też w zarządzaniu i optymalizacji rozwiązań ubezpieczeniowych dla klientów korporacyjnych. Jest absolwentem Instytutu Prawa i Administracji.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyski...rony,10049492/

Co by nie mowić,prezencja naszych nowych właścicieli konkretna. Prawdziwi playboye :D
http://bi.gazeta.pl/im/37/38/13/z201...-i-Marka-C.jpg

jackieboy 29.07.2016 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1444671)
Przecież Mioduski i Leśny kupili klub zbudowany przez ITI(mowa o sponsorach, kadrze, akademii, itd., a przede wszystkim masie wpompowanych pieniędzy i spłaceniu długów). Co tutaj mieli dokładać? Jedynie powiększać budżet(kupowali Legię z przychodami 90 mln zł/rocznie). Troszkę inna sytuacja i punkt wyjścia. Dlatego potrzebny był właściciel z głową na karku, a ktoś taki...

Tu też nie przychodzą właściele na ziemie posypaną wapniem.
Masz sponsora na koszulkach.
Masz dzierżawę treningówki.
Dług (to nie jasne) ale wydaje się, że nie ma już nad karkiem kilku dziesięciomilionowych zaległości.
Płace nie trawią takiej części budżetu jak w L czy Wiśle wcześniej.

Pole do popisu jest

wiertar 29.07.2016 16:57

cos czuje ze bedziemy lechią 2

nesta 29.07.2016 16:58

W oficjalnym oświadczeniu jest nawet mowa, ze ktos za nimi stoi. Spokojnie. Trzeba poczekać.

seba_109 29.07.2016 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1444695)
W oficjalnym oświadczeniu jest nawet mowa, ze ktos za nimi stoi. Spokojnie. Trzeba poczekać.

w którym zdaniu jest to opisane?

pomeran 29.07.2016 17:08

Nikt nie wie jak to jest z finansami u nowego właściciela... ale czy zakładamy, że Pan Bogusław Cupiał, który co by nie mówić - miał do Wisły serce, sprzedał ją jakimś kolesiom za kilka mln i pozwolił na jej popadnięcie w piłkarski niebyt ? Wydaje się to wątpliwe. Skoro było ich stać na zakup Wisły, znaczy że kasę mają nie taką małą jak się tu kreśli. Opierając się na oświadczeniu - gwarancje bankowe również zostały przekazane. Czas pokaże dokąd zmierzamy.

na koniec gorzka refleksja... p.Cupiał przespał nie tylko okres śwetności Wisły, ale przespał również moment na jej sprzedaż. Bo lata wstecz.. wartość Białej Gwiazdy była dużo wyższa. Tak naprawdę z TF zmierzaliśmy powoli w dół. Quo Vadis Wisło..

jackieboy 29.07.2016 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1444695)
W oficjalnym oświadczeniu jest nawet mowa, ze ktos za nimi stoi. Spokojnie. Trzeba poczekać.

Może......Cupiał?

rafalek 29.07.2016 17:13

Ciekawe, czy na koszulkach pozostanie Telefonika jako sponsor, czy wprowadzą do klubu kogoś swojego?

Jacha 29.07.2016 17:16

^ Do końca rundy jesiennej ma być jeszcze TF na koszulkach.

Karherop 29.07.2016 17:21

Jak u większości tutaj więcej u mnie niepewności, niż nowej nadziei .

Pytanie jaką drogą podążymy. Legii, Lechii czy Polonii Warszawa?

bódyń 29.07.2016 17:23

Pare słow o wascicielu
http://weszlo.com/2016/07/29/jakub-m...akow-kim-jest/

Mlecz 29.07.2016 17:25

A u naszego nowego właściciela - Waldemar Kita w obserwowanych na twitterze... ;)

OpEnTaNy 29.07.2016 17:27

na Fb tez ma pare znajomych z showbiznesu i paru znanych pilkarzy moze nie jest taki przypadkowy jak sie wydaje

WISŁAZWE 29.07.2016 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mlecz (Post 1444704)
A u naszego nowego właściciela - Waldemar Kita w obserwowanych na twitterze... ;)


Czego to dowodzi? :D
Że jest słupem Waldemary Kity?

A może Michnika bo na fejsie ma w polubionych Gazetę Wyborczą.

El'kabat 29.07.2016 17:34

Będzie gruba pralka i tyle w temacie. Słup jakich wielu.

Wojtas 29.07.2016 17:35

Kurczę...sam mam mieszane uczucia.Z jednej strony Wisla w niebycie potrzebuje pomocy,ale czy nowy prezes ją da?Mam do niego umiarkowany stosunek na razie.
Z drugiej strony Cupial nie sprzedal by WIsly byle komu,mysle ze za tym stoi cos jeszce ,bo to narazie wyglada troche jak młody facet kupowal od millionera klub ,ot tak.

speedfashion 29.07.2016 17:36

Jakiś taki... w typie DG77.

Tu niby ksiazka napisana, a teksty z SM, jak gdyby polski byl jego drugim jezykiem.

No coz, pewnie przebojowy i ze znajomosciami, wiec na dobrego slupa w sam raz.

Rob_Zombie 29.07.2016 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 1444689)
A kto jest? Każdy myślał że jak do tego dojdzie to przyjdzie poważny właściciel. Na razie wiadomo tyle że 2 gołodupców kupiło najlepszy klub ostatnich 20 lat w Polsce....

Faktycznie gołodupce, kupili klub za 20 milionów złotych (zdaje się że plus/minus o takiej kwocie pisano wcześniej że oczekuje Cupiał), toż to drobne. Pewnie tyle to masz w swojej lewej kieszeni od dresów.

Mlecz 29.07.2016 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1444707)
Czego to dowodzi? :D
Że jest słupem Waldemary Kity?

A może Michnika bo na fejsie ma w polubionych Gazetę Wyborczą.

Niczego nie dowodzi :D Z drugiej strony jak bawimy się w jakieś spekulacje, kogo to może być słup/powiernik, to jednak trzeba pamiętać, że Kita był w przeszłości zainteresowany Wisełką.

El'kabat 29.07.2016 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1444711)
Faktycznie gołodupce, kupili klub za 20 milionów złotych (zdaje się że plus/minus o takiej kwocie pisano wcześniej że oczekuje Cupiał), toż to drobne. Pewnie tyle to masz w swojej lewej kieszeni od dresów.

Tylko, że to nie ich moneta :alleluja: Chyba, że ktoś tu w to wierzy :D

Rob_Zombie 29.07.2016 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1444713)
Tylko, że to nie ich moneta :alleluja: Chyba, że ktoś tu w to wierzy :D

Nie wiem czy ich. Ty też nie wiesz, najwyżej coś ci się wydaje.

Smyrgu 29.07.2016 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jackieboy (Post 1444699)
Może......Cupiał?

w dużym uproszczeniu bardzo prawdopodobne,że byli na tyle elastyczni i zgromadzili taka grupe sponsorów a nie inwestorów, że zgodzili sie na bardzo trudne warunki Cupiała. Takze bylbym ostrozny co do całkowitej oprócz formalnej zmiany wlasciciela... prawda leży w zapisach umów, których nigdy nie poznamy...Cupiał nie oddał Wisły za bezcen, tutaj napewno jest co innego na rzeczy...Na pewnym poziomie inwestycyjnym/marketingowym i wogole zmiana wlasicciela nie odbywa sie na zasadzie ze poajwia sie naziwsko co do ktorego jest wiecej znakow zpaytania niz odpowiedzi...Zadna powazna grupa kapitalowa nie pozwoli sobie na firmowanie inwestycji nazwiskiem no name i jakiegos menadzera...przyszłość wyjaśni o co tak naprawde chodzi....

Delgado 29.07.2016 18:00

No dobra, wszystko super, wiadomo, słupy, za nimi wielka kasa, Boguś nie zostawiłby Wisełki w rękach gołodupców.
Ale w takim razie dlaczego w Kielcach rozpoczęli od obniżki kontraktów? Wtedy nie byli słupami, a teraz są?
No serio zagadkowe to wszytko. Może cała ta próba wykupu Korony to była jedna wielka mistyfikacja, żeby uwiarygodnić się, że nie ma żadnej pralki za plecami (i stąd te rozmowy o obniżkach)?

OpEnTaNy 29.07.2016 18:03

moze ktos z tej nowej koroporacji Scripps Networks Interactive ktora przejela tvn stoi za tym typem

Viper 29.07.2016 18:12

Tylko, że o rzekomej obniżce kontraktów w Kielcach mówili radni, żaden piłkarz się w temacie nie wypowiedział. Trzeba też pamiętać, że w trakcie rozmów z na temat przejęcia Korony on rozmawiał już z Cupiałem w całkowitej tajemnicy (patrząc na datę zamiany długu na akcje). Więc moim zdaniem była to zasłona dymna i rozmowy z Koroną miały upaść. Faktycznie dziwne to wszystko, jakby to byli amatorzy i gołodupcy to już dawno by wypłynęło, że rozmawiają z Cupiałem.

nesta 29.07.2016 18:13

Tak naprawdę nikt nie wie jak to było w Kielcach. Może zaproponowali obniżkę 1-2 zawodnikom, a reszta stanęła za nimi w obronie i zrobiła im czarny PR w mediach, może zaproponowali coś innego, niepopularnego wśród zawodnikow wiec Ci wymyślili bajke o obniżce kontraktów, a może to była historyjka radnych, aby uwarygodnić swoją decyzję o storpedowaniu rozmów. Nie wiemy.

Ja się trzymam tego, że Cupiał nie po to tyle trzymał Wisłę nawet w trudniejszej sytuacji finansowej kilka lat temu, żeby teraz tak o oddawać ją przypadkowym osobom. Wierzę, żę wie to czego nie wiemy my.

Borek, który sporo o srodowisku piłkarskim w PL wie napisał tez na TT niedawno o nowym właścicielu per "Mereś" i, że wie na czym to wszystko polega, ale nie powie.

arti 29.07.2016 18:20

Bądźmy dobrej myśli bo cóż nam pozostało
chyba że ktoś wie i może napisać co jest grane, to poproszę.

Davey777 29.07.2016 18:23

Nowi właściciele i wielka niewiadoma. Oby stał za nimi spory kapitał.

Clanowy 29.07.2016 18:31

Spokojnie....

Poczekamy zobaczymy. Wiele się wyjaśni jak się okaże kto będzie nowym sponsorem na koszulkach.

Wiadomo, że jeśli ktoś za nowym właścicielem stoi to nie wpompuje w klub pieniędzy inaczej.

No a jeśli ktoś stoi to raczej ma ambicje wprowadzenia klubu na salony europejskie inaczej nie miałoby to sensu i w takim razie jedynym sposobem to wzmocnić zespół a do tego potrzeba kasy.

Sebastiaos 29.07.2016 18:31

Moi drodzy, proponuję już teraz zacząć odkładać kasę, żeby w razie czarnego scenariusza szybko dźwignąć Wisłę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl