Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [35 kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, 6 maja, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9620)

Barti 08.05.2016 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1439329)
W C+ wybrali Ondraska na zawodnika meczu, ale herbatnik Framat i drugi ananas Barti muszą wrzucić swoje trzy grosze w temacie. Szkoda strzępić ryja jak to mówił Zbyszek.

(...)

Skoro sam Jacek Gmoch zalogował się na forum to jednak muszę odpowiedzieć. W całym tym wywodzie brakuje mi tylko jednego stwierdzenia: umiejętność gry tyłem do bramki.
Dziękuję.

FraMat 08.05.2016 13:29

Jednak Ondrasek był sprowadzany jako lekarstwo na brak skuteczności w ataku a nie na problemy w rozgrywaniu. Tę drugą rolę spełnia znakomicie, do pierwszej wiele mu brakuje

szprotson 08.05.2016 14:05

to Ty sprowadzales Zdenka ze wiesz w jakim celu go podpisaliśmy?

Barti 08.05.2016 14:08

Niestety nie mamy sekcji piłki ręcznej bo Zdenek byłby idealnym kołowym. I na tym myślę faktycznie zakończmy ten temat bo się niepotrzebnie pokłócimy. Wszyscy jesteśmy chyba kibicami Wisły i zależy nam na jej wielkości.. Zadajmy sobie tylko pytanie czy chcemy być minimalistami czy chcemy żeby nasz kochany klub był na samej górze.

WioReXXX 08.05.2016 14:33

@fialo.

Nic dodac, nic ujac. W canal plus tez kiedys ladnie analizowali jak Ondrasek robi miejsce innym i to nie tylko Brozkowi, ladnie sciagajac na siebie obroncow. Przyklad, jeden z wielu, https://youtu.be/_U0knGyt_kc?t=26s
Ondrasek robi autostrade Wolskiemu, sciagac na siebie Madere. Takich akcji w tej rundzie było już mnóstwo.

Naprawde niezly transfer.

fialo 08.05.2016 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1439343)
Skoro sam Jacek Gmoch zalogował się na forum to jednak muszę odpowiedzieć. W całym tym wywodzie brakuje mi tylko jednego stwierdzenia: umiejętność gry tyłem do bramki.
Dziękuję.

Cóż w prosty sposób w krótkiej analizie obnażyłem Twoją igonrancję, Ty w odpowiedzi nazwałeś mnie Gmochem. Niech każdy sobie wyciagnie wnioski. Miłej niedzieli.

Barti 08.05.2016 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1439350)
Cóż w prosty sposób w krótkiej analizie obnażyłem Twoją igonrancję, Ty w odpowiedzi nazwałeś mnie Gmochem. Niech każdy sobie wyciagnie wnioski. Miłej niedzieli.

Dziękuję i wzajemnie. Miłej niedzieli. Z WIŚLACKIM pozdrowieniem.

xanti1906 08.05.2016 19:22

Jeżeli coś działa, to znaczy, że jest dobre i nie ważne w jaki sposób. Faktem jest, że Ondrasek wykonuje z przodu pracę, na której korzystają inni i jeśli ceną za to są słabe liczby bramek to ja jestem za tym, żeby Kobra do końca kontraktu miał tam 0. Daj Bóg mu zdrowie i strzelających wszystkich naokoło.

wierny 08.05.2016 19:28

Naprawdę ktoś może mieć wątpliwości czy Ondrasek to dobry transfer?
Gość po prostu wjeżdża na pełnym hardcorze w obrońców, mówiąc krótko nie .......i się.
Atakuje, broni taranując każdego. Gość w jednym meczu wygrywa stykowych pojedynków więcej niż Boguski w całej karierze. Wsadzi łeb tam gdzie inni nie wsadzą nogi. I serducho do gry ma ogromne.

Jaroo1 08.05.2016 19:47

I ot o chodzi. Bo jak się nie ma drużyny, która umie stworzyć 2 czy 3 zabójcze akcje to taki gościu czy 2,3 gości, którzy umieją robić wiatr tak porozdupcają defensywę rywala, że zawsze oni sami albo kolega z drużyny skorzysta na tym zamieszaniu jakie oni robią i dojdzie do okazji strzeleckiej.
Często nie mieliśmy walczaków w drużynie na przestrzeni tych kilku lat i mecze wyglądały tak, że nie potrafiliśmy strzelić celnie na bramkę. Trzeba było liczyć na jakiś przebłysk Brożka czy innego piłkarza, który sam sobie zrobi akcję albo fartownie mu się uda z kolegą coś rozegrać. A dzięki tym robiącym wiatr okazji jest pełno. Bo tak jak napisał wierny, oni się nie .......ą, robią szum i dzięki temu szyki obronne rywala są porozrzucane = łatwej komukolwiek z Wisły wyprowadzić akcję. A jak samych zamulaczy ma się z przodu to trudno zaskoczyć rywala, który zawsze ma 5 minut żeby się ustawić i zawsze taktycznie jest poustawiany i czeka na atak.

Ogryzek 08.05.2016 20:07

Ja tam doceniam grę Ondraska. Owszem wolałbym pewnie paru innych napastników, ale jak na klub który o mały włos nie poszedł na dno pozyskanie piłkarza jak Ondrasek uważam za sukces. Chociaż jeszcze raz napiszę że wolałbym aby został Stępiński. A najlepiej jakbyśmy mieli Stępińskiego i Ondraska.
Bo jeśli mamy ambicje o coś walczyć w przyszłym sezonie to musimy mieć kilku napastników i to o różnej charakterystyce.
(Porównuje Zdenka do Genkova którego pozyskaliśmy za dużą kasę nie widzę przewagi Bułgara. Wręcz mam wrażenie że sporo bardziej pożyteczny dla zespołu jest Czech).

BlurgH 08.05.2016 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1439362)
Bo jeśli mamy ambicje o coś walczyć w przyszłym sezonie to musimy mieć kilku napastników i to o różnej charakterystyce.

I o to właśnie chodzi.
Dla wszystkich przeciwników Ondraska - macie rację, jest trochę toporny, z jego skutecznością jest troszkę na bakier,czasami jego wola walki powoduje, że się zapędza, ale zaproponuję wam troszeczkę inny punkt widzenia:
Napastnik, który względnie spokojnie powinien nam gwarantować 10-12 goli w sezonie ( jeśli dobrze policzyłem, strzelił w 13 meczach 4 bramki ) + trochę asyst, a do tego jego gra wnosi wartość dodaną w postaci dodatkowych wariantów taktycznych i odrobiny więcej miejsca dla bardziej szklanych zawodników, to przy obecnej sytuacji finansowej klubu dobre ( nie bardzo dobre, nie doskonałe - po prostu dobre ) rozwiązanie. Nie ma co się ciśnieniować - jest u nas od pół roku, okres przygotowawczy przepracował z gościem, który powinien trenować piłkarzy w IV lidze. Dajmy mu trochę czasu i trochę wsparcia - widać, że chce strzelać więcej, pomóżmy mu. Po latach posuchy na pozycji 9, w końcu mamy Drwala ( specjalnie z dużej litery ), po którym widać, że w każdym meczu ma ochotę demolować obronę przeciwnika.
Jak nas będzie stać na wydanie 1 mln EUR na napastnika, to będziemy mogli domagać się czegoś więcej.
Dziękuję, dobranoc :)

FraMat 08.05.2016 21:53

Zgadzam się, że mamy pana Drwala. Nie chcę go wcale z Wisły wyrzucać. Piszę tylko o tym, że wszyscy raczej spodziewaliśmy się konkretnego napastnika a otrzymaliśmy trochę silniejszego Boguskiego.
Wiem, że na dzisiaj nie stać nas na drugiego Żurawskiego czy Frankowskiego.
Po prostu wcale się Ondraskiem jako napastnikiem nie zachwycam.
A nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie Brożek (wiek i kontuzje) i wtedy stwierdzimy, że rozpychanie się Zdenka nikomu na nic się nie zdaje.

AntyMod 08.05.2016 23:27

Brozek podpisal kontrakt na kolejny rok- wiec mozmy pomarzyc tylko o napastniku , chcialbym tylko zeby na dwa ostatnie mecze Wdowczyk wypuscil wszystkich grzejacych lawe , od 1 minuty zeby choc troche przekonac sie ile sa warci - przede wszystkim Drzazge , spadek nam juz nie grozi- sa ostatnie dwa mecze zeby mlodziez cos udowodnila ...okrzykneliscie Go mesjaaszem Wisly ( po farcie w Chorzowie i Niecieczy i i meczu z Jaga w 10 ) - to nich cos wkoncu udowodni

Barti 09.05.2016 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1439365)
Zgadzam się, że mamy pana Drwala. Nie chcę go wcale z Wisły wyrzucać. Piszę tylko o tym, że wszyscy raczej spodziewaliśmy się konkretnego napastnika a otrzymaliśmy trochę silniejszego Boguskiego.
Wiem, że na dzisiaj nie stać nas na drugiego Żurawskiego czy Frankowskiego.
Po prostu wcale się Ondraskiem jako napastnikiem nie zachwycam.
A nie wiadomo jak długo jeszcze pociągnie Brożek (wiek i kontuzje) i wtedy stwierdzimy, że rozpychanie się Zdenka nikomu na nic się nie zdaje.

Obyśmy się mylili ponieważ rozum podpowiada mi dokładnie to samo. W tym momencie jesteśmy bardzo przewidywalni. Każdy trener tak poinstruuje obrońców że Ci wykluczą Czecha z gry. To jest tylko opcja na słabych stoperów. Może się stać tak, że chłopcy bardzo szybko przestaną podniecać się Czechem jak murzyn śrubką. Mam nadzieję, że jesteśmy w błędzie i ten scenariusz się nie sprawdzi.

wiesniak842 09.05.2016 00:34

Ja tez do Ondraska poki co nie jestem przekonany ale wstrzymam sie jeszcze z konkretnymi ocenami, gdyz:
- gralismy poki co z samymi ogorkami (poza Zaglebiem)
- nie wiadomo jak bedzie wygladala nasza taktyka, styl gry itp itd jak Dariusz W. bedzie mial czas dla siebie do przygotowania druzyny
- nie wiadomo jak beda wygladac nasze ruchy transferowe i z kim przyjdzie mu grac/nie grac

Kurz 09.05.2016 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1439368)
Ja tez do Ondraska poki co nie jestem przekonany ale wstrzymam sie jeszcze z konkretnymi ocenami, gdyz:
- gralismy poki co z samymi ogorkami (poza Zaglebiem)
- nie wiadomo jak bedzie wygladala nasza taktyka, styl gry itp itd jak Dariusz W. bedzie mial czas dla siebie do przygotowania druzyny
- nie wiadomo jak beda wygladac nasze ruchy transferowe i z kim przyjdzie mu grac/nie grac

Ondrasek jest napastnikiem w stylu Heskeya. Ma swoją rolę do odegrania na boisku. Szczególnie w systemie 4-4-2. Nigdy pewnie nie będzie strzelał powyżej 20 bramek w sezonie, ale 10-12 jest w jego zasięgu i to styknie.

s1mone 09.05.2016 11:12

Chciałbym rozwiać trochę mitów tutaj.

Można wiele Ondraskowi zarzucić, bo to nie jest typ szybkiego napastnika tylko raczej taki gość na którego gra się górne piłki. Mimo wszystko te 10 bramek w sezonie raczej chłop gwarantuje, więc jest dużo lepiej niż w przypadku wcześniej sprowadzanych przez nas napastników (poza Brożkiem). W dodatku robi nam świetną robotę w ataku, bo możemy grać i ziemią i górą dzięki niemu.

Z resztą moda jest też na jechanie po Boguskim, a nikt nie zauważył, że Rafał liczbowo rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej historii gry w Wiśle Kraków (8 goli) co daje mu również miano jednego z najskuteczniejszych pomocników Ekstraklasy tym sezonie.

pepe72 09.05.2016 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1439345)
Jednak Ondrasek był sprowadzany jako lekarstwo na brak skuteczności w ataku a nie na problemy w rozgrywaniu. Tę drugą rolę spełnia znakomicie, do pierwszej wiele mu brakuje

W dzisiejszej Wiśle brakuje jakości w każdej formacji więc narzekanie, że zamiast kilera mamy pracusia to raczej przesada.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl