![]() |
Trener preferujący ładną grę wieloma podaniami, związany z klubem i tani. I to chyba jego główne zalety. Ostatnim razem gra kombinacyjna wyglądała bardzo fajnie, ale brakowało spokojnej, konsekwentnej piłki. Najlepiej czuliśmy się, gdy rywal szedł na wymianę ciosów i otwierał się. Przez to graliśmy bardzo nierówno, bo potrafiliśmy ładnie pokazać się przeciwko silnym ligowcom i w LE, ale zupełnie pogubić się w meczach z zespołami, które czekały na kontry.
Jeśli dobrze pamiętam, to w trakcie tych około 10 spotkań rozegranych podczas ostatniej kadencji Moskala aż w czterech dostawaliśmy czerwone kartki. To raczej była kwestia indywidualnych decyzji zawodników, a nie taktyki, ale pasowało to do ogólnego obrazu zespołu, który dawał się ponosić emocjom i nie potrafił grać wyrachowanej piłki. Sądzę, że w obecnej sytuacji potrzebujemy trenera, z którym będziemy systematycznie zdobywali punkty, a Moskal wciąż może nie mieć wystarczającego doświadczenia, by to zapewnić. Nie postawiłbym na niego teraz. Ba, gdyby dano mi wybór pomiędzy zostawieniem Franza na stanowisku i zatrudnieniem Moskala, to raczej wolałbym przetrwać ze Smudą do końca sezonu w międzyczasie szukając nowego, prawdopodobnie zagranicznego, trenera. Moskal ma potencjał by kiedyś być dobrym trenerem, ale to raczej nie jest jeszcze jego czas i wolałbym by doświadczenia nie zdobywał kosztem Wisły. |
Cytat:
|
Cytat:
Te slowa tłumaczą wszystk. Nie ma kasy na kogoś innego. |
W obecnej chwili Wiśle nie jest potrzebna ładna gra, tylko punkty. Musimy być przede wszystkim skuteczni. Jak wejdziemy już do tej pierwszej ósemki to kij z pucharami, można eksperymentować.
|
W świetle wyboru Moskala:
- zwyciężyła opcja w miarę tania (zgaduję) i kibicowsko bezpieczna - nowy trener potrzebuje silnego wsparcia zarządu i właściciela w postaci wytyczenia konkretnych celów, z którymi będą musieli zgadzać się także piłkarze, oraz zapewnienia stabilizacji finansowej tak, aby w drużynie mógł pojawić się element zdrowej rywalizacji. Osobiście uważam Moskala za utalentowanego trenera, choć chyba na razie bez większego autorytetu u polskich piłkarzy Wisły. Dlatego potrzebne mu jest wyraźnie okazywane wsparcie, bo moim zdaniem ma pojęcie o ustawianiu drużyny, a doświadczenie ma też wystarczające. Nie wiem, co ze sztabem szkoleniowym? Mam nadzieję, że Moskal nie będzie sam i prowadzenie drużyny będzie odbywało się na solidnych podstawach. Z mojej strony ostrożne poparcie, Wiem jednak, że Moskal nie ma siły przebicia, która pozwoliłaby mu być w klubie równorzędnym partnerem z prezesem. Mam nadzieję, że Gaszyński traktuje Moskala poważnie. Panie Moskal: raz, dwa, trzy... start! I powodzenia. |
Cytat:
Pamiętam jest zespół grał za czasów Moskala na przełomie 2011 i 2012 roku. To był kosmos, grali lepiej niż za Maaskanta. Potem przyszedł Probież i gra siadła od razu, jakby zespół był 2 ligi niżej. Kazimierz Moskal to dobry wybór. |
Malkontenci, czego się spodziewaliście? Guardioli? Dajcie mu szansę, a nie skreslacie na samym początku. Urban, Michniewicz czy Zieliński byliby lepsi?nie sądzę. Za to na pewno chcieliby więcej kasy. A na innych nas nie stać, uswiadomcie to sobie wreszcie. Ważne ze się skończył analfabetyzm w tym Klubie. A rozliczać zacznijmy jak trochę popracuje. Powodzenia Panie Kazimierzu!
|
Przypuszczam że Moskal był faworytem Gaszyńskiego od czasu jego przyjścia do klubu. Kaziu przez ostatnie lata się zahartował w Niecieczy i Katowicach także jestem ciekawy jak dużo mu dały te lata. Mocno trzymam za niego kciuki i mam dobre przeczucia co do tego człowieka, wierzę że zostanie z nami na dłużej i zrobi dobry wynik.
a tak na marginesie to: Właściciel - Wiślak Prezes - Wiślak Trener - Wiślak Kapitan - Wiślak Jak nie teraz to kiedy? :) |
Cytat:
|
Jeslli trener Moskal nie bedzie wymyslal zawodnikom nowych pozycji to juz bedzie dobrze. Stepinski czy Jankowski powinni grac obok Brozka w ataku a nie na skrzydlach. Zobaczy na leglej czy trener cos pozmienia w skladzie.
|
Widać,że siedem lat chudych będzie trwać do samego końca (w 2011r. zdobyliśmy Mistrzostwo).Wiadomo,że skoro zatrudniono K.Moskala do końca czerwca 2016 r. to : a) klub jest b.ubogi ,b) po tym sezonie możemy mieć dwóch trenerów zwolnionych na utrzymaniu ( Smuda i Moskal,który nie zrealizuje celu nadrzędnego - el.LE) , c) kadra zmieni się znacząco ( zostaną ci,którzy mają kontrakty) ,a Stilić,Guła,Dudka itd. odejdą. Wierzę jednak w moją Wisełkę i powyższy pesymizm oby nie sprawdził się ... TYLKO WIELKA WISEŁKA i na dobre i na złe !!!
|
Ciekawe że Broniszewski został w końcu to człowiek Smudy
|
Cytat:
Ja tam jestem zadowolony, że pan Kazimierz Moskal został trenerem. Może w końcu dadzą mu popracować w spokoju dłużej niż zazwyczaj. |
Nie rozumiem tych narzekań co niektórych na Kazka, a jakie doświadczenie ma np.Brzęczek w Lechii a tam wymagania był podobne jak nie większe przez właściciela.
Dajmy czas nowemu trenerowi. |
Nie rozumiem kogo niektórzy oczekiwali. Wiadomo że w naszej sytuacji, najbliżej było do osób które ten klub znają, więc wybór był ograniczony.Cieszę sie że K.Moskal został trenerem a nie żadna korupcyjna trenerzyna typu Michniewicz czy Zieliński.1906% poparcia dla Kazimierza Moskala :tsw_raca:
|
Cytat:
|
Cytat:
Przykład Brzęczka i Moskala wskazuje na to, że obaj właściciele są niepoczytalni. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć. |
Redaktor naczelny fanowskiej strony GKSu tak podsumowywał okres pracy Moskala:
http://www.gieksa.pl/historia-tracenia-zludzen/ |
Ludzie, ale dajmy się Kazkowi wykazać. Te dwa poprzednie podejścia, to była zupełnie inna bajka niż teraz. W 2007 roku przejął rozbity zespół po przygodach z 3 trenerami i można powiedzieć, że dzięki swojej pracy przygotował Skorży grunt pod te dwa Mistrzostwa Polski. Cztery lata później oczekiwano cudów. Ówczesna decyzja o wywaleniu Kazka i zastąpieniu go Probierzem była według mnie zbyt pochopna, co zresztą znalazło swoje odzwierciedlenie w kolejnym sezonie. O Termalice i GKS-ie była już tutaj wielokrotnie mowa, więc nie ma do czego wracać. Zagraniczny trener? Być może, ale nie w tym momencie. Potrzebowałby czasu na zapoznanie się z tutejszymi realiami, a w tej sytuacji w jakiej jest Wisła trzeba działać natychmiast. Wierzę, iż gorzej pod względem taktycznym już nie będzie, ponieważ Smuda w tej materii osiągnął dno. Z mojej strony Kazik dostaje duży kredyt zaufania. Ufam, iż pod jego wodzą pewne sprawy wreszcie ruszą z kopyta.
„Moskal Kazimierz! Nie rusz Kazika, bo zginiesz!” :tsw_gniazdowy: |
Cytat:
|
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że czasami trzeba zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa kroki w przód. Wisła natomiast nie robi żadnego kroku. Stoi w miejscu od kilku lat. Titanic tonie, a orkiestra gra.
W tym klubie wszyscy żyją marzeniami. Jedni marzą o europejskich pucharach, a inni (w tym ja) o trenerze z prawdziwego zdarzenia i inteligentnych ludziach w zarządzie z właścicielem na czele. Oba marzenia są tak samo realne do spełnienia. Marzy mi się trener innowator. Takim jest Henning Berg, takimi są na pewno Skorża czy Probierz. Takim był Petrescu, którego tak łatwo oddaliśmy, a raczej oddali za przeproszeniem piłkarze. Co będzie dalej? Nie daj Bóg Moskal przegra trzy, cztery mecze z rzędu. I co? Zwalniamy? Opłacamy trzech trenerów? Przecież na litość to jest błędne koło. W tym Klubie potrzebna jest totalna rewolucja. Pan Cupiał nie ma w sobie energii na dalsze prowadzenie Wisły. Zainwestowanych pieniędzy przy tak prowadzonym biznesie nie odzyska nigdy. Krok w tył, aby zrobić dwa do przodu... Zapomnijcie o pieniądzach na transfery w przyszłym sezonie. Wzmocnimy listę płac kolejnymi odrzutami i karuzela kręcić będzie się dalej. |
http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=8846
Wyżej jest odpowiedni temat aby wypowiadać się o B.Cupiale i jego pomyśle lub jego braku na Wisełke. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Sposób w jaki prowadzi treningi, jak analizuje rywala, jak w tychże analizach korzysta z nowoczesnymi technologii. O byciu innowacyjnym świadczy sposób postrzegania piłki nożnej. Czytałem kiedyś duży wywiad z Bergiem, w którym opowiadał ile wyniósł ze współpracy z Fergussonem. Jego piłkarze czy to w Legii czy w Norwegii mówili, że żaden trener nie nauczył ich tyle w temacie taktyki ile Berg w kilka miesięcy. |
Jestem niesamowicie zadowolony wyborem Kazimierza Moskala na stanowisko trenera Białej Gwiazdy. Według mnie na chwilę obecną był to zdecydowanie najlepszy ruch jaki wykonać mógł zarząd Naszego Klubu.
Bardzo ciekawi mnie podejście innych osób do tematu wyboru nowego trenera. Zastanawiam się jakimi przesłankami kieruje się większość osób, które chętniej widziałyby na tym stanowisku załóżmy Urbana, Wdowczyka czy Zielińskiego lub całą inną plejadę gwiazd trenerskich takich jak Michniewicz czy Leńczyk. Każdy trener tego rodzaju, który dostępny jest aktualnie na rynku byłby totalnym niewypałem i kolejnym sygnałem do budowania Białej Gwiazdy w sposób totalnie amatorski. Nie potrzebujemy tutaj trenera, który przyjdzie na rok i następnie odejdzie żeby zacząć wszystko od początku i kolejnych odcinaczów kuponów jak Smuda, którzy nachapali się przez wszystkie lata wystarczająco dużo żeby z pełnym zaangażowaniem pracować w naszym klubie. Pojawiają się głosy, że "tylko trener zagraniczny może ogarnąć to towarzystwo" - a czy trener z zagranicy gwarantuje wyższe umiejętności trenerskie? W dodatku dochodzi do tego totalna nieznajomość realiów polskiej piłki, graczy w klubie i całej otoczki związanej z polską Ekstraklasą. Kolejnym aspektem wartym nadmienienia jest pensja zagranicznych trenerów - jest po prostu bardzo wysoka i żaden dobry/perspektywiczny trener nie przejdzie tutaj za grosze, a jeśli byłby to trener z zagranicy to z całą pewnością niższej półki szkoleniowiec, który nie ma szans na propozycje z lepszych klubów taki jak Stanislaw Levy. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można krytykować lub podważać te fantastyczną decyzję zarządu Białej Gwiazdy. Dzięki tej decyzji dostaliśmy młodego trenera, który : 1) Zna realia polskiej piłki podszewki. 2) Jest byłym zawodnikiem Wisły Kraków - i z całą pewnością w tym klubie pokaże pełne zaangażowanie do prowadzenia tego zespołu do sukcesów. 3) Jest trenerem na dorobku - dla którego każdy sukces jest bardzo ważny, ponieważ tylko zasili jego trenerskie CV i będzie owocował w przyszłości pracą w dobrych lub lepszych klubach. 4) Będzie miał pełne poparcie środowiska kibicowskiego ze względu na swoją historię. 5) Z całą pewnością będzie posiadał dobry kontakt z całą drużyną. 6) Prowadzone przez niego zespoły z nie powalającą kadrą osiągały naprawdę dobre wyniki ponad stan (GKS Katowice) i Termalica (która jak zwykle nie chciała awansować do Ekstraklasy). 7) Preferuje grę po ziemi, kombinacyjną, która jest dobra dla widza. 8) Jest osobą inteligentną, która potrafi wypowiadać się we właściwym tonie, formułować poprawne zdania i najprawdopodobniej nie będzie sprawiać problemów wizerunkowym Wiśle Kraków. Jeśli ktokolwiek z Was wymagał od zarządu więcej niż zostało wykonane to musi zastanowić się na temat funkcjonowania profesjonalnego klubu sportowego i wszystkich kosztów i całego planu budowania zespołu. Jestem przekonany, że Moskal w tym momencie, przy obecnych finansach i sytuacji klubu jest IDEALNYM rozwiązaniem dla Białej Gwiazdy i dlatego dzień dzisiejszy jest dla mnie niezwykle szczęśliwym dniem. |
4 szybkie sprawy:
1.Moskal zaczyna od zera,musi dostać 100% poparcie czy to się komus podoba(sam nie mam całkowitego przekonania ) czy tez nie podoba...Trzeba zrobić wszystko żeby miał warunki komfortowe,pamietajmy ze przejmuje zespol w polowie sezonu po znanych na całym swiecie zimowych przygotowaniach Smudy... 2.Najlepsze podsumowanie prezesa Gaszyńskiego: "Od szacunku punktów nie przybywa" - i tego się trzymajmy.. 3. Moskal powiedział ze On nie jest z tych który narzeka ze mu brakuje zawodnika czy tez dwóch...Masz to co masz i zrob z tego max... 4.Moskala oceniamy po całkowitym zakończeniu sezonu...wcześniej nie ma to zadnego sensu... |
7 meczów do podziału na grupy:
- Wyjazd Warszawa - Derby - Wyjazd Białystok - DOM KSG - Wyjazd Bielsko - DOM Korona - Wyjazd Wrocław Mecze domowe z żydami, Zabrzem i Koroną to muszą być zwycięstwa. Obstawiam OPTYMISTYCZNIE 12-14pkt. PANIE KAZIMIERZU WIERZYMY W PANA! |
Cytat:
A wg Ciebie teraz zaczęła się era budowania klubu w sposób profesjonalny? Ja jestem zdania, że profesjonalizm ujrzymy wtedy, kiedy z Klubu polecą emeryci i zagraniczny szrot. Tyle w temacie. Cytat:
Pozdrawiam |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl