Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2014/2015. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9327)

dynek.pl 23.09.2014 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1377990)
a gdzie ja ci napisalem ze vice mistrzostwo to cos fajnego ??? po prostu przez pare najblizszych lat KAZDA druzyna w Polsce moze tylko pomarzyc o tytule ....a wyjazd na Narodowy ??? nawet przy mega farcie trafiamy na 7egie i ZNOW calkiem przypadkowo jakis blad sedziowski zawazy o wyniku ( absolutnie go nie wypatrzy), no chyba ze walka o Puchary Europejskie jako finalista PP , to fakt- nie pomyslalem o tym ....przypominam ci tylko ze mamy kadre 10-11 zawodnikow - przy czym polowa z nich nie ma pojecia co to znaczy gryzc trawe- zapier..lac- umierac za barwy, charakter charpagana ktory walczy przy wyniku ujemnym ....po prostu Lelum Polelum czyli zawodnicy ktorzy umieja wygrywac tylko wtedy gry im wyjdzie poczatek - bramka itp ... do tego dochodzi trener ktory nie ma pojecia o taktyce i przygotowaniu druzyny do sezonu - majac niestety warsztat trenerski z czasow Piechniczka i Strejlaua ....oczywiscie nie mam tutaj na mysli Arka

Chyba wypaczy, a nie wypatrzy :) To na wyjazd w lidze do Wawy tez nie ma sensu jechac z takim podejsciem.

arth_ur 23.09.2014 15:48

Jedziemy na pożarcie. Może to i dobrze ? Chłopakaki zagrają na luzie , i wymęczymy remis i farciane karne ;-) Któż to wie. Mam nadzieję że kuchenkorze nas zlekceważą .

syryls 23.09.2014 16:16

Bo myslicie że Skorży na ręke grać o finał, myślę że ma plany podobne do Smudy, odbębnić jak się uda to fajnie nie to nie.
Przez PP mogą stracić grę w europie

piotrex007 23.09.2014 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1378002)
Bo myslicie że Skorży na ręke grać o finał, myślę że ma plany podobne do Smudy, odbębnić jak się uda to fajnie nie to nie.
Przez PP mogą stracić grę w europie

Dlatego jutro spodziewam się otwartego meczu, radosnego futbolu i wyniku oscylującego około naszego ostaniego meczu - 3:2 dla którejś ze stron ;)

Trykuss 23.09.2014 17:35

Powiem tak, ogrywając Lecha na wyjeździe teraz, kolejne mecze do finału jesteśmy w stanie wygrać poł rezerwowym składem. Jedyną drużyną z która nie mamy szans wygrać w takim składzie po naszej stronie pucharowej jest właśnie Lech. Szkoda, ze Franz nie zdecydował sie od następnej rundy grać częściowo ławką bo ta ławka mogła by coś w tych pucharze zrobić. A tak zagrają w jednym meczu i jedyne co się stanie to stracą werwe po przegranej w Poznaniu.

Tak czy siak, nie można w Niedziele o 17 wychwalać Franza a o 20 już mówić jaki jest słaby.
Taka piłka póki co wyniki go bronią i perspektywa jaka widze jako kibic druzyny na wiosne też

KOMINEK 23.09.2014 17:54

Do Poznania trener Franciszek Smuda zabrał 17 piłkarzy. Szkoleniowiec podał już nawet wyjściowy skład. Oto on: Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.


Ciekawe teraz jaki skład wystawi Lech

ABGwislakABG 23.09.2014 18:03

Vicemistrzostwo nie jest fajne, taa...

Możecie przypomnieć mi ostatnie lokaty ligowe sprzed 3 sezonów? Byłbym wdzięczny :)

Charlie 23.09.2014 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1378015)
Do Poznania trener Franciszek Smuda zabrał 17 piłkarzy. Szkoleniowiec podał już nawet wyjściowy skład. Oto on: Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.


Ciekawe teraz jaki skład wystawi Lech

Osobiście obstawiałbym Donalda na lewej pomocy, a Dudkę na obronie. Tak to gralibyśmy trójką defensywnych pomocników, w co jakoś średnio chce mi się wierzyć.

Mario Nh 23.09.2014 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1378015)
Do Poznania trener Franciszek Smuda zabrał 17 piłkarzy. Szkoleniowiec podał już nawet wyjściowy skład. Oto on: Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.


Ciekawe teraz jaki skład wystawi Lech

Dla mnie bezsensu. Powinien zachować proporcje pół na pół. Wystawia samych rezerwowych, ci jakoś może by sobie poradzili u boku przynajmniej jednego doświadczonego piłkarza w danej formacji. A tak? O co gramy?

dynek.pl 23.09.2014 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1378016)
Vicemistrzostwo nie jest fajne, taa...

Możecie przypomnieć mi ostatnie lokaty ligowe sprzed 3 sezonów? Byłbym wdzięczny :)

Ja bym wolał zająć 7 miejsce w lidze i wygrać Puchar Polski. A jak zdobędziemy wicemistrza to jest jakaś feta przewidziana na rynku, nie wiesz czasem ?

siemstein 23.09.2014 19:18

Z jednej strony nie dziwię się, że gramy drugim składem, pewnie Smuda nie chce męczyć najlepszych, bo w końcu w niedzielę derby, nie daj Boże jakaś kontuzja i już będzie ciężej. Kibice prędzej wybaczą porażkę z Lechem niż z Cracovią, dlatego ubiera drugi garnitur w meczu PP. Z drugiej strony rzeczywiście najłatwiej dostać się do pucharów przez PP i zarobić niezłą kasę. Tak czy owak będziemy mogli zobaczyć czy Franz ma rację mówiąc, że pierwszy do wejścia z ławki to jest on, a reszta powinna grać w 3 lidze. Niech się chłopaki ogrywają. Wygrają - super sprawa, przegrają - trudno, w końcu są młodzi. Jeszcze ich nie skreślajmy, widzieliśmy już w meczu z Zawiszą, że Stępiński potrafi co nie co, Sarki też jak mu się chce. Żeby tylko Donald się nie zgubił, żeby klub go znów szukać nie musiał ;)

ABGwislakABG 23.09.2014 19:37

Cytat:

Ja bym wolał zająć 7 miejsce w lidze i wygrać Puchar Polski.
2 miejsce w lidze jest mniej opłacalne niż 7 miejsce w lidze i wygrana w PP? :O

Nowa matura rozumiem, nowa matematyka? :D

Cytat:

A jak zdobędziemy wicemistrza to jest jakaś feta przewidziana na rynku, nie wiesz czasem ?
Nie wiem, nie pracuję w klubie. ;D

Lukasz 23.09.2014 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1378015)
Ciekawe teraz jaki skład wystawi Lech

Wysoko zawiesilismy poprzeczkę, ale rekawica została podniesiona - w ataku prawy obrońca,....

http://www.przegladsportowy.pl/pilka...4549,1,720.htm

Fiti 23.09.2014 21:25

W ataku Sadajew...

St Yabol 23.09.2014 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1378015)
Do Poznania trener Franciszek Smuda zabrał 17 piłkarzy. Szkoleniowiec podał już nawet wyjściowy skład. Oto on: Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.


Ciekawe teraz jaki skład wystawi Lech

a rezerwowi to?

maaarcin 23.09.2014 23:36

Burliga, Kolanko, Garguła, Lucas i Kuczak

gigant 23.09.2014 23:42

Tego naszego dzikiego z Haiti trzeba już chyba wyjebać, bo złapał syndrom późnego Meliksona. Płacimy mu za grę dla innych dzikich,bo u nas wieczne kontuzje. Niech wypie.rdala.

For_FuN_ 24.09.2014 02:15

Lech potraktuję ten mecz priorytetowo. Skorża wystawi ten sam skład, co grał z Zawiszą i trudno się dziwić(w końcu zaraz przerwa na reprezentacje). Naprawdę, trudno być optymistą...oby nie skończyło się blamażem(i nie mówie tu o 0 : 3). W lidze, to gra się dopiero po podziale punktów, a nie teraz. Poza tym wątpliwe, że nasz były trener może sobie odpuścić(a znając tego faceta, to niemożliwe) jakies trofeum mając taki budżet i patrząc na lata poprzednie, a przede wszystkim mając tak liczną kadrę.

A co jest bardziej wartościowe? 2 miejsce w lidze czy PP? Zdecydowanie to drugie, o v-ce MP nikt nie pamięta. W dodatku, to 37 kolejek, a nie kilka spotkań(i patrząc na drabinkę raczej łatwych).

Dynamiczny Królik 24.09.2014 06:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_;137805nie9
A co jest bardziej wartościowe? 2 miejsce w lidze czy PP? Zdecydowanie to drugie, o v-ce MP nikt nie pamięta. W dodatku, to 37 kolejek, a nie kilka spotkań(i patrząc na drabinkę raczej łatwych).

A o zwyciezcy PP to ktoś pamięta? Wg. mnie jedno i drugie trofeum nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się tylko to, że oba dają możliwość gry w pucharach.

Prędzej wyłożysz się w PP, gdzie potkniesz się i odpadasz. Nawet jak doszlibyśmy do finału, to i tak tam prawdopodobnie trzeba byłoby grać z Legią.

A drabinka w PP wcale nie jest taka łatwa. Jest Lech, Jagiellonia, czy mocny przeciwnik w finale. Szczerze mówiąc, to nawet jakbyśmy pojechali 1 składem na Lecha, to już w tej rundzie z wynikiem mogłoby być różnie.

Karherop 24.09.2014 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maaarcin (Post 1378056)
Burliga, Kolanko, Garguła, Lucas i Kuczak

i Buchalik, drugiego bramkarza musieli wziąć :P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1378059)
A co jest bardziej wartościowe? 2 miejsce w lidze czy PP? Zdecydowanie to drugie, o v-ce MP nikt nie pamięta. W dodatku, to 37 kolejek, a nie kilka spotkań(i patrząc na drabinkę raczej łatwych).


grając słabo w PP nie spadniesz z ligi, odwrotnie natomiast już tak

finansowo o ile wiem, licząc łącznie z premiami, kasą od NC+ to 2 miejsce w lidze jest dużo bardziej korzystne finansowo od PP. A nawet i 3.

o tym jak te wielkie puchary w Polsce są cenne pokazał superpuchar Polski w tym sezonie, gdzie Legii bardziej opłacało się grać sparing dzień wcześniej, niż mecz z Zawiszą

i Wy się zastanawiacie co się bardziej opłaca?

poza tym skazujecie naszych "rezerwowych" na pożarcie z zespołem który dopiero co dostawał w dupę z Jagiellonią, dostał w dupę od nas i też zagra bez kilku podstawowych zawodników. Lech to nie Real. To tylko polski zespół jakich wiele. Każdy wynik może paść. Każdy wynik równie dobrze mógłby wpaść gdybyśmy grali ze swoim "żelaznym' składem z Boguskim i Gargułą.

dynek.pl 24.09.2014 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1378031)
2 miejsce w lidze jest mniej opłacalne niż 7 miejsce w lidze i wygrana w PP? :O

Nowa matura rozumiem, nowa matematyka? :D

Matematyka jest taka.
Zdobycie pucharu Polski = 1 trofeum.
Drugie miejsce w lidze i niżej = 0 trofeów.
Nie trzeba nawet umieć liczyć do dwóch :)

Weszlo przesadzilo w pojezdzie po SMudzie ale jednak maja troche racji:
Cytat:

Rozumiemy, że Wisła nie ma bardzo szerokiej kadry, rozumiemy też, że niektórzy piłkarze mają prawo być zmęczeni. Natomiast to jest taki zawód, że czasami trzeba być zmęczonym. Smuda lubi się chwalić, jak to piłkarzom daje w kość i jak rzygają z wysiłku, a jak przyszło do pierwszej okazji, by zagrać co trzy dni – to wystawia rezerwy. Albo więc „Franz” wie, że wcale drużyny przygotować nie umie, albo rozgrywki ostentacyjnie zlekceważył, bez wyraźnego powodu, działając na szkodę klubu.
Mecz w niedzielę z Legią, potem w środę Lech, w niedzielę Cracovia, tydzień przerwy i piątkowe spotkanie z Jagiellonią, a potem dwa tygodnie fajrantu (przerwa na kadrę). Naprawdę, nie jest to szczególnie zabójcza dawka. Ale Wisła odpuszcza i wysyła do Poznania rezerwy.

graficiarz 24.09.2014 08:17

dla mnie najważniejsze są derby i tyle w temacie

fanfan 24.09.2014 08:23

W Pucharze Polski opłaca się tylko wygrać te rozgrywki , przegrać w finale to tak jak odpaść w pierwszej rundzie wg mnie zwłaszcza teraz gdy finalista już nie ma prawa gry w europejskich pucharach w przypadku gdyby zwycięzca PP również był na podium Ekstraklasy . Po drugie wygrać PP jest tak naprawdę trudno bo jeden słabszy dzień , jeden dzień konia u przeciwnika albo jeden błąd sędziego i już Cię nie ma w tych rozgrywkach . Wszyscy wiedzą jak dużo niespodzianek jest w tych rozgrywkach , ile mocnych zespołów wychodząc mocnymi składami odpada z kopciuszkami . Liga w porównaniu do pucharu jest bardziej przewidywalna , też zdarzają się niespodzianki , straty punktów ze słabeuszami ale na koniec sezonu i tak najwięcej punktów mają te zespołu które przez cały sezon prezentowały się najrówniej i najsolidniej a w Pucharze ,np. zagrasz 3 bardzo dobre mecze , następnie jeden słabszy albo po prostu zabraknie szczęście i odpadniesz po karnych , zresztą popatrzmy na czasy nie tak dawne kiedy nasz zespół był naprawdę mocny kadrowo - w lidze dominowaliśmy a Pucharów Polski często mimo szczerych chęci nie zdobywaliśmy .

Też nie rozumiem dlaczego tak wiele osób mówi jaką to mamy łatwą drabinkę... Dawniej w dwóch pierwszych rundach PP graliśmy z drużynami z niższych lig a teraz na dzień dobry Lech na wyjeździe a w następnej rundzie prawdopodobnie Jagiellonia która do słabych zespołów z ekstraklasy nie należy z całą pewnością .

Trykuss 24.09.2014 08:28

taki skład miał jechać,
Buchalik - Burliga, Gumzic, Dudka, , Sadlok- Guerier, garguła, Lech, Sarki - Stępiński, Zając

Czyli mamy 4:4:2 - skład z nominalnie 6 rezerwowymi, i do tego skład który może Powalczyć w Poznaniu.
No i nie graja Głowacki, Stilic, i Brożek którzy się kurują na derby.
Oczywiście to z perspektywy kibica, Jak to w szatni i na treningach wygląda nie wiem.

St Yabol 24.09.2014 08:41

Na występ Burego to ja nie licze, nawet jako zmiennika - pod koniec meczu z Legią długi czas utykał

fanfan 24.09.2014 09:08

Skład jaki ma wystawić Smuda kompletnie mnie nie przekonuje , zwłaszcza linia obrony . Dlaczego Żemło na prawej stronie? Jak przyjdzie mu grać na tego szybkiego i zwinnego Keitę to może być naprawdę nieciekawie , w dodatku on kiedyś grał na prawej stronie? Na lewej za Probierza w sparingach z tego co pamiętam ale czy nie lepszym wyjściem byłby nominalny prawy obrońca - Kolanko albo Bartosz? Wtedy Żemło do środka zamiast Czekaja którego występ przeciwko Zawiszy ciągle stoi mi przed oczami . No i lewa strona z Donaldem też mi się nie podoba , już widzę Jego grę w linii , krycie na radar skrzydłowego i pamięć o tym że trzeba się wrócić zwłaszcza że od dłuższego czasu grywa w pomocy i gry na boku obrony nie szkolił pewnie nawet na treningach a teraz nie będzie obok Głowy czy Dudki żeby naprawił błąd w razie czego czy coś podpowiedział ... Pomoc i atak wyglądają w miarę solidnie ale jeśli obrona nie stanie na wysokości zadania to może być pogrom . Chyba ,że Smuda planuje grę na trzech środkowych obrońców i to ma wyglądać tak : Bieszczad - Żemło, Czekaj, Guzmics - Sarki, Uryga, Dudka, Lech, Donald,- Zając , Stępiński choć zmiana ustawienia z dnia na dzień pewnie byłaby jeszcze bardziej ryzykowna niż wystawienie wspomnianej czwórki w obronie .

Trykuss 24.09.2014 10:13

http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1063268 - połowa składu na dzisiejszego Lecha na wyjeździe.
3majcie kciuki

4karol4 24.09.2014 11:01

Nie interesuje mnie dzisiejszy mecz tylko wygrana w derbach. Szczam na ten puchar. Pretensje można było mieć dlaczego w latach największej prosperity odpadaliśmy np. z drugoligowymi: Radomskiem, Łęczną, Arką, Ruchem, czy Podbeskidziem. Dzisiaj odpuszczenie meczu jest konieczne. I nawet nie ze względu na to ile spotkań trzeba będzie grać w razie awansu, ale ze względu na derby. Chcielibyście żeby Głowacki, Stlić, Czy Brożek złapali dzisiaj kontuzje i nie zagrali w derbach? Pech straszny, że ten mecz wypadł przed parchami. Pech, że musimy jechać pól Polski na wyjazd, a nie gramy go u siebie. Ale wyjście rezerwą jest konieczne. No chyba, że dla kogoś derby nie mają znaczenia... Kiedyś Skorża w meczu PE wystawił na mecz ze Śląskiem praktycznie samych juniorów i przegraliśmy 0-4 u siebie. Dzisiaj wynik może być podobny.

PS Naprawdę uważacie, że droga do finału po przejściu Lecha byłaby otwarta? W 1/4 możemy trafić na Jagę, w 1/2 na Ruch. Ich pykniemy pół rezerwowym składem? Z jednymi i z drugimi mamy ostatnio pod górkę. Z Ruchem nie wygraliśmy ostatnich 5 spotkań, z Jagą również.

Zwitter 24.09.2014 11:04

Ja zupełnie nie rozumiem czemu wysyłamy rezerwy do Poznania. Dlaczego po raz kolejny olewamy Puchar Polski gdzie zwycięstwo lub nawet finał daje awans do LE? Kadry nie mamy co prawda jak Legia ale kurde bez przesady, weszlo dobrze napisało, nie jest to szczególnie zabójcza dawka.
Nawet jak jakimś cudem przejdziemy Lecha to co, w następnym meczu też rezerwy?
Gdzieś w tv będzie można obejrzeć mecz?

A to, że odpuszczamy bo derby już blisko zupełnie do mnie nie przemawia. Derby oczywiście ważniejsze ale jak zagrają raz na jakiś czas co trzy dni to im się nic nie stanie, za to mają płacone.

Viper 24.09.2014 11:11

^^ Na Polsacie Sport.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl