Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [1 kolejka] Górnik Łęczna - WISŁA KRAKÓW, 18 lipca piątek godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9312)

piotrek06 19.07.2014 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1368688)
Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..

Ja akurat nie mam do niego pretensji, równie dobrze co na skrzydle Smuda go może na bramce wystawić efekt będzie ten sam. Garguła to jest typowy środkowy pomocnik i tak jak pisano tu już wielokrotnie na skrzydło sie nie nadaje. Ogólnie nie widze sensu trzymania na boisku Semira i Łukasza jednocześnie no ale jeśli mając 2 skrzydłowych( w tym jednego z sieczką zamiast mózgu) w przerwie nie sprowadza się nikogo na tę pozycję to trzeba kombinować. Generalnie to jak na razie( wiadomo że to dopiero pierwszy mecz i za wcześnie żeby ferować wyroki) wszystkie ruchy łysego legionisty na minus

tas de fleia 19.07.2014 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1368688)
Za podpisanie dwuletniego kontraktu z tym emerytowanym pozorantem Łukaszem Gie, Jacek zasłużył na kolejne wrzuty na mieście. Nie wytrzymie z tym zblazowanym paralitykiem w świętej koszulce jeszcze DWA okrągłe lata..

Ciekaw jestem jakby Pirlo wstawić na skrzydło jakby tam hasał... Z całym zachowaniem proporcji oczywiście.

szprotson 19.07.2014 08:17

z Alanem Uryga na defensywnym to my bedizemy pośmiewiskiem...

daje głowe ze niejeden z forumowiczow by zagral lepiej na tej pozycji.

i manewr z 10 srodkowymi pomocnikami super. Zaklepią sie na śmierc

ghost_ 19.07.2014 08:51

Mecz pokazał, jaki będzie ten sezon:

na wyjeździe szanse na remis, u siebie szanse na wygraną.

No i tyle.

IncognitoTSW 19.07.2014 08:56

Dać szansę Urydze ! Uryga marnuje się na ławce !!
----
----
Uryga ch..j!! z Urygą nic nie ugramy !!!

mitmichael 19.07.2014 08:56

To dopiero 1 mecz a Wy juz oczekiwaliscie cudow. Przygotowania do sezonu Smudy sa zawsze ciezkie i widac było, ze nie biegaja tak jak powinni. Z kazdym meczem bedzie lepiej, juz z Piastem na pewno inaczej bedzie to wygladac. Poza tym zagralismy na wyjezdzie tak jak gralismy cały poprzedni sezon wiec ten remis jest dobry na poczatek. W nastepnym spotkaniu widziałbym ustawienie 4-4-2 z Sarkim i Boguskim na skrzydłach, Garguła i Stiliciem po srodku i Brozkiem + Jankowskim/Zajacem w ataku. Uryga tak jak mowicie jest słaby i tylko niepotrzebnie zabiera miejsce innym a Garguła na skrzydle sobie nie radzi wiecej pozytku z Niego jest jak gra w srodku. Tylko pytanie czy Smuda taka opcje w ogole bierze pod uwage

s1mone 19.07.2014 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1368696)
Generalnie to jak na razie wszystkie ruchy łysego legionisty na minus

No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

JacobCFC 19.07.2014 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Bramkę to i Sikorski strzelił, ba nawet Fabian w rezerwach

syryls 19.07.2014 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Po Sadloka stronie biegał Bonin, coś mi się wydaję że gdyby zagrał na niego Radovic, Lovrencsics to by sobie nie poradził, ale trzeba poczekać na mecze z czołówką

serek.c2 19.07.2014 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Oprócz tej mocno szczęśliwej bramki uważasz jego występ za choćby poprawny? Ja tam widziałem słabiutkiego obrońcę... No ale niech chłopak pogra kilka meczów, wtedy ocenimy (choć w sumie każdy kto oglądał jego grę w Ruchu wie czego się spodziewać).

silver03 19.07.2014 11:31

Sadlok w ofensywie zagrał przyzwoicie w obronie znacznie słabiej. Cóz chłopak po kontuzji długo nie grał, dajmy mu czas. Natomiast więcej spodziewałem się po Jankowskim.

FraMat 19.07.2014 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1368730)
Oprócz tej mocno szczęśliwej bramki uważasz jego występ za choćby poprawny?

Więcej niż poprawny.
Od dawna nie mieliśmy lewego obrońcy, który tak doskonale potrafił się włączyć w ofensywę i w tej ofensywie stwarzać realne zagrożenie (no może poza Guerrierem, ktory przychodził jako obrońca). A w defensywie radził sobie całkiem nieżle i to on skasował kilka bardzo grożnych ataków już w polu karnym albo na jego granicy.

piotrek06 19.07.2014 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1368714)
No szczególnie Sadlok, który uratował nam remis.

Żenua.

Oglądałeś ten mecz? Poza 3 dobrymi strzałami( bramka to po prostu szczęście) Sadlok grał fatalnie w defensywie a w ofensywie wszystkie jego dośrodkowania były niecelne, gubił sie w grze kombinacyjnej i prawie każde podoanie do niego kończyło się stratą( rzadziej) lub wycofaniem piłki do tyłu( częściej) poza tymi 3 strzałami nie dał w ofensywie nic.

serek.c2 19.07.2014 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1368735)
Więcej niż poprawny.
Od dawna nie mieliśmy lewego obrońcy, który tak doskonale potrafił się włączyć w ofensywę i w tej ofensywie stwarzać realne zagrożenie (no może poza Guerrierem, ktory przychodził jako obrońca). A w defensywie radził sobie całkiem nieżle i to on skasował kilka bardzo grożnych ataków już w polu karnym albo na jego granicy.

Skoro tak piszesz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko cieszyć się ze znakomitego wzmocnienia!

Mario Nh 19.07.2014 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1368740)
Oglądałeś ten mecz? Poza 3 dobrymi strzałami( bramka to po prostu szczęście) Sadlok grał fatalnie w defensywie a w ofensywie wszystkie jego dośrodkowania były niecelne, gubił sie w grze kombinacyjnej i prawie każde podoanie do niego kończyło się stratą( rzadziej) lub wycofaniem piłki do tyłu( częściej) poza tymi 3 strzałami nie dał w ofensywie nic.

Gruba przesada.

piotrband 19.07.2014 11:53

nam przede wszystkim brakuje skrzydeł taki Sarki taki Gerrie nam nie wystarczą na cały sezon potrzeba jeszcze jednego lewego i prawego pomocnika

Patryk_185 19.07.2014 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrband (Post 1368744)
nam przede wszystkim brakuje skrzydeł taki Sarki taki Gerrie nam nie wystarczą na cały sezon potrzeba jeszcze jednego lewego i prawego pomocnika

Brakuje nam skrzydeł m.in. dlatego też że zamiast skrzydła Smuda woli grać z "fałszywym" Gargułą na tej pozycji przez co w środku w ogóle nie ma miejsca, co już było zresztą widać w tamtym sezonie.

speedfashion 19.07.2014 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1368674)
Co roku to samo. Pierwsze mecze naszych kopaczy po okresie przygotowawczym są marne. Ciężkie nogi, brak szybkości, zgranie nie to - ale zawsze się znajdą tacy co wręcz piszą o braku ambicji... a tej akurat naszym piłkarzom nie brakowało. dajcie sobie na wstrzymanie co poniektórzy.

Jak dla mnie wynik dobry. Owszem, mogliśmy wygrać ale też przegrać. Za tydzień, dwa kiedy świeżość wróci nie będzie źle. Szkoda że Smuda nie wpadł na to że ma 3 zmiany. Za zmęczonego Jankowskiego mógł wejść Lech na ostatnie 10 minut. No ale może życie zmusi Smudę do większego stawiania na młodych. Nie ma się czego bać w końcu gramy tylko o 8.


Z tym, że pierwsze mecze są, jakie są, to racja. Jednak my jesteśmy w ciężkiej sytuacji, toteż w takich meczach wypadałoby zdobywać punkty.

Niedługo pojawią się kolejne kontuzje, frustracja związana z brakiem pieniążków będzie rosła, presja stanie się jeszcze silniejsza. W takich warunkach będzie coraz trudniej, tym bardziej, że każdy mecz gramy obecnie na wyjeździe.

Wczoraj w środku mieliśmy zupę ogórkową z pomidorami, co skutkowało wolną i czytelną grą. Szkoda, że nie ma Chrapka, bo jego nieszablonowe zagrania jakoś ożywiały te niemrawe próby poruszania się niektórych zawodników. Szkoda też, że Zając wszedł tak późno, bo widać, że nie boi się wziąć na siebie ciężaru gry.

quenta 19.07.2014 13:46

Dajcie spokój z tymi skrzydłowymi. Smuda gra tym co ma. Jak wszedł Sarki to nic wielkiego nie pokazał.

Zając na ten moment nie zbawi Wisły, a jak coś zawali to pewnie będziecie po nim jeździć jak po Urydze...

john_doe92 19.07.2014 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1368753)
Wczoraj w środku mieliśmy zupę ogórkową z pomidorami, co skutkowało wolną i czytelną grą. Szkoda, że nie ma Chrapka, bo jego nieszablonowe zagrania jakoś ożywiały te niemrawe próby poruszania się niektórych zawodników. Szkoda też, że Zając wszedł tak późno, bo widać, że nie boi się wziąć na siebie ciężaru gry.

Masz racje ale nie zgadam się ze zwalanie wszystkiego na Uryge. Byliśmy źle ustawieni, brakowało pomocy dla niego, często grał sam na kilku rywali, w ogóle wszystko takie niezorganizowane w środku było (więcej tutaj: http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...w-analiza.html)
A poza tym to wszyscy chyba wiedzieli że sobie tam nie porazi, zwłaszcza sam. Dlaczego on nie może zagrać na stoperze a Dudka w 2. linii. Dla mnie to 100x lepsze rozwiązanie.

IncognitoTSW 19.07.2014 13:58

Sarkiemu to przydałby się mocny kopniak w dupę. Od dawna nie gra nic, nie walczy, pozoruje grę.

PiVoSH92 19.07.2014 14:33

Naoglądał się La Liga i wywraca się co drugi kontakt z piłką :P Poszczać chłopakom przymusowo ligę szkocką to nauczą się walki. Urygi bym nie wrzucał na stopera - za mało pewny. Tak samo Dudka na obronie czuje się dobrze, idzie mu, czemu to zmieniać?

Mario Nh 19.07.2014 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez quenta (Post 1368762)
Dajcie spokój z tymi skrzydłowymi. Smuda gra tym co ma. Jak wszedł Sarki to nic wielkiego nie pokazał.

Zając na ten moment nie zbawi Wisły, a jak coś zawali to pewnie będziecie po nim jeździć jak po Urydze...

Pewnie, wszyscy piszą tu na forum, wszyscy eksperci widzą, jak Wisła "dusi się" w obecnym ustawieniu, a Ty mówisz dajcie spokój.

A może tak 4-4-2? Dlaczego nie?

john_doe92 19.07.2014 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1368766)
Urygi bym nie wrzucał na stopera - za mało pewny. Tak samo Dudka na obronie czuje się dobrze, idzie mu, czemu to zmieniać?

Powodów dużo. Przede wszystkim doświadczenie, jak już koniecznie musimy grać tylko jednym defensywnym pomocnikiem to musi on naprawdę mieć duże umiejętności, Uryga wczoraj miał kłopoty we wszystkich aspektach gry. Dodatkowo przy Głowackim mógłby łatwo wyrosnąć na naprawdę dobrego stopera, ma świetne warunki ku temu. Łatwiej tam tez ukryć jego wady (braki w szybkości i zwrotności). No i Dudka lepszy w rozegraniu, może pomógłby wyprowadzić piłkę bo Uryga w ogóle tego nie robi

Bóg Trybun (objawion) 19.07.2014 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1368782)
Pewnie, wszyscy piszą tu na forum, wszyscy eksperci widzą, jak Wisła "dusi się" w obecnym ustawieniu, a Ty mówisz dajcie spokój.

A może tak 4-4-2? Dlaczego nie?

Dlatego, ze nie mamy wydolnych, środkowych pomocników, którzy potrafią orać w ofensywie jak i w destrukcji (Ostoja+, Chrapek Włochy). W tej chwili zespół wygląda jak pęknięty na pół - pięciu miszo (+ dwóch bocznych obr. biega), pięciu broni.

Ogryzek 19.07.2014 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez john_doe92 (Post 1368763)
Masz racje ale nie zgadam się ze zwalanie wszystkiego na Uryge. Byliśmy źle ustawieni, brakowało pomocy dla niego, często grał sam na kilku rywali, w ogóle wszystko takie niezorganizowane w środku było (więcej tutaj: http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...w-analiza.html)
A poza tym to wszyscy chyba wiedzieli że sobie tam nie porazi, zwłaszcza sam. Dlaczego on nie może zagrać na stoperze a Dudka w 2. linii. Dla mnie to 100x lepsze rozwiązanie.

Celna uwaga - wyjazd a my gramy 1 defensywnym pomocnikiem. Jak był Chrapek graliśmy na 2: Stjepanowić-Chrapek, a teraz zagraliśmy na samego Urygę. Obok Urygi powinien być albo Dudka albo Lech. No ale Smuda Garguły nie posadzi.

john_doe92 19.07.2014 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1368789)
Celna uwaga - wyjazd a my gramy 1 defensywnym pomocnikiem. Jak był Chrapek graliśmy na 2: Stjepanowić-Chrapek, a teraz zagraliśmy na samego Urygę. Obok Urygi powinien być albo Dudka albo Lech. No ale Smuda Garguły nie posadzi.

Faktem jest że jak nie ma Ostoji to ciężko kogoś wytypować na tą pozycje bo uważam że jednak jeden z pary Dudka-Uryga jest potrzebny na stoperze bo Czekaj to jest jednak zły pomysł moim zdaniem. Ja bym postawił właśnie na Lecha albo Guedesa.
W takim ustawieniu jak wczoraj to sobie możemy ewentualnie grać z Piastem u siebie a nie w meczach na wyjeździe...

PiVoSH92 19.07.2014 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez john_doe92 (Post 1368784)
Powodów dużo. Przede wszystkim doświadczenie, jak już koniecznie musimy grać tylko jednym defensywnym pomocnikiem to musi on naprawdę mieć duże umiejętności, Uryga wczoraj miał kłopoty we wszystkich aspektach gry. Dodatkowo przy Głowackim mógłby łatwo wyrosnąć na naprawdę dobrego stopera, ma świetne warunki ku temu. Łatwiej tam tez ukryć jego wady (braki w szybkości i zwrotności). No i Dudka lepszy w rozegraniu, może pomógłby wyprowadzić piłkę bo Uryga w ogóle tego nie robi

Ma to sens, owszem, było wczoraj widać, że Dudka bardzo dobrze rozprowadza piłkę. Jak dla mnie Uryga nie nadaje się na drugiego obrońcę, co najwyżej 3, ale na razie nie ma innej opcji, bo na ŚO, jeśli nie Dudka to Czekaj albo właśnie Uryga, więc gwarancja błędów. Ja wiem, że prędzej czy później muszą zacząć się ogrywać, ale nie od pierwszych minut.

john_doe92 19.07.2014 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1368795)
Jak dla mnie Uryga nie nadaje się na drugiego obrońcę, co najwyżej 3, ale na razie nie ma innej opcji, bo na ŚO, jeśli nie Dudka to Czekaj albo właśnie Uryga, więc gwarancja błędów. Ja wiem, że prędzej czy później muszą zacząć się ogrywać, ale nie od pierwszych minut.

Wiadomo że wybieramy między samymi słabymi opcjami ale taka jest sytuacja i nic nie poradzimy.W sumie to się zgadzam że np. na stoperze to mamy zawodników nr 3 i 4 a nie mamy drugiego do Głowackiego. Ale to szansa dla młodych i miejmy nadzieje że ją wykorzystają

john_doe92 19.07.2014 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1368795)
Jak dla mnie Uryga nie nadaje się na drugiego obrońcę, co najwyżej 3, ale na razie nie ma innej opcji, bo na ŚO, jeśli nie Dudka to Czekaj albo właśnie Uryga, więc gwarancja błędów. Ja wiem, że prędzej czy później muszą zacząć się ogrywać, ale nie od pierwszych minut.

Wiadomo że wybieramy między samymi słabymi opcjami ale taka jest sytuacja.I zgadzam się że np. na stoperze mamy tak naprawdę w kadrze zawodników numer 3 i 4 a brakuje prawdziwego partnera dla Głowackiego. Ale z drugiej strony to szansa dla młodych, oby ją wykorzystali


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl