Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Na dwóch kółkach czyli wszystko o ROWERACH (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=925)

kadziolek1906 03.05.2009 21:21

Jaką kierownice prostą polecicie ??:P

pietruch 06.06.2009 21:38

Dobra panowie.
Pora, że i ja się zgłoszę do tego tematu z prośbą o poradę w sprawie roweru.
W zeszłym roku po maturze i prawie 6 letniej przerwie, wróciłem do jazdy na rowerze.
Z początku był to mały romans - ot rower był mi potrzebny na tyle by zrobić te 30 km do roboty w tę i z powrotem. Rower pożyczyłem od ojca znajomego - żaden luksus, wręcz napiszę że złom kupiony za 200zł. Nie działały hamulce, z przerzutkami było krucho, coś było nie tak bodajże z ramą, bo 3 przednie koła wymieniałem, a każde się krzywiło. Nieważne.

Wraz z robotą i upływem czasu rower stał się nieodłączną częścią mnie, gdzie ja (na boisko, na grilla, do znajomych, na ryby, do pracy) tam i rower. Złapałem bakcyla i dosyć mocno katowałem ten słabiutki rower ( jednego dnia zrobiłem na nim 134 km, nie wspomnę, że drugiego dnia nie czułem nóg, a połowę trasy robiłem z kapciem). Później przyszły nieudane studia w Szczecinie i tak sobie siedzę i myślę, że można by zacząć od nowa, z ciut lepszym sprzętem.

Nie jestem jeszcze AŻ takim fanatykiem jak luke, kocur, pan_premier, i nie stać mnie też na chwilę obecną na rower za 5-6k zł, ale sądzę, że jakiś jednoślad za 2tys. zł jest w moim zasięgu.
Z góry zaznaczę, że nie interesuję się rowerami od strony katalogowej (modele, rodzaje mnie zupełnie nie interesuje, po prostu wsiadam na rower i pedałuję), i w ich kwestii jestem zielony. Rower miałby mi posłużyć do wycieczek rowerowych przeważnie po twardej asfaltowej nawierzchni. Leśne dukty mnie jakoś specjalnie nie interesują, choć nie powiedziane, że do nich nie zajrzę. Generalnie skupiam się na twardej asfaltowej, poza miejskiej nawierzchni. Mam 190cm wzrostu/86kg wagi (planuję zejść do 78). I jak plany się powiodą to może pojadę nim w przyszłym roku w dłuższą trasę (myślę o trasie Gdańsk - Helsinki).
Pomożecie pany? :)

wisłaWieczysta 06.06.2009 22:09

proponuje Ci:

Wheeler PRO 39 - sam na nim jeździłem tylko wersją parę lat starszą i jestem podobnych rozmiarów jak ty. koszt około 2300zł

jeszcze mogę Ci polecić GARY FISHER WAHOO DISC - cena podobna

Kocur 07.06.2009 09:13

do 2300 z dobrym osprzętem:

Kellys OXYGEN 1999 zł
Giant TERRAGO 3 DISC 2399 zł
SPECIALIZED HR CMP INT 2439 zł

Ale ten ostatni najlepszy osprzęt - jak chcesz jeździć kilka lat i nie zmieniać napędu co 2000 km to warto ciut dopłacić na początku

Osobiście jestem maniakiem TREK'a ale na ogół ten sam osprzęt jest droższy o kilka stówek - marka :)

wisłaWieczysta 07.06.2009 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 741709)
Osobiście jestem maniakiem TREK'a ale na ogół ten sam osprzęt jest droższy o kilka stówek - marka :)


też bardzo lubię Treka aktualnie posiadam 6500 disc i uważam że warto dopłacić te parę stówek i cieszyć się wygodą i niezawodnością tego sprzętu. a co do marki SPECIALIZED czy GARY FISHER też trzeba trochę dopłacić

luke1906 07.06.2009 11:57

w tym przedziale cenowym poszukaj też jakiegoś Krossa, A6 jest naprawdę warta zainteresowania, stosunek cena-jakość mają świetny

zobacz na ten
http://allegro.pl/item654431918_kros...19_krakow.html

napęd na LX, korba Truvativa, Schwalbe Racing Ralph, no i powietrzna Tora 318, i do tego z Krakowa,
cena 2099zł, myślę że jakiś rabacik powinieneś jeszcze wytargować
z tym, że na aukcji jest19 cali, to na 190 wzrostu trochę mało, 21 chyba by było najlepiej

sam bym go teraz brał, gdyby nie fakt, że już wcześniej nabyłem sprzęt

Kocur 07.06.2009 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 741809)
i do tego z Krakowa,

Luke - ale kolega jest chyba znad morza :-p sądząc po profilu
ale patrzyłem na tego Krossa i w całej Polsce można znaleźć - faktycznie dobra cena

luke1906 07.06.2009 20:23

hehe, rzeczywiście Słupsk, nie zwróciłem uwagi :-p

Kocur - to Ty piszesz na rowerowanie.pl? bom widział podobną postać na ichniejszym forum

vacu 07.06.2009 20:56

Ee, Kocur udziela się na rowerowaniu, na Legii.. światowy człowiek! :)

Kocur 07.06.2009 23:57

Chwila chwila, na Legii to chyba sprzed wielu miesięcy :foch:
tylko Wisła i rowerowanie, no i fun club vectry :-p


a żeby nie rozmywać:

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...2&id_prod=1236

dzisiaj wyszperałem - naprawdę świetny osprzęt aż mnie zdziwiło a podobno modele 2008 za 2 tysie chodzą

kadziolek1906 18.06.2009 17:11

Od pewnego czasu zaczęła mi w czasie jazdy korba przeskakiwać (takie miałem wrażenie), w dwóch sklepach powiedziano mi ,że to zapadki, więc postanowiłem wymienić całą tylną piastę bo podobno tam znjadują się te zapadki. Czy może mi ktoś polecić jakąś porządną tylną piastę do 100 zł ??? Chyba najlepsza z deore???

Proud 21.06.2009 00:09

mam pytanie do znawców tematu ;)
mam zamiar kupić sobie rower. Ale nie mam zupełnie pojęcia jak go dobrać "pod siebie" bo jestem zupełnym laikiem rowerowym.
zależy mi przede wszystkim na przyjemności z jazdy, dlatego raczej skłaniałbym się ku rowerowi trekingowemu (czy jakoś tak ;p) zwłaszcza że nie zamierzam jeździć po jakimś trudnym terenie, tylko raczej po jezdni. Chciałbym aby był to rower na lata, a z drugiej strony finanse mnie blokują trochę.:) Chciałbym zmieścić się w 1200-1400zł.
myślę że mogę wykręcić góra 500-800 km w okresie wakacyjnym...a poza sezonem to znikome trasy.

macie może jakieś propozycje dla mnie? jaka firma najlepsza? jaką ramę? rozmiar kół?(mam 1.80cm wzrostu)

znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/item657875537_nowy..._sh_acera.html ??

Gervas 21.06.2009 02:59

W tej klasie polecam Krossa Level a2, szukaj tego z 2008/2007 - z amorem sountour jak jestes bardzo lekki, rock shox dart 2 jak juz ważysz swoje, i dartem 3 dla najcięzszych zawodników (w sensie koło 90kg), spróbuj dorwać takiego z full alivio, ewentualnie deore, hamulce SD5 (w wielu sklepach możesz negocjować te elementy), poproś o opony wg swojego uznania, wymieniąc Ci spokojnie w sklepie (polecam Kendy lub Hutchisona). siodełko - jak ma być wygodne to coś WTB np V Speed GEL, chociaż to zestawowe jest nawet wygodne, ocenisz wszystko w sklepie. Na 1.80 polecam 19''-21'', ocenisz w sklepie to dokładnie, sprzedawca powiennien powiedzieć Ci jak to sie mierzy, poszukaj tez na google. Sam mam 185 i smigam na 19,5'', ważysz pewnie 75-80kg więc dart 2. Nie jestem pewny czy pedały są metalowe, jeśli nie to do zmiany natychmiast! Cena powinna być ~1350 po wszystkim modyfikacjach

Ewentualnie Level A4, cena 1400, bez tych zmian (posiada tylko hamulce sd5) i manetki dual control podobno ciężko chodzą przez korpus który trzeba wymienić. Jednak podobno geometria trochę lepsza ramy (w tej klasie jednak nie ma to znaczenia imho) i oczywiście większa kaseta, ale jak 800km wakacyjnie to spokojnie wystarczy Ci mniejsza.
http://www.allegro.pl/item662817136_...io_okazja.html

Więc, reasumując polecałbym Ci tego Levela A2 z podanymi modyfikacjami. Uważaj na wersje 2009, jest łatwiej dostępna, ładniej wygląda, ale np ma słabsza korbe i jest 50 zł droższa ofz, chociaż na swoją cenę i tak trzyma poziom, Wiec A2 2008/2007 zmodyfikowany>A2-2009 zmodyfikowany>A4 allegrowy niezmodyfkowany

Jak nie znajdziesz odpowiedniego sklepu zgłoś się na prv, bo nie chce robić reklamy.

Proud 24.06.2009 12:23

dzięki,

czyli raczej Krossa wybrać? slyszałem że Meridy są jeszcze dobre, ale drogie.
A mam jeszcze takie pytania, jak jest z dokręceniem do takiego roweru np bagażnika rowerowego( nie wiem jak to się zwie fachowo) i błotnika?

podoba mi się ten Kross, który mi zaproponował Gervas http://www.allegro.pl/item662817136_...io_okazja.html ale mówię, ja to oceniam tylko pod względem wizualnym. Fajnie że są te rączki dodatkowe przy kierownicy bo wolę taki układ rąk :)

aha, mam dokładnie 180cm wzrostu i 77kg wagi, czyli raczej 19' wybrać?

co sądzicie o tych rowerach?
http://allegro.pl/item670998810_nie_...najtaniej.html

http://allegro.pl/item660487287_rowe...009_super.html

http://allegro.pl/item660575897_nowy...odel_2009.html

http://allegro.pl/item663357243_rowe...cross_waw.html

Kocur 12.07.2009 16:16

W ramach łączenia się w ... bólu :D z uczestnikami Tour de France postanowiłem zrobić pierwszą w sezonie "setkę" na góralu. Ojców - Przeginia - Krzeszowice - Tenczynek - Mników - Kryspinów wyszło 104 km.

Pogoda cudowna ale umieram ... to jednak dystans dla kogoś kto trenuje ciut więcej :)

luke1906 12.07.2009 22:53

Godnie Kocurze :)

Co ciekawe ja dziś też pierwszą od daaaawna setkę zrobiłem.
Trasa Kraków-Tyniec-Skawina-Mogilany-Myślenice-Chełm-Jawornik-Rudnik-Krzywaczka-i powrót Zakopianką bo już ciemno było i chcieliśmy jak najszybciej. Wyszło 119km.
Dupsko mi odpada, ale kondycyjnie całkiem dobrze.

No i Chełm... Na zjeździe 74 km/h, bosko. Ze slickami pęknie 80, tak myślę :)

.:MEDALIK:. 14.07.2009 09:47

Cześć.
Zamierzam kupić rower i mam pytania do Kocura i nie tylko. Kocur czy te rowerki trzy, które wymieniłeś wyżej nadają się na dłuższe wycieczki? Do Wiednia na tym dojadę? Albo Włochy z Bolonii do Neapolu?

Na rowerze przemieszczam się po mieście, czyli musi być dynamiczny i nie bać się dziur, krawężników.
No i chciałbym na nim pojeździć trochę po Europie.
Czyli najlepiej jakieś połączenie rowerka trekkingowego z góralem. Jest coś takiego w ogóle?

Czy kupić coś z tego co polecałeś Pietruchowi (mamy dość zbliżone wymagania), a na kilkudniowe trasy wymieniać np koła na cieńsze itd? Da się tak?
Doradźcie coś Panowie.

Pozdro.

pan_premier 14.07.2009 10:51

trekkingowy błby lepszy bo większekoła, wygodniejszy(?)
górski jest bardziej uniwersalny.

Co do wypraw nie myśl, ze musisz kupic cos specjalnego. Ważne by sprzet był dobryi...tyle.
Jedyna rzecz która jest warta uwagi bardziej niż zwykle to tylne koło.
Musi byc mocna obręcz i dobrze zaplecione porządne szprychy(szczególnie jak wazysz wiecej niż powiedzmy 70kg)

Dystans typu Krakó_Wiedeń(czyli 500km) czy nawet 1000 to nic dla normalnego niesupermarketowego roweru. Znam takich co 500km robią w 24h :)

PS no moze jeszcze jakies opony lepsze typu Schwalbe Marathon- co by sie nie rpzebijały, ale tojuz udogodnienie, a nie koniecznosć

R33 15.07.2009 11:54

Znajdzie się jakiś godny polecenia rower do 650zł (roz. 26 - 1.70m/50kg)?

luke1906 15.07.2009 18:22

za 650 zeta to ja szukałbym jakiejś używki na dobrej ramie
nie kupisz nic lepszego i nowego za te pieniądze

przeglądnij allegro, zwróć uwagę na starsze bajki, z dobrą markową ramą, osprzęt jest mniej ważny bo łatwo go można wymienić

maciekTSW 15.07.2009 23:19

Jaki tani i dobry serwis polecicie? :]
Chodzi mi o wymianę linek i pancerzy (mam już swoje kupione :p), wyregulowanie ich. Może jeszcze pokuszę się o smarowanie łańcucha.

Kocur 16.07.2009 08:35

Tak mówiąc szczerze to wymiana linek z pancerzami to koszt dwóch piw wypitych podczas wymiany ;)
No i licząc te piwa godzinka roboty z regulacją.

A jeśli chcesz to komuś oddać to serwis "U Kalego" ul. Nadwiślańska czy Józefińska - adresu nawet nie znam :) Ale do takiej roboty to możesz spokojnie oddać też na Wileńskiej czy Czarnowiejskiej.

Ps. Łańcuch powinno się smarować nie raz na sezon ale nawet co tydzień - zależy ile jeździsz.

luke1906 16.07.2009 08:47

Miałem odpisać na posta powyżej już wczoraj, ale się załamałem.

Mam nadzieję, że kolega maciekTSW żartował z tym "pokuszeniem się o przesmarowanie łańcucha" w serwisie. Jeżeli mówiłeś poważnie, to ja to zrobię za jedno piwo :)

Wymiana linek i pancerzy - google.pl plus jak Kocur wspomniał ze dwa piwka dla relaksu.

maciekTSW 16.07.2009 13:27

Ok :p
W sumie zlazłem na google takie instrukcje że ciężko tego nie zrobić samemu. ^^
Jeżdżę rzadko, ale czasem chociaż troche o sprzęt trzeba zadbać. :p

R33 16.07.2009 16:11

http://www.allegro.pl/item685277241_...am_tarcza.html ja myslałem o czymś takim

A do smarowania uzywacie specjalnych olejów(czy jak to sie nazywa - laik jestem :P ) bo ja zawsze smarowałem zwykłm. Duża różnica?

Jachcik 16.07.2009 16:32

Reksio33 Mam taki rower kupiłem nowy rok temu za 400 złotych....... ale nie polecam go.. kup coś używanego na dobrej ramie tak jak pisali wyżej....

.:MEDALIK:. 17.07.2009 19:50

Co sądzicie o takich? Głównie do jazdy po mieście i na dłuższe trasy. Drogi asfaltowe.

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...5&id_prod=1259

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...5&id_prod=1542

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...8&id_prod=1551

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...7&id_prod=1761

http://rowmix.pl/LATO/index.php?inc=...0&id_prod=1781

Dobre rowery w cenie: do 2500zł?

Kocur 18.07.2009 20:23

Ja bym brał pierwszego - jak pisałem bardzo lubię Treki ale trzeba trafić na okazję bo z tym samym osprzętem co Kellys kosztowałby ponad 3 tysiące.

Bierz tego Kellysa - ale jedna uwaga - ile osób znam tyle osób odradza rękami i nogami Rowmix - zarówno o podejście do klienta jak i jakoś przechowywania sprzętu oraz serwis gwarancyjny oraz po-gwarancyjny.

Poszukaj tego bika w innych sklepach.

Gervas 18.07.2009 21:38

Nie brałbym żadnego z nich, sprawdz mój poprzedni post w tym temacie. Po prostu do 2k nie ma innej alternatywy niż levele, zobaczymy co zrobi w tym lub przyszłym roku Magnum(inny supermarketowy producent) jak wejdzie na rynek,jeśli zrobi to jak Kross to bedzie ciekawie, czytaj świetne rowery za grosze, aby zbudować markę.

masz tu z podobnym osprzętem, lepsze hamulce 1500
http://www.mudserwis.com/kross-level-a4-2008-p-173.html
masz tu z podobnym osprzętem, na torze i SD7
http://www.mudserwis.com/kross-level-a6-2008-p-175.html
na allegro do 2,5k wychaczysz nawet a8
http://www.allegro.pl/item684493118_...o_2449_zl.html
(tu tylko jakby sie dało wymieniłbym te tarczówki na Shimano M486, które sobie baardzo chwale)

pozdrawiam.

.:MEDALIK:. 18.07.2009 23:02

Gervas, ja Twojego poprzedniego posta przeczytałem. Tylko rozglądam się za rowerami crossowymi, bo taki najbardziej będzie mi pasował. Nie znam się, nie chciałbym na początku nic wymieniać, zmieniać.

Jeżeli uważasz, że nie będzie w moim przypadku (jeżdże często, ale jednak tylko rekreacyjnie) zauważalnej różnicy pomiędzy rowerem crossowym, a MTB (ten level A4 to MTB, tak?) to napisz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl