![]() |
Żal na to było patrzeć. Nawet Sarki miał momentami problem z przyjęciem i opanowaniem piłki.
Tyle warte jest to pier**** w studiach o tym jak to Wisła tylko z jednym obcokrajowcem rozwaliła Koronę. Nasza "zdolna młodzież" została brutalnie sprowadzona na ziemię co do poziomu swoich "umiejętności." Problem jest taki, że to ten mecz, podobnie jak poprzednie ze Śląskiem, Lechią na wyjeździe a nie mecz z Koroną stanowią ich "normalny" poziom. |
Boguski byl wczoraj mniej beznadziejny niz reszta. Przynajmniej od pilki nie uciekal.
|
Moje subiektywne oceny:
Miśkiewicz-mógł się zachować trochę lepiej przy pierwszej bramce , ale później i tak nas parę razy uratował 3/6 Stolarski- wyszedł nieskoncentrowany i Patejuk robił z nim co chciał,potem lepiej ale parę razy podał do piłkarzy Śląska 1,5/6 Chavez- kolejny beznadziejny mecz Chaveza , w ogóle dziwne że zagrał patrząc na to jak spisywała się MW z nim w składzie 1/6 Uryga-słabo ale chyba najlepszy z naszych obrońców 2/6 Burliga- to nie jego wina, że Wisła nie ma LO a Kulawik tam go wystawia . Poziom sportowy tak 1,2 liga 1,5/6 Wilk - robił to co zwykle,atutów ofensywnych jak wiemy nie ma 2/6 Chrapek- 2 przypadkowe bramki z Koroną nie wystarczą by nazwać go piłkarzem,najgorszy na boisku,to jaką "ambicją" wykazał się przy stracie drugiej bramki pokazuje ,że nie zasługuje grać w koszulce Wisły,Sobolewski w wieku 70 lat będzie lepszy 1/6 Sarki- dosłownie dwa przebłyski 1,5/6 Kosowski- nie biega jak dawniej ale wczoraj był najlepszy na boisku, robił co mógł 3/6 Boguski- tracił piłki ale przynajmniej chciał grać 2/6 Sikorski- jak zwykle,chciał ale nie mógł 1,5/6 Garguła- coś tam próbował 1,5/6 Genkow- oddał strzał na bramkę 1,5/6 |
zawyżone oceny dla Burligi , Wilka , Sikorskiego, Garguły *, Genkova*
dla wszystkich powinna być ładna jedyneczka * myśle że kazdy z nas mógłby wyjść na boisko i 'coś tam próbowac ' i nawet oddać strzał na bramke . Jednak nikt nam za to nie zapłaci 300 tys rocznie . Im natomiast tak. kilku piłkarzy to zasłużyło nawet na oceny "0" wypada zapytać na podstawie czego Chrapek chce zarabiać 15 tys złotych ? chyba ze chce równocześnie pracować w biurze prasowym oraz w dziale konserwacji powierzchni płaskich i jestem też ciekaw do jakiej ligi chce wyjechac Wilk z taką grą jak wczoraj , 3 czy 4 liga angielska ? wkomponowałby się idealnie , choć kondycyjnie pewnie by usiadł na dupie w 70 minucie . a w pierwszej kolejnosci powinno sie pożegnac ( wyrzucic ) Pana Kulawika . Ciekawe czego teraz nam brakowało ? czekam aż powie na konferencji że brakuje im trenera |
Cytat:
No i ambitni młodzi Polacy nie mają obowiązku biegać! Koronę pokonaliśmy po farciarskiej bramce na 1-0 ja nas plasuję pomiędzu Bełchatowem a Pogonią;) |
Cytat:
Cytat:
|
Nie wiem czy Chrapkowi nie chce się biegać (no może to dodatkowy aspekt), ale raczej wygląda mi na to, że on po prostu pod względem wydolności nadaje się li tylko do max 2 ligi. Technicznie w takiej małej gierce jest niezły, ale dla przykładu niejaki Chomątek - mistrz żonglerki piłką grał onegdaj chyba tylko na poziomie 3 lub 4 ligi.
Tak więc, może i on był Chrapkiem w 1 lidze, ale w Wiśle to jest tylko "Człapkiem" (sorry, że przekręcam nazwisko, ale szlag człowieka trafia jak się widzi jego nieudolną i mało zdecydowaną postawę wobec Mili przy pierwszej bramce). Przestańcie wiązać z tym cienkim grajkiem jakiekolwiek nadzieje na przyszłość. |
Cytat:
|
Miśkiewicz to beznadziejny bramkarz, powtarzałem to po wygranej z Widzewem i teraz po przegranej ze Śląskiem. Jego braki w ustawianiu się rażą po oczach.
|
Wiedziałem :lol:
Michał Chrapek w meczu z Koroną strzelił dwie bramki. Ani jednego komentarza krytyki nie było. Po wczorajszym meczu wysp czekających tylko aż słabiej zagra został poprawiono o 100%. Pocieszę Was, macie kilka dnia aby znaleźć sobie kolejną ofiarę bo Chrapek z Ruchem nie zagra. |
Cytat:
Byłbym szczęśliwy, gdyby Chrapek już nigdy nie założył koszulki z Białą Gwiazdą. Nie zasługuje na to nie przez brak umiejętności (taki Burliga ma nawet gorsze), nie przez brak szybkości czy wydolności, tylko - zrąbaną mentalność. Ale pewnie Kosowski też nie wie o czym mówi. Chcesz, to sobie sprawdź co napisałem o Chrapku po ostatnim meczu z Jagiellonią. Byłbym zapomniał - :lol: Faktycznie jest z czego... Mnie się wydaje, że niektórzy tutaj pojechali ostro z "młodymi, ambitnymi, niegorszymi Wiślakami" i teraz wypierają rzeczywistość, bo nie ma niczego (tm Kononowicz): umiejętności, ambicji ani wyników. |
A ja byłby szczęśliwy gdyby Łukasz Burliga, Łukasz Garguła, Daniel Sikorski - poszli po rozum do głowy i już dziś rozwiązali swój kontrakt z Wisłą, bo oni bardziej hańbą koszulkę z Białą Gwiazdą niż wspomniany Chrapek.
Nie uważam, że Chrapek jest zawodnikiem idealnym, zajebistym i super. Jak każdy ma swoje wady i zalety - ale moim zdaniem jest jednak kilka stopni wyżej niż wspomniana wyżej trójka. Szkoda tylko, że niektórzy czekają aż mu się noga powinie a teraz dowiaduje się że strzelone bramki z Koroną były farciarskie.. Wiesz może i były ale zostały strzelone, co w tym sezonie w wykonaniu naszych kopaczy trzeba uznać za sukces, jeden zawodnik strzela dwie bramki w meczu, kiedy były podobnie? Jak się nie mylę to na Widzewie (Boguski). Nie liczę na to, że Michał zostanie zbawicielem Wisły, chciałbym aby stał się solidnych ligowcem - do tego potrzebne mu jest ogranie i zdobycie doświadczenia co moim zdaniem przyjdzie z czasem. Mogę Cię również zmartwić tym, że z dobrego źródła wiem iż kontrakt dla Chrapka jest już gotowy. Wybacz. |
Cytat:
A Chrapkowi nie podwinęła się noga, tylko po raz kolejny pokazał gdzie ma grę dla Wisły. Atakujesz Gargułę - więc pytanie: kto pokazuje większe zaangażowanie w meczach? Kto więcej biega? Obawiam się, że jednak nie Chrapek... Jeżeli jego kontrakt jest już gotowy, to jest mi bardzo przykro. To oznacza, że można się na boisku opierdalać, a potem żądać podwyżki. Napisałem i powtórzę to jeszcze raz - ten człowiek jest mentalnie niezdolny do gry w Wiśle. Brak jakiejkolwiek ambicji, mierne umiejętności i żenująca motoryka - to wszystko są niestety fakty. |
Nie ogarniam jednego po co podpisywali kontrakt z Burligą jeśli wiadomo że w Letnim Okienku trzeba zatrudnić lewego obrońcę, na prawej stronie pasuje ograć Stolarskiego i mamy boki obrony gotowe to na kiego grzyba nam beznadziejny Burliga który pewnie sam będzie domagał się gry... Ktoś tam nie mysli, a jeśli już to bardzo krótkofalowo
|
Cytat:
Ostatnim prawdziwym u nas był kto? Mihajlović? Stolarczyk? Z Burligą przedłużyli, bo jest tani. Myślisz że skąd się bierze ta redukcja budżetu o 45%? |
Z Sikorskim mają przedłużyć kontrakt? Bo nie jestem w stanie zrozumieć po jaką cholerę Kulawik wciska go na siłę do pierwszego składu? Ten facet jest zupełnie bezproduktywny, pomylił zawód.
lazy-trafiłeś w sedno |
Cytat:
Jeżeli Chrapek nie nadaje się do Wisły, to Burliga powinien zakończyć karierę. On daje z siebie 100%? Proszę Cię.. (chyba, ze to była ironia a za racji nie wyspania nie zajarzyłem :) ) Wczoraj większe zaangażowanie pokazał moim zdaniem Kosowski. |
Cytat:
|
Problemem Sikorskiego jest jego ustawianie się. W skali FM to jest 1. Dlaczego nie strzela bramek? Bo prawie zawsze biegnie nie tam gdzie trzeba. Widać to ewidentnie przy szybkich kontrach. Myślałem wcześniej że to wynik nieporozumień z kolegami wynikający z braku ogrania itp. Ale przyczyna jest inna - jego nigdy nie ma twm gdzie być powinien.
Co do Chrapka, to wystawienie go jako defensywnego pomocnika to strzał w stopę. Jak zawodnik który nie biega i angażuje się w grę obronną ma się tam sprawdzić? |
Panowie to jest obraz dzisiejszej Wisły.Nieporadność wszystkich jest spowodowana ciągłą niepewnością co dalej z klubem i samym sobą.Z nich już nic lepszego nie będzie.Za pare lat może dwóch,trzech tutaj będzie grać.Młodzi są jeszcze słabi a starzy wypaleni.Najgorsze że 20 lipca znów ich zobaczymy.Oni psychicznie siadają
|
Chcialem to już napisać po wygranym meczu z Koroną, ale się powstrzymałem.
W grze Wisły nie widać żadnej płynności, akcje (?) sa szarpane, przypadkowe. Zawodnik przy piłce jest spanikowany (nie dotyczy Głowackiego, Kosowskiego, częściowo Małeckiego, Sobolewskiego, Genkowa i... Stolarskiego) i oddaje piłkę gdziekolwiek. Brak ustawiania się do jakiejkolwiek kombinacji. Chaos. Wczoraj Śląsk pod tym względem grał jak mistrz, a my jak przestraszone dzieciaki. Tak samo graliśmy z Koroną, ale wpadło, bo i Korona cienka Żal było widzieć jak wielka Wisła grała wczoraj niczym drugoligowiec, a Śląsk, który niczego wielkiego nie pokazywał, wyglądał jak Bayern na tle Okocimskiego (przepraszam fanów Okocimskiego). Braki w wyszkoleniu technicznym i w wyszkoleniu taktycznym. Wisła nie grała w piłkę nożną tylko kopała się po czołach. Nie pierwszy raz w tym sezonie. Szacunek dla Kamila. Może już sił brakuje (choć nie do konca), ale jest zaangażowanie, myślenie na boisku, technika, antycypacja wydarzeń, ustawienie, decyzja, spokój, profesjonalizm. Gdyby pozostała dziesiątka grała na jego poziomie bylibyśmy najstarszą drużyną w lidze, ale grającą najmądrzej. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tu nie chodzi o zaangażowanie lub jego brak. Kosowski ma lepsze umiejętności niż większość towarzystwa, co ujawniało się np. w próbach inteligentnego (tak, INTELIGENTNEGO) rozgrywania piłki. Pan Boguski może sobie biegać od linii do linii, ale jak nie uruchomi myślenia, to będzie notował straty podobne do tej, po której padła trzecia bramka dla Śląska.
Pewnie nie byłoby na co narzekać, gdyby wczorajsza Wisła miała solidne fundamenty (myślę o obronie). Wystawienie Chaveza i Urygi skutecznie sparaliżowało naszą grę. Honduranin, jeśli chodzi o umiejętność zagrywania piłki do innych zawodników, jest skandalicznie słaby, skandalicznie. |
Płacze i wylewanie pomyj jakby ta porażka i gra była gorsza niż gra i porażki w poprzedniej rundzie. Bez kilku ważnych ogniw (Małecki, Sobolewski, Głowacki) i gra siadła. Wprowadzanie młodych piłkarzy nie polega na tym że grają sami młodzi, ale że gra kilku. Jest kręgosłup drużyny (którego wczoraj nie było) i młodzi w takim zestawieniu mogą grać. Pomijam fakt że widać kwasy w szatni Śląska się skończyły i po ostatniej kompromitującej porażce zagrali bez odpuszczania (jak wielu myślało że odpuszczą).
Młodzi piłkarze maja spore wahania formy. Chyba nikt nie myślał że Stolarski nie będzie popełniał błędów i zawsze będzie fit? Zresztą kiedy ma te błędy popełniać jak nie teraz? Niech teraz grają młodzi bo i co mi z tego że z Genkovem czy Ilievem przegralibyśmy wczoraj 3-1? Darujmy sobie. Teraz czas żeby młodzi pograli może kilku będzie naszym wzmocnieniem w przyszłym sezonie? Co do Chrapka. Gra słabo bo wygląda fizycznie słabo. Popracuje w przerwie mocniej i nie będzie wyglądał tak słabo. Jak się nie ma pary w nogach to ciężko się biega. Chrapek nie jest typem szybkościowca, ale wolniejszy od Jirsaka na pewno nie jest. Problem tylko w tym że jest fatalnie przygotowany do rundy. Ja go nie skreślam bo widzę w nim spory potencjał. Nie ma co płakać kolejne mecze przed nami. Niech Szewczyk trochę pogra albo inni z ME. |
Po dwie bramki zawinili wczoraj Stolarski i Uryga... Szczególnie ten drugi sprawiał wrażenie że nie bardzo wie co się dzieje w polu karnym... Chavez wykazywał więcej ochoty do gry ale 3 bramka jest zasługą jego biernego krycia Pepe... Ogólne cała 4 obrony grała wczoraj dramatycznie słabo... DRAMATYCZNIE... Gdyby nie Miśkiewicz to byłby pogrom i zgrzytanie zębami... Liczę że może po powrocie Głowackiego będzie choć jeden zawodnik co potrafi jako tako wyprowadzać piłkę z obrony...
|
Wilku ładnie rozprowadził na 1:0 dla Śląska.
|
Polski Xavi.
|
Cytat:
Napisałem przecież: Zawodnik przy piłce jest spanikowany (nie dotyczy [...], Genkowa [...]). Co znaczy po polsku: Kiedy Genkow jest przy piłce nie panikuje, ale stara się wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie - strzał, zgranie, oddanie piłki lepiej ustawionemu koledze.To czy jest bajecznym napastnikiem czy nie to inna sprawa. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl