![]() |
Fajny mecz Wisły, ale wolałbym żeby trener nie był tak przywiązany do Garguły któremu piłka odskakuje na 10 metrów, podobnie było z Lechem gdzie miał około 20% celnych podań co jest tragedią, zamiast Sikorskiego chciałbym aby pokazał się Szewczyk bo to typ Małeckiego i zdecydowanie trzeba dać mu grać, nie wiem jak tam z lewym obrońcą w Młodej ale niektórzy zawodnicy jak Uryga, Stolarski, Szewczyk pokazują że trzeba im dawać szanse i nie rozumiem czemu trenerzy boją się stawiać na młodzież. Trochę umiejętności trochę walki i mecz można dość szybko ustawić. Wolałbym nawet zatrudnić paru trenerów pod młodych zamiast przepłaconych gwiazdorów bo to się kurde opłaca
|
Ten mecz był naprawdę przyzwoity, ale kogoś na lewą pilnie potrzebujemy. Nie mogę patrzeć na Burligę, który nie umie przyjmować piłki. :(
Gratulacje dla zespołu za walkę i trzy cenne punkty, bo dzisiaj zapewniliśmy sobie utrzymanie :P Mecz ze Śląskiem trzeba potraktować poważnie i po prostu tam wygrać, bo nadal nic nie wiadomo - ewentualne 10-12 punktów do końca może nas wysoko wywindować, nawet na to magiczne 3-4.miejsce. |
dla mnie w dzisiejszym meczu cichym bohaterem był Paweł Stolarski.jak dalej bedize tak gral to mamy solidnego prawego obrońcę.
|
Cytat:
Wilk jaki jest każdy widzi, aczkolwiek to jeden z lepszych specjalistów od odbiorów w ekstraklasie. Strzela też ważne bramki jak Z APOELem czy Polonią Warszawa, czy też notuje ważne asysty jak ta z Lechem u siebie, gdzie walnie przyczynił się do ostatniego mistrzostwa Wisły. Owszem zawsze mógłby dawać więcej zespołowi w ofensywie, ale i tak nie ma co narzekać, w tym miernym kurniku , obok Małeckiego i Sarkiego to jeden z pewniejszych punktów drużyny. Problemem w Wiśle nie są defensywni pomocnicy, problemem jest brak rozgrywającego, skrzydłowych i klasycznego napastnika. Bramkarz również mógłby być lepszy. |
W dzisiejszym meczu Sarki był całkiem spoko. Znów.
Także skrzydłowy z prawej byłby. Brak ewidentnie napastnika i rozgrywającego. Potem coś zrobić z obroną ponieważ czegoś jej brakuje. I środek tabeli będzie. |
Gratulacje dla drużyny za ambicję, waleczność i nieustępliwość, oraz dla młodych za pokazanie się z całkiem dobrej strony.
Czego tu jeszcze można pogratulować? Aha, wyniku... Nawet silniejsza kadrowo Wisła nie zawsze radziła sobie z cepami z Kielc. I tyle gratulacji. Na dzisiaj wystarczy, bo widzę, że zapanowała prawie euforia. Jutro zaczniemy się pastwić... nad niedostatkami :mysli: |
Miśkiewicz wygrał nam mecz swoimi interwencjami przy stanie 1:0, fantastyczne zachowania przy 1 na 1 i dośrodkowaniach. Egoizm Sikorskiego i Boguskiego o mało nie kosztował nas trzech punktów.
Dobrze, że nie grał w pierwszym składzie Garguła, jest zupełnie bez formy. Pierwszy kontakt z piłką i przy przyjęciu odskakuje mu na kilka metrów. Z pozytywów - Stolarski. Będzie z niego pociecha, nie boi się iść do przodu. Chrapek jak rasowy napastnik, we właściwym miejscu o właściwym czasie. Zupełnie jak na Polonii. |
Chciałbym zwrócić uwagę, że wreszcie nie graliśmy dwoma defensywnymi pomocnikami. Efekty było widać. Mam nadzieję, że Kulawik wyciągnie odpowiednie wnioski i nie będzie nas już męczyć duetem Wilk - Sobolewski w środku. Albo jeden albo drugi.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie mówię że Bieszczad cienki ale Miśko póki lepsiejszy i już. |
Cytat:
Cytat:
Może przesadziłem, że Bieszczad jest sto razy lepszy, ale myślę, że gdyby każdy spojrzał prawdzie w oczy, to Miśkiewicz jest po prostu bardzo przeciętny. Bieszczad jest po prostu młodszy i błędy mogą mu się jeszcze przytrafiać, ma jednak potencjał, natomiast Miśkiewicz? On ma już 24 lata - nie jest to dobry bramkarz i trzymanie go to po prostu marnotrawienie pieniędzy. |
Dziś zagrał dobre zawody, wybronił kilka sytuacji za co należy go pochwalić i docenić.
|
a mi się podobała bardzo owacja dla Daniela S. jak schodził z boiska - brawo, trzeba wspierać naszych...
super chłopaki ;-) |
Cytat:
|
Czy ja wiem...
Sikorski, jak Sikorski, widać, że walczy, jakieś tam główki wygrywa, potrafi coś stworzyć (chociażby sytuacja w meczu z Lechem) ale umie też, przede wszystkim spieprzyć i to mu w ostatnich meczach wychodzi. Ale dzisiaj ja bym go bronił, bo nie miał łatwego zadania, z resztą widzieliście jak obijali go obrońcy Korony. Szkoda, że bardzo słabo współpracuje z Boguskim, tak samo powinien szybciej podać do Małeckiego, który wychodził na czystą pozycję. Zobaczymy, ma jeszcze kilka meczy ( pewnie Genkov już nie zagra), więc obstawiam, że będą razem z Boguskim wychodzić w pierwszym składzie, albo na zmianę. Szewczyk- zobaczymy jak sobie poradzi (chyba jutro) w ME. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Zawodnicy na plus:
Stolarski i Uryga powinni już na stałe zagościć w pierwszej 11 jeśli będą zdrowi i w formie:-) Miśkiewicz udowodnił że warto mu dać szanse.. Małecki i Sarki dobre spotkanie. Chrapek również na plus może zaliczyć ten występ.. Boguski walczył jak nigdy aż byłem zaskoczony. Zawodnicy na minus: Sikorski - tu komentarz jest po prostu zbędny, kto oglądał mecz to wiem o czym mówię |
Ale co do Miśkiewicza, był tyle czasu w tych Włoszech i jak on się tam utrzymał skoro ma takie trudności z kopaniem prostych piłek?:P Broni bardzo dobrze, ale jeśli mamy o coś walczyć, to musi nauczyć się kopać nogami, chyba że będzie jak x lat temu gdy piłkarze wykopywali piłkę, gdy bramkarze nie za bardzo to potrafili ...
|
Można się śmiać z Sikorskiego, ale zaliczył asystę przy naszej pierwszej bramce. Co prawda przypadkową ale jednak. I brawa zasłużone bo jeździł na dupie i się starał - wolę go niż dreptającego symulującego kontuzje Genkowa.
Ogólnie bardzo mnie ciekawiło jak nam wyjdzie ten mecz, bo zawsze chciałem zobaczyć ten skład personalny. To znaczy jednocześnie Bogusia, Sarkiego, Sikorskiego i Małeckiego (bo wszystko to takie pędziwiatry są). Ale jednak chyba za dużo grzybów w barszczu było i ta gra się nam nie układała jak należy w pierwszej połowie. Druga połowa wcale nie lepsza, ale na koniec Korona się odsłoniła i ją dobiliśmy. Wynik cieszy. Gra Stolarskiego i Urygi w pierwszym składzie cieszy (ktoś wie czy ten uraz to coś poważnego czy luzik?). Miśkiewicz zagrał świetne zawody pod względem bronienia strzałów, świetny refleks, bardzo dobra gra 1/1. Tylko ta gra nogami na poziomie 3 ligi. Nie wiem czy to stres mu nogi pęta czy co, ale te jego wykopy strasznie elektryczne. No ale przynajmniej jak narazie żadnego babola nie wpuścił w przeciwieństwie do Pereiki. Cieszą bardzo dwa trafienia Chrapka, może teraz facet trochę się pewniej poczuje i zacznie podejmować trochę więcej ryzyka, bo często gra na alibi i go przez to praktycznie w ogóle nie widać, a papiery na grę raczej ma. Ogólnie cieszy mnie ilość chłopaków związanych z Wisła w 1 składzie. Stolarski, Uryga, Chrapek, Małecki, Burliga wychowankowie (5), Głowacki, Kosowski, Sobolewski, Boguski (w Wiśle przez długie lata - niemalże chodzące 'ambasadory') xD (4), Miśkiewicz, Garguła, Sarki, Sikorski, Bunoza (najemnicy - 5szt ;)). Czyli na 14 piłkarzy, 12 Polaków, 2 obcokrajowców, średnia tylko 25 lat, a trzeba zważyć, że bardzo ją zawyżają Sobol, Głowa i Kosa. Jednak ten zespół strasznie się zmienił personalnie i odmłodził o parę dobrych lat od czasów Maskaanta. Za to plus dla Kuli. Może jednak jest na czym budować. Na minus : - Burliga (to naprawdę nie jest piłkarz na poziomie ekstraklasy imo) - Boguski (w pierwszej połowie co kontakt z piłką to strata) Luźny offtop : Rozwala mnie ta moda w naszej drużynie na fryzury rodem z sarmackiej Polski prezentowana przez Miśkiewicza czy Sikorskiego. Pedrylem nie jestem ale obiektywnie rzecz biorąc nie da się na chłopów patrzeć :D |
No i jak widać da się wygrywać bez Wilka w składzie... ;)
|
Cytat:
|
Dobry bramkarz to nie ten, który ma świetny refleks i broni kilkanaście groźnych strzałów, dobry bramkarz to ten, który poustawia tak obronę, że nie dopuści do oddania strzału przez drużynę przeciwną - to jest filozofia pewnego bramkarza. Teraz zgadujcie kogo.
I ja się z tą filozofią w 100% zgadzam. Dlatego dla mnie Pareiko to najlepszy obecnie bramkarz w Wiśle. Na drugim miejscu jest Bieszczad, na trzecim ktoś z młodej ekstraklasy... nie ma miejsca dla Miśkiewicza. Jest baaardzo słaby. PS. I nie jestem menedżerem Bieszczada, po prostu obserwuję tych bramkarzy i Miśkiewicz jest po prostu niepewny. |
Czy Chrapkowi kończy sie w tym sezonie umowa?
Tak mi sie coś o uszy odbiło. Niezależnie od dzisiejszego meczu warto go zatrzymać. |
Kontrakt do czerwca 2013.
|
Sarki zagrał dziś mecz ala Chelsea,tak jakby na trybunach byli skauci FC Barcelona, ha ha
|
Już któryś mecz gramy z tyłu Stolarskim, Urygą i Burligą i argumentów przemawijących za bunozami, jovaniciami, jaliensami i całą resztą szrotu jest z dnia na dzień mniej. Nie twierdzę, że teraz gramy lepiej, pewnie umiejętności mamy gorsze. Ale teraz przynajmniej chłopaki zapieprzają aż miło, a jak coś spieprzą to jest świadomość, że zawalili, bo na tyle starczyło im umiejętności. Tymczasem występy wcześniej wymienionych obcokrajowców czasem można było odbierać jak naplucie w twarz. Gwiazdeczki się opieprzały i popełniały błędy płynące ze zbytniej nonszalancji, braku skupienia i zaangażowania. Koniec końców awaryjność naszej defensywy w przeciętnym spotkaniu ligowym i w jednym, i w drugim zestawieniu personalnym kształtuje się na podobnym poziomie.
Następny pozytyw to liczba obcokrajowców w składzie. Jeden - ten, który faktycznie robi na boisku różnicę. Nie ma jakichś koślawych zapychaczy, których jedynym atutem jest "zagraniczność". Co do Miśkiewicza. Na linii i w sytuacjach 1 na 1 bardzo dobry. Na przedpolu przyzwoity, choć nie imponuje. nogami gra beznadziejnie. Ten ostatni aspekt przekreśla go jako bramkarza jeżeli mielibyśmy w najbliższej przyszłości mierzyć w Europę. Bramkarz, który nie gra nogami jest po prostu zbyt dużym obciążeniem dla reszty drużyny i zbyt łatwą do wyeksploatowania słabością. Albo wyraźnie podciągnie się w tym elemencie, albo dalej musimy szukać kogoś na tę pozycję. Ostatnia rzecz. Nie wierzę w puchary w tym roku, choć warto wytknąć, że właściwie wszystko w nogach naszych kopaczy. Gramy ze Śląskiem, Górnikiem i Zagłębiem. Trzy zwycięstwa brzmią nierealnie w naszej obecnej sytuacji, ale sądzę, że przy obecnym układzie sił takie wyniki dałyby nam miejsce w pierwszej czwórce. |
O pucharach zapomnijmy, nie widać też przesłanek, że w przyszłości (Smuda!) będzie lepiej.
Optymistyczne jest to o czym wspomniałeś, lepiej niech zasuwa Stolarski niż jakiś wynalazek ma się snuc po boisku. Paru piłkarzy miało przebłyski (Sarki - widać,że walczy o kontrakt;)), paru udowodniło,że ich umiejętności są za niskie jak na polską "ekstraklasę" (mimo wszystko Sikor). Wynik tak czy siak bardzo cieszy:) |
Mecz w którym najbardziej cieszył wynik.
Korona słaba, odsłoniła się w drugiej połowie, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić kilka mniej lub bardziej udanych kontr. Nie potrafię ocenic po kilku meczach do końca czy Miśkiewicz to dobry czy zły bramkarz. Ale w tym meczu obroniłł co obronić a nawet więcej. Ma swoje mankamenty, zobaczymy jak zaprezentuje się dalej, jeżeli będzie grał i nabierał pewności siebie. Podejrzewam, że może to być nasz podstawowy bramkarz w przyszłym sezonie. Co do reszty młodych to fajnie. Lubie taki trend. Ale jeśli chodzi o ocene sportową to proponuje jednak pewien dystans. Co do porównania ich z "przepłaconym zagranicznym szrotem" to trzeba mieć świadomośc tła i celu. Tamta drużyna zdobyła mistrzostwo, obiła się o LM i weszła do wiosennej fazy pucharów. Ta z trudem się utrzymuje a cel na przyszły sezon to nie więcej niz środek tabeli. Jak się ma odpowiednie umiejętności piłkarskie to nie trzeba nadrabiać zaangażowaniem. Ale bez wątpienia fajnie oglądać Stolarskiego, czy Uryge radzących sobie na poziomie ekstraklasy. Mecz pokazał, że w niektórych drzemią ukryte talenty. Boguski na siłownie. Defensywny pomocnik na przyszły sezon jak znalazł. :lol: Najwieksza szkoda tej rundy jest taka, że można było w niej budować drużyne na przyszłość. Tymczasem nawet zawodnicy, którzy teoretycznie maja być podstawowymi jak np. Chrapek wcale niekoniecznie muszą u nas grać. Obawiam się, że przy zdolnościach łysego i krótkiej przerwie nową druzynę zgrywać będziemy do grudnia. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl