![]() |
Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.
|
Cytat:
|
Sportowo Smuda, to taki sam dobry kandydat jak Probierz, Michniewicz czy kto tam jeszcze...
Tyle, że starszy. Może mu się uda, może nie. Świetnie pasuje do wizerunku klubu. Upadła drużyna, przegrany trener. Marzenia o tym, że zapewni on transfery (poważne transfery, bo kogoś tam trzeba będzie dobrać do składu) to tylko marzenia. Jak ktoś ma 65 lat i mieszkanie w Krakowie i pcha się do Wisły to co innego myśleć, niż to, że szuka ostatniej synekurki przed stanem spoczynku ? Tu trzeba kogoś, kto popcha wózek, złamie niemoc, pokaże jakies nowe tory, człowieka z pasją. Człowieka, który bedzie w klubie 48 godzin w ciągu dnia. Lub profesjonalisty w każdym calu. Oczekujecie, że właściciel, któremu już chyba wszystko jedno i nieudaczny i leniwy prezes kogoś takiego zatrudnią ? Więc będzie Smuda. Chyba, że znajdzie lepszą synekurkę lub uzna, że czas skończyć. |
Cytat:
|
O jezu Smuda dostanie kasę i kogo ściągnie ? Czy ktoś z Was myśli, że on znajdzie jakiegoś piłkarza który się Wiśle przyda i na którym się zarobi ?
Ja już widzę jego transfery Łukasz Mierzejewski, Michał Stasiak, i wielu innych którzy lubili spędzać czas we Wrocławiu, ale wtedy tak ... przynajmniej będą wyniki ^^ Bo chłopaki już wiedzą jak to się załatwia :) Szortu się pozbyć, jego słowa no tak zgadzam się, każdy się zgodzi. Ale kto zagwarantuje, że ściągnięci przez niego nie będą większym szrotem ? |
Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ci piłkarze w lidze już mieli markę wyrobioną i przychodzili do nas za dość pokaźne kwoty. Ich przeciwieństwem można byłoby określić takiego Błaszcza, który przychodził do nas, jako kompletny no name, mając w zanadrzu wielki talent, pasję, pracowitość i... Wuja, który "przecierał ścieżki". |
Cytat:
|
Kiereś...:haha:
|
Cytat:
|
Dyzma lubi przywiązywać sie do nazwisk, więc kto wie czy jak zostanie trenerem Wisły to nie zapragnie np. Stilicia sprowadzić który siedzi na ławie w Karpatach Lwów,Mierzejewskiego który nie mieści sie w HK Rijece albo kogoś z Regensburga sprowadzi.Oczywiście wszytsko pod warunkiem że Pan Cupiał da jakieś pieniądze na transfery.
|
Troch"u" więcej pokory Panowie...
Za Smudą nie przepadam ale nie czuje się na siłach podważać jego kompetencji. Nawiązując do niektórych postów, to myślę, że z dyskutantów powinien C wybrać trenerów. LM gwarantowana! |
Wszystko zależy od kontekstu. Jeśli alternatywą dla Smudy jest pozostawienie Kulawika albo inny noname z Polski, to jestem za nim. Pomimo, że można zarzucić mu mnóstwo rzeczy. Ale jak wielu, uważam, że jego znajomość z Cupiałem to więcej plusów niż minusów w kwestii transferów czy stabilizacji pracy. Nie się też ukryć, że jest w pewien sposób nieobliczalny. Wyniki w klubach miał bardzo dobre.
Natomiast jeśli przyjdzie tu za wielką kasę, za którą spokojnie możnaby zatrudnić szkoleniowca z zagranicy, to niestety Cupiał osiągą dno po raz kolejny. A niestety wiele na to może wskazywać, bo Smuda za frytki pracować tu nie będzie. Więc jeśli zdecyduje znajomość z BC i zrażenie do opcji zagranicznej, to powodzenia. Wymarzony scenariusz: klub wypuszcza kontrolowane przecieki zw ze Smudą, a w tajemnicy negocjuje z jakims zagranicznym trenerem, ktory dostanie tu chociaz 1-2 lata spokojnej pracy niezaleznie od wynikow. |
Te informacje o trzyletnim kontrakcie w Niemczech, to też raczej kontrolowana bajka. Gierka na zmiękczenie Cupiała. Smuda chce kontrakt do emerytury.
Ale to czy Smuda przyjdzie czy ktoś inny jest wtórne. Pierwotny jest rzeczywisty cel jaki Cupial postawi na następny sezon przed klubem. Powtarzam ten rzeczywisty cel, na który zostaną zapewnione rzeczywiste środki! Nie deklaracje propagandowe, które mają działać prosprzedażowo. Poważny właściciel stawia poważne cele, do których osiągnięcia zapewnia poważne środki. Czy Cupiał jest poważny? Żaden poważny cel nie wydaje się możliwy do zrealizowania przez Smudę. "Zrobię Ci to za połowę ceny" brzmi jak oferta tej brzydszej k...y. Przyjście Smudy to gwarancja tego, co było - w sensie braku poważnego celu. Może być lepiej, może być gorzej w zależności od szczęścia i kasy. Nie znaczy to, że jak przyjdzie ktoś inny to będzie inaczej. Niestety. Przecież jak przychodzili Holendrzy, to wydawało się, że Wisła sformułowała swój cel, swój pomysł na trwanie i rozwój, a co wyszło, to wiadomo. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
PS. Nie mogę doszperać ale pamiętam wywiad, w którym Smuda się chwalił, ze wie wszystko o swoich podopiecznych, np. to, że lewą nogą Kamil mógłby wiązać krawat, ale o prawej to lepiej zapomnieć (to była bodajże PN-plus). O tyle jest to żałosne i dyzmujące, że Kamil sam o sobie mówi, że naturalną nogą jest prawa, ale nauczył się dogrywać / uderzać obiema, nie robi mu teraz różnicy, którą kopie. |
nasza szatnia coraz mniej przypomina szatnię z gwiazdami, a upodabnia się do szatni Bełchatowa
|
Kibice!!! Zorganizujcie jakąś akcję anty-smudową!!! Cupiał się z Wami liczy(mówię do tych okołogniazdowych). Razem uda nam się odwołać ten tragiczny ruch ze strony zarządu. Smuda sobie już nie poradzi. On nie jest bogiem, nie teraz, nie po euro.
|
W klubie dobrze wiedzą, jak zostanie przyjęty Smuda.
Nie jest jedynym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie. |
Ciężki temat.Wątpię by trener pokroju Kieresia miał posłuch u zawodników.Zwłaszcza starszych.To musi być ktoś z autorytetem.
|
Cytat:
Poza tym, do klubu powinien wrócić Moskal. Do tego należałoby zatrudnić dobrego trenera przygotowania fizycznego i zespół jakoś na przyszły sezon by się zgrał. |
Zamieni dres na marynarkę? W Krakowie coraz częściej mówi się, że Franciszek Smuda ma wrócić do Wisły nie po to, by objąć stanowisko trenera. "Franz" miałby zostać dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy.
Na razie to tylko jeden z wariantów. Niewykluczone, że odpadnie jeszcze w przedbiegach. W końcu nie od dziś wiadomo, że Smuda nie ma nosa do transferów. Gdyby to on odpowiadał za politykę kadrową, gdy był trenerem Lecha Poznań, Robert Lewandowski zapewne nigdy nie trafiłby do Kolejorza. Podobnych wpadek chciano by z pewnością uniknąć w krakowskim klubie. więcej w fakcie |
W tym samym tekście:
Cytat:
|
Wiecie co jest najsmieszniejsze, tyle pier.... o odbudowie, planach, a tak naprawde plan to poprostu nastroj Cupiala w danym dniu.
Smuda zamiast Bednarza - zamienił stryjek... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl