Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

serek.c2 05.05.2013 11:05

Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.

Ajax 05.05.2013 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311469)
Przyjdzie Kiereś (trudno powiedzieć, czy to dobry trener nota bene...) - będzie kupa, bo mu piłkarzy nikt nie kupi. Przyjdzie Dyzma, to mu może właściciel sprowadzi kilku niezłych grajków. I jak tak sobie pomyślę, co dla Wisły będzie korzystniejsze, to chyba wolę "cuda" na ławce trenerskiej, bo w naszej lidze kilku niezłych grajków gwarantuje więcej niż dobry trener.

I to jest niestety racja. Żaden inny trener nie dostanie od Cupiała piłkarzy.

Elefant 05.05.2013 11:22

Sportowo Smuda, to taki sam dobry kandydat jak Probierz, Michniewicz czy kto tam jeszcze...
Tyle, że starszy.
Może mu się uda, może nie.

Świetnie pasuje do wizerunku klubu.
Upadła drużyna, przegrany trener.

Marzenia o tym, że zapewni on transfery (poważne transfery, bo kogoś tam trzeba będzie dobrać do składu) to tylko marzenia.

Jak ktoś ma 65 lat i mieszkanie w Krakowie i pcha się do Wisły to co innego myśleć, niż to, że szuka ostatniej synekurki przed stanem spoczynku ?
Tu trzeba kogoś, kto popcha wózek, złamie niemoc, pokaże jakies nowe tory, człowieka z pasją.
Człowieka, który bedzie w klubie 48 godzin w ciągu dnia.

Lub profesjonalisty w każdym calu.

Oczekujecie, że właściciel, któremu już chyba wszystko jedno i nieudaczny i leniwy prezes kogoś takiego zatrudnią ?
Więc będzie Smuda. Chyba, że znajdzie lepszą synekurkę lub uzna, że czas skończyć.

Lysy 05.05.2013 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1311471)
I to jest niestety racja. Żaden inny trener nie dostanie od Cupiała piłkarzy.

Tylko po co się pytam? By powiększyć, nie mały już dług "Tych milionów jest dziś bardzo dużo." ? Ci piłkarze których mamy powinni spokojnie wystarczyć na utrzymanie się w lidze. A ze Smudą to i tak nie będziemy o nic innego walczyć.

cfa 05.05.2013 12:27

O jezu Smuda dostanie kasę i kogo ściągnie ? Czy ktoś z Was myśli, że on znajdzie jakiegoś piłkarza który się Wiśle przyda i na którym się zarobi ?
Ja już widzę jego transfery Łukasz Mierzejewski, Michał Stasiak, i wielu innych którzy lubili spędzać czas we Wrocławiu, ale wtedy tak ... przynajmniej będą wyniki ^^ Bo chłopaki już wiedzą jak to się załatwia :)
Szortu się pozbyć, jego słowa no tak zgadzam się, każdy się zgodzi. Ale kto zagwarantuje, że ściągnięci przez niego nie będą większym szrotem ?

serek.c2 05.05.2013 13:08

Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)

arti 05.05.2013 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1311435)
Smuda miał sukcesy, ale miał je dawno ..dziś to wygląda jak powrót Łazarka, powrót Kasperczaka, swego czasu pomysły z Piechniczkiem, czas nie stoi w miejscu, ..dziś mniejsza o reprezentacje, facet dał ciała w II lidze niemieckiej i dla mnie to zamyka temat, a w dodatku jest kwestia etyczna, gość od nas przeszedł do Legii, nieee, temu Panu dziękujemy. I pisze to z .. całą sympatią dla Smudy, którego nawet , a pisze to szczerze , zwyczajnie dość lubię, tyle że przy nim Wisła nie zrobi żadnego kroku do przodu..

Opcja zagraniczna pewnie najlepsza, może z krajowych wyborów Nawałka, ale najważniejsze jest wzmocnienie kadry, sama kasa to jedno, ale ważny jest nowy dyr. sportowy, bo teraz mamy w tym miejscu vacat.. nowy trener z zagranicznym warsztatem pracy (ale i niewypalony emeryt !), nowy dyr. sp. i nowi piłkarze, jednym słowem kasa, kasa i twórcze podejście do naszego klubu (baza, szkolenie..)..ale o czym Ja piszę, bo teraz to jedynie pobożne życzenia.

Jeszcze w kwestii etycznej Smudy przypomnę śmierdzące 3 miejsce z Zagłębiem L. Piszczek, Łobo, Stasiak itd. kupili mecz z żydami, a trener S nic nie wie, nic nie widział, nic nie słyszał, nie było go... Bez jaj...:lol:

JEDREK76 05.05.2013 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311486)
Smuda zapewne dostanie jakiś tam budżet na nowych graczy - a czy On szrot ściąga? Jak każdy ma trafione i chybione transfery. Trzeba kciuki trzymać, żeby wyszedł mu nowy Kosa, Baszczu czy Żuraw ;)

Niestety Serek, ale każdy z tych piłkarzy przychodząc do nas miał już ugruntowaną markę w lidze i przychodził za spore kwoty. W tej chwili nie ma żadnych szans na takie transfery. To tak jakbyśmy chcieli sprowadzić załóżmy takiego Wszołka, Koseckiego, Pawłowskiego (z Zagłębia) etc. Ani nie mamy możliwości zapłacenia za nich żądanych przez ich kluby kwot, ani kwot aby zapewnić im wysokie kontrakty jakich z pewnością by żądali. Zresztą byłaby dla mnie to jakaś paranoja, pozbywamy się jednych z racji na kominy płacowe i proponujemy przychodzącym kolejne kominy.

serek.c2 05.05.2013 13:37

Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)

serek.c2 05.05.2013 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311494)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia.

Taaa - tyle już wersji słyszałem... Była też taka, że Ziętek z Kapką obserwowali w Zabrzu Grzegorza Bonka a błysnął Kamil i Ziętek się na niego napalił.

Lysy 05.05.2013 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311492)
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki

Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

JEDREK76 05.05.2013 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1311492)
Nie zgodzę się - Kosa na pewno nie miał wyrobionej marki, Baszczu to był ledwie obiecujący młodzieżowy reprezentant, Żuraw też nikim wielkim nie był... Wielkim talentem był tylko Głowa, o którego pytały zachodnie kluby. Spore kwoty były płacone, bo Wisła kupowała i każdy krzyczał miliony... Co do reszty się zgadzam, byłoby to bezsensem. Ale to Wisła Cupiała i niejedno już bezsensowne posunięcie widziałem :)

W takim razie pozostaniemy ze swoimi zdaniami. Kosa w Górniku miał już markę wyrobioną, także był reprezentantem młodzieżowym, podobnie jak Baszczu grający w Ruchu. Zresztą żeby Jego pozyskać Wisła musiała się zgodzić żeby cały sezon dograł w Ruchu. Identyczna sytuacja była z Żurawiem, którego braliśmy bodaj wówczas za 2 mln DM-> zdążył nam na powitanie, a na pożegnanie z pyrami wpakować dwie bramki.
Ci piłkarze w lidze już mieli markę wyrobioną i przychodzili do nas za dość pokaźne kwoty.
Ich przeciwieństwem można byłoby określić takiego Błaszcza, który przychodził do nas, jako kompletny no name, mając w zanadrzu wielki talent, pasję, pracowitość i... Wuja, który "przecierał ścieżki".

cfa 05.05.2013 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1311488)
Jeszcze w kwestii etycznej Smudy przypomnę śmierdzące 3 miejsce z Zagłębiem L. Piszczek, Łobo, Stasiak itd. kupili mecz z żydami, a trener S nic nie wie, nic nie widział, nic nie słyszał, nie było go... Bez jaj...:lol:

No właśnie o to chodzi, żeby chociaż oddał premię mówiąc "o to za kupiony sezon, to nie biorę!" Ale nie on twardo ... brzydzi się korupcją :lol::haha::rotfl:

Dariook 06.05.2013 15:48

Kiereś...:haha:

serek.c2 06.05.2013 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1311576)
Kiereś...:haha:

Przypuszczam, że tak właśnie w szatni zareagowałyby na niego nasze gwiazdy...

AYALA 06.05.2013 17:04

Dyzma lubi przywiązywać sie do nazwisk, więc kto wie czy jak zostanie trenerem Wisły to nie zapragnie np. Stilicia sprowadzić który siedzi na ławie w Karpatach Lwów,Mierzejewskiego który nie mieści sie w HK Rijece albo kogoś z Regensburga sprowadzi.Oczywiście wszytsko pod warunkiem że Pan Cupiał da jakieś pieniądze na transfery.

sambo 06.05.2013 20:45

Troch"u" więcej pokory Panowie...

Za Smudą nie przepadam ale nie czuje się na siłach podważać jego kompetencji.

Nawiązując do niektórych postów, to myślę, że z dyskutantów powinien C wybrać trenerów. LM gwarantowana!

nesta 06.05.2013 22:49

Wszystko zależy od kontekstu. Jeśli alternatywą dla Smudy jest pozostawienie Kulawika albo inny noname z Polski, to jestem za nim. Pomimo, że można zarzucić mu mnóstwo rzeczy. Ale jak wielu, uważam, że jego znajomość z Cupiałem to więcej plusów niż minusów w kwestii transferów czy stabilizacji pracy. Nie się też ukryć, że jest w pewien sposób nieobliczalny. Wyniki w klubach miał bardzo dobre.

Natomiast jeśli przyjdzie tu za wielką kasę, za którą spokojnie możnaby zatrudnić szkoleniowca z zagranicy, to niestety Cupiał osiągą dno po raz kolejny. A niestety wiele na to może wskazywać, bo Smuda za frytki pracować tu nie będzie. Więc jeśli zdecyduje znajomość z BC i zrażenie do opcji zagranicznej, to powodzenia.

Wymarzony scenariusz: klub wypuszcza kontrolowane przecieki zw ze Smudą, a w tajemnicy negocjuje z jakims zagranicznym trenerem, ktory dostanie tu chociaz 1-2 lata spokojnej pracy niezaleznie od wynikow.

ociec Ciemka 07.05.2013 07:32

Te informacje o trzyletnim kontrakcie w Niemczech, to też raczej kontrolowana bajka. Gierka na zmiękczenie Cupiała. Smuda chce kontrakt do emerytury.
Ale to czy Smuda przyjdzie czy ktoś inny jest wtórne. Pierwotny jest rzeczywisty cel jaki Cupial postawi na następny sezon przed klubem. Powtarzam ten rzeczywisty cel, na który zostaną zapewnione rzeczywiste środki! Nie deklaracje propagandowe, które mają działać prosprzedażowo.

Poważny właściciel stawia poważne cele, do których osiągnięcia zapewnia poważne środki. Czy Cupiał jest poważny?

Żaden poważny cel nie wydaje się możliwy do zrealizowania przez Smudę. "Zrobię Ci to za połowę ceny" brzmi jak oferta tej brzydszej k...y.
Przyjście Smudy to gwarancja tego, co było - w sensie braku poważnego celu. Może być lepiej, może być gorzej w zależności od szczęścia i kasy.

Nie znaczy to, że jak przyjdzie ktoś inny to będzie inaczej. Niestety. Przecież jak przychodzili Holendrzy, to wydawało się, że Wisła sformułowała swój cel, swój pomysł na trwanie i rozwój, a co wyszło, to wiadomo.

Kaan 07.05.2013 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311499)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

To mnie zainteresowało, na jakiej pozycji grał na początku Kosa?

Yossarian 07.05.2013 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1311652)
To mnie zainteresowało, na jakiej pozycji grał na początku Kosa?

W Gorniku i w reprezentacji olimpijskiej Janasa gral na lewej obronie.

Bóg Trybun (objawion) 07.05.2013 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311499)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

Łazarek / Kusto. Od początku grywał w Wiśle na tej pozycji chociaż zaczynaliśmy wtedy z 3-5-2, w takim ustawieniu boczny pomocnik to (poza pilnowaniem linii spalonego) prawie jak boczny of obrońca. Miał dobre wejście w zespół.

PS. Nie mogę doszperać ale pamiętam wywiad, w którym Smuda się chwalił, ze wie wszystko o swoich podopiecznych, np. to, że lewą nogą Kamil mógłby wiązać krawat, ale o prawej to lepiej zapomnieć (to była bodajże PN-plus). O tyle jest to żałosne i dyzmujące, że Kamil sam o sobie mówi, że naturalną nogą jest prawa, ale nauczył się dogrywać / uderzać obiema, nie robi mu teraz różnicy, którą kopie.

domin_czyzyny 07.05.2013 11:38

nasza szatnia coraz mniej przypomina szatnię z gwiazdami, a upodabnia się do szatni Bełchatowa

bonawentura 11.05.2013 19:14

Kibice!!! Zorganizujcie jakąś akcję anty-smudową!!! Cupiał się z Wami liczy(mówię do tych okołogniazdowych). Razem uda nam się odwołać ten tragiczny ruch ze strony zarządu. Smuda sobie już nie poradzi. On nie jest bogiem, nie teraz, nie po euro.

rav 11.05.2013 21:43

W klubie dobrze wiedzą, jak zostanie przyjęty Smuda.

Nie jest jedynym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie.

Marlowe 11.05.2013 22:22

Ciężki temat.Wątpię by trener pokroju Kieresia miał posłuch u zawodników.Zwłaszcza starszych.To musi być ktoś z autorytetem.

bonawentura 12.05.2013 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1312293)
W klubie dobrze wiedzą, jak zostanie przyjęty Smuda.

Nie jest jedynym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie.

Świetnie, że dobrze wiedzą, ale jeszcze raz należy im to przypomnieć, żeby w czasie wakacji nie zapomnieli ;)

Poza tym, do klubu powinien wrócić Moskal. Do tego należałoby zatrudnić dobrego trenera przygotowania fizycznego i zespół jakoś na przyszły sezon by się zgrał.

marcepun89 14.05.2013 08:18

Zamieni dres na marynarkę? W Krakowie coraz częściej mówi się, że Franciszek Smuda ma wrócić do Wisły nie po to, by objąć stanowisko trenera. "Franz" miałby zostać dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy.

Na razie to tylko jeden z wariantów. Niewykluczone, że odpadnie jeszcze w przedbiegach. W końcu nie od dziś wiadomo, że Smuda nie ma nosa do transferów. Gdyby to on odpowiadał za politykę kadrową, gdy był trenerem Lecha Poznań, Robert Lewandowski zapewne nigdy nie trafiłby do Kolejorza. Podobnych wpadek chciano by z pewnością uniknąć w krakowskim klubie.
więcej w fakcie

rav 14.05.2013 08:29

W tym samym tekście:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fakt
Nieoficjalnie wiadomo, że wraz z jego powrotem, z klubu odszedłby Jacek Bednarz (46 l.), który nie wyobraża sobie współpracy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski. „Franz” miałby kierować polityką sportową klubu. Na stanowisku trenera mógłby pozostać nawet Tomasz Kulawik (44 l.).

Nieoficjalnie to wiadomo, że Tomasz Kulawik na 100% żegna się nie tylko z posadą pierwszego trenera, ale i z Wisłą...

borys 14.05.2013 08:30

Wiecie co jest najsmieszniejsze, tyle pier.... o odbudowie, planach, a tak naprawde plan to poprostu nastroj Cupiala w danym dniu.

Smuda zamiast Bednarza - zamienił stryjek...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl