Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19 kolejka] Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, niedziela 17 marca, 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8991)

wolfy 17.03.2013 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1304036)
Tak staramy się o to 3 miejsce albo o zwyciestwo w PP aby wywalczyc to miejsce w pucharach. Po co się pytam? Kompromitacja kolejna jest nam potrzebna?

Oni mają wygrywać nie dla "miejsca w pucharach", tylko - dla kibiców i właściciela. Zaś Puchar Polski to jest trofeum, a nie przepustka na krzywy ryj do eliminacji LE. To że dziennikarze sportowi wszystkich redakcji co chwila powtarzają inaczej nic nie znaczy, bo to wiekszości półdebile (ta mniejszość to debile kompletni).

Rozumiem ogólne zakompleksienie narodu, bo jest się czego wstydzić, ale odrobina szacunku do samych siebie krzywdy wam nie zrobi. My nie gramy o jakieś eliminacje, tylko o jak najwyższe miejsce w lidze i o Puchar Polski. A to czy (właściwie - kiedy) dostaniemy łomot później to już zupełnie inna sprawa...

Powtarzam jeszcze raz: Wisła jako polski zespół gra w tej chwili o trofea (właściwie - trofeum) w polskiej lidze. To jest wartość sama w sobie.

szlaQ 17.03.2013 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1304028)
Kopanina jak z A klasy. Nasza gra to katastrofa jednym słowem. Przyjdzie mecz z Legią albo Lechem to będą niezłe baty.

Przegrywają źle wygrywają też źle ...

PS. Amica jest cienka jak barszcz :)

adas123 17.03.2013 21:20

ej teraz dopiero zobaczyłem powtórke nieuznanej bramki Boguskiego,na stadionie nie dojrzałem, że to chłop z pogoni podawał. Tego ciula marciniaka z cała bandą powinni dyscyplinarnie wy.......ić, niech se potrenują sędziowanie w jakimś afrykańskim buszu

qqq_b 17.03.2013 21:20

@UP

Choćby była to i tak nas wyprzedza o kilka długości w tym momencie.

Elefant 17.03.2013 21:23

Chyba na jakiś innym meczu byłem.

Przeciwnik taki sobie to fakt. Ale nasza gra na tle tej z Bełchatowem czy prawie całego zeszłego roku nie była aż tak zła jak to wyżej gdzieniegdzie jest opisane. Oczywiście rozpatrując wszystko w kontekście tego, że teraz jesteśmy średniakiem a jeszcze trzy mecze temu nie widać było nic innego niż walka o utrzymanie. A także tego, że tej drużyny w tym składzie już za dwa i pół miesiąca nie będzie. Rozpatrywanie ich gry pod kątem pucharów (ewentualnych i wciąż mało prawdopodobnych) jest bez sensu. To jest drużyna na tu i teraz.

Może to nie jest wyznacznik ale trzech piłkarzy w jedenastce kolejki. Jak na A-klasową kopanine całkiem nieżle.
Ale z drugiej strony w antyjedenastce o miejsce spokojnie walczy dwóch naszych.

Dobre zawody całego naszego bloku obronnego. Czepianie się Jaliensa to chyba tak z przyzwyczajenia, dziś całkiem dobry mecz. Najlepszy Głowa.

Mały dotąd uparcie rajdował w II połowie lewą stroną aż w końcu mu sie udało.

Napastnika na gwałt potrzebujemy.

Sporo zagrań nie wychodziło, ale przynajmniej zaangażowanie było.

donecki 17.03.2013 21:44

Chaos i brak rozgrywającego jakim jest Garguła widoczne cały mecz.Mały i jego rajdy wysmienite.Decyzja o takim zakonczenia akcji przez Sobola godna kapitana -Boguski nigdy tak nie zrobi bo nie umie i umiec nie bedzie umiał nigdy.Głowa poprawny a Wilk tylko od wybijania jest dobry.Burliga,Chrapek idzcie juz do innej ligi - wezcie tez szklanego Czekaja.Sobol musi miec przedłuzony kontrak o pół roku przynajmniej - na puchary:)))

Wojtas 17.03.2013 23:50

Wrocil Małecki i juz to jakos inaczej wyglada.Biega ,cos tam szarpnie do przodu,i juz widac ze cos sie dzieje.
On ozywil ten zespol i narazie to nasz najlepszy zawodnik.

Dzis dobrze zagrala cala obrona ,widac ze juz rywale nie maja lekko i nimi nie kręca.Zrozumieli sie chlopcy :D

Pogon slabiutka.slabsza niz Podbeskidzie ,nic nie grali.My jakos te akcie rozprowadzalsimy ,daleko do idealu ale przynajmniej juz mozna bylo to ogladac.Widac postep w grze.

X-Ray 18.03.2013 00:12

Hie, hie, hie - trzy dobre mecze Małeckiego i nagle wszyscy znowu go pokochali?

Szkoda że większość krzyż na drogę mu dawała gdy odchodził...

A mówiłem wtedy, Wisły nie ma bez Małeckiego, no i nie było. Brawo Mały, ktoś to pociągnął w końcu!
Bo skład na takie Pogonie, Polonie to my spokojnie mamy - brakowało ambicji, woli walki.

Kogoś kto za mordy weźmie ten cały cyrk na czele z Bunozami, Sikorkami, Bogusiami, Burligami.

Grantar 18.03.2013 00:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donecki (Post 1304050)
Burliga,Chrapek idzcie juz do innej ligi - wezcie tez szklanego Czekaja.Sobol musi mieć przedłuzony kontrak o pół roku przynajmniej - na puchary:)))

Z Chrapka i Czekaja będą piłkarze na miarę Wisły ... a trend opierania drużyny na siwych Kosach jest skuteczny na dziś .... - za 2 lata ... będzie skutkował przeniesieniem Wisły do ligi oldbojów .....
No chyba że Cupiał znów nam zakupi stado profesjonalistów za ciężkie miliony.
Akademia jak powstanie wyhoduje nam asiorów za 4-5 lat.
Ogrywanie Chrapka i Czekaja w niższych ligach nie ma sensu ... oni już teraz niewiele odbiegają .... za pół rok będą OK.

Drozd 18.03.2013 00:50

Boicie się Boguskiego. Co Warszawiaczku? :)

Na razie jest 10....

Celem wciąż mistrzostwo !!!

X-Ray 18.03.2013 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1304071)
Boicie się Boguskiego. Co Warszawiaczku? :)

Na razie jest 10....

Celem wciąż mistrzostwo !!!

Jeśli to do mnie, to strzelasz kulami w płot. - To skąd jestem, nie oznacza, za kim jestem.

Ale mówiąc obiektywnie, to Boguskiego bym się nie bał, nawet będąc kibicem KS Pipidów Dolny.

Celem mistrzostwo? Bądźmy poważni i chociaż nie ośmieszajmy się w swoich wypowiedziach.
Na ten sezon celem jest przegląd piłkarzy którzy nadawać się będą do budowania Wisły za pół roku.

wolfy 18.03.2013 01:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1304072)
Na ten sezon celem jest przegląd piłkarzy którzy nadawać się będą do budowania Wisły za pół roku.

Tu nie bardzo co jest przeglądać, bo goście w przeważajacej albo mają ważne kontrakty i są tak nędzni, że mamy marne szanse na pozbycie się ich gdzieś gdzie dadzą im choćby zbliżony kontrakt (Bunoza, Chavez, Boguski), albo kończą się im kontrakty, są nędzni i do tego starzy. Kogo można przedłużyć?
"Sobola", Pareiko? Kosowskiego??

Żadnej budowy nie będzie, bo Ci co wiszą na kontraktach będą wisieć nadal, a Bednarz nikogo niekulawego raczej nie ściągnie.

tommiyacht 18.03.2013 07:23

nie mowie ze Pogon grala super, ale lepiej prowadzili gre od naszych, nie az tak chaotycznie jak my. W zasadzie dopiero od 2-0 dalo sie to jakos ogladac, ale wiadomo - Pogon juz odpuściła a my gralismy na lajcie. Ale zgodzicie sie ze mną w drugiej polowie chyba kazdy drżał o wynik bo śmierdziało golem dla portowców na kilometr.

Burliga i Chrapek - jeden wart drugiego. Chrapek wszedl w 83 minucie a zdolal s.......ic tyle Boguski przez caly mecz.

Dlaczego Patryk jest tak tragicznie wolny ?

Na Lecha jak sie wzniosa na wyzyny to moze wystarczy, na Legie absolutnie taka gra gwarantuje sromotny w.......

Barti 18.03.2013 07:43

Wiecie dlaczego byliśmy lepsi? Ponieważ w końcu dążyliśmy do strzelenia gola, a później do podwyższenia rezultatu. Dla mnie to wyglądało, jakby jakiś strajk się nagle skończył. Ja osobiście odnosiłem wrażenie, że mecz jest w miarę pod kontrolą. Jak się chce, to nawet sędzia nie jest w stanie przeszkodzić. Pochwały dla właściwego zachowania Genkova w polu karnym, nie jest w stanie zmącić fakt, że na powtórkach było widać jak nieczysto kopnął piłkę. Może to robić w taki sposób - byle wpadało. Brawo!

syryls 18.03.2013 08:35

Gdyby ten Sarki jeszcze wypalił(Daj Boże!) to tak naprawdę będziemy mieli już cały skład. Jaliensa sie czepiac nie można on to chyba 5-6 raz gra na lewej obronie, szybkość żadna ale jakoś daję radę, porządna zapchajdziura.

Drozd 18.03.2013 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1304072)
Jeśli to do mnie, to strzelasz kulami w płot. - To skąd jestem, nie oznacza, za kim jestem.

Ale mówiąc obiektywnie, to Boguskiego bym się nie bał, nawet będąc kibicem KS Pipidów Dolny.

Celem mistrzostwo? Bądźmy poważni i chociaż nie ośmieszajmy się w swoich wypowiedziach.
Na ten sezon celem jest przegląd piłkarzy którzy nadawać się będą do budowania Wisły za pół roku.

Oczywiście, że mistrzostwo, a co innego? Przegląd to był piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu.

Jak się Legia zagotuje to będą przegrywać sami ze sobą. Dlatego już teraz nas sędziowie kręcą, zresztą nie tylko nas, wszystkich grających przeciwko krawatom.

To że Boguskiego byś się nie bał mówi wszystko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1304076)
nie mowie ze Pogon grala super, ale lepiej prowadzili gre od naszych, nie az tak chaotycznie jak my. W zasadzie dopiero od 2-0 dalo sie to jakos ogladac, ale wiadomo - Pogon juz odpuściła a my gralismy na lajcie. Ale zgodzicie sie ze mną w drugiej polowie chyba kazdy drżał o wynik bo śmierdziało golem dla portowców na kilometr.

Na Lecha jak sie wzniosa na wyzyny to moze wystarczy, na Legie absolutnie taka gra gwarantuje sromotny w.......

Gdyby sędzia nas nie przekręcił i to jeszcze tak, że nawet siedmiolatek widzący na oczy łapał się za głowę to 2:0 byłoby do przerwy. I spokój w głowie, a tak stres że przecież w każdej chwili może nas przekręcić znowu, taka specyfika ligi. Dlatego było nerwowo.

A co do wpi.... poczytaj sobie temat przed meczem z Polonią

borys 18.03.2013 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1304080)
Gdyby ten Sarki jeszcze wypalił(Daj Boże!) to tak naprawdę będziemy mieli już cały skład. Jaliensa sie czepiac nie można on to chyba 5-6 raz gra na lewej obronie, szybkość żadna ale jakoś daję radę, porządna zapchajdziura.

Ty mówisz o "teraz" czy o przyszłym sezonie?

Lukasz 18.03.2013 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1304085)
Oczywiście, że mistrzostwo, a co innego? Przegląd to był piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu.

Jak się Legia zagotuje to będą przegrywać sami ze sobą. Dlatego już teraz nas sędziowie kręcą, zresztą nie tylko nas, wszystkich grających przeciwko krawatom.

To że Boguskiego byś się nie bał mówi wszystko.

Sędziowie są denni - popełniają proste błędy i nie jest to jakiś wyimaginowany zielony stolik. Oni po prostu warsztatowo są słabi jak i słaby jest cały PZPN.

Druga sprawa - twierdzenie że we wczorajszym meczu widać było mistrza jest śmieszne. O mistrza walczymy chyba jedynie na plakatach. Nie mamy mocnego składu, zabagniliśmy jesienną rundę, nie mamy indywidualności czy gwiazd (poza Małeckim), nie robimy transferów. Realnie wczoraj grały dwie drużyny z dołu tabeli i jedna z nich wygrała - gospodarz. Żaden z nas kandydat na mistrza - na mistrza idzie Legia, Lech i zanim będzie można myśleć o przeskoczeniu tej dwójki wcześniej trzeba wyprzedzić taki Śląsk i Górnik. Przypomnę jeszcze że naszym priorytetem jest PP.

Tak nawiasem mówiąc dobrze że punktujemy bo to daje spokój.

Gwiaździsty 18.03.2013 10:15

Te puchary nie są tak bardzo nierealne, gdyby w meczu z Podbeskidziem nie przekręcono nas, nie dyktując ewidentnego karnego to do miejsca pucharowego mielibyśmy raptem 4 pkt. Gramy jak gramy ale ci wyzej nie lepsi, co widać po ich meczach. Dlatego trzeba grać swoje.

Cytat:

Sędziowie są denni - popełniają proste błędy i nie jest to jakiś wyimaginowany zielony stolik. Oni po prostu warsztatowo są słabi jak i słaby jest cały PZPN.
Może i tak ale ja i tak do końca nie wierzę, że tak przypadkowo ukradli nam bramkę i karnego w dwóch meczach pod rząd. W zeszłym sezonie gdy trzeba było nas wyeliminować z PP w meczu z Ruchem (żeby nie było znowu pytania, "kto wybierał te drużyny do PP" :) potrafili w dwumeczu podyktować aż 3 karne z kapelusza dla Ruchu !

Lukasz 18.03.2013 10:30

Być może masz racje... natomiast zauważ jeszcze prostą zależność - sędzia który trzyma gwizdek jest (awansem mówiąc) przyzwoity, boczny jest momentami ewidentnie ślepy a za bramką stoi zwyczajnie baran.

syryls 18.03.2013 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1304088)
Ty mówisz o "teraz" czy o przyszłym sezonie?

Jak drużyna wygrywa to ciągnie każdego gracza w stronę dobrej forme, tak jest zawsze. Za chwilę może się stać że Brud będzie grał w pods. składzie

AYALA 18.03.2013 10:59

Sobol drugą młodość przeżywa, grał jak za najlepszych czasów 5-6 lat temu.

Burliga raczej powinien być wystawiany na lewej obronie, taki ofensywny defensor bardzo by sie przydał

enzo 18.03.2013 11:14

Burliga w obronie to tykająca bomba - i to większa chyba nawet od Czekaja. Przykład pierwszy z brzegu: początek wczorajszego meczu i bardzo groźna akcja po długim przerzucie Pogoni. On kryje na radar, ale niestety gubi też notorycznie pozycje przeciwnika. Może i jeden na jeden nie jest najgorszy, ale kompletnie nie potrafi się ustawiać w początkowej fazie akcji. Ogarnięty skrzydłowy będzie raz po raz wkręcał go w ziemię. Zresztą, gdy Burliga gra nominalnie na boku obrony, to bardzo rzadko włącza się do ataku. A jeśli już nawet to zrobi, to po stracie piłki truchta sobie pod własną bramkę, żeby się przesadnie nie przemęczać - licząc na któregoś z defensywnych pomocników. To nie jest dobry obrońca, naprawdę.

fialo 18.03.2013 11:24

Jakiego, urwa, mistrza ?! Z kim wy zescie sie na łby pozamieniali? Ktokolwiek kto mówi o mistrzu nie jest w pełni sił umysłowych albo nie wie, że w naszej druzynie najlepsi sa: 36 latek w bramce, 34 latek w obronie, 36 latek w pomocy i 34 latek w szeroko rozumianym ataku, a z lawki wchodzi kolejny 36latek ;)

Ostatnie wyniki jak na tą zbieranię bardzi miernych pilkarzy sa i tak wiele, wiele ponad stan i szacun dla Tomka, ze jakos ciągnie ten wózek, bo niejeden patrząc na dysproporcję pomiędzy składem druzyny, a oczekiwaniami kibiców rzucilby ta robotę w kat już dawno.

4FunNow 18.03.2013 11:38

Moje zdanie jest takie, że każdy wynik na koniec sezonu powyżej 6 miejsca będzie dużym sukcesem.

Drozd 18.03.2013 12:22

A Liubija czy Saganowski to ile mają lat?

No i zawsze gra się o mistrzostwo zwłaszcza kiedy straty są do odrobienia. Przez taki pie...ony minimalizm w tamtym roku przegraliśmy wszystko.

Oczywiście ktoś kto powie, że nie zdobycie mistrzostwa to porażka faktycznie może mieć coś z głową.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1304090)
Sędziowie są denni - popełniają proste błędy i nie jest to jakiś wyimaginowany zielony stolik. Oni po prostu warsztatowo są słabi jak i słaby jest cały PZPN.

Druga sprawa - twierdzenie że we wczorajszym meczu widać było mistrza jest śmieszne. O mistrza walczymy chyba jedynie na plakatach. Nie mamy mocnego składu, zabagniliśmy jesienną rundę, nie mamy indywidualności czy gwiazd (poza Małeckim), nie robimy transferów. Realnie wczoraj grały dwie drużyny z dołu tabeli i jedna z nich wygrała - gospodarz. Żaden z nas kandydat na mistrza - na mistrza idzie Legia, Lech i zanim będzie można myśleć o przeskoczeniu tej dwójki wcześniej trzeba wyprzedzić taki Śląsk i Górnik. Przypomnę jeszcze że naszym priorytetem jest PP.

Tak nawiasem mówiąc dobrze że punktujemy bo to daje spokój.

Sugerujesz że sędzia z 30 metrów może nie zauważyć kto kopie piłkę? Tak jak poprzednio z 5 metrów faulu? Wybacz ale tak to możesz przedszkolakom tłumaczyć. Kręcą nas celowo, zobaczysz ile kartek dostaniemy przed Legią. Której już dzisiaj to przewiduję i tak skopiemy rajtuzy. Bo jest słaba dokładnie tak jak Pogoń.

Kto powiedział ze wczoraj było widać mistrza? Ja tylko stwierdzam oczywistość, że o tegoż mistrza powinniśmy walczyć i to nie zamiast pucharu. Wyobraź sobie że pozwalają wygrać i to i to.

Z kim mamy przegrać? Wiadomo ze możemy z każdym, ale z nikim nie musimy. Do zdobycia jeszcze 33 punkty, a krawaty nawet z Bełchatowem u siebie wygrać nie potrafią więc również mogą przegrać z każdym.

ecostafic 18.03.2013 12:31

Na ta chiwle najwazniejsza jest skutecznosc 2-0 do przodu i to sie liczy !

Lukasz 18.03.2013 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1304111)
Sugerujesz że sędzia z 30 metrów może nie zauważyć kto kopie piłkę? Tak jak poprzednio z 5 metrów faulu? Wybacz ale tak to możesz przedszkolakom tłumaczyć. Kręcą nas celowo, zobaczysz ile kartek dostaniemy przed Legią. ....

Widziałem jak sędzia wskazuje wapno by potem wycofać się z decyzji. Gdyby nie arbiter przy linii, mielibyśmy karnego. Który z nich chciał nas przekręcić? Borski z Warszawy(sic!) wskazując na wapno czy też sędzia pierwszoligowy Sebastian Tarnowski dla którego był to debiut w ekstraklasie i którego błędna decyzja kosztowała odsunięcie od sędziowania spotkań I ligi?

Druga sprawa - rozumiem też iż sędzia pomylił Wilka z Sobolewskim pokazując mu 'czerwona kartkę' dlatego aby Legia miała lżej? Jakiej jakości jest nasz sędzia międzynarodowy który myli zawodników?

wolfy 18.03.2013 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez enzo (Post 1304105)
To nie jest dobry obrońca, naprawdę.

To w ogóle nie jest obrońca, tylko Skorża sobie kiedyś uroił że zrobi z niego bocznego defensora. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale większość kariery juniorskiej i ME Burliga grał jako skrzydłowy. Nie każdy jest Piszczkiem, z chłopaka obrońcy się już raczej nie zrobi.

Z drugiej strony - lepszy on niż kolejny wynalazek Bednarza z gatunku Frederiksena.

martin_6 18.03.2013 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1304118)
To w ogóle nie jest obrońca, tylko Skorża sobie kiedyś uroił że zrobi z niego bocznego defensora. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale większość kariery juniorskiej i ME Burliga grał jako skrzydłowy. Nie każdy jest Piszczkiem, z chłopaka obrońcy się już raczej nie zrobi.

Jako skrzydłowy, jako środkowy pomocnik, jako napastnik. Gdzie on nie grał?
A wszędzie jest jednakowo mierny. Mógłby się przydać co najwyżej na głęboką rezerwę, na wypadek gdyby podstawowy zawodnik i jego zmiennik się połamali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl