Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [18 kolejka] Polonia Warszawa - Wisła Kraków, sobota 9 marca 2013, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8985)

focusik09 09.03.2013 20:21

No nareszcie zwycięstwo :-)

Elefant 09.03.2013 20:21

Czy to już nasza optymalna forma, czy ewentualne można cos jeszcze wycisnąć z tej drużyny ?

Ważne trzy punkty, ale z utrzymaniem to bym sie jeszcze wstrzymał.
Z psychologicznego punktu widzenia zwycięstwo również cenne.

Czarek Wilk trafił w bramkę :-D i prosze jaki efekt.

Bunozie coś dziś dodali do jedzenia ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1302837)
Jak grał Sarki?

Przez pół godziny wykonał dwa zagrania : dośrodkowanie i strzał. Oba poprawne ale bez szału. Poza tym niewidoczny. Może się rozkręci.

Ajax 09.03.2013 20:31

Nawet całkiem nieźle się to oglądało.
Mam nadzieję, że nie jest to przypadek przy pracy a prognostyk na lepsze jutro.

Ogryzek 09.03.2013 20:34

Cieszy zwycięstwo, a i kilka sytuacji udało się stworzyć. Naprawdę ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

O wyższe cele jeśli w ogóle możemy o tym myśleć, to tylko PP.

Chrapek 1 gol w ekstraklasie, nie było najgorzej z naszą grą z przodu:)

Dariook 09.03.2013 20:46

Nie bylo najgorzej.
Chrapek bardzo slabo, chyba ekstraklasa to za wysokie progi. Bunoza - no comment.

wislak2214 09.03.2013 21:03

Manhunt to , że bramkę strzelił to nie znaczy że dobrze grał.Bardzo dużo nieprzemyślanych decyzji.....

legol 09.03.2013 21:04

Oczywiscie ze Chrapek zagral slabo. Nawet ten jego strzal chyba nie lecial w swiatlo bramki i dobrze ze byl rykoszet. Generalnie kazdy kontakt jego z pilka to strata. Zdecydowanie gracz nie na ekstraklase.

Ogolnie slabo jak zawsze, Polonia tragiczna poza tym szybkobiegaczem. Utrzymanie jest i to sie liczy.

KOMINEK 09.03.2013 21:08

Dla mnie najważniejsze było to, że walczyli. Grali raz lepiej raz gorzej, ale pare fajnych zagrań było, ale przede wszystkim plus za ambicje.

wolfy 09.03.2013 21:13

Obejrzałem skrót.
Obie nasze bramki po fajnych podaniach i ładnym rozprowadzeniu akcji.
Stracona to typowy "Bunoza show". Co on ma z tym nie trafianiem w piłkę we własnym polu karnym?

Grantar 09.03.2013 21:13

Polonia wyglądała jakby się bała Wiisły
Pareiko - 7 - Najlepszy mecz w tym roku może nawet w całej rundzie
Jovanović - 3 - najsłabszy ... to co wyrabiał w obronie to nawet trudno jakoś tłumaczyć, "na plus" gra w ofensywie
Głowacki - 4 - jakiś taki niewidoczny
Chavez - 7 - gra w kratkę dzisiaj bezsprzecznie najlepszy obrońca - parę razy uratował ...
Bunoza - 3 - Cały mecz byłby OK ale każdy widział wielbłąda przy bramce na 0-1 - mam nadzieję że go to nie rozmontuje lecz nauczy
Sobolewski - 6 - Kilka dobrych akcji w defensywie i jak zwykle trzymał środek
Wilk – 7 - Dużo odbiorów jak zwykle walka .. no i bramka
Burliga - 5- kilka fatalnych zachowań i odpuszczanie krycia ale i tak uważam że Kulawik nie popełnił błedu wystawiając go do gry
Chrapek - 5 - podobnie jak Burliga , kilka fatalnych zagrań ale uważam że Chrapek jest bezcennym pomocnikiem z uwagi na 1 umiejętność rzadką w lidze i Wiśle : przyjęcie piłki
Iliev – 6 - robił różnice po prawej stronie; przez pierwsze 20 minut wykańczał dobre akcje fatalnie .... ale jak się już udało ..Czarek mógł wkopać. Kondycja do 75 minuty
Małecki - 7 - Dzięki za serducho włożone w grę a i forma chyba rośnie
Sarki - 5 nie zachwycił ... zwłaszcza zaraz po wejściu ... potem lepiej
Sikorski - trudno oceniać za 7 minut ale wg mnie pomógł drużynie ... powinien wcześniej wejść za Burego który oddychał już rękawami

Kulawik - odsunął dymisję ... choć po " kwiatku" Bunozy pewnie już myślał o odprawie ... Spodobało mi się to że nie nastawiał Wisły na defensywę; Wisła konsekwentnie grała do przodu.

Fugiel 09.03.2013 21:17

Dla mnie Jovanović przynajmniej RAZ uratował nam dupę :) gdyby nie jego wślizg na lewej stronie byłoby 2-0 dla Polonii.... wiec nie wiem czy zagrał na "3" ...

W sumie to śmiesze jest to, że patrząc na tabelę to mniej więcej jesteśmy tak samo daleko od mistrzostwa jak od spadku .... :)

buczo1985 09.03.2013 21:23

3 pkt potrzebne jak tlen. Gdy jeszcze uda się wygrać z Pogonią spadek nam nie straszny :D

Co do meczu, kopanina na cuda, ale mimo wszystko widzę w niej jakąś wolę walki....

TymonPRO 09.03.2013 21:35

Kolejny raz w 2013 roku brawo za walkę dla Wiślaków,mecz piłkarsko nie najlepszy choć i tak lepiej niż wcześniej,ważne 3 pkt zdobyte na wyjeździe.

Teraz wszystkie siły na Jage i obyśmy awansowali do najlepszej 4 Pucharu Polski
Za tydzień bardzo ważny mecz na Reymonta z Pogonią,która w poprzednim sezonie wygrała z nami 2-0 po dwóch absolutnie nieprzepisowo zdobytych golach.
Jak wygramy to da nam trochę ligowego oddechu potrzebnego do wojny w Pucharze.

PS: Pareiko dzisiaj znakomicie bronił,

Michał Chrapek: brawo, po ostatnim katastrofalnym meczu podniósł się i pokazał charakter,teraz będzie mu trochę łatwiej oby to wykorzystał

Maor robi niezłą robotę w Ligue 1,dziś po zdobyciu jego debiutanckiego gola kibice zaśpiewali mu piosenkę z użyciem jego imienia,oraz skandowali jego nazwisko

edit/jego koledzy jednak już w takiej formie nie są i klub maora znowu nie wygrywa meczu,w którym miał ,,pewne'' punkty

mitmichael 09.03.2013 21:41

Dziwne jest oczekiwanie czegos od Sarkiego w jego pierwszym wystepie. Po pierwsze nie trenował, po drugie bardzo długo nie grał a po trzecie na poczatku nie chcieli do Niego podawac, widocznie jeszcze go dobrze nie znają. Na poczatku niewidoczny, potem doszedł do jednej sytuacji - poczekajcie na ocene przynajmniej troche.

MatMario 09.03.2013 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1302856)
Obejrzałem skrót.
Obie nasze bramki po fajnych podaniach i ładnym rozprowadzeniu akcji.
Stracona to typowy "Bunoza show". Co on ma z tym nie trafianiem w piłkę we własnym polu karnym?

Brunona ma to że zamiast wyjebać piłkę za stadion to on próbuje grać. I tak się to kończy.

Dziś było coś w naszej grze. Małe coś ale jakiś promyczek nadziei jest. I jedno czego w naszej grze nie mogę sobie przypomnieć. Zdominowalismy przeciwnik na przestrzeni ok 15 minut. Naprawdę kreowalismy grę, wysoki odbiór, od nie pamiętam kiedy przyjemnie się to oglądało.

!!IRIVER!! 09.03.2013 22:00

W pewnym sensie można powiedzieć, że kolejny mecz na "0" z tyłu. Szkoda tego babola Bunozy, bo naprawdę solidnie wygląda nasza formacja obronna, pomimo kilku drobnych błędów.

Cieszy, że był to mecz przełamań. Trafił po raz 1. w sezonie Wilk, no i po raz 1. w lidze - Chrapek. Cieszy, że w końcu zagrał Sarki, chociaż niczym się nie wsławił to widzę w nim jakiś potencjał :) Ogólnie, jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale fakt że wygraliśmy na Konwiktorskiej pomimo utraty gola jako pierwsi, jest powodem do optymizmu. Żal tych spotkań z Bełchatowem i Bielskiem, zwłaszcza z Bielskiem gdzie mieliśmy jakieś swoje szanse, bo biorąc pod uwagę chujowatość tej ligi można by próbować gonić czołówkę. :) W każdym razie, 6.miejsce jest na wyciągnięcie ręki, i powinno być celem jeżeli chodzi o tabelę po ostatnim meczu...

DJ Hazel 09.03.2013 22:04

W końcu ! Do jakich czasów dożyliśmy,że media nazywają nasze zwycięstwo w Warszawie sensacją. Kiedyś nie doceniało się tak 3 punktów. Teraz smakują podwójnie zwłaszcza,że zagraliśmy naprawdę niezły mecz jak na obecną sytuację.Pomyśleć,że gdybyśmy dowieźli 3 punkty w Kielcach a sędzia w meczu z Podbeskidziem podyktowałby nam karnego miejsce w tabeli byłoby wysokie z realnymi szansami na...puchary.To parodia tej ligi.Teraz oklepać Jagę w pucharze , potem Pogoń u nas i możemy odetchnąć.

1q2 09.03.2013 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1302856)
Stracona to typowy "Bunoza show".

Chwilę później prawie karnego sprokurował:>, podobnie zresztą jak drugi nasz gwiazdor, wielebny Osman - tu fart że małolatowi z Grodziska zabrakło cwaniactwa.
Ogólnie obustronna kopanina

Mareq 09.03.2013 22:40

Jest dobra prognoza i mam nadzieje wzmocnione morale przed bardzo ważnym wtorkowym meczem.

Były momenty.

Cytat:

Dla mnie najważniejsze było to, że walczyli.
Otóż to.

silver03 09.03.2013 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1302867)
Jak dla mnie Chrapek ma dobrą technike ( w naszym klubie chyba tylko Iliev ma lepszą)

Na pewno mówisz o Chrapku? :> Technikę lepszą ma zdecydowanie Garguła, Kosowski, Mały, Sobol...

kpn 10.03.2013 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legol (Post 1302853)
Oczywiscie ze Chrapek zagral slabo. Nawet ten jego strzal chyba nie lecial w swiatlo bramki i dobrze ze byl rykoszet. Generalnie kazdy kontakt jego z pilka to strata. Zdecydowanie gracz nie na ekstraklase.

Ogolnie slabo jak zawsze, Polonia tragiczna poza tym szybkobiegaczem. Utrzymanie jest i to sie liczy.


Walczyli i z GKS-em i jak z Podbeskidziem. 3 pkt sa, utrzymanie raczej pewne( jak to ....a brzmi) Co wiecej powiedziec? chyba nic.

cfa 10.03.2013 00:08

Chrapek po strzeleniu bramki chyba za bardzo się podpalił i po tym to co robił wołało o pomstę do nieba. Ale cieszy fakt, że w końcu strzelił gola, może następne mecze będą lepsze w jego wykonaniu.
Zastanawia mnie co się dzieje z Urygą czy Stolarskim, obaj jak zagrali to ładnie to wyglądało jednak gdzieś zniknęli ...

@kpn
Co więcej ? Hmm w tej lidze teraz nawet jest szansa o puchary bez PP ...

thechris 10.03.2013 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1302151)
Bunoza udowodnił tym meczem, że Kulawik sabotuje zespół trzymając go na ławce. Zdecydowanie najjaśniejszy punkt drużyny. Z bardziej zespołowym zawodnikiem (jak Kosowski) rozmotowywaliby raz po raz obronę gości.


mr_kwolf po meczu z Podbeskidziem, post z 4 marca... Nie pozostaje mi nic jak tylko zacytować samego siebie również z 4 marca w odpowiedzi na powyższe bzdury:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1302155)
A g.. prawda. Dziś zagrał nieźle a za tydzień zagra padakę. Inny wejdzie na boisko, trzy raz kopnie prosto, podniecisz się i napiszesz, że Kulawik sabotuje grę bo ma takiego super-hiper-rezerwowego. Nie ma. (...) pojedyncze wyskoki i pojedyncze średnio-przyzwoite występy jak dziś Bunozy to czysty przypadek. Co takiego Bunoza zagrał, żeby się jarać? No trzy razy kopnął prosto piłkę...


W tym tygodniu można napisać, że Kulawik sabotuje grę bo wystawia Bunozę... No bo grajek nie trafił prosto w piłkę... Ech ci znaFcy....

Patryko 10.03.2013 01:29

Bunozie od dziś należy się po każdym treningu godzinny seans video z nagraniem jego dzisiejszego babola...

Watts 10.03.2013 01:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1302885)
Bunozie od dziś należy się po każdym treningu godzinny seans video z nagraniem jego dzisiejszego babola...

Mam lepszy pomysł. Wchodzi Bunoza do jakiegoś saturna czy innego mediamarktu w Bonarce, aż tu nagle z wszystkich tych telewizorów i ekranów... :detektyw:

wolfy 10.03.2013 01:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1302866)
Brunona ma to że zamiast wyjebać piłkę za stadion to on próbuje grać. I tak się to kończy.

Paradoksalnie - jak się nie umie, to lepiej wywalić piłkę w trybuny. To tak jak z Frederiksenem - próbował nie tracić piłek, a wychodziły z tego kontry przeciwnika.

Taki Cleber się nie pierdzielił i był swego czasu najlepszym stoperem ligi obok Głowackiego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1302882)
mr_kwolf po meczu z Podbeskidziem, post z 4 marca... Nie pozostaje mi nic jak tylko zacytować samego siebie również z 4 marca w odpowiedzi na powyższe bzdury:

Słuszna uwaga. Żaden z naszych obrońców nie zapewnia tak naprawdę pewności w grze obronnej. Taki Bunoza zależnie od dnia potrafi być nie do przejścia albo - dwunastym zawodnikiem przeciwnika. W pierwszym przypadku Kulawik sabotuje zespól trzymając go na ławce, a w drugim - wystawiając. Przerąbane :>

Bunozę - gdyby tylko nie odwalał regularnie takich akcji - pewnie dawno byśmy sprzedali, ale w żadnej poważnej lidze nie wezmą obrońcy któremu odłącza mózg w co trzecim meczu. No chyba, że pójdzie jakiś wał menedżerski...

mr_kwolf 10.03.2013 02:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1302882)
mr_kwolf po meczu z Podbeskidziem, post z 4 marca... Nie pozostaje mi nic jak tylko zacytować samego siebie również z 4 marca w odpowiedzi na powyższe bzdury:




W tym tygodniu można napisać, że Kulawik sabotuje grę bo wystawia Bunozę... No bo grajek nie trafił prosto w piłkę... Ech ci znaFcy....

Skoro zostałem wywołany do tablicy to już odpowiadam.

Dalej uważam, że Bunoza to wyróżniający się nasz obrońca, który ma jeden problem (który ładnie opisał wolfy). Co jakiś czas wyłącza mu sie móżg. Ponadto jakby popatrzeć co robił Przybecki do momentu jak on znajdowal się na boisku, a co robił później z Burligą na boku obrony to ten występ Bunozy nie był zły (oczywiścię wyłączając z oceny sytuację przy bramce na 1-0).

PS. Swoją drogą nie moja wina, że nie załapałeś wtedy ironii w moim poście, który należało brać z przymrużeniem oka. Jeżeli ty wtedy uważałeś, że ja faktycznie myśle, że pojawienie się Sikorskiego zaowocowało naszą lepszą grą w ofensywie...

Dzimi 10.03.2013 02:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1302845)
Przez pół godziny wykonał dwa zagrania : dośrodkowanie i strzał. Oba poprawne ale bez szału. Poza tym niewidoczny. Może się rozkręci.

Dodałbym, że nie był zły technicznie i motorycznie, tylko zagubiony. Nie wiedział za bardzo co robić i jak się połączyć do gry zespołu. Nie jest to Melikson który brał ciężar gry na siebie i jedną akcją potrafił stworzyć duże zagrożenie oraz przesądzić o losach meczu, ale nie jest to też Sikorski. A więcej, zobaczymy. Teraz dla niego jest najważniejsze zgranie z zespołem.

speedfashion 10.03.2013 03:11

@mr_kwolf

Moim zdaniem masz rację z Bunozą. Kiedy Bośniak opuścił boisko, Przybecki miał znacznie więcej możliwości, by nam zagrozić. Burliga nie zagrał źle - raz bardzo ładnie wyprzedził (to tyle, ile mogę sobie przypomnieć) - ale Bunoza był tam pewniejszy.

Tak ogólnie - cieszą trzy punkty oraz zaangażowanie naszych piłkarzy. To było coś, na co przyjemnie się patrzyło (pod tym kątem, rzecz jasna).

P.S. Z Sarkiego, jeśli będzie otrzymywał więcej podań, mogą być ludzie. Jakkolwiek by to nie brzmiało, jest to miła odskocznia po takim Frederiksenie. :)

Grantar 10.03.2013 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1302887)
Taki Bunoza zależnie od dnia potrafi być nie do przejścia albo - dwunastym zawodnikiem przeciwnika. W pierwszym przypadku Kulawik sabotuje zespól trzymając go na ławce, a w drugim - wystawiając. Przerąbane :>

Nie to żebym się czepiał ale ... skąd wiesz że w tym meczu w którym Bunoza nie gra byłby "nie do przejścia" ... ?
A tak do meritum: ostatnio Bunoza grał dobrze ... i chyba tak uwierzył w siebie, że zaczął kombinować zamiast wywalić piłkę ... Nie pomógł mu też Pereiko; mam wrażenie że Bunoza po pierwszym babolu mimo wszystko czekał na wyjście bramkarza.
Ja oczywiście zgadzam się że wczoraj Bunoza zagrał padakę ale takie podsumowywanie że to fatalny obrońca jak pisze Tchecris to przesada ... Przypomnijcie sobie ile bramek zawalił Głowa jak był podstawowym obrońcą Wisły .. nie jedną.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl