![]() |
@Baala Burliga ewidentnie chce mu ten tytuł odebrać...
Najsmutniejsze, że zagraliśmy jak na nas dobry mecz, na 100% umiejętności i zaangażowania Wisły. Bardzo mnie cieszy 4 żółtko dla Burligi nie wiem czy facet nadaję się na 4 ligę. Masakra. Chyba chce konkurować z Fredriksennem o miano najgorszego gracza Wisły, a konkurencję ma dużą. Nie mamy ani je jednego napastnika, mamy 1 skrzydłowego (Melex) i na tym koniec. Gdyby nasi tak dokładnie podawali do siebie nawzajem z pierwszej piłki jak do bramkarza Górnika to chyba byśmy mogli Barce ograć. Smutne czasy nastały kiedy Wisła przegrywa z Górnikiem nie przez kondycję/ambicję/szczęście a przez umiejętności a właściwie ich brak. Z Zagłębiem w ataku trzeba chyba postawić na Meliksona i Bunozę... |
Cytat:
|
Cytat:
PS. Gdzie Ci wszyscy Pawelkowcy ? Tracimy kolejna Parejke/Sergiejke a tu cisza ? |
Pareiko ma swoje lata to fakt i nie wiem czy to, przez to idzie forma jego w dół.. ale pewne jest to że mamy do DUPY trenera bramkarzy. Jak Kurdziel był trenerem to i Pawełek zaliczył najlepszą rundę w Wiśle jak i Pareiko miał mocne wejście do naszego klubu.. a odkąd Primel jest trenerem to wszystko leci w dół...
|
Cytat:
Cytat:
Pareiko nigdy nie był genialny. ALE przeskok jakościowy między tym, co grał u nas na początku, a tym co gra teraz jest duży - bardzo duży. Chłop spędził sporo sezonów grając we w miarę poważnej lidze. Jak dla mnie problem nie do końca musi leżeć w samym Pareice. Kto by u nas nie bronił, przeważnie prędzej czy później okazuje się fatalny. A może problemem nie są bramkarze, którzy do nas trafiają, tylko osoby odpowiedzialne za ich szkolenie? Moim zdaniem rola trenerów bramkarzy w tej sprawie jest bardzo mocno niedoceniana. Mielcarz z Widzewa był przez lata po tej gorszej stronie przeciętności. Ale od kiedy w klubie z bramkarzami pracuje Woźniak, Mielcarz ma świetną formę i wyrósł na czołowego golkipera ligi. Teraz zastępuje go jakiś NN z Czarnogóry i też daje radę. Jagiellonia? Enty przeciętny młokos wepchnięty do bramki robi w ich barwach furorę. Dziwne, że ci sami zawodnicy po opuszczeniu Jagi popadają w przeciętność. Oczywiście trzeba mieć jakiś materiał do pracy - nawet w Legii nie podołali zrobić bramkarza z Antolovicia. Jednak uważam, że nam bardziej potrzebny jest fachowiec od trenowania bramkarzy, niż kolejny zaciąg bramkarski, który bez odpowiedniego szkolenia i tak zjedzie do obecnego poziomu Pareiki. |
Cytat:
|
Farta to mozna miec raz...
A co do meczu wydaje mi się, że byłto nasz najlepszy mecz w tej rundzie, choć przegrany. |
Niestety właściwie każdy bramkarz u nas wcześniej czy później osiąga mniej lub bardziej mizerny poziom. Dziwne to, ale problem ewidentnie leży w treningu a nie u nich samych. Pareiko na wejściu był niezły, aktualnie jest słaby. Pawełek jak wchodził za rumuna był niezły - później zjazd. Właściwie jakby na to nie spojrzeć tylko z Kurdziela wyglądało to dobrze.
|
Cytat:
Jedynym wyjątkiem był Marcelo, ale zdaje się chłopak zostawał po treningach aby zaliczyć jeszcze dodatkowo jednostkę treningową. Pewnie gdyby tego nie robił grałby u nas do teraz. |
Najbardziej przykre są to pomeczowe wypowiedzi. Kulawik mówi o tym żeby nie winić chłopaków. Wilk za przeproszeniem .......i jakieś dyrdymały typu "Niestety po raz kolejny bramkarz rywali, przyjeżdżając tutaj, gra fenomenalne spotkanie", " Jestem natomiast przekonany, że w ostatniej kolejce, w Lubinie, jesteśmy w stanie powalczyć o trzy punkty" . Garguła nawet się nie zająknie o tym jak zawalił bramkę, tylko puszcza jakieś puste frazesy o sprawiedliwosci ? Dla mnie to jest robienie z ludzi idiotów i tyle.
|
Bramkarz nam mecz zawalił ? bez jaj
parodia w obronie zaważyła To już zaczyna być smutne jak twardo Kulawik stawia na Sikorskiego . Kiedyś Wisła nie była klubem gdzie zawodnik dostawał 10 szans na przełamanie się , trzeba było udowadniać swoją wartość tu i teraz . A po cholerę nam teraz 25 czy 26 letni napastnik który od 50 spotkań nie strzelił gola. Szanujmy się . Postawmy na jakiegoś perspektywicznego młodziaka , bo chociaż coś będziemy z tego mieć że się rozwinie . Jeśli wszyscy zawodnicy w simie się uchowają nie poczynając konkretnych wzomocnień to będzie znaczyć że ten klub idzie tylko w jedną stronę . |
Cytat:
Czy Pareiko zawalił mecz? Twierdzisz, że nie - może, ale gdyby nie frajersko puszczona pierwsza bramka (błąd Pareiki), to nie wiadomo, jakby się potoczył mecz. Obrona oczywiście, zagrała masakrycznie źle, ale uważam, że pozostałe dwie bramki (a jedno na pewno) dobry bramkarz by mógł wyciągnąć... Ja osobiście jednak większy problem widzę w ataku i w pomocy, niż w obronie. To jest dopiero parodia. Ani jednego sensownego skrzydłowego, ani jednego sensownego napastnika. W środku ani Sobol, ani Wilk nie prezentują dobrego poziomu, a Maor gra, jak mu się chce, a jak mu się nie chce, to nie gra. Tu musi w zimie przyjść cały nowy, dobry sztab szkoleniowy (byle nie PMŚ) i dostać 3 lata czasu.... wiem, nrzmi jak SF, ale innej drogi nie ma. Pytanie, czy to możliwe przy obecnym właścicielu? |
Straszny żal wyniku, zwłaszcza, że oglądało się ten mecz nieźle i widziało, że grając w tym sezonie dużo gorzej też przegrywaliśmy.
Na pewno można się pokusić o stwierdzenie, że "Wisła Kulawika" (jeśli to nie stwierdzenie na wyrost), ma na siebie jakiś pomysł w grze ofensywnej: na prawdę widać powtarzalność w ustawianiu się poszczególnych zawodników i formacji. Na razie niewiele z tego wynika, z uwagi na indywidualności. A raczej indywidualne błędy. Gra obronna to istny koszmar. Co ciekawe: gdybyśmy postawili w rządku naszych czterech wczorajszych defensorów, to w każdym indywidualnie zobaczylibyśmy potencjał, jednak ta formacja właściwie nie istnieje! "Krakowskie granie" z klepy jest miłe dla oka, ale bez pewnej formacji obronnej będzie coraz częściej kończyć się tak jak wczoraj. Mam też ogromne pretensje do gry defensywnej piłkarzy pozostałych formacji np. w obliczu stałego fragmentu, albo powrotu by zniwelować przewagę - no właśnie - my ją niwelujemy jedynie liczbowo, bo piłkarze bronią na alibi. Widziałem to przy wszystkich trzech bramkach. Jasne, ktoś powie, że przy pierwszej bramce Dancha błąd popełnił Pareiko - jasne, że popełnił, ale dobre bronienie w strefie i plaster obrońcy sprawiłyby, że Danch nie miałby tyle swobody 5 metrów od bramki... Indywidualnie. Sergei Pareiko to facet, którego nie sposób nie lubić za styl zachowania, świetną formę w pierwszym sezonie itd, natomiast z całym szacunkiem; już przed pierwszym gwizdkiem nie mogłem się otrząsnąć, kiedy podano, że będzie bronił. Nie zasługuje na to. Broni fatalnie: źle oblicza lot piłki, podejmuje złe decyzje i (pisząc z przymrużeniem oka, mając na uwadze zachowania Chaveza, czy Burligi) gra niepenie nogami. Dlaczego trener Kulawik nie chce dać szansy Miśkiewiczowi, żeby zmusić Estończyka do refleksji? Dla mnie to zagadka. Rafał Boguski jest niepewny swoich możliwości i gra bardzo bojaźliwie - zmarnowanie tylu sytuacji, tak klarownych, to już nie przypadek. Trener musi na to zareagować. Chciałem też z całą stanowczością pochwalić Daniela Sikorskiego, bo rozegrał bardzo dobry mecz. Powiedziałbym nawet, że był wyróżniającym się po przeżywającym jakieś niewytłumaczalne olśnienie Sobolewskim, graczem Wisły. Walczył, biegał i co prawda miał swoje okazje, ale jakby się przyjrzeć im troszkę mniej szyderczym okiem, dostrzeglibyśmy, że nie były takie łatwe. Temu chłopakowi się na prawdę bardzo chce! Z całego serca mu życzę bramki, bo imponuje mi poza tym jego odporność psychiczna. |
Cytat:
Pytanie czemu Sikorski nie chciał być nigdy defensywnym pomocnikiem, tylko uparł się że chce być napastnikiem , choć nie umie strzelać bramek . Sam na siebie stawia bat . Choćby jak walczył , to nie możemy grać napastnikiem , który od ponad 1,5 roku nie strzelił bramki! to tak jakbyśmy grali bramkarzem który ma średnią puszczonych bramek 5/mecz , ale widać że się stara i robi co może . Porażka. @willow również uważam że największa bura należy się ofensywie , to ona w tym sezonie zawodzi . Pareiko to akurat nasz najmniejszy problem w tym momencie . |
Cytat:
Racja Nawałka pracuje już tam nty sezon, wiele się nauczył przypominam, że drużyna Górnikia zaczęła dobrze grać odkąd Nawałka zmienił fizjologa bo na wiosnę poprzedniego sezonu też wyglądali dobrze pod względem motoryki. Ja osobiście nie wiem czy Kulawik jest tą osobą, która ma robić w naszym klubie porządki i być odpowiedzialny za "nowe otwarcie" które jest Wiśle potrzebne. Wydaję się że trafia ze składem itd natomiast na dłuższą metę ciężko mi powiedzieć czy się nadaję. Dlatego zastanawiam się nad wariantem z Nawałką ponieważ być może jest w naszym zasięgu finansowym, zna się na selekcji piłkarzy jest emocjonalnie związany z klubem. Góra nie byłaby chyba na tyle nie rozsądna zwalniać go po kilku przegranych meczach. |
Pareiko z pierwszego sezonu i bysmy tego meczu wczoraj nie przegrali. Szwankowała skutecznosc ale gdybysmy tak grali od poczatku sezonu to sytuacja w tabeli wygladałaby znacznie lepiej. Gorzej juz byc nie moze, moze byc tylko lepiej - przynajmniej ja w to wierze.
|
Ludzie jak wy możecie oceniać Kulawika już teraz??!! Facet objął drużynę ale zawodników to on sobie nie wybierał Kleci i tworzy z tego co tylko może. Nawałka zaś miał czas miał ZAUFANIE i w ciągu kilku lat zebrał sobie skład który jak gra każdy widzi. Tu nie trzeba czasu i dać stworzyć trenerowi to co on chce i dopiero oceniać.. musi zmienić się wreszcie nasze myślenie i parcie, bo narzekacie na Cupiała ale sami wywieramy presje by iść na skróty do tej LM.. czas to zmienić! my też musimy zmienić nasze wymagania by skupić się na tym by nasza Wisełka szła jak najwyżej ale nie na skróty!!
Co do bramkarza pisałem wyżej jaka jest wg mnie przyczyna.. szkoda mi na prawdę Kurdziela bo on odwalił u nas kawał wielkiej roboty.. |
Cytat:
|
no tak w gwoli ścisłości to w przypadku Pawełka zawsze tak było, jaka kolwiek zła interwencja i kilka stron bluzgów...;)
jak dla mnie to Pareiko powinien obejrzeć ostatni mecz z poziomu ławki. |
Ja też sądzę, że Pareiko powinien w końcu usiąść na ławce, bo nie jest wcale pewnym punktem naszej defensywy :-/ Tym bardziej, że najprawdopodobniej to jego ostatni sezon w Wiśle.
Trzeba Miśka powoli wprowadzać na bramkę, zbyt wiele nie mamy do stracenia. Nawet jak puści parę baboli, to trudno, a nuż będzie solidniejszy od Sergieja? |
Problem jest cały czas ten sam - brak skuteczności. Wisłę się chwali, bo stwarza przewagę optyczną, nieudolnie próbuje atakować. Ja osobiście nie przypominam sobie spotkania którego przebieg byłby kontrolowany. Mecze przypominają jedną wielką męczarnię. Taki stan rzeczy trwa już od roku...
|
Pierwsza bramka Pareiki w 100%... rozprowadził akcje do boku i później sam zapakował piłkę do bramki. W zeszłym sezonie był to typowy średniak, jakoś tak 7-8 bramkarzy w lidze było lepszych a teraz to jeden z najsłabszych. Co do meczu to się nie wypowiem bo oglądałem w tym czasie Bayren - Borussia. Jedynie bramki... pierwsza Pareiki, następne dwie takie podwórkowe. Nic tylko podbijać Europę z taką grą w obronie bo przecież:
Cytat:
|
Kurcze wszyscy wiemy, że przydałby się porządny trener który dostałby czas na zbudowanie drużyny, piłkarzy dobrałby pod swoją wizję, dodać do tego sztab szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia i byłoby ok. Ale co z tego, skoro nie wie o tym prezes, lub nie chce tego widzieć. Tyle już zainwestował w klub, że taka jednorazowa inwestycja, która dałaby efekty nie jest pewnie dla niego aż tak wielkim problemem.
|
Boguski to największa pipa z wczorajszego meczu patałach zmarnował 3 doskonałe sytuacje dodatkowo oferma nawet celnie nie potrafiła dograć piłki do kolegów którzy wychodzili na dogodne pozycje.
Ogólnie do drużyny nie można sie przyczepic walczyli starali się nawet w końcówce chcieli zdobyć gola kontaktowego.Tylko ta pieprzona skuteczność gdyby była lepsza. Sikorski dobry mecz rozegrał na chłopaku wisi klątwa ewidentnie ,bramkarze mu setki wyciagają a nawet jak zdobywa gola to spalony . Szewczyk świetna zmiana absolutnie w następnym meczu do pierwszego składu za Boguską. Teraz zostaje trzymanie kciuków za Piasta jutro bo jak Polonia wygra to odjedzie na 9 punktów i będzie pozamiatane z miejscem pucharowym. |
w tej lidze grając nawet taki piach jak my można załapać się na konieć sezonu do pucharów, chociaż teraz wypadałoby wszystkie siły włożyć w puchar polski
|
Podziwiam was że chce wam się jeszcze komentować tych nieudaczników. Oni nawet na krytykę nie zasługują
|
Róbcie dalej jazdę na Burligę to w przyszłym sezonie odejdzie do Górnika i będzie nam strzelał takie bramki jak Mączyński albo zaliczał takie asysty jak Magiera. A my dalej będziemy płakać i wydawać setki tys. euro na Lameyów, Jovanoviciów etc. Wczoraj mecz zawalił Pareiko i szkoda że niektórzy nie potrafią tego obiektywnie ocenić. Sam lubię Siergieja ale pierwsza bramka to wiadomo, a przy drugiej bramkarz nie prawa puścić po krótkim rogu takiej piłki, nawet jeśli był zasłonięty. Boguski też się nie popisał, powinien wczoraj strzelić min. 1 bramkę.
|
Cytat:
Sikorski gra, bo jest aktualnie najlepszy w kadrze. Wiem, że trudno to zaakceptować, ale jak wcześniej broniłeś Jacusia z Probierzem, to teraz miej na tyle przyzwoitości żeby nie pisać bzdur na temat ukrytych rezerw Wisły w ME. Grają jak umieją. |
To naprawdę nie był dobry mecz. "Na oko" wyglądało to całkiem nieźle, ale właśnie w ten sposób Górnik "rozklepał" nas taktycznie. Trochę wpuścili naszych zawodników (swoją drogą - Nawałka doskonale to sobie wykoncypował, ale wystarczy mieć oczy, coby dostrzec katastrofę w naszym ataku) na swoją połowę i "rozluźnili" nasze tyły. Niewiele brakowało, żebyśmy dostali 5:1.
Aha, pisanie, że mało brakło, byśmy wygrali albo zremisowali mija się z celem. Brakło ze dwóch dobrych napastników, przynajmniej jednego skrzydłowego, rozsądnego zarządu i prędkich reakcji z ławki trenerskiej. |
Cytat:
i co ? ten Szewczyk nieźle ciągnął naszą grę w ostatnich 10 minutach , zanotował dobre wejście. gdzie napisałem o ukrytych rezerwach ? to że tu i teraz został nam tylko Sikorski to wiem, natomiast od tego jest zima by dokonać roszady na tej pozycji . Jeśli nas nie stać na nikogo z doświadczeniem to pokuśmy się chociaż o transfer młodego zawodnika na tą pozycje . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl