![]() |
Cytat:
Niektórzy już kilka lat temu widzieli nieudolność w zarządzaniu klubu http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...3,4187805.html |
Narzekacie jak nie powiem kto. Facet budował klub za gigantyczne pieniądze, które nie jak miały się do sukcesów w Europie. A można to osiągnać, tzn regularne granie w LE czy LM, za dużo mniejsze pieniądze, co pokazuje przykład Victorii Pilzno.
Co do klubów przynoszących dochody. W Europie są tak owe, Benfica Lizbona z największą ilością Socios na świecie oraz FC Porto. Tanio kupują i kurewsko drogo sprzedają plus kopią się na poważnie w Europie. Tylko aby osiągnąć ten pozom wtajemniczenia potrzeba stworzyć super siatkę scautingu i mieć w niej zatrudnioych wprawnych speców. Do tego trzeba mieć także na przyzwoitym poziomie ustawione własne szkolenie. Musi się zgrywać kilka elementów na wyproacowanie których potrzeba lat. My zamiast budować podwaliny pod coś takiego działaliśmy byle jak. Od przypadku do przypadku. Efekty widzimy obecnie. Model Portugalski raczej nam nie grozi, bo to jest high tech,acoś czuje, że Cupiał idzie w stronę tego jak działa Vitoria Pilzno. Nie słyszałem o zespołach, ktore robią rewolucje i nie odbija się to na ich grze. Proces przebudowy i budowy trwa, mnie się nigdzie nie spieszy. A jak dla kogoś porażka z jakąś Polonią W na licencji Groclinu nie pozwala spokojnie funkcjonować i wypisuje dyrdymały pod adresem kogoś kto dał Wiśle tyle MP to chyba sam powienien się zastanowić czy na taczki sobie nie siąść i w ściane wycelować. O szejkach to nawet nie myślcie, no chyba ,że jesteście jakąś ukrytą opcją. Po szjkach zazwyczaj zostaje kurz, jak zabawka się znudzi. Poczytajcie sobie fora kibiców z City czy PSG o Maladze nie wposminając:)wszystko fajnie ale do czasu, oni pisząc zazwyczaj, że będzie boleć. I zdają sobie z teog sprawę. Wolę Cupiała w Wiśle,bo wiem że to gwarantuje żywot klubu niż kilka lat zabawy szejków, o których tak marzycie i marny koniec. |
Nie zapominajmy, że nadrzędnym celem Cupiała po przejęciu Wisły zawsze były pieniądze (czy to z nieruchomości, które miały należeć do Wisły czy to z działalności klubu). Właściciel Wisły chciał kupować tanio i sprzedawać drogo oraz awansować do Ligi Mistrzów gdzie były ogromne pieniądze do podniesienia. Niestety nie da się tych celów osiągnąć po kosztach. Bo Cupiał wprawdzie wpompował pieniądze we Wisłę ale było to o wiele, wiele za mało, żeby liczyć na awans do Ligi Mistrzów na innej podstawie niż łut szczęścia. Teraz widzę koncepcja jest inna: drużyna po kosztach i liczenie na to, że jakimś cudem trafi się talent, którego można będzie upchnąć za ten milion Euro. Wiśle nie wróży to dobrze.
|
Cytat:
Nie myślę o szejkach w Wiśle, przykład szejka podałem ze względu na to, że zainteresowanie kupnem Wisły jest spore. |
Cytat:
Jak do tej pory Wisłę chciał kupić jedynie Waldemar Kita, właściciel FC Nantes. O nikim innym nie mówiono, a już na pewno nie oficjalnie. Chyba że masz jakieś "pewne telefoniczne" informację. Za ich ujawnienie będziemy zobowiązani. Na chwilę obecną stwierdzenie "zainteresowanie kupnem Wisły jest spore" jest rzuceniem słów na wiatr, niepodparte żadnymi rzetelnymi argumentami i dowodami. |
Nawet przeżywające kłopoty finansowe ITI miało trudność, żeby opchnąć Legię, która bądź co bądź jest produktem niezłym i, co najważniejsze, gotowym. Kilka lat temu Wisła bez trudu znalazłaby nowego właściciela, no ale dzisiaj to bardzo, bardzo zaniedbany biznes.
|
Raczej nikt nie będzie chciał kupić klubu dopóki BC będzie żądał ceny, na którą składają się kart zawodnicze plus wszystkie pieniądze, które od 98 zainwestował w Wisłę. Wychodzi kwota ok 100 milionów złotych, a za tyle to można kupić klub w bardziej cywilizowanym piłkarsko kraju i tak zrobił Kita.
|
O sprzedaży nie ma mowy w tym momencie bo Cupiałowi się to nie opłaca. Jakąkolwiek wartość mają teraz właściwie wyłącznie Melikson i Genkow. Stadion wynajmowany od miasta, praw do nazwy i herbu Cupiał nie ma, boisk treningowych brak, pozycja na krajowym rynku znacząco podupadła.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dinamo Zagrzeb? Ogromne pieniądze zarabiane na transferach i coraz lepsza gra w pucharach, a co za tym idzie również duże pieniądze.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
17 tysięcy na meczu z polonia w to zajebisty wynik. przyjedzie lepszy przeciwnik a szczególnie lepsi kibice (bo nie oszukujmy się kibice poloni w to poziom okręgówki) to wtedy 22-23 tysiące będzie mimo tak słabej gry jaka pokazują zawodnicy.
|
Cytat:
Tak sobie myślę, na zasadzie pobożno-życzeniowej - a może jak kiedyś Cupiał wpadł na pomysł zrobienia dreamteamu w zasadzie jako pierwszy, chociaż byli bogatsi, tak teraz znów jest pierwszy wprowadzając model aktualnie obowiązujący - czyli powiedzmy sobie szczerze żałosny. Pytanie czy w perspektywie paroletniej nie będzie to jedyny obowiązujący model w naszej śmiesznej lidze. Być może Wisła wtedy będzie znów o krok dalej przed innymi? Takie tam moje fantazje. |
Cytat:
|
Bardzo łatwo jest narzekać na Cupiała wskazując jednocześnie co powinien (a właściwie ile jeszcze powinien). Zamiast marudzić że właściciel zły niech który wskaże inną opcję, ale realną a nie palcem po wodzie pisanych szejków itp.
Nie dziwcie się też Cupiałowi, że nie chce oddać Wisły za drobne - ciekaw jestem kto z tych "mądrych" oddałby cokolwiek swojego po zainwestowaniu takiej kasy. Jest na forum ktoś, kto oddał np samochód (czy rower) większemu miłośnikowi motoryzacji po zainwestowaniu w remont , tylko dlatego, że miłośnik lepiej będzie dbał ?? Cupiał, moim zdaniem, jest biznesmenem i kibicem jednocześnie co trudno zrozumieć wielu ludziom - efekt jest taki, że zamiast pozbyć się wszystkiego szukając jak najmniejszych strat (i mieć święty spokój) zajmuje się jeszcze Wisłą nie odzyskując kasy (czyli de facto zamrażając ją sobie). Łatwo jest zarządzać milionami Cupiała ludziom, dla których "inwestycja" w bilet i szalik jest maksymalnym przejawem zaangażowania w klub. Nie znaczy to, że musi się podobać, co Cupiał robi ale warto pomyśleć nad tym co się na jego temat pisze i jakie rozwiązania proponuje. Realizmu i pokory nieco proszę. |
Kluby takie jak OL rok, w rok publikują takie konkretne sprawozdania
http://www.actusnews.com/documents/A...definitive.pdf Kapitał własny, mimo dwóch( a nie wielu lat, jak sugeruje hunter) lat deficytu jest na poziomie ponad 100mln euro Olympique nie ma długów, deficyt pokrywany jest ze środków własnych a nie z pozyczek Cytat:
|
Marszałek
Cytat:
To chyba bardzo malo prawdopodobna strona. I nie chodzi nawet tyle o pieniadze (nie trzeba od razu budowac 50 boisk), co o czas i wizje. Szkolenie to jest 7-10 lat pracy do momentu pojawienia sie pierwszych owocow. Scauting, taki porzadny, to sie tez buduje... 2-3 lata. Moze nawet wiecej. Tymczasem Cupial jest bardzo, bardzo, niecierpliwy. Zmienil sie tak z dnia na dzien? |
PANOWIE CZY KTOŚ Z WAS MOŻE MI WYJAŚNIĆ CZYM ROŻNI SIĘ INWESTOWANIE OD UDZIELENIA POŻYCZKI NA 30 PROCENT......JAK TO MIAŁO MIEJSCE MIĘDZY WISŁĄ A TF. A niby dlaczego nowy właściciel miał by cokolwiek spłacać on kupuje pewien produkt jakim jest Wisła ,co mają go interesować garby za które jest odpowiedzialny Cupiał . Jeszcze jedno powrócę do przykładu jaki mi swego czasu zaserwował moderator MIESZKANIE jeśli kupisz mieszkanie za kredyt w banku w BANKU NIE ZA KASĘ OD WUJKA CUPIAŁ TO TY PONOSISZ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TO CO SIĘ W NIM DZIEJE. JEŚLI TEN ŻE WUJCIO UŻĄDZA CI MELINĘ I KAŻE ZA WSZYSTKO PŁACIĆ I SPŁACAJĄC RATY TO JEST TO PATOLOGIA I TO MA MIEJSCE W OBECNEJ WISIE.
|
Temat nie powinien brzmieć jak brzmi tylko "Jaki model funkcjonowania Wisły".
Model, który przyjęto na początku czyli skupowanie za olbrzymie pieniądze piłkarzy w nadzeji, że pieniądze z LM to zrekompensują nie sprawdził się. Nie da się zbudować mocnego trwałego klubu bez fundamentów, bazy, szkolenia itd. Ale też nie da się zbudować mocnego klubu tylko i wyłącznie w oparciu o model szkolimy i sprzedajemy. Potrzebna jest w tym zakresie zrównoważona i długofalowa polityka. Tylko teraz jest już za późno. Błędy z okresu pierwszych lat Cupiała, czyli owo zadłużenie, są jak kamień. Jedynym sposobem wyjścia z sytuacji była ucieczka do przodu poprzez sukcesy sportowe i zwiększenie przychodów (stadion!), czyli to co zaproponował Basałaj. Trzech minut zabrakło. Metoda obecna czyli przaśno-siermiężnie oszczędnie itd była by może i dobra, gdyby nie zadłużenie. Jeżeli z jakichkolwiek powodów zabraknie strumyka z Myślenic nie jesteśmy żadna miarą utrzymać zespołu, nawet takiego z młodych do ogrania. Pozostanie droga Lechii. Carpe diem quam minimum credula postero Cytat:
Edit. Trafniej byłoby napisać, publikuje choć z opóźnieniem. FraMat, nie mam pojęcia czy już jest dostępne. I czy w ogóle będzie. Do 2010 r. tak. |
Cytat:
Cytat:
naprawde jeśli nie masz chociaż minimalnego pojęcia o ekonomii to nie pisz tu bzdur |
Wisła nie publikuje żadnych dokumentów. RZiS, czy Bilans to czysta abstrakcja. Szukałem tydzień i 0 źródeł. Teoretycznie Nasz klub powinien udostępniać tego typu informacje, gdyby był notowany na GPW, jak obowiązkowa informacja dla akcjonariuszy. Były takie plany w roku 2002, gdzie Wisełka miała zostać pierwszym klubem piłkarskim w Polsce notowanym na giełdzie. Koniec końców żadne konkretne kroki nie zostały podjęte i pomysł upadł. Każdy z nas może porozmyślać, jakie były tego powody. Może obawa BC o utratę hegemonii w panowaniu nad klubem? A może fatalny stan finansów.
Gdyby ktoś z was posiadał dane za okres 3 ostatnich lat to byłoby świetnie, moglibyśmy dokonać jakieś małej analizy, np. prognozowania upadłości :-) Na wszystko przygotowane są odpowiednie modele i wartości literaturowe. |
Jaki jest Pan Bogusław Cupiał każdy kibic Wisły zdążył się już przez te przeszło 14 lat przekonać. To, że nie chce pompować kolejnych pieniędzy też jest oczywiste. Można mieć do niego tylko jedno "ale", a mianowicie przez 14 lat nie potrafił wybudować nawet 1 normalnego boiska treningowego. A-klasowe zespoły mają lepsze boiska niż to klepisko, które nazywane jest bocznym boiskiem. Nie wiem czy nie chciałbym 1 rundy bez transferów, a kasę przeznaczyć właśnie na boiska treningowe. 1 pełnowymiarowe i 2 mniejsze ze sztuczną nawierzchnią. obecne kontuzje mogą być też pokłosiem tego boiska.
Co do obecnej sytuacji panującej w Wiśle to ta degrengolada zaczęła się już od meczu z Anderlechtem czyli sprzedaż najlepszych, a zastępowanie ich słabiakami. Brak bazy treningowej tylko pogłębia naszą i tak beznadziejną sytuację. Moim zdaniem z każdym rokiem bez niej jesteśmy 3 lata do tyłu. |
Cytat:
|
Wie ktoś jak wygląda sytuacja telefoniki?
Wydaje mi się, że Cupiał zakręcił kurek (poza kontraktem za koszulki, który i tak wrzuca sobie w koszty). I Wisła ma poradzić sobie sama. Jeśli mam rację, nie będzie płacenia 2 trenerom więc od Smudy mamy narazie spokój. Wiele się wyjaśni w zimie jakie będzie oficjalne stanowisko klubu kiedy będziemy kręcić się dookoła środka tabeli? |
Tymczasem nasz umiłowany właściciel już prawdopodobnie jest po słowie ze Smudą. Świetnie, to jest to czego klub potrzebuje. Zmiana trenera na Smudę.
Jak go zatrudni, a będzie płacił Probierzowi, to gadki o ciężkich czasach będzie można włożyć między bajki. Oznacząc będzie to jedno, że kasa jest, tylko jest trwoniona np na płacenie dwóm trenerom jednocześnie. A byłoby to nie po raz pierwszy. Pewnie kwestia czasu. |
Nie od dziś wiadomo, że Bogusław Cupiał otacza się złymi doradcami...
|
Heheh i do tej pory nie zauważył, że są do dupy ci doradcy, tylko nadal ich słucha ? Bo raczej nie osiagnął sportowo tego co zamierzał.
Musiałby albo być nieinteligentny, albo ta cała historia o doradcach jest grubymi nićmi szyta. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl