Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Co zmienić w funkcjonowaniu Wisły?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8481)

Pan Jotka 31.12.2011 15:49

http://www.weszlo.com/news/9019 Polecam. Basalajowi i polskim pseudodzialaczom szczegolnie!!!! 11 boisk, jedno kryte i dwa podgrzewane.Sprzet medyczny, zaplecze...Az sie chce wyc!!!!

domin_czyzyny 31.12.2011 16:29

Mecz Wisły to nie cyrk, festyn czy inne badziewie...

RYBA 01.01.2012 08:30

O zapleczu na miare Arsenalu możemy tylko pomarzyć... swoją drogą ciekawe kiedy powstanie profesjonalne zaplecze na miare Europy, póki co obiecanki cacanki...

kacpaw91 01.01.2012 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1206396)
O zapleczu na miare Arsenalu możemy tylko pomarzyć... swoją drogą ciekawe kiedy powstanie profesjonalne zaplecze na miare Europy, póki co obiecanki cacanki...

BATE Boryszów ma świetne zaplecze treningowe. Gdybyśmy takie mieli...

milosz 13.01.2012 00:32

Baza, akademia i transfery, czyli ...gotówka, której na dziś boss wydać nie chce.

Może go przekona Basałaj ze Stanem (to wariant b. optymistyczny), może konkurencja (np. Legia) pokaże drogę do sukcesów (to wariant pozytywny, choć średnio sympatyczny), a może porażki i trwałe stawanie się średniakiem w polskich realiach wymusi zmiany (to wariant dość smutny bo zakłada konieczność licznych porażek), jest jeszcze możliwość w która jakoś nie wierzę że Cupiał zaakceptuje Wisłę jako średniaka ligowego (to jednak mało prawdopodobne, bo boss jest człowiekiem nad wyraz ambitnym i na bycie w Polskiej piłce numerem 5 czy 6 się zwyczajnie nie zgodzi), pozostaje jeszcze jedna możliwość, nowy sponsor (ale to na dziś bajka o żelaznym wilku, więc nie warto jej analizować).
Hmm kilka wariantów, cóż osobiście to bym chciał aby się zrealizował ten b. optymistyczny że Stan i Basałaj przekonają bossa ...taa, byłoby miło. Mało realne, ale możliwe, więc czemu nie, spytam retorycznie.

Marszałek 13.01.2012 01:26

Gdyby Boss miał budować bazę to by już ją dawno zbudował, w czasach kiedy można to było zrobić o wiele tańszym kosztem. Żadna konkurencja na nim nic nie wymusi,bo tak naprawdę tylko Legia jest w stanie Wiśle zagrozić. A u nich póki co to amatorka na naszym poziomie. Co prawda mają młodzież,szkolenie nieźle wygląda ale na tym szybko MP nie zdobędą. A jak nawet to też nie seryjnie i trochę czasu im to zajmie. Spokojnie możemy trwać w tej prowizorce jak obecnie wiele lat.

Ktoś kto posiada tak wielką firmę jak TF myśli i planuje kilka kroków do przodu. I to w dużej skali. To przy takim interesie jak Wisła by tego zrobić nie potrafił? Boss wie dokładnie co trzeba ale nie ma na to ochoty,bo klub traktuje jak zabawkę. Która za wiele kasy ma nie kosztować a ma cieszyć. I cieszyć go będzie, bo konkurencji żadnej nie ma. No jest teraz Sląsk co prawda, ale trzeba zobaczyć w dłuższej perspektywie czy to nie jest jednorazowy wyskok. Tak jak Lech.

Jak Cupial ma słuchać Basałaja, skoro ten zapewniał ,że spokojnie stadion zapełni w zdecydowanej większości? A sponsor na koszulkach? Wstyd aby tyle czasu MP nie potrafił znaleźć kogoś kto za rozsądne pieniądze zechce się reklamać. Albo Wisła nie jest atrakcyjnym produktem albo ktoś dyktuje ceny z kosmosu.

W klubie do zmiany jest praktycznie wszystko ale nie wierzę aby cokolwiek na jakimkolwiek odcinku miało się zmienić.

Oldpara 13.01.2012 02:12

Wisła powinna kupić żaglowiec.

Wystraczył by taki dumasztowy bryg jak "Fryderyk Chopin", ale 3 masztowa fregata byłaby lepsza.
Powinien nazywać sie "Henryk Reyman" i pływać po oceanach w towarzystwie kilku-kilkunastu jachtów. Wszystkie statki powinny mieć niebiesko-czerwone żagle z białymi gwiazdami.

Flota powinna zawijąć do tych portów, w których Wisła gra mecze w Europejskich Pucharach. Albo przynajmniej do najbliższych. Np. flota powinna wpłynąć do Rotterdamu gdy Wisła grała w Enschede.
Na statkach oczywiście pływaliby kibice Wisły. Klub powinien finasować wakacje pod żaglami dla zainteresowanych.

Jak już uzbieram pieniądze na to, żeby odkupić Wisłę od Cupiała, to tak będzie wyglądać nasz marketing :)

Tasio1906 14.05.2012 23:55

Przede wszystkim obrać jakiś kierunek i go konsekwentnie realizować (a nie co pół roku zmieniać sposób funkcjonowania klubu). Ludzie odpowiedzialni za aktualne funkcjonowanie Wisły (Bednarz, Cupiał) głoszą wszem i wobec, że budowa akademii nie wchodzi w najbliższym czasie w rachubę. Skoro nie zamierzamy "hodować własnego narybku" (szkolić wychowanków), to logiczne wydaje się poszerzenie scouting'u. Stworzenie naprawdę profesjonalnej siatki ludzi odpowiedzialnych za wyszukiwanie piłkarskich perełek w wieku 16-19 lat w Małopolsce i nie tylko. Nie wiem czy zwracacie uwagę, ale drużyna Młodej Ekstraklasy tuła się po okolicznych miejscowościach szukając miejsca do rozgrywania swoich spotkań. Dobrym rozwiązaniem byłoby podpisanie umowy o współpracy (ustanowienie klubu) z Hutnikiem czy Garbarnią. Umowa ta powinna zawierać takie punkty jak:
-użyczanie stadionu zespołowi MESA,
-możliwość wypożyczania zawodników Wisły do klubu filialnego.
- rozgrywanie corocznego meczu sparingowego, którego gospodarzem jest klub filialny.
Kolejnym istotnym aspektem jest struktura płacowa. Moim zdaniem można nawet podnieść budżet na wynagrodzenia, ale mocno uzależnić apanaże zawodników od ich boiskowych popisów(na to jest teraz ogromna szansa, gdyż wielu zawodnikom kończą się umowy, część odejdzie, inni zostaną, kilku zawodników posiadających ważne umowy zapewne także pożeganamy). Należy też zwrócić uwagę niewykorzystany potencjał marketingowy (brak sponsora koszulkowego, brak sponsora stadionu, kulający sklep, a wreszcie mocno średnia frekwencja)

tofik 15.05.2012 12:21

Najlepiej zacząc od wymiany właściciela wtedy pozbędziemy się sępów które krążą dookoła tej padliny. Później pójdzie już gładko.

murray 15.05.2012 12:52

Czy tylko ja chciałbym, żeby ktoś w tym kraju na wzór niemiecki stworzył regulacje w kontekście struktury własnościowej spółek zarządzających klubem piłkarskim?

Tam jest tzw. prawo "50% +1", czyli klub (którego członkami są kibice opłacający składki) ma większość głosów w spółce akcyjnej. Przez to nie ma sytuacji, że przychodzi byle kto z furą pieniędzy i robi sobie prywatny folwark z klubu piłkarskiego.

Przenosząc na nasze warunki, większościowym akcjonariuszem Wisła Kraków SA byłby TS, a potem na przykład lokalne firmy, indywidualni akcjonariusze.

Jestem zdania, że klub piłkarski powinien być reprezentantem lokalnej społeczności w świecie futbolu. Dlatego według mnie drużyna powinna być złożona w większości z wychowanków, ukształtowanych w Wiślackiej filozofii futbolu, a gdy są jakieś braki, powinno się dokupować wnoszących coś zawodników.

Tasio1906 15.05.2012 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1249660)
Czy tylko ja chciałbym, żeby ktoś w tym kraju na wzór niemiecki stworzył regulacje w kontekście struktury własnościowej spółek zarządzających klubem piłkarskim?

Tam jest tzw. prawo "50% +1", czyli klub (którego członkami są kibice opłacający składki) ma większość głosów w spółce akcyjnej. Przez to nie ma sytuacji, że przychodzi byle kto z furą pieniędzy i robi sobie prywatny folwark z klubu piłkarskiego.

Przenosząc na nasze warunki, większościowym akcjonariuszem Wisła Kraków SA byłby TS, a potem na przykład lokalne firmy, indywidualni akcjonariusze.

Jestem zdania, że klub piłkarski powinien być reprezentantem lokalnej społeczności w świecie futbolu. Dlatego według mnie drużyna powinna być złożona w większości z wychowanków, ukształtowanych w Wiślackiej filozofii futbolu, a gdy są jakieś braki, powinno się dokupować wnoszących coś zawodników.

jestem za tylko to troszkę nierealne przy Polskiej mentalności, zaraz wynikłyby jakieś "wałki u góry". Co do oparcia drużyny na wychowankach to potrzeba by na to od dnia dzisiejszego jakieś 10-12 lat i ładnych kilka milionów euro.

rav 16.05.2012 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1249649)
Najlepiej zacząc od wymiany właściciela wtedy pozbędziemy się sępów które krążą dookoła tej padliny. Później pójdzie już gładko.

Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

cancer 16.05.2012 21:08

Fajny artykuł do poczytania o finansach Dortmundczyków :D

http://sport.wp.pl/kat,1746,title,Fi...l?ticaid=1e75e

Wojtas 16.05.2012 22:58

co zmienic ?

wszytsko

a zaczac od zmiany Kapki ,Rogali i "rady" nadzorej

Ajax 17.05.2012 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1249999)
Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

+1

Wszystko w temacie:)

Wyobraźcie sobie że Cupiał miał by do piłki podejście w stylu Wojciechowskiego lub Solorza.

BlurgH 17.05.2012 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1249999)
Gładziutko wręcz.
Ekstraklasa,
1 liga,
2 liga
....

Jeżeli skutkowałoby to uzdrowieniem struktury klubu i przyniosłoby efekt za 5-6 lat w postaci kolejnego awansu do Ekstraklasy, to jestem skłonny chodzić nawet na 3 ligę.
Może taki kubeł zimnej wody by się paru osobom przydał ( nie chodzi mi o przedmówcę ).:garfield:

cfa 17.05.2012 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1250186)
Jeżeli skutkowałoby to uzdrowieniem struktury klubu i przyniosłoby efekt za 5-6 lat w postaci kolejnego awansu do Ekstraklasy, to jestem skłonny chodzić nawet na 3 ligę.
Może taki kubeł zimnej wody by się paru osobom przydał ( nie chodzi mi o przedmówcę ).:garfield:

Jak by były transmisje w TV też nie miałbym nic przeciwko.

Wertian 17.05.2012 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1250184)
+1

Wszystko w temacie:)

Wyobraźcie sobie że Cupiał miał by do piłki podejście w stylu Wojciechowskiego lub Solorza.

I na całe szczęście nie ma, bo gdyby miał to dawno by go już tutaj nie było. Niektórzy myślą chyba, że chętnych na Wisłę liczyć można w dziesiątkach i BC tylko przez swoją pazerność nie chce się nią podzielić.

FraMat 17.05.2012 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wertian (Post 1250193)
chętnych na Wisłę liczyć można w dziesiątkach i BC tylko przez swoją pazerność nie chce się nią podzielić.

No jak nie, jak tak?
Przecież wiekszość użytkownik na tym forum twierdzi, że Wisła osiaga słabe wyniki, bo Cupiał doi z niej każdą złotówkę.
Osobiście krytykuję Cupiała za nieprzemyślaną i chaotyczną politykę sportową, ale doceniam wkład finansowy i wytrwałość (niezaleznie jaki ma ona podtekst)

Ajax 17.05.2012 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1250216)
No jak nie, jak tak?
Przecież wiekszość użytkownik na tym forum twierdzi, że Wisła osiaga słabe wyniki, bo Cupiał doi z niej każdą złotówkę.
Osobiście krytykuję Cupiała za nieprzemyślaną i chaotyczną politykę sportową, ale doceniam wkład finansowy i wytrwałość (niezaleznie jaki ma ona podtekst)

Dokładnie Cupiał na bank jest na minusie jeśli chodzi o całkowity bilans.

Ale trochę więcej rozsądku i spokoju by się przydało.

Watts 17.05.2012 13:29

Cytat:

Wyobraźcie sobie że Cupiał miał by do piłki podejście w stylu Wojciechowskiego
Nie byłbym do końca pewien, czy nie ma podobnego. Na moje oko dawno jesteśmy burdelem w stylu Polonii, tylko że w ładniejszym opakowaniu. Trudno powiedzieć, czy Rada Nadzorcza odgrywa rolę moderatora jak w reaktorze jądrowym, odbierając impet niektórym decyzjom Cupiała.

Ajax 17.05.2012 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1250238)
Nie byłbym do końca pewien, czy nie ma podobnego. Na moje oko dawno jesteśmy burdelem w stylu Polonii, tylko że w ładniejszym opakowaniu. Trudno powiedzieć, czy Rada Nadzorcza odgrywa rolę moderatora jak w reaktorze jądrowym, odbierając impet niektórym decyzjom Cupiała.

Wydaję mi się że nie. Jakby Cupiał chciał wszystko pie... porzucić to by po Levadii czy innym Karabachu go już dawno z nami nie było.

tofik 17.05.2012 19:24

Ma takie samo podejście w sferze mentalnej jak Wojciechowski tylko że Wisła jest mu do czego innego potrzeba niż JW dlatego dalej tu siedzi.

Lukasz 17.05.2012 20:33

A tam. Ja bym Cupiała zostawił - ciężko znaleźć kogokolwiek kto przyczyni się tak mocno do wzrostu marki pt. Wisła jak on, przez ostanie kilkanaście lat, się przyczynił. A co zmienić w funkcjonowaniu Wisły? Póki co, IMHO Bednarza.

JrQ- 18.05.2012 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1250186)
Jeżeli skutkowałoby to uzdrowieniem struktury klubu i przyniosłoby efekt za 5-6 lat w postaci kolejnego awansu do Ekstraklasy, to jestem skłonny chodzić nawet na 3 ligę.
Może taki kubeł zimnej wody by się paru osobom przydał ( nie chodzi mi o przedmówcę ).:garfield:

co uzdrowić? chłopie, a jakim cudem byśmy się mieli z 1 ligi wydostać?
zastanówcie się co piszecie, bo połowa z Was na mecze nie chodzi wcale, druga połowa na 1. ligę by nie przychodziła wcale

Kraków biedny jak mysz kościelna, prezydent jest debilem, ciekawe skąd miałyby się pojawić pieniądze, by wydostać Wisłę z tej niższej ligi?

Wertian 18.05.2012 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1250333)
Ma takie samo podejście w sferze mentalnej jak Wojciechowski tylko że Wisła jest mu do czego innego potrzeba niż JW dlatego dalej tu siedzi.

Do czego jest mu potrzebna? Ciekawy jestem, rozwiń proszę.

BlurgH 18.05.2012 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1250497)
co uzdrowić? chłopie, a jakim cudem byśmy się mieli z 1 ligi wydostać?
zastanówcie się co piszecie, bo połowa z Was na mecze nie chodzi wcale, druga połowa na 1. ligę by nie przychodziła wcale

Kraków biedny jak mysz kościelna, prezydent jest debilem, ciekawe skąd miałyby się pojawić pieniądze, by wydostać Wisłę z tej niższej ligi?

Ale po co od razu tyle emocji ?
W celu szczegółowego wyjaśnienia ( i pewnie uzupełnienia ) mojej wypowiedzi - faktycznie byłoby zręczniej gdybym napisał, że "gdyby była gwarancja...". Realia są jakie są, wiadomo, że tej gwarancji nie było i nie będzie, otoczenie wybitnie nie sprzyjające, ale w klubie solidne wietrzenie jest potrzebne - stąd pewnie temat, w którym się wypowiadamy.:p

bonawentura 18.05.2012 14:33

Co zmienić w funkcjonowaniu Wisły? Wszystko. Absolutnie wszystko.

Priorytetem dla Wisły, jako dla prawdziwego lidera ekstraklasy ostatnich lat powinno być stworzenie szkółki z prawdziwego zdarzenia. I dla mnie jako kibica Wisła może mieć nawet kilka chudych lat by w przyszłości móc w sposób znaczący zaistnieć na arenie europejskich pucharów.

Ostatnie lata pokazują, że ligę można wygrać grając solidnymi, przeciętnymi zawodnikami, którzy nie zarabiają wiele, ale są tytanami pracy i dzięki temu osiągają niezłe wyniki. Właśnie z zaoszczędzonych pieniędzy wyłożyłbym pieniądze na Akademię Piłkarską. 25 milionów złotych w zamian za trudne dla Wisły 3 sezony, ale potem nadeszłaby dla nas złota epoka.

Akademia Piłkarska mogłaby skupiać wokół siebie jako trenerów byłych piłkarzy Wisły, ale też doświadczonych trenerów młodzieży z zagranicy, którzy przenieśliby system szkolenia w klubach zagranicznych na polskie warunki.

Po drugie - po stworzeniu Akademii Piłkarskiej zatrudnić trenera na lata i skoordynować system szkolenia - młodzież już od młodych lat uczyłaby się systemu gry, jakim posługuje się pierwsza drużyna.

Po trzecie - scouting. Krajowy - polegający na wyszukiwaniu młodych, zdolnych piłkarzy oraz zagraniczny, który wyszukiwałby ponadprzeciętnych zawodników do pierwszej drużyny.

Tak to w skrócie powinno wyglądać. Tak działa profesjonalny klub, chcąc zabezpieczyć swoje interesy w przyszłości. Szkółka piłkarska to teraz priorytet dla każdego. My moglibyśmy być protoplastami szkółki z prawdziwego zdarzenia w Polsce. To się da zrobić - niech nikt nie mówi, że się nie da. Przy obniżeniu kosztów utrzymania pierwszej drużyny jesteśmy w stanie wziąć kredyt w banku, pożyczyć pieniądze od Cupiała, a resztę dopłacić sami.

ArtekKRK 22.05.2012 20:50

1) Akademia i baza treningowa! kiedy my sie tego wreszcie doczekamy? jestesmy profesjonalnym klubem czy nie?!
2) Marketing! wiecej plakatów, wiecej akcji promujących, wiecej działań nagłaśniających mecze! wiecej kibicóóów!
3) ceny biletow (frekwencja na stadionie)! moze warto pomyslec nad jakims dodatkowym systemem sprzedazy biletow, nad jakims innym cennikiem. nie tylko normalny i ulgowy, ale np rodzinny, grupowy (zeby ojciec chcący pojsc na mecz z żoną i dwojką dzieci nie płacił 100zl, zeby młodzi nie gadali 'nie ide, bo 30 zl to za duzo, wole isc do kina. moze gdyby 15 zl kosztowal bilet to bym poszedl i zajawil jeszcze 5 znajomych'). sektory wzdluz boiska tez trzeba zapelnic!

rps16 22.05.2012 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1250520)
Co zmienić w funkcjonowaniu Wisły? Wszystko. Absolutnie wszystko.

Priorytetem dla Wisły, jako dla prawdziwego lidera ekstraklasy ostatnich lat powinno być stworzenie szkółki z prawdziwego zdarzenia. I dla mnie jako kibica Wisła może mieć nawet kilka chudych lat by w przyszłości móc w sposób znaczący zaistnieć na arenie europejskich pucharów.

Ostatnie lata pokazują, że ligę można wygrać grając solidnymi, przeciętnymi zawodnikami, którzy nie zarabiają wiele, ale są tytanami pracy i dzięki temu osiągają niezłe wyniki. Właśnie z zaoszczędzonych pieniędzy wyłożyłbym pieniądze na Akademię Piłkarską. 25 milionów złotych w zamian za trudne dla Wisły 3 sezony, ale potem nadeszłaby dla nas złota epoka.

Akademia Piłkarska mogłaby skupiać wokół siebie jako trenerów byłych piłkarzy Wisły, ale też doświadczonych trenerów młodzieży z zagranicy, którzy przenieśliby system szkolenia w klubach zagranicznych na polskie warunki.

Po drugie - po stworzeniu Akademii Piłkarskiej zatrudnić trenera na lata i skoordynować system szkolenia - młodzież już od młodych lat uczyłaby się systemu gry, jakim posługuje się pierwsza drużyna.

Po trzecie - scouting. Krajowy - polegający na wyszukiwaniu młodych, zdolnych piłkarzy oraz zagraniczny, który wyszukiwałby ponadprzeciętnych zawodników do pierwszej drużyny.

Tak to w skrócie powinno wyglądać. Tak działa profesjonalny klub, chcąc zabezpieczyć swoje interesy w przyszłości. Szkółka piłkarska to teraz priorytet dla każdego. My moglibyśmy być protoplastami szkółki z prawdziwego zdarzenia w Polsce. To się da zrobić - niech nikt nie mówi, że się nie da. Przy obniżeniu kosztów utrzymania pierwszej drużyny jesteśmy w stanie wziąć kredyt w banku, pożyczyć pieniądze od Cupiała, a resztę dopłacić sami.

Niech ktoś wydrukuje ten post i powiesi w gabinecie Cupiała


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl