![]() |
Cytat:
Z Beckhamem, Henrym, Angelem i cala reszta swietnych pilkarzy na czele ? Widziales jakis mecz MLS w ogole ? |
Cytat:
BTW też jestem sceptycznei nastawiony do Jimeneza. |
Cytat:
I nie podawaj tylko przykładu Frankowskiego bo on w debiucie strzelił dwa gole po czym usiadł na ławie bo zasada była prosta ma grać Blanco dlatego że kibice go kochali i tyle. Tam chyba ważniejsze jest to żeby Beckham miał włosy na żel niż dobrze grał. Pierwszy przykład z brzegu http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LzlgQV-FgEY wtf gdzie środek pola ? co robią obrońcy ? |
Moskal a potem Smuda mi to pasuje, po co tu kolejny pajac , który nasprowadza "swoich" na wygodną emeryturę albo będzie próbował ziomkom dać zarobić na układzie, przerabialiśmy to juz wielokrotnie, przerabiała to też Legia.
Smudzie zaufa Cupiał da większą kase. Trzeba chłopa , który ogarnie to wszystko na podstawie tego co ma na miejscu a nie w przypadku Wisły nierealistycznych marzeń o jakichś szkółkach boiskach profesjonaliźmie. |
Cytat:
bo niby czemu? |
Cytat:
Dlaczego teraz? Na wiosnę, po solidnym wypoczynku, ta drużyna zagra zdecydowanie lepiej, teraz brak już sił. Mamy takich a nie innych piłkarzy i oni nie mają tak wytrenowanych orgaznizmów, żeby bez przerwy letniej zasuwali na pełnych obrotach co trzy dni. Oni nawet co 7 dni w tempie takim jak w angielskiej lidze by nie wytrzymali przypuszczam. Teraz jak wrócą, Melikson i Małecki, to może coś jeszcze ugramy, zwłaszcza, że piłkarze dostali urlop. I słusznie, bo po prostu potrzebują świeżości. Wywalanie trenera jest akcją kolejną z cyklu "kozioł ofiarny". Tak się cywilizacji nie buduje. A Smuda? Cóż może on też przegra derby i poleci? W końcu jeśli nie zainwestujemy w boiska, szkolenie i piłkarzy, to ten fatalny cyrk, ta karuzela nastrojów będzie trwała nadal. |
Ja się akurat tym Jimenezem nie podniecam. Panowie, tak na zdrowy rozsądek. Czy dobry trener z Europy sam wysyłałby swoje CV do klubu z europejskiego zaścianka jakim na obecną chwilę jest Wisła? Holenderski model się u nas nie sprawdził, hiszpański w Lechu. Jeśli ma to być trener z zagranicy to Niemiec, ewentualnie Anglik. Nam teraz nie potrzeba pięknej gry. Nam potrzeba gościa, który nauczy nasze gwiazdy podstawowych schematów taktycznych. Trenera od przygotowania fizycznego również należy zmienić.
|
Cytat:
a) czerstwymi (jedna grupa), b) zdemotywowanymi emerytami (druga) Najlepszy byłby jakiś "hard work" ;). Najlepiej ofensywnei nastawiony Dan :). Wiem, wiem... s-f, umagicznianie byłych trenerów etc. :) |
Ja tam czepiam się tylko obrony, nie wszystkich... Ale nie o tym temat. Wiśle trzeba max ciężkiej ręki trenerskiej typu
Felix Magath czy też Huub Stevens. nie musicie sie ze mną zgadzać ale ci trenerzy by pokazali jak sie na serio gra w Europie naszym kopaczom. Oduczyli by ich takiego za przeproszeniem "ci.powatego" myślenia "przeciwnik jest od nas lepszy, nie mamy szans i co mnie zawsze dobija będziemy chcieli powalczyć"... trener ma mieć jaja i pokazać kto rządzi w szatni i na boisku. |
Cytat:
A tak na serio. Przydałby się trener z nazwiskiem i wynikami (tu Jimenez chyba dobrze wypada) albo jakiś solidny trenersko Niemiec, bo chyba tylko ktoś o stereotypowej niemieckiej mentalności mógłby poukładać naszą grę wg żelaznej skutecznej taktyki (tak mnie się jako laikowi wydaje). |
A może po prpostu nie szukajmy na siłę, bo już mamy - Kazia. Wiem, że nie jest to geniusz trenerski, ale chwilowo Wisła potrzebuje chyba odrobinę luzu i noirmalności, a nie gonitwy za wynikami, która nie wychodzi, przez co morale spadają. Nie zaprzeczycie, że Wisły od podszewki i szatni zapewne nie zna lepiej od Niego nikt, z pewnością dobro IWsły ma na pierwszych miejscu i lansować się nie chce, nie jest uwikłany w żadne kontakty z menago, presji na wystawianie składu Go nie dotyczy, wie, kto w drużynie jest kim, a nie jakie ma nazwisko i ile kosztował.. Czemu nie ? Przy okazji mo zna wtedy zobaczyć, jak On ocenia potencjał druzyny, którą w końcu zna, bo RM miał zdecydowanie nierealne podejście do możliwości i jakości swoich chłopców
|
Cytat:
|
Cytat:
Gdyby np. cypryjczycy i turcy myśleli tak jak Ty, dalej stawiając na rodzimych piłkarzy i terenerow, zamiast na "przedemerytalnych i wypalonych" obcokrajowców, dalej byliby chłopcami do bicia, nie zanotowaliby żadnego skoku i postępu, nie graliby nigdy w LM. Na szczęście tam za strategię rozwoju nie odpowiadali kibice czy polscy myśliciele z PZPN. Koniec świata też, gdy Śląsk czy Legia stawiane są jako pozytywne przykłady : lol: .Co takiego wygrali w tym sezonie wrocławianie?! Weszli do LE? Zdobyli mistrzostwo? Nie osmieszsjcie się takimi przykładami. Ostatnie, czego dziś Wiśle potrzeba to kolejny słaby polski trener, który jak wiele razy w przeszłości jedynie może pogłębić kryzys, oraz kierowanie się wyobrażeniami naiwnych kibiców którym wszystko się poprzestawiało jak PZPN-owi. |
Dziś wątek chyba właściwy, powtórzę Vladimir Petrovic, były trener crveny i niedawno reprezentacji Serbi. Kiedyś sporo sukcesów, ale ostatnio plecy. O jednoznaczoną ocenę pokusić się jednak trudno.
|
Czy ktos bylby mi uprzejmie wytlumaczyc co to sa te mityczne "polskie realia"? Czy to chodzi o wrodzone lenistwo i minimalizm? Czy o korupcje? Czy o co?
|
Nie obchodzi mnie czy trener z Polski Zimbabwe czy Marsa, ma być dobry.
Ma zagwarantować gryzienie trawy nawet przy kontuzjach i słabych wynikach zespół ma się dać oglądać bez odruchu wymiotnego. Ja najchętniej widział bym kogoś z Anglii kto gwiazdki przy braku zaangażowania wywalał by na ławkę. |
Najlepszym rozwiazaniem dla Wisly bylby doswiadczony trener zza granicy. Potrzebna jest osobowosc ktora zmobilizuje pilkarzy do ostrej walki nie tylko na treningach ale i na meczach.
|
Nowy trener ktokolwiek to bedzie powinien miec jeden najwazniejszy cel czyli stworzenie z R22 twierdzy, bo ona juz dawno nia nie jest.
|
Cytat:
|
70% czasu bo pykali Jaliens do Chaveza, Chavez do Jaliensa. Posiadanie pilki nie przeklada sie bezposrednio na zaangażowanie.
|
Ja już wiem jedno za tego włascieciela będziemy toczyć się błędnym kołem żadnej stabilizacji i przemyślanego długo falowego planu działania.
Dla mnie nie ma już znaczenia jaki to będzie trener i tak cały czas będzie powtórka z rozrywki dopóki Cupiła nie sprzeda Wisły albo nie zrozumie w co wątpie że potrzebna jest długo falowa praca i środki finansowe do tego żeby budować stabilny klub. |
Cytat:
Przez gryzienie trawy rozumiem: -Pressing od 1 do 90 min czy wysoki czy niski to już sprawa trenera. -Gracze ofensywni w ciągłym ruchu i wychodzący na pozycję starający się zgubić pomieszać obronę. -W defensywie podwajanie przeciwnika który jest przy piłce. Itp itd. |
Kafarski jest wolny :rotfl::rotfl::rotfl:
|
Mimo iż Jimenez zajął trzecie miejsce z Sevillą, to czemu nikt go w Primera Division nie chce i musi szukać pracy w Grecji, a teraz w Polsce? Nikt mnie nie przekona, że priorytetem dla stosunkowo mało doświadczonego Hiszpana nie byłaby praca u siebie. Znając doświadczenia z trenerami z Zachodu, obawiam się, że Jimenez traktowałby Wisłę jako zesłanie i nie starałby się za wszelką cenę o dobry wynik. Z jednego prostego powodu: nawet, gdyby miał jakieś spore sukcesy z Wisłą (np. gra na wiosnę w pucharach), to w Hiszpanii i tak by na nikim wrażenia to nie zrobiłoby. Jeśli kiedyś w przyszłości otrzymałby ofertę z Hiszpanii, to nikt na Wisłę by się nie patrzył.
|
Marzy mi się aby Wisłę przejął Radek Sobolewski, gdy zakończy już karierę zawodniczą.
Niestety Radek ma pewnikiem inne plany na życie po-sportowe. Ale charakternie by pasował.... tylko dziennikarze nie mieli by z kim robić wywiadów...;) |
W Hiszpanii finansowo to 3/4 ligi to kolosy na glinianych nogach. W każdej chwili większość klubów może zbankrutować. Te mocniejsze mają już obsadzonych trenerów nie gorszych niż Jimenez. Dlatego nie dziwie się że szuka gdzieś pracy za granicą. Choć nie koniecznie musi to być Polska.
Edit: Kafarski to trenerska lebiega. To była by katastrofa. Dla mnie to najbardziej przereklamowany trener w Ekstraklasie w przeciągu ostatnich 10 lat. |
Jak ktos napisal na shoutboixie Kafarski to bylby dobry pomysł, mlody, glodny sukcesy. Przeszkodą jest jednak to że jest szkoleniowcem braci z Gdańska i nie mozemy go p****erdolic. Trzeba byc lojalnym w stosunku do przyjaciol.
Tak naprawdę cięzko jest znaleźć dobrego, polskiego wolnego trenera... Kurde, rzeczywiscie Kafarski jest wolny, dawac go do Krakowa, ac mu szanse |
taaaaaaaak...
już widzę szkoleniowców z Primera Division jak pracują z zawodnikami, którzy mają problem z przyjęciem piłki, dokładnym podaniem czy w dryblingu potykają się o własne nogi |
Wiśle potrzebny jest trener,który oprócz dobrego warsztatu będzie miał w drużynie autorytet.
Zawodnicy muszą wiedzieć ,że jak coś trener zarządza to jest to święte i należy bezwzględnie wykonać. Z polskich trenerów ,to może tylko Lenczyk ewentualnie Probierz mają na tyle silne osobowości by przeciwstawić się zawodnikom. Oczywiście te kandydatury obecnie nie wchodzą w grę. |
Wiśle potrzebny jest terener który zmusi Jaliensa Lameya i inne nasze gwiazdy do zasuwania na boisku musi on miec jaja i trzmac wszstkich żelazna ręką najlepiej jakiś Niemiec albo Serb , Rumun.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl