Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Poszukiwania nowego trenera Wisly - plotki, propozycje, komentarze. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8388)

7 kotów 08.11.2011 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1188777)
Piotr Nowak, czemu nie. Ale zdobył on jednego mistrza MLS z tego co wyczytałem (wiem, był asystentem trenera USA przez dłuższy czas). Ligi która nie oszukujmy się, jest słaba.

Slaba liga ?!
Z Beckhamem, Henrym, Angelem i cala reszta swietnych pilkarzy na czele ?

Widziales jakis mecz MLS w ogole ?

Erich Zann 08.11.2011 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1188773)
btw ile zarabial mniej wiecej Maaskant?

bo Jimenez chce 450tys euro rocznie

Skoro Probierz w Arisie ma dostać 300 tys. ojro to raczej 450 w tym przypadku nie powinno przeażać.
BTW też jestem sceptycznei nastawiony do Jimeneza.

westersyl 08.11.2011 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1188790)
Slaba liga ?!
Z Beckhamem, Henrym, Angelem i cala reszta swietnych pilkarzy na czele ?

Widziales jakis mecz MLS w ogole ?

Ja widziałem... ta liga to jest jakaś komedia, zero walki, zero agresji itd.
I nie podawaj tylko przykładu Frankowskiego bo on w debiucie strzelił dwa gole po czym usiadł na ławie bo zasada była prosta ma grać Blanco dlatego że kibice go kochali i tyle.
Tam chyba ważniejsze jest to żeby Beckham miał włosy na żel niż dobrze grał.

Pierwszy przykład z brzegu
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LzlgQV-FgEY
wtf gdzie środek pola ? co robią obrońcy ?

Sialalalala 08.11.2011 10:11

Moskal a potem Smuda mi to pasuje, po co tu kolejny pajac , który nasprowadza "swoich" na wygodną emeryturę albo będzie próbował ziomkom dać zarobić na układzie, przerabialiśmy to juz wielokrotnie, przerabiała to też Legia.
Smudzie zaufa Cupiał da większą kase. Trzeba chłopa , który ogarnie to wszystko na podstawie tego co ma na miejscu a nie w przypadku Wisły nierealistycznych marzeń o jakichś szkółkach boiskach profesjonaliźmie.

sportnh 08.11.2011 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 1188792)
Skoro Probierz w Arisie ma dostać 300 tys. ojro to raczej 450 w tym przypadku nie powinno przeażać.
BTW też jestem sceptycznei nastawiony do Jimeneza.

e ale ja nie jestem sceptyczny :-D

bo niby czemu?

ociec Ciemka 08.11.2011 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1188716)
Skoro trener z tej samej półki, to po co ta zmiana?
Cały ten cyrk będzie miał tylko wtedy sens, kiedy za Maskanta przyjdzie ktoś wyraźnie lepszy.

No właśnie, po co to szczekanie, najeżdżanie na własnego trenera, wrzutki w mediach. Znowu zamiast profesjonalizmu w zachodnim wydaniu, histerie emocjonalne, wywalanie trenera zanim się ma nowego i łapanka! I wrzuty manipulacyjne o trenerze takim siakim i owakim, żeby łatwiej było wywalić trenera.

Dlaczego teraz?
Na wiosnę, po solidnym wypoczynku, ta drużyna zagra zdecydowanie lepiej, teraz brak już sił.
Mamy takich a nie innych piłkarzy i oni nie mają tak wytrenowanych orgaznizmów, żeby bez przerwy letniej zasuwali na pełnych obrotach co trzy dni. Oni nawet co 7 dni w tempie takim jak w angielskiej lidze by nie wytrzymali przypuszczam.
Teraz jak wrócą, Melikson i Małecki, to może coś jeszcze ugramy, zwłaszcza, że piłkarze dostali urlop. I słusznie, bo po prostu potrzebują świeżości.

Wywalanie trenera jest akcją kolejną z cyklu "kozioł ofiarny". Tak się cywilizacji nie buduje.

A Smuda? Cóż może on też przegra derby i poleci? W końcu jeśli nie zainwestujemy w boiska, szkolenie i piłkarzy, to ten fatalny cyrk, ta karuzela nastrojów będzie trwała nadal.

PhantomRanger 08.11.2011 10:19

Ja się akurat tym Jimenezem nie podniecam. Panowie, tak na zdrowy rozsądek. Czy dobry trener z Europy sam wysyłałby swoje CV do klubu z europejskiego zaścianka jakim na obecną chwilę jest Wisła? Holenderski model się u nas nie sprawdził, hiszpański w Lechu. Jeśli ma to być trener z zagranicy to Niemiec, ewentualnie Anglik. Nam teraz nie potrzeba pięknej gry. Nam potrzeba gościa, który nauczy nasze gwiazdy podstawowych schematów taktycznych. Trenera od przygotowania fizycznego również należy zmienić.

Erich Zann 08.11.2011 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1188800)
e ale ja nie jestem sceptyczny :-D

bo niby czemu?

OK to "też" nie tyczyło się Ciebie :) A czemu? Bo nie wiem jak sprawdzi się "na budowie", z zawodnikami:
a) czerstwymi (jedna grupa),
b) zdemotywowanymi emerytami (druga)
Najlepszy byłby jakiś "hard work" ;). Najlepiej ofensywnei nastawiony Dan :). Wiem, wiem... s-f, umagicznianie byłych trenerów etc. :)

sztuki 08.11.2011 10:36

Ja tam czepiam się tylko obrony, nie wszystkich... Ale nie o tym temat. Wiśle trzeba max ciężkiej ręki trenerskiej typu
Felix Magath czy też Huub Stevens. nie musicie sie ze mną zgadzać ale ci trenerzy by pokazali jak sie na serio gra w Europie naszym kopaczom. Oduczyli by ich takiego za przeproszeniem "ci.powatego" myślenia "przeciwnik jest od nas lepszy, nie mamy szans i co mnie zawsze dobija będziemy chcieli powalczyć"... trener ma mieć jaja i pokazać kto rządzi w szatni i na boisku.

Jazon 08.11.2011 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1188720)
Cytat:

(...)]Niesieni heavymetalowym brzmieniem piłkarze Wisły Płock w poprzednim sezonie przerwali hegemonię Vive Kielce i zdobyli mistrzostwo Polski. Ich nieoficjalnym hymnem był jeden z najsłynniejszych utworów Metalliki - "Kill'em all", czyli "Zabijcie ich wszystkich".
Podobna dyscyplina - też mają piłkę - brać gościa :D

A to ciekawe, bo Metallica nie nagrała nigdy utworu pod tym tytułem. Płytę owszem, ale nie utwór. Może to był jednak Bieber?:)

A tak na serio. Przydałby się trener z nazwiskiem i wynikami (tu Jimenez chyba dobrze wypada) albo jakiś solidny trenersko Niemiec, bo chyba tylko ktoś o stereotypowej niemieckiej mentalności mógłby poukładać naszą grę wg żelaznej skutecznej taktyki (tak mnie się jako laikowi wydaje).

uzytkownik_forum 08.11.2011 10:40

A może po prpostu nie szukajmy na siłę, bo już mamy - Kazia. Wiem, że nie jest to geniusz trenerski, ale chwilowo Wisła potrzebuje chyba odrobinę luzu i noirmalności, a nie gonitwy za wynikami, która nie wychodzi, przez co morale spadają. Nie zaprzeczycie, że Wisły od podszewki i szatni zapewne nie zna lepiej od Niego nikt, z pewnością dobro IWsły ma na pierwszych miejscu i lansować się nie chce, nie jest uwikłany w żadne kontakty z menago, presji na wystawianie składu Go nie dotyczy, wie, kto w drużynie jest kim, a nie jakie ma nazwisko i ile kosztował.. Czemu nie ? Przy okazji mo zna wtedy zobaczyć, jak On ocenia potencjał druzyny, którą w końcu zna, bo RM miał zdecydowanie nierealne podejście do możliwości i jakości swoich chłopców

Mixu 08.11.2011 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów]
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu
Piotr Nowak, czemu nie. Ale zdobył on jednego mistrza MLS z tego co wyczytałem (wiem, był asystentem trenera USA przez dłuższy czas). Ligi która nie oszukujmy się, jest słaba.

Slaba liga ?!
Z Beckhamem, Henrym, Angelem i cala reszta swietnych pilkarzy na czele ?

Widziales jakis mecz MLS w ogole ?

A ty? :> Bo ja widziałem jeszcze jak Podbrożny z Nowakiem grali w barwach Strażaków z "Czikago". Być może coś tam się zmieniło na lepsze nie przeczę ale chyba sam rozumiesz co tam robi Angel, Bekcham czy Henry? Bo przecież nie pojechali się tam rozwijać i podbijać świat. Aczkolwiek nazwiska zacne. A co do poziomu to chyba nie sądzisz że jest tam wyższy poziom niż w Niemczech, Francji czy nawet w Belgii czy Holandii? Do naszej ligi nie porównuje bo przecież nie ma po co..

Markus 08.11.2011 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 1188758)
Adam Nawałka.W każdym razie niech to będzie polski trener.Nie żaden Holender czy Hiszpan,który sprowadzi swoich wypalonych czy przedemerytalnych piłkarzy rodaków.Jeśli mam oglądać kiksy zawodników niech to będą polacy.Przynajmniej za kilka lat może być jakiś pożytek dla reprezentacji.

Na zachodzie jest tak że jak przychodzi cudzoziemiec do klubu to musi być 2 razy lepszy od rodzimego piłkarza.W Polsce niestety jeszcze tej reguły za bardzo nie widać.

Przykład Śląska Wrocław wicemistrza Polski,obecnie będącego liderem Ekstraklasy jasno wskazuje że można mieć dobrą drużyne z polskim sztabem szkoleniowym,opartą w większości na polskich zawodnikach i wcale niekoniecznie tych z głośnymi nazwiskami sprowadzonymi za grube pieniądze.Legii też wprowadzenie do zespołu utalentowanej polskiej młodzieży raczej nie zaszkodziło.

No ale cóż.Jeśli uważamy że wszystko co zagraniczne jest lepsze od polskiego tylko dlatego że zagraniczne to szukajmy drugiego "bez sukcesów ale dobrze rokującego" Maaskanta wersji niemieckiej czy hiszpańskiej(Ci z sukcesami do Wisły raczej się nie skuszą) a za rok - dwa staniemy się drugą Pogonią Szczecin.

Stawiając na polaków nie mam jakiegoś bzika nacjonalistycznego,wiadomo jakie są realia obecnie.Chodzi o to żeby obcokrajowiec był jak pisałem wcześniej rzeczywiście ewidentnie lepszy od polaka to wtedy należy go zostawić jak Meliksona czy Bitona.

Trener natomiast uważam pownien być polakiem gdyż:
1.Zna polskie realia
2.Ci najlepsi czy nawet średni szkoleniowcy zagraniczni i tak nie zdecydują się pracować w Wiśle jak i w innym polskim klubie ze względów sportowych i finansowych.Pozostaje szukać młodych,bez sukcesów jak Petrescu czy Maaskant a to jest zawsze loteria.
3.Język.Bariera w komunikacji.

Kompletne brednie. Od lat PZPN wmawia Wam wraz z trenerami typu Piechniczka że trzeba stawiać na polską skompromitowana i nic nie znaczącą myśl szkoleniową a Wy to naiwnie kupujecie.

Gdyby np. cypryjczycy i turcy myśleli tak jak Ty, dalej stawiając na rodzimych piłkarzy i terenerow, zamiast na "przedemerytalnych i wypalonych" obcokrajowców, dalej byliby chłopcami do bicia, nie zanotowaliby żadnego skoku i postępu, nie graliby nigdy w LM. Na szczęście tam za strategię rozwoju nie odpowiadali kibice czy polscy myśliciele z PZPN.

Koniec świata też, gdy Śląsk czy Legia stawiane są jako pozytywne przykłady : lol: .Co takiego wygrali w tym sezonie wrocławianie?! Weszli do LE? Zdobyli mistrzostwo? Nie osmieszsjcie się takimi przykładami.

Ostatnie, czego dziś Wiśle potrzeba to kolejny słaby polski trener, który jak wiele razy w przeszłości jedynie może pogłębić kryzys, oraz kierowanie się wyobrażeniami naiwnych kibiców którym wszystko się poprzestawiało jak PZPN-owi.

sanvito 08.11.2011 11:14

Dziś wątek chyba właściwy, powtórzę Vladimir Petrovic, były trener crveny i niedawno reprezentacji Serbi. Kiedyś sporo sukcesów, ale ostatnio plecy. O jednoznaczoną ocenę pokusić się jednak trudno.

sanderuss 08.11.2011 11:15

Czy ktos bylby mi uprzejmie wytlumaczyc co to sa te mityczne "polskie realia"? Czy to chodzi o wrodzone lenistwo i minimalizm? Czy o korupcje? Czy o co?

Ajax 08.11.2011 11:21

Nie obchodzi mnie czy trener z Polski Zimbabwe czy Marsa, ma być dobry.

Ma zagwarantować gryzienie trawy nawet przy kontuzjach i słabych wynikach zespół ma się dać oglądać bez odruchu wymiotnego.

Ja najchętniej widział bym kogoś z Anglii kto gwiazdki przy braku zaangażowania wywalał by na ławkę.

wislakrakow124 08.11.2011 11:24

Najlepszym rozwiazaniem dla Wisly bylby doswiadczony trener zza granicy. Potrzebna jest osobowosc ktora zmobilizuje pilkarzy do ostrej walki nie tylko na treningach ale i na meczach.

StarBuzz 08.11.2011 11:25

Nowy trener ktokolwiek to bedzie powinien miec jeden najwazniejszy cel czyli stworzenie z R22 twierdzy, bo ona juz dawno nia nie jest.

Wesoły Roger 08.11.2011 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1188840)
Nie obchodzi mnie czy trener z Polski Zimbabwe czy Marsa, ma być dobry.

Ma zagwarantować gryzienie trawy nawet przy kontuzjach i słabych wynikach zespół ma się dać oglądać bez odruchu wymiotnego.

Ja najchętniej widział bym kogoś z Anglii kto gwiazdki przy braku zaangażowania wywalał by na ławkę.

Gryzienie trawy... W meczu z Podbeskidziem Wisła była przy piłce przez 70% czasu. Nie zabrakło gryzienia trawy, lecz umiejętności technicznych, pomysłu na grę... Większym gryzieniem trawy moglibyśmy dojść do 80% posiadania piłki. Tylko co z tego.

borys 08.11.2011 11:32

70% czasu bo pykali Jaliens do Chaveza, Chavez do Jaliensa. Posiadanie pilki nie przeklada sie bezposrednio na zaangażowanie.

fcb4 08.11.2011 11:35

Ja już wiem jedno za tego włascieciela będziemy toczyć się błędnym kołem żadnej stabilizacji i przemyślanego długo falowego planu działania.

Dla mnie nie ma już znaczenia jaki to będzie trener i tak cały czas będzie powtórka z rozrywki dopóki Cupiła nie sprzeda Wisły albo nie zrozumie w co wątpie że potrzebna jest długo falowa praca i środki finansowe do tego żeby budować stabilny klub.

Ajax 08.11.2011 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wesoły Roger (Post 1188852)
Gryzienie trawy... W meczu z Podbeskidziem Wisła była przy piłce przez 70% czasu. Nie zabrakło gryzienia trawy, lecz umiejętności technicznych, pomysłu na grę... Większym gryzieniem trawy moglibyśmy dojść do 80% posiadania piłki. Tylko co z tego.

Z Podbeskidziem nikt trawy nie gryzł - graliśmy na stojąco, przy atakach pozycyjnych gramy na stojąca przy autach tak samo. Czasem boczny obrońca zagra klepkę z bocznym pomocnikiem i będzie krótki sprint.

Przez gryzienie trawy rozumiem:
-Pressing od 1 do 90 min czy wysoki czy niski to już sprawa trenera.
-Gracze ofensywni w ciągłym ruchu i wychodzący na pozycję starający się zgubić pomieszać obronę.
-W defensywie podwajanie przeciwnika który jest przy piłce.

Itp itd.

rafal777 08.11.2011 11:42

Kafarski jest wolny :rotfl::rotfl::rotfl:

KOALIK 08.11.2011 11:42

Mimo iż Jimenez zajął trzecie miejsce z Sevillą, to czemu nikt go w Primera Division nie chce i musi szukać pracy w Grecji, a teraz w Polsce? Nikt mnie nie przekona, że priorytetem dla stosunkowo mało doświadczonego Hiszpana nie byłaby praca u siebie. Znając doświadczenia z trenerami z Zachodu, obawiam się, że Jimenez traktowałby Wisłę jako zesłanie i nie starałby się za wszelką cenę o dobry wynik. Z jednego prostego powodu: nawet, gdyby miał jakieś spore sukcesy z Wisłą (np. gra na wiosnę w pucharach), to w Hiszpanii i tak by na nikim wrażenia to nie zrobiłoby. Jeśli kiedyś w przyszłości otrzymałby ofertę z Hiszpanii, to nikt na Wisłę by się nie patrzył.

czesnik 08.11.2011 11:46

Marzy mi się aby Wisłę przejął Radek Sobolewski, gdy zakończy już karierę zawodniczą.

Niestety Radek ma pewnikiem inne plany na życie po-sportowe.

Ale charakternie by pasował.... tylko dziennikarze nie mieli by z kim robić wywiadów...;)

Baala 08.11.2011 11:48

W Hiszpanii finansowo to 3/4 ligi to kolosy na glinianych nogach. W każdej chwili większość klubów może zbankrutować. Te mocniejsze mają już obsadzonych trenerów nie gorszych niż Jimenez. Dlatego nie dziwie się że szuka gdzieś pracy za granicą. Choć nie koniecznie musi to być Polska.

Edit: Kafarski to trenerska lebiega. To była by katastrofa. Dla mnie to najbardziej przereklamowany trener w Ekstraklasie w przeciągu ostatnich 10 lat.

Wiślak709 08.11.2011 11:49

Jak ktos napisal na shoutboixie Kafarski to bylby dobry pomysł, mlody, glodny sukcesy. Przeszkodą jest jednak to że jest szkoleniowcem braci z Gdańska i nie mozemy go p****erdolic. Trzeba byc lojalnym w stosunku do przyjaciol.
Tak naprawdę cięzko jest znaleźć dobrego, polskiego wolnego trenera...

Kurde, rzeczywiscie Kafarski jest wolny, dawac go do Krakowa, ac mu szanse

cassius31krakow 08.11.2011 11:53

taaaaaaaak...
już widzę szkoleniowców z Primera Division jak pracują z zawodnikami, którzy mają problem z przyjęciem piłki, dokładnym podaniem czy w dryblingu potykają się o własne nogi

kristos 08.11.2011 11:53

Wiśle potrzebny jest trener,który oprócz dobrego warsztatu będzie miał w drużynie autorytet.
Zawodnicy muszą wiedzieć ,że jak coś trener zarządza to jest to święte i należy bezwzględnie wykonać.
Z polskich trenerów ,to może tylko Lenczyk ewentualnie Probierz mają na tyle silne osobowości by przeciwstawić się zawodnikom.
Oczywiście te kandydatury obecnie nie wchodzą w grę.

fcb4 08.11.2011 11:56

Wiśle potrzebny jest terener który zmusi Jaliensa Lameya i inne nasze gwiazdy do zasuwania na boisku musi on miec jaja i trzmac wszstkich żelazna ręką najlepiej jakiś Niemiec albo Serb , Rumun.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl