Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [11 kolejka] ŁKS Łódź - Wisła Kraków - 23 października, niedziela 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8346)

masterlag 23.10.2011 00:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1180344)
Ale tu nie chodziło o kontry, tylko kontrolowanie gry. Pajlić nie umie dobrze podać ani utrzymać się przy piłce. Z tym drugim u Lameya też szału nie ma.
Żeby kontrolować grę trzeba mieć bardzo mało strat, a u nas - wiadomo: co trzecie podanie do rywala.

Jak nie wiesz co zrobić z piłką, to podaj ją przeciwnikowi. Niech się oni martwią!

Kurde, to chyba "polska myśl szkoleniowa", a pasuje tutaj jak ulał! I to do "holenderskiej..." :>

willow 23.10.2011 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1180351)
Jak nie wiesz co zrobić z piłką, to podaj ją przeciwnikowi. Niech się oni martwią!

Kurde, to chyba "polska myśl szkoleniowa", a pasuje tutaj jak ulał! I to do "holenderskiej..." :>

Jakby można było oceniać tutaj posty, dostałabyś 10/10 :)

1q2 23.10.2011 02:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1180351)
[I]Jak nie wiesz co zrobić z piłką, to

..ją wy.......;)

Kris Dee 23.10.2011 03:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1180344)
Pajlić nie umie dobrze podać ani utrzymać się przy piłce. Z tym drugim u Lameya też szału nie ma.
Żeby kontrolować grę trzeba mieć bardzo mało strat, a u nas - wiadomo: co trzecie podanie do rywala.

Czy ja wiem, moim zdaniem Dragan całkiem dobrze wyprowadza piłkę, przecież w końcu jest nominalnym pomocnikiem. Szkoda tylko że jego dośrodkowania są zazwyczaj bardzo niecelne.
Pamiętam Lameya na początku sezonu jak dorzucił kilka naprawdę zajebistych piłek, szkoda tylko tego że bardzo szybko obniżył loty.

Największym naszym problemem jest środek obrony.
Przez brak klasowych graczy na tych pozycjach kuleje gra defensywna, ale jeszcze bardziej cierpi na tym ofensywa.
Pomocnicy muszą ciągle asekurować stoperów, przez co z przodu mamy maksymalnie 4 zawodników.
Nie ma tez absolutnie mowy o grze wysokim pressingiem całym zespołem, gdyż przykładowa czwórka defensorów Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz jest makabrycznie wolna nawet jak na Ekstraklasę, a co jeszcze gorsze wolno myślą i nie potrafią się odpowiednio ustawiać.

Radosny Football z tym składem to zwiastun kolejnych Karabachów Agdam.

JrQ- 23.10.2011 08:37

Szkoda, że nie zagra Jovanović.
Bo pomimo, że to obrońca, to robi różnicę.

daniello1987 23.10.2011 09:06

Jedno jest pewne.dzisiaj tylko zwycięstwo! Wisla zdobywając 3 pkt wskakuje na 3 miejsce ( moze i nawet na 2 w momencie kiedy Legia nie wygra z Widzewem). kontakt z czołówka zostalby wyrównany. a za tydz Podbeskidzie wiec 6 pkt w tych dwoch meczach to dla Wisły powinny byc priorytetem.Musimy jakos do zimy przetrzymac to ze kontuzjowani sa podstawowi gracze. ale z takimi zespolami jak ŁKS i Podbeskidzie( z calym szacunkiem dla tych drużyn) musimy wygrywac.nawet bez kilku najlepszych piłkarzy. tylko zwyciestwo,Wiselko tylko zwyciestwo!

Kurz 23.10.2011 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1180362)
Największym naszym problemem jest środek obrony.

To nie jest prawda... Środek obrony jest takim samym problemem, jak boki. Niestety, nasi boczni obrońcy zbyt często dopuszczają do groźnych dośrodkowań lub sytuacji. To z kolei często wina braku asekuracji ze strony bocznych pomocników, itd. Można tak bez końca. W każdym razie można winić Jaliensa za to, że nie zapobiegł utracie bramki, mimo że mógł, ale przy okazji należy brać pod uwagę fakt, że ktoś wcześniej nie uniemożliwił podania/dośrodkowania, które sprokurowało sytuację.

Blaszczu16 23.10.2011 15:09

No to się k.u.r.w.a zacznie nagonka na Wisłę i to na własne życzenie...

ciacho 23.10.2011 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1180520)
No to się k.u.r.w.a zacznie nagonka na Wisłę i to na własne życzenie...

Jakie własne życzenie? Czy to ktoś z Wisły zabronił podnieść chorągiewki temu błaznowi przy linii bocznej?

szprotson 23.10.2011 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1180522)
Jakie własne życzenie? Czy to ktoś z Wisły zabronił podnieść chorągiewki temu błaznowi przy linii bocznej?

a przed sezonem sie śmiano ze nie kupiliśmy bocznych

Oczywiście że kupiliśmy, na każdy mecz innego ;]

3 pkt. psy szczekają karawana jedzie dalej

alterego 23.10.2011 15:27

dobra karta obróci się w najmniej oczekiwanym momencie. Karma....

River 23.10.2011 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1180522)
Jakie własne życzenie? Czy to ktoś z Wisły zabronił podnieść chorągiewki temu błaznowi przy linii bocznej?

W tym wypadku po czesci z wlasnej winy. Jest 2-1, LKS traci kazda pilke, az sie prosi by go dobic, my wychodzimy kilka razy z ciekawie zapowiadajacymi sie kontrami. Cos jeszcze spokojnie moglismy wcisnac gdybysmy tylko troche przycisneli i ten gol Kaczmarka nic by nie znaczyl. A tak jest 2-1 i oczywiscie bedzie .......enie znow o sedzia, Wisla znow po dupie dostanie i zaraz sie utrze, ze wygrywamy tylko dzieki sedziom.
Juz mnie to w....ia. Ci jebani sedziowie krzywdza nie tylko jaak w tym wypadku ŁKS ale tez i Wisle bo pozniej po takim meczu smrod jest straszny i ciagnie sie on za Wisla dodatkowa podajac pod watpliwosc zwyciestwo i jego czystosc.

Ciekawi mnie jedno. O ktorej sytuacji po tej kolejce bedzie sie wiecej mowi: o bramce Frankowskiego czy nieuznanym golu Kaczmarka?


edit:

Dziewicki do Kaczmarka: z przebiegu gry z Wisla w 11 byscie sobie poradzili ale przeciw 14 to juz nie. ....A MAC!

Kociewiak 23.10.2011 15:28

Czego się spodziewacie? Jak dalej będzie taka amatorka w sędziowaniu to coraz więcej będzie takich błędów. I to nie jest wina Wisły, Legii, Lecha, czy Górnika, tylko sędziów i ludzi którzy za nich odpowiadają. Co zawodnicy Wisły mogą poradzić, prócz tego, żeby całe 90 minut byc skoncentrowanym?
River oczywiście, że o niezunanym golu Marcina.

wolfy 23.10.2011 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1180523)
a przed sezonem sie śmiano ze nie kupiliśmy bocznych

Oczywiście że kupiliśmy, na każdy mecz innego ;]

3 pkt. psy szczekają karawana jedzie dalej

:D

OK, ale to akurat była sytuacja stykowa. Z tego kamery było słabo widać, ale tu chodziło o kilkanaście centymetrów. Błąd jakich masa.

Awe 23.10.2011 15:28

Ale interwencja Siergieja w końcówce. Jedna z najlepszych jakie kiedykolwiek widziałem.

Wasiu 23.10.2011 15:29

Ale nie da sie ukryc, ze to co odjebaly te 2 pokraki to jest skandal jeszcze wiekszy niz wszystkie pomylki sedziowskie. Dodajac do tego paralityka Kirma, ktory zaliczyl najgorszy wystep w ciagu tych kilkunastu lat jak Wisle ogladam to mamy obraz zalosnej druzyny, prowadzonej za raczke przez sedziow. Mam juz dosc tego i licze na zmiany. Ze zlotoustym (on dopiero na ta ksywe zasluguje) na lawce to my nic nie osiagniemy. Jak sie wypowie na konferencji, ze spalonego nie bylo to znaczy, ze trzeba rezerwowac miejsce w szpitalu psychiatrycznym i to razem z ubezwlasnowolnieniem bo jest niebezpieczny dla spoleczenstwa.

Mixu 23.10.2011 15:29

MIZERIA okrutna..Kirm chyba dlatego gra w 1 składzie że zna angielski i może sobie pogadać z Maaskantem. Dla mnie ten człowiek ostatnio doprowadza do szału, rusza się jak panienka, gdyby miał technikę to bym to zrozumiał..dla mnie pierwszy człowiek do wydelegowania na trybuny...

murray 23.10.2011 15:31

Dziewicki - dziennikarz niezależny. Niczym Lis albo Paradowska. No ja po prostu nie rozumiem jak można być takim gamoniem, żeby tak pytania zadawać. On robi to tylko po to, by być gamoniem. Innego wytłumaczenia nie ma. Milko nie lepszy.
Obława na Wisłę trwa, bo pacan z chorągiewką nie podniósł tej szmatki. Ja to traktuje w tej kategorii, że już nie chcą nas dołować, jak mamy takich melepetów w obronie.
Albo tak, jak piłkarze zwalniają trenera, to sędziowie chcą zwolnić swojego szefa.

legol 23.10.2011 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1180531)
Ale nie da sie ukryc, ze to co odjebaly te 2 pokraki to jest skandal jeszcze wiekszy niz wszystkie pomylki sedziowskie. Dodajac do tego paralityka Kirma, ktory zaliczyl najgorszy wystep w ciagu tych kilkunastu lat jak Wisle ogladam to mamy obraz zalosnej druzyny, prowadzonej za raczke przez sedziow. Mam juz dosc tego i licze na zmiany. Ze zlotoustym (on dopiero na ta ksywe zasluguje) na lawce to my nic nie osiagniemy. Jak sie wypowie na konferencji, ze faulu nie bylo to znaczy, ze trzeba rezerwowac miejsce w szpitalu psychiatrycznym i to razem z ubezwlasnowolnieniem bo jest niebezpieczny dla spoleczenstwa.

Nic dodać nic ująć... To co wyprawia Kirm na boisku woła o pomstę do nieba. Jak wychodzi w pierwszym składzie gramy od początku w 10. Drugi Garguła parę dobrych zagrań, ale w kluczowych momentach debilne straty. I standardowo zamiast dobić rywala pieścimy się z nim i później wychodzą takie smrody....

flamengista 23.10.2011 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1180520)
No to się k.u.r.w.a zacznie nagonka na Wisłę i to na własne życzenie...

Na własne życzenie, bo kontrolowaliśmy ten mecz i byliśmy lepsi. Kretyński błąd w obronie, który nie może się zdarzać i ŁKS strzela prawidłową bramkę. Nie mam pojęcia, czemu Małek nie zmienił decyzji – bo liniowy konsultował się z asystentem i mówił, że spalonego nie było.Klasowa drużyna nie może się tak zachowywać. Nawet nie błąd w obronie był najgorszy, ale zachowanie drużyny. Nagle oddaliśmy pole, zamiast przetrzymywać piłkę i spowalniać grę przeciwników.

Do tego rozczarował mnie Biton. Owszem, strzelił bramkę na wagę 3 punktów. Ale identyczną sytuację pod koniec zmarnował – a to oszczędziłoby nam nerwów.

Ciężko cokolwiek powiedzieć o naszej grze. ŁKS zagrał ambitnie, my – zmęczeni pucharami – zagraliśmy zachowawczo i wypunktowaliśmy rywala. I wszystko byłoby ok, gdyby nie ten nieszczęsny błąd sędziego.
Zamiast spokoju, który nam jest potrzebny, robi się kolejna afera medialna wokół Wisły. Narasta presja na sędziów: teraz każdy, kto nas przez swą pomyłkę skrzywdzi będzie „usprawiedliwiony”.

Jazon 23.10.2011 15:33

nonszalancja przy nieuznanej bramce dla ŁKSu tragiczna. Jak można wyciąć taki numer? brak słów.

Teraz wszyscy będą (słusznie) pisać, że wygraliśmy dzięki sędziemu, a tego tematu by nie było, gdybyśmy wpakowali 1 bramkę więcej w momencie, gdy z łatwością konstruowaliśmy akcje, a ŁKS w ogóle nie istniał (jakieś 20 minut II połowy) Taką przewagę trzeba wykorzystywać! A tymczasem pozwoliliśmy sobie na nadmierną nonszalancję i masakryczny kiks w obronie. Potem ŁKS poczuł krew i musieliśmy się bronić do końca meczu.

KRIS22 23.10.2011 15:35

No to mamy temat na cały następny tydzien dla prasy i kibiców drużyn przeciwnych tylko nikt nie pamięta jak wczoraj Frankowski strzelił gola po ewidentnym spalonym tak to już w piłce bywa dzisiaj nam da jutro odbierze na ten temat można by wypisać mnóstwo przykładów.

A co samej gry to powtarzam po raz enty Lamey , Diaz , Kirm to anty piłkarze ich poziom jest żałosny.

woocashx 23.10.2011 15:36

Śmiem twierdzić, ze do sytuacji z 80 minuty Lamey grał rewelacyjnie

Nie mogę się doczekać nagonki na Wisłę na wszystkich portalach i innych weszłach

wolfy 23.10.2011 15:36

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że nasi byli zmęczeni meczem z Fulham, a kiepska ławka i plaga kontuzji też robią swoje...
Lamey - gol i tragiczna pomyłka, mimo wszystko jednak zagrał dobre zawody.

dj_ibutti 23.10.2011 15:37

Jak Wisła "kupuje" sędziów, to przynajmniej wie jakich, bo nawet w UEFA nam pomagają ;) 3. mecz z rzędu z kontrowersyjną decyzją sędziego, na naszą korzyść. My to musimy mieć plecy. Haha

A tak serio, to ten Klepczarek jest klasę lepszy od naszych asów Panów J. i L.... a za to co zrobili przy tej, prawidłowej, bramce dla ŁKSu to sędzia powinien uznać tą bramkę nawet jeżeli by tam był 20 metrowy spalony. Może by się czegoś nauczyli.

pan Dudi 23.10.2011 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 1180524)
dobra karta obróci się w najmniej oczekiwanym momencie. Karma....


Chyba odwróciła się właśnie teraz. Jak Amica zdobywała MP kosztem Wisły 2 lata temu, tak my teraz sobie zdobędziemy kilka punktów w ten sam sposób, czyli z delikatną pomocą sędziów :) . W końcu suma szczęścia ma się równać 0, tak? To się równa, bo do tej pory byliśmy na sporym minusie.

Przestańcie beczeć. Wygraliśmy po momentami dobrej grze. Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia i np. takiego Kirma to trzeba się pozbyć przy najbliższej okazji, ale chyba jakieś tam nieśmiało świecące światełko w tunelu widać.

Edit: Lamey oprócz gola powinien mieć jeszcze asystę, bo ładnie dograł do Bitona na 5. metr. Szkoda, że żydzicho nie trafiło w piłkę.

Janek_wad 23.10.2011 15:38

Dziewicki po raz n-ty pokazuje klasę. Nawet ewidentny wielbłąd bocznego nie uprawnia do stawiania takich sądów.

flamengista 23.10.2011 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez woocashx (Post 1180540)
Śmiem twierdzić, ze do sytuacji z 80 minuty Lamey grał rewelacyjnie

No właśnie, grał bardzo dobrze. Co prawda przeciwko chyba najsłabszej drużynie ekstraklasy, ale jednak.

Dlatego podwójnie szkoda tej sytuacji. Raz, bo smród wokół wygranego meczu. Dwa, bo zawodnik będący w megadołku zaczął grać dobrze, drugi mecz niby udany a tu taki klops.

Luk_Biala_Gwiazda 23.10.2011 15:39

Najśmieszniejsze, że zrobił to Małek, który raczej wcześniej średnio był nam przychylny.

szlaQ 23.10.2011 15:39

Gra Jaliensa to patologia xD


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl