Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Telewizja DVB-T, NC+, Cyfrowy Polsat, UPC, itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8336)

crazykaro 02.01.2012 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1206527)
Przecież nie zniknęło nam to samo, u mnie brak jest Polsatów itp, a WISLAZWE nie ma np TVP Kraków.

Napisałeś że MUX3, Polsat i inne to jest MUX2. Poza tym samo nic nie znika. Trzeba poszukać to się znajdzie jeśli nie było zmian w antenie itp. DVB-T nadaje i ma się dobrze w Krakowie. Wystarczy poszukać

MatMario 02.01.2012 01:06

Racja, błąd z mojej strony. Mi wcieło Mux 2. No samo nic nie znika a jednak. U siebie podejrzewam że Pace od C+ coś nie trawi się ze zmianami jakie emitel puścił na początku grudnia. Czekam na nowy soft do dekodera ale na razie nic nie słychać.

AXEL75 03.01.2012 00:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1206523)
Ja dvb-t mam podłączone przez dekoder Pace od cyfry, na początku wszystko było ok, 18 kanałów hulało, w grudniu po wyszukaniu kanałów zniknął Mux3 i do dziś go nie mam.

Czyli niby podobnie, tyle że u ciebie zanikł mux 2 u mnie mux 3.

Nie wiem czy wiesz ale w połowie miesiąca grudnia mux3 z Wisła /Skrzyczne został przemianowany na mux1. Jeśli odbierasz takie stacje jak Eska.polo tv, TTv itd to znaczy że właśnie z tego nadajnika odbierałes i jest ok. Jak napisałem, mux 3 z Chorągwicy nadaje z niewielką moca nadawczą i moga być problemy z jego odbiorem, nie każdy odbiornik sobie z nim poradzi (w głównym stopniu zależy od czułości głowicy dvb-t i instalacji antenowej).

Marcin_fan 05.01.2012 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1206426)
Jak jakis program dochodzi to trzeba od nowa wyszukiwać programy i te które mielismy jakby zostały zresetowane ?
Edit: i jak sie wyszukuje ponownie to trzeba jakąś częstotliwość czy po prostu "wyszukaj" ?

podbijam ;)

crazykaro 05.01.2012 22:57

Zgadza się. przynajmniej w wiekszości odbiorników trzeba zrobić ponowne wyszukiwanie. Ale wyszukiwanie cyfrowych programów trwa ok 2 min a nie tak jak analogi kilkanaście

mic 05.01.2012 23:13

Polecacie jakis program, zeby moc na laptopie ogladac dvb-t ? (laptopa ma zbudowany tuner itd)

węgorz2 07.01.2012 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1207403)
Zgadza się. przynajmniej w wiekszości odbiorników trzeba zrobić ponowne wyszukiwanie. Ale wyszukiwanie cyfrowych programów trwa ok 2 min a nie tak jak analogi kilkanaście

ale jak juz wyszukalem to ostatnio POLONIA doszla mi sama tak jak by sam wyszukal sobie tv

węgorz2 16.01.2012 11:48

mozecie napisac gdzie odbieracie poza KRAKOWEM (OKOLICE) tv dtv i na jakich antenach(ze wzmacniaczem czy bez itp)
według EMITELA powinna byc objeta POLSKA w 95% powierzchni ...cos mi sie to nie widzi

crazykaro 16.01.2012 18:26

95% ale tylko MUX2 (polsta,tvn...) Poza tym w dużej częsci trzeba mieć odpowiednie instalacje antenowo-kablowe

BieżanówStary 26.01.2012 13:25

Temat może nie do końca ten ale nie jako powiązany. Mam do was takie pytanie. Jaką telewizje satelitaarną polecacie pod względem kosztów,oferty? ( poza N-ka z która właśnie zakończyłem wspólpracę) Co powiecie o cyfrze? A może coś innego? Proszę o pomoc :)

rav 26.01.2012 13:58

Dobre pytanie, ale najpierw napisz co lubisz oglądać, jakie kanały musisz mieć, a na jakie nawet nie spojrzysz...

Chociaż nie, jeśli chodzi o ofertę, to chyba najbardziej bogata jest tu:
www.jambox.pl

o ile jesteś w zasięgu.

BieżanówStary 26.01.2012 14:25

Ogólna opinia jaką udało mi się zebrać to np że za te same kanały podstawowe w cyfrowym polsacie zapłacę mniej niż np . w Cyfrze. Pomijam kwestie obsługi i traktowania klienta. Jednak zależy mi na naszej ekstraklasie. I teraz podstawowe pytanie czy warto "dopłacać" na ten cel , bo poza nim nie mam konkretnych wymagań , interesuje mnie podstawowy pakiet kanałów.
P.S. z tego co widzę na JAMBOXA sie nie załapuje.

węgorz2 26.01.2012 19:41

ja proponuje znaleśc druga osobe i wziąść cyfre z multiromem full pakiet bedziecie mieli a koszty na dwoje drugi dekoder za 1 ZETA

usiu 26.01.2012 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1212862)
ja proponuje znaleśc druga osobe i wziąść cyfre z multiromem full pakiet bedziecie mieli a koszty na dwoje drugi dekoder za 1 ZETA

taa ciekawe, przy multiroomie trzeba moduł dodatkowy co 6 godzin oglądania zbliżać na kilka sekund do modułu głównego ...

dobre rady zawsze w cenie :rotfl:

Abel2505 26.01.2012 20:30

Ja mam multiroom w cyfrze i nic nie muszę co 6 godzin zbliżać. Jak kupiłeś na giełdzie jakieś lewe dziadostwo to miłego zbliżania życzę.

jaro1985r 26.01.2012 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez usiu (Post 1212872)
taa ciekawe, przy multiroomie trzeba moduł dodatkowy co 6 godzin oglądania zbliżać na kilka sekund do modułu głównego ...

dobre rady zawsze w cenie :rotfl:

Od jakiegoś czasu dostaje się dwie karty które nie trzeba zbliżać jak kiedyś co 6 godzin

węgorz2 26.01.2012 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez usiu (Post 1212872)
taa ciekawe, przy multiroomie trzeba moduł dodatkowy co 6 godzin oglądania zbliżać na kilka sekund do modułu głównego ...

dobre rady zawsze w cenie :rotfl:

coś nie tak ,ja dostalem druga karte i drugi dekoder za 1 zł ,ojciec ma jedna a ja druga na dwoch koncach KRAKOWA mam abonament 153 zł na pół to jest taki full i dostałem tv 3d lg

MatMario 26.01.2012 22:40

Dla mnie, jeśli masz z kim się podzielić Cyfra jest nie do pobicia na dzień dzisiejszy.

Dodatkowa możliwość splittera w domu to kolejny plus.

Sensowny pakiet w obowiązującej promocji to Canal+optimum, HD optimum promo, multiroom, multi. Po podwyżce będzie to 144 zł msc w promocji 3x0. Czyli średnio miesiąc 115 zł, podzielić na 2 jak znajdziesz wspólnika .... 57,5 zł za full opcje.

węgorz2 25.02.2012 21:21

POLSAT robi reorganizacje kanałów sportowych,POLSAT SPORT EXTRA bedzie emitował LIGE POLSKĄ ,ponoc bedzie to niebawem w jakosci HD,w maju zakonczy dzialalnosc kanal POLSAT FUTBOL jest to spowodowane utrata praw do LIGI EUROPEJSKIEJ ,przejmują ja połaczone siły CYFRY i N .

Marcin_fan 25.02.2012 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1223577)
POLSAT robi reorganizacje kanałów sportowych,POLSAT SPORT EXTRA bedzie emitował LIGE POLSKĄ ,ponoc bedzie to niebawem w jakosci HD,w maju zakonczy dzialalnosc kanal POLSAT FUTBOL jest to spowodowane utrata praw do LIGI EUROPEJSKIEJ ,przejmują ja połaczone siły CYFRY i N .

Troche nie w temacie

Marcin_fan 25.02.2012 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1223584)
JaK NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO DODANIA TO NIE PISZ

A czy napisanie o planach Polsatu w temacie o telewizji cyfrowej jest pisaniem na temat ?

węgorz2 25.02.2012 21:40

platformy cyfrowe moga byc alternatywa do telewizji naziemnej ,nie potrzebuja telewizorow mpeg4 ani dekoderów bo maja swoje ,wiec rozwazamy od kilku postow co sie oplaca kupic jakie kto robi ruchy aby przyciagnac abonentów za to twoje wpisy nie wnosza nic do tematu

g_o_l_d_i 26.02.2012 00:32

kurde
podłączyłem dziś telewizor do anteny na dachu bloku i odbiera mi tylko 1,2, TVP Info KRK i KAT Polonie Kulture i Historie ktoś coś poradzi co zrobić żeby odbierać wszystkie kanały ? zakup anteny pokojowej ze wzmacniaczem ?
dodam że mieszkam w Krakowie, Mistrzejowice

alkoholik 26.02.2012 01:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez g_o_l_d_i (Post 1223650)
kurde
podłączyłem dziś telewizor do anteny na dachu bloku i odbiera mi tylko 1,2, TVP Info KRK i KAT Polonie Kulture i Historie ktoś coś poradzi co zrobić żeby odbierać wszystkie kanały ? zakup anteny pokojowej ze wzmacniaczem ?
dodam że mieszkam w Krakowie, Mistrzejowice

To nic nie da a dawałeś wyszukiwanie programów? bo chyba automatycznie wykryło ci tylko jeden Multiplex. Włącz wyszukiwanie powinno ci wtedy wykryć wszystko

g_o_l_d_i 26.02.2012 03:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1223664)
To nic nie da a dawałeś wyszukiwanie programów? bo chyba automatycznie wykryło ci tylko jeden Multiplex. Włącz wyszukiwanie powinno ci wtedy wykryć wszystko

wyszukiwałem i to 2 razy ale dalej tak samo

kozi 26.02.2012 08:42

Przeskanuj kanały
MUX3 48
MUX2 64
możesz ew. jeszcze kanał
MUX1 62 on leci z Wisły ale jest możliwość odbioru w Krakowie.

g_o_l_d_i 02.03.2012 12:47

Ni ch..a nie znajduje

Amptiq 10.03.2012 00:17

Witam Panowie, nie znam się zupełnie na antenach i tym podobnych, dlatego chciałbym w miarę możliwości zasięgnąć waszej rady w tej kwestii. Mianowicie mam telewizor (a raczej monitor z tunerem TV, wejściem antenowym i "dekoderem cyfrowym") i chciałbym kupić do tego jakąś antenę pokojową. Znalazłem coś takiego: http://www.groupon.pl/oferty/cala-po...i-hurt/3961454 . Byłbym wdzięczny o Waszą opinie co myślicie o tym sprzęcie. Z góry dzięki :)

SV_ 10.03.2012 00:37

Tak wszędzie krzyczą ze potrzeba tylko TV z mp4 lub dekoder, a ja mam pytanie skąd idzie sygnał? Z jakiej anteny czy z czego?

węgorz2 10.03.2012 15:11

z anteny idzie sygnał np: koszykowej lub kierunkowej ze wzmacniaczem lub bez wszystko w zaleznosci od odleglosci od nadajnika itp...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl