![]() |
Tak naprawdę to Amika ma spore problemy z blokiem defensywnym - Arboleda kontuzjowany, Wołąkiewicz i Wojtkowiak są po kontuzjach, ofensywa opiera się na Stiliciu i Rudniewie, a Kriwiec gra ostatnio dosyć rzadko.
Wiśle po ostatnich porażkach wygrana w meczu na wyjeździe z jednym z głównych przeciwników do walki o tytuł byłaby jak łyk tlenu - porównałbym to do zwycięstwa u sąsiadek z poprzedniej jesieni, od którego zaczął się marsz w górę tabeli. Remis nie byłby zły, ale po utracie kilku punktów na starcie raczej nie jest zbyt pożądany.... Jeżeli Amika nie zagra wysokim i ścisłym pressingiem, a Wisła zagra maksymalnie skoncentrowana i bbędzie miała szczęście, to jest szansa na zwycięstwo. Tylko tych jeśli trochę dużo. Ale mecz w sąsiadkami zza miedzy w zeszłym roku też nie stał na wybitnym poziomie.....wygraliśmy na farcie.... |
o co chodzi z ta zmiana nazwiska z RUDNEVS na RUDNIEW ?
|
Trener Maaskant na konferencji zapowiada ofensywną grę, to mi się ku.rwa podoba! Pyry mają dziurawą obronę więc nic tylko ich bombardować. Chyba każdy wie jak zwiększą się morale zawodników/kibiców po zwycięstwie z Amiką. ZA CLEBERA DO BOJU WISEŁKO!
|
Cytat:
|
Cytat:
U nas ta szeroka kadra jest najwyraźniej tylko na papierze. A kirm choćby strzelił 2 samobóje plus zmarnował 2 na pustaka i tak wejdzie grać. Na zachodzie tego nie ma. By poleciał do rezerw. |
Do kiedy obowiązuje dyskwalifikacja Marko Jovanovicia? Będzie mógł zagrać w piątek?
|
Tak. Ta kara obowiązywała do końca sierpnia
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Temat meczowy z Lechem ma 3 strony .. tak jakbyśmy grali z Łks. Nie sadziłem iż doczekam takich czasów.
|
Cytat:
tzw. efekt 1 września |
Cytat:
|
Czy NASI kibice beda na tym spotkaniu ,bo nie bylo chyba zadnego info ?
|
Cytat:
Jak widać kibice dyskutujący żyją innymi sprawami (bynajmniej nie poczytywać jako zarzut) , oby piłkarze zdecydowanie bardziej żyli meczem na ligowym szczycie ;) |
Cytat:
|
No ale ten spokój wynika też z tego ze porażka w psychice wielu z nas jest czymś dopuszczalnym. To wyjazd, ciężki teren, jesteśmy w dołku, nie ma wyjazdu kibicowskiego. W zasadzie nie słychać parcia na wynik w tym meczu. Zajęci jesteśmy wewnętrznymi problemami kibicowskimi. Pewnie otrzeźwią nas pomeczowe tytuły na wp czy onet bo w przypadku przegranej nikt nie zostawi na nas suchej nitki.
|
Cytat:
|
Cytat:
ps. Śniło mi się 1:2 :D |
Cytat:
A Boguski jeszcze gra w piłkę >? |
Cytat:
Z tego powodu średnio pasuje mi taktyka otwartej walki. Szkoda iż obecnie trener musi udowodnić sobie, kibicom i zawodnikom iż drużyna potrafi grac ofensywnie i wygrać a nie jedynie bronić się. Ostanie wyniki postawiły nas pod ścianą. Zwycięstwa to mus w obecnej sytuacji punktowej - i niestety, musimy zbierać punkty również na Lechu. A może właśnie taktyka ofensywna to najlepsza metoda obrony dla nas? Zobaczymy. |
a może wreszcie czas wygrać w Pyrlandii?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja rozumiem krytykę poziomu niektórych piłkarzy, ale nie wpadajmy w skrajność |
Boguski jako jeden z nielicznych stara sie przyjmować od razu ze zwodem i lubi grać kombinacyjnie, szuka podań po ziemi. Jego duet z Brożkiem to była na prawdę ciekawa kombinacja. Ale właśnie czy on może w ogóle grać ? Bo od czasu meczu z Widzewem gdzie wszedł na kilka minut i asystował Bitonowi go w kadrze nie widzę.
|
Zobaczymy czy zmiana taktyki na ofensywną w meczu z Lechem to dobre rozwiązanie (no chyba, że to zmyła Maaskanta i zagramy jak zawsze ostatnio). Słabo widzę naszą ofensywę. Do tej pory praktycznie nie istniała, niby trener mówi, ze ćwiczyliśmy. Ale,... Dwóch naszych podstawowych zawodników ofensywnych nie było (zgrupowania kadry), trzeci "samodzielny zawodnik ofensywny" dostał czas na przemyślenie swoich wypowiedzi (zresztą też był na kadrze). Tak więc te ćwiczenia, w kontekscie piatkowego meczu trochę ułomne były. Raczej siłe naszej ofensywy upatrywałbym w ... rozbiciu ich defensywy. Wiadomo, że mają kłopoty z linia obrony, wie to Maaskant, może chce to wykorzystać.
W moim odczuciu kluczem do sukcesu będzie odcięcie Rudniewa od podań ze środka pola. Może to truizm jest ale przynajmniej wiadomo gdzie leży ich siła rażenia. Byliśmy bardzo mocni i tam przegrywaliśmy. Może czas wygrać w sytuacji gdy nie jestesmy w najwyższej formie. |
Cytat:
|
Cytat:
W Polsce jest tak zwyczaj postrzegania piłkarzy, im dluzej nie gra tym jest lepszy. Gra Garguła to wszyscy płaczą (i dobrze), że za złaby, że trzeba dac kogokolwiek z ME. Siądzie Garguła na ławce, zmiennik też jest slaby i po 2 meczach powoli zacznie sie dopominanie o Gułę. Po miesiacu będziemy już żadąc jego powrotu, po 2 miechach zostanie uznany najlepszym rozgrywającym w Wiśle. Miejcie ludzie umiar w tym co piszecie. |
No geniuszem przyjęcia nie jest ale przynajmniej się stara to robić od razu ze zwodem. Jak przyjmuje w punkt to faktycznie zasem mu odskoczy na kilometr.
Plus zagrał sporo dobrych meczów w Wiśle w przeciwieństwie do Garguły. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl