![]() |
10/10
PS.paplanie i skarzenie sie modom pod ich tematem ze "temat nie potrzebny"Was tylko kompromituje. Jesli garsc ludzi probuje przynajmniej uwidocznic problem i napisac pare slow o tym to to uszanujcie. Jesli prawda boli to dalej fantazjujcie w zakladce MARZENIA TRANSFEROWE. Tam jest bardzo FAJNIE i nikt sie nie kluci. |
Mi osobiście zawsze brakowało patriotycznych akcentów na naszym stadionie. Bardzo zawsze podoba mi się śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przed derbami>-). Myślę, że na meczach, które odbywają się w okolicach Świąt państwowych bardzo cenne byłby ich upamiętnienie przez Wiślaków. Jednocześnie mogłoby być to bardzo pouczające dla naszych piłkarzy pochodzących w sumie z kilkunastu państw.
|
Cytat:
|
Cytat:
Nic dodać , nic ująć :) Super komentarz ;) PS. Mam nadzieję, że w tym wątku wielbiciel(e) Stefana Bandery nie będą się wypowiadać, tak z czystej przyzwoitości . |
Cytat:
|
Mnie zastanawia jedna kwestia. Czy Kibice którzy tutaj atakują tych którzy piszą ''nieco odważniej'' i wyśmiewają ich- na meczach Wisły skandują np Lechia Gdańsk czy WKS. Jeśli tak to wieje mi tutaj mega hipokryzją. Z jednej strony pozdrowienia w stronę największych patriotów na polskiej scenie kibicowskiej - Lechii Gdańsk a z drugiej atakowanie kolegów po szalu za poglądy takie a nie inne. W kwestiach patriotycznych zdecydowanie odstajemy od naszych przyjaciół z Gdańska i Wrocławia - na scenie kibicowskiej nie widać nas jeśli chodzi o to zagadnienie.
Nie mamy takich postaci jak Tadeusz''Dufo''Duffek legendarny ''Król Kibiców'' Lechii , Jarek Wierzbicki ''Wierzba'' , ''Bliźniak'' czy ''Wątroba''. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tematem, to proszę o kontakt na priv (tutaj nie będe wpisywał aby nie być atakowany za reklamę itp) . Dam znać gdzie można przeczytać ciekawe informację na temat tych ludzi i wydarzeń z nimi związanych . Wątek Lechii Gdańsk poruszyłem tutaj ponieważ mam wielu znajomych w Gdańsku i myślę że młodzi którzy czytają to forum powinni wiedzieć jakich Wisła ma przyjaciół i zastanowić się może czy czasem nie warto by było chociaż w małej części brać z nich przykład ;) |
Zamiast robić tylko gadu gadu proponuje coś o czym już kiedyś z paroma osobami rozmawiałem tzn.skupić ludzi o takich tj.prawicowo-patriotycznych poglądach na jednym sektorze. Była koncepcja sektora D. Cel.Od czasu do czasu - 2-3 razy w roku - organizować akcje upamietnijace polskich - głównie małopolskich bohaterów- może jakaś flaga w przyszłości, zbiórki na odnawianie zabytków (nagrobków) żołnierzy niepodległościowych, akcje ulotkowe w rocznicę,kultywowanie wśród młodego wiślakiego pokolenia tradycji patriotycznych. Jak będzie odzew to zorganizujemy przy okazji jakiegoś meczu spotkanie.Może to być pod auspicjami SKWK a na pewno po konsultacji żeby nie było kwasów.
|
W "normalnym" klubie ten temat nie powinien sie nazywac "co z Polskoscia wsrod kibicow Wisły" tylko jak wskrzesic patriotyzm na trybunach przy R22. Niestety sama nazwa tematu juz nam daje duzo do myslenia, widac, ze nie jest tak jak powinno byc. I to samo w temacie, dominuja raczej klotnie a i tych europejczykow, antykatolikow, niepatriotow tez przyduzo :(
|
Cytat:
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...#37;28Derby%29 |
Przypominam - nie obrażamy użytkowników mających inne od nas poglądy.
Co do śpiewania hymnu narodowego przed meczem - przecież w USA tak jest. U nas też można tak robić, nie widzę żadnego problemu. |
Przed jakim meczem? Ty chcesz śpiewać przed każdym? wolne żarty!
ja rozumiem i popieram przed derbami ale np. przed Amicą? Jaroo1 w tych wywodach się chyba zapędzasz! kto tutaj głosi tezy antykatolickie bo ja się z tym nie spotkałem. |
Cytat:
|
Myślę, że warto spróbować zrobić to o czym pisze Arapaho.Ustawić się na jednym sektorze, nawet na najbliższym meczu i spróbować coś zorganizować w tej grupie.
|
Tak dla przypomnienia- w 2008 roku na mistrzowskich derbach na wewnętrznej stronie ogrodzenia C transparent przypominający o zbliżającej się pedalskiej paradzie (później podziękowania dla Ultra Wisła od środowisk nacjonalistycznych). W tym samym roku na meczu z USA stojący na bardzo wysokim poziomie doping dla reprezentacji, jedynie parokrotnie o nas i o zgodach (a w Szczecinie np. co pięć minut "Legia Warszawa" i "Pogoń Szczecin", w Łodzi jakiś rok wcześniej "kto nie skacze ten za PiSem"- bez komentarza). W Sosnowcu podczas meczu z Ruchem w "Godzinę W" odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, a chwilę później zaintonowane przez Guliego "Ojczyzna Polska" z klasycznym 'boi się nas Legia Warszawa" (Ci co czują się bardziej Krakusami powinni być zadowoleni). W tym samym Sosnowcu na meczu z Polonią Bytom "A na drzewach zamiast liści" i wrzuty na delegata, który kazał zdjąć baner "17 września 1939 czwarty rozbiór Polski". Znów w Sosnowcu na meczu z Legią oprawa "Patriots". Oprócz tego na wyjdzie w Bytomiu w 2010 znowu "A na drzewach zamiast liści"(później 'pozdrowienia" dla Kapki na tą samą melodię. Dystrybuowane koszulki "Precz z komuną", "Wiślaccy patrioci", "Nie trzeba być faszystą aby chronić ziemię ojczystą". Co roku na antypedalskich manifestacjach widuję też twarze znane z Reymonta. Nie przesadzacie z tym upadkiem zasad i brakiem patriotyzmu?
|
Myślę, że sporo moglibyśmy się w tej materii nauczyć od naszych przyjaciół z Gdańska. Rzecz jasna Lechia ma inne tradycje Historyczne ale na pewno akcentowanie patriotycznych haseł, transparentów na meczach Wisły jest jak najbardziej realne. Wybijałoby też to idiotyczne argumenty z rąk naszych przeciwników, którzy często zarzucają Wiśle brak patriotyzmu i wypominają wiadomo jakie tradycje z czasów PRL-u. /nie chce mi sie nawet analizować ich bzdurnych argumentów ale żeby zreasumować-w tych czasach PZPR miało monopol władzy nie tylko w naszym Klubie ale Partia rządziła także w Cracovii-takie czasy!/. Obecnie nastroje prawicowe i patriotyczne dominują wśród kibiców Wisełki. Przydałoby się dawać temu wyraz na meczach!
|
Z "polskością" kibiców [Wisły] jest tak jak z uszanowaniem i pielęgnowaniem przez tych kibiców, wiślackich tradycji. Czegoś takiego po prostu nie ma, cokolwiek rozumieć przez słowo "polskość". To, że gdzieś tam kiedyś, raz na jakiś czas, ktoś coś krzyknie/zaśpiewa, etc. to wyjątek z reguły! "Polskość", tradycja zniknęły z wiślackiego stadionu z nadejściem ery pana Cupiała. W tym przypadku prawda jest jedna (choć ponoć są trzy): wymieniliśmy polskość i tradycje na sukces sportowy. A to był kiedyś nasz atut, nasza tożsamość, którą utraciliśmy wraz z utratą "polskości" i poszanowania tradycji.
Tą utratę "polskości" to jeszcze może bym zniósł, ale w żaden sposób nie mogę znieść utraty poszanowania wiślackich tradycji. To czego można spodziewać sie było po panu Cupiale, nie można było się spodziewać po kibicach "najjaśniejszej". Dopuszczenie do sytuacji, w której z koszulek piłkarskich znika tradycyjna biała gwiazda jest skandalem kandydującym do miana skandalu no.1 w 100 letniej historii Wisły. Gwiazde, która towarzyszyła nam z małymi przerwami, przez blisko 90 lat, zastąpiono sobie herbem pana Cupiała. Gwiazda, która tak raziła hitlerowców, gwiazda, której blasku nie mogli znieść komuniści, nagle poszła w zapomnienie i to praktycznie bez żadnego echa. My jako jedyni w Polsce nie musimy szukać patriotycznych akcentów gdzieś na zewnątrz. Mamy je w naszej pięknej przedwojennej (a nawet powojennej) historii. By eksponować swoją polskość wystarczy tylko skutecznie do nich nawiązywać. Niestety, poprzez pozbycie sie pielęgnacji wiślackich tradycji, pozbyliśmy się jednocześnie eksponowania "polskości". Jeszcze jeden, dwa mistrzostwa i "zabijać" się będziemy nie tylko o piłkarskie koszulki, ale również o flagi państwowe dzierżone przez ręce naszych pupilów. Ps. Całkowicie przypadkiem udało mi sie znaleźć ten temat, szukałem czegoś w googlach i przypadkowo trafiłem. Z reguły czytam jedynie ABG więc zastanówcie się, czy sprawy ważne nie powinny być omawiane w ważnych miejscach. |
Trochę zapominacie o specyfice Krakowa. U nas raczej nie zorganizuje się marszu ku czci jakiejś rocznicy. To smutne, ale w naszym mieście trwa wojna, a w czasie wojny na pewne rzeczy nie można sobie pozwolić. To nie Warszawa, czy Poznań, gdzie maszeruje sobie kilka tysięcy legionistów, czy lechitów. Jak najbardziej jestem za kultywowaniem tradycji i krzewieniem patriotyzmu na naszych trybunach, ale najpierw musimy walczyć o naszą Wiślacką Tożsamość. Ja naprawdę wolę zamiast patriotycznej oprawy, kilkunastu dzieciaków z Huty zabranych przez SKWK na mecz. Legia, Lech, Śląsk, Lechia, Jaga... Oni mogą działać w kierunku aktywizacji kibiców, jako grupy społecznej nastawionej patriotycznie. My mamy wroga, z którym trzeba walczyć o przetrwanie.
|
To nie jest specyfika Krakowa a specyfika ruchu kibicowskiego. Rzeczpospolita kibolska, jeśli można posłużyć się takim określeniem ma trochę inne cele niż Polska Narodowa. Pomimo, licznych akcentów patriotycznych w ruchu kibicowskim, ostatecznie nie przynosi on korzyści ruchu narodowemu. Ale o tym w mediach nawet narodowych się nie pisze. Kibic, a może lepiej pisać, kibol, czy fanatyk, uczy się od młodego miłości do klubu i nienawiści do wrogów. Tymi wrogami są jednak Polacy. Co wyklucza wspomnianą przez niektórych współprace kibiców zwaśnionych drużyn. Dlatego trzeba być ostrożnym w ocenie patriotycznych postaw kibiców, bo jest to szczególny rodzaj patriotyzmu, z którego nie wyewoluował do tej pory żaden większy ruch narodowy, czy poczucie więzi narodowej. Bo co wspólnego mają czuć kibice Lecha i Legii, Wisły i Cracovii, ŁKSu i Widzewa, jeśli nie nienawiść? To, że w ostatnim czasie media, szczególnie te wchodzące na większy rynek, zwróciły się w stronę kibiców, i nie wspomniały w jakimś filmie o kibicach Wisły to żaden powód do rozpaczy bo patriotyzm i polskość kibiców Wisły i wszystkich innych kibiców jest wszędzie taka sama - jest lokalna, ograniczona do swojego grona, w końcu kibic przeciwnej drużyny to "żyd", a "domem jego A... jest" bądź "barak piąty..." i jak na tej podstawie ma wyrosnąć więź narodowa?
|
Jak przyjdzie ktoś i sterroryzuje i kibiców Wisły i Widzewa i Legii to płaszczyzna porozumienia nagle sie objawi. Przykład cudaka jest dowodem. Jesteśmy Polakami
|
nie zgadzam się się z tym że u nas się nie da zorganizować czegoś takiego jak w poznaniu czy warwszawie, tutaj się nie da bo nikomu sie nie chce. Nikt mi nie wmówi że jakby się zebrało 3 tyś ludzi to oni by w barwach nie przeszli przez miasto, przecież do 3 tyś ludzi by nikt nie wyskoczył z innych ekip, ale że się nie chce i zebrało by się z 50 osób to już inna historia...jakoś jak idziemy na antyparade to widze mniej więcej tyle samo naszych twarzy co pasiastych a wracam zawsze cały no chyba że gazem dostane ;)
panowie prawda jest taka że wystarczy tylko chcieć się zmobilizować i wszystko można zrobić |
Dokończe to co zaczął Arapaho:
Godziliśmy się na wszystko, że klub będzie nazywał się Wisła, i znowu oklaski i okrzyki: " Polacy i Wisła to Polska ". Tę nasza Wisłę trzeba było mieć i na sercu. Uchwaliliśmy wiec kolor naszych koszulek w kolorze błękitnym z emblematem na lewej piersi, przepołowioną piłke, w kolorze czarnym w poziomie, przy czym kołnierz i manszety wraz spodenkami miały być również koloru czarnego. Tak zakończyła się oficjalna część naszego zebrania, a Profesor Łopuszański opuszczając klasę złożył nam życzenie pomyślnego rozwoju klubu i sukcesów sportowych. Po jego odejściu podjęliśmy w wobec siebie jeszcze jedną uchwałę, by w naszym klubie grali tylko sami Polacy" To tradycja naszych pradziadów, której nie można puścić w zapomnienie. Jeśli nie umiemy zadbać o Polskość naszego klubu zadbajmy więc o Polskość naszego młyna! Potrzebujemy patriotycznej flagi a przede wszystkim potrzebujemy patriotycznych opraw. To jest nam potrzebne do życia jak powietrze. Niestety, bez takich akcentów będziemy jedynie nic nieznaczącą w Polsce dużą grupą śpiewających kibiców. Czas sobie to otwarcie powiedzieć! Trzeba walczyć o wszystko co jest zawarte w naszej tradycji a przede wszystkim trzeba walczyć o naszą białą gwiazdę. Pamietajcie, ludzie przemijają a Wisła trwać będzie. To w jakiej postaci oddamy Ją następnym pokoleniom zalezy tylko od nas. Trzeba dążyc do tego, by trwała w takiej postaci w jakiej ją stworzono i nam przekazano, czyli z piękną przedwojenną, patriotyczną tradycją, do której nawiązywali nasi poprzednicy i której pielęgnowanie to nasz obowiązek. |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=KS5Fziig84E&hd=1 Poza tym wystarczy popatrzeć na vlepki , szaliki , flagi czy oprawy Śląska i widać tam wiele akcentów patriotycznych, a młodzi/nowi to widzą i niektórzy na pewno będą myśleć podobnie w przyszłości. |
Cytat:
Trudno było napisać to lepiej. Mam nadzieję że uda się to wcielić w życie choć...mam nieodparte wrażenia że 3/4 ludzi na R22 ma w dupie czy mieszka w Polsce,Anglii czy Niemczech czy jego flaga jest Biało-Czerwona czy dowolna inna. Obym tylko ja miał takie wrażenie |
Rosomak dobrze napisał popieram oby to się u nas zmieniło jak najszybciej
|
Czytając ten temat http://www.wislakrakow.com/forum/sho...=1627&page=491
zaczynam się zastanawiać czy to jeszcze jest Polska w ogóle ... I to są kibice - płakać czy się śmiać ? |
Cytat:
Tyle że niektórzy nadal nie widzą nic innego niż sukces.Stąd Małecki to ...., bo gra chujowo, do tego pyskuje a Melikson 'wporzo', bo gra dobrze a ze jest przerzutem, , a co mnie to obchodzi - byle strzelał gole Stąd też duże poparcie jeśli chodzi o reprezentacje.Gra dobrze?Gra, paszport ma?, ma - więc proszę bardzo |
Ja jestem z Jaworzna i od małego jestem za Wisła tata był i jest za Wisła i tak zostało i nie obchodzi mnie to że u mnie przewage ma Ruch czy Gejksa..
|
Cytat:
___ Cytat:
Bo i po co podkreślać jakąś tam przynależność - ważne jest tu u teraz, tutaj się nagapić, nacieszyć mordę jakimiś zabawkami, choćby miały takiego osobnika niszczyć (bo skoro chce, to niech ćpa, tak?) i teraz się nażreć i nachlać. Opowiedzieć się za Wisłą? Po co? A jak spotkam Gumiora, to co mu powiem? Może to, że jestem kibicem krakowskiego futbolu, może odpuści? U niektórych zaczyna się od lokalnego patriotyzmu, inni od początku nie potrafią się określić w żadnej sprawie. Niby błaha sprawa, że ktoś na ulicy, stadionie, przy urnie przy w rozmowie boi się określić konkretnie za czymkolwiek, tylko, że potem dochodzi do sytuacji w której jakaś Środa instruuje młode pokolenie co zrobić gdyby wybuchła wojna - spierdalać, jak najszybciej. Cieszy, że ta garstka osób się uaktywniła, pytanie jak to przenieść na stadion w AD 1984? |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl