Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8096)

River 21.05.2011 17:06

Na dzis jak narazie po 30 minutach:
Slowacja: Slovan prowadzi 1:0 i jest na te chwile mistrzem
Chechy: Plzno prowadzi 2-1 :D a Sparta przegrywa 0-1 i na te chwile Victoria jest mistrzem.

A wiec rozstawienie w III rundzie juz o kroczek;)

Glazik 21.05.2011 17:08

Plizen szybko odrobil 2 bramy :D
Litex tez wygrywa jak narazie bajeczka...

El'kabat 21.05.2011 17:32

Litex juz 3-1 :D
Jeszcze Plzen i idealnie

River 21.05.2011 17:42

Litex 3:1 i za kilka minut bedzie swietowal mistrza.

W Czechach po 50 minutach Victoria Plzno i Sparta prowadza po 2:1. takie wyniki daja mistrza Victorii i rozstawienie Wisle.

Karherop 21.05.2011 18:02

Jagiellonia zrobiła milowy krok do el LE . 4 punkty w dwóch ostatnich meczach dadzą jej na 100% miejsce premiowane pucharami .

Z jednej strony po takim sezonie ( a raczej 1 rundzie ) należy im sie miejsce w pucharach , rok temu nie dali dupy z Grekami oraz mają ranking który pozwala na rozstawienie w II rundzie el LE ( w przeciwienstwie do Śląska czy Lechii ) to szkoda że będą grac eliminacje wciaz przy starych trybunach , a w fazie grupowej będa musieli już grać na Legiii ( o ile tam awansują a tego im zycze )

River 21.05.2011 18:03

^^ Poprawka, Sparta tez prowadzi 3:1 ale to niewazne, bo Plzno jest o 15 minut od mistrzostwa.

filemon 21.05.2011 18:25

Wisła rozstawiona w III rundzie el. do LM! :)

Gordian 21.05.2011 21:23

Shamrock Rovers FC IRL 2,741
---------------------------------------------------------
FK Borac / NK Željezničar BIH 2,324-2,824
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dacia Chişinău MDA 2,549
Pjunik Erewan ARM 2,516
Skonto Ryga LVA 2,233
Videoton FC Fehérvár HUN 2,200
Bangor City FC WAL 2,058
FK Mogren / FK Budućnost MNE 2,025-2,275
HB Tórshavn FRO 1,783
Linfield FC NIR 1,699
Toboł Kostanaj KAZ 1,624
Football 1991 Dudelange LUX 1,524 (Q1)
FC Flora Tallin EST 1,508
Breiðablik ISL 1,491
Valletta FC MLT 1,483 (Q1)
Neftçı Baku AZE 1,233
FK Škendija 79 (Tetovo) MKD 1,041
Skënderbeu Korçë ALB 0,774

Potencjalni rywale Wisły w II rundzie kwalifikacyjnej (za 90minut.pl)


Jak dla mnie całkowita egzotyka. Jeżeli nasi piłkarze nie zlekceważą rywala to nie powinno być problemu z awansem do III rundy. Dobrze byłoby ominąć dalekie wyjazdy. Pytanie do zorientowanych. Czy gospodarza el. LM losuje się, czy jest to na jakichś innych zasadach wybierane?

Myślę, że najlepiej byłoby wylosować np irlandzki Linfield FC, albo walijski Bangor City FC. Chodzi tutaj głownie o niedaleki wyjazd i przychylne warunki atmosferyczne go grania.

Blaszczu16 21.05.2011 21:32

Mecz i rewanż jest losowany.

gianbuffon 21.05.2011 22:03

Wszystko się idealnie pod nas ułożyło. Min. faza grupowa LE musi być. Nie wierzę, że znowu nas ograją jakieś Levadie, czy Karabachy.
W drugiej rundzie byle nie trafić na daleką podróż do Baku, czy Kostanaju. Ale i pozostałych nie można lekceważyć.
W trzeciej trzeba uniknąć koniecznie Genk. Slovan, Plzen, Liteks, HJK, czy Malmoe również do łatwych rywali nie należą.
W czwartej najłatwiejszym rywalem wydaje się BATE. Maccabi Hajfa też nie byłoby złe. A gdyby tak te lepsze drużyny zostały ograne we wcześniejszej rundzie, to już w ogóle byłby easy mode. W takim przypadku nie awansować do LM to naprawdę "wielka sztuka".

Mario Nh 21.05.2011 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1097556)
Shamrock Rovers FC IRL 2,741
---------------------------------------------------------
FK Borac / NK Željezničar BIH 2,324-2,824
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dacia Chişinău MDA 2,549
Pjunik Erewan ARM 2,516
Skonto Ryga LVA 2,233
Videoton FC Fehérvár HUN 2,200
Bangor City FC WAL 2,058
FK Mogren / FK Budućnost MNE 2,025-2,275
HB Tórshavn FRO 1,783
Linfield FC NIR 1,699
Toboł Kostanaj KAZ 1,624
Football 1991 Dudelange LUX 1,524 (Q1)
FC Flora Tallin EST 1,508
Breiðablik ISL 1,491
Valletta FC MLT 1,483 (Q1)
Neftçı Baku AZE 1,233
FK Škendija 79 (Tetovo) MKD 1,041
Skënderbeu Korçë ALB 0,774

Wolałbym uniknąć wypraw do Albanii, Kazachstanu lub też Azerbejdżanu.

River 21.05.2011 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1097597)
Wolałbym uniknąć wypraw do Albanii, Kazachstanu lub też Azerbejdżanu.

A ja bym wolal by Wisla z kimkolwiek sie zmierzy to by podeszla do tych spotkan z pelnym zaangazowaniem, maksymalna koncentracja i szacunkiem do rywala. Nie wazne czy to bedzie mistrz Albanii, Wysp Owczych czy Kazachstanu. Z kazdym trzeba walczyc na 100% i pokazac, ze ta walka zasluzylo sie na LM. Niestety na te chwile jestesmy tak slabym zespolem, ze nie mozemy sobie pozwolic na zlekcewazenie kogokolwiek!
Dosc wstydu najedlismy sie w ostatnich sezonach. Pora to zmienic tym bardziej, ze mamy ku temu pewne warunki. Licze na to, ze Maaskant odpowiednio zmotywuje i mentalnie ustawi naszych grajkow na gre na 100% juz od pierwszego meczu. Bo jesli znow bedzie odpuszzcanie czy lekcewazenie to te cholerne wspolczynniki, rozstawienia, dywagacje itd beda o kant dupy rozbic a my poraz kolejny najemy sie tylko wstydu.

WCracow 22.05.2011 00:26

II runda - Neftçı Baku
III runda - Genk
IV runda - Rangers FC

Jak mamy awansować to wygramy z każdym.

Mario Nh 22.05.2011 08:52

O lekceważeniu kogokolwiek nawet nie widzę sensu dyskutować.
Po prostu wolałbym uniknąć gry w krajach które wymieniłem kilka postów wyżej. To samo jeśli przejdziemy II rundę ewentualnie nie chce byśmy trafili na Izrael, potęgi tam wtapiają. Są to niewygodni rywale, dla polskich drużyn tym bardziej.

-Spartakus- 22.05.2011 09:04

Ja się najbardziej boję Nefti Baku, a konkretnie Flavinho.

leszekm_ 22.05.2011 09:17

Neftci w tym sezonie walczyłoby w Polsce o mistrza. Grajkowie ograni w ligach ukraińskiej, rosyjskiej, szwajcarskiej, belgijskiej, bundeslidze, plus naprawdę konkretni brazylijczycy; pieniędzy rzeka, bo mają ropę, więc jeszcze mogą się wzmocnić.

Donki 22.05.2011 10:41

Kiedy jest losowanie do poszczególnych rund ?

GajowyDrwal 22.05.2011 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1097789)
Kiedy jest losowanie do poszczególnych rund ?

20 czerwca druga runda, 15 lipca trzecia, 5 sierpnia czwarta.

Tu pozostałe daty:
http://www.90minut.pl/news/156/news1...symulacja.html

thechris 22.05.2011 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1097597)
Wolałbym uniknąć wypraw do Albanii, Kazachstanu lub też Azerbejdżanu.

Z takim podejściem to w ogóle powinniśmy oddać miejsce w pucharach Ruchowi czy Górnikowi. Borussia pokazała jak się jedzie po Karabachu. A że dalekie wyjazdy? No sorry ale jakaś kara dla kopaczy musi być za żenujące porażki... Nie ma tak, że tylko kibice mają cierpieć z powodu kolejnych klęsk.

Druga sprawa. Niemiłosiernie mnie wq***ia gadanie nt. rozstawienia w 3, 5 czy 8 rundzie jak jeszcze 2 nie przeszliśmy. Wylosujemy Florę Tallin i zapewniam, że szanse są 50:50. W pompowaniu balonika gdyby były takie zawody to mielibyśmy zagwarantowane miejsce w "elicie" każdego roku, bez eliminacji.

Jaroo1 22.05.2011 21:20

Cytat:

Borussia pokazała jak się jedzie po Karabachu.
To tak jakby napisac ze my nie umiemy wejsc do Lm a Barcelona pokazala jak sie wygrywa LM. Wiadomo ze powinnismy ten Karabach ograc ale nie ma co pisac ze Borussia pokazala jak ich ograc. Ta Borussia dzisiaj jest Mistrzem Niemiec i nie z takimi leszczami jak Karabach czy Wisla potrafi wygrywac

rw88 22.05.2011 21:46

W sumie to dobrze, że Lecha nie ma w pucharach, przynajmniej dwa kluby (Lech i Wisła) nie wywindują nas sztucznie do pierwszej piętnastki, na co z pewnością nie jesteśmy jeszcze gotowi - już widzę mecz ewentualnego v-ce Mistrza Polski np. Jagiellonii Białystok z Dynamo Kijów, Twente czy Benficą...A przy dobrym następnym pucharowym sezonie bylibyśmy o krok od pierwszej piętnastki.

Na Śląsk, Jagę, Górnika czy Lechię bym generalnie nie liczył, przy dobrych lotach skończy się podobnie jak z Jagą, czyli minimalna porażka spowodowana brakiem pucharowego doświadczenia, a w wariancie super optymistycznym coś w stylu Ruchu, czyli ogranie ogórków i wpidziel w III rundzie. Stąd każde punkty zdobyte przez te drużyny powinny być traktowane jako mały sukces.

Bardziej mimo wszystko liczę na Legię, która przy nowym, dobrym szkoleniowcu, ciut szczęśliwym losowaniu i jakimś wzmocnieniu składu może moim zdaniem trochę namieszać, szczególnie jakby udało im się ściągnąć doświadczoną trójkę Mucha & Żewłakow plus Jeż, bo właśnie bardzo głupio tracone bramki były dla nich największą bolączką w aktualnym sezonie, w ofensywie radzili sobie powiedzmy przyzwoicie, brakował "tylko" kogoś w stylu Jeża, Meliksona, Stilica, kogoś kto indywidualnymi umiejętnościami robi przewagę w środku pola.

Rozkręcił się dodatkowo trochę Manu, widocznie rozkręca się Gol, który jest zdecydowanie najbardziej kreatywnym z defensywnych pomocników Legii, nie boi się próbować zagrywać prostopadłej piłki do przodu, jest niezły w defensywie. Hubnik mając podwieszonego pod sobą kreatywnego zawodnika typu Jeż mógłby dawać drużynie więcej efektów bramkowych, a solidny poziom prezentują Rzeźniczak, Wawrzyniak czy też Radovic.

Reasumując...Legia w takim składzie:

Mucha - Rzeźniczak, Choto, Żewłakow, Wawrzyniak - Vrdoljak, Gol - Radovic, Jeż, Kucharczyk - Hubnik

...mogłaby w mojej opinii coś tam w pucharach ugrać.

flamengista 22.05.2011 21:55

Czy Amiki nie ma w pucharach? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, więc nie ma się z czego cieszyć.

Post przeniosłem tutaj, bo to właściwy wątek.

rw88 22.05.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1098260)
Czy Amiki nie ma w pucharach? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, więc nie ma się z czego cieszyć.

Post przeniosłem tutaj, bo to właściwy wątek.

Fakt, miałem pisać na temat ekstraklasowy z małą wstawką o pucharach, a w praniu wyszło "nieco" inaczej...:D Natomiast jeśli Amica ma wejść do pucharów, to to byłby nawet większy cud, niż "główka Jopa" :P Trudno mi sobie wyobrazić, że WSZYSTKIE drużyny bijące się o puchary będą tracić max. punktów, szczególnie, że Widzew gra z Lechią i Górnikiem, a Dyskopolo z beznadziejną osatnio Koroną.

Karherop 22.05.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1098260)
Czy Amiki nie ma w pucharach? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, więc nie ma się z czego cieszyć.

Post przeniosłem tutaj, bo to właściwy wątek.


na 99 % wiemy

jakie jest prawdopodobieństwo że Jaga nie zdobędzie ani punktu z Craxą i u siebie z Ruchem oraz w 4 meczach jakie rozegrają łącznie Śląsk i Lechia nie zgarnie któraś z tych druzyn chociaz raz trzech punktów ?

Nie wspominając o czarnymn koniu - Górniku Zabrze który zagra z rozbitą Koroną i z Widzewem . 4 punkty jak nie 6 są jak najbardziej w ich zasięgu .

Tak jak ktos napisał . Zbyt dużo drużyn na raz musiało by wdupić . Nie ma takiej opcji że nagle wszyscy przestaną grać a tylko 'wielki leszek " zacznie wygrywać .

thechris 22.05.2011 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1098231)
To tak jakby napisac ze my nie umiemy wejsc do Lm a Barcelona pokazala jak sie wygrywa LM. Wiadomo ze powinnismy ten Karabach ograc ale nie ma co pisac ze Borussia pokazala jak ich ograc. Ta Borussia dzisiaj jest Mistrzem Niemiec i nie z takimi leszczami jak Karabach czy Wisla potrafi wygrywac

Tu nie chodzi o to czy Borussia to Barcelona (wtf?) tylko o mentalność i to miałem na myśli. Mistrz Niemiec nie zlekceważy(ł) drużyny z Azerbejdżanu. Jeśli porównujesz przejście Karabachu to wygrania LM to gratuluje logiki... W ogóle ten cały Twój wywód to jakaś porażka... Gdzie ja napisałem coś o LM? Piszę o II rundzie, którą trzeba potraktować w 100% poważnie i podejść na zasadzie, że każda drużyna może nas ograć a nie - tak jak było do tej pory - co by się w 2 rundzie nie wylosowało i tak pykniemy 4:0 minimum. Z takim podejściem zakończymy przygodę w pucharach tak szybko jak zwykle ostatnio niestety... I jeszcze nazywasz Wisłę leszczami... Jeździe z nami moderator?

Gordian 23.05.2011 00:11

Na 90minut.pl jest codziennie aktualizowana lista rywali w poszczególnych rundach pucharów dla polskich drużyn. Jak tak patrzę na te zestawienie to nasuwają mi się dwa wnioski:
1. Łatwiej awansować do grupy LM niż do grupy LE, co jest jakimś paradoksem. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to w ostatniej rundzie eliminacji najtrudniejszym przeciwnikiem Wisły jest Rangers. W IV rd. LE mamy np Atetico, Seville, Romę, Lazzio, PSG etc. Czyli generalnie kto by nie grał z naszych to w tej rundzie wpierul będzie.
2. Nie wiadomo które drużyny zakwalifikują się do pucharów, ale na dzień dzisiejszy w I i II rd. kwalifikacji LE nie ma drużyny, która byłaby poza zasięgiem któregoś z naszych zespołów.

Reasumując, celem Wisły powinna być IV runda eliminacji LM, a pozostałych III rd kwalifikacji LE. Moim zdaniem wszystko, ponad ten stan będzie nie lada osiągnięciem Polskiej piłki.

Jaroo1 23.05.2011 00:30

Cytat:

I jeszcze nazywasz Wisłę leszczami... Jeździe z nami moderator?
Czyli twoim zdaniem w skali europejskiej leszczami nie jestesmy?

thechris 23.05.2011 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1098300)
Czyli twoim zdaniem w skali europejskiej leszczami nie jestesmy?

To jesteśmy w końcu rozstawieni w 2 i 3 rundzie czy nie? Bo jeśli tak to sam sobie odpowiedz. Z leszczami to my przegrywamy rok w rok i jak ktoś się nie ocknie to wkrótce będziemy dolosowywani do rozstawionych Karabachów...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1098298)
Reasumując, celem Wisły powinna być IV runda eliminacji LM, a pozostałych III rd kwalifikacji LE. Moim zdaniem wszystko, ponad ten stan będzie nie lada osiągnięciem Polskiej piłki.

Nie przesadzałbym... wyjście z grupy LE jest jak najbardziej realne. Zachodnie, bogate kluby olewają LE - wystarczy popatrzyć kto dotarł z finału - mega przeciętna Braga, od której Lech nie był gorszy. Taki Man City przyjechał do Poznania w rezerwowym składzie. Tego pucharu nie bierze się na poważnie. Dla topowych klubów to rozgrywki zbędne jak dla Wisły był puchar ligi. PE to taki puchar za karę a nie nawet pocieszenia. Co innego LM - to jest przepaść między tymi rozgrywkami pod względem poziomu sportowego ze względu na większą kasę a co za tym idzie zaangażowania poszczególnych klubów.

twardybidon 23.05.2011 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1098298)
Na 90minut.pl jest codziennie aktualizowana lista rywali w poszczególnych rundach pucharów dla polskich drużyn. Jak tak patrzę na te zestawienie to nasuwają mi się dwa wnioski:
1. Łatwiej awansować do grupy LM niż do grupy LE, co jest jakimś paradoksem. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to w ostatniej rundzie eliminacji najtrudniejszym przeciwnikiem Wisły jest Rangers. W IV rd. LE mamy np Atetico, Seville, Romę, Lazzio, PSG etc. Czyli generalnie kto by nie grał z naszych to w tej rundzie wpierul będzie.
2. Nie wiadomo które drużyny zakwalifikują się do pucharów, ale na dzień dzisiejszy w I i II rd. kwalifikacji LE nie ma drużyny, która byłaby poza zasięgiem któregoś z naszych zespołów.

Reasumując, celem Wisły powinna być IV runda eliminacji LM, a pozostałych III rd kwalifikacji LE. Moim zdaniem wszystko, ponad ten stan będzie nie lada osiągnięciem Polskiej piłki.

Dodajmy, że awans do IV rundy eliminacji LM jest równoznaczny z zapewnieniem sobie gry przynajmniej w fazie grupowej LE. Można wówczas z zupełnie innym komfortem psychicznym spróbować powalczyć o LM z kimkolwiek wylosowanym.

Ta lista drużyn pokazuje też jak arcyważne może okazać się to nasze (trzeba przyznać że dość szczęśliwe) rozstawienie w III rundzie eliminacyjnej. Przy dobrym losowaniu możemy o grupę bić się np. z Ekranasem Poniewieże czy Shamrock Rovers (!).

twardybidon 23.05.2011 01:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1098302)
Nie przesadzałbym... wyjście z grupy LE jest jak najbardziej realne. Zachodnie, bogate kluby olewają LE - wystarczy popatrzyć kto dotarł z finału - mega przeciętna Braga, od której Lech nie był gorszy. Taki Man City przyjechał do Poznania w rezerwowym składzie. Tego pucharu nie bierze się na poważnie. Dla topowych klubów to rozgrywki zbędne jak dla Wisły był puchar ligi. PE to taki puchar za karę a nie nawet pocieszenia. Co innego LM - to jest przepaść między tymi rozgrywkami pod względem poziomu sportowego ze względu na większą kasę a co za tym idzie zaangażowania poszczególnych klubów.

Zgoda, ale też trzeba mieć szczęście żeby na takie drużyny tam trafić. Jak wylosuje się kluby z lig II europejskiego szczebla, które bardzo poważnie traktują ten puchar (np. Rosja czy Portugalia) to jest po zawodach :)

Natomiast dla polskiej drużyny największą przeszkodą jest i tak ta nieszczęsna IV runda eliminacyjna - na prawie 40 rozstawionych drużyn do powalczenia jest może z 5. Trzeba mieć niesamowite szczęście w losowaniu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl