![]() |
Na dzis jak narazie po 30 minutach:
Slowacja: Slovan prowadzi 1:0 i jest na te chwile mistrzem Chechy: Plzno prowadzi 2-1 :D a Sparta przegrywa 0-1 i na te chwile Victoria jest mistrzem. A wiec rozstawienie w III rundzie juz o kroczek;) |
Plizen szybko odrobil 2 bramy :D
Litex tez wygrywa jak narazie bajeczka... |
Litex juz 3-1 :D
Jeszcze Plzen i idealnie |
Litex 3:1 i za kilka minut bedzie swietowal mistrza.
W Czechach po 50 minutach Victoria Plzno i Sparta prowadza po 2:1. takie wyniki daja mistrza Victorii i rozstawienie Wisle. |
Jagiellonia zrobiła milowy krok do el LE . 4 punkty w dwóch ostatnich meczach dadzą jej na 100% miejsce premiowane pucharami .
Z jednej strony po takim sezonie ( a raczej 1 rundzie ) należy im sie miejsce w pucharach , rok temu nie dali dupy z Grekami oraz mają ranking który pozwala na rozstawienie w II rundzie el LE ( w przeciwienstwie do Śląska czy Lechii ) to szkoda że będą grac eliminacje wciaz przy starych trybunach , a w fazie grupowej będa musieli już grać na Legiii ( o ile tam awansują a tego im zycze ) |
^^ Poprawka, Sparta tez prowadzi 3:1 ale to niewazne, bo Plzno jest o 15 minut od mistrzostwa.
|
Wisła rozstawiona w III rundzie el. do LM! :)
|
Shamrock Rovers FC IRL 2,741
--------------------------------------------------------- FK Borac / NK Željezničar BIH 2,324-2,824 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dacia Chişinău MDA 2,549 Pjunik Erewan ARM 2,516 Skonto Ryga LVA 2,233 Videoton FC Fehérvár HUN 2,200 Bangor City FC WAL 2,058 FK Mogren / FK Budućnost MNE 2,025-2,275 HB Tórshavn FRO 1,783 Linfield FC NIR 1,699 Toboł Kostanaj KAZ 1,624 Football 1991 Dudelange LUX 1,524 (Q1) FC Flora Tallin EST 1,508 Breiðablik ISL 1,491 Valletta FC MLT 1,483 (Q1) Neftçı Baku AZE 1,233 FK Škendija 79 (Tetovo) MKD 1,041 Skënderbeu Korçë ALB 0,774 Potencjalni rywale Wisły w II rundzie kwalifikacyjnej (za 90minut.pl) Jak dla mnie całkowita egzotyka. Jeżeli nasi piłkarze nie zlekceważą rywala to nie powinno być problemu z awansem do III rundy. Dobrze byłoby ominąć dalekie wyjazdy. Pytanie do zorientowanych. Czy gospodarza el. LM losuje się, czy jest to na jakichś innych zasadach wybierane? Myślę, że najlepiej byłoby wylosować np irlandzki Linfield FC, albo walijski Bangor City FC. Chodzi tutaj głownie o niedaleki wyjazd i przychylne warunki atmosferyczne go grania. |
Mecz i rewanż jest losowany.
|
Wszystko się idealnie pod nas ułożyło. Min. faza grupowa LE musi być. Nie wierzę, że znowu nas ograją jakieś Levadie, czy Karabachy.
W drugiej rundzie byle nie trafić na daleką podróż do Baku, czy Kostanaju. Ale i pozostałych nie można lekceważyć. W trzeciej trzeba uniknąć koniecznie Genk. Slovan, Plzen, Liteks, HJK, czy Malmoe również do łatwych rywali nie należą. W czwartej najłatwiejszym rywalem wydaje się BATE. Maccabi Hajfa też nie byłoby złe. A gdyby tak te lepsze drużyny zostały ograne we wcześniejszej rundzie, to już w ogóle byłby easy mode. W takim przypadku nie awansować do LM to naprawdę "wielka sztuka". |
Cytat:
|
Cytat:
Dosc wstydu najedlismy sie w ostatnich sezonach. Pora to zmienic tym bardziej, ze mamy ku temu pewne warunki. Licze na to, ze Maaskant odpowiednio zmotywuje i mentalnie ustawi naszych grajkow na gre na 100% juz od pierwszego meczu. Bo jesli znow bedzie odpuszzcanie czy lekcewazenie to te cholerne wspolczynniki, rozstawienia, dywagacje itd beda o kant dupy rozbic a my poraz kolejny najemy sie tylko wstydu. |
II runda - Neftçı Baku
III runda - Genk IV runda - Rangers FC Jak mamy awansować to wygramy z każdym. |
O lekceważeniu kogokolwiek nawet nie widzę sensu dyskutować.
Po prostu wolałbym uniknąć gry w krajach które wymieniłem kilka postów wyżej. To samo jeśli przejdziemy II rundę ewentualnie nie chce byśmy trafili na Izrael, potęgi tam wtapiają. Są to niewygodni rywale, dla polskich drużyn tym bardziej. |
Ja się najbardziej boję Nefti Baku, a konkretnie Flavinho.
|
Neftci w tym sezonie walczyłoby w Polsce o mistrza. Grajkowie ograni w ligach ukraińskiej, rosyjskiej, szwajcarskiej, belgijskiej, bundeslidze, plus naprawdę konkretni brazylijczycy; pieniędzy rzeka, bo mają ropę, więc jeszcze mogą się wzmocnić.
|
Kiedy jest losowanie do poszczególnych rund ?
|
Cytat:
Tu pozostałe daty: http://www.90minut.pl/news/156/news1...symulacja.html |
Cytat:
Druga sprawa. Niemiłosiernie mnie wq***ia gadanie nt. rozstawienia w 3, 5 czy 8 rundzie jak jeszcze 2 nie przeszliśmy. Wylosujemy Florę Tallin i zapewniam, że szanse są 50:50. W pompowaniu balonika gdyby były takie zawody to mielibyśmy zagwarantowane miejsce w "elicie" każdego roku, bez eliminacji. |
Cytat:
|
W sumie to dobrze, że Lecha nie ma w pucharach, przynajmniej dwa kluby (Lech i Wisła) nie wywindują nas sztucznie do pierwszej piętnastki, na co z pewnością nie jesteśmy jeszcze gotowi - już widzę mecz ewentualnego v-ce Mistrza Polski np. Jagiellonii Białystok z Dynamo Kijów, Twente czy Benficą...A przy dobrym następnym pucharowym sezonie bylibyśmy o krok od pierwszej piętnastki.
Na Śląsk, Jagę, Górnika czy Lechię bym generalnie nie liczył, przy dobrych lotach skończy się podobnie jak z Jagą, czyli minimalna porażka spowodowana brakiem pucharowego doświadczenia, a w wariancie super optymistycznym coś w stylu Ruchu, czyli ogranie ogórków i wpidziel w III rundzie. Stąd każde punkty zdobyte przez te drużyny powinny być traktowane jako mały sukces. Bardziej mimo wszystko liczę na Legię, która przy nowym, dobrym szkoleniowcu, ciut szczęśliwym losowaniu i jakimś wzmocnieniu składu może moim zdaniem trochę namieszać, szczególnie jakby udało im się ściągnąć doświadczoną trójkę Mucha & Żewłakow plus Jeż, bo właśnie bardzo głupio tracone bramki były dla nich największą bolączką w aktualnym sezonie, w ofensywie radzili sobie powiedzmy przyzwoicie, brakował "tylko" kogoś w stylu Jeża, Meliksona, Stilica, kogoś kto indywidualnymi umiejętnościami robi przewagę w środku pola. Rozkręcił się dodatkowo trochę Manu, widocznie rozkręca się Gol, który jest zdecydowanie najbardziej kreatywnym z defensywnych pomocników Legii, nie boi się próbować zagrywać prostopadłej piłki do przodu, jest niezły w defensywie. Hubnik mając podwieszonego pod sobą kreatywnego zawodnika typu Jeż mógłby dawać drużynie więcej efektów bramkowych, a solidny poziom prezentują Rzeźniczak, Wawrzyniak czy też Radovic. Reasumując...Legia w takim składzie: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Żewłakow, Wawrzyniak - Vrdoljak, Gol - Radovic, Jeż, Kucharczyk - Hubnik ...mogłaby w mojej opinii coś tam w pucharach ugrać. |
Czy Amiki nie ma w pucharach? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, więc nie ma się z czego cieszyć.
Post przeniosłem tutaj, bo to właściwy wątek. |
Cytat:
|
Cytat:
na 99 % wiemy jakie jest prawdopodobieństwo że Jaga nie zdobędzie ani punktu z Craxą i u siebie z Ruchem oraz w 4 meczach jakie rozegrają łącznie Śląsk i Lechia nie zgarnie któraś z tych druzyn chociaz raz trzech punktów ? Nie wspominając o czarnymn koniu - Górniku Zabrze który zagra z rozbitą Koroną i z Widzewem . 4 punkty jak nie 6 są jak najbardziej w ich zasięgu . Tak jak ktos napisał . Zbyt dużo drużyn na raz musiało by wdupić . Nie ma takiej opcji że nagle wszyscy przestaną grać a tylko 'wielki leszek " zacznie wygrywać . |
Cytat:
|
Na 90minut.pl jest codziennie aktualizowana lista rywali w poszczególnych rundach pucharów dla polskich drużyn. Jak tak patrzę na te zestawienie to nasuwają mi się dwa wnioski:
1. Łatwiej awansować do grupy LM niż do grupy LE, co jest jakimś paradoksem. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to w ostatniej rundzie eliminacji najtrudniejszym przeciwnikiem Wisły jest Rangers. W IV rd. LE mamy np Atetico, Seville, Romę, Lazzio, PSG etc. Czyli generalnie kto by nie grał z naszych to w tej rundzie wpierul będzie. 2. Nie wiadomo które drużyny zakwalifikują się do pucharów, ale na dzień dzisiejszy w I i II rd. kwalifikacji LE nie ma drużyny, która byłaby poza zasięgiem któregoś z naszych zespołów. Reasumując, celem Wisły powinna być IV runda eliminacji LM, a pozostałych III rd kwalifikacji LE. Moim zdaniem wszystko, ponad ten stan będzie nie lada osiągnięciem Polskiej piłki. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Ta lista drużyn pokazuje też jak arcyważne może okazać się to nasze (trzeba przyznać że dość szczęśliwe) rozstawienie w III rundzie eliminacyjnej. Przy dobrym losowaniu możemy o grupę bić się np. z Ekranasem Poniewieże czy Shamrock Rovers (!). |
Cytat:
Natomiast dla polskiej drużyny największą przeszkodą jest i tak ta nieszczęsna IV runda eliminacyjna - na prawie 40 rozstawionych drużyn do powalczenia jest może z 5. Trzeba mieć niesamowite szczęście w losowaniu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl