Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

prezes85 01.06.2011 07:10

Ja się zastanawiam czy przejdziemy 2. i 3. rundę, bo mamy słaby skład bez obrony, a Wy tutaj już koszyki w lidze mistrzów przydzielacie...
Przejście 2. i 3. rundy dają nam perspektywę następnych 8 meczów w pucharach. Dla mnie to już wystarczy.

Gordian 01.06.2011 07:33

Święte słowa. Celem powinna być 4 rd. kwalifikacji LM.

Brzytwa128 01.06.2011 08:15

Zwłaszcza, że 4-ta runda daje awans do LE, a to moim zdaniem jest w tym sezonie koniecznością, by zespół się rozwijał. O tym, że za sezon nie mamy żadnych punktów do rozstawienia, nie wspominam.

DJVoytass 01.06.2011 09:10

Zobacz ile kaski wpada za LM a ile za Puchar UEFA. Różnice są przynajmniej pięciokrotne. NAwet jeśli Przegra się wszystkie spotkania w grupie i odpadnie, to budżet Wisły dostanie znacznie większy zastrzyk niż przy scenariuszu Lecha (jeśli się mylę poprawcie). Tak czy siak w długofalowym ujęciu (a więc założeniu kolejnych wzmocnień na najbliższe lata) wydaje mi się to jednak bardziej korzystne, jeśli chcemy zatrzymać w Wiśle dobrych piłkarzy i kupić jeszcze lepszych.

piotrek06 01.06.2011 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1104332)
Ja się zastanawiam czy przejdziemy 2. i 3. rundę, bo mamy słaby skład bez obrony, a Wy tutaj już koszyki w lidze mistrzów przydzielacie...
Przejście 2. i 3. rundy dają nam perspektywę następnych 8 meczów w pucharach. Dla mnie to już wystarczy.

A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak okres transferowy:>??

crazykaro 01.06.2011 09:26

Awans do LM to kasa i prestiż. Nikt nie czeka na awans do LE tylko do LM. A to, że więcej punktów można uciułać w LE to myślę że każdy prezboleje jeśli awansujemy do LM :) Ponadto w LE trzeba coś wygrać żeby uzyskac te 8 punktów a to wcale nie jest takie pewne bo tam też pewnie bylibysmy losowani z trzeciego koszyka więc to nie jest jakoś szczególnie korzystne. A w LM przynajmniej te 4 pkt są pewne a reszta zależy od szczęścia.

zajacek 01.06.2011 10:10

Biznesowo, pod warunkiem skończenia stadionu czysty zysk dla Wisły :
Awans do fazy grupowej LM to dziś 10-12 mln Euro.
Faza grupowa LE to jakieś 3-4 mln Euro.
Trudno oszacować wzrost wartości "brandu" Wisła - trzeba pamiętać, że jednorazowa faza grupowa niewiele zmieni.

prezes85 01.06.2011 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1104378)
A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak okres transferowy:>??

Od kiedy jestes kibicem Wisły? Od okienka transferowego kiedy kupili Genkova, Meliksona i Pareike?

Nie każde okienko jest tak udane nawet jak się dobrą kasę wyda - patrz Jaliens. 1 mln złotych premii za mistrzostwo dla tego Pana, a gra padake.

Niech kupią 3-4 piłkarzy którzy nie wypalą + kontuzja Genkova/Meliksona i żegnamy się w 2.-3. rundzie eliminacji.

Karherop 01.06.2011 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1104379)
Awans do LM to kasa i prestiż. Nikt nie czeka na awans do LE tylko do LM. A to, że więcej punktów można uciułać w LE to myślę że każdy prezboleje jeśli awansujemy do LM :) Ponadto w LE trzeba coś wygrać żeby uzyskac te 8 punktów a to wcale nie jest takie pewne bo tam też pewnie bylibysmy losowani z trzeciego koszyka więc to nie jest jakoś szczególnie korzystne. A w LM przynajmniej te 4 pkt są pewne a reszta zależy od szczęścia.

LM to prestiż i pieniądze
LE to mniejszy prestiż i punkty rankingowe

poza tym to szansa wyjścia z grupy jest podobna: 3 miejsce w grupie LM i 2 miejsce w LE to są podobne poziomy sportowe

piotrek06 01.06.2011 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1104415)
Od kiedy jestes kibicem Wisły? Od okienka transferowego kiedy kupili Genkova, Meliksona i Pareike?

Nie każde okienko jest tak udane nawet jak się dobrą kasę wyda - patrz Jaliens. 1 mln złotych premii za mistrzostwo dla tego Pana, a gra padake.

Niech kupią 3-4 piłkarzy którzy nie wypalą + kontuzja Genkova/Meliksona i żegnamy się w 2.-3. rundzie eliminacji.

Wyjaśnij mi jak możesz oceniać nasz skład skoro go jeszcze nie znasz??
W eliminacjach do LM kluczowe znaczanie ma dobrze przepracowany okres przygotowawczy i zanosi sie na to że wreszcie zostanie on potraktowany poważnie i profesjonalnie a nie tak jak przed Levadią(Skorża ją zupełnie zlekceważył) i Karabachem(przygotowanie do sezonu zafundowane przez Henia opisał Pajlic).
Oceniać drużynę i jej szanse na LM będziemy mogli dopiero po jej OSTATNIM sparingu.

PS. Jeśli oceniasz jakim kto jest kibicem na podstawie daty zarejestrowania na forum to gratuluje

crazykaro 01.06.2011 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1104416)
LM to prestiż i pieniądze
LE to mniejszy prestiż i punkty rankingowe

poza tym to szansa wyjścia z grupy jest podobna: 3. miejsce w grupie LM i 2 miejsce w LE to są podobne poziomy sportowe

Jeżeli drużyna gra w fazie grupowej LM zajmuje 4. miejsce to zdobywa 4 pkt za grupę + ok 2 za 2 remisy = 6pkt
Jeżeli drużyna zajmuje w fazie grupowej LM 3. miejsce to zdobywa 4 pkt + 4 punkty za 2 zwycięstwa czyli w sumie ok 8 pkt i do tego awans do fazy play-off LE

Jeżeli drużyna gra w fazie grupowej LE i zajmuje 3. miejsce to wygrywa gdzieś 2 mecze czyli 4 pkt.
Jeżeli drużyna gra w fazie grupowej LE i zajmuje 2. miejsce to wygrywa gdzieś 3 mecze czyli 6-8 pkt i gra w fazie playoff LE.
ja tam nie widzę wiekszych zysków punktowych do rankingu w LE

damian4892 01.06.2011 12:15

A czy punkty zdobyte w eliminacjach, bonus za awans do fazy grupowej i ewentualne późniejsze punkty nie sumują sie?

crazykaro 01.06.2011 12:19

Sumują sumują ale ja pisałem tylko o fazie grupowej jak mogłoby to wyglądać

Sensej 01.06.2011 12:32

Uefa raczej bedzie dzielic narodowo 2 runde eliminacji LM

Wisla Krakow Dacia Chisinau
Sturm Graz Pyunik Yerevan
Slovan Bratislava Videoton Fehervar
Viktoria Plzen Tobol Kostanay
Zestafoni Neftchi Baki

Tak na ten moment wstepnie koszyk Wisły będzie wyglądać patrzac na wczesnijsze podziały Uefy, ale oczywiscie Uefa może to przemieszać ładnie :)

Dani 01.06.2011 13:31

Liczę ze w tym okienku transferowym nie ściągniemy samych obcokrajowców , z ekstraklasy wyrwać któregoś z liderów zespołów to istny armagedon (zaporowe ceny ) warto było by jednak dać szanse któremuś zawodnikowi choćby i z 1 ligi czy polakowi za granicy( ;) )

SlawekS 01.06.2011 13:36

Ale was pogięło z tymi punktami rankingowymi.
Obecnie Wisła jest rozstawiona w III rundzie el. LM. Gdyby miała ich więcej to rozstawiona byłaby też w IV rundzie. Ale umówmy się - nawet te rozstawione w IV rundzie zespoły nie są nie wiadomo jakimi tuzami. Z większą liczbą punktów byłoby trochę łatwiej.

Punkty rankingowe to jeden ze środków realizacji celu. Celem jest natomiast gra w pucharach - czyli prestiż, kasa i emocje.

Zwitter 01.06.2011 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dani (Post 1104534)
...z ekstraklasy wyrwać któregoś z liderów zespołów to istny armagedon (zaporowe ceny )...

Już żeśmy ściągnęli liderów swoich zespołów z ekstraklasy (Garguła, Łobo) za niezłe pieniądze, teraz musimy im płacić dużą kasę za siedzenie na ławie bądź wchodzenie z ławy, a przecież to miały być wzmocnienia od razu pierwszego składu. Garguła złapał kontuzje i do nas przeszedł już z kontuzją ale Łobo poza paroma całkiem niezłymi meczami jest/był cieniem zawodnika z Zagłębia.

WCracow 01.06.2011 20:40

Dostanie się do LM:
1) zarobimy poważną kase
2) zagramy 6 meczy i albo wszystkie przegramy, albo zremisuje 1 lub 2 razy
3) po pucharach

Dostanie się do LE
a) mała kasa
b) zagramy co najmniej 6 meczy, a przewiduje, że mielibysmy szanse na co najmniej kolejną faze przy dobrym losowaniu
c) zarabiamy kupę punktow do rankingu
d) w przyszlym roku mamy spokojny rozstawienie w kazdej rundzie

WOle LEw tym roku, bo jest bardziej przyszlosciowa.

Donki 01.06.2011 20:48

WCracow - Ty to masz chyba nasrane w glowie ostro jesli wolisz LE:rotfl:

wiktorpiekarski 01.06.2011 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1104808)
Dostanie się do LM:
1) zarobimy poważną kase
2) zagramy 6 meczy i albo wszystkie przegramy, albo zremisuje 1 lub 2 razy
3) po pucharach

Dostanie się do LE
a) mała kasa
b) zagramy co najmniej 6 meczy, a przewiduje, że mielibysmy szanse na co najmniej kolejną faze przy dobrym losowaniu
c) zarabiamy kupę punktow do rankingu
d) w przyszlym roku mamy spokojny rozstawienie w kazdej rundzie

WOle LEw tym roku, bo jest bardziej przyszlosciowa.

Taaa a mistrzostwo w przyszlym roku mamy zagwarantowane ?buhaha myslisz ze my bedziemy grac dobrze w lidze europy i na pewno obronimy tytul by w przyszlym roku byc rozstawionym w walce o lige mistrzow? kupe punktow? zarobimy maximum 10 przy rewelacyjnej grze z tego odpadnie nam 5 bodajze za najlepszy z pamietnych sezonow i do rozstawienia w 4 rundzie nie wystarczy .

mr_kwolf 01.06.2011 21:05

Ja pierd...

Ogólne przesłanie postu WCracowa jest proste. Lepiej awansować w tym roku do LE niż do LM, bo jak awansujemy do LE to łatwiej się będzie dostać do LM w przyszłym sezonie, a jak wiadomo LM jest naszym celem.

Amen.

PS. A zauważyłeś że awansując do LM dostajemy gratisem 4 pkt. Ponadto jakieś punkty za 4 rundę które dostaniemy skoro awansowaliśmy (np. wygrana+remis = 1.5 pkt, a nie przegrana+remis = 0.5), czyli mamy 5 pkt. Żeby wyrównać ten wynik musimy zrobić 2 wygrane + remis w LE. A to takie proste nie jest. Nie wiem czy tak faktycznie "łatwiej zapunktować" w LE.

Ogryzek 01.06.2011 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1104826)
Ja pierd...

Ogólne przesłanie postu WCracowa jest proste. Lepiej awansować w tym roku do LE niż do LM, bo jak awansujemy do LE to łatwiej się będzie dostać do LM w przyszłym sezonie, a jak wiadomo LM jest naszym celem.

Amen.

Zarówno LM jak i LE to nasze cele!

Tylko że LM to cel nr 1 a LE to cel awaryjny, gdybyśmy nie zakwalifikowali się do LM. Jedno drugiego nie wyklucza.

tofik 01.06.2011 21:10

Minimum przyzwoitości to 4 runda. W 2 i 3 jesteśmy rozstawieni więc trzeba to wykorzystać. To nam daje udział w grupie LE. W 4 tej zależnie od losowania, tam już zagramy na udo :)

Konrad. 01.06.2011 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1104826)
PS. A zauważyłeś że awansując do LM dostajemy gratisem 4 pkt. Ponadto jakieś punkty za 4 rundę które dostaniemy skoro awansowaliśmy (np. wygrana+remis = 1.5 pkt, a nie przegrana+remis = 0.5), czyli mamy 5 pkt. Żeby wyrównać ten wynik musimy zrobić 2 wygrane + remis w LE. A to takie proste nie jest. Nie wiem czy tak faktycznie "łatwiej zapunktować" w LE.

Jeśli awansujemy do grupy LM nie dostajemy żadnych punktów za rundy kwalifikacyjne. Jedynie 4 pkt + ew. punkty za mecze w grupie...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1104832)
Minimum przyzwoitości to 4 runda. W 2 i 3 jesteśmy rozstawieni więc trzeba to wykorzystać. To nam daje udział w grupie LE. W 4 tej zależnie od losowania, tam już zagramy na udo :)

Z tą przyzwoitością bym nie przesadzał. W trzeciej rundzie jest paru konkretnych przeciwników. Np. Genk skoro poradził sobie w lidze z Standardem i Anderlechtem w piłkę umieć kopać musi... A to, że ma mniej punktów o niczym nie świadczy - gdybyśmy się z nimi spotkali, to oni byliby faworytem...

Na razie skupmy się na drugiej rundzie i jakimś fajny turystycznym wyjeździe... Potem zaczną sie prawdziwe emocje...

Belzebub 01.06.2011 22:15

A jak w ogóle jest w przyszłym sezonie z eliminacjami do LM??
Czy to nie przypadkiem teraz jest ostatnia szansa, aby skorzystać z reformy Platiniego??

WCracow 01.06.2011 22:34

Belzebub schowaj sie ze swoimi teoriami, bo po prostu rece opadaja. W tym sezonie LE to priorytet. LM to kula u nogi, bo nic nie daje. Przegramy kazdy mecz i po co nam to?

Donki 01.06.2011 22:44

O ja .......e, na lekarza już chyba za pozno :rotfl:

Coolpick 01.06.2011 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1104808)
Dostanie się do LM:
1) zarobimy poważną kase
2) zagramy 6 meczy i albo wszystkie przegramy, albo zremisuje 1 lub 2 razy
3) po pucharach

Dostanie się do LE
a) mała kasa
b) zagramy co najmniej 6 meczy, a przewiduje, że mielibysmy szanse na co najmniej kolejną faze przy dobrym losowaniu
c) zarabiamy kupę punktow do rankingu
d) w przyszlym roku mamy spokojny rozstawienie w kazdej rundzie

WOle LEw tym roku, bo jest bardziej przyszlosciowa.

Po pierwsze nie obrażaj innych. Po drugie z Twojej "wyliczanki" widzę tylko jeden argument przemawiający za LE: zdobycie większej ilości punktów do rankingu. Według mnie chwiejny argument, bo za awans do LM dostaje się 4 pkt, oraz mnie więcej o jeden punkt więcej w 4 rudnzie el. LM (no bo wchodząc do LM przechodzimy 4 rundę el. do LM, a grając w LE zakładamy tu porażkę w dwumeczu. Wątpię tez, że przegralibyśmy wszystkie mecze w grupie LM. Ale nawet zakładając, że zgarniemy mniej punktów do rankingu, to zapominasz o jednej, najważniejszej rzeczy: punkty rankingowe są tylko środkiem do osiągnięcia celu, a nie celem samym w sobie. Celem (marzeniem) każdego związanego z Wisłą jest od lat faza grupowa LM i nie próbuj tutaj komukolwiek wmawiać, że jest inaczej.

Cały powyższy post jest tylko odpowiedzią na post użytkownika WCracow, żeby mnie tu zaraz nikt nie zbeształ, że rozmyślam o grupie LM. Doskonale sobie zdaję sprawę, że trzeba się skupić na eliminacjach.

PS. chciałbym mieć taką wartą 10 mln euro "kulę u nogi" :D

radek2323 01.06.2011 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WCracow (Post 1104808)
Dostanie się do LM:
1) zarobimy poważną kase
2) zagramy 6 meczy i albo wszystkie przegramy, albo zremisuje 1 lub 2 razy
3) po pucharach

Dostanie się do LE
a) mała kasa
b) zagramy co najmniej 6 meczy, a przewiduje, że mielibysmy szanse na co najmniej kolejną faze przy dobrym losowaniu
c) zarabiamy kupę punktow do rankingu
d) w przyszlym roku mamy spokojny rozstawienie w kazdej rundzie

WOle LEw tym roku, bo jest bardziej przyszlosciowa.

bez komentarza:rotfl::rotfl::rotfl:

Belzebub 01.06.2011 23:02

Powtórzę pytanie..reforma Platiniego weszła na stałe do regulaminu?(bo coś mi świta, że miała wejść próbnie na 3 sezony)
Jesli weszła na stałe, to faktycznie popieram WCracow..w tym sezonie odpuszczamy LM, ciułamy punkty w LE i za rok roznosimy wszystkich z rozstawienia..:shock: :rotfl: :> :-p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl