![]() |
Panowie, wydaje mi się, że dla Amiki sprawa Mistrzostwa jest zamknięta.
Wisła musiałaby przegrać 3 mecze i jeden zremisować z 8, a Lech wszystko wygrać. A patrząc na ich grę w meczu z Legią szczerze w to wątpię. Prędzej Legia ma szanse trochę tą stratę zmiejszyć. Ale oni mają tak jakby 13 pkt straty. Dla mnie jedynymi drużynami które będą walczyć o Mistrzostwo są Wisła i Jaga. Jaga ma łatwiejszy terminarz, ale Wisła 6pkt przewagi, a w zasadzie 7. Szanse oceniam na 60% do 40% dla Wisły. |
Na sto procent Wisła zostanie Mistrzem Polski, ale co do drugiego miejsca to chyba Jaga nie utrzyma i pogubi punkty i ktoś z pozostałej grupy pościgowej wskoczy do czołówki, największe szanse ma Legia, a co do szans to oceniam 80% do 20% dla Wisły;)
|
Czy istnieją jakieś racjonalne przesłanki, że nagle zaczniemy przegrywać, a Jagiellonia wróci do formy z jesienii i zacznie masowo gromadzić punkty? Nie wiem jaki jest sens przywoływania zmarnowanej przewagi z ubiegłego sezonu, skoro wtedy zmarnowaliśmy ją głównie w 3 pierwszych kolejkach. Obecna Wisła jest mocniejsza od ubiegłorocznej, a obecna Jaga jest słabsza od Amiki sprzed roku. Dlatego nie widzę powodów do jakiś ponurych rozważam co może się wydarzyć w dalszej cześci sozonu, skoro na razie nic nie zwiastuje, by coś miało pójść nie po naszej myśli. A, że każdy mecz trzeba zagrać na maksa - to chyba oczywiste i każdy w klubie jest tego świadomy.
|
Z tym Lechem i Legią to ktoś się zagalopował - oni mają 12 pkt. straty, a zostało raptem 8 meczów. Nawet patrząc pesymistycznie na terminarz Wisły i zakładając, że Wisła:
- wygra tylko mecze u siebie - Górnik, Cracovia, KSP - przegra mecze z bezpośrednie z Lechem i Legią - zremisuje na wyjazdach ze Ślaskiem, Koroną i Zagłębiem (lub raz wygra i dwa razy przegra) to daje to Wiśle 56 punktów, czyli Lech i Legia musiałyby wygrać wszystkie mecze i zaledwie zrównałyby się z Wisłą. A umówmy się, że nie ma ludzkiej siły żeby te chimeryczne ekipy wygrały komplet meczów. |
W walce o 1 miejsce jesteśmy faworytem, mamy 80% szans na zwycięstwo, Jagiellonia 20%. Trzecie miejsce moim zdaniem Lech, Polonia albo Legia. Za nimi Śląsk, Lechia albo Górnik.
Z kolei jeśli chodzi o spadek z ligi to walka o utrzymanie rozegra się pomiędzy Polonią Bytom, Arką i Cracovią. |
Cytat:
|
Cytat:
Dokładnie jesteśmy drużyną zdecydowanie najmocniejszą w tej lidze. Trzeba grać w każdym meczu na maksa i patrzyć się tylko na siebie. |
Istotne jest żeby cała trójka - Cikos, Kirm, Jirsak - zarobiła po czwartej żółtej kartce we Wrocławiu. Bo to oznacza pauzę w meczu z Górnikiem. Inaczej na bank pozarabiają w Gdańsku i z Lechem będzie kłopot.
|
Trzeba wszystko u siebie wygrywac i basta - z Cracovia, Lechem u siebie z taka gra jak chociazby z Bełchatowem w 2 polowie nie ma bata bysmy nie odniesli zwyciestwa
|
Cytat:
mowicie, ze mamy spora przewage, ok, ale pamietajcie, ze mamy serie Lech, Cracovia, Legia, wyjazd do Wrocławia i u siebie Polonię. Jak dla mnie scenariusz że te wszystkie mecze przegramy, jest możliwy. Jeśli dla Was nie, to naprawdę, macie marne pojęcie o piłce... |
Cytat:
Wszystko, co wiemy o piłce nożnej w ogóle i o polskiej lidze w szczególności uprawnia dziś do stwierdzenia, że Wisła najprawdopodobniej będzie mistrzem Polski. Tytuł dla kogokolwiek innego byłby ogromną niespodzianką. I co więcej: stwierdzenia takie nie powinny być poczytywane za wywieranie presji na Wisłę, która ma po prostu grać swoje - to wystarczy z naddatkiem. Przeciwnie, to jest wywieranie presji na resztę stawki, bo oznacza taki mniej więcej komunikat: chcecie mistrza, to musicie po pierwsze modlić się o radykalne załamanie formy Wisły, po drugie musicie modlić się o równie radykalny wzrost i stabilizację waszej formy i po trzecie modlić się, żeby otwierająca się szansa nóg wam nie spętała (to dotyczy zwłaszcza Jagi). |
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiadomo czego się spodziewać po Śląsku, widać ostatnio forma zdecydowanie w dół... 2-3 tyg temu remis we Wrocławiu brał bym w ciemno, dziś już nie, dobrze że wraca Mały i Sobol, osobiście chciałbym środek pola Sobol-Melikson-Wilk ale pewnie zagra Jirsak, zapowiada się ciekawy mecz, oby szczęśliwy dla nas! TSW & WKS! |
Cytat:
Edit: Cytat:
|
Cytat:
|
Macie link do tabeli z podzialem na wyniki w kazdej rundzie oraz ze wzgledu na dom/wyjazd?
|
Może mi ktoś powiedzieć jak bedzie wygladal mecz ze Ślaskiem ze strony kibicowskiej??? tzn jak bylo ostatnimi laty jade pierwszy raz na taki wyjazd i jak to bedzie??? bedziemy wbijac do braci ze slaska? czy tam gdzie mamy bilety?? jak Wisla strzeli bramke to cieszymy sie jak w Krakowie?? czy tak nie okazywac bardzo tego? jesli zapomnialem o czyms to powiedzcie mi jak to ogólnie wyglada. A i czy napewno nic sie nie stanie jak wyskocze w koszulce Wisly na sektor Slaska
http://www.fanslask.pl/?p=5390 zreszta prosze przeczytac ;] Z góry dzięki ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wislak2221 a czytałeś ten artykuł? Bo on Ci odp na pytanie czy możesz wejść w koszulce Wisły na sektor Śląska..
z resztą tytuł totalnie nietrafiony jest w tym linku, bo z treści wynika co innego heh |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
nie mówię, ze wszystko nie ułoży się dobrze, jednak tak naprawdę, te 12 punktów straty Lecha (bo tylko oni się będą liczyć) jest do odrobienia. Więc nie koronujcie nas jeszcze, powolutku... |
Cytat:
Może bez Grosika to nie ta sama Jaga ale Probierz to dobry trener ... potrafił stworzyć drużynę "z niczego" ... |
Cytat:
|
|
Cytat:
Poza tym, w Amicę nie wierzę, drugie miejsce zajmuję dla Jagiellonii:) Pozdrawiam |
Jakby na ławce trenerskiej siedział Kasperczak to byśmy mogli tytuł stracić, ale na ławce siedzi Maaskant.
|
Amica może jeszcze odpalić. Nie na tyle żeby zdobyć mistrza, ale mogą nam punkty urwać. Zwłaszcza, że jak odpadną z Pucharu Polski, to Bakero może polecieć i będą mieli nowego trenera, który może ułożyć tą drużynę. Bo piłkarzy oni mają dobrych.
Legia nie sądzę żeby podniosła się z tego dołka. Chociaż cud się może zdarzyć w przypadku wywalenia Skorży. I jakiś nowy trener tam wejdzie. Zrobi porządek z drużyną i zaczną wygrywać... Polonia Warszawa, no cóż tu dużo mówić. Zieliński swoje robi. Trzeba mieć na uwadze, że on rozklepał nas już raz na jesień z Amicą. Fakt, że Polonia, to nie Amica, ale solidnych piłkarzy ma. Śląsk się zepnie na mecz czwartkowy i mogą być problemy. Zagrali słaby mecz z Koroną. Pewnie teraz będą chcieli się odgryźć. Nie wydaje mi się żeby ten mecz był ładny. Raczej będzie dużo walki w środku boiska. Do tego nie wydaje mi się żeby Melikson miał dużo miejsca w środku pola.... Zauważcie, że nie musimy mieć serii porażek, ale wystarczy że zremisujemy 2-3 spotkania i będzie problem... |
to teraz jeszcze raz pytam kto pociągiem pisac priva
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl