Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   I Liga - temat zbiorczy. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8005)

cinekw 20.05.2012 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1250845)
Ja bym chciał zobaczyc jakies nowe druzyny jak Termalica i Kolejarz ale niestety obie graja razem

Ciekawe po jaką cholere? Nie potrzeba żadnych wiosek w których nie ma kibiców.

Acima 20.05.2012 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 1250850)
Ciekawe po jaką cholere? Nie potrzeba żadnych wiosek w których nie ma kibiców.

Poza tym kadra Termalici to głównie odpady z Cracovii, Wisły, Lechii, Odry W. czy Polonii Bytom. Oni nowej jakości piłkarskiej do ekstraklasy na pewno nie wniosą...

Kocur 20.05.2012 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 1250850)
Ciekawe po jaką cholere? Nie potrzeba żadnych wiosek w których nie ma kibiców.

jedź do tej wioski i krzycz "j.bać miejscowych kibiców" ...

zajęli miejsce premiowane awansem? to awansują i na nic forumowe żale. Dla ludzi z takich miejscowości możliwość gry czy spotkania się w ogóle z Wisłą czy innymi klubami tej rangi to naprawdę coś niesamowitego.


ps. A dzisiaj Termalica wygra

arti 20.05.2012 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1250857)
jedź do tej wioski i krzycz "j.bać miejscowych kibiców" ...

zajęli miejsce premiowane awansem? to awansują i na nic forumowe żale. Dla ludzi z takich miejscowości możliwość gry czy spotkania się w ogóle z Wisłą czy innymi klubami tej rangi to naprawdę coś niesamowitego.
ps. A dzisiaj Termalica wygra

A zajęli?
Ech.. gdybyż ta wygrana była pewna to.. przydałoby się parę złotych od wujka buka..:D
Oczywiście - szacunek dla nich jeśli wejdą - tylko akurat mnie się to niezbyt trzyma kupy.
Drużyna ze wsi 800 osób z niebogatego regionu w ekstraklasie.
Grać u siebie i tak nie będą, a po co właściciel miałby co roku wywalać dobre parę baniek na utrzymanie tego i poprawę infrastruktury w Tarnowie czy gdzie tam... Nie ma we wsi ważniejszych spraw na które trzeba kasy?
No ale ja P. Witkowskim nie jestem i to nie moja sprawa. Jako, że są powiedzmy z regionu to życzę im awansu, byleby potem nie sprzedali licencji pejsom.

mitmichael 20.05.2012 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 1250850)
Ciekawe po jaką cholere? Nie potrzeba żadnych wiosek w których nie ma kibiców.

To bedziesz siedział w domu i na tapczanie ogladal mecz - wielkie rzeczy

El'kabat 20.05.2012 16:53

Termalica póki co 0:2 do przerwy w derbach wsi :lol:

Zapowiada nam sie Piast i Pogoń w ekstraklasie w przyszlym sezonie :)

jendrus 20.05.2012 17:31

to bylo do przewidzenia ze termalica odpusci ekstraklase.. kadrowo spokojnie by sobie poradzila ale infrastruktury nie posiadaja wiec licencji by nie dostali:( lepiej wygrywac w 1 lidze niz dostawac w dupe w ekstraklasie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acima (Post 1250853)
Poza tym kadra Termalici to głównie odpady z Cracovii, Wisły, Lechii, Odry W. czy Polonii Bytom. Oni nowej jakości piłkarskiej do ekstraklasy na pewno nie wniosą...

a inni ci wniesli?? Masz sammych gwiazdorów.. kolektyw sie liczy.. Ruch to naprawdę taka zajebista drużyna po chu....

WISŁAZWE 20.05.2012 17:59

Znamy już 4 spadkowiczów z I ligi do wcześniej zdegradowanych już Polkowic i Elbląga dołączyła Płocka Wisła ( beniaminek) oraz spadkowicz z Ekstraklasy Polonia Bytom.

Przed ostatnią kolejką nie znamy nadal drużyn, które w następnym sezonie zagrają w Ekstraklasie, swoje mecze wygrali główni kandydaci do awansu:

Piast Gliwice - GKS Katowice 3-0
Pogoń Szczecin- Wisła Płock 3-0
Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz 0-1

Do walki włączył się jeszcze teoretycznie Kolejarz Stróże, który ograł także pretendenta do awansu Bruk Bet 2-1.

Czołówka tabeli:

1. Piast Gliwice 61 54-40
2. Pogoń Szczecin 59 47-36
3. Zawisza Bydgoszcz 58 52-30
4. Kolejarz Stróże 56 38-32




Program ostatniej kolejki 27.05.2012 mecze o 17:

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz
Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice
KS Polkowice - Polonia Bytom
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin
Wisła Płock - Warta Poznań
bez udziału publiczności
Bogdanka Łęczna - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg
Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz
Flota Świnoujście - Ruch Radzionków


Na czarno zespoły walczące o awans.

jova 20.05.2012 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1250893)
Czołówka tabeli:

1. Piast Gliwice 61 54-40
2. Pogoń Szczecin 59 47-36
3. Zawisza Bydgoszcz 58 52-30
4. Kolejarz Stróże 56 38-32

Nie pasuje mi ta tabela. Zawisza była na drugim z 56 punktami, Pogoń miała 55, a dziś oba zespoły wygrały...

Baala 20.05.2012 18:19

To Zawisza ma 59pkt, a Pogoń 58pkt.

Donki 20.05.2012 18:20

WISŁAZWE - mała pomyłka, Zawisza jest drugi a Pogoń trzecia ;)

I bardzo ciekawy mecz za tydzien w Gliwicach, gdzie Zawisza będzie musiał wygrac, a Piastowi wystarczy remis :) - oczywiscie gdyby POgon wygrała.

Kocur 20.05.2012 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1250897)
Nie pasuje mi ta tabela. Zawisza była na drugim z 56 punktami, Pogoń miała 55, a dziś oba zespoły wygrały...

Zawisza "był" ;)

Marcin_fan 20.05.2012 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1250906)
Zawisza "był" ;)

Specem z polskiego nie jestem ale jest "ta Zawisza" a nie "ten Zawisz" ;)

WISŁAZWE 20.05.2012 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1250907)
Specem z polskiego nie jestem ale jest "ta Zawisza" a nie "ten Zawisz" ;)


Nazwa pochodzi od nazwy Zawisza Czarny więc raczej ten Zawisza a nie ta Zawisza.


Zgadza się ewidentnie moja pomyłka.

1. Piast Gliwice 61 54-40
2. Zawisza Bydgoszcz 59 47-36
3. Pogoń Szczecin 58 52-30
4. Kolejarz Stróże 56 38-32

jova 20.05.2012 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1250906)
Zawisza "był" ;)

Oczywiście. Bezmyślnie napisałem to "była". Nie zastanowiłem się skąd wzięła się ta nazwa.

arti 20.05.2012 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1250909)
Nazwa pochodzi od nazwy Zawisza Czarny więc raczej ten Zawisza a nie ta Zawisza.


Zgadza się ewidentnie moja pomyłka.

1. Piast Gliwice 61 54-40
2. Zawisza Bydgoszcz 59 47-36
3. Pogoń Szczecin 58 52-30
4. Kolejarz Stróże 56 38-32

Piast - Pogoń 2-1 i 1-2, a więc gdyby mieli po 61 to lepsza Pogoń bo ma lepszy łączny stosunek bramek.
W Gliwicach będzie na noże, a Arka? Ciężko mi sobie wyobrazić żeby grali na maksa z Pogonią.

WISŁAZWE 20.05.2012 20:36

Czyli zapowiada się nam emocjonująca ostatnia kolejka, bo w przypadku porażki Zawiszy a remisu Pogoni w Gdyni oba kluby mają po 59 punktów i bilans bezpośrednich spotkań na korzyść Portowców.

Zawisza - Pogoń 2-1
Pogoń - Zawisza 1-0

Najbliżej awansu jest Piast Gliwice, jemu w spotkaniu z Zawiszą potrzebny jest tylko punkt do awansu, ale wątpię aby podopieczni Marcina Brosza grali w tym spotkaniu na remis.

Eternit 20.05.2012 20:43

Zawsze jeszcze może być baraż Pogoni z Piastem. W sumie ciekawie by było.
Cytat:

Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy taką samą liczbę punktów mają tylko dwa zespoły. W pierwszej kolejności liczą się mecze bezpośrednie, stosując regułę, że bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie. Gdy nadal nie ma rozstrzygnięcia, a taka byłaby sytuacja, gdyby Pogoń Szczecin zrównała się punktami z Piastem Gliwice (2:1 dla Pogoni w Szczecinie i 2:1 dla Piasta w Gliwicach), powinna decydować różnica bramek z całych rozgrywek, a przy dalszej równości większa ilość strzelonych goli w całym sezonie.

Problem pojawia się, gdy drużyny mające tyle samo punktów walczą o awans, bądź o utrzymanie w danej lidze. W przypadku pierwszej ligi, gdyby Pogoń i Piast zajęły miejsca 2-3, to wymienione wcześniej, różnica bramek i więcej strzelonych bramek, nie byłyby brane pod uwagę. Zarządza się wówczas spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez PZPN, boisku, bądź też, dwa spotkania barażowe na boiskach zainteresowanych zespołów.
http://ligowiec.net/news/48687-mozli...-piastem?.html

mateusz212 20.05.2012 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1250925)
Zawsze jeszcze może być baraż Pogoni z Piastem. W sumie ciekawie by było.

http://ligowiec.net/news/48687-mozli...-piastem?.html

według mnie to jest nieprawda. W regulaminie rozgrywek jest wyraźnie napisane,że baraż rozgrywa się wtedy kiedy jest taka sama ilość punktów, remis w bezpośrednich spotkaniach (2:1 dla Pogoni w Szczecinie i 2:1 dla Piasta w Gliwicach) pomiędzy drużynami , które zajmują PIERWSZE I DRUGIE miejsce, bądz miejsce spadkowe (jedno nad spadkiem). Piast i Pogoń zajmą jak coś drugie i trzecie. Więc dla mnie to jest łamanie regulaminu, gdyby był baraż ;)

Eternit 20.05.2012 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz212 (Post 1250929)
według mnie to jest nieprawda. W regulaminie rozgrywek jest wyraźnie napisane,że baraż rozgrywa się wtedy kiedy jest taka sama ilość punktów, remis w bezpośrednich spotkaniach (2:1 dla Pogoni w Szczecinie i 2:1 dla Piasta w Gliwicach) pomiędzy drużynami , które zajmują PIERWSZE I DRUGIE miejsce, bądz miejsce spadkowe (jedno nad spadkiem). Piast i Pogoń zajmą jak coś drugie i trzecie. Więc dla mnie to jest łamanie regulaminu, gdyby był baraż ;)

Paragraf 12, pkt 2.1 f
Cytat:

w przypadku gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły zajmujące 2 i 3 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku do II ligi, stosuje się zasady określone w punktach a,b,c, a jeżeli one nie rozstrzygną o kolejności zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez PZPN boisku.
regulamin rozgrywek I ligi na sezon 11/12 http://www.pzpn.pl/index.php/content/download/2138139/27971119/file/Regulamin%20Rozgrywek%20Pi%C5%82karskich%20o%20Mis trzostwo%20I%20ligi%20na%20sezon%202011_2012.pdf

mateusz212 20.05.2012 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1250930)
Paragraf 12, pkt 2.1 f
regulamin rozgrywek I ligi na sezon 11/12 http://www.pzpn.pl/index.php/content...02011_2012.pdf

masz racje, mój błąd. patrzyłem na regulamin Ekstraklasy.

Kocur 27.05.2012 13:17

Dzisiaj się będzie działo - ciekawe czy buki przyjmowały zakłady jak Arka wystawia juniorów, Nieciecza olała awans itp itd


Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 27 maja, 17:00
Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 27 maja, 17:00
KS Polkowice - Polonia Bytom 27 maja, 17:00
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 27 maja, 17:00
Wisła Płock - Warta Poznań 27 maja, 17:00
Bogdanka Łęczna - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 27 maja, 17:00
Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg 27 maja, 17:00
Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 27 maja, 17:00
Flota Świnoujście - Ruch Radzionków 27 maja, 17:00

buczo1985 27.05.2012 15:56

Czy jest jakaś transmisja z ostatniej kolejki?

AndyWiślak 27.05.2012 15:59

na Orange Sport.

Mishau 27.05.2012 16:34

np. tutaj ;)

kreseq 27.05.2012 16:57

Pięknie :D Zawisza moze i fajna druzyna ale... kibicow z Bydgoszczy wybitnie nie lubie :D

Pogon i Piast... :D

Gwiaździsty 27.05.2012 17:06

Zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że Piast i Pogoń w ekstraklasie i bardzo dobrze.

!!IRIVER!! 27.05.2012 17:22

Najważniejsze, że w odpowiednim momencie spuchła Termalica... :P

kacpaw91 27.05.2012 18:16

Ostatnio w Radzionkowie nie gra Nalepa i co się okazuje? Otóż w poprzedniej kolejce Ruch stracił 4 gole, a dziś aż 5. Meczów nie widziałem, ale dopóki grał to tracili mniej bramek. Ktoś może powiedzieć jak Nalepa się spisywał przez ten sezon, a także jakie wrażenia macie z gry Chrapka?

mitmichael 27.05.2012 18:28

Szkoda, ze Zawisza nie awansowała bo chcialem przynajmniej jedna nowa druzyne zobaczyc w ekstraklasie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl