Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [20 kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3 kwietnia, niedziela, godz. 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7986)

WhiteStarDvisionTheBest 30.03.2011 19:09

pareiko-----Kirm-Jaliens-Chavez-Cikos---Maor-Wilk-Rios-Sobol-Mały----Genkow ;)

Można by tak spróbować,jak nie będzie szło to zawsze idzie jakieś zmiany zrobić.

Kirma przesunąć na skrzydło a Meliksona do srodka ;)

prezes85 31.03.2011 00:01

nie rozumiem chęci trenera do grania taktyką 433 (czytaj 451)
normalnym 442 dużo lepiej byśmy grali
mój sklad na Jagiellonie:
---------------Genkov---Małecki
----Kirm---------Melikson------------Łobodziński
----------------------Wilk
---Paljic----Chavez------Jaliens----Cikos
------------------Pareiko

zakładając że Paljic i Cikos się wyleczą...

wujekWojtek 31.03.2011 00:08

Cóż, 433 jest bardziej ofensywny i tak chce grać treneiro. Oczywiscie zawodników nie ma zbyt dobrych pod tą taktykę dlatego może czasem tak koślawo wygląda ale z czasem będziemy grać najbardziej ofensywną piłkę w ekstraklasie. A nie, sorry, już gramy....

A gra dwoma defensywnymi pomocnikami jest nienajlepsza, zwłaszcza że Jagiellonia już nie ta sama co kiedyś. Połowa jej siły ofensywnej w osobie Grosickiego odeszła, do tego Franek skonfliktowany z trenerem też nie gra tego co wcześniej. Wilk stracił kły i jest teraz mało groźny, trzeba to wykorzystać i ich rozjechać jak walec. Poza tym gramy u siebie, pewnie będzie komplet, drugi DP może wejść do obrony wyniku jak będzie np 1:0, 2:1 czy coś takiego i mecz będzie wyrównany, w co wątpie. Przewiduję długie walenie głową w mur, potem bramka i 2-3 kolejne na większym luzie. Obym się nie mylił ;)

domin_czyzyny 31.03.2011 00:24

ja się tylko boje, że znów zobaczę Sivakova, a Wilk czy Garguła nie dostaną szansy.

skeba 31.03.2011 06:55

Cytat:

ja się tylko boje, że znów zobaczę Sivakova, a Wilk czy Garguła nie dostaną szansy.
Garguła już dostał szansę - nie wykorzystał jej, teraz niech cierpliwie czeka.

herkules 31.03.2011 07:15

Cytat:

Dragan Paljić planuje zagrać na środkach przeciwbólowych, a Erik Czikosz o opuszczeniu meczu nie chce słyszeć. Wisła przeciwko Jagiellonii ma wystawić możliwie najmocniejszy skład

Jaga bez Grosika to ta sama Jaga co dwa, trzy sezony temu... Do pokonania.

Feniks1983 31.03.2011 09:34

Tak Jaga jest do pokonania, tym bardziej ze ostatnio z forma u nich tez nie za dobrze. Co prawda z Polonia Bytom tez mialo byc dobrze i mielismy Ja pokonac ale wierze ze u siebie uda Nam sie zdobyc 3 punkty. W ten sposob Jaga zredukowalaby do minimum szanse na MP a i Legia z Ruchem u siebie nie musi wygrac. Optymizm jest byle gra jeszcze byla dobra.

AYALA 31.03.2011 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prezes85 (Post 1071086)
nie rozumiem chęci trenera do grania taktyką 433 (czytaj 451)
normalnym 442 dużo lepiej byśmy grali
mój sklad na Jagiellonie:
---------------Genkov---Małecki
----Kirm---------Melikson------------Łobodziński
----------------------Wilk
---Paljic----Chavez------Jaliens----Cikos
------------------Pareiko

zakładając że Paljic i Cikos się wyleczą...

Gienek ława a w ataku Mały bo innego wyjcia nie widze.Maaskant raczej nie zmieni ustawienia z 4-3-3 na 4-4-2. Ja bym to tak widział:
--------------Małecki---------------
Kirm--------------------Łobodziński
----Sivakov-Melikson-Sobol------
Palijc-Chavez-Jaliens-Czikos-----
------------Pareiko------------------

Charlie 31.03.2011 10:28

Nigdy nie zrozumiem pasji z jaką dużo ludzi twierdzi, że optymalną taktyką dla Wisły jest właśnie 4-4-2. Ja rozumiem, że tak graliśmy z Parmą i Schalke, ale od tego czasu minęło ponad 8 lat, zmieniły się nieco standardy obowiązujące w futbolu, a przede wszystkim zmienił się nasz skład. Nie mamy już dwóch dobrych napastników o nieco odmiennej charakterystyce, ani tak błyskotliwych skrzydłowych potrafiących dobrze dośrodkować. Zarówno Kirm jak i Małecki lepiej spisują się jako schodzący ze skrzydeł napastnicy niż boczni pomocnicy, grający przy linii. Szczególnie widać to u Małego, który imho jest o wiele groźniejszy atakując ze skrzydła, niż gdyby miał stać w środku ataku i walczyć o górne piłki z wyższymi o głowę obrońcami. Ponadto 4-4-2 wymagałoby przesunięcia Meliksona na któreś skrzydło, albo ograniczenie mu swobody w ofensywie, gdyż wówczas musiałby też walczyć w środku pola. Do 4-4-2 potrzebny jest pomocnik potrafiący łączyć zadania ofensywne z defensywnymi (idealny przykład to Murawski we Wronkach), a u nas takiego nie ma, tzn niby jest Jirsak, ale jako, że udają mu się maks 2 mecze w rundzie to raczej nie można na nim polegać. I jeszcze jedno - przez zeszły sezon i na początku tego graliśmy ukochanym 4-4-2. Podobała wam się wówczas gra Wisły? Chyba nie, więc przestańcie czepiać się taktyki, bo raczej nie ma możliwości, żebyśmy teraz grali inaczej. Maaskant wie co robi i jestem przekonany, że ciągłe stosowanie tej taktyki w końcu przyniesie oczekiwane efekty.

tofik 31.03.2011 13:09

Nie rozumiem nagonki na Genkowa, wg mnie bardzo pożyteczny piłkarz :D

Żeby taktyka Maaskanta funkcjonowała lepiej przydałoby się jeszcze sprowadzić myślącego prawego obrońce, jakiegoś kozaka do środka pola i szybkiego, kreatywnego napastnika by uzupełniał się i dogrywal do Bułgara. Ogólnie nie widze problemu w taktyce, tylko w wykonawcach. Jak mniemam, Maaskant nie zmienia ustawienia pod piłkarzy, bo to co teraz robi to są podwaliny budowy lepszej drużyny z lepszymi zawodnikami. Jak trzon drużyny będzie już wiedział o co chodzi wtedy łatwiej będzie się wpasować nowym.
Zmienianie koncepcji w połowie drogi to nie jest za dobry pomysł biorąc pod uwagę, że tak jak napisał Charlie, do 442 również wykonawców brak :foch:

Kris Dee 31.03.2011 14:28

Ja osobiście zagrałbym takim 4-2-3-1
http://this11.com/boards/1301577235613459.jpg

Łobodziński na prawej obronie wydaje się lepszym rozwiazaniem niż Cikos który przepuszcza 9/10 dośrodkowań.
Kirm za Paljica, Melikson na lewą strone przez co zrobi się miejsce dla Riosa któremu dałbym ostatnią szanse w Wiśle, albo teraz albo ME do końca kontraktu.
Postawiłem też na dwóch defensywnych pomocników gdyż uważam że z taką dziurawą obrona jak nasza jeden Sobol do asekuracji nie wystarczy.
Ofensywna trójka Melikson-Rios-Małecki miała by wieksze szanse na zbieranie piłek od Genkova.

4fan_player 31.03.2011 14:51

Wszystko ładnie pięknie tylko Sobol nie zagra obok Wilka. Dwaj defensywni pomocnicy nie są potrzebni. Zamiast Wilka zagra Jirsak albo Sivakov.

skeba 31.03.2011 15:02

Cytat:

Nie mamy już dwóch dobrych napastników o nieco odmiennej charakterystyce
Genkov - Wysoki, lubiący przepychać się
Rios - Technika, ruchliwy

Myślę, że mogliby uzupełniać się, ale tego nie sprawdzimy dopóki nie będą grać ze sobą. Dostali szansę w PP i dopóki nie zeszli najlepsi zawodnicy to było 2-0 dla nas

Charlie 31.03.2011 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1071195)
Genkov - Wysoki, lubiący przepychać się
Rios - Technika, ruchliwy

Myślę, że mogliby uzupełniać się, ale tego nie sprawdzimy dopóki nie będą grać ze sobą. Dostali szansę w PP i dopóki nie zeszli najlepsi zawodnicy to było 2-0 dla nas

Rios jest ruchliwy :shock:? Przecież on rusza się jak mucha w smole.

Kris Dee 31.03.2011 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1071193)
Wszystko ładnie pięknie tylko Sobol nie zagra obok Wilka. Dwaj defensywni pomocnicy nie są potrzebni. Zamiast Wilka zagra Jirsak albo Sivakov.

Uzasadniłem dlaczego powinna być dwójka defensywnych pomocników. Przy dwóch ofensywnych bocznych obrońcach i jednym defensywnym pomocniku, po stracie piłki takie jaja wychodzą:

http://3.bp.blogspot.com/_QJaudh1U4P...600/strata.jpg

Marcin_fan 31.03.2011 15:41

Rios to specyficzny piłkarz. na początku meczy Młodej grał ospale, wolno.Po strzelenie kolejnej bramki momentami grał szybko, z klepki i przeważnie dobrze. A bramka na 3:1 palce lizać. Wszyscy jak siedzieliśmy to każdy aż podskoczył z krzesełka ;)

farben 31.03.2011 15:54

Wisła - Jagiellonia: będzie komplet na Reymonta [TYPUJ WYNIK]

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ynik,id,t.html

I dla przypomnienia, bo chyba już było na forum.

Iwan nie wierzy w Wisłę. "Moim faworytem jest Jagiellonia"


http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...html#pzw_85839

Cenię Iwana, ale już za chwilę zobaczy, jak bardzo się myli.

WislaFan123 31.03.2011 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1071205)
Uzasadniłem dlaczego powinna być dwójka defensywnych pomocników. Przy dwóch ofensywnych bocznych obrońcach i jednym defensywnym pomocniku, po stracie piłki takie jaja wychodzą:

http://3.bp.blogspot.com/_QJaudh1U4P...600/strata.jpg

No ale nigdy cos takiego sie nie dzieje.. Nigdy nie powinno 2 bocznych obroncow wychodzic (nie mowimy o skrajnych przypadkach). Jezeli prawy obronca wychodzi do przodu, to cala linia obrony na tej samej wysokosci przesuwa sie w prawo tj. prawy srodkowy obronca gra wtedy bardziej jako boczny, lewy obronca jako srodkowy, a wtedy lewy pomocnik w razie potrzeby przesuwa sie na lewa obrone, ale to bardziej przy 4-4-2, przy 4-3-3 i bardzo wysoko grajacych szkrzydlowych to oni raczej do defensywy malo wracaja. Wiec w tym przypadku najczesciej defensywny pomocnik schodzi na stopera. To sa rzeczy, na ktore malo sie zwraca uwage, a nawet nie grajac wczesniej w pilke i nie bedac uczonym tego, nawet sie uwagi nie zwraca. I to tylko jesli chodzi o stadion, w telewizji jeszcze mniej to widac.

Swietnym przykladem jest Barca, bo kazdy mysli ze swietnie graja w ofensywie i tyle. Ale ich sila polega tez wlasnie na ruchliwosc i przesuwaniu. Mimo ze akurat w ich przypadku prawie caly czas 2 bocznych obroncow atakuje, to jednak poprzez ciagle przesuwanie i asekuracje, rzadko kiedy sa kontrowani.

Aha, no i Twoj graf nie ma kompletnie sensu, bo jak jest atak, to stoperzy nie stoja przy lini pola karnego tylko przy lini srodkowej, a Sobol jeszcze wyzej zeby wlasnie takich dziur nie bylo i zeby zawezic srodek pola.

AS82 31.03.2011 16:03

To jest mecz o 6 punktów ,wiec jesli chodzi o zaangazowanie to Jagiellonia napewno nie odpusci , tak wiec oby nasi nei wyszli na mecz rozkojarzeni jak z Polonia B. ,tylko grali na 100% jak chocby z Widzewem

mitmichael 31.03.2011 16:35

Pareiko, Cikos, Chavez, Jaliens, Branco (jezeli Pajlic nie zagra), Sobolewski, Melikson, Rios - Kirm, Malecki, Genkov. Jirsak dostał szanse, niech teraz pogra troche Rios. Pokazal w ME z Polonia, ze szanse potrafi wykorzystac. Moze nie zagral z Podbeskidziem dobrego meczu ale to nie oznacza, ze jest za slaby i nie moze dostac szansy pogrania w dwoch spotkaniach pod rzad w ekstraklasie. Kazdy zasługuje na szanse, moze nawet Lobodzinski (smiech)

rabi86 31.03.2011 16:46

Melikson, Rios w środku pola to samobójstwo z naszej strony. Piękna dziura w środku, a w niej tylko Sobol. Już widzę tę agresję w grze obronnej Riosa na tej pozycji. Już teraz nasza gra defensywna z Małym i Kirmem na skrzydłach nie wygląda za dobrze, szczególnie po stracie piłk,i a co dopiero z dwoma ofensywnymi pomocnikami w środku.

koniak 31.03.2011 19:19

Dwóch defensywnych źle, dwóch ofensywnych też nie dobrze...niektórym się nie dogodzi
Jagiellonia póki co spisuje się poniżej oczekiwań, ale trzeba zauważyć, że mieli o wiele trudniejsze mecze od nas. To będzie pierwszy mecz na wiosnę, który pokaże ile tak na prawdę jest warta Wisła.

Lysy 31.03.2011 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1071205)
Uzasadniłem dlaczego powinna być dwójka defensywnych pomocników. Przy dwóch ofensywnych bocznych obrońcach i jednym defensywnym pomocniku, po stracie piłki takie jaja wychodzą:

http://3.bp.blogspot.com/_QJaudh1U4P...600/strata.jpg

Skąd Ty wziąłeś Cikosa tak wysoko? Przecież on praktycznie nie wychodzi z własnej połowy, jest aż za bardzo przywiązany do obrony. Nieraz aż się prosi by wspomógł Małeckiego na skrzydle, a ta parówa nie wychodzi.

skeba 31.03.2011 20:14

Cytat:

Rios jest ruchliwy :shock:? Przecież on rusza się jak mucha w smole.
Myślę, że jest bardziej ruchliwy od Genkova
http://img715.imageshack.us/i/dasdasdasq.pnghttp://img715.imageshack.us/i/dasdasdasq.png/http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
+ 2 napastników - można sprawdzić, czy Genkov w takim ustawieniu zacznie strzelać bramki, tak jak w Bułgarii.
+ 2 defensywnych pomocników - Wilk może się ogrywać
+ Ofensywne ustawienie (3-4-1-2), Melikson jako ofensywny pomocnik/podwieszony napastnik
+ Małe problemy z obroną, tzn. jak nam ktoś wypadnie ze składu.

Kluvi 31.03.2011 20:21

Lysy Ty oglądasz mecze Wisły czy czytasz relacje LIVE? Cikos baardzo często jest tak wysoko, przejrzyj sobie mecze, a najlepiej z Podbeskidziem to zobaczysz gdzie on przebywał. Dzięki niemu Kew robić za dwóch musiał bo dziura robiła się jak pokazuje to zdj. Tu jest u nas problem właśnie że jak atakujemy to nie ma dobrej wymienności i często było tak że jak był przechwyt wystarczyła długa na napastnika i miał przed sobą tylko śr. obrońców a czasem, tylko bramkarza..

Proud 31.03.2011 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1071270)
Skąd Ty wziąłeś Cikosa tak wysoko? Przecież on praktycznie nie wychodzi z własnej połowy, jest aż za bardzo przywiązany do obrony. Nieraz aż się prosi by wspomógł Małeckiego na skrzydle, a ta parówa nie wychodzi.

Bo jak wychodzi to i tak Mały sam ścina do środka :D

tomasz_19 31.03.2011 20:48

diamencik 4-2-1-2-1

Pareiko

Cikos-Jaliens-Chavez- Paljic

Wilk-Sobol

Melikson

Małecki-Kirm

Genkov

...i jazda!

skeba 31.03.2011 20:56

Jirsak jako defensywny ?
Nie sprawdza się w tej roli

Edit: Dobra, przepraszam za spam, żeby nie było offtopu to szkoda, że gramy tak wcześnie. Wieczorem zawsze większa mobilizacja była, rano to będzie taki piknikowy nastrój. chociaż mam nadzieję, że kibice zrobią swoje

Feniks1983 01.04.2011 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 1071293)
Lysy Ty oglądasz mecze Wisły czy czytasz relacje LIVE? Cikos baardzo często jest tak wysoko, przejrzyj sobie mecze, a najlepiej z Podbeskidziem to zobaczysz gdzie on przebywał. Dzięki niemu Kew robić za dwóch musiał bo dziura robiła się jak pokazuje to zdj. Tu jest u nas problem właśnie że jak atakujemy to nie ma dobrej wymienności i często było tak że jak był przechwyt wystarczyła długa na napastnika i miał przed sobą tylko śr. obrońców a czasem, tylko bramkarza..

Dokladnie to samo przychodzi mi na mysl po kazdym meczu. Mielcarski po meczu z Arka zachwycal sie tym jak sie poruszali Wilk-Melikson-Sivakov, ale nikt jakos do tej pory nie powiedzial/napisal z dziennikarzy czy ekspertow jakie mamy problemy z asekuracja jak boczni obroncy wychodza do przodu. Robia sie za duze odleglosci miedzy formacjami i latwo nas skontrowac. Sobol praktycznie zabezpiecza tylko jednego z OS jak pojda do przodu a na boki juz nie nadarza. Jaliens jak juz zaczyna asekurowac Cikosa to znowu robi sie dziura w srodku gdzie tez zadko srodkowi pomocnicy pomagaja Chavezovi a wczesniej Bunozie. I tak mozna mnozyc przyklady. Tak samo z przodu, jak juz Maly schodzi do srodka to czasami za pozno wchodzi w Jego miejsce obronca czy ktorys z trojki pomocnikow. Tak samo jak Genkov walczy o pilke w powietrzu i zgrywa to za pozno skrzydlowi wychodza na pozycje. Srodek tez powinien szybciej stosowac po stracie pressing i probowac odebrac pilke.

Jaga ma szybkie skrzydla i w miare dobrych srodkowych pomocnikow co w polaczeniu z umiejetnoscia Franka do zdobywania bramek moze Nam napsuc sporo krwi. Mecz bedzie ciezki ale licze ze znowu wydrzemy 3 punkty :)

KOMINEK 01.04.2011 10:44

Ciekawe dlaczego świecą się jupitery na R22. Trening na głównej ??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl