Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Gdybym był trenerem...system gry/pierwsza jedenastka (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7893)

kokrys 07.02.2011 18:13

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Moja wizja, z agresywnie i wysoko grającymi bocznymi obrońcami, którzy przy możliwie każdym ataku dublują pozycję skrzydłowego który wtedy schodzi lekko do środka. Takie ustawienie przyszło mi do głowy i sprawdzało się w FM'ie. Jak byłoby w rzeczywistości, tego nie wie nikt.
Za Małego ewentualnie Rios. Genkov twardo na szpicy bo to jedyny napastnik który podobno umie grać i ma więcej niż metr trzydzieści.

W tej taktyce dobrze sprawdza się zagranie przy wyprowadzaniu ataku pozycyjnego albo normalnym wyprowadzaniu piłki z własnej połowy gdy ze środka idzie piłka na skrzydło, skrzydłowy cofa piłkę na 20-25 metr i z tamtąd wrzutka w pole karne.

Jachu018 07.02.2011 18:29

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Moim zdaniem taka formacja by się sprawdzała. Lewą stronę w obronie wspomaga Kirm i Siwakov. Prawą Melikson i Małecki z większą asekuracją Sobola (bo są moim zdaniem bardziej ofensywni). Bramkarze tacy oczywiście przy założeniu, że Pareiko do nas trafi. Moim zdaniem Kurto brakuje ogrania.

bridgeburner 07.02.2011 19:12

Nie lubie takich zabaw ale skoro jest juz temat:
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Titto 14.02.2011 16:31

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
albo
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

riv 14.07.2011 20:38

Postanowiłem odświeżyć ten temat bo patrząc na naszą obecną kadrę zauważyłem, że mamy dobre warunki do gry ofensywnym 3-5-2:

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

FAZA ATAKU:

Tu mamy 6 graczy atakujących: Nunez (na środku, bo tak go widzi Maaskant), Meleks, Mały, Illiev, Boguś i Genkov (Nuneza lub Boguskiego można zastąpić Gargułą lub Jirsakiem w razie gdyby któryś spisywał się poniżej oczekiwań. W przypadku zastąpienia Bogusia Meliksona przesuwamy do przodu). Daje nam to o wiele większe możliwości niż nasza zwykła czwórka atakujących - skrzydłowi, Meleks, Genkov.
Nie ma boków obrony, więc gdy akcja idzie skrzydłem zadania ofensywne bocznego obrońcy może przejąć jeden ze środkowych pomocników (Melikson ma nawyk zbiegania na skrzydło a Nunez to nominalny skrzydłowy). W tym momencie mamy 3 zawodników w polu karnym, 2 na skrzydle, którym idzie akcja i przeciwległego skrzydłowego zamykającego akcje z drugiej strony czy też przejmującego niedokładne dośrodkowania.
Jeżeli akcja idzie środkiem, jest trzech zawodników - Melikson, Nunez, Boguski którzy w teorii powinni być więcej niż wystarczający aby rozklepać obronę przeciwnika w lidze. Nie zapominajmy też o wspomagających skrzydłowych.
Sobol (Wilk) jest w ataku mało użyteczny więc zostaje w środku pola i przejmuje piłki wybite przez przeciwnika/gwarantuje opcje podania do tyłu i nie pozwala zakończyć się atakowi.
Jeżeli nadziejemy się na kontrę trzech obrońców gwarantuje w przeważającej większości przypadków przewagę liczebną nad przeciwnikiem (biorąc pod uwagę mizerie naszej obrony taka przewaga może okazać się zbawienna - zawsze jest ktoś do asekuracji). Jovanović i Jaliens umieją grać jako boczni obrońcy więc w teorii można na nich liczyć, że zablokują dośrodkowanie jeżeli kontra pójdzie skrzydłem. Jeśli im się nie uda zawsze mamy dwóch pozostałych środkowych do wybicia piłki z naszego pola karnego.

FAZA OBRONY
Czyli gdy przeciwnik wyprowadza atak pozycyjny.

Trzeba wzmocnić defensywę? Sobol cofa się do obrony i gra jako stoper w parze z Chavezem (o ile pamięć mnie nie myli raz na ruski rok Sobol grał w obronie i nie wychodziło mu to tak źle) a Jaliens z Jovanoviciem schodzą na boki (błędy obu panów nie są tak brzemienne w skutki niż gdyby grali na środku).
Do obrony cofają się wszyscy poza Meliksonem i Genkowem/Boguskim/Illiewem (w zależności który szybszy) i w razie czego wyprowadzają dwójkową kontrę.

murray 14.07.2011 20:46

3-5-2 to dobra formacja do gry przeciwko zespołowi grającemu na dwóch napastników. Wtedy jednak boczni pomocnicy muszą harować na całej długości boiska. Wygrywamy wtedy wzmocnieniem w środku pola, dwójka stoperów kryje napastników, a libero czyści co wleci w pole karne.
W Twoim wariancie, gdy Sobolewski cofa się do linii obrony, może zabraknąć miejsca pomiędzy obroną, a pomocą. Tam wtedy mogą wchodzić akcje rywala. W dodatku sporo zespołów gra w tym momencie na jednego napastnika, a dynamika gry opiera się na bokach. Często gęsto może dochodzić do sytuacji, że w środku mamy nagromadzenie obrońców, a po bokach wielkie pustki, niczym w domie Jana Kochanowskiego.
Obecne 4-2-3-1 oferuje dużą elastyczność i skuteczność, jednak piłkarze muszą być odpowiedzialni i lwią część pracy wykonywać poprzez grę bez piłki.
Zanim zaczniemy żonglować ustawieniem, co przy długim sezonie i możliwej grze na wielu frontach może okazać się zbawienne, trzeba w zawodnikach wyrobić nawyki gry asekuracyjnej i zrozumienia na boisku. Bez tego wszelkie zmiany na polu taktycznym mogą pogłębić braki.

WhiteStarDvisionTheBest 14.07.2011 21:07

taa...gra w tych czasach trójką obronców..;) dobre sobie..fajnie to sie wszystko czyta ze Sobol ma wrócić ze to tamo..;) każdy zespół z dobrymi skrzydłowymi przy 3 obrońców robi co chce :) Nikt juz nie gra 3 w obronie,chyba coś w tym jest. Jedyne co bym mógł sugerować to zmiana gry dwoma def. pomocnikami na gre z jednym defensywnym[Wilk lub Sobolewski] I z jednym ofensywnym[Garguła]

Kris Dee 14.07.2011 22:22

Faktycznie 3-5-2 to już historia.
Czy nam się to podoba czy nie, będziemy grać różnymi wersjami 4-3-3.
Końcówka sezonu i mecz ze Skonto to właściwie 4-2-3-1 (chyba optymalne dla nas)

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Jest jeszcze Nunez ale nie mam pojęcia jak on gra i na jakiej pozycji widzi go Maskant.

riv 15.07.2011 00:42

Jasne, zgadzam się, że nie ma ucieczki od 4-3-3 tylko trzeba mieć graczy do tej formacji! A my:
a) Nie mamy bocznych obrońców na odpowiednim poziomie, a przecież to podstawa ataku pozycyjnego w 4-3-3
b) Mamy zbyt mało opcji w ataku. Patrząc na większość meczów w zeszłym sezonie + sparingi + Skonto aż się prosi o wystawienie dodatkowego napastnika. Zwykle gramy czwórką z przodu (Genkov, skrzydłowi, Melikson) a SZEŚCIU GRACZY zostaje z tyłu, gdy powinno zostawać maksymalnie trzech. Nawet komentatorzy zauważają, że cztery osoby z przodu nie gwarantują odpowiedniej siły przebicia w ataku pozycyjnym. Sobol jest bezużyteczny we wszystkim innym oprócz destrukcji, Wilk także woli zostawać w środku pola i podłącza się do ataku raz na ruski rok. Jedynym obrońcą który spełniał swoje zadania ofensywne w zeszłym sezonie był Cikosz, który za to popełniał błędy w defensywie, Diaz jakiego znamy też wybitnym defensorem nie jest, Paljić, przy całej mojej sympatii dla tego zawodnika to DNO, jedynie Lamey może się sprawdzić defensywnie, ale on za to patrząc na mecze ze Skonto i z Rapidem + jakiś mecz Leicesteru nie lubi wypuszczać się do przodu.

Zaproponowałem cały ten bajzel ze zmianą formacji bo po prostu uważam, że w tym sezonie nie uzyskamy fartem tylu punktów co w poprzednim i albo stanie się cud i okaże się, że nasi boczni obrońcy będą mieli sezon konia a Wilk nagle zacznie robić co innego niż tylko przerywać akcje i podawać do najbliższego to możemy mieć spory problem z obrona mistrzostwa a co dopiero z kwalifikacją do pucharów.

@UP Nuneza Maaskant widzi 'na lewej stronie środka pomocy' tak przynajmniej mówił w wywiadzie.

Kris Dee 15.07.2011 02:06

Nie poprawisz gry zespołu wystawiając na siłę 6 mega ofensywnych zawodników.
Już widzę te mecze przegrane 2-5 po 5 kontrach przeciwnika albo tak jak mielismy ostatnio za Henia, 4-4-2 z jednym defensywnym pomocnikiem i 3 stracone bramki w 7 minut z Karabachem.
Na Łotwie słabo to wyglądało(ostanie 20min) bo nie jesteśmy jeszcze w 100% przygotowani.
Wystawienie większej liczby graczy ofensywnych w pierwszym oficjalnym meczu do tego na wyjeździe, mogłoby skończyć się tragicznie.
Skonto Ryga jest w trakcie sezonu i fizycznie wyglądali lepiej niż my. Tak samo jak przed rokiem Azerowie czy jeszcze wcześniej Lewadia.
Dzisiaj oglądałem mecz Śląska z Dundee i drużyna z Wrocławia wyglądała lepiej od nas, ale wcale mnie to nie dziwi ponieważ wiedzieli że już od 2 rundy będą mieli ciężką przeprawę.
Wisła z każdym następnym meczem będzie grać coraz lepiej.

Maskant jedyne co może zmieniać w tym 4-3-3 to
1 defensywny pomocnik i dwóch ofensywnych
albo
1 defensywny, 1 środkowy regulujący tempo gry i Melikson jako mega ofensywny.
Jak dla mnie to możemy grać cały sezon z Wilkiem i Sobolem.

Może mi wytłumaczysz dlaczego Hiszpania wygrała MŚ grając ustawieniem 4-2-3-1
Dlaczego nie grał Fabregas, dlaczego Iniesta był przesunięty na lewą stronę a w środku pomocy grali dwaj defensywni Busquets i Xabi Alonso.
Dlaczego dwóch defensywnych pomocników w pierwszym składzie a lepsi od nich(tyle że ofensywni) na ławce albo na innych nie swoich pozycjach?
Dodatkowo lewy obrońca CAPDEVILA to przeciętny zawodnik.
Po co grał?
Skoro jest słaby jak na poziom Hiszpani to czemu nie grali 3 obroncami? może 3-1-6?

Inny przykład:
Skoro drużyna Wisły kompletnie nie przygotowana z całkowicie przebudowaną linią obrony wychodzi do Azerów w ustawieniu coś jakby 4-1-3-2(ultra ofensywne) gdzię dwaj boczni obrońcy w ogóle nie bronią.
To w takim razie dlaczego 10x lepsza od nas Borussia, najlepsza druzyna z bundesligi wychodzi z dwoma defensywnymi pomocnikami 4-2-3-1?

http://this11.com/boards/1282254629285790.jpg

riv 15.07.2011 10:20

Posługując się Twoim schematem Borussi - nasz problem leży na pozycjach, gdzie grają Schmelzer, Sahin, Kehl i Piszczek.
W Borussi gdy wyprowadzają atak pozycyjny z zadaniami typowo obronnymi zostają środkowi obrońcy i wspomagający ich Kehl. Cała reszta zawodników uczestniczy w rozgrywaniu ataku, Sahin walnął 9 goli w tym sezonie!

U nas natomiast można zauważyć podział na 4 atakujących i 6 broniących. 4-3-3 uważam za doskonałą formacje, ale nie wtedy, gdy boczni obrońcy zostają z tyłu albo jeżeli już się podłączą to ich wrzutki wołają o pomstę do nieba! Wilk także nie wspomaga zawodników ofensywnych (bo od Sobola tego się nie spodziewam) tylko zostaje w środku pola. jeden ze środkowych pomocników nie może być tylko od destrukcji, musi podawać piłkę, wypracowywać sytuacje, rozlicza się go także z asyst (nie powiesz, że Xabi Alonso w drużynie Hiszpanii stał w środku pola jak ten słup soli i jedynie przejmował piłki - po co? Od tego mieli Busquetsa).

xanti1906 15.07.2011 11:14

Dokładnie, mamy ten problem, że ani Wilk ani Sobol nie czują się zbyt dobrze w rozprowadzaniu akcji, nie są na tyle dobrzy technicznie żeby grać takiego cofniętego rozgrywającego. Jestem ciekaw jakby to wyglądało, gdyby Wilka zastąpił Nunez.

Kris Dee 15.07.2011 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1126942)
Dokładnie, mamy ten problem, że ani Wilk ani Sobol nie czują się zbyt dobrze w rozprowadzaniu akcji, nie są na tyle dobrzy technicznie żeby grać takiego cofniętego rozgrywającego.

Ja patrzę na końcówkę zeszłego sezonu i widzę że obecność drugiego defensywnego pomocnika znacząco poprawiła naszą grę defensywną, bez pogorszenia ofensywy.
Melikson w tym systemie ma więcej swobody, gdyż jest całkowicie zwolniony z zadań defensywnych.
Pamiętam mecze w których grał głębiej i długimi momentami był niewidoczny.
Ta jego rola "wolego elektrona" bez przywiązania do pozycji wydaję się być optymalna dla niego i dla drużyny.

kolejka 23
Śląsk 2 - 0 Wisła (1 defensywny pomocnik)

kolejka 24
Wisła 0 - 2 Górnik (1 defensywny pomocnik)

kolejka 25
Lechia 0 - 3 Wisła (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lechii : 0

kolejka 26
Wisła 1 - 0 Lech (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lecha : 2

kolejka 27
Wisła 1 - 0 Cracovia (2 defensywnych pomocników)

Grając z 1DP w dwóch tylko meczach 0 bramek strzelonych, 5 straconych, 0 punktów
Grając z 2DP w trzech najważniejszych spotkaniach sezonu 5 bramek strzelonych, 0 straconych, 9 punktów

Ostanie 3 kolejki były ewidentnie odpuszczone, więc nie ma czego analizować.

art 15.07.2011 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1127260)
Ja patrzę na końcówkę zeszłego sezonu i widzę że obecność drugiego defensywnego pomocnika znacząco poprawiła naszą grę defensywną, bez pogorszenia ofensywy.
Melikson w tym systemie ma więcej swobody, gdyż jest całkowicie zwolniony z zadań defensywnych.
Pamiętam mecze w których grał głębiej i długimi momentami był niewidoczny.
Ta jego rola "wolego elektrona" bez przywiązania do pozycji wydaję się być optymalna dla niego i dla drużyny.

kolejka 23
Śląsk 2 - 0 Wisła (1 defensywny pomocnik)

kolejka 24
Wisła 0 - 2 Górnik (1 defensywny pomocnik)

kolejka 25
Lechia 0 - 3 Wisła (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lechii : 0

kolejka 26
Wisła 1 - 0 Lech (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lecha : 2

kolejka 27
Wisła 1 - 0 Cracovia (2 defensywnych pomocników)

Grając z 1DP w dwóch tylko meczach 0 bramek strzelonych, 5 straconych, 0 punktów
Grając z 2DP w trzech najważniejszych spotkaniach sezonu 5 bramek strzelonych, 0 straconych, 9 punktów

Ostanie 3 kolejki były ewidentnie odpuszczone, więc nie ma czego analizować.

Ale w kolejkach 23,24 graliśmy bez napastnika jeśli dobrze pamiętam, wiec też nie za bardzo można to porównać z pozostałymi trzema meczami. Zresztą mecz meczowi nie równy.

TOMEK 11 15.07.2011 17:18

zajebiście to zgrać i jestem dobrej myśli

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Fiti 15.07.2011 17:32

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Ja bym wolał coś takiego. Jeden z trójki (Biton, Kirm, Małecki) jest bez formy, to się gra pozostałymi 2.

JrQ- 15.07.2011 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1127356)
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Ja bym wolał coś takiego. Jeden z trójki (Biton, Kirm, Małecki) jest bez formy, to się gra pozostałymi 2.

z takim ustawieniem to byśmy po 5 bramek tracili na mecz...

krzsmi11 15.07.2011 17:53

Błagam, nie porównujmy Xabiego Alonso czy Busqetsa do Sobola czy Wilka! Nie wiem czy to był żart z Twojej strony? System nie gra! Grają ludzie! I tak nawet w teoretycznym ustawieniu z 2 def pomocnikami nic nie stoi na przeszkodzie aby brali oni na siebie odpowiedzialność za kreowanie akcjo ofensywnych lub chociaż podłączania się do przodu. Sobol i Wilk grają na alibi, piłka do najbliższego i nara taka jest ich filozofia. Zero pomysłowości i własnej inwencji w poczynania ofensywne zespołu. Takim zachowaniem naprawdę nie będzie nam łatwiej.

Fiti 15.07.2011 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1127368)
z takim ustawieniem to byśmy po 5 bramek tracili na mecz...

No nie wiem, mnie w meczu ze Skonto aż kuło w oczy tylu gości na połowie podczas kiedy z przodu cokolwiek robił tylko Melikson i może troszeczkę Iliev. Brakowało napastnika który nie dość że sam by wzmocnił przód, to jeszcze "uruchomił by" Genkova, który przez cały mecz 2 razy piłkę dotknął...

Titto 15.07.2011 19:41

Dla mnie takie powinno być optymalne zestawienie Wisły Kraków.
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Ławka rezerwowych: Jovanić, Paljić, Jovanović, Wilk, Nunez (Jirsak), Kirm, Boguski.

Fiti 15.07.2011 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1127441)
Dla mnie takie powinno być optymalne zestawienie Wisły Kraków.
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Ławka rezerwowych: Jovanić, Paljić, Jovanović, Wilk, Nunez (Jirsak), Kirm, Boguski.

No to nasze ustawienia się różnią tylko Diazem - Nunezem

Angmir 15.07.2011 20:03

Bez urazy ale ja proponuje ustawienie 1-1-1-8 - Będzie więcej bramek ... dla rywala

a na serio - naprawde nie znam poważnej drużyny w europie która grała by aż tak ofensywnie. Jeszczeżeby to było ustawienie na dwóch defensywnych pomocników czyli:

1-4-2-4

A u ciebie jest 1-4-1-1-4

Nikt tak nie gra - i chyba nigby nie zagra.

Jakby już bawić sie w egzotyczne taktyki to kiedyś sam długo zastanawiałem sie and płynnym ustawieniem

5-3-2 ~ 3-5-2 z baaardzo ofensywnymi bocznymi obrońcami grajacymi niemal bez przerwy z przodu
3jka pomocników w konfiguracji

ŚPO - ŚPO
----ŚPD----

Tylko że oczywioście nie ma sensu próbować tego na Wiśle - nie teraz ...

PS. Moja taktyka w przełożeniu na dzisiejszą Wisłę

---------Genkov------Małecki-------------
---------Melikson------Boguski------------
------------------Jirsak-------------------
Nunez------------------------------Kirm ?
----Bunoza - Chavez - Jovanovic----
-----------------Pareiko------------------

To taktyka bardzo elastyczna w obrone zawsze jest co najmniej 3 obrońców a maxymalnie 6, w Ataku natomiast zawsze jest 4 piłkarzy, a moze być nawet 6/7.
Do gry taką taktyką trzeba jednak specyficznych piłkarzy -
Najwazniejsza role w zespole maja Cofnięci Skrzydłowi - muszą to być piłkarze bardzo wytrzymali bo ich zadaniem jest bieganie cały mecz z obrony do pomocy.
Kolejną kluczową postacia tej druzyny jest Środkowy Pomocnik Defensywny - według tej taktyki to na nim spoczywa ciężar kontroli tępa akcji i rozgrywania piłki (tak właśnie stąd Jirsak),
na pozycjach ofensywnych pomocników muszą występowac gracze niezykle ruchliwi i dobrze dryblujący - są to de facto wolne elektrony piłkarze którzy graja zarówno role dodatkowych skrzydłowych, napastników i środkowych pomocników - Melikoson i Boguski to idealni kandydaci do takiej gry.
Napastnicy graja blisko siebie - wspieraja się i uzupełniają. Ich głównym zadaniem jest zbieranie długich piłek zastawianie sie i odgrywanie ich na strzał, albo drugiemu napastnikowi, albo wbiegającym Pomocnikom. Preferowany jest jeden wysoki i jeden szybki napastnik.

PS2 i nie zwracajcie uwagi an umieszczenie Piłkarzy na pozycjach - jest tylko orientacyjne - kierowałem się bardziej specyfiką gry piłkarzy niż ich umiejętnościami - i tak uważam że Wisła nie ma wykonawców do takiej taktyki...

Kris Dee 15.07.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzsmi11 (Post 1127373)
Błagam, nie porównujmy Xabiego Alonso czy Busqetsa do Sobola czy Wilka! Nie wiem czy to był żart z Twojej strony? System nie gra! Grają ludzie! I tak nawet w teoretycznym ustawieniu z 2 def pomocnikami nic nie stoi na przeszkodzie aby brali oni na siebie odpowiedzialność za kreowanie akcjo ofensywnych lub chociaż podłączania się do przodu. Sobol i Wilk grają na alibi, piłka do najbliższego i nara taka jest ich filozofia. Zero pomysłowości i własnej inwencji w poczynania ofensywne zespołu. Takim zachowaniem naprawdę nie będzie nam łatwiej.

Na prawdę nie rozumiesz o co chodzi?
100x lepsze drużyny od Wisły, naszpikowane graczami ofensywnymi bardzo często grają dwójką defensywnych pomocników a wy chcecie żeby Wisła grała na hurrra!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez art (Post 1127333)
Ale w kolejkach 23,24 graliśmy bez napastnika jeśli dobrze pamiętam, wiec też nie za bardzo można to porównać z pozostałymi trzema meczami. Zresztą mecz meczowi nie równy.

z powodu braku napastnika straciliśmy 5 bramek?

Michal_1990 15.07.2011 21:07

Tak, klasowe drużyny grają dwójką defensywnych pomocników, ale ci defensywni pomocnicy potrafią rozgrywać i strzelać gole, jak Sahin w Borussii (6 goli, 8 asyst), Xabi Alonso (2 sezony - 12 asyst, 3 gole). Nikt nie wymaga od Sobola i Wilka takich wyników, ale zdarzają się mecze, gdzie brak ich walorów ofensywnych jest wyjątkowo widoczny. Np. mecz ze Śląskiem, Górnikiem. Wiem, tam nie grał Wilk, tylko Jirsak. Brakuje piłkarza, który wspomagałby Sobola w odbiorze,gdy bronimy i wspierać w ofensywie Meliksona czy Ilieva. Takim piłkarzem miał być Sivakov, nie wyszło, Jirsak ma wahania formy. Zobaczymy co pokaże Nunez.

krzsmi11 15.07.2011 21:12

To raczej Ty nie rozumiesz o co chodzi. Kolega wyżej dobrze napisał, może bardziej jasno dla Ciebie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_1990 (Post 1127492)
Tak, klasowe drużyny grają dwójką defensywnych pomocników, ale ci defensywni pomocnicy potrafią rozgrywać i strzelać gole, jak Sahin w Borussii (6 goli, 8 asyst), Xabi Alonso (2 sezony - 12 asyst, 3 gole). Nikt nie wymaga od Sobola i Wilka takich wyników, ale zdarzają się mecze, gdzie brak ich walorów ofensywnych jest wyjątkowo widoczny.

Jak dla mnie możemy na papierze grać nawet 4 def pomocników byleby wykazywali sporo ochoty do gry i nie ograniczali się tylko do podań do najbliższego lub do tyłu.

Kris Dee 15.07.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1127457)
Jakby już bawić sie w egzotyczne taktyki to kiedyś sam długo zastanawiałem sie and płynnym ustawieniem

5-3-2 ~ 3-5-2 z baaardzo ofensywnymi bocznymi obrońcami grajacymi niemal bez przerwy z przodu
3jka pomocników w konfiguracji

ŚPO - ŚPO
----ŚPD----

Tylko że oczywioście nie ma sensu próbować tego na Wiśle - nie teraz ...

PS. Moja taktyka w przełożeniu na dzisiejszą Wisłę

---------Genkov------Małecki-------------
---------Melikson------Boguski------------
------------------Jirsak-------------------
Nunez------------------------------Kirm ?
----Bunoza - Chavez - Jovanovic----
-----------------Pareiko------------------

To taktyka bardzo elastyczna w obrone zawsze jest co najmniej 3 obrońców a maxymalnie 6, w Ataku natomiast zawsze jest 4 piłkarzy, a moze być nawet 6/7.
Do gry taką taktyką trzeba jednak specyficznych piłkarzy -
Najwazniejsza role w zespole maja Cofnięci Skrzydłowi - muszą to być piłkarze bardzo wytrzymali bo ich zadaniem jest bieganie cały mecz z obrony do pomocy.
Kolejną kluczową postacia tej druzyny jest Środkowy Pomocnik Defensywny - według tej taktyki to na nim spoczywa ciężar kontroli tępa akcji i rozgrywania piłki (tak właśnie stąd Jirsak),
na pozycjach ofensywnych pomocników muszą występowac gracze niezykle ruchliwi i dobrze dryblujący - są to de facto wolne elektrony piłkarze którzy graja zarówno role dodatkowych skrzydłowych, napastników i środkowych pomocników - Melikoson i Boguski to idealni kandydaci do takiej gry.
Napastnicy graja blisko siebie - wspieraja się i uzupełniają. Ich głównym zadaniem jest zbieranie długich piłek zastawianie sie i odgrywanie ich na strzał, albo drugiemu napastnikowi, albo wbiegającym Pomocnikom. Preferowany jest jeden wysoki i jeden szybki napastnik.

PS2 i nie zwracajcie uwagi an umieszczenie Piłkarzy na pozycjach - jest tylko orientacyjne - kierowałem się bardziej specyfiką gry piłkarzy niż ich umiejętnościami - i tak uważam że Wisła nie ma wykonawców do takiej taktyki...

Podoba mi się to egzotyczne ustawienie w stylu południowo amerykańskich drużyn.

Ja proponowałem coś podobnego w tym temacie, parę miesięcy temu.
Ustawienie reprezentacji Chile, jakby nie było rewelacji ostatnich MŚ.
3-3-1-3
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzsmi11 (Post 1127498)
Jak dla mnie możemy na papierze grać nawet 4 def pomocników byleby wykazywali sporo ochoty do gry i nie ograniczali się tylko do podań do najbliższego lub do tyłu.

Czyli co? Jak nie wykazują ochoty to trzeba ich zmienić na ofensywnych i pieprzyć grę obronną?
Tutaj trzeba szukać nowego pomocnika defensywnego który byłby tak samo dobry w defensywie a jednocześnie potrafiłby przytrzymać piłkę i rozegrać od tyłu.
Może ten Nunez się sprawdzi bo jeżeli grał też na lewej obronie to powinien mieć w miarę dobry odbiór.
Jest jeszcze Diaz który jak dla mnie to grał dużo lepiej w środku pomocy niż na lewej obronie.

Ja nie twierdze że muszą koniecznie grać Sobol z Wilkiem, tym bardziej że w Rydze wyglądali jakby byli bez formy.
Upieram się tylko na ustawienie z czterema obrońcami i dwoma defensywnymi pomocnikami.

Titto 15.07.2011 21:31

Ja rozumiem ofensywny styl gry, ale tak bez bramkarza? :shock:

TymonPRO 15.07.2011 21:34

Ja bym tak to ustawił,ewentualnie zmieniłbym na bardziej defensywnie


http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

IncognitoTSW 15.07.2011 21:38

A kto by w tym ustawieniu odbierał piłkę? Sam Sobolewski? ;]

TymonPRO 15.07.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1127513)
A kto by w tym ustawieniu odbierał piłkę? Sam Sobolewski? ;]

Ja uznaje że cały zespól walczy o odebranie piłki:)

Chciałem gdzieś umieścić Gargułę do rozgrywania piłki ale nie mogę znaleźć dla niego miejsca bo ktoś musiałby wylecieć


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl