![]() |
Cytat:
Ale czego więcej wymagać od kogoś, kto od początku swojej "kariery" był kapusiem i s-synem posyłającym swoich rodaków na śmierć? Zastanawiam się, jeżeli mają się tu wypowiadać bez sensu rozmaici kretyni, to czy nie lepiej po prostu zapomnieć? Krzywd i tak nie naprawimy, sprawiedliwości bez choćby wyroku nie będzie. Jest sens rozdrapywać rany wiedząc, że sprawcy i tak będą pluli na nas z góry? Ja już jakiś czas temu położyłem lagę na ten kraj i to społeczeństwo. |
Smutne to, że po tylu latach cytaty świetnie pasują:
"(...)Gdy myślę o dziejach tak oryginalnych naszego państwa, naszego narodu, gdy myślą się przenoszę do dawnych czasów, gdy Polska z map świata, jako państwo polityczne, wymazana była, widzę historię wielką mistrzynię życia, jak cicho stąpa, zbiera swoje prawdy, zbiera wszystkie grozy świata, wszystkie jego radości. Myślę, że gdy przechodzi ona tak, jak ongi przed upadkiem Rzeczypospolitej, tak i teraz, i po naszej ziemi, po naszych osadach, tak samo cicho, patrząc na ludzi, zbierając wszystkie mądrości i wszystką głupotę, to sądzę, że nieraz wiele musi prawd przepuszczać, i tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając Człowieka(...)."; "(...)Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium(...)"; "Naród wspaniały, tylko ludzie k....y" Gdyby ktoś nie poznał czyjego autorstwa - Józef Piłsudski - pierwszy Marszałek Polski, mąż stanu, Naczelnik Państwa i premier Polski. |
Cytat:
Oczywiście wszystkie pisaniny po internecie nie zmienią braku czegoś podstawowego: wiedzy, kultury i tradycji wyniesionej z domu. Pani w szkole na ogół powie to co jej dana opcja każe, pan z okienka mówi to co mu niemiecki czy inny właściciel każe, ale Rodzic powinien wiedzieć gdzie żyje i jaka historia miała wpływ na to miejsce i ten czas w jakich się teraz znajdujemy. |
Cytat:
Zarzucacie gościowi ze czerpie wiedze z Wyborczej czy tam ze złych artykułów, i to jest koronny argument. Mowicie zeby poszukał informacji w internecie czy ksiązkach, czy moze jeszcze artykułach innych gazet - a kto powiedział, że to co tam wyczyta będzie prawdą? Na takie argumenty mozna odpowiedziec w ten sam sposob - poczytaj co innego to sie dowiesz. Sam fakt podawania internetu jako wiarygodnego źródła dyskwalifikuje dla mnie pomysłodawce - w internecie spokojnie moge znalezc dowód ze 2+2 jest 5. Tylko co z tego. Oczywiscie - trzeba wiedziec gdzie czytac - ale zawsze mozna powiedziec, ze to nie jest wiarygodne. Dlatego uwazam, ze wiedze czerpać trzeba ze wszystkich mozliwych źródeł, jak najpełniejszą, i wyrabiać sobie na tej podstawie własną opinie. A nie non stop mówic o jedynych słusznych źródłach , a inne z góry dyskwalifikować. Jak piszesz o dokumentach to dawaj te dokumenty, scharakteryzuj, pokaz ze masz racje, bo w taki sposob prowadząc każdą dyskusje do niczego sie nie dojdzie: A: Było tak! B: Było inaczej! A: Wlasnie ze tak, bo " X " tak twierdzi B: Własnie ze inaczej, bo " Y " tak twierdzi A: są dokumenty! B: są dokumenty! i tak dalej.. genialna dyskusja. W ogóle tez nie widze sensu do takiego tematu na tego typu forum - środowisko kibicowskie jest mocno prawicowe, zamienia się to w kółko wzajemnej adoracji, jak ktos ma inne zdanie to odrazu pojawiają sie komentarze " zamknąc temat bo takich tu bedzie wiecej". Pogratulować umiejetnosci dyskutowania na poziomie. Sam sie nie wypowiadam co do swojego zdania, powiem tyle - historie bardzo lubie i bardzo się nią interesuje, na studia historyczne nie poszedlem tylko dlatego, ze dostalem sie na inny, lepszy wg mnie kierunek (chociaz z nią związany w pewien sposób), uwazam, że kazdy człowiek historie swojego kraju powinien znac, miec na ten temat opinie itd. Ale te wszystkie przepychanki nt. stanu wojennego, Wałęsy, Wyborczej itp zwyczajnie mnie męczą , i mam to własciwie gdzieś. Ciężko to przychodzi, ale moge powiedziec, ze mało mnie to interesuje, żyje tu i teraz. Sam nie lubie takiego zobojętnienia społeczenstwa, ale co za duzo to niezdrowo. W Polsce to takie hobby, ciągłe kłotnie co do najświeższej historii. Dla sporej grupy osób przeszłość całkowicie przysłania przyszłość. Zdecydowanie najbardziej podoba mi sie to co zrobili Czesi , spalili wszystkie komunistyczne archiwa zaraz po komunie, i nie mają takiego problemu. Szkoda ze u nas to nie nastąpiło. |
Zapomniałeś dodać że Czesi najpierw raz a dobrze usunęli z życia publicznego wszelkich komuchów a potem spalili archiwa.
U nas się robiło na odwrót. Najpierw spalili akta a potem czerwona padlina rozsiadła się po całym kraju. |
Cytat:
Naszym krajem nie jest Polska. Naszym krajem jest świat. |
Nie wiem czemu, ale dostaję kur.wi.cy jak czytam posty użytkowników typu michu-k czy też pirat.z.karaibów (no ten to akurat na szczeście ma chyba bana). Żadnych konkretów, krótkie hasła, zupełnie nietrafione i żałosne ironie, śmieszne próby bycia "gwiazdą" forum. Przeglądnałem trzy strony tego tematu i mimo nawoływań innych użytkowników, wszystkie posty michu-k są nasycone zjadliwą i debilną ironią, która nic nie wnosi do tematu. Tak, jakby w dzieciństwie chłopak był bity i teraz przez neta próbuje wyładować tłumioną przez lata agresję.
Nie rozumiem jakim trzeba byc ogarniczonym człowiekiem, aby popierać gen. jeruzelskiego i jemu podobnych gnojków. Jakby wasi starsi dostali po głowach od je**nych komuchów to byście inaczej szczekali. |
Wiesz, że w 50% postów zamieszczonych w tym temacie można śmiało znaleźć wiele rzeczy podchodzących pod paragrafy?
W necie anonimowym się nie jest. A co do mnie- nie mam na celu bycia gwiazdą forum, bo to tylko net. W dzieciństwie też bity nie byłem. Ty za to musiałeś konkretnie dostawać :-) |
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=16KoUgNjJTw |
|
Nie wiem czy było, ale... http://wiadomosci.wp.pl/kat,90354,ti...osc_video.html
I przy okazji wkleję garść linków z FanŚląska, które zebrał jeden z forumowiczów z Lechii: http://www.fanslask.pl/2010/12/08/%E...inac%E2%80%9D/ http://www.fanslask.pl/2010/12/09/wladcy-podziemia/ http://www.fanslask.pl/2010/12/10/%E...nie-zdradzili/ http://www.fanslask.pl/2010/12/12/historia-kibica/ |
JARUZELSKI.
Przykład karierowicza który powinien być skazany na karę śmierci. Nie sprzeczajcie się na jego temat ze swoimi rówieśnikami. Spytajcie się obrońców "Spawacza"kim byli ich rodzice,chodzi o stanowiska w PRL-u itd. Są wśród nas byli sadystyczni milicjanci,prokuratorzy,UB-ecja,sługusy systemu,dziennikarze sprzedajni... Mają już swoje dzieci,wnuki,prawnuki... Ten starszy Pan karmiący gołębie i wyglądający bardzo sympatycznie wyrywał paznokcie wrogom systemu w więzieniu na ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Bicie,poniżanie,zabijanie. Warszawskie Powstanie wybuchło właśnie dlatego żeby takich sukinsynów nie dopuścić do przejęcia Warszawy. Zdobyli Pragę i patrzyli jak krwawi miasto a potem wzięli co swoje Rosjanie i Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji. Wojna się zakończyła ale walka trwała,niewielkie oddziały próbowały wzniecić powstanie zbrojne przeciw Rosjanom i zdrajcom ale społeczeństwo było zmęczone wojną,chciało spokoju a nowa władza bez problemu przejmowała wszystko. Rozpoczynając rozmowę na tak drażliwy temat,dowiedz się z kim rozmawiasz. Dzisiaj wszyscy są niewinni. Rok 1989,to wówczas trzeba było zrobić porządek. Życzę wam wszystkiego dobrego w Nowym 2011 Roku. Kibic Legii Warszawa PS A Jaruzelski mieszka niedaleko od mojego bloku,jakieś 1200 metrów. Dzisiaj o północy spotkanie pod jego willą...jak co roku. |
w 100% podpisuję się pod tym co napisał Krzysiek
|
Dla mnie jako dzieciaka który miał 3 lata wydarzenia te mimo szczeniackiego wieku zostały wystarczająco zapamiętane. Oddziały ZOMO gazujące i pałujące w okolicach os. Kazimierzowskiego zaraz po mszy w Arce...innym razem w okolicach ronda koło D.H. "Wanda". Obraz ten pozostał do dnia dzisiejszego, ale nic nie przebije momentu kiedy UBecja wpadła do mieszkania i aresztowała mi ojca...
Tego typu sytuacje ominęły pewnie tych forumowiczów, których rodzice są wdzięczni (o kur...!) Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego. Zapewne nie odczuli ciężkiego życia w tych czasach, krótko mówiąc - jak to się mówi - w dupie byli i gówno wiedzą. Tym, którzy dopiero weszli przeglądać ten temat polecam przeczytać post #28 zulsa. Bardzo dobrze opisane w pigułce "jak to było"...natomiast .......enie o stanie wojennym jako o uchronieniu przed wejsciem ruskich można sobie odpuścić. Pozdrawiam |
Cytat:
|
Naród Polski - Naród uciemiężony.
|
nie wiem czy ktoś już to napisał,jeżeli tak to wybaczcie.wprowadzenie stanu wojennego było niezgodne z ówczesną konstytucją.skoro tak to bez względu na to jak ktoś ocenia sam stan wojenny (teza o wejściu ruskich coraz mniej się broni) pan generał powinien byc osądzony czy to przez sąd czy też trybunał stanu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Wszyscy lamentujecie jak było źle i co byście nie zrobili z Generałem jakbyście go spotkali. No to do roboty, albo dymać intercity do wawy i obrzućcie dom Jaruzelskiego jajami,albo dymaj na Mosiężniczą 2 i działaj. |
Cytat:
|
Cytat:
Mniejsza z tym. Nie chce mi się już polemizować, pozostaje się cieszyć że żyjemy w czasach gdzie każdy może mieć swoje zdanie...i ten mądry i ten głupszy i nikt nas za to nie będzie lał po mordzie na przesłuchaniu |
Cytat:
Myśle że nie tylko ja mam takie zdanie. |
Widzę, że temat ciągnięcie dalej i co rusz ktoś popisuje się niebywałą znajomością polszczyzny.
Tak naprawdę nie wiem czego dotyczy ten spór, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania: 1. Czy potępiamy wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku? 2. Czy potępiamy działalność Jaruzelskiego w tamtym okresie? 3. Czy osoby, które dopuszczały się zbrodni na na obywatelach PRL powinny ponieść za to odpowiedzialność? Jeśli odpowiedź jest 3x TAK to nie mam więcej pytań. Koniec. Kropka. |
Cytat:
|
Cytat:
Czesi oczyscili swoja polityke i wszystkie urzedy z ludzi powiazanych z bylym systemem, u nas tego nie zrobiono. Po tym co i w jakim kontekscie napisales widac jak bardzo sie ta historia interesujesz. PRzeszlosc nie przeslania nikomu przyszlosci, sa tylko ludzie do ktorych ty sie chyba tez zaliczasz ktorzy chca aby przeszlosci nie bylo. Proponuje zrobic eksperyment, idz zabic pierwszego spotkanego czlowieka po czym przed sadem powiedz ze jest glupi, tepy i ma wszy bo przeszlosc przeslania mu terazniejszosc a ciebie obchoidzi tylko tu i teraz. Ludzie gineli bo jakis s....ysyn kurczowo trzymal sie wladzy a ty teraz masz czelnosc nawolywac do zapomnienia? Idz sie przewietrzyc lepiej. Cytat:
Wracajac do sprawy sadowej. Gdybys mial minimum wiedzy to bys wiedzial ze sprawa juz byla, a sadzic czlowieka drugi raz za to samo nie mozna. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
polecam |
Cytat:
Doszedłem więc do punktu w którym stwierdziłem, że: a) nie mamy podstaw aby zbudować normalny ustrój b) lepiej być gdzie indziej, jak to wszystko w końcu .......nie. Wybaczcie dosadny język. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl