Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   13 grudnia roku pamiętnego...teleranka nie było. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7797)

wolfy 12.12.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1024221)
Dodam tylko jeszcze jeden aspekt. Mało poruszany. Generał po wprowadzeniu stanu wojennego miał pełnie władzy. Zarówno wobec społeczeństwa i wierchuszki partyjnej. Jak i pewną niezależność moskiewskich mocodawców. Pomijając wszystko inne koncertowo sp.. gospodarkę. Wprowadzenie stanu wyjątkowego to idealny moment do przeprowadzenia chociażby ograniczonych reform gospodarczych. Każdy od profesora do ciecia wiedział już wtedy, że gospodarka socjalistyczna jest niewydolna. Dziesięć lat generała to dziesięć lat ogromnej zapaści gospodarczej.

Nie zrobił tego, bo nie chciał.
Jemu nie chodziło bowiem o Polskę, chodziło mu o komunizm i wypełnianie woli radzieckich towarzyszy.

Za to zaniechanie płacimy wszyscy do teraz, także Ci, którzy urodzili się w Polsce postkomunistycznej i wydaje im się, że stan wojenny to odległą przeszłość nie mająca nic wspólnego z obecną sytuacją.

Gdzieś tu wypłynął wątek Pinocheta. Nie mam zamiaru zaczynać offtopa, ani tym bardziej wybielać jednego tyrana kosztem drugiego. Jest jednak różnica: Pinochet uratował gospodarkę swojego kraju, podczas gdy Jaruzelski pogłębił patologie. Nie zrobił choćby tego niezbędnego minimum, które mógł.

Ale czego więcej wymagać od kogoś, kto od początku swojej "kariery" był kapusiem i s-synem posyłającym swoich rodaków na śmierć?

Zastanawiam się, jeżeli mają się tu wypowiadać bez sensu rozmaici kretyni, to czy nie lepiej po prostu zapomnieć? Krzywd i tak nie naprawimy, sprawiedliwości bez choćby wyroku nie będzie. Jest sens rozdrapywać rany wiedząc, że sprawcy i tak będą pluli na nas z góry?
Ja już jakiś czas temu położyłem lagę na ten kraj i to społeczeństwo.

Układanki'88 12.12.2010 14:17

Smutne to, że po tylu latach cytaty świetnie pasują:
"(...)Gdy myślę o dziejach tak oryginalnych naszego państwa, naszego narodu, gdy myślą się przenoszę do dawnych czasów, gdy Polska z map świata, jako państwo polityczne, wymazana była, widzę historię wielką mistrzynię życia, jak cicho stąpa, zbiera swoje prawdy, zbiera wszystkie grozy świata, wszystkie jego radości. Myślę, że gdy przechodzi ona tak, jak ongi przed upadkiem Rzeczypospolitej, tak i teraz, i po naszej ziemi, po naszych osadach, tak samo cicho, patrząc na ludzi, zbierając wszystkie mądrości i wszystką głupotę, to sądzę, że nieraz wiele musi prawd przepuszczać, i tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając Człowieka(...).";
"(...)Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium(...)";
"Naród wspaniały, tylko ludzie k....y"
Gdyby ktoś nie poznał czyjego autorstwa - Józef Piłsudski - pierwszy Marszałek Polski, mąż stanu, Naczelnik Państwa i premier Polski.

Manson33 12.12.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1024508)
Ja już jakiś czas temu położyłem lagę na ten kraj i to społeczeństwo.

To najprostsza metoda w myśl zasady: "bić to chcą wszyscy ale wychować nie ma komu".

Oczywiście wszystkie pisaniny po internecie nie zmienią braku czegoś podstawowego:
wiedzy, kultury i tradycji wyniesionej z domu.
Pani w szkole na ogół powie to co jej dana opcja każe,
pan z okienka mówi to co mu niemiecki czy inny właściciel każe,
ale Rodzic powinien wiedzieć gdzie żyje i jaka historia miała wpływ na to miejsce
i ten czas w jakich się teraz znajdujemy.

Fuks 12.12.2010 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 1024247)
Człowieku, nie pisz jak ignorant, co widzi tylko Wyborczą i listy Jaruzelskiego. Są dokumenty, które jednoznacznie wskazują, że Towarzysz sam prosił Moskwę o pomoc zbrojną, polityczną i inną!

Strasznie mnie to śmieszy , takie posty w stylu " Wyborcza kłamie, są dokumenty!". Co chwila wam sie ta Wyborcza pojawia, jeden typ wyskoczył nawet z tekstem , ze Michnik jest jej włascicielem :D

Zarzucacie gościowi ze czerpie wiedze z Wyborczej czy tam ze złych artykułów, i to jest koronny argument. Mowicie zeby poszukał informacji w internecie czy ksiązkach, czy moze jeszcze artykułach innych gazet - a kto powiedział, że to co tam wyczyta będzie prawdą? Na takie argumenty mozna odpowiedziec w ten sam sposob - poczytaj co innego to sie dowiesz. Sam fakt podawania internetu jako wiarygodnego źródła dyskwalifikuje dla mnie pomysłodawce - w internecie spokojnie moge znalezc dowód ze 2+2 jest 5. Tylko co z tego. Oczywiscie - trzeba wiedziec gdzie czytac - ale zawsze mozna powiedziec, ze to nie jest wiarygodne. Dlatego uwazam, ze wiedze czerpać trzeba ze wszystkich mozliwych źródeł, jak najpełniejszą, i wyrabiać sobie na tej podstawie własną opinie. A nie non stop mówic o jedynych słusznych źródłach , a inne z góry dyskwalifikować.

Jak piszesz o dokumentach to dawaj te dokumenty, scharakteryzuj, pokaz ze masz racje, bo w taki sposob prowadząc każdą dyskusje do niczego sie nie dojdzie:

A: Było tak!
B: Było inaczej!
A: Wlasnie ze tak, bo " X " tak twierdzi
B: Własnie ze inaczej, bo " Y " tak twierdzi
A: są dokumenty!
B: są dokumenty!


i tak dalej.. genialna dyskusja.

W ogóle tez nie widze sensu do takiego tematu na tego typu forum - środowisko kibicowskie jest mocno prawicowe, zamienia się to w kółko wzajemnej adoracji, jak ktos ma inne zdanie to odrazu pojawiają sie komentarze " zamknąc temat bo takich tu bedzie wiecej". Pogratulować umiejetnosci dyskutowania na poziomie.


Sam sie nie wypowiadam co do swojego zdania, powiem tyle - historie bardzo lubie i bardzo się nią interesuje, na studia historyczne nie poszedlem tylko dlatego, ze dostalem sie na inny, lepszy wg mnie kierunek (chociaz z nią związany w pewien sposób), uwazam, że kazdy człowiek historie swojego kraju powinien znac, miec na ten temat opinie itd. Ale te wszystkie przepychanki nt. stanu wojennego, Wałęsy, Wyborczej itp zwyczajnie mnie męczą , i mam to własciwie gdzieś. Ciężko to przychodzi, ale moge powiedziec, ze mało mnie to interesuje, żyje tu i teraz. Sam nie lubie takiego zobojętnienia społeczenstwa, ale co za duzo to niezdrowo. W Polsce to takie hobby, ciągłe kłotnie co do najświeższej historii. Dla sporej grupy osób przeszłość całkowicie przysłania przyszłość. Zdecydowanie najbardziej podoba mi sie to co zrobili Czesi , spalili wszystkie komunistyczne archiwa zaraz po komunie, i nie mają takiego problemu. Szkoda ze u nas to nie nastąpiło.

Kocur 12.12.2010 15:19

Zapomniałeś dodać że Czesi najpierw raz a dobrze usunęli z życia publicznego wszelkich komuchów a potem spalili archiwa.

U nas się robiło na odwrót. Najpierw spalili akta a potem czerwona padlina rozsiadła się po całym kraju.

michu-k 12.12.2010 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1024508)
Ja już jakiś czas temu położyłem lagę na ten kraj i to społeczeństwo.

Esencja tego tematu.

Naszym krajem nie jest Polska. Naszym krajem jest świat.

Kris54 12.12.2010 15:42

Nie wiem czemu, ale dostaję kur.wi.cy jak czytam posty użytkowników typu michu-k czy też pirat.z.karaibów (no ten to akurat na szczeście ma chyba bana). Żadnych konkretów, krótkie hasła, zupełnie nietrafione i żałosne ironie, śmieszne próby bycia "gwiazdą" forum. Przeglądnałem trzy strony tego tematu i mimo nawoływań innych użytkowników, wszystkie posty michu-k są nasycone zjadliwą i debilną ironią, która nic nie wnosi do tematu. Tak, jakby w dzieciństwie chłopak był bity i teraz przez neta próbuje wyładować tłumioną przez lata agresję.

Nie rozumiem jakim trzeba byc ogarniczonym człowiekiem, aby popierać gen. jeruzelskiego i jemu podobnych gnojków. Jakby wasi starsi dostali po głowach od je**nych komuchów to byście inaczej szczekali.

michu-k 12.12.2010 15:46

Wiesz, że w 50% postów zamieszczonych w tym temacie można śmiało znaleźć wiele rzeczy podchodzących pod paragrafy?

W necie anonimowym się nie jest.

A co do mnie- nie mam na celu bycia gwiazdą forum, bo to tylko net. W dzieciństwie też bity nie byłem. Ty za to musiałeś konkretnie dostawać :-)

Elefant 12.12.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1024508)
Ja już jakiś czas temu położyłem lagę na ten kraj i to społeczeństwo.

Polecałbym raczej taką filozofię:

http://www.youtube.com/watch?v=16KoUgNjJTw

nbp 12.12.2010 16:12

http://www.youtube.com/watch?v=HryVA...eature=related

Incognito 12.12.2010 16:19

Nie wiem czy było, ale... http://wiadomosci.wp.pl/kat,90354,ti...osc_video.html

I przy okazji wkleję garść linków z FanŚląska, które zebrał jeden z forumowiczów z Lechii:

http://www.fanslask.pl/2010/12/08/%E...inac%E2%80%9D/
http://www.fanslask.pl/2010/12/09/wladcy-podziemia/
http://www.fanslask.pl/2010/12/10/%E...nie-zdradzili/
http://www.fanslask.pl/2010/12/12/historia-kibica/

Krzysiek Grabski 12.12.2010 16:57

JARUZELSKI.

Przykład karierowicza który powinien być skazany na karę śmierci.

Nie sprzeczajcie się na jego temat ze swoimi rówieśnikami.

Spytajcie się obrońców "Spawacza"kim byli ich rodzice,chodzi o stanowiska w PRL-u itd.

Są wśród nas byli sadystyczni milicjanci,prokuratorzy,UB-ecja,sługusy systemu,dziennikarze sprzedajni...

Mają już swoje dzieci,wnuki,prawnuki...

Ten starszy Pan karmiący gołębie i wyglądający bardzo sympatycznie wyrywał paznokcie wrogom systemu w więzieniu na ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

Bicie,poniżanie,zabijanie.
Warszawskie Powstanie wybuchło właśnie dlatego żeby takich sukinsynów nie dopuścić do przejęcia Warszawy.
Zdobyli Pragę i patrzyli jak krwawi miasto a potem wzięli co swoje Rosjanie i Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji.

Wojna się zakończyła ale walka trwała,niewielkie oddziały próbowały wzniecić powstanie zbrojne przeciw Rosjanom i zdrajcom ale społeczeństwo było zmęczone wojną,chciało spokoju a nowa władza bez problemu przejmowała wszystko.

Rozpoczynając rozmowę na tak drażliwy temat,dowiedz się z kim rozmawiasz.
Dzisiaj wszyscy są niewinni.
Rok 1989,to wówczas trzeba było zrobić porządek.

Życzę wam wszystkiego dobrego w Nowym 2011 Roku.

Kibic Legii Warszawa


PS
A Jaruzelski mieszka niedaleko od mojego bloku,jakieś 1200 metrów.
Dzisiaj o północy spotkanie pod jego willą...jak co roku.

Piotrek87 12.12.2010 17:29

w 100% podpisuję się pod tym co napisał Krzysiek

bohun 12.12.2010 17:33

Dla mnie jako dzieciaka który miał 3 lata wydarzenia te mimo szczeniackiego wieku zostały wystarczająco zapamiętane. Oddziały ZOMO gazujące i pałujące w okolicach os. Kazimierzowskiego zaraz po mszy w Arce...innym razem w okolicach ronda koło D.H. "Wanda". Obraz ten pozostał do dnia dzisiejszego, ale nic nie przebije momentu kiedy UBecja wpadła do mieszkania i aresztowała mi ojca...
Tego typu sytuacje ominęły pewnie tych forumowiczów, których rodzice są wdzięczni (o kur...!) Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego. Zapewne nie odczuli ciężkiego życia w tych czasach, krótko mówiąc - jak to się mówi - w dupie byli i gówno wiedzą.

Tym, którzy dopiero weszli przeglądać ten temat polecam przeczytać post #28 zulsa. Bardzo dobrze opisane w pigułce "jak to było"...natomiast .......enie o stanie wojennym jako o uchronieniu przed wejsciem ruskich można sobie odpuścić.

Pozdrawiam

nbp 12.12.2010 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bohun (Post 1024581)
Tego typu sytuacje ominęły pewnie tych forumowiczów, których rodzice są wdzięczni (o kur...!) Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego. Zapewne nie odczuli ciężkiego życia w tych czasach, krótko mówiąc - jak to się mówi - w dupie byli i gówno wiedzą.

Tym, którzy dopiero weszli przeglądać ten temat polecam przeczytać post #28 zulsa. Bardzo dobrze opisane w pigułce "jak to było"...natomiast .......enie o stanie wojennym jako o uchronieniu przed wejsciem ruskich można sobie odpuścić.

Pozdrawiam

jeśli pijesz do mnie, to wyobraź sobie, że mój ojciec z bratem był w Solidarności. Zapierdalał z ulotkami po osiedlu jak Wasi ojcowie. A czym się zajmował ? Pracował w wodociągach, potem jako kelner czy na budowie. Więc nie mów, że byli w dupie i gówno wiedzą. Bo to że nie mają takich klapek na oczach jak Ty, to nie znaczy, że nie odczuli ciężkiego życia w PRL-u.

michu-k 12.12.2010 17:51

Naród Polski - Naród uciemiężony.

picasso 12.12.2010 18:03

nie wiem czy ktoś już to napisał,jeżeli tak to wybaczcie.wprowadzenie stanu wojennego było niezgodne z ówczesną konstytucją.skoro tak to bez względu na to jak ktoś ocenia sam stan wojenny (teza o wejściu ruskich coraz mniej się broni) pan generał powinien byc osądzony czy to przez sąd czy też trybunał stanu.

grzechu1991 12.12.2010 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1024588)
Naród Polski - Naród uciemiężony.

Człowieku, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to się nie odzywaj, a nie rzucaj jakiś haseł wyjętych rodem z "Dziadów" i nie mających nic wspólnego z tematem... Wsiadaj w pociąg jedź pod dom Jaruzela i mu podziękuj. Kto tego wytrzeszczonego starucha traktuje jako bohatera narodowego jest po prostu chory psychicznie. Ludzi lali na ulicach, wyciągali z domu, przejeżdzali, a Wy dziękujecie tym gnojkom za stan wojenny brawo!.

nbp 12.12.2010 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024590)
nie wiem czy ktoś już to napisał,jeżeli tak to wybaczcie.wprowadzenie stanu wojennego było niezgodne z ówczesną konstytucją.skoro tak to bez względu na to jak ktoś ocenia sam stan wojenny (teza o wejściu ruskich coraz mniej się broni) pan generał powinien byc osądzony czy to przez sąd czy też trybunał stanu.

to ubieraj ku*rwa sofixy, weź dowód osobisty i dymaj do prokuratury i złóż wniosek na Jaruzelskiego.
Wszyscy lamentujecie jak było źle i co byście nie zrobili z Generałem jakbyście go spotkali. No to do roboty, albo dymać intercity do wawy i obrzućcie dom Jaruzelskiego jajami,albo dymaj na Mosiężniczą 2 i działaj.

picasso 12.12.2010 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1024594)
to ubieraj ku*rwa sofixy, weź dowód osobisty i dymaj do prokuratury i złóż wniosek na Jaruzelskiego.
Wszyscy lamentujecie jak było źle i co byście nie zrobili z Generałem jakbyście go spotkali. No to do roboty, albo dymać intercity do wawy i obrzućcie dom Jaruzelskiego jajami,albo dymaj na Mosiężniczą 2 i działaj.

czy Twoje inwektywy spowodowały,że stan wojenny stał się zgodny z prawem?bronisz faceta który łamie prawo?to może obroń tych co Popiełuszkę zamordowali.

bohun 12.12.2010 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1024586)
jeśli pijesz do mnie, to wyobraź sobie, że mój ojciec z bratem był w Solidarności. Zapierdalał z ulotkami po osiedlu jak Wasi ojcowie. A czym się zajmował ? Pracował w wodociągach, potem jako kelner czy na budowie. Więc nie mów, że byli w dupie i gówno wiedzą. Bo to że nie mają takich klapek na oczach jak Ty, to nie znaczy, że nie odczuli ciężkiego życia w PRL-u.

W takim razie może wyrwałeś coś z kontekstu jeżeli chodzi o ich wdzięczność dla Pana Generała skoro dla Twojej rodziny były to takie piekielnie ciężkie czasy...

Mniejsza z tym. Nie chce mi się już polemizować, pozostaje się cieszyć że żyjemy w czasach gdzie każdy może mieć swoje zdanie...i ten mądry i ten głupszy i nikt nas za to nie będzie lał po mordzie na przesłuchaniu

Lukasyno 12.12.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1024555)
W necie anonimowym się nie jest

Akurat w twoim przypadku ze szczęsciem dla ciebie jesteś anonimowy, dlaczego to się chyba domyślasz...
Myśle że nie tylko ja mam takie zdanie.

emj10 12.12.2010 18:43

Widzę, że temat ciągnięcie dalej i co rusz ktoś popisuje się niebywałą znajomością polszczyzny.

Tak naprawdę nie wiem czego dotyczy ten spór, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania:
1. Czy potępiamy wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku?
2. Czy potępiamy działalność Jaruzelskiego w tamtym okresie?
3. Czy osoby, które dopuszczały się zbrodni na na obywatelach PRL powinny ponieść za to odpowiedzialność?

Jeśli odpowiedź jest 3x TAK to nie mam więcej pytań.
Koniec. Kropka.

picasso 12.12.2010 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1024605)
Widzę, że temat ciągnięcie dalej i co rusz ktoś popisuje się niebywałą znajomością polszczyzny.

Tak naprawdę nie wiem czego dotyczy ten spór, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na 3 proste pytania:
1. Czy potępiamy wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku?
2. Czy potępiamy działalność Jaruzelskiego w tamtym okresie?
3. Czy osoby, które dopuszczały się zbrodni na na obywatelach PRL powinny ponieść za to odpowiedzialność?

Jeśli odpowiedź jest 3x TAK to nie mam więcej pytań.
Koniec. Kropka.

3 x tak...

orzeu 12.12.2010 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 1024533)

Sam sie nie wypowiadam co do swojego zdania, powiem tyle - historie bardzo lubie i bardzo się nią interesuje, na studia historyczne nie poszedlem tylko dlatego, ze dostalem sie na inny, lepszy wg mnie kierunek (chociaz z nią związany w pewien sposób), uwazam, że kazdy człowiek historie swojego kraju powinien znac, miec na ten temat opinie itd. Ale te wszystkie przepychanki nt. stanu wojennego, Wałęsy, Wyborczej itp zwyczajnie mnie męczą , i mam to własciwie gdzieś. Ciężko to przychodzi, ale moge powiedziec, ze mało mnie to interesuje, żyje tu i teraz. Sam nie lubie takiego zobojętnienia społeczenstwa, ale co za duzo to niezdrowo. W Polsce to takie hobby, ciągłe kłotnie co do najświeższej historii. Dla sporej grupy osób przeszłość całkowicie przysłania przyszłość. Zdecydowanie najbardziej podoba mi sie to co zrobili Czesi , spalili wszystkie komunistyczne archiwa zaraz po komunie, i nie mają takiego problemu. Szkoda ze u nas to nie nastąpiło.

W sumie spoko. Bardzo sie interesujesz historia ale malo interesuje cie historia najnowsza.
Czesi oczyscili swoja polityke i wszystkie urzedy z ludzi powiazanych z bylym systemem, u nas tego nie zrobiono. Po tym co i w jakim kontekscie napisales widac jak bardzo sie ta historia interesujesz.
PRzeszlosc nie przeslania nikomu przyszlosci, sa tylko ludzie do ktorych ty sie chyba tez zaliczasz ktorzy chca aby przeszlosci nie bylo. Proponuje zrobic eksperyment, idz zabic pierwszego spotkanego czlowieka po czym przed sadem powiedz ze jest glupi, tepy i ma wszy bo przeszlosc przeslania mu terazniejszosc a ciebie obchoidzi tylko tu i teraz.
Ludzie gineli bo jakis s....ysyn kurczowo trzymal sie wladzy a ty teraz masz czelnosc nawolywac do zapomnienia? Idz sie przewietrzyc lepiej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1024594)
to ubieraj ku*rwa sofixy, weź dowód osobisty i dymaj do prokuratury i złóż wniosek na Jaruzelskiego.
Wszyscy lamentujecie jak było źle i co byście nie zrobili z Generałem jakbyście go spotkali. No to do roboty, albo dymać intercity do wawy i obrzućcie dom Jaruzelskiego jajami,albo dymaj na Mosiężniczą 2 i działaj.

Ty specjalista z miodem w uszach jak masz zamiar mierzyc ludzi swoja miara to rob to na podworku a nie tutaj. Sam sobie "dymaj" a nie nakazuj innym dzialac wlasnym schematem. Ty pewnie wrogow politycznych atakujesz jajkami, inni tego nie robia wyobraz sobie.
Wracajac do sprawy sadowej. Gdybys mial minimum wiedzy to bys wiedzial ze sprawa juz byla, a sadzic czlowieka drugi raz za to samo nie mozna.

emj10 12.12.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024608)
3 x tak...

Specjalnie tak napisałem. Spodziewałem się, że ktoś się doczepi i mój instynkt mnie nie zawiódł :D

picasso 12.12.2010 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1024617)
Specjalnie tak napisałem. Spodziewałem się, że ktoś się doczepi i mój instynkt mnie nie zawiódł :D

to miałem napisać 3 x nie skoro jestem na 3 x tak?:D

emj10 12.12.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024619)
to miałem napisać 3 x nie skoro jestem na 3 x tak?:D

A nie spoko... ja myślałem, że chodziło Ci o "słynne" 3x TAK z referendum w 1946 :P

PatRIOTS 12.12.2010 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hamas_kr (Post 1024141)
http://i56.tinypic.com/213hq9k.jpg

W programie wspomnienia opozycjonistów, przemówienia, śpiewanie dobrze znanych z tamtych lat pieśni, przemarsz i apel poległych.

Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele organizacji kombatanckich czy opozycjonistów z lat PRL.

Liczę, że zarówno Ci wiślacy, którzy walczyli o wolną Polskę w czasach "komuny" jak i Ci, którzy znają te czasy tylko z opowieści, się pojawią.

Miło widziene jest przyniesie swoich biało czerwonych flag czy przyodzianie się w szalik w barwach narodowych.

w razie pytań pozostaję do dyspozycji

ooo przejdę się :)
polecam

wolfy 12.12.2010 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1024559)
Polecałbym raczej taką filozofię:

http://www.youtube.com/watch?v=16KoUgNjJTw

Właśnie taka filozofia doprowadziła nas tam, gdzie jesteśmy. Wszyscy "robią swoje" mając wyjebane z góry na dól na jakiekolwiek wartości czy choćby zwykłą przyzwoitość. Powiedz komukolwiek na szczeblu samorządowym, tak w prywatnej rozmowie, że nepotyzm to patologia. Popatrzy na ciebie jak na debila, a później będzie dalej "robił swoje". Wiem o czym piszę.

Doszedłem więc do punktu w którym stwierdziłem, że:
a) nie mamy podstaw aby zbudować normalny ustrój
b) lepiej być gdzie indziej, jak to wszystko w końcu .......nie.

Wybaczcie dosadny język.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl