Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Najlepsza "11" Wisły w ostatnim dziesięcioleciu. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7789)

Marcinnno 08.12.2010 14:27

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijalović - Kosowski, Szymkowiaki, Cantoro, Uche - Żurawski, Frankowski

Trener: Kasperczak.

Ławka rezerwowych: Majdan, Cleber , Gorawski, Moskal, Sobolewski, Czerwiec, Zieńczuk

LanceTS 08.12.2010 14:41

Panowie jak można w 11 dekady dać piłkarza który zagrał 20 meczy w barwach Wisły i do tego odszedł w takich a nie innych okolicznościach?

tarantulaw2 08.12.2010 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1023282)
Panowie jak można w 11 dekady dać piłkarza który zagrał 20 meczy w barwach Wisły i do tego odszedł w takich a nie innych okolicznościach?

Jeżeli ktoś chce to daje. I tak powstanie uśredniona "11".

felipe 08.12.2010 19:02

Dolha

Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Stolarczyk

Uche, Moskal, Czerwiec, Kosowski

Żurawski, Frankowski


Rezerwy nie robię. Przy 10 nazwiskach nie miałem cienia wątpiwości. Jedyny dylemat z Błaszczykowskim - świetny pomocnik, ale piłkarsko chyba ciut niżej od Kalu. Specjalne wyróżnienie dla Kuby :)


Piłkarz dekady - Kalu Uche (ocena stricte umiejętności piłkarskich), trener - Petrescu (za standardy, które chciał wprowadzić)

tofik 08.12.2010 19:11

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Nikola - Uche, Cantoro, Kuba, Kosowski - Żurawski, Frankowski

TymonPRO 08.12.2010 19:17

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Cleber, Uche, Sobolewski,Kuba Błaszczykowski, Paweł Brożek - Żurawski, Frankowski

Rezerwy:Majdan,Paulista,Cantoro,Szymkowiak,Piotr Brożek,Zieńczuk

Trener:Henryk Kasperczak

7 kotów 08.12.2010 19:28

Pawelek :) Baszczynski, Glowacki, Marcelo, Mijailovic - Uche, Sobol, Kulawik, Kosowski- Zurawski, Frankowski


Dolha to buc, a prawdziwa wartosc pokazal w pamietnym krakowskim w.......u.

TSW06 08.12.2010 20:59

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Szymkowiak, Uche - Żurawski, Frankowski
Trener : Kasperczak
Ławka : Pawełek, Cleber, Zieńczuk, Paweł Brożek, Czerwiec

Karherop 08.12.2010 22:00

czemu to nie jest w temacie Wiślackim tylko hyde park?


"brak" (albo powiedzmy że Majdan)

Baszczyński , Głowacki , Cleber, Stolarczyk

Błaszczykowski , Szymkowiak , Sobolewski , Kosowski

Frankowski , Żurawski

ławka : Piekutowski, Marcelo , Mijailovic , Uche , Cantoro , Moskal , Paweł Brożek

Blaszczu16 08.12.2010 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1023371)
Dolha

Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Stolarczyk

Uche, Moskal, Czerwiec, Kosowski

Żurawski, Frankowski


Rezerwy nie robię. Przy 10 nazwiskach nie miałem cienia wątpiwości. Jedyny dylemat z Błaszczykowskim - świetny pomocnik, ale piłkarsko chyba ciut niżej od Kalu. Specjalne wyróżnienie dla Kuby :)


Piłkarz dekady - Kalu Uche (ocena stricte umiejętności piłkarskich), trener - Petrescu (za standardy, które chciał wprowadzić)

"Kolego złoty" Jak możesz takie herezje wypisywać? Kuba Błaszczykowski to piłkarz z o wiele większym potencjałem i talentem niż ówczesna "Czarna Perła Białej Gwiazdy". Pierwszym argumentem przemawiającym za kandydaturą Kuby jest narodowość. Jest to Polak z krwi i kości. Drugim, identyfikuje się z krakowską Wisłą mimo, że reprezentuje barwy BvB, a Nigeryjczyk już nie specjalnie. Trzecim argumentem przemawiającym za tym, że to Kuba powinien być w jedenastce dekady Wisły Kraków jest to, że za Błaszczykowskiego Wisła zgarnęła 3 mln EURO, a za Uche tylko milion. Moim zdaniem to wychowanek Rakowa Częstochowy powinien zająć miejsce najlepszego prawoskrzydłowego dekady Wisły Kraków.

mr_kwolf 09.12.2010 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1023473)
"Kolego złoty" Jak możesz takie herezje wypisywać? Kuba Błaszczykowski to piłkarz z o wiele większym potencjałem i talentem niż ówczesna "Czarna Perła Białej Gwiazdy". Pierwszym argumentem przemawiającym za kandydaturą Kuby jest narodowość. Jest to Polak z krwi i kości. Drugim, identyfikuje się z krakowską Wisłą mimo, że reprezentuje barwy BvB, a Nigeryjczyk już nie specjalnie. Trzecim argumentem przemawiającym za tym, że to Kuba powinien być w jedenastce dekady Wisły Kraków jest to, że za Błaszczykowskiego Wisła zgarnęła 3 mln EURO, a za Uche tylko milion. Moim zdaniem to wychowanek Rakowa Częstochowy powinien zająć miejsce najlepszego prawoskrzydłowego dekady Wisły Kraków.

Faktycznie argumenty na to że ma większy potencjał i talent :rotfl:

PS. Chyba że to nei miały być argumenty za to że ma większy potencjał ale tak to zabrzmiało

Blaszczu16 09.12.2010 11:12

W pierwszym zdaniu wyraziłem swoją opinię na temat umiejętności czysto piłkarskich Kuby. W kolejnych podałem argumenty przemawiające za tym, że to "Błaszczu" powinien widnieć w "11" dekady Wisły. Dla mnie nie tylko umiejętności się liczą, choć w znacznym stopniu są ważne, ale też inne cechy zawodnika. Dla mnie Kuba nie tylko dysponuje większymi umiejętnościami niż Kalu, ale też ma charakter, co czyni go moim ulubionym piłkarzem razem z Maćkiem Żurawskim, nad którym nie chcę się teraz rozwodzić.

Arked 09.12.2010 11:48

Najlepsze jedenastka (liczą się tylko piłkarskie umiejętności, postawa na boisku. osiągnięcia i czas spędzony w Wiśle):

Dolha

Baszczyński, Marcelo, Cleber, Mijailovic

Uche, Cantoro, Szymkowiak, Kosowski

Żurawski, Frankowski

Ławka: Błaszczykowski, Sobolewski, Głowacki, Paweł Brożek, Moskal, Zieńczuk, Pawełek

tarantulaw2 09.12.2010 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1023603)
ale jakby nie ten buc, to zaliczylibyśmy wiele niekrakowskich w.......i z naprawde średnimi drużynami.
Pawełek sie identyfikuje z klubem, a kibicom pokazuje środkowy palec,też można by go ocenić podobnie jak Rumuna.

Ale że to jest forum, to każdy ma swoje widzimisię, o ile rozumiem twórce tematu, chodzi o podanie wg. siebie najlepszych 11 piłkarzy w minionym dziesięcioleciu, i naprawde ciężko odszukać kogoś kto miałby lepsze umiejętnośći niż w/w, Pawełek tą rundę miał w sumie bardzo udaną, ale kto komu kończył się kontrakt nie miał udanej?

Btw, z biegiem czasu uprzedzenie do "judasza" mi minęło, jakby nie było miał wielki udział w tym przepięknym gwizdanym spotkaniu.

Ok, jak znajde chwile czasu to może podlicze głosy :) e: cofam to, za duzo tego, za mało czasu

Była mowa że ja podliczam głosy. Była także mowa żeby nie prowadzić dyskusji - każdy wybiera po swojemu ma do tego prawo. Może nawet wpisać Jopa, a że tak to ujmę nic wam do tego.
Jak chcecie podyskutować to zróbmy nowy temat, bo naprawde ciężko się podlicza gdy jest burdel w temacie...

DevilMayCry 09.12.2010 15:59

Dolha- Baszczyński, Marcelo, Głowacki, Mijailovic- Uche, Cantoro, Szymkowiak, Kosowski- Frankowski, Żurawski

Ławka- Cleber, Moskal, Sobolewski, Zieńczuk, Błaszczykowski, Paweł Brożek, Sarnat

yoda79 09.12.2010 19:51

Sarnat- Baszczyński, Marcelo, Głowacki, Mijailovic- Błaszczykowski, Kulawik, Szymkowiak, Kosowski- Frankowski, Żurawski

Ławka- Cleber, Sobolewski, Zieńczuk, Błaszczykowski, Paweł Brożek, Majdan, Cantoro

igortsw 09.12.2010 20:31

Bramkarz: Dolha

Obrońcy: Baszczyński, Marcelo, Głowacki, Stolarczyk

Pomocnicy: Błaszczykowski, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski

Napastnicy: Żurawski, Frankowski

christof20 09.12.2010 21:03

Majdan - Baszczyński, Marcelo, Głowacki, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Kosowski - Żurawski, Frankowski

dwdx1906 09.12.2010 22:07

Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski - Frankowski, Żurawski

Ławka: Majdan, Kłos, Uche, Kirm, Brożek Paweł, Zieńczuk, Czerwiec

Trener: H. Kasperczak

Lysy 09.12.2010 22:23

Pawełek

Baszczyński --- Głowacki --- Marcelo --- Stolarczyk

Pater --- Szymkowiak --- Czerwiec --- Kosowskii

Frankowski --- Żurawski



Rezerwa:
Sarnat, Zając, Cleber, Uche, Błaszczykowski, Brożek.

Zienczuk8 09.12.2010 22:26

Bramkarz: Dolha

Obrońcy: Baszczyński, Marcelo, Cleberi, Mijailovic

Pomocnicy: Uche, Sobolewski, Szymkowiak, Kosowski

Napastnicy: Żurawski, Frankowski

Pyniu85 10.12.2010 12:09

moja 11 to:

A. Sarnat- swego czasu dobrze bronił nie wiem dlaczego zapomina się także o Piekutowskim a np wspomina Dolhe
M. Baszczyński- solidny i waleczny
Marcelo- skuteczny w defensywie i pod bramką przeciwnika
A. Głowacki- przytrafiały się i jemu błędy lecz zdecydowana większość pewnych przekonujących interwencji
M. Stolarczyk- solidny bardzo skuteczny w odbiorze piłki
K. Uche- może i syn marnotrawny ale wybił się bardzo wysoko, nie da się ukryć, że świetnie grał i gra w piłkę
R. Sobolewski- zawsze waleczny, strzelający piękne gole...dobry kapitan
M. Szymkowiak- jest pewien niedosyt bo możliwości miał ogromne, zasługuje jednak na miejsce w 11
K. Błaszczykowski- jest jednym z tych piłkarzy którzy wyjeżdżając odnieśli sukces, zasłużone miejsce
M. Żurawski- chyba jedyne niepodważalne miejsce w 11
T. Frankowski- pozostaje pytanie czy on czy Paweł Brożek?..Brożek ma szansę więcej osiągnąć a wtedy zajmie miejsce Franka

trener Skorża

Konrad. 10.12.2010 21:31

Majdan (Dolha)

Baszczyński (M.Zając) - Marcelo (B.Zając) - Głowacki - Stolarczyk
Błaszczykowski (Uche) - Szymkowiak - Sobolewski (Moskal) - Kosowski (Zieńczuk)
Żurawski - Frankowski (Brożek)

W nawiasie ławka.

Pyniu85 10.12.2010 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1024118)
Majdan (Dolha)

Baszczyński (M.Zając) - Marcelo (B.Zając) - Głowacki - Stolarczyk
Błaszczykowski (Uche) - Szymkowiak - Sobolewski (Moskal) - Kosowski (Zieńczuk)
Żurawski - Frankowski (Brożek)

W nawiasie ławka.

kolejny, który wychwala Dolhe... zagrał kilka meczów później zwiał do Lecha i tyle Wielki mi bohater ...

tarantulaw2 11.12.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pyniu85 (Post 1024160)
kolejny, który wychwala Dolhe... zagrał kilka meczów później zwiał do Lecha i tyle Wielki mi bohater ...

Czy na kazdej stronie muszę pisać, że nie komentujemy wyborów innych? Jak chce to może tam sobie nawet Juszczyka wstawić...

W.Star 11.12.2010 19:04

Dolha - Baszczyński Marcelo Głowacki Pi.Brożek - Błaszczykowski Szymkowiak Sobolewski Kosowski - Frankowski Żurawski

Ławka: Sarnat, Cleber, K.Uche, P.Brożek, Cantoro, Zieńczuk, Paulista

RAF 11.12.2010 19:28

Z cala sympatia dla Kuby Blaszczykowskiego ale nie reprezentuje on tego poziomu umiejetnosci pilkarskich co Uche. Nigeryjczyk - abstrahujc od jego zachowania - byl prawdopodobnie najlepszym obcokrajowcem w historii jaki biegal po polskich boiskach. Mial wszystko: pilkarska inteligencje (nie mylic z ogolnie rozumianym IQ), technike, szybkosc, przeglad pola. Wszystko. Mogl naprawde zrobic duza kariere. Dobrze, Kuba gra w BvB ale badzmy szczerzy ze umiejetnosciami pilkarskimi to Uche go hmmm gasil.

Moja jedenastka Wisly

4-3-3

Dolha - Baszczynski, Glowacki, Marcelo, Mijajlovic - Uche, Sobolewski, Szymkowiack-Blaszczykowski, Kuzba, Kosowski.

-------------------Dolha-------------------
Baszczynski Glowacki Marcelo Mijalovic
------Uche Sobolewski Szymkowiak-----
----Blaszczykowski Kuzba Kosowski-----

No i druzyna na faze grupowa LM gotowa. Trener: Kasperczak / Maaskant

HEDu 11.12.2010 20:45

Błaszczu bardzo promowany jest i to, ze ma szybkosc i BARDZO PROSTY drybling nie znaczy ze jest lepszy od Uche czy Kosy, oni jakby mieli wieksze umiejetnosci piłkarskie oceniając co kto robi. Im wiecej jakas osoba zawodzi tym mniej bym wystawiał do takich składów, a Kuzba rok zagrał ok, Brożek zawodzi (mimo 2 krolow strzelcow, to chyba za duzo wymagamy). A taki Franek czy Zuraw zawsze byli powyzej oczekiwan. Teraz z Zurawiem ciezko. Teraz.

Kuba to zwinny jest, Uche był jeszcze zwinniejszy.

Uran235 11.12.2010 21:08

Bardzo podobnie jak RAF to widzę. Jedynie wymianiem pozycjami Uche i Błaszczykowskiego, bo to ten drugi bardziej angażuje się w defensywę. No i u mnie na środku napadu Żuraw, chociaż drugim wyborem byłby właśnie Kuźba.

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Szymkowiak - Uche, Żurawski, Kosowski

Do tego trzech fantastycznych napastników, których niestety nie sposób było upchnąć w jedenastce: Paweł Brożek, Tomasz Frankowski i Marcin Kuźba. Ponadto Mauro Cantoro i Cleber, który minimalnie przegrał z klubowym stażem Głowackiego i talentem Marcelo.

RAF 11.12.2010 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 1024373)
Bardzo podobnie jak RAF to widzę. Jedynie wymianiem pozycjami Uche i Błaszczykowskiego, bo to ten drugi bardziej angażuje się w defensywę. No i u mnie na środku napadu Żuraw, chociaż drugim wyborem byłby właśnie Kuźba.

Dolha - Baszczyński, Głowacki, Marcelo, Mijailović - Błaszczykowski, Sobolewski, Szymkowiak - Uche, Żurawski, Kosowski

Do tego trzech fantastycznych napastników, których niestety nie sposób było upchnąć w jedenastce: Paweł Brożek, Tomasz Frankowski i Marcin Kuźba. Ponadto Mauro Cantoro i Cleber, który minimalnie przegrał z klubowym stażem Głowackiego i talentem Marcelo.

W mojej ocenie jedynym napastnikiem jaki gral w Wisle i pasowalby do systemy 4-3-3 jest wlasnie Kuzba. Myslalem o Zurawskim ale on nie jest typem egzekutora, wolal atakowac z drugiej linii i bazowac na swojej szybkosci i przebojowosci (podobnie jak Brozek), Frankowski z racji postury rowniez nie nadaje sie do roli egzekutora w tymze systemie. Jedynie - w mojej ocenie - zostaje Kuzba. Ale miales racje w Blaszczem i Uche; Nigeryjczyk do ataku, a Kuba do pomocy.
Z Wislackim Pozdrowieniem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl