Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [7. Kolejka] GKS Bełchatów - Wisła Kraków 26 września niedziela godz. 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7618)

tofik 26.09.2010 10:34

Małecki to chaos. A Maaskant chce mieć gre w ataku poukładaną i tyle. Nie jest to genialny indywidualista, żeby za nim płakać.
\
A jeśli chodzi o skład to w bramce Pawełek, on wygrał rywalizację na dzień dzisiejszy więc nie łudźcie się z Jovaniciem.
Podobno na lewej obronie ma grać Palić, gdyż niby Piotrek jeszcze nie jest gotowy na grę od 1szej minuty. Na prawej Cikos albo Branco. Liczę, że ten drugi.

Titto 26.09.2010 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 986519)
-------------------- Jovanic ---------------
----------------Cleber----Bunoza---------------
-------Branco-----------------------------Brożek)-----
----------------Sobol-----Wilk-------------------
-------Rios--------Żurawski---------Boukhari-----
-------------------Brożek-----------------------------------

Zgadzam się i wydaje mi się, że I linia właśnie tak powinna wyglądać, bo Cikos jak na razie spisuje się bardzo słabo natomiast lewa obrona to nie jest odpowiednia pozycja dla Paljicia.
Hmm... co do drugiej i trzeciej lini powinno wyglądać to moim zdaniem to trochę inaczej Wilk i Sobol mogą zostać, ale Żurawski moim zdaniem na ławkę na bokach mógłby wystąpić Boukhari i Rios natomiast w napadzie mógłby wystąpić wymieniony już przez ciebie Brożek i Małecki.
Czyli tak:
-------------------- Jovanic ---------------
--------Branco--------Cleber----Bunoza--------Pi.Brożek-------
-------Rios--------Sobolewski---Wilk-------------Boukhari-----
-------------------Pa.Brożek---------Małecki------------------------

rabi86 26.09.2010 10:43

--------------- Pawełek ---------------
--------Cikos--------Cleber----Bunoza--------Paljic-------
-------Rios--------Sobolewski---Wilk-------------Boukhari-----
-------------------Pa.Brożek---------Żurawski-

Taki skład wystawi Maaskant

fialo 26.09.2010 10:44

Uważam, że Żurawski powinien rozpocząć mecz na ławce rezerwowych. W ostatnich dwoch meczach był najsłabszy na boisku. Trio ofensywne : Rios - Boukhari - Pajlic (Pietia na lewej obronie) + Paweł Brożek może być bardzo interesujące.
Sobolewski też powinien zacząć na ławie, ale nie za bardzo jest kim go zastąpić. Liczę na kolejny bardzo dobry mecz Wilka - ostatnio naszej wiodącej postaci w pomocy. Liczę na 2:0 po dwóch bramkach Riosa i w końcu skutecznej grze w defensywie :)

Acapelo 26.09.2010 10:49

Jovanic
Branco Cleber Bunoza Brozek
Sobol Wilk
Rios Żurawski Paljic
Brożek

Uważam że Boukhari, Małecki dopiero w drugiej połowie bo trzeba zagrać defensywnie, a Paljic lepiej broni od Boukhariego.

cinekw 26.09.2010 10:49

-----------------Brozek----------------
----Boukhari------Żurawski---------Rios--
----------Sobol---------Wilk-----------
Palijc---Bunoza--Chavez---Branco
-----------------Pawełek----------------

Pewnie taki będzie skład, szkoda że kolejny sezon nie mamy bramkarza

Titto 26.09.2010 11:04

Zauważyliście, że to ściąganie zawodników z Serbskiej ekstraklasy do polski w dużej mierze się nie opłaca ? Jovanić miał być w końcu tym który da jakość w bramce Wisły. Chyba lepiej będzie jak będziemy ściągać zawodników z polskiej ekstraklasy myślę, że nadałby się Pilarz czy też Sandomierski. Mam nadzieje, że Jovanić jednak pokaże, że coś potrafi i w końcu zagra na miarę oczekiwań, ale z drugiej strony widać, że ma braki w kilku fragmentach gry. Człowiek zagadka moim zdaniem...

sandiegoo 26.09.2010 11:05

Nikt nie widzial branco na oczy . Nie wie jak gra ale wszyscy wystawiaja go w pierwszej 11 . A ja mysle ze jak juz zagra to nie na prawej a na lewiej obronie

vote-for-mikey 26.09.2010 11:31

Jovanić nie zagra, bo jest ewidentnie gorszy na przedpolu, a to może być kluczowe w meczu z GKSem - dużo wrzutek ze skrzydeł na Żewłakowa.

Czy zagra Chavez czy Cleber to jest szansa 50/50.
Możliwości w obronie to:
1 Branco - Bunoza - Cleber/Chavez - Brożek
2 Branco - Bunoza - Cleber/Chavez - Pajlić
3 Cikosz - Bunoza - Cleber/Chavez - Branco
4 Cikosz - Bunoza - Cleber/Chavez - Brożek
5 Cikosz - Bunoza - Cleber/Chavez - Paljić

IMHO opcje 2 oraz 5 odpadają bo wystarczy, że jeden z dwójki Brożek/Cikosz jest zdrowy/w formie.
Dla ustawień 1, 3, 4 linia pomocy wyglądałaby następująco:

Dwójka z trójki Sobolewski/Wilk/Jirsak
Rios - Boukhari - Paljić

wydaje mi się, że Żuraw daje coś drużynie dopóki ma siłę, czyli jakieś 30 minut. A, że jak narazie po ok. 70 minutach zmieniany jest zwykle Rios to będzie rezerwowy który coś wniesie do gry.
Z trzech pozostałych ustawień obrony to wszystko zależy od dyspozycji dnia, który z trzech bocznych obrońców będzie czuł się najlepiej, tak samo ze środkowym obrońcą i pomocnikiem.

W ataku bezwzględnie Brożek.

Mały i Boguski na razie nie zasługują na pierwszy skład, Mały zachowaniem, Boguski grą i nie wracaniem się do obrony.

Ułatwieniem dla Wisły jest to, że chyba najlepiej grający z przodu obrońca Bełchatowa będzie grał na środku obrony - Drzymont i to raczej on będzie się ścigał z Brożkiem.
Moim zdaniem najmocniejszymi ogniwami Bełchatowa są Wróbel, Gol i Żewłakow. O ile upilnowanie dwóch ostatnich nie powinno nastręczyć problemów naszej defensywie, o tyle problem jest z Wróblem, który w każdym meczu przeciwko Wiśle ładnie sobie poczynał, dlatego też na lewej obronie nie powinien grać Paljić.

W tym meczu nie powinna zostać wykorzystana przeciwko nam jedna z naszych największych bolączek - trzymanie linii spalonego co było bardzo dobrze widoczne w dwóch poprzednich spotkaniach. Na szczęście Żewłakow nie jest takim sprinterem jak Niedzielan czy Grosicki.

Kubaa1906 26.09.2010 11:44

Przed nami bardzo trudne spotkanie w Bełchatowie z GKS-em który jest solidną i przede wszystkim poukładaną drużyną. W składzie ma szybkiego Żewłakowa, który może sporo namieszać. Cieszy jednak to że NASZA "nowa" Wisła zaczyna grać piłką,a nie dzida do przodu.
W meczu z Koroną bardzo podobał mi się Nourdin Boukhari i nie wyobrażam sobie aby Maaskant nie wystawił go do pierwszej jedenastki. Według mnie taktyka na Bełchatów jest prosta szybko strzelić bramkę i długo utrzymywać się przy piłce.
Skład na Niedzielny mecz preferowałbym tak:
...............jovanić.................
Cikos....Cleber...Chavez....Brożek
Rios.....Sobol....Wilk....Boukhari
...............Żurawski...........
............Paweł Brożek........



Elefant 26.09.2010 11:57

Trudny mecz (jak wszystkie ostatnio).

Zagadką pozostaje ustawienie obrony. Wydaje się jednak, że jeżeli będzie jakaś zmiana to na linii Cleber/Chavez.

Cleber dość mocno wypowiedział się, że pozycja na której aktualnie występuje zupełnie mu nie leży (indywidualne błędy to potwierdzają).

Obstawiam zatem pojawienie się Chaveza. Co do innych "nowych" obrońców to Maaskant raczej nie należy do takich co mocno żonglują składem (na razie), więc jak wejdą to raczej jako zmiennicy. Co nie znaczy, że w nastepnych meczach będzie tak samo.

szczebel 26.09.2010 12:10

----------------Pawełek--------------------
Cikos----Bunoza------Chavez-----Brożek
----------Branco--------Wilk----------------
Rios------------Boukhari---------Paljić-----
-----------------Żurawski--------------------
Bramkarz Jovanić nie jest przygotowany ,żeby wchodzić raz na kilka spotkań do bramki Wisły, on po prostu potrzebuje regularnej gry co mu teraz nie grozi.Obrona co nie którzy pamiętają Clebera jak był skuteczny w pierwszych sezonach pobytu w klubie ,ale panowie czas nie stoi w miejscu i co za pół roku będziecie płakać , bo zostanie Bunoza i będzie musiał grać w 11 , więc lepiej jak teraz gra. Lewa i prawa obrona to wiadomo , ale Cikos jest dyżurnym winowajcą każdego przegranego , bo Sobol nie ruszał tyłka do piłki i dlatego Branco wstawiłem obok naszego najlepszego pomocnika Wilka. Żurawski maił udział przy 6 bramkach z 7 strzelonych przez Wisłę , ale nie był tym , który je strzela (1 bramka) , asystuje (1) , ale pełni rolę rozgrywającego w tym ustawieniu i te otwierające podania , mu wychodzą i podaje przykłady:
1. Żurawski-Paljić- Małecki (z Arką)
2. Żurawski-Rios-Pa.Brożek (z Koroną)
3.Żurawski- Pa.Brożek-Wilk (z Koroną)
4...-Żurawski-Pa.Brożek (z Jagiellonią)
5...-Żurawski-Paljić ( z Widzewem)
6...-Rios-Żurawski( z Polonią)
ale jego straty w meczu są powalające i nie można obok przejść bez zwrócenia uwagi. Brożek jako wysunięty napastnik to też wiadomo.

szczebel 26.09.2010 12:11

----------------Pawełek--------------------
Cikos----Bunoza------Chavez-----Brożek
----------Branco--------Wilk----------------
Rios------------Boukhari---------Paljić-----
-----------------Żurawski--------------------
Bramkarz Jovanić nie jest przygotowany ,żeby wchodzić raz na kilka spotkań do bramki Wisły, on po prostu potrzebuje regularnej gry co mu teraz nie grozi.Obrona co nie którzy pamiętają Clebera jak był skuteczny w pierwszych sezonach pobytu w klubie ,ale panowie czas nie stoi w miejscu i co za pół roku będziecie płakać , bo zostanie Bunoza i będzie musiał grać w 11 , więc lepiej jak teraz gra. Lewa i prawa obrona to wiadomo , ale Cikos jest dyżurnym winowajcą każdego przegranego , bo Sobol nie ruszał tyłka do piłki i dlatego Branco wstawiłem obok naszego najlepszego pomocnika Wilka. Żurawski maił udział przy 6 bramkach z 7 strzelonych przez Wisłę , ale nie był tym , który je strzela (1 bramka) , asystuje (1) , ale pełni rolę rozgrywającego w tym ustawieniu i te otwierające podania , mu wychodzą i podaje przykłady:
1. Żurawski-Paljić- Małecki (z Arką)
2. Żurawski-Rios-Pa.Brożek (z Koroną)
3.Żurawski- Pa.Brożek-Wilk (z Koroną)
4...-Żurawski-Pa.Brożek (z Jagiellonią)
5...-Żurawski-Paljić ( z Widzewem)
6...-Rios-Żurawski( z Polonią)
ale jego straty w meczu są powalające i nie można obok przejść bez zwrócenia uwagi. Brożek jako wysunięty napastnik to też wiadomo.
PS. Przepraszam za podwójny post.

bonawentura 26.09.2010 12:19

Szczebel - ja wiem że może chciałbyś, by Wilk grał, ale pewnie będzie to Sobolewski. Branco być może zagra razem z Sobolem w środku pola, ale poczekamy zobaczymy. Resztę składu typuję tak jak ty.

For_FuN_ 26.09.2010 12:28

Patrzac realnie na nasza gre i na obrone, a takze na postawe GKSu, to 2 : 1 dla Belchatowa...ale mam nadzieje, ze jednak uda sie wygrac chocby 1 : 0.

fanfan 26.09.2010 12:47

Ja uważam że Maskant w środku pola wystawi duet Sobol - Wilk. Cezary ostatnio bardzo przyzwoicie się prezentował , ambitnie i był solidnym punktem drużyny więc nie sądzę by stracił miejsce w 11. Sobol kapitan, ostatnio dużo osób na niego narzeka ale to jednak kapitan i zawsze dużo walczy choć nie wszystko mu wychodzi ale jednak utrata miejsca w 11 mu nie grozi bo nie ma zbyt mocnych rywali. Ofensywa myślę że będzie identyczna jak w ostatnim meczu czyli Rios-Żurawski-Boukhari -Paweł Brożek chyba że trener Żurawia posadzi na ławce i Paljicia zwolnionego z lewej obronie wystawi na lewym skrzydle ale nie sądzę. Co do obrony to tutaj mam duże wątpliwości , po ostatnim meczu twierdziłem że trener musi dokonać pewnych roszad ale z drugiej strony nie może być ich za dużo bo to może się źle skończyć. Nie sądzę by już dzisiaj zagrali na bokach Branco i Pietii bo po prostu jest na to nieco za wcześnie i raczej zmiany w porównaniu do ostatnich meczów nie będzie i zagrają Cikos i Paljic. Co do środkowych obrońców to intuicja podpowiada mi że jednak zagrają Cleber i Bunoza ale nie zdziwię się jeśli zagra Chavez zamiast Bunozy bo jednak Cleber wydaje się być niezagrożony , jego doświadczenie jest nam teraz mega potrzebne , ostatno popełniał błędy ale też kilka razy nas ratował i dobrze kierował obroną a wystawienie Chaveza i Bunozy , obu poczatkujących piłkarzy w ekstraklasie byłaby bardzo ryzykowna. Więc wydaje się że zagrają Cikos-Cleber-Bunoza-Paljic i raczej będzie to ostatni mecz jaki nasza obrona zagra w takim składzie ponieważ twierdzę że od Śląska trener już wprowadzi duże zmiany w obronie przede wszystkim Pietia wejdzie do 11, jeśli Cikos nie zagra świetnego meczu z Bełchatowem raczej jego miejsce zajmie Branco i pewnie Chavez wejdzie do 11 choć mam przeczucie że zagra już dzisiaj w pierwszym składzie.

tofik 26.09.2010 12:51

W pomocy i ataku ma być bez zmian. Jedynie co do prawej obrony jest niepewność. Na lewej Paljić.

szprotson 26.09.2010 13:10

Żuraw powinien usiąść

Myślę że wygramy różnicą 2 bramek :)

DJ Hazel 26.09.2010 13:57

Żurawski niestety ale powinien zająć miejsce na ławie.Nie wnosi nic do drużyny przed sezonem myślałem że będzie wielkim wzmocnieniem tymczasem jest wielkim rozczarowaniem.Wierzę w zwycięstwo ale z obecną grą realnie spojrzeć remis już będzie dobry.Musimy coś w końcu zmienić i wreszcie zagrać kapitalny mecz.Moja propozycja na to spotkanie : Pawełek - Cikos Cleber Bunoza Piotr Brożek - Sobolewski Wilk - Boukhari - Małecki Brożek Rios

Wiślak709 26.09.2010 15:01

Czy mecz bedzie transmitowany na canal+ lub orange sport?

KptAnt 26.09.2010 15:02

Na Canal + Sport.

Wiślak709 26.09.2010 15:04

kur.. jak mialem C+ to było malo meczy Wisły, a teraz jak mam Orange Sport to tam jest duzo...

damians 26.09.2010 15:31

Chavez debiutuje w naszej buraczanej. O dziwo, zastapił co raz lepiej grającego Bunozę, a nie popełniajacego błędy Clebera. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Forza Wisła!

Proud 26.09.2010 15:31

Pawełek
Cikos
Chavez
Cleber
Paljić
Rios
Wilk
Sobolewski
Żurawski
Boukhari
Paweł Brożek

Dziwi zastapienie Bunozy przez Chaveza.

Acapelo 26.09.2010 15:33

no widocznie trener chce sprawdzic Chaveza z Cleberem u boku... powoli dojdziemy do pary Chavez Bunoza:)

PotiWisla 26.09.2010 15:36

Szkoda ze nie zagra Jovanić ;/

sayek89 26.09.2010 15:37

Sklad, nic po prostu wygrac z GKS'em. Ofensywa totalna widze z Paljiciem na lewej. FORZA Wisla ;)

Bartosz 26.09.2010 15:37

Co jest grane, Wróbel i Żewłakow na ławce? Dziwne...

Baala 26.09.2010 15:39

Mnie bardziej dziwi że nie ma żadnej zmiany na bokach obrony.

rabi86 26.09.2010 15:42

I znowu Palijc na lewej obronie . Mam nadzieję, że Maaskant nie pomylił się co do niego, bo jeśli nie miał wyjścia ostatnio to teraz był Brożek i ten nowy, a Palijć ostatnio zawalił bramkę. Zobaczymy. Widze, że naszemu trenerowi bardzo podoba się nasza gra, skoro żadnych zmian. I dziwne jest wpuszczanie Chaveza, gdy Bunoza grał coraz lepiej. Już oczami wyobraźni widzę sunące ataki skrzydłami GKSu 1 na 1 z naszymi obrońcami bez żadnego wsparcia Riosa i Boukhariego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl