Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

Konrad. 13.06.2010 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dubi (Post 913421)
jestem daleki od siana paniki, ale moim zdaniem, głównym kandydatem do tytułu jest drużyna Legii. Polityka transferowa zmienial sie przy Ł3 na tyle, że efekty z trwajacego okienka transferowego moga przyjść bardzo szybko. Ani Lech ani Wisła z obecnym składem, praktycznie bez wzmocnien ( na który jest czas - lecz znając życie kluby zaczną kontraktowac piłkarzy w ostatniej chwili z łapanki ) nie beda w stanie rywalizowac z Legią pod wodza Skorzy
To bardzo pesymistyczny wariant, niestety, moim zdaniem , bardzo realny.

widziałeś jakiegoś piłkarza ściągniętego przez Legie w akcji (coś więcej niż filmik na youtube)?

Wojtas 14.06.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dubi (Post 913421)
jestem daleki od siana paniki, ale moim zdaniem, głównym kandydatem do tytułu jest drużyna Legii. Polityka transferowa zmienial sie przy Ł3 na tyle, że efekty z trwajacego okienka transferowego moga przyjść bardzo szybko. Ani Lech ani Wisła z obecnym składem, praktycznie bez wzmocnien ( na który jest czas - lecz znając życie kluby zaczną kontraktowac piłkarzy w ostatniej chwili z łapanki ) nie beda w stanie rywalizowac z Legią pod wodza Skorzy
To bardzo pesymistyczny wariant, niestety, moim zdaniem , bardzo realny.



No dobra Legia kupila tych 4 zawodnikow ale tak naprawde to sie dopiero okaze co oni potrafia.

Duze znaczenie bedzia miala aklimatyzacja ,jak beda sie czuli w Warszawie.

Oni nie kupiili 4 Gerardow tylko 4 nowych ,i mowiac szczerze mało znanych zawodnikow i mowienie ze nagle staja sie glownym kandydatem do MP to moim zadniem zbytni pospiech.Poczekamy ,poogladamy ,bedziemy oceniac.
Juz raz nasciagali Hiszpanow ,jakis podstawowych obronocow Getafe itd i wyszła mdła kaszanka.

Jaroo1 14.06.2010 00:29

U nas reprezentant Slowenii wyladowal na lawce a Ty uwazasz ze jacys pilkarze z Serbii czy skad tam Legia ich posciagala ktorzy w kadrze nie graja (bo chyba nie graja?:P) sa pewniakami do wzmocnienia Legii ;)

brylant17 15.06.2010 15:27

To w końcu Inter czy Barcelona? bo już się pogubiłem :lol: :lol:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

szprotson 15.06.2010 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 914485)
To w końcu Inter czy Barcelona? bo już się pogubiłem :lol: :lol:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

bo to będzie taki troszke Inter, troszke jak Chelsea, troszke niczym Barcelona, troszke Hoffenheim, troszke Fulham, Ciut Ciut Iraklis, i kapeńke jak Legia

flamengista 16.06.2010 08:25

Boże, kupili kilku ciekawych grajków za astronomiczną jak na europejskie warunki sumę 2,5 mln € i mają zostać drugim Interem...

Troszkę im brakuje. Lekko licząc: 3 Pucharów Europy i jakiegoś 1 mld € wydanego na transfery w ostatnich 20 latach...

kitu91 16.06.2010 08:46

pamiętacie jak legła kupowała tych hiszpanów i brazylijczków .. też wszyscy sie jarali jak to oni nie beda grali ... a jak sie okazało nie juz po pierwszym meczu czy treningu nie wiadomo było co z nimi zrobić ...

rw88 16.06.2010 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kitu91 (Post 914897)
pamiętacie jak legła kupowała tych hiszpanów i brazylijczków .. też wszyscy sie jarali jak to oni nie beda grali ... a jak sie okazało nie juz po pierwszym meczu czy treningu nie wiadomo było co z nimi zrobić ...

Teraz jednak sytuacja jest zupełnie inna. Super Arru, Tito czy Junior byli kompletnie anonimowymi nazwiskami w piłkarskim świecie, ściągnięci gdzieś z niższych lig czy rezerw, gdzie grali bez większych sukcesów, a Descarga nie dość że kontuzjogenny, to jeszcze swoje lata miał, 32 dokładnie...Nie ma co się łudzić, podstawowi zawodnicy najlepszych bałkańskich drużyn Partizana i Dinamo nie są jakimiś ogórkami - Knezevic był chwalony za waleczność, zawsze zostawia serce na boisku, zdażały mu się kiksy ale ogólnie miał pewne miejsce w składzie, przez kibiców nazywany "dzieckiem Partizana", a Vrdoljak to taki drugi, prawdopodobnie lepszy Vukovic, część kibiców na niego może i narzekała, ale nie dlatego że jest słaby, tylko po zmianie taktyki z 4-2-3-1 gdzie czuł się i prezentował świetnie (wzbudzał zainteresowanie klubów Bundesligi w tym czasie), na 4-4-2 trochę nie pasował jako ten drugi środkowy pomocnik, bo Dinamo w założeniu miało grać klepą, a Vrdoljak to raczej zawodnik lubiący sam pociągnąć grę do przodu, przytrzymać piłkę, zagrać długie podanie. O Mezendze wiele nie wiem, ale mimo tylko 20-stu lat potrafił w II lidze tureckiej (silny piłkarsko kraj, liga) strzelić 21 goli, wychowanek świetnego klubu, do niedawna grał w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii. Na pewno widać myśl w tych transferach, ale czy to wystarczy do reanimacji tej drużyny, trudno powiedzieć.

spidey 16.06.2010 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kitu91 (Post 914897)
pamiętacie jak legła kupowała tych hiszpanów i brazylijczków .. też wszyscy sie jarali jak to oni nie beda grali ... a jak sie okazało nie juz po pierwszym meczu czy treningu nie wiadomo było co z nimi zrobić ...

a co to jest "legła"?

Wracając do meritum: Legia- Internazionale, to czy tylko ja zrozumiałem że chodzi tu jedynie o ilość obcokrajowców?

emj10 16.06.2010 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 914930)
Wracając do meritum: Legia- Internazionale, to czy tylko ja zrozumiałem że chodzi tu jedynie o ilość obcokrajowców?

Nie, chodzi o to że Legia wygra wkrótce LM :D
A tak na poważnie to obecna polityka transferowa może się utrzymać przez dłuższy czas i będziemy mieli sytuację gdzie tylko kilku Polaków będzie siedziało na ławce, a pierwsza 11-stka będzie złożona z samych obcokrajowców.

Marszałek 16.06.2010 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 914938)
Nie, chodzi o to że Legia wygra wkrótce LM :D
A tak na poważnie to obecna polityka transferowa może się utrzymać przez dłuższy czas i będziemy mieli sytuację gdzie tylko kilku Polaków będzie siedziało na ławce, a pierwsza 11-stka będzie złożona z samych obcokrajowców.

No ale to jest potrzeba a nie kaprys jeśli chcesz cokolwiek sensownego grać.

Wojtas 16.06.2010 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 914938)
Nie, chodzi o to że Legia wygra wkrótce LM :D
A tak na poważnie to obecna polityka transferowa może się utrzymać przez dłuższy czas i będziemy mieli sytuację gdzie tylko kilku Polaków będzie siedziało na ławce, a pierwsza 11-stka będzie złożona z samych obcokrajowców.



Widzac co obecnie reprezentuje sobą terazniejsze pokolenie "młodych,polskich pilkarzy" to niedlugo w klubach beda grac sami obcokrajowcy.....

Pan Jotka 17.06.2010 10:44

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html Największym wrogiem Polonii jest jej właściciel hehehhe. No koleś jest naprawdę szurnięty zdrowo :D

SpoXsteR 17.06.2010 10:51

Czemu szurniety? jakis Bakero bedzie pyskowal do wlasciciela? nie pasuje to won, co on sobie wyobraza, ze jak gral w Barcelonie to mu buty kazdy czyscic bedzie..
Cupial by juz dawno takiego wyj.. na zbity pysk, tyle ze miedzy Bossem a Wojciechowskim jest ta roznica ze jemu sie chce z nim jeszcze dyskutowac.. Boss od razu wlepia zakaz na stadion Wisly a informuje trenera o jego zwolnieniu sprzataczka klubowa nie czestujac go nawet szklanka wody na pozegnanie.. wielce wlasnie prawdopodobne ze temu Bakero sie powoli w glowce miesza.. bo on gral w Barcelonie i przyjechal do jakiejs tam Polski.. strach sie bac

pawelwislak 17.06.2010 11:02

Uważam że nie koniecznie złym jest nagłe załamanie polityki kadrowej która ucieka od Polaków wręcz przeciwnie kiedy oni zobaczą że kasa się skończyła nie ma horendalnych gaży za picie po klubach i siedzenie na traningach to może dojrzeją mentalnie że żeby zarabiać dużą kasę trzeba naprawdę się starać i Zapier.... i wtedy będzie poziom jaki trzeba. Popatrzmy na Brazylię oni uwierzyli że wszystko mogą minimalnym nakładem to też teraz widać że popyt na nich spada, a i reprezentacja gra zdecydowanie gorzej bez polotu bez ambicji.

tofik 17.06.2010 14:20

To prawda jak na razie kluby są niewolnikami słabej jakości kopaczy, którzy wpieprzają pączki, albo pokazują wały i fucki. W zamian za wyłożone pieniądze właściciele dostają kompromitujące porażki w pucharach.
Jedyne sensowne wyjście to wziąć kij i pogonić tych darmozjadów od koryta :)

AYALA 17.06.2010 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 915525)
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html Największym wrogiem Polonii jest jej właściciel hehehhe. No koleś jest naprawdę szurnięty zdrowo :D

no w sumie Hiszpan połyka miesięcznie 120 tyś zł a drużyna raczej nie walczy o mistrzostwo tylko o utrzymanie.Spokojnie obecnym składem powinna byc w pierwszej piątce.

joszi 17.06.2010 18:33

http://gksbelchatow.com/index.php/club/news?id=200

Tanevski w Bełchatowie, "wzmocnień" Lecha ciąg dalszy.

martin_6 17.06.2010 18:38

joszi - to akurat coś jak odejście od nas Jopa, więc spokojnie. Patrzmy się na siebie...

sq 17.06.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joszi (Post 915798)
http://gksbelchatow.com/index.php/club/news?id=200

Tanevski w Bełchatowie, "wzmocnień" Lecha ciąg dalszy.

Kontrakt mu się skończył, nie przedłużono z nim.
Skoro uważasz go za osłabienie Lecha trzeba było go proponować w "..transferowym s-f wokół Wisły" :)

Ogryzek 17.06.2010 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 915880)
Kontrakt mu się skończył, nie przedłużono z nim.
Skoro uważasz go za osłabienie Lecha trzeba było go proponować w "..transferowym s-f wokół Wisły" :)

Zgadzam się, Tanevski to przecinak i nic więcej, nic dziwnego że nie przedłużono z nim kontraktu. Oczywiści przy założeniu że jest lepszy już wypatrzony.

sq 17.06.2010 21:45

nawet jesli nie lepszy juz wypatrzony.. Zlatko zagral 2 mecze w sezonie.. Zielinski wolal inne roszady robic niz jego na srodek obrony wstawiac (vide nominalny lewy Djurdjevic na srodku)
wiec stal sie takim niepotrzebnym "obciazeniem" budzetu

flamengista 17.06.2010 22:08

Na razie bilans letniego "polowania" jest negatywny - dla wszystkich klubów z czołówki.

Amika straciła Lewandowskiego i może stracić Peszkę. W zamian? Kiełb, napastnika ciągle nie ma.
My straciliśmy filar defensywy (Głowę), pozyskując w zamian obiecującego bramkarza.
Ruch stracił Niedzielana, choć odgraża się że nie sprzeda Sadloka i Sobiecha. Ciekawe, z czego spłacą długi.
Legia - wiadomo, odszedł Mucha. Najlepszy bramkarz ligi od paru sezonów. Owszem, pozyskali kilku ciekawych grajków ale strata Muchy bardzo dotkliwa.
Bełchatów - stracił Tosika i Pietrasiaka, mogą odejść Cetnarski i Nowak.

W zasadzie realnie można mówić tylko o wzmocnieniach Zagłębia i Dyskobolii Grodzisk Warszawski. Ale też nie rzucają na kolana.

Najlepszy transfer w relacji jakość/cena jak na razie dokonali - jakżeby inaczej - liczący każdą złotówkę Starotestamentowcy. Radomski to bardzo solidny przecinak, gwarantujący solidny odbiór w środku pola. Stary, ale pogra na dobrym poziomie jeszcze ze dwa sezony.

rw88 17.06.2010 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 915947)
Ruch stracił Niedzielana, choć odgraża się że nie sprzeda Sadloka i Sobiecha. Ciekawe, z czego spłacą długi.

Ja rozumiem, że są osoby które bardzo łatwo ulegają manipulacją mediów, ale jeszcze raz to powiem - Ruch ma naprawdę niewielkie długi, pozostałości po poprzednikach, które mogą zostać w całości spłacone nawet do sierpnia bez żadnych transferów wychodzących - o ile tylko uda im się przejść dwie rundy kwalifikacyjne LE, co może być zadaniem dosyć prostym (San Marino, Malta...), ale i też problematycznym (przy np. azjatyckim rywalu). Te informacje mam z pewnego źródła, zresztą nie są to znowu jakieś wyszukane rewelacje. Czasy się zmieniają i trzeba się powoli przyzwyczajać, że takie kluby jak Jagiellonia, Korona, Lechia, Śląsk, Widzew, Cracovia, Ruch, czy Polonia Warszawa się dosyć szybko rozwijają, nie mają większych problemów finansowych i coraz rzadziej będą mieli ochotę sprzedawać swoich piłkarzy za pierwsze lepsze oferty. A i myślę, że dla całej naszej piłki dobrze to zrobi - będzie chciała Wisła, Lech czy Legia mieć Sobiecha czy Sadloka, to niech go sobie wychowa, niech rozwijają te kluby swój system szkolenia i dają szansę gry młodym, tak jak Ruch dał szansę Sobiechowi i Sadlokowi, a w kolejce czekają Lisowski, Stefański czy Kieruzel.

studio2 18.06.2010 08:12

A pieniadze dla pilkarzy to skad bedziecie miec jak podobno niedawno dopiero za runde jesienna oddaliscie czesc, chyba tylko wy nie wierzycie w dlugi Ruchu, i nie mow "hop" z tymi rundami.

flamengista 18.06.2010 08:22

Drogi Kolego rw88,

zupełnie nie rozumiesz moich intencji. Ruch pod względem kibicowskim jest mi zupełnie obojętny, dlatego bardzo bym się cieszył, gdyby Sadlok i Sobiech zostali w Chorzowie. By rewelacja poprzedniego sezonu utrzymała silną kadrę, ba - nawet ją wzmocniła i na trwałe włączyła się do ligowej czołówki.

Dla Wisły i całej ligi korzystne jest, gdy coraz więcej klubów potrafi zachować silną kadrę - bo to podnosi poziom rywalizacji. Niestety, odnoszę wrażenie że w ostatnich latach jest zupełnie odwrotnie - poziom dramatyczny i jeszcze się obniża.

Natomiast wracając do Ruchu - te pogłoski nie wzięły się znikąd. Były już problemy, skoro nadzór finansowy nałożyła na was komisja licencyjna:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Informacje o wypłacie premii za rundę jesienną też nie wzięły się z powietrza.

Ale niech będzie, jak mówisz. Ruchowi życzę spłacenia wszystkich długów do sierpnia i jeszcze wzmocnienia kadry.

dawidTS 18.06.2010 09:42

http://www.90minut.pl/news/126/news1...-Warszawa.html

Jaja jak berety

ten Bakero z Wojciechowskim mogli by pisać scenariusze do seriali , np: "M jak miłość" albo "Na Wspólnej"

rw88 18.06.2010 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 916058)
Drogi Kolego rw88,

zupełnie nie rozumiesz moich intencji. Ruch pod względem kibicowskim jest mi zupełnie obojętny, dlatego bardzo bym się cieszył, gdyby Sadlok i Sobiech zostali w Chorzowie. By rewelacja poprzedniego sezonu utrzymała silną kadrę, ba - nawet ją wzmocniła i na trwałe włączyła się do ligowej czołówki.

Dla Wisły i całej ligi korzystne jest, gdy coraz więcej klubów potrafi zachować silną kadrę - bo to podnosi poziom rywalizacji. Niestety, odnoszę wrażenie że w ostatnich latach jest zupełnie odwrotnie - poziom dramatyczny i jeszcze się obniża.

Chyba wyszło na to, że ja się tu oburzam albo coś w tym stylu ale też nie takie były moje intencje - ja tylko prostowałem to, co się w mediach ukazywało, znam pewną osobę bliską Ruchowi i nic więcej z tym klubem wspólnego nie mam ;) Bo widzę też, że niektórzy połączyli moją osobę z kibicowaniem chorzowskiemu klubowi ale to nieprawda :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 916058)
Natomiast wracając do Ruchu - te pogłoski nie wzięły się znikąd. Były już problemy, skoro nadzór finansowy nałożyła na was komisja licencyjna:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Informacje o wypłacie premii za rundę jesienną też nie wzięły się z powietrza.

Ale niech będzie, jak mówisz. Ruchowi życzę spłacenia wszystkich długów do sierpnia i jeszcze wzmocnienia kadry.

Bo długi są i to jest fakt, tyle że Tauron ich nieco odciążył i w tym momencie ich spłata to tylko kwestia czasu i dobrego gospodarowania finansami w klubie. Po prostu media muszą o czymś pisać, Sobiech i Sadlok to mimo wszystko gorące towary na rynku, więc i długi są dla dziennikarzy łatwą argumentacją w swoich plotach ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 916058)
Dla Wisły i całej ligi korzystne jest, gdy coraz więcej klubów potrafi zachować silną kadrę - bo to podnosi poziom rywalizacji. Niestety, odnoszę wrażenie że w ostatnich latach jest zupełnie odwrotnie - poziom dramatyczny i jeszcze się obniża.

Poziom jest jaki jest, tu się zgodzę, ale wydaje mi się, że problem z poziomem sportowym mają głównie nasze topowe drużyny, które jakoś nie mogą z różnych powodów utrzymać swojej dobrej formy przez cały sezon, na pewno w dużej mierze jest to związane z szeroko rozum problemami stadionowymi i brakiem stabilności organizacyjnej, szczególnie w Legii i Wiśle. To też moim zdaniem się drastycznie odbiło na naszych osiągach w pucharach w poprzednim sezonie, mimo, że sezon 2008/2009 był w pucharach małym przełomem i mniej więcej tym, na co jest nas aktualnie stać, czyli liga w granicach 15-18 miejsca w Europie - a wydaje mi się, że Wisła przy lepszych losowaniach (które we wspomnianym sezonie były tragiczne) mogła nawet pokusić się o coś więcej.

Dlatego też myślę, że trochę za bardzo ocenia się u nas kwestie wzrostu/spadku poziomu ligi po występach w pucharach, bo prawda jest taka, że drużyny takie jak Jagiellonia, Lechia, Zagłębie, Korona, Ruch, Polonia Bytom zrobiły w dziedzinie poziomu sportowego naprawdę spory progres, widać to po przykładzie Polonii Warszawa i Śląska Wrocław, które tylko utrzymały swoje kadry po sezonie 2008/2009 licząc, że bez wzmocnień utrzymanie mają bezproblemowe, a tu wałek - walka trwała właściwie do ostatniej kolejki. Teraz będzie to samo, dochodzi niezły Widzew i Górnik z kilkoma ciekawymi zawodnikami, pewnie też z kilkoma wzmocnieniami, ciekawe przymiarki ma Cracovia, Śląsk, kilka dobrych transferów poczyniła Polonia i środek/dół tabeli przez to spłaszczenie jest po prostu zmuszony do szybszego rozwoju sportowego i wyjdzie nam to prawdopodobnie na dobre. Nikt mi po prostu nie wmówi, że przed 2007 rokiem środek i dół tabeli był lepszy niż aktualnie, bo tak po prostu nie jest - wpływają na to głównie bardzo dobre wzmocnienia zagraniczne no i wzrost kasy w tych klubach.

Zobaczymy też co się stanie z czołówką. Legia już się wzmacnia, ale wyjścia innego nie ma, możliwości popełnienia błędu w tej dziedzinie z tego powodu też nie bardzo ma. Lech pozbył się połowy wartości drużyny (Peszko, Lewandowski oczywiście) i wszystko będzie zależeć od tego, kogo kupią w ich miejsce. Wisła na razie jeden dobry transfer do klubu, jedno spore osłabienie. Od okienka transferowego w tym sezonie dużo będzie zależeć w tych klubach, jeśli nie będzie sporych wzmocnień, to sądzę, że druga połowa naszej tabeli może najlepszych jesienią trochę zaskoczyć.

W pucharach cudów się nie spodziewam, realnie liczę na coś więcej dopiero po następnym sezonie, kiedy Legia, Wisła i Lech będą już miały finansowo-organizacyjno-stadionowy spokój i będzie w końcu można budować coś trwalszego, próbować coś ugrać w Europie. Dużo będzie zależeć od Lecha, bo poprzez LM najłatwiej jest zdobyć trochę punktów do rankingu, dochodząc do IV rundy w razie niepowodzenia spada się do grupy LE, a tam w sześciu meczach można trochę tych punktów nadrobić. Wisła, Jagiellonia i Ruch bez rozstawienia w ewentualnej IV rundzie el. LE są skazane na paciorki o dobre losowanie, bo od tego będzie zależeć w dużej mierze ich postawa w pucharach, również we wcześniejszych rundach.

saklak1906 18.06.2010 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidTS (Post 916086)
http://www.90minut.pl/news/126/news1...-Warszawa.html

Jaja jak berety

ten Bakero z Wojciechowskim mogli by pisać scenariusze do seriali , np: "M jak miłość" albo "Na Wspólnej"

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,t...wiadomosc.html

Wojciechowski poplynie na tym klubie bardzo szybko. Tak to On sobie moze klub prowadzic w V lidze i to nie wiem czy zdola by sie utrzymac.

AYALA 18.06.2010 11:19

Janas przechodzi do Polonii Warszawa
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,80...o_Polonii.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl