![]() |
Cytat:
Zatrważające jest ile razy można popełniać ten sam błąd. Nawet komentator Śrutwa źle ocenił umiejętności "ręcznika" z naszej bramki, bo powiedział iż z reguły popełnia jeden wielki błąd w meczu. Niestety nasz AS popełnił 2. Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić. |
"Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić."
Naprawde bedziesz czekac na jego pomylki?? No to masz swoisty sposob na wspieranie naszych pilkarzy.. ja wprost przeciwnie, bede trzymac kciuki za jak najepszy wystep Pawelka i calej reszty. |
Cytat:
|
Cytat:
|
nie jestem anty - Pawełek, ale tyle razy naprawdę drżało serce przez niego, ja rozumiem dawać szanse, ale jak długo? wydaje się, że drużyna gra niebo lepiej, gdy czuje za plecami mocne wsparcie , pewność itp bramkarza, ile wpadek musi mieć jeszcze w/w aby dać szansę drugiemu? Prawdziwy bramkarz nigdy nie ogra się w meczach bez stawki....
niew wiem ile prawdy jest w szeptanych rozmowach o układach w Wisełce, bo wiem na 100 %, że za Kazimierskiego były..... |
Cytat:
Jestem krytykiem Mariusza od początku jego pojawienia się w tej drużynie. W pewnym momencie zacząlem zauważać u niego pewne postępy, ale był to chyna jakiś przypadek. Mnie, wszystkie niepewne pawełki bardzo wkurzają i irytują, a nie cieszą i dlatego krytykuję tego bramkarza i nieudolną politykę sportową klubu. Oczywiście, po każdym kolejnym błędzie Pawełka, nie omieszkam stwierdzić na forum, że "a nie mówiłem?". Ale nigdy wpuszczona przez niego bramka nie będzie dla mnie powodem do zadowolenia. Będę zadowolony jak Pawełek faktycznie kiedyś podnesie swój poziom sportowy (co zaliczam do bajek na dobranoc), albo wróci tam gdzie jego miejsce (klub pokroju Odry). Tak więc, nie twórzcie mitów o kibicach cieszących się z wpuszczanych goli i przegranych meczy |
Wiosna na Hutniku http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...na_w_krakowie/
|
Cytat:
Facet nie zrobił żadnego postępu i już wiadomo, że nie zrobi. Będzie tylko gorzej. To samo zresztą dotyczy Jirsaka. |
Cytat:
|
Dokładnie jak i FraMat nie byłem, nie jestem i NIGDY nie będę zwolennikiem Mariusza Pawełka. Myślałem, że odejście ultra zwolennika jego bramkarskiego kunsztu i zastąpienie go przez Artura Łaciaka poprawi naszą sytuację. Jednak skończyło się jak zawsze i szkoda komentować telenoweli pt: "Nowy bramkarz Wisły".
Niemniej jednak warto zaznaczyć, że 3 interwencje Pawełka w meczu z Bełchatowem na pewno nie wpłynęły na cały zespół budująco, a tylko wprowadziły niepotrzebne nerwy. Nie rozumiem też tłumaczenia niektórych na tym forum typu: "Ja to się przyzwyczaiłem, że Mariusz ma w każdym meczu jakieś złe zagranie". Aż nóż w kieszeni otworzyłby się, gdybym go posiadał. Bądź, co bądź ekstraklasa to _najlepsi_ piłkarze jacy grają w Polsce. Może poziom naszej ligi nie jest wybitny, ale błędy Pawełka są czasami żenujące, aż nie przystoi bramkarzowi mistrza Polski popełniać takich klopsów. WG mnie Mariusz Pawełek jest kiepski. Koniec, nie musicie się z tym zgadzać!(Fakt gra on tylko bo nie ma rywala na swojej pozycji). Co do samego meczu z Bełchatowem, osobiście nie spodziewałem się, że będziemy w stanie wywieźć więcej niż remis. Wyszliśmy w takim ustawieniu, które nie zwiastowało zbyt ofensywnej gry. Powracający po kontuzjach Sobolewski i Boguski nie zagrali praktycznie nic. Długie zagrania do przodu na tego biednego i osamotnionego Hristova(pokazał, że nie boi się walki - w odróżnieniu od Jirsaka) przeplataliśmy próbami rajdów Kirma. Oczywiście dużych korzyści to nie przyniosło i nie ma się co dziwić skoro powtarzane było do znudzenia. Swoją drogą kolejny raz nie wykorzystujemy ofensywnego stylu Alvareza, który nieco odważniej zaczął poczynać sobie, gdy po jego stronie znalazł się Kirm, a nie bezproduktywny w tym meczu Boguski(nie jest w formie, rozumiem trener nie ma kogo wpuścić to liczy na łut szczęścia). Ale już w przypadku Jirsaka to nie wiem na co liczył Skorża wystawiając malutkiego Czecha do walki z obrońcami, który każdy ma powyżej 180cm wzrostu. Poza tym to chucherko nie potrafiło nawet odebrać piłki silnym obrońcą GKS, inaczej jak faulem. Do tego dochodzi Diaz... gość kompletnie nie używający mózgu podczas gry, zamieszany w idiotyczne dryblingi, rzec można cyrkowiec! Notabene tylko dzięki uprzejmości sędziego dograł ten mecz do końca, bo kolejnymi bezsensownymi faulami(wiadomo temperament południowy, ale ileż można kosić ludzi równo z murawą) utwierdzał mnie w przekonaniu, że 1 zdanie jakie o nim tutaj napisałem jest właściwe. Można by tak długo o tym mistrzu żonglerki pisać, ale daruję sobie bo zagrał gniota i nie wiem co robił tak długo na boisku, bo czerwona wisiała w powietrzu. Do tego wszystkiego dochodzi śpiący królewicz Marcelo, co to za Nowakiem nie podążył. Poza tym błędem poprawny występ, ale już przesunięcie go do przodu było istnym aktem desperacji, nie pierwszym trenera Skorży. Na koniec nieco optymizmu, czyli występ Issa BA, gość wszedł w 70 minucie i zagrał tak, że można pisać w samych superlatywach. Nienaganne przyjęcie piłki(tak nie każdy potrafi, dlatego o tym piszę), dobra technika, świetny przegląd pola(od czasów Szymkowiaka nie widziałem w Wiśle zawodnika, który by tak pewnie podawał). Nawet jak zaczął dryblować to wychodziło mu to tak jak chciał, widać, że możemy mieć z niego pożytek, jeżeli tylko koledzy z drużyny dostosują się do jego poziomu o MP2009/2010 jestem spokojny. Podsumowując: - Issa Ba w meczu z Arką od początku, - Tomasz Jirsak lepiej niech nie wchodzi, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi, - Georgi Hristov wg mnie optymistyczny początek, poprawi się zgranie, to i jego gra również, liczę na 1 trafienie, - Andraż Kirm szacun dla niego, bo gdy wszyscy już zwątpili to jedynie on próbował i szarpał, często niezauważany przez kolegów(nie dziwne skoro rozgrywają u nas Głowacki z Marcelo), niestety nawet w 50% nie wykorzystujemy jego niemałych umiejętności(dobry rozgrywający w Wiśle i nikt nie ma argumentów, żeby konkurować z Kirmem o tytuł najlepszego skrzydłowego w lidze), - Pablo Alvarez sytuacja analogiczna do Kirma, potencjał ofensywny ogromny, pokazał to w sparingach, ale potrzebne są podania, podania, podania... w tempo, - Patryk Małecki myślę, że znacząco na grę Wisły nie wpłynie, ale będzie miał jaja, żeby pociągnąć z piłką, nie bojąc się, że go ktoś kopnie, odepchnie czy za głośno na niego krzyknie, - Radosław Sobolewski defensywny pomocnik, od którego nie należy oczekiwać rozgrywania piłki, finezyjnych dryblingów, masy bramek, podań otwierających drogę do bramki. Zawsze ma za zadanie to samo, rozmontowywać akcje przeciwnika w początkowej jego fazie i robi to wyśmienicie _jeżeli jest w formie_, a aktualnie nie jest, nie wiem czy nie lepiej było wstawić w mecz z Bełchatowem Krzysztofa Mączyńskiego, bo Radek był wyraźnie sfrustrowany grą zespołu, a może i swoją formą również(głupia żółta). Ogólnie nie wierzę, że możemy nie zdobyć w meczu z Arką 3 pkt. Wszyscy, którzy już teraz zwątpili w Wisłę(po jednym meczu, w niepełnym składzie, z jednak dobrze grającym w meczach u siebie GKSem) mogą równie dobrze już teraz przerzucić się na badmintona albo curling, bo widać o piłce nożnej mają pojęcie takie jak ja o wcześniej wymienionych dyscyplinach. |
Cytat:
Nauczcie sie pisac nazwisko nowego gracza, do cholery, nie Christow, tylko HRISTOV ! |
Niestety
na mecz z Arką nie będziemy mieli za wiele mozliwości zmian. Moim zdaniem powinniśmy zagrać następującą 11: Kurto - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Boguski, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Małecki Na lepszy skład na dzisiaj nas nie stać. W przypadku gdyby Ba nie wytrzymywał trudów spotkania - Diaz albo Maczyński. Co Jirsaka - niestety - ławka, ale przy tej ławce jest również jednym z kandydatów do zmian. W bramce Kurto zamiast Pawełka - gramy z niezbyt mocną Arką, więc niech młody pokaże, jak wiele potrafi, może w koncu przestaniemy szukać nowego bramkarza, tylko rozejrzymy się po tym co mamy w klubie, bo Pawełek chyba już lepszy nie będzie, a kontrakt konczący się w czerwcu - wcale nie musi być przedłużony. |
Cytat:
|
Skorza w rybryce "ryzykowanie" ma wpisane '"0" wiec nie ma szans na Kurto.
|
Chyba Maciek nie ma innego wyjscia jak zagrac taka 11-nastka
Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Małecki, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Boguski No chyba, ze Paweł bedzie mogl zagrac to trzeba bedzie go dac za Christowa lub Boguskiego... Wogole to nie mam pojcia dlaczego nie gramy dwójka z przodu!? Przeciez jestesmy Mistrzami, kogo sie mamy bac? Nie rozumie taktyki Skorzy w meczu z GKS-em . |
Cytat:
|
Racja , Jirsak nawet zagrał ostatnio dobre spotkanie , jego zmiennik Ba również przez te 20 minut zagrał dobrze. Ale wydaje mi się , że Ba będzie teraz próbowany od poczatku, tylko , iz to jest także defensywny pomocnik co o Jirsaku nie można powiedzieć. Ale mimo to Issa umie także dobrze rozegrać piłkę , wiec wydaje mi sie , iż on teraz zagra od początku , bo pozycja Radka jest niepodważalna. a co do Rafała to racja , nie jest jeszcze fizycznie dobrze przygotowany po kontuzji. Także typuje , że zagra coś ok 60-70 min. Myśle , że Paweł zdąży na Arkę. bo bez niego jednak jakoś ten przód fiest mało aktywny. A jak nie on to znów CHristow będzie musiał grac pełny mecz. Albo Mały zagra w przodzie , Kirm na prawej i Diaz na lewej pomocy. mozna eksperymentować. dużo zależy od zdrowia Pawła na Arkę.
|
Cytat:
Masz ku temu jakieś argumenty?? |
Cytat:
Cytat:
Poza tym w Auxerre ustawiano go też na prawym skrzydle co widać na tej stronie: http://aolsport.aol.fr/football/joue...a-ba-1966.html Natomiast Jirsak sprowadzany jako playmaker okazał się tak naprawdę ni psem ni wydrą Cytat:
|
Cytat:
|
Co do Jiraska to faktycznie może nie , że zagrał dobrze tylko przeciętnie. po prostu bez błysku , bez jakiegoś fajnego podania czy strzału. Ale nie wydaje mi się , że grał słabo , nie tracił głupio piłek ani nie przegrywał pojedynków. Mecz przeciętny bez wyróżnienia się na przykład takim prostopadłym podaniem z czego nieraz Tomas słynął u nas. Widać był , iż piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Rzadko decydował się na drybling i te właśnie niekonwencjonalne zagrania z których ma słynąć playmaker jakim miał właśnie być Czech w naszym zespole. A Issa no taki środkowy pomocnik , także defensywny z umiejętnością grania do przodu.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakby w Legii myślano tak samo to Boruc do dziś grzałby ławę, a Fabiański kopał się po czole w ME. Co -tam nie mają presji? Albo w Lechu... W Poznaniu się nie cackali - w ciagu roku odstawili kolejno Dolhę, Kotorowskiego, Kasprzika (ledwo kupionego - jak widać potrafili uderzyć się w pierś i przyznać, że to niewypał) i w efekcie mają w bramce młodego Bośniaka - zaufali mu a on się odwdzięcza kapitalnymi interwencjami. Tylko u nas to chore myślenie, że 19/20 latek musi być jakimś stremowanym głupkiem, na pewno słabszym od, notabene zajebistego (!), Pawełka... |
Moze faktycznie Skorza moglby dac szanse Kurto... Bo Arka to raczej nie bedzie bardzo wymagajacy przeciwnik, a Filip nabralby jakies doswiadczenie.
|
Zwłaszcza, ze Kurto to nie jest znowu pierwszy lepszy 19 latek jakich pełno, tylko reprezentant kraju w swojej kategorii wiekowej. Mamy zatem zdolnego bramkarza - po co go marnować, tym bardziej w sytuacji gdy ten niby "pierwszy" jest tak okrutnie przeciętny i niepewny...?
|
cos czuje że taki Jirsak poradziłby sobie np w Lechu, w druzynie gdzie gra sie piłką przy nodze i nie pomijając pomocy w wiekszosci akcji, tylko wlasnie przez pomoc jest rozegranie, czym sie niby Stilic od Jirsaka rozni, bo nawet bym nie powiedział o charakterze, ani o warunkach fizycznych. Tam sie inaczej gra, a u nas nie wiem kto by mogl dobrze grac, jak prawie wszyscy stoją. Ronaldo ani Messi by nam nie pomogl. No chyba ze akcja indywidualna.
u nas poza Kirmem i Małeckim, chyba nikt nie wybiega na pozycje. Na pograniczu spalonego nie radzi sobie za bardzo Boguski. Wiec kto ? |
Cytat:
I w razie kontuzji Pawełka, jestem w 100% przekonany że zagrałby Juszczyk.. który przepuszcza nawet piłki wielkości lekarskiej;P Więc szansa na to że kiedykolwiek w najbliższym czasie zobaczymy Kurto w bramce jest znikoma, a nawet można powiedzieć że nie ma takiej szansy. Niestety takie są nasze realia. Cytat:
|
Cytat:
|
Георги Христов tak sie pisze zresztą zobacz jak ma na koszulce przez samo H
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl