Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

piotr 0704 dortmund 05.08.2008 21:12

Wiem ze nie to miejsce i nie ten temat ale:

1. az mnie zatkalo jak to zobaczylem ( zaczelo sie! zajebista prezentacja)

2. tak powinna wygladac profesjonalna prezentacja Wielce Szanowny Panie O.

http://bieg2012.pl/pliki/914b-Stadion_Gdansk_c.mov

Warto obejrzec.




PvD - nie mialem na mysli ze sam Pan O. siedzi przed kompem i klei filmik ale robia to ludzie , ktorych on do tego zatrudnil i ktorych prace zatwierdzil do zaprezentowania szerokiej publicznosci.

PvD 05.08.2008 21:23

Do montowania prezentacji raczej bym Obtułowicza nie mieszał. Co on ma niby mieć z tym wspólnego?
Nie Obtułowicz siedzi na programem do robienia video-prezentacji. on (jego biuro)może dostarczyć materiały

to tak jakby mieć pretensje do Budmexu budującego stadion o to,ze fatalna prezentacja

dj_ibutti 05.08.2008 23:38

Jak dla mnie to BalticArena, to jeden z tych obiektów, które ładnie wyglądają... dopóki nie zostaną zbudowane. Natomiast sam stadion, zakładając, że go zbudują, wręcz idealnie nadaję się na następcę Stadionu... X-lecia. Też będzie straszył, po latach.

WHITE*STAR 06.08.2008 00:05

Spójrzcie tylko na wygląd, cenę, czas budowy i wielkość, a dowiecie się czemu jesteśmy lata świetlne za Czechami.
http://stadiony.net/w_budowie/stadion_eden
nie polecam natomiast oglądania wszystkich zdjęć, po co mamy popadać w kompleksy? :P

wislak_olkusz 06.08.2008 00:43

Dla mnie ten stadion Eden taki z dupy wyjęty... pospolity jak ja pitole...

WHITE*STAR 06.08.2008 01:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_olkusz (Post 579850)
Dla mnie ten stadion Eden taki z dupy wyjęty... pospolity jak ja pitole...

Ja chciałbym aby każdy klub w Polsce miał tak "pospolity stadion".

Romano 07.08.2008 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 579833)
Jak dla mnie to BalticArena, to jeden z tych obiektów, które ładnie wyglądają... dopóki nie zostaną zbudowane. Natomiast sam stadion, zakładając, że go zbudują, wręcz idealnie nadaję się na następcę Stadionu... X-lecia. Też będzie straszył, po latach.

Hmm, a to czemu ma straszyć?Może rozwiniesz temat?

k888 08.08.2008 11:38

Taki widok z Lubina :)

http://images32.fotosik.pl/338/c842242a30216afd.jpg

Bobic 08.08.2008 12:37

Mam takie pytanie odnośnie stadionu w lubinie, a mianowicie czy pod trybunami bedą jakies sklepy i cos w tym stylu??

Pablo84 08.08.2008 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 579833)
Jak dla mnie to BalticArena, to jeden z tych obiektów, które ładnie wyglądają... dopóki nie zostaną zbudowane. Natomiast sam stadion, zakładając, że go zbudują, wręcz idealnie nadaję się na następcę Stadionu... X-lecia. Też będzie straszył, po latach.

E, niby dlaczego?
Stadion ma być przecież dla całego trójmiasta, więc napewno będzie odpowiednio wykorzystany.
Z zewnatrz bardzo mi się podoba, jedynie co troszkę mnie razi to ta konstukcja dachu od wewnątrz rodem ze stadionu Lecha ;).

Bałtic Arena, jak zostanie wybudowana, napewno będzie naszą chlubą

k888 09.08.2008 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobic (Post 581654)
Mam takie pytanie odnośnie stadionu w lubinie, a mianowicie czy pod trybunami bedą jakies sklepy i cos w tym stylu??

Pod trzema trybunami które są najbardziej zaawansowane nie będzie nic. Pod czwartą trybuną bedą szatnie, pomieszczenia klubowe i tak dalej.

Gwiaździsty 09.08.2008 11:44

Cytat:

Pod trzema trybunami które są najbardziej zaawansowane nie będzie nic. Pod czwartą trybuną bedą szatnie, pomieszczenia klubowe i tak dalej.
Czyli to będzie tylko taki szkieletor jak w Kielcach. Toalety to Toi Toi ?

medyk 10.08.2008 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez k888 (Post 582248)
Pod trzema trybunami które są najbardziej zaawansowane nie będzie nic. Pod czwartą trybuną bedą szatnie, pomieszczenia klubowe i tak dalej.

troche głupio.. :-/

Q13SON 13.08.2008 11:43

O budowie stadionu Legii:

http://ekstraklasa.wp.pl/wid,1025265...l?ticaid=166b3

k888 21.08.2008 11:54

http://images32.fotosik.pl/349/9c36106d9e2b18d1m.jpg

A co do toalet i sklepików. Sklepiki to wybór klubu, ale toalet oczywiście nie może zabraknąć. Stadion w Lubinie będzie stadionem kategorii 3 wg wymagań UEFA a to oznacza m.in.

Artykuł 22 – Pomieszczenia sanitarne dla widzów
Muszle klozetowe dla obu płci oraz pisuary muszą być udostępnione na każdym sektorze stadionu, ze średnią jednej muszli klozetowej na 200 osób i jednego pisuaru na 125 osób.

- Kontynuowane są wcześniejsze prace, robotnicy montują konstrukcje nośne z więzarów stalowych, na których będzie spoczywało pokrycie dachu . We wtorek rozpoczęły się prace związane z wymianą murawy, czyli ściąganie starej płyty boiska i montowanie nawodnienia pod nową. W międzyczasie wykonywane są prace fundamentowe pod klubowy budynek. Roboty przebiegają zgodnie z planem, niektóre rzeczy są trochę opóźnione, ale inne wyprzedziły harmonogram. Budowlańcy pracują na dwie zmiany, pracę kończą wieczorem. W najbliższym czasie przyłączane będą sieci, które puszczamy ziemią- mówi Piotr Dziurman, kierownik projektu.

http://www.lubin.pl/xinha/plugins/Im.../budowa1_1.jpg

simone 21.08.2008 21:16

Stadion Śląski jeszcze większy, jeszcze lepszy

(...) „Zdecydowaliśmy, że warto rozszerzyć modernizację Stadionu Śląskiego, polepszając jego funkcjonalność i zwiększając liczbę miejsc siedzących w stosunku do pierwotnego projektu przebudowy. Plany te zyskały przychylną ocenę ekspertów UEFA (...)” - powiedział marszałek Bogusław Śmigielski.

Rozwiązanie zakłada kompleksową przebudowę trybuny zachodniej. Obejmuje ona budowę widowni w miejscu górnej części istniejącego wału. Poprawi to znacząco bezpieczeństwo, w tym zwłaszcza warunki ewakuacji na czas meczów i koncertów. Polepszy się także komfort oglądania i korzystania z kiosków gastronomicznych oraz dostęp do toalet. Pojemność stadionu zwiększy się do około 51.500 miejsc siedzących. Konsekwencją przyjęcia tego planu przebudowy jest przesunięcie terminu zakończenia modernizacji o 10 miesięcy do 29 kwietnia 2011. Koszty szacunkowo zwiększą się do 360 mln zł. „Przyjęcie rozszerzonej koncepcji przebudowy stadionu możliwe było po uzyskaniu od Ministerstwa Sportu dofinansowania w wysokości 110 mln zł z budżetu państwa.” – podkreślił marszałek. 250 mln zapewnia Województwo Śląskie. (...)

Marcin Stolarz, dyrektor Biura ds. Przygotowań EURO 2012 Województwa Śląskiego, poinformował, że UEFA otrzymało kolejny raport stadionowy z postępów w realizacji projektu modernizacji Stadionu Śląskiego. Zawarta jest w nim pozytywna opinia ekspertów firmy Plazamedia (współpracującej z UEFA przy obsłudze telewizyjnej mistrzostw Europy) w zakresie możliwości realizacji wysokiej jakości transmisji telewizyjnej przy położeniu głównych kamer na wschodzie. Zastosowanie osłony na dachu trybuny zachodniej i miejscowych osłon nad kamerami wykluczy negatywne oddziaływanie promieni słonecznych na kamery. Podkreślił, że eksperci zwrócili również uwagę na dobre warunki przestrzenne stadionu do realizacji okablowania i transmisji telewizyjnej.

Zgodnie z wymogami UEFA i założeniami ekspertów UEFA zostało opracowane także studium komunikacyjne dla Stadionu Śląskiego na rok 2012. Blisko 300 stronnicowy dokument przedstawia obecne rozwiązania komunikacyjne dla Stadionu Śląskiego i ich możliwości w zakresie przepustowości oraz proponuje koncepcje obsłużenia potoków fanów w liczbie 60 tys. przybywających na mecze EURO 2012. Opracowanie obejmuje dojazdy z lotnisk w Pyrzowicach, Krakowie oraz dworców kolejowych i centrów miast publicznymi środkami komunikacji, tj. tramwajem, autobusem, koleją oraz prywatnymi samochodami i autokarami. Przedstawia również koncepcję rozlokowania miejsc parkingowych w bliskości stadionu. Studium wykazuje, że istniejąca infrastruktura drogowa i transportowa oraz planowane inwestycje i tymczasowe rozwiązania pozwalają w pełni obsłużyć fanów EURO 2012. W przypadku kolei i autobusów istnieją rezerwy przepustowości pozwalające na elastyczne dostosowanie się do rzeczywistej liczby fanów. Do zapewnienia wymaganych przez UEFA miejsc parkingowych zostaną wykorzystane istniejące parkingi, nowe parkingi zarówno docelowe i tymczasowe zlokalizowane na terenie Stadionu Śląskiego, WPKiW i na jego obrzeżach. W promieniu 10 minut dojścia do stadionu zlokalizowanych będzie 3580 miejsc dla samochodów osobowych, 148 miejsc dla autokarów, 12 miejsc dla furgonetek i 5 dla ciężarówek. W odległości 10-25 minut dojścia do stadionu powstanie 4115 miejsc dla samochodów osobowych i 540 miejsc dla autokarów. Na podstawie proponowanych lokalizacji parkingów opracowano sposób segregacji fanów przed wejściem na stadion.

http://www.silesia-region.pl/euro2012/080820_GMP_01.jpg
http://www.silesia-region.pl/euro2012/080820_GMP_03.jpg
http://www.silesia-region.pl/euro2012/080820_GMP_02.jpg
http://www.silesia-region.pl/euro2012/080820_GMP_04.jpg
http://www.silesia-region.pl/euro2012/080820_GMP_06.jpg

20 sierpnia 2008
www.silesia-region.pl

Romano 24.08.2008 07:35

Kolejne 360mln wywalone w błoto.Za te pieniądze plus te które juz wywalili na modernizacje mogli zbudować na tym miejscu duży nowoczesny stadion.No cóż Chorzów raczej wypada z listy rezerwowej bo wątpie że UEFA zgodzi sie na taki poślizg z terminem oddania stadionu.Ciekawe czy jakieś inne miasto to wykorzysta.

Pablo84 24.08.2008 08:25

A ja mam takie głupie pytanie.
Czy np nie dało by się znacząco obniżyć murawy (np o 10 m w stosunku do dzisiaj) . zlikwidować te bieżnie i dobudować nową trybunę, która połączy stadion z boiskiem?

Scorpius 24.08.2008 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 590720)
A ja mam takie głupie pytanie.
Czy np nie dało by się znacząco obniżyć murawy (np o 10 m w stosunku do dzisiaj) . zlikwidować te bieżnie i dobudować nową trybunę, która połączy stadion z boiskiem?

Rozumiem że dla Ciebie wykorzystywanie w Polsce stadionów zakończy sie wraz z ostatnim gwizdkiem arbitra w finale euro 2012. Przypomne tylko że w kraju jedynym stadionem w miare przyzwoitym który ma bieżnie jest stadion Zawiszy bez dachu na 20.000 miejsc. Polska to 40 milionowy kraj i inne dyscypliny w nim również się uprawia, a w futbolu jak narazie jeśli chodzi o kluby jesteśmy zaściankiem europy a reprezentacja tez nie zanosi się aby w przyszłości błyszczała...

Pablo84 24.08.2008 09:24

Być może nie jestem doinformowany, ale nie przypominam sobie ostatnimi czasy jakiejś większej imprezy sportowej, kiedy była wykorzystana bieżnia.

Z perspektywy krakusa dobrze się dzieje, że rozbudowuje się stadion w Chorzowie, wszak z Krakowa blisko i szybko.Byle by tam chciała repra grać, po wybudowaniu narodowego w Warszawie.
Wiem, że to nieprofesjonalne, ale piłkarze narzekali włąsnie na zbytnie oddalenie trybun od boiska.

Scorpius 24.08.2008 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 590736)
Być może nie jestem doinformowany, ale nie przypominam sobie ostatnimi czasy jakiejś większej imprezy sportowej, kiedy była wykorzystana bieżnia.

Nie trzeba daleko sięgać wstecz pamięcią, otóż około miesiąc temu w Bydgoszczy właśnie odbył się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce juniorów, a poważniejszych zawodów nie ma i nie będzie dopóki nie będzie obiektów.

tomasz1906 24.08.2008 10:17

A co ma Bydgoszcz do Stadionu Slaskiego?

marcinarsenal 24.08.2008 10:31

A ja się dziwię w ogóle po co oni bawią się jeszcze na Chorzowskim? Jedynym powodem jest (być może) organizacja EURO, które chętnie przejmie Kraków, jeżeli Chorzów w ogóle je dostanie. A później? Chorzowski nie będzie już stadionem narodowym, nie gra tu żaden klub, wątpię, żeby rozgrywac tu jakieś imprezy częściej niż raz na pół roku. Stadion bezużyteczny a wchłonie setki milionów.

Scorpius 24.08.2008 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz1906 (Post 590749)
A co ma Bydgoszcz do Stadionu Slaskiego?

A może łaskawie przeczytasz przynajmniej 3-4 ostatnie posty z wątku zanim napiszesz post?
Jak dla mnie w Polsce zrobiono zbyt duży szum wokół euro którego bedziemy tylko współorganizatorem, z nie myślimy o wykorzystywaniu stadionów po euro, mimo iż futbol można powiedzieć to u nas sport narodowy to nie zapominajmy że są jeszcze inne dyscypliny.

Oldpara 24.08.2008 10:58

Na Śląskim, dzięki wielofuncyjności (miejsce na bieżnie) będzie można rozgrywać również inne zawody niż piłkarskie. Np Grand Prix Polski i Europy w żużlu, zawody lekkoatletyczne itp.
Zostawienie tam bieżni nie jest złym pomysłem

Gwiaździsty 24.08.2008 14:44

Skoro u nas odległość trybun od linii boiska ma być ok. 17 m to może zrobić w ty miejscu bieżnie i byłyby możliwe jakieś zawody w lekkoatletyce :).

e 24.08.2008 20:11

http://pl.youtube.com/watch?v=bWltbU5CuzA

ventum 24.08.2008 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 590908)
Skoro u nas odległość trybun od linii boiska ma być ok. 17 m to może zrobić w ty miejscu bieżnie i byłyby możliwe jakieś zawody w lekkoatletyce :).

Niezły pomysł. :lol: Teoretycznie możnaby położyć tartan wzdłuż trybuny C (8 torów to 9,76 m wg. normy IAAF i PZLA przyjmując że szerokość jednego toru powinna wynosić 1,22 m) do biegów sprinterskich na 100 m a może nawet starczyłoby miejsca do biegu na 110 m przez płotki. Taka quasi-lekkoatletyczna bieżnia na stadionie piłkarskim byłaby chyba ewenementem na skalę światową no ale za to by można organizować mityngi i zaprosić np. nowo kreowanego mistrza olimpijskiego i rekordziste świata Usaina Bolta z Jamajki. :D:D :D

Romano 25.08.2008 08:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 590736)
Być może nie jestem doinformowany, ale nie przypominam sobie ostatnimi czasy jakiejś większej imprezy sportowej, kiedy była wykorzystana bieżnia.

Z perspektywy krakusa dobrze się dzieje, że rozbudowuje się stadion w Chorzowie, wszak z Krakowa blisko i szybko.Byle by tam chciała repra grać, po wybudowaniu narodowego w Warszawie.
Wiem, że to nieprofesjonalne, ale piłkarze narzekali włąsnie na zbytnie oddalenie trybun od boiska.

Po wybudowaniu stadionu w Warszawie raczej okazjonalnie reprezentacja zawita do Chorzowa.
Oficjele i piłkarze są wygodni nie będą chcieli jeżdzić na Sląsk mając nowoczesny i takiej samej pojemności stadion w Warszawie.

skttrbrain 29.08.2008 14:08

http://www.europoznan2012.pl/przetar...et_04-2008.pdf
przetarg ogłoszony, podpisanie umowy nastąpi (jeśli nie będzie odwołań) na przełomie roku, wtedy też ruszy budowa, termin oddania do użytku, 17 miesięcy od czasu podpisania umowy.
co jest bardzo pozytywne, to duże wymagania odnośnie doświadczenia w budowie tego typu obiektów. Polecam poczytać dokument zawarty w linku.

http://images33.fotosik.pl/357/cbf976acd88bfe57.jpg

http://images34.fotosik.pl/351/c8b42f432d8f7139.jpg

http://images46.fotosik.pl/5/a2f1503ef7867c4b.jpg

http://images30.fotosik.pl/270/a8dab851ba47febc.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl