Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

mic 02.07.2009 08:19

Jak widac jakiemus staruchowi z PZPNu bardzo zalezy zeby Gornik sie utrzymal, zaczyna sie chwytanie kazdego szczegolu i doszukiwanie kazdej najmniejszej .......y.

P.e.c.h 02.07.2009 08:29

Jeszcze miesiąc i pejsy znowu będą na miejscu pucharowym... :D

EMPI 02.07.2009 09:30

Jeszcze parę dni i Legia będzie miała mistrza... :pobity:

unpredictable_wislaczka 02.07.2009 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 754923)
Jeszcze miesiąc i pejsy znowu będą na miejscu pucharowym... :D

Nie kracz :P

Ciekawe czy jeśli zajmą się tą sprawą dokładniej, to czy słowa pana Lato,że liga ruszy zgodnie z terminem, będą miały jakiś sens. Zdaje się,że tutaj nic nie jest jasne i co chwilę znajduje się jakiś problem. Te baraże to chyba nigdy nie zostaną rozegrane.

A co do Legii to rzeczywiście jeden pkt i mieliby...

killzone 02.07.2009 09:42

Bylbym bardzo ciekawy jakby PZPN to rozwiazal, bo tytul mozna zawsze zmienic, bo to nasza wewnterzna sprawa, ale kto by do Estonii pojechal :D

Zreszta dobrze ze nie maja mozliwosci Wam odebrac tytulu... po co to komu ;)

7 kotów 02.07.2009 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 754914)
Jak widac jakiemus staruchowi z PZPNu bardzo zalezy zeby Gornik sie utrzymal, zaczyna sie chwytanie kazdego szczegolu i doszukiwanie kazdej najmniejszej .......y.

Walka o Widzew rozpoczeta. :)
Wy.......a tyle druzyn z ekstrajklasy ze sila rzeczy Widzew bedzie musial zagrac wyzej bo nie bedzie nikogo innego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 754980)
Zreszta dobrze ze nie maja mozliwosci Wam odebrac tytulu... po co to komu ;)

Mozliwosci zawsze sa.
Wystarczy ze jakis medrzec, cos w stylu futbolowego Walesy, wykpuje, ze skoro Sobolewski zrezygnowal z gry w kadrze to jest to rownoznaczne z zakonczeniem kariery sportowej, czyli Wisla wystawiala nieuprawnionego do gry pilkarza, co sie rowna 30 walkowerom w tym sezonie i 30 w zeszlym. Czyli lecimy o 2 klasy rozrywkowe w przyszlym sezonie, a skoro mamy rozjebany stadion to nie przysluguje nam licencja, wiec kolejna klasa w dol.
Generalnie zagralibysmy w okregowce, a Dresovia by pekla z radosci.

wtf 02.07.2009 10:16

Najbardziej w tym wszystkim szkoda tego Michała Fidziukiewicza, młodzieżowy reprezentant, pomału wchodzi do Ekstraklasy, jeden z niewielu białostoczan w białostockim klubie, na pewno nie sądził że zostanie gwiazdą ekstraklasy w takim kontekście. A wszystko przez panów z PZPN, którzy nie zauważyli, że komuna skończyła się 20 lat temu i można już nie pomagać górniczym klubom. A tak btw to nie wiedziałem, że Białystok to potęga w piłce juniorskiej, np to: http://jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=5821, małolaty klepnęły sobie na jakimś turnieju dzieciarnie z AC Milan 4:0.

Pan Jotka 02.07.2009 10:21

SK*URW*YSYŃST*WO i tyle. Ta cala liga to jedna wielka żenada.Jestem ososbiście za tym zeby nie wystartowała yta liga, bo po co grać jak na koniec tabele sie tworzy na nowo porzy zielonym stoliku tudzież na sali sądowej.

Kurt 02.07.2009 10:37

Cała kibicowska liga, powinna się ugadać wiadomo poza przyjaciółmi zainteresowanych i jak drużyny z miejsc 15-16 utrzymają się. To ciupać im na każdym meczu. Zero honoru... Już nikt normalnie nie potrafi spaść. Tak naprawdę, żeby uniknąć takich sk****ństw trzeba wprowadzić przepis, o tym że w przypadku degradacji drużyny z Ekstraklasy na jego miejsce wchodzi automatycznie zespół z I ligi. A Baraże odbywają się z następną drużyną I ligi. Wszelkie odwołania rozpatrywane są w 14 dni, przez jeden organ. Później zażaleń brak. I Wam się nie podoba groźba kibiców ŁKSu, żeby odwiedzać budynek PZPN? Ja uważam żę tym sk****onom to należałoby wprowadzić takie wycieczki raz na tydzień...

!!IRIVER!! 02.07.2009 10:46

Jagę już dostatnio pokarali - minus 10 pkt na następny sezon. To teraz dojebali się jeszcze do jakiegoś juniora. Żal dupę ściska. Mam nadzieję, że Jagiellonia nie da sobie wejść na łeb i coś poczynią, aby ich nie wyjebali. Żydostwo i lewactwo włada polską piłką... :(

wtf 02.07.2009 12:36

A jeszcze zwróciłem uwagę na takie drobne fakty odnośnie tej awantury z Jagą, czy zwróciliście uwagę na to kto to rozpętał, niejaki Matusiak Janusz - tatuś Radosława "nie tak się umawialiśmy" i Nikodem Dyzma polskiej piłki oraz oraz Jacek Dziubiński - facet co szkoli juniorów Arki Gdynia, ten to już w ogóle ma moralność przydrożnej ****y - "przegrałem co prawda z Podlasiakami na boisku ale ich wyjebię na miękko przy stoliczku".
Albert Camus powiedział, że wszystko co wie o moralności nauczył go futbol ale chyba nie chodziło mu o polski futbol

Robert_wislak 02.07.2009 13:46

...Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem tatuś Radka mający nie za wiele wspólnego z piłką dorwał się takiej posady?

wislak68 02.07.2009 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robert_wislak (Post 755200)
...Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem tatuś Radka mający nie za wiele wspólnego z piłką dorwał się takiej posady?

Jeszcze zanim Radek zaczął kopać piłkę to jego tatuś już udzielał się w "strukturach piłkarskich". Z ważniejszych funkcji to był mn: dyrektorem SMS w Łodzi, bodajże dyrektorem sportowym w Płocku a na ostatnim zjeździe wybrano go do zarządu PZPN. Bez taty Radek by się nie przebił.

jabadabaryba 02.07.2009 13:59

"W środę grecki związek piłkarski odrzucił apelację Jakuba Wawrzyniaka. Piłkarz domagał się cofnięcia nałożonej na niego 3 miesięcznej dyskwalifikacji za używanie niedozwolonych środków. Jednocześnie... wydłużyła Polakowi karę do 1 roku. To oznacza, że wg przepisów FIFA i WADA Polak nie będzie mógł grać w żadnych rozgrywkach.l"

szprotson 02.07.2009 14:03

i bardzo dobrze.
sprawiedliwosc musi byc.

killzone 02.07.2009 14:06

Jedno slowo mi sie nasuwa... IDIOTEN.

eMTe 02.07.2009 14:31

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,67...barazach_.html

To co Legia będzie miała 64 punkty, czyli tyle co my?! To gdyby nie bilans meczów bezpośrednich to by nam jeszcze mistrzostwo odebrali z nie naszej winy. To są prawdziwe jaja. Taki sam przypadek byłby jak Lech zostałby wicemistrzem. Tu powinno być jakieś przedawnienie, że do którejś kolejki po wydarzeniu można zgłaszać wątpliwości. Niech jeszcze Legia w jednej porażce znajdzie winnego i się ogłoszą mistrzem... Parodia...

Krissu 02.07.2009 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 755244)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,67...barazach_.html

To co Legia będzie miała 64 punkty, czyli tyle co my?! To gdyby nie bilans meczów bezpośrednich to by nam jeszcze mistrzostwo odebrali z nie naszej winy. To są prawdziwe jaja. Taki sam przypadek byłby jak Lech zostałby wicemistrzem. Tu powinno być jakieś przedawnienie, że do którejś kolejki po wydarzeniu można zgłaszać wątpliwości. Niech jeszcze Legia w jednej porażce znajdzie winnego i się ogłoszą mistrzem... Parodia...

Nie zostaną bo mają gorszy bilans meczów z nami.

eMTe 02.07.2009 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 755247)
Nie zostaną bo mają gorszy bilans meczów z nami.

O tym mówię, ale chodzi mi co jeżeli sobie jeszcze by znaleźli w ten sposób punkty z kimś innym... ŻENADA objawiająca się próbą ratowania jednego co prawda zasłużonego klubu : /

flamengista 02.07.2009 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 755222)
Jedno slowo mi sie nasuwa... IDIOTEN.

No tak, ale to było już wiadome od dawna.

kreseq 02.07.2009 17:04

Dojdzie do tego ze mistrzem zostanie Gornik a Legia Wisla i Lech beda grac w barazach :D
Burdel,ciagle zmiany, nikt nic nie wie a jak juz cos sie zmienia to w sposob ktorego nawet schizofrenik nie wymysli.

Transferowo na razie slabo, ale mam nadzieje ze tych 3-4 nowych zawodnikow w kazdym z czolowych klubow sie pojawi. Wisla juz kogos kupila,Leszek tez, Legia ma Mietowego sucharka :D

PS: Ogladam sobie filmy ze zgrupowania Legii i nie moge zrozumiec czemu nikt nie wpadl na pomysl zeby Koseckiego wyslac na silownie :D Chlopak ma szybkosc, technike ale fizycznie to jest V liga Burkina Faso.

John1906 02.07.2009 17:19

1. co do PZPN to roku ten sam kabaret

"Jak można po sezonie ustalać kto spada...
piłkarze nie wiedzą po co wchodzą na murawe..."

http://www.youtube.com/watch?v=sgSJZiyB4jc


2. Wawrzyniakowi podnieśli kare z 3 miesięcy do 1 roku zawieszenia:

W środę Komisja Odwoławcza Greckiej Federacji Piłkarskiej (EPO) podniosła karę nałożoną wcześniej na byłego już zawodnika Panathinaikosu Ateny przez Komisję Dyscyplinarną Greckiej Superligi Piłkarskiej z trzech miesięcy do roku zawieszenia.

Coolpick 02.07.2009 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 755244)
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,67...barazach_.html

To co Legia będzie miała 64 punkty, czyli tyle co my?! To gdyby nie bilans meczów bezpośrednich to by nam jeszcze mistrzostwo odebrali z nie naszej winy. To są prawdziwe jaja. Taki sam przypadek byłby jak Lech zostałby wicemistrzem. Tu powinno być jakieś przedawnienie, że do którejś kolejki po wydarzeniu można zgłaszać wątpliwości. Niech jeszcze Legia w jednej porażce znajdzie winnego i się ogłoszą mistrzem... Parodia...

Dokladnie. Wyobrazmy sobie taka sytuacje, po 29 kolejce Lech juz sie nie liczy w walce o mistrzostwo, Legia i Wisla ma tyle pkt ile mialy rzeczywiscie (61 i 58?). Wisla zapewniajac sobie mistrzostwo na kolejke przed koncem odpuszcza ostatni mecz ze Slaskiem i np. remisuje, bo co im zalezy, a Legia swoj mecz wygrywa. Po miesiacu okazuje sie, ze pol roku temu przez kilkadziesiat sekund z Legia gral nieuprawniony zawodnik, Legia zostaje mistrzem. Czy to jest ok? Czy gdyby Wisla nie byla pewna mistrza zremisowalaby ze Slaskiem? Wychodzi na to, ze najlepiej zdobyc mistrzostwo z kilkunastopunktowa przewaga, tak jak my rok temu ;]

Wojtas 02.07.2009 18:09

Oj tak patrze ,i widze ze ktos usilnie stara sie przepchac Górnika w góre ,najlepiej w bezpieczne miejsce a jak nie to chociaz baraze.Kręcą ,kręca a jak wyjdą te walkowery dla Jagi ,to ktos zatriumfuje.

P.S Juz niewobrazam jaka burza by sie rozpętała jakby Legia i My po 64 pkt,i to Legia lepszy bezposredni bilans :D haha :Hardkor :D


i na koniec moj "ulubieniec"

Piotrus zegna sie z Amiką

http://sport.onet.pl/74318,1248685,2...wiadomosc.html

Bronowianin 02.07.2009 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 753963)
Czemu znów 2 kolejki "wiosenne" gramy w zimie?! To jest chore. Rozumiem, że w sezonie 2007-08 to miało sens bo było Euro ale czemu tak jest dalej? Lepsze jest taplanie sie w śniegu niż wiosenne mecze przy pięknej pogodzie?

Niedawno ustalono oficjalnie że w najbliższych latach runda jesienna zawsze będzie dłuższa od wiosennej i wzorem poprzednich sezonów jesienią będą grane dwie wiosenne kolejki awansem. Poza tym w czerwcu 2010 są MŚ w RPA i zdaje się, że wszędzie sezon ma się skończyć wcześniej niż zwykle - nie tylko w tych państwach które na turniej się zakwalifikują, ale czy zostało to oficjalnie przez piłkarskie władze ustanowione pewny do końca nie jestem.

Co do tego jak tabela będzie wyglądać na końcu zbliżającego się sezonu to według mnie głównym faworytem będzie niestety Legia, być może trochę krwi będzie jej w stanie napsuć Lech i Polonia Warszawa. Mocny może być Śląsk, możliwe że Zagłębie Lubin. Prawo serii mówi że mistrzem powinna być Legia (MP A.D. 2002, potem 2006 - poza tym nadchodzi podobnie jak w tamtych latach rok mundialu), przesądny nie jestem, ale przyznacie że coś w tym chyba jest... Poza tym nie trzeba przesądów i wyliczeń żeby stawiać Legię w roli zdecydowanego faworyta - wskazuje na to zwykły rozsądek. Wisła z powodu dyletanctwa władz miasta i klubu została wypieprzona z Krakowa i gra same wyjazdy, więc wiadomo że będziemy mieć straszliwie pod górkę i osobiście będę bardzo zadowolony jeśli na koniec sezonu zajmiemy jakiekolwiek miejsce powyżej środka tabeli i bezpiecznie, bez żadnych problemów się utrzymamy... Lech jak to Lech - niby będzie mocny, powygrywa sporo meczów, ale na koniec i tak mu zabraknie pary i wypadnie realnie z walki o mistrza. Polonia będzie mieć dobre wyniki, ale w ogólnym rozrachunku na prześcignięcie drugich warszawiaków zabraknie sił...

Tak ja widzę ten przyszły sezon, a przynajmniej to co najbardziej emocjonuje - walkę o czołowe miejsca. Chciałbym oczywiście mistrzostwa dla Wisły, ale rozsądek jednak przeważa nad bajkową fantazją i mistrzostwa w Sosnowcu jakoś nie jestem w stanie ogarnąć... Zresztą może to i dobrze - bo i tak sukces byłby nie całkowity - w końcu poza R 22. Po latach by się mówiło że Wisła zdobyła 13 tytuł mistrzowski grając w Sosnowcu, a tak to przynajmniej może szybko uda się zapomnieć o kompromitującej Kraków całorocznej grze najlepszej polskiej drużyny poza swoim miastem i stadionem...

!!IRIVER!! 02.07.2009 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 755501)
[...]

Ale .......isz chłopie.. Wymiękłem przy tym o utrzymaniu... :shock: Jakkolwiek by nie było, o Mistrzostwo faktycznie może być ciężko, ale schodzenie poniżej 8.miejsca nie wchodzi w grę w tej jałowej lidze... Mamy na tyle silny skład, że grając 30 meczów na wyjeździe też powinniśmy pokusić się o walkę o najwyższe cele...

Bronowianin 02.07.2009 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 755523)
Ale .......isz chłopie.. Wymiękłem przy tym o utrzymaniu... :shock: Jakkolwiek by nie było, o Mistrzostwo faktycznie może być ciężko, ale schodzenie poniżej 8.miejsca nie wchodzi w grę w tej jałowej lidze... Mamy na tyle silny skład, że grając 30 meczów na wyjeździe też powinniśmy pokusić się o walkę o najwyższe cele...

Oj żeby się niektórzy nie zdziwili na koniec sezonu... Nie powiedziałem że prognozuję sytuacji "odwróć tabelę" itp. rymowanki, ale że słaby sezon w naszym wykonaniu nie byłby niestety niemożliwy... Nie twierdzę, że walka Wisły o czołowe miejsca w przyszłym sezonie to jakieś science-fiction, ale nie zdziwcie się jak będzie słabiej niż niektórzy oczekują. Po prostu trzeba wrzucić na luz przed sezonem 09/10 i śledzić sytuację naszego klubu ze spokojem, bo pewne jest to że będzie strasznie ciężko. Będą sukcesy to super, ale jak ich zabraknie to tragedii nie będzie. Dobra gra na własnym boisku to był w poprzednich latach nasz główny atut i klucz do mistrzowskich tytułów. W nowym sezonie będziemy tego pozbawieni i radzę sobie to niektórym osobom uświadomić żeby potem w trakcie ligi się nie rozczarować boleśnie...

flamengista 02.07.2009 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 755501)
osobiście będę bardzo zadowolony jeśli na koniec sezonu zajmiemy jakiekolwiek miejsce powyżej środka tabeli i bezpiecznie, bez żadnych problemów się utrzymamy...

:shock:

A ja myślałem, że jestem jednym z bardziej pesymistycznie nastawionych forumowiczów.

Jasne, z powodu gry w Sosnowcu wielkich nadziei na MP nie mam, ale zakładam że miejsce na pudle to jednak mieć będziemy...

Szczególnie że na razie Śląsk i Lechia nie robią ofensywy transferowej, Groclin Warszawa myśli bardziej o sprzedaży Przyrowskiego, Majewskiego i Ivanowskiego. Więc poza Amiką i Legią nie widzę poważniejszych rywali.

Krissu 02.07.2009 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 755544)
Więc poza Amiką i Legią nie widzę poważniejszych rywali.

Tyle, że Twór Wielkopolski również się nie wzmocnił, wręcz osłabił.

A Legia? Legia to Legia - choćby skały srały będzie w czołówce.

PauL 02.07.2009 21:48

Nie kopcie się z koniem.

Pzdr Bronowianin, dyletancie :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl