Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [30. kolejka] WISŁA Kraków - ŚLĄSK Wrocław, sobota 30.05.2009 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5833)

Przemoo 24.05.2009 18:54

Wczoraj będąc na meczu we Wrocławiu czułem się jakbym był na Reymonta. W pewnym momencie grupka stołecznych zaczęła śpiewać sobie jedne z tych śmiesznych pieśni brzydko wyzywających Wisełke. Nasi kibice nie dali się sprowokować odpowiadając spokojnie: "JJJBG" i "mistrz mistrz nasz TS". Jednak w momencie, gdy Wisła wyszła na prowadzenie w Gdańsku, kiedy zaczęliśmy wrzeszczeć "MMNTS" nabrało to szczególnego, wiadomego już nam znaczenia ;) i uspokoiło Legionistów, a po końcowym gwizdku pozostał im jedynie płacz i lament.
Wspaniała atmosfera, wspaniały scenariusz. Żałuje, że nie będę mógł być za tydzień... ale innej możliwości niż mistrzostwo już nie widzę...

i trzeba pamiętać, że:
TRZEJ KRÓLOWIE WIELKICH MIAST ŚLĄSK WISEŁKA LECHIA GDAŃSK
pozdrawiam

filip74 24.05.2009 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 733672)
Bo licza sie mecze bezposrednie... jelsi Wisła przgra ze Ślaskiem a Legia i Lech wygraja swoje mecze to wtedy kazdy z tych 3 zepsolow ma 61 pkt, wtedy trzeba utworzyc mała tabelke z meczow miedzy Wisła a Lechem, WIsła a Legia, Lechem i Legia, w tejze tabelce najlepszy jest Lech, 2 jest Legia a trzecia Wisła. W tenze sposob jeszcze Wisła moze miec 3 miejsce w lidze

dzięki teraz już wiem o co biega

Adenalix 24.05.2009 20:22

Konferencja prasowa po meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa.Pytanie dDo Ryszarda Tarasiewicza:
- Czy marzy się panu rewanż za 1982 rok?
- Teraz był rewanż za Łazienkowską, potem rewanż na Wiśle, przyjedzie Arka, o ile jeszcze tu przyjedzie, trzeba będzie ją zatopić, i tak dalej i tak dalej. Jest analogiczna sytuacja jak wtedy, Wiśle wystarczy remis, nam wtedy też wystarczał remis.

Tabela ligowa 1982 rok:

I liga 1981/1982


1. Widzew Łódź 30 39 14 11 5 45-31
2. Śląsk Wrocław 30 39 16 7 7 40-22
3. Stal Mielec 30 35 11 13 6 33-26
4. Legia Warszawa 30 35 11 13 6 39-29
5. Górnik Zabrze 30 33 13 7 10 35-27
6. Pogoń Szczecin 30 33 13 7 10 44-43
7. Gwardia Warszawa 30 32 12 8 10 36-34
8. Wisła Kraków 30 29 9 11 10 41-32

Kolejka 30 - 9 maja

Łódzki KS 4-2 Motor Lublin
Lech Poznań 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Szombierki Bytom 3-1 Bałtyk Gdynia
Pogoń Szczecin 1-1 Legia Warszawa
Śląsk Wrocław 0-1 Wisła Kraków
Gwardia Warszawa 2-1 Stal Mielec
Arka Gdynia 0-1 Górnik Zabrze
Ruch Chorzów 1-1 Widzew Łódź

Jakieś pytania? :-) Trzeba zagrać na maksimum możliwości bo mogą być jaja. Taraś grał w tym meczu w 1982 r. i teraz ma idealną okazję do wyrównania rachunków. Im wtedy też wystarczał remis. Uwielbiam Cię Śląsku Wrocław, ale Wisła musi o wygrać aby nie było nerwówki do końca....

magic90 24.05.2009 20:31

Wisełka i tak wygra ostatni mecz :) nie odpuści tego meczu :) MISTRZ POLSKI JEST NAJWAŻNIEJSZY !! WSZYSCY NA ŚLĄSKA !! I WSZYSCY NA FETE NA RYNEK !! POKAŻMY NA RYNKU KTO JEST MISTRZEM I KTO SIĘ NAJLEPIEJ BAWI !! :) POZDRAWIAM ULTRA WISŁA I PRZYJACIÓŁ WISEŁKI !! :)

Ogryzek 24.05.2009 20:36

Nie można lekceważyć Śląska i liczyć na wygraną czy remis bez walki. Trzeba grać o zwycięstwo od samego początku:)

Skromne 1-0 dla Wisły biorę w ciemno:D

Stavanger 24.05.2009 20:39

Cholerka, Tarasiewicz raczej będzie chciał wygrać z Wisłą i nastawi zespół na szybką grę. Nam nie pozostaje nic innego jak wygrać ten mecz i to zdecydowanie. Bez kalkulacji o remisie. Bramkarz Śląska z Legią zachował dla nich 1 punkt, ale Brożek, Ćwielong i reszta powinni z zimną krwią strzelać na bramkę WKS-u. No cóż, panie Ryszardzie, nam są potrzebne 3 punkty.

Wiślak-1990 24.05.2009 20:40

Mam nadzieje że Skorża na odprawie powie o tym piłkarzom że Taraś będzie chciał rewanżu i za wszelką cenę będzie chciał wygrać ten mecz.Obawiam się jednego że nasi piłkarze mogą myśleć że są już mistrzami a wtedy Śląsk to na pewno to wykorzysta.Na trybunach będzie święto a na boisku wojna.

amauri1990 24.05.2009 20:41

a ja mam nadzieję że zagra Boguski, a nie Ćwielong
i że to on rozmontuje Fojuta i resztę obrony ;)

FraMat 24.05.2009 20:46

my też mamy pewne porachunki ze Śląskiem za ostatni sezon.
I chyba piłkarze będa chcieli udowodnić, że są lepsi, na co zresztą wskazuje miejsce w tabeli

RAFi89 24.05.2009 21:00

Mimo wszystko przywoływanie tamtego sezonu to takie trochę szukanie dziury w całym. Każda drużyna która straciła mistrzostwo minimalnie może mieć jakiegoś rywala który jej to mistrzostwo odebrał. Choćby niedawny przykład GKS Bełchatów który po porażce z nami w 29 kolejce praktycznie stracił szanse na mistrzostwo.
Po drugie poza Tarasiewiczem tak naprawdę większość ludzi, zawodników tak naprawdę pewnie nawet nie miała pojęcia o takiej sytuacji. Niektórych zawodników na świecie jeszcze nie było, niektórzy niemowlakami byli a nasz trener miał wtedy 10 lat i być może dopiero odkrywał u siebie swoje zainteresowania:P
Nie możemy przede wszystkim zlekceważyć Śląska i próbować grać na remis. Trzeba zrobić swoje, zagrać z pełnym zaangażowanie i będzie dobrze. Śląsk w 82 pewnie zlekceważył Wisłę nam nie wolno teraz tego zrobić (niech będzie dla nas to taką przestrogą).

NAmistrzostwo 24.05.2009 21:11

A jeszcze wam taka ciekawostke przekaze ze Kaczmarek bramkarz Śląska jest kibicem Lecha!!
Czytałem o tym w skarbie kibica z tego sezonu kto ma niech spojrzy w opis zawodnika. Miejmy nadzje ze pilkarze beda chcieli to wygrać.

Proud 24.05.2009 21:12

Wisła - Śląsk 3:0 ...tak ja to widzę. Ludzie bez przesady. Piłkarze wiedzą o co grają. Sobolewski, Głowacki zadbają o odpowiednią motywacje. Trzeba ich stłamsić na samym początku, narzucić swój styl i tyle. Wygraliśmy z Legią, wygraliśmy z ŁKSem, wygraliśmy z Lechia...jesteśmy zbyt blisko aby to zaprzepaścić...

re_set 24.05.2009 21:14

prosta zasada w zyciu mowi: umiesz liczyc, licz na siebie. i tego oczekuje od naszych chlopakow- by nie ogladali sie na innych, nie kalkulowali na remis, nie nasluchiwali, jaki jest wynik w Poznaniu, ale by walczyli i strzelali :) rozkminy nt zgody, ambicji i checi odegrania sie Tarasiewicza, kwestie komu kibicuje bramkarz Slaska beda malo istotne jak my bedziemy strzelac. zreszta tego sie oczekuje od mistrza.
a i pilkarze chyba przy R22, przy wlasnych kibicach beda chcieli (oby!) zagrac jak najlepsze widowisko.

Wislak_411 24.05.2009 21:19

Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc, aby Wisełka mogła stracić mistrzostwo w ostatniej kolejce i to w meczu ze Śląskiem. Obyśmy tylko nie wyszli za pewni siebie, bo to może się nie ciekawie wtedy skończyć. Trzeba zagrać tak, jak graliśmy przez ostatnie tygodnie i powinno być dobrze. Najważniejsze, że ma kto bramki strzelać i że piłka chce ostatnio wpadać dość często do bramki rywala.

Jozin 24.05.2009 22:14

na pewno mistrza zdobedziemy ja w to wierze wystarczy nam remis i nie zdziwie sie jak bedzie. ja typuje 2:2 a potem wielka feta. ale nie mialbym nie przeciwko gdybysmy wygrali.

krkgiba 24.05.2009 23:00

Sprawa jest prosta, 30 maja wygrywamy ze Śląskiem i wszyscy idziemy na rynek i bawimy się z okazji zdobycia Mistrzostwa Polski, które w tym roku będzie smakowało wyśmienicie, po trudnym sezonie. Ze Śląskiem na pewno nie przegramy, nasi piłkarze wiedzą o co grają, grać potrafią a jeśli dołożą do tego taką determinację, wolę walki i chęć osiągnięcia sukcesu jak w ostatnich meczach to o wynik możemy być spokojni. Tego meczu po prostu nie da się przegrać, nie można go przegrać. Osobiście wierzę w pewne zwycięstwo, minimum dwoma bramkami, a my kibice mocno podziękujemy piłkarzom!
Do zobaczenia w sobotę na R22 a potem na Rynku ;)

s1mone 24.05.2009 23:00

Trzeba wygrać i przypieczętować mistrza ;) Nie ma innej opcji!

Skład imo :

Pawełek - Singlar, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek - Łobodziński, Jirsak, Sobol, Zieniu - Małecki, Paweł Brożek

Ale pewnie znowu wybiegniemy z chaotycznym Diazem i Sobolewskim...

re_set 24.05.2009 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 733858)
Trzeba wygrać i przypieczętować mistrza ;) Nie ma innej opcji!

Skład imo :

Pawełek - Singlar, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek - Łobodziński, Jirsak, Sobol, Zieniu - Małecki, Paweł Brożek

Ale pewnie znowu wybiegniemy z chaotycznym Diazem i Sobolewskim...

Sobolewski chaotyczny?

3rider 24.05.2009 23:13

ZEJDZMY NA ZIEMIE. Euforia po Gdansku potrwa jeszcze kilka dni, ale wciaz przed nami 90minut.

Jesli ktos wierzy, ze ekipa Tarasiewicza przyjedzie sie tutaj polozyc to powodzenia. Na szczescie Skorza nie jest tak naiwny jak niektore komentarze powyzej. Mecz przyjazni na trybunach, ale jak pokazaly wydarzenia w Gdansku, na murawie nie bedzie luzu, CO WIECEJ PANOWIE W CZERNI MOGA ZDZIALAC CUDA!!! JUZ PRZEDUZYLI NADZIEJE LECHA PRZEDZIWNA BRAMKA NA 3:3.

Musimy ten mecz wygrac, zeby nie bylo jakiejs przypadkowej bramki w koncowce, JAKIEGOS KOLEJNEGO LEWEGO WYDRUKOWANEGO KARNEGO.

KOMINEK 24.05.2009 23:14

Powiem tak dobrze, że jest teraz przywoływana ta sprawa z 82 roku, bo to może trochę ostudzi tych, co już świętowali mistrza 2009.
Jak wiadomo Tarasiewicz jest bardzo ambitny i zrobi wszystko by utrzeć nosa Wiśle.
Po zwycięstwie z ŁKS-em i Lechią wiedząc, że wystarczy nam remis moglibyśmy na ten remis grać a w 81 min dostać strzała i byłoby po zawodach.

82 rok może być dodatkowym motywatorem dla nas tak jak jest dla Tarasiewicza. Braci się nie traci - to na trybunach ale tam na dole walczą zawodowcy mający swoje kontrakty i cele.

re_set 24.05.2009 23:38

a nie pauzuje sie wg nowych przepisow po 8 dopiero? bo wg tego http://www.90minut.pl/bilans.php?id_...zon=73&id=3782 to Radek ma 7 kartek jak na razie.

donPedro23 24.05.2009 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez re_set (Post 733868)
a nie pauzuje sie wg nowych przepisow po 8 dopiero? bo wg tego http://www.90minut.pl/bilans.php?id_...zon=73&id=3782 to Radek ma 7 kartek jak na razie.

Masz rację, ale chwilę wcześniej usunąłem swojego posta:> (napisałem, że Sobol pauzuje za kartki). Dodam tylko, że zajebiście się cieszę, że Radek zagra - ma świetny sezon, był (w przekroju całego roku) najlepszym zawodnikiem Wisły, jest w bardzo dobrej formie i zasługuje na miano prawdziwego lidera zespołu. Mam nadzieję, że zostanie w Wiśle do końca kariery.

FraMat 24.05.2009 23:52

chaotyczny Diaz?
Ja p...
odczepcie się od naszych pilkarzy... znaffffcy

re_set 24.05.2009 23:53

ulzylo mi :) pomijajac zas sama wartosc pilkarska jaka wnosi obecnosc Radka na boisku, to byloby wyjatkowo niesprawiedliwe, gdyby w meczu o mistrzostwo, po takiej grze przez caly sezon, nie mogl grac.
ktos wie, co z Boguskim?

Wojtas 25.05.2009 00:45

Powiem tak.....widzac i z tego co mi ojciec opowiadal Tarasiewicz to bylo niezle ziółko i w kasze dmuchac sobie nie dal :)

Ja tam wstrzymuje sie z tymi huralnymi okrzykmai Mistrz ,Mistrz...bo jak kazdy na tym forum,o niczym innym nie marze ,ale bardzo dobrze ze rok 82 jest tu przywolywany.
Sam o takiej sytuacjii nie mialem pojecia,ale NA PEWNO Tarsiewicz jak lubie chłopa,bedzie chcial wziasc rewanz wiec spkojnie musimy do tego meczu podejsc.


Na trybunach oczywisice przyjaz,ale na boisku walka i zaangazoanie,bo zostal jden krok do Mistrza ktory bedzie smakował jak nigdy zatem pilkarze nie zmarnujcie tego!!



Uffff odetchnalem...juz mysalem jak bedzie wygladal mecz bez Sobola,tu wspania wiesc ze paujzuje sie po 8 a nie 7 kartkach

wspaniala nowina :)

cassius31krakow 25.05.2009 08:29

:heban
Jeśli sędzia sie "uprze" to nie ma siły żeby drużyna wygrała.
Pamiętasz mecz w Wodzislawiu 2 sezony temu? Czerwona kartka dla Baszcza, czerwona dla Paulisty i już arbiter nie musi się przejmować w jaki sposób nie uznać ewentualnego gola.
Mam wszelako nadzieję, że wszystko jest w naszych rękach (nogach naszych zawodników) i żaden sędzia nie będzie nawet próbował nam przeszkodzić w zdobyciu co nasze.

Wrona 25.05.2009 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 733723)
Taraś grał w tym meczu w 1982 r. i teraz ma idealną okazję do wyrównania rachunków. Im wtedy też wystarczał remis.
.

Tarasiewicz grał wtedy,ale w sobotę nie zagra. Nawet gdyby bardzo chciał, piłkarze zrobią taki wynik, jaki uznają za słuszny ;-)

Takie pytanie: co z dekoracją? Kiedy i gdzie będzie wręczenie pucharu i złotych medali? W sobotę przywiozą wszystko do Krakowa czy jak?

Fuks 25.05.2009 10:45

Widzieliscie reakcje M. Gancarczyka na wynik w Gdansku? :D
Na boisku Tarasiewicza nie bedzie, nie wierze zeby byl w stanie przelac jego osobista motywacje na pilkarzy w takim stopniu zeby tu wygrali...

mic 25.05.2009 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 733972)
Widzieliscie reakcje M. Gancarczyka na wynik w Gdansku? :D

Nie... co zrobil?

qchar90 25.05.2009 11:21

zapytał reportera C+ jaki wynik osiągneła Wisła
gdy usłyszał ze wygrała był zadowolony i powiedział to dobrze z uśmiechem na twarzy :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl