Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jeszcze 3 kolejki . Pospekulujmy .... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5753)

Nalokson 12.05.2009 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 724852)
Jeśli wygramy z ŁKS-em to już będzie dużo lepiej, bo Lechia z całym szacunkiem dla nich jest słaba i myślę, że nie powinniśmy mieć problemów z pokonaniem ich. Według mnie najłatwiejszy mecz będzie ze Śląskiem u siebie, bo oni o nic już nie grają. Z dwójki ŁKS i Lechia uważam, że ŁKS będzie dużo groźniejszym rywalem i dlatego myślę, że jeśli tam wygramy to już jedną ręką trzymamy patere. Jednak nie napalam się zbytnio na mistrza, bo może zdarzyć się klops i skończymy na 3 miejscu

Zgadzam się w 100% :)

Alexander94 12.05.2009 19:10

Może brzmi to dziwnie, ale mecz z ŁKS-em będzie jednym z ważniejszych w przeciągu ostatnich kilku lat. Jak wiadomo, od tego meczu dużo zależy ,czy będziemy mistrzem - jeśli wygramy i nim będziemy, to myślę ,że sprawy w naszym klubie pójdą w dobrym kierunku,ale jeśli przegramy , bądź zremisujemy, możemy np. nie utrzymać kilku piłkarzy , którym kończą się kontrakty, bo nie będzie tej perspektywy upragnionego awansu do LM, a przygoda w LE nie będzie tak kusząca. Ten mecz jest bardzo ważny dla przyszłości Wisły, szczególnie biorąc pod uwagę trudny następny sezon , ze względu na miejsce rozgrywania meczy.
Można napisać krócej - wygrywamy ostatnie 3 mecze i nie martwimy się o nic przez te kilka miesięcy...

Wasiu 12.05.2009 19:28

prober - ładnie to wyliczyles wszystko tylko nie zapominaj, ze w przypadku drugiego wariantu (czyli 5 druzyn ma tyle samo punktow) mecz Polonia - Lech sie jeszcze nie odbyl. Licze, ze w tym meczu goscie nie wyjada z 3 pkt, ale w ostatnio sobote we Wroclawiu tez mialem taka nadzieje.
Zgadzam sie natomiast, ze najblizszy mecz z LKSem bedzie bardzo wazny. Musimy sie nastawic na porzadna batalie i grac na calego lacznie z udzialem Pawelka przy stalych fragmentach gry :D

prober 12.05.2009 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 726025)
prober - ładnie to wyliczyles wszystko tylko nie zapominaj, ze w przypadku drugiego wariantu (czyli 5 druzyn ma tyle samo punktow) mecz Polonia - Lech sie jeszcze nie odbyl. Licze, ze w tym meczu goscie nie wyjada z 3 pkt, ale w ostatnio sobote we Wroclawiu tez mialem taka nadzieje.

Ale zauważ, że jeśli Lech wygra w Warszawie to nie ma żadnych szans, by pięć drużyn skończyło sezon z jednakowym dorobkiem punktów :)
Więc moje wyliczenia opierają się na tym, że Lech w Warszawie przegra lub zremisuje (kolejność wtedy jest bez zmian!).

MCX 12.05.2009 20:36

Ja się bardzo cieszę, że Polonia powoli wraca na właściwe tory.
Wygrana z silnym Bełchatowem na pewno podbuduje morale zawodników.
Pierwszy raz w życiu będę z takim zainteresowaniem oglądał ich mecz (z Lechem oczywiście) i trzymał kciuki za korzystny dla Wisełki rezultat :D

Wasiu 12.05.2009 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 726033)
Ale zauważ, że jeśli Lech wygra w Warszawie to nie ma żadnych szans, by pięć drużyn skończyło sezon z jednakowym dorobkiem punktów :)
Więc moje wyliczenia opierają się na tym, że Lech w Warszawie przegra lub zremisuje (kolejność wtedy jest bez zmian!).

Fkt, nie popatrzylem na to z tej strony, ale jednak nie ulega watpliwosci, ze taka sytuacja byla by baaaaardzo ciezka do spelnienia. Ale czemu nie. Kazda kombinacja byle Wisła miala mistrza :D

slaskWKSslask 12.05.2009 23:12

Pozostało Wam liczyć tylko na siebie. Wystarczy poprostu wygrwyać. Kibice Śląska z pewnością oddaliby Wam 3 pkt.w ostatnim meczu i w szampańskich nastrojach udali się na rynek,ale zapewne Rysiek bedzie chciał powalczyć ( w tym wypadku-niestety.) Śląsk niby o nic nie walczy,ale piłkarze grają o kontrakty. Mam nadzieję ,że akurat w tym meczu ambicja ich nie rozniesie, bo co jak co,ale Mistrzostwo musi pozostać w lepszej części Krakowa. Już wcześniej pisałem ,że powstrzymamy Amice u siebie...Rozczarowałem się sowicie,więc już nie wróże z fusów ,a jedynie mam nadzieję. Nadzieję ,że ŚWL w komplecie przywita przyszły sezon,w przeciwieństwie do innej trójki, która chciałaby coś znaczyć,ale jej nie wychodzi.

funkykoval 13.05.2009 09:53

smieszne jest to, że możemy zrobić punkt na ŁKS i spaść na 3 pozycję (56 pkt) przy możliwych wygranych u siebie Lecha i Legii (po 57 pkt), po czym w następnej kolejce wygrać z Lechią (59 pkt) przy mozliwych remisach Lecha i Legii na wyjazdach ze Śląskiem i Polonią (po 58 pkt).
Faktem pozostanie to, że w razie wygranej z ŁKS - raczej nie oddamy pola i Mistrzostwo będzie na wyciągnięcie ręki, a remis utrudnia nam sytuację o tyle, że wówczas musimy liczyć na Śląsk i Polonię w 29 kolejce. Podejrzewam, że na takiej prognozie panowie Urban i SMuda snują, że o tytule zadecyduje 29 kolejka..... Tak zadecyduje, bo jeśli Wisła wygra z ŁKS i Lechią, a Lech i Legia zgubią punkty to mecz ze Śląskiem wystarczy już tylko Wiśle zremisować......

Yourdream1906 13.05.2009 12:03

Mecz z Łks bedzie najtrudniejszym meczem ze wszystkich... boje sie jednego ze bedzie Remis:( w koncu to Rycerze Wiosny:/

AYALA 14.05.2009 08:26

oby tylko w ten sposób nie decydowano kto zostanie mistrzem Polski 2009

http://www.youtube.com/watch?v=9FqHxVPqxq0&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eweszlo %2Ecom%2Fnews%2F2948&feature=player_embedded

Czesław 14.05.2009 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 727135)
oby tylko w ten sposób nie decydowano kto zostanie mistrzem Polski 2009

http://www.youtube.com/watch?v=9FqHx...layer_embedded

Ale to mistrz zakłada spółdzielnie :D

roberTS 14.05.2009 15:54

A ja tak trochę z drugiej strony tabeli. Pomimo wielkiego "szacunku" jakim darzymy świniopasów powinniśmy za nich trzymać kciuki, żeby nie spadli. Bo chyba nie jesteśmy tak dobroduszni, żeby zaoszczędzić im co najmniej 2 razy w sezonie manto podczas derbów i głośno im to później przez długi czas przypominać :) Kto ma do czynienia z pasiakami (np. w pracy) wie co mam na myśli. JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA !!!

harthausen 15.05.2009 06:44

dziś grają
Arka - Ruch o 17:45
Lech - Lechia o 20:00

jutro:
Jagiellonia - Polonia W. 14:45
Górnik - Odra 17:00
Legia - Polonia B 17:45
Craxa - Bełchatów 19:15

w niedzielę:
Piast - Śląsk 14:45
ŁKS - my 17:00.

W zależności od wyników już dziś może się bardzo dużo wyjaśnić. Ale jak znam życie :), to dalej dużo nie będzie po kolejce wiadomo, tylko wariantów ubędzie.
Lechia dziś wywozi punkt z Poznania - nie byłoby źle. Przytrzymują Lecha a sami dostają 30 oczko.
Niestety najbardziej możliwy czarny scenariusz dla niej, no i dla nas bo będą musieli w następnej kolejce z nami trawę gryźć.
Jeszcze się w czasie tych 3 kolejek zdziwimy nie raz.:D

4fan_player 15.05.2009 06:57

http://www.90minut.pl/news/91/news91...-Legia-22.html

Rob_Zombie 15.05.2009 07:04

Ja myślę że fakycznie mamy najgorszy terminarz, ŁKS u siebie naprawdę potrafi pokusić się o niespodziankę. W razie dzisiejszego zwycięstwa Lecha, Lechia będzie miała nóż na gardle i kolejny raz będziemy mieli cholernie ciężki mecz. A w ostatniej kolejce nie liczyłbym na jakąkolwiek taryfę ulgową, Rysio jest zbyt ambitny aby choć trochę odpuścić.

BEER BROTHER 15.05.2009 09:19

ŁKS-Wisła X
Lech-Lechia 1
Legia-Polonia B. 1

Polonia W.-Lech X
Śląsk-Legia 1
Lechia-Wisła 2

Legia-Ruch 1
Lech-Cracovia 1
Wisła-Śląsk 1

na koniec sezonu

1. Wisła 62pkt
2.Lech 61 pkt
3. Legia 60 pkt.

będzie dobrze ;)

saklak1906 15.05.2009 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez roberTS (Post 727354)
A ja tak trochę z drugiej strony tabeli. Pomimo wielkiego "szacunku" jakim darzymy świniopasów powinniśmy za nich trzymać kciuki, żeby nie spadli. Bo chyba nie jesteśmy tak dobroduszni, żeby zaoszczędzić im co najmniej 2 razy w sezonie manto podczas derbów i głośno im to później przez długi czas przypominać :) Kto ma do czynienia z pasiakami (np. w pracy) wie co mam na myśli. JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA !!!

A niech spadaja na dwa, trzy sezony wroca to sie im przypomni ze wyzej ch... nie podskocza

TSNH 15.05.2009 09:34

jeżeli nam zabraknie szczęścia to po mistrzu, mamy 2 ciężkie wyjazdy - jakikolwiek wynik inny niż nasze zwycięstwo to automatem nasze szanse spadają do 10-20 % max.
Śląsk u siebie to pikuś....

Pennywise 15.05.2009 10:09

Nie chodzi zupełnie o to jak gra ŁKS. Chodzi o to jak gra Wisła na wyjazdach. Tylko jedno zwycięstwo i tylko jedną bramką w Gdyni. Jak wspominam np. mecz w Gliwicach to teraz widzę nikłe szanse na 3 punkty.
Jeżeli chodzi o mecz w Gdańsku, to jeżeli ktoś by mnie zapytał czy wolę 3 pkt. czy utrzymanie Lechii to oczywiście wybieram to drugie. Nawet kosztem mistrza.
W kwestii eliminacji do LM nic się nie zmieniło. Nadal jesteśmy daleko ... i dodatkowo bez atutu własnego stadionu.
Podsumowując jakby nie było w najbliższych meczach to utrzymanie Lechii i gwarantowany start w PUEFA w pełni mnie zadowoli. Jeżeli będzie jeszcze dodatkowo mistrz i/lub spadek Cracovii to będzie coś ekstra.
Co nie zmienia faktu że to moje zdanie.

Rob_Zombie 15.05.2009 11:17

A ja bym mimo wszystko nie oddał mistrza za cenę Lechii w ekstraklasie. Nie w tym momencie. Fajnie by było gdyby zostali, ale... Mamy na wyciągnięcie ręki start w el. LM na nowych zasadach i nie darowałbym sobie gdyby to sozonowemu Lechowi czy wiecznie przeciętnej Legii przypadła palma pierwszeństwa awansu do tych rozgrywek. To byłoby wielce niesprawiedliwe, biorąc pod uwagę ile już lat Wisła czyni starania o udział w LM. Dlatego uważam że przegrana na 'ostatniej prostej' byłaby zwykłym frajerstwem.

Nalokson 15.05.2009 12:18

Który klub się dla Was bardziej liczy - Wisła, czy Lechia? Bo odnoszę wrażenie, że dla niektórych Lechia...
Z całym szacunkiem dla naszych przyjaciół, ale Wisła się dla mnie liczy, a to czy Lechia się utrzyma, czy nie, to już sprawa drugorzędna. Wiśle kibicuję i ten klub kocham, a nie Lechię!

W każdym razie - Chinyama nie zagra w najbliższym meczu więc wygrana Legii wcale nie jest oczywista! Lech natomiast raczej powinien sobie z Lechią poradzić (czego mu oczywiście nie życzę).

Aro1234 15.05.2009 12:26

Pierwsza sprawa - zarówno Lechia do Wisły, jak i Wisła do Lechii (czy raczej kibice tych drużyn) pretensji o zabrane Mistrzostwo, czy spuszczenie do niższej ligi mieć nie powinni. Czemu? Otóż, to jest JEDEN mecz w sezonie. Taki sam jak inne a było ich 29 (!), gdzie trzeba było walczyć i gryźć trawę, zdobywać punkty, a nie płakać, że Wisła wyjebała Braci, czy Bracia zabrali Mistrza.

Druga sprawa - dla każdego Wiślaka priorytetem powinno być dobro własnej drużyny, ot taki lekki egoizm. Nie powinniśmy już na nikogo się w tej chwili patrzeć. Wygrać 3 mecze, pokazać chujkom z Poznania i Warszawy, że nawet kiedy jesteśmy w słabszej formie to Mistrz zostaje tu gdzie jego faktyczne miejsce.

Trzecia sprawa - Lechia, nawet jeśli z nami przegra to i tak nie spadnie :-) Czemu? Ano czuje po kościach, że dziś dziabną Lechowi jakieś punkty... Choćby zremisowali to winno to spokojnie wystarczyć do utrzymania, a w najgorszym razie do zajęcia 14.miejsca, a w barażu będzie jakiś leszczyk, także spoko :-)

maRgrabkarz 15.05.2009 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 727695)
Ja myślę że fakycznie mamy najgorszy terminarz...

hehehe, a jeszcze kilka kolejek temu twardo forum stalo przy stanowisku ze mamy najlepszy z calej czolowki terminarz co pozwoli nam spokojnie wygrac lige. jak widac, przy takiej "formie" czolowych druzyn zaden terminarz nie jest latwy :p

Stasik 15.05.2009 15:39

nie ma slabych czy dobrych terminarzy.. w koncu w ciagu sezonu kazdy gra z tymi samymi druzynami :)
mistrza trzeba wywalczyc a nie liczyc na szczescie

masterlag 15.05.2009 15:53

Z ŁKSem może być trudniejsza przeprawa. Sporo od tego meczu zależy. Potem Lechia, ale wyjazd. Jednak myślę, że z Lechią powinniśmy po prostu wygrać. I na koniec Śląsk, na szczęście: u siebie. Więc i z przyjaciółmi z Wrocławia raczej sobie damy radę.
Jeśli chcemy sięgnąć po trofeum, to nie możemy przegrać, to po pierwsze. Po drugie remisy- także trzeba wykluczyć. No ewentualnie dopuszczalny jest jeden [ale to też zależy od reszty wyników].
Sercem czuję, że Wisła - rozum podpowiada, że...Wisła!
No chyba, że Lech będzie się bawił w doliczone minuty, a dla Legii będą strzelać poloniści [z Bytomia], Wrocławianie czy też chorzowianie.
Poza naszym zespołem licze na braci z Lechii i oczywiście na Śląsk :)
Pzdr! i oby do fety ^^
~...bo mistrza ten zdobywa, który potrafi grać...~

PhantomRanger 15.05.2009 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yourdream1906 (Post 726461)
Mecz z Łks bedzie najtrudniejszym meczem ze wszystkich... boje sie jednego ze bedzie Remis:( w koncu to Rycerze Wiosny:/

Skoro ty boisz sie o wynik z gościami walczącymi o utrzymanie w naszej nędznej lidze to pewnie będzie pod respiratorem kiedy będą walczyć w pucharach. Jakoś mam dziewne przeczucie, że Legia i Lech zgubią punkty[kto wie może nawet przegrają:)]. Jeśli nasi grajkowie nie przejdą obok meczu(alias Piast) to o wynik jestem spokojny. Wiem również że zbytnia pewność bywa zgubna:) W niedzielny wieczór będziemy mądrzejsi i proponuje spokojnie poczekać :)

Wojtas 15.05.2009 16:35

Legia i Amika pewnie powygrywają

Ogorki z Bytomia juz prawie utrzymane ,wiec po co beda sie starac :)

Moze dzis Lechia jakis punkcik :) oj byla by nispodzianka ale mysle ze dzis Amika bedzie zmobilizowana na 200% wiec raczej Kuchenni wygraja.

Ale cuda sie zdarzają...

JrQ- 15.05.2009 16:40

A mam takie glupie przeczucie, ze cala czolowka straci punkty(Lech, Legia-Chinyama nie gra, choc nie wiadomo, czy to źle, czy dobrze xD).
Miejmy nadzieje, że my, znajac juz wszystkie wyniki, po prostu wygramy.

mic 15.05.2009 16:41

Jak dla mnie i Lech i Legia moga wszystko wygrywac, byleby Wisla tez wygrywala

prober 15.05.2009 17:45

Niektórzy tutaj uzewnętrzniają swoje "dziwne przeczucia", więc ja też: mam jakieś dziwne przeczucie, że Lech nie straci do końca sezonu punktów i trzeba zebrać komplet do mistrzostwa... :) Co jest trudne, ale realne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl