![]() |
Przeczytaj to się dowiesz.
|
mi ta książka się po pierwszych 10 stronach przestała podobać, więcej razy padło hasło "pamiętaj żeby przeczytać tą książkę do końca" niż jakiś konkret jak rzucić palenie...
|
wydaje mi sie żeby pozbyc sie nałogu potrzebny jest silny wstrząs żeby to dotarło do człowieka (np. wiadomośc o złym stanie zdrowia czy jakiejś chorobie-nikomu tego oczywiście nie życze).Mam kumpla który pił prawie przez 15 lat naprawde ostro, jak trafił do szpitala z zawałem serce i lekarz zabronił mu całkowicie alkoholu i ... poskutkowało, już prawie 5 rok nie pije.
|
Cytat:
Przeczytałeś całą? |
Cytat:
Trzeba się wziąć i być twardym. Ja rzuciłem (a w zasadzie przestałem, bo o rzuceniu to będzie można powiedzieć po roku) w ostatnią niedziele, co dziwne na melanżu, po głupiej gadce/zakładach z kumplem. Na drugi dzień wstałem, na kacu, no jak się powiedziało to trzeba dotrzymać. Do dziś się jakoś trzymam. Dam radę! Powodzenia innym! |
ATALA, przypomnij sobie swietej pamieci kibica Gornika Zabrze, wybitnego kardiochirurga Zbigniewa Relige. Wiekszosc zycia palil i to nie tak jak ja, 4-5 papierosow dziennie tylko 3-4 paczki dziennie. Wykryto u niego raka pluc i co? I bylo juz za pozno...
|
powiedzcie mi chociaż czy dzieki temu paleniu byliście przez ten czas bardziej wyluzowaniu chociaz?
|
Nie jest tak latwo rzucic .. przynajmniej mi idzie na papierosy miesiecznie 210zł az mnie ch...j strzela a bez palenia tez nie moge wytrzymac bo jak sie organizm przyzwyczjil to trudno jest rzucic .. nie dosc ze niszczy organizm to ile kasy bierze ja bez szluga nie wysiedze 30 minuta a ja w szkole siedze to przerwa na pole ...trundy nalog do rzucenia i ci co nie pala lepiej niech sie za to nie biora
|
Dzisiaj sobie siedze jak narazie w domu i pale rowno co 2 godziny wiec przynajmniej ograniczyc da sie :)
|
Cytat:
Pier.ole, nie pale. |
od wczoraj nie pale tak sobie powiedzialem ze nie bede palił no i prosze bardzo nie pale:)
|
Zuje gumy Nicoret i jak narazie jest elegancko jak czuje papierosa to zapycha mi zoladek i ciagnie na wymioty ( z nadmiaru nikotyny w organizmie) smieszne ale prawdziwe ...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Szczerze tez tak sobie pomyslalem ze to moze wywolac raka ale tlumacze to sobie ze guma jest niczym w porownaniu do inhalacji dymem ... Spalilem od 9:00 do 12:15 11 papierosow teraz zuje ta gume i musze trzymac sie do 16:00 takie postanowienie aha i czytam ta ksiazke :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Paliłem 18 lat(przynajmniej paczka dziennie) i raczej nigdy nie myślałem o rzucaniu aż w ten Sylwester kumpel po północy wywalił paczkę mówiąc że kończy z nałogiem ja w geście solidarności zrobiłem to samo pomogły % i nasze kobity które się założyły ze trzy dni nie wytrzymamy.
Było ciężko ale od tamtego czasu nie pale, kumpel zresztą też. Bez żadnych przygotowań i postanowień, bez pomagaczy, kumplowi nie przeszła bania zganił na fajki i tak trochę dziwnych okolicznościach skończyłem z jednym z moich najgorszych nałogów, choć jak przyznajemy teraz poważnie w Sylwestra to my raczej o rzucaniu palenia nie myśleli. PS. Nawet dzisiejszy mecz Realu nie zaciągnął mnie do fajki |
Biorąc pod uwagę, iż nie palę od 3 miesięcy, a paczkę kupowałem raz na 1-2 dni, to licząc (90dni/2)+9,20=414zl, które można spokojnie przepić zamiast przepalać :)
|
Cytat:
uher, masz u mnie browara, nawet nie jednego za tą książkę. przeczytałem wczoraj, chuja wbijam w pety :] ale powiem ci że jesteś orzeł z majcy, (90dni/2)+9,20=414, tym mnie zadziwiłeś... jak dla mnie to wyjdzie raptem 54.20 |
Cytat:
|
Paliłem coś około 7 lat... wiele razy starałęm się rzuciić, ale nigdy mi nie wychodziło. W końcu zapisałem się na Kicka... i przestałem palić. Teraz już nie ćwiczę, że względu kłopotów zdrowotnych, ale nie palę już 3 lata :) Także najlepszym sposobem według mnie jest znalezienie motywacjii - Palę i zdycham na treningu, albo "buduję formę" itp. I tak da się, lecz czasami sama silna wola nie wystarcza.
|
Tak dla tych, którzy nie mają motywacji: http://www.youtube.com/watch?v=7RDOSONXAhI
|
Obudziłem się i stwierdziłem, że palić nie będę... Raz, że szkoda zdrowia, a dwa że kasy na to w **** za przeproszeniem idzie. Trzeba samemu sobie odpowiedzieć na pytanie "czy chce sie dalej truć". Żadne plastry, tabletki, tylko postanowienie... Ale takie mocne... Nie jakieś .......enie, tylko szczere i pewne NIE! Raz a porządnie... Powodzenia rzucającym! NO i za mnie trzymajta kciuki;) Pozdrawiam
|
Cytat:
|
nie;D tak miałem w niedziele:D hehe
|
Wkrótce w całym kraju pojawi się około 1200 billboardów, m.in. w dużych miastach. Będzie na nich urna z prochami palacza i przekaz "Nie pogrzeb swojej szansy". -
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/1007192.html http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...2_1_d_6121.jpg |
Cytat:
Chodziło o przeczytanie tej książki. Jakimś cudem udało mi to udało. Bardzo opornie się ją czytało, owszem. Ale obiecałem sobie, że muszę te 40 stron 'zmęczyć', bo miałem ogromną nadzieję, że w końcu wy*ebie fajki z mojego 'menu', bo nic mi nie pomagało. Zawsze wracałem do nałogu z powrotem. I wiecie co? Odkąd przeczytałem tę książkę, czyli od 17 lutego bieżącego roku, nie zapaliłem ani jednego papierosa. Co więcej, nawet mnie do nich nie ciągnie. Tylko wk*urwia mnie jak ktoś przy mnie pali, ale mniejsza z tym. Fakt jest taki, że nie palę i że jest zajebiście! :) Dzięki wielkie dla forumowiczów WzT za napisanie informacji o istnieniu tej książki i Kamyka za wrzucenie jej do sieci. Pozdro! |
od 1 Listopada ( Wszystkich Świętych) wchodzi zakaz palenia w lokalach gastronomicznych.Ciekawe czy będzie przestrzegany ?
http://biznes.interia.pl/news/zakaz-...larnia,1530775 |
Cytat:
w wakacje bylem w sosnowcu u rodzinki i skoczylismy na frytki z dzieciakami do Sosnowiec Plaza i jakie bylo moje zdziwienie jak panie przy sasiednim stoliku wyciagnely fajki i zaczely palic w srodku centrum handlowego - kelner im przyniosl popielniczki i wszystko ok - a obok dzieci wdychaly ten syf. Zaraz sie zmylismy a frytki poszly do kosza bo i tak byly do dupy - smakowaly jak robione na starym przypalonym oleju. UK taki zakaz jest od dluzszego czasu - nie wolno nawet w pubach palic i wszyscy tego przestrzegaja. Ciekawe czy w Polsce im to wypali. Ja nie pale od 2005 roku. Palilem 15 lat - ostatnie kilka lat wiecej niz paczke dziennie. Rzucilem i sie z tego ciesze :) I powiem szczerze ze w miejscach publicznych (przystanki , dworce kolejowe i autobusowe ,wszystkie miejsca gdzie jest micha do kupienia) powinien byc zakaz palenia. Najbardziej mnie wkur*** ja ktos wsiada do autobusu i jeszcze przed samymi drzwiami faje w zebach trzyma a wszyscy musza to wachac. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl