Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19. kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa 7.03.2009 - sobota, godz. 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5478)

WislakP 04.03.2009 23:52

Pawełek dzisiaj w końcówce nas uratował, no i jego wypowiedź zawierała więcej optymizmu. Jeśli w sobotę nie będzie dryblował to powinno być dobrze.

3rider 05.03.2009 00:06

Co tak podupada wiara? Na R22 nikt nigdy po 180minutach nie zwieszal glowy. Jest cienko, druzyna lezy na lopatkach po dwoch nokdaunach, ale za dwie doby podejmujemy walke! Jak bedzie 8-10pkt straty, ok mozna bedzie powiedziec, ze jest po tytule. Na ten moment nie odpadlismy nawet z PP, a tu juz szlochy slychac. Teraz dopiero zaczyna sie jazda!! Wiecej wiary WISLACY. Nic straconego na razie.

Borinho 05.03.2009 00:09

Ja powiem tylko tyle teraz trzeba żyć z meczu na mecz co będzie . Rzeczywiście wszystko się wali ostatnio 2 mecze na wiosnę bilans 0-1-1 bramki 1-2.... do tego odejście Clebera na początku rundy ...rozumem na koniec sezonu ale teraz polityka marketu....poprostu.......
Ogólnie jak mówie szans większych na poprawę nie widać i jest do d... ale trzeba wesprzeć drużyne .Najbardziej martwi mnie przyszłość Klubu :będzie stadion, są kibice ,ale nie ma żadnego kierunku w przebudowę składu. Czy z taką grą,jestęsmy w stanie ograć Polonie nie wiem....może zadziała magia stadionu bo niestety takiej drużyny jak nasza nikt się w lidze już nie boi......

krism84 05.03.2009 00:17

Moim zdaniem wszyscy popadamy w paranoje... zremisujemy jeden mecz ligowy przegramy (nie zasłużenie w PP) i wszyscy zaczynaja lamentowac Przed nami bardzo wzny mecz w sobote jesli przegram to tak naprawde odpadniemy z walki o tytul Polonia odjedzie nam na 5pkt i jest po zabawie ale Pamietajmy ze jestesmy drozyna ktora od ponad 10lat niezmiennie walczy o najwyzsze cele w lidze i z tego trzeba sie ciszyc i to doceniac i nawet jesli nie zawsze uda sie zdobyc mistrzostwo to nie ma takiej drugiej druzyny w polsce!!!!! :) aha i jeszcze jedno dziwie sie zachwytom trenera Skorży nad Beto moim zdaniem nic dzis nie pokazal nie ma przegladu gry nie potrafi sie zastawic z pilka ograc rywala itp jak narazie kiepsko....

Rob_Zombie 05.03.2009 08:23

Skorża nie wyciąga wniosków, przez pół roku graliśmy kaszane i jedyne co Skorża zmienił to Łoba na Małeckiego. Jeszcze bym zrozumiał gdyby na Polonii chciał się ostatecznie przekonać czy może jednak zadziała preferowany przez nas system gry tj dwójka def pomocników (czyli Sobol + nikt, bo ani Jirsak, ani Cantoro, ani Diaz nie wnoszą do gry zupełnie niczego) + Zieńczuk (gwarantujący absolutną przeciętność) + Małecki + Boguski i najjaśniejszy punkt naszej drużyny czyli Brożek. I mimo że tam nie 'zatrybiło' to i tak na decydującą fazę meczu z Lechem wróciliśmy właśnie do tego ustawienia... Ile jeszcze meczów potrzebuje Skorża żeby zobaczyć że trzeba spróbować czegoś innego? Ja bym na jego miejscu nie czekał, spróbowałbym zagrać jednym def pomocnikiem (po co więcej?) + na skrzydłach Małecki i Ćwielong a w ataku Beto i Brożek, oraz podwieszony Boguski. Myślę że tak zestawiona drużyna na pewno nie będzie grała gorzej niż to co ciągle próbujemy grać i co ciągle nam nie wychodzi.

Baala 05.03.2009 11:55

Boje sie tego meczu bo w tej chwili to chyba Polonia ma bardziej kreatywna pomoc od naszej w dodatku dość młodą której sie chce. Trzeba jednoczesnie pamietać że do Lecha nie tracimy 5 punktów ale tak naprawde 6 bo chyba nikt nie wierzy że ich pojedziemy w Poznaniu 4-0 (tyle trzeba by przy równej liczbie punktów ich wyprzedzić). Jakakolwiek strata punktów to koniec marzen o mistrzostwie. Jeśli chodzi o skład to bym wyszedł
Małecki-Sobol-Diaz-Boguski
Brozek-Beto
Tu nie ma sie co zastanawiac tylko od początku zaatakować.

ultr4 05.03.2009 12:14

Najlepsze jest to, ze Polonia ma najlepsza obecnie obrone w lidze, a atak Wisly przezywa kryzys. Czuje, ze bramek w tym meczu bedzie niewiele o ile w ogle beda....

Szary007 05.03.2009 15:39

Haha :D

Błagam was..

Z całym szacunkiem dla Polonii, ale Wisła nie może się nikogo bać. Nawet jeśli mamy lekki ( po dwóch meczach nie da się całkiem ocenić więc na razie lekki) kryzys. Przecież to drużyna, która przyjeżdża na R22 powinna się bać, a na pewno mieć respekt i to spory. I na pewno nie będzie tak, że się na nas rzucą z tą swoją "siłą ofensywną". Wyłączy się Majewskiego i Latę i nie ma gry z ich strony.
Bo może mamy się obawiać, że nam coś szanowny Pan Krzysztof "Potykający się o nogi" Gajtkowski coś zrobi.

Trzeba im zrobić taką atmosferę, żeby na boisko bali się wyjść, bo to będzie jeden z ostatnich momentów na przełamanie wszystkich naszych niemocy.

ultr4 05.03.2009 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szary007 (Post 687420)
Haha :D

Błagam was..

Z całym szacunkiem dla Polonii, ale Wisła nie może się nikogo bać. Nawet jeśli mamy lekki ( po dwóch meczach nie da się całkiem ocenić więc na razie lekki) kryzys. Przecież to drużyna, która przyjeżdża na R22 powinna się bać, a na pewno mieć respekt i to spory. I na pewno nie będzie tak, że się na nas rzucą z tą swoją "siłą ofensywną". Wyłączy się Majewskiego i Latę i nie ma gry z ich strony.
Bo może mamy się obawiać, że nam coś szanowny Pan Krzysztof "Potykający się o nogi" Gajtkowski coś zrobi.

Trzeba im zrobić taką atmosferę, żeby na boisko bali się wyjść, bo to będzie jeden z ostatnich momentów na przełamanie wszystkich naszych niemocy.

Problem w tym, ze ich gra ofensywna nie bedzie wiekszym problem. Gorzej bedzie strzelic im bramke, bo pewnie pobawia sie w murarzy tak jak kiedys Valerenga.

Fernando Redondo 05.03.2009 16:47

Zdecydowanie powinniśmy postawić na 3 ofensywną BBB. Może coś zdziałają.
Zagrałbym tak:
Brożek Beto
Boguski
Diaz Sobolewski Jirsak
Pi.Brożek Marcelo Głowacki Małecki
Pawełek

Jak iść na całość to na całość.:) Trzeba coś zaryzykować a ja bym właśnie zaryzykował Małeckiego w miejsce prawego obrońcy bo i Singlar i Baszczynski nas osłabiają w stosunku do LLP.
3 def. pomocników czyli po lewej Diaz po prawej Jirsak. No ale oczywiście takie ustawienie trzeba Ćwiczyć.
Moim zdaniem to by było optymalne wykożystanie obecnego potencjału Wisły.

Mamy zmienników zarówno za Diaza(Zieńczuk) jak i za Jirsaka(Łobodziński) którzy przecież umieliby zagrać nieco dalej od linii w obronie.
SKORŻA jak chce przetrwać musi zmienić toporny system 442 którym gra na system 43-1-2 wzmacniając ofensywę. Sami Boguski z Brożkiem nie mają siły przebicia.

Szary007 05.03.2009 16:58

Dokładnie !!

My nie mamy się czego bać :P

Kamson 05.03.2009 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szary007 (Post 687482)
Dokładnie !!

My nie mamy się czego bać :P

Ja bym raczej powiedział, że nie mamy skrzydłowych i takie ustawienie mogłoby się sprawdzić.

Czopens 05.03.2009 21:08

Jak z biletami nie wiecie może? Sprzedają się? :D

3rider 06.03.2009 00:22

PAWELEK
BASZCZU - GLOWACKI - MARCELO - BROZEK
BOGUSKI - CANTORO(!!!) - SOBOL - DIAZ/ZIENIU
BETO (!!!) - BROZEK

POST SCRIPTUM: Nie wierze w przywrocenie do lask Cantoro, ale jego umiejetnosci czysto pilkarskie to jest cos czego drugiej linii brakuje. Brakuje goscia, ktory umie przytrzymac pilke, rozgladnac sie, zastawic, a nie wykopywac bez konceptu w pospiechu. Nie wiem jak Mauro teraz pracuje na treningach, ale jest potrzebny Wisle. Zawodnik grajacy ostro, lokcie, kopniaki, przeciwko niemu kazdemu gra sie ciezko. Chcialbym, zeby Skorza i Maurycy znalezli wspolny jezyk jak najszybciej dla dobra druzyny.

Beto to dla mnie w tym meczu mus. Polonia tworzy mur w obronie, potrzeba silnego fizycznie napastnika. Jesli Beto jest gotowy na 60min , niech gra 60. Wykonuje sensowna robote dla zespolu. Brozek na szpicy to pewna porazka, poniewaz rywale go kryja przewaznie dwoma obroncami (vide Lech) i jest odciety od pilek kompletnie.

Na skrzydlach nastawilbym sie na zmiany (Boguski/Malecki/Lobo - Zieniu/Diaz), ale skrzydlowi powinni szarpac maksymalnie jesli bedzie miejsce. Tak naprawde od tych zawodnikow zalezy dynamika ataku i gry calego zespolu!!! Skorza powinien narzucic przymus podejmowania ryzyka i probowania dryblingow. Skrzydlowy musi tracic pilki, ale nie moze nie probowac. Dlatego ostatni wystep Lobo wbrew obiegowym opiniom i zmianie w 45min, dla mnie byl calkiem OK. Podjal wyzwanie. Podwajali go, potrajali, ale mimo wszystko ryzykowal. Niewazne, ze tracil pilki, innej drogi do stworzenia sytuacji nie ma. Wiekszosc woli nie probowac i odegrac do tylu, ale efekty tej metody zawsze beda takie jak w drugiej polowie z Lechem.

I mankament, ktory musi byc poprawiony, to pokazywanie sie do gry WSZYSTKICH zawodnikow. Jesli nie bedziemy sie pokazywac, nie bedzie zadnej szansy na grozne akcje. Jesli pilke ma Baszczu, od razu powinni sie pokazywac OBOWIAZKOWO prawy pomocnik, srodkowy pomocnik (najblizszy Baszcza), srodkowy obronca. Plus ruch napastnika po jego stronie z przodu...

sevenheaven 06.03.2009 00:40

http://soccerlive.i-fora.net/viewtopic.php?t=917

PISAĆ W TYM TEMACIE ABY PUŚCILI WISŁE, BO INACZEJ NIE BĘDZIE MECZU NA SOPCAST A ZAMIAST TEGO BĘDZIE PIAST-BEŁCHATÓW !!!!!

REJESTRUJEMY SIĘ I POPIERAMY MECZ WISŁA-POLONIA :(
BO INACZEJ LIPA !

Wojtas 06.03.2009 00:59

No niestety trzeba sie przyzwyczic ze skonczyly sie juz czasy dominacjii Wisly ...Liga sie wyrownala,niedlugo dolaczy do niej np Zaglebie czy Korona,walka o tytul bedzie jeszce bardziej zacieta.



Pisze to dlatego ze np czytajac dzis wywaid z Zielinskim czy ogladajac fragment wywiadu z Mierzejewskim obydwoje jasno stwierdzili ze jada do Krakowa po 3 pkt...


Sa wiec pewni swego bo za nami ciagle włóczy sie smrod po meczu z Bytomiem,a raczej anty meczu.

Ale Polonia tez jak my gra o 6 pkt,wiec w sobote bedzie naprawde ciekaiwe.

goly78 06.03.2009 08:05

A mi sie zdaje ze ta ich pewnośc siebie to nasza najwieksza szansa na zwycięstwo w tym meczu. I to pewne zwycięstwo.

dj_ibutti 06.03.2009 09:59

Jak znowu będę musiał oglądać popisy Piotrusia Brożka, to mnie trafi. Jego chyba faktycznie ta trema zjada, ba! pożera wręcz! I na boisku zostaje jakiś junior, bez dryblingu, bez celności podań i bez zaangażowania.

Ciągle tylko gra na pałę do brata, przy wolnych celuje w bramkarza (albo nie celuje wcale, musiałbym to głębiej przeanalizować ;) ).

Aha i jeszcze jedno nasz wspaniały sposób rozgrywania rzutów rożnych sprawdza się chyba tylko u nas na treningach.... Porażka z tym odegraniem.

Bik 06.03.2009 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 687811)
http://soccerlive.i-fora.net/viewtopic.php?t=917

PISAĆ W TYM TEMACIE ABY PUŚCILI WISŁE, BO INACZEJ NIE BĘDZIE MECZU NA SOPCAST A ZAMIAST TEGO BĘDZIE PIAST-BEŁCHATÓW !!!!!

REJESTRUJEMY SIĘ I POPIERAMY MECZ WISŁA-POLONIA :(
BO INACZEJ LIPA !

Człowieku wiosna nadchodzi sobota pora sie ruszyc na stadion anie przed kompem siedzieć :). Biletów starczy dla wszystkich

fidello 06.03.2009 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bik (Post 687863)
Człowieku wiosna nadchodzi sobota pora sie ruszyc na stadion anie przed kompem siedzieć :). Biletów starczy dla wszystkich

Wisła ma też kibiców poza Krakowem i to czasem bardzo daleko. Nie wszyscy mogą na R22, choć uwierz, że bardzo by chcieli :)
Pozdro zza lini wroga ;)

jimmywislak 06.03.2009 11:37

Ja bym postawił na taką 11:
Pawełek
Baszczu-Głowa-Marcelo-Diaz
Boguski-Sobol-Cantoro-Ćwielong
Brozek-Beto

Trzeba moim zdaniem zobaczyć jak się Cantoro prezentuje po długim siedzeniu na ławie(może wziął sie do roboty:-)Po drugie dac szanse Diazowi na jego nominalnej pozycji...po trzecie ułożyc grę w ataku pod Beto bo przy silnej i solidnej i tracącej najmniej bramek w lidze obronie przytrzymanie piłki w ataku jak to umie zrobić właśnie Beto może okazać się kluczowe...No i oczywiście zaangażowanie na 200% bo bez tego mecz wygrać NAM trudno...

sevenheaven 06.03.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bik (Post 687863)
Człowieku wiosna nadchodzi sobota pora sie ruszyc na stadion anie przed kompem siedzieć :). Biletów starczy dla wszystkich

no dokładnie.. tak jak kolega niżej napisał, niestety nie mam takiej możliwości, bo mieszkam 400 km od Krakowa :D
Ale w sercu zawsze Wisełka :)

http://soccerlive.i-fora.net/viewtop...253c6b497ca96f

popierać mecz WISŁY ! :) bo inaczej sobie nie obejrzymy

bonawentura 06.03.2009 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jimmywislak (Post 687887)
Ja bym postawił na taką 11:
Pawełek
Baszczu-Głowa-Marcelo-Diaz
Boguski-Sobol-Cantoro-Ćwielong
Brozek-Beto

Trzeba moim zdaniem zobaczyć jak się Cantoro prezentuje po długim siedzeniu na ławie(może wziął sie do roboty:-)Po drugie dac szanse Diazowi na jego nominalnej pozycji...po trzecie ułożyc grę w ataku pod Beto bo przy silnej i solidnej i tracącej najmniej bramek w lidze obronie przytrzymanie piłki w ataku jak to umie zrobić właśnie Beto może okazać się kluczowe...No i oczywiście zaangażowanie na 200% bo bez tego mecz wygrać NAM trudno...

Zgadzam się co do Beto. Z Ćwielongiem bym się nie zgodził. Boguskiego właśnie bym umieścił na lewej pomocy, a na prawej Małeckiego. Ponadto w środku niech gra Jirsak. Jakoś wierzę w tego chłopaka i nie tracę wiary.

Boję się tego meczu. Obawiam się, że będzie remis, a po wygranej Lecha będzie już dla nas pozamiatane. Więc ten bój musimy wygrać, jeśli mamy się liczyć w walce o MP. Martwię się, że nasi piłkarze nie wytrzymają presji. Pozdrawiam.

JrQ- 06.03.2009 17:28

Wierzę w nas...
Jesteśmy w stanie im nawet trójkę puknąć...liczę na to...

MedEx 06.03.2009 19:36

Nic więcej niż wiara nam nie zostało... Gorący doping, zaangażowanie naszych grajków i zwycięstwo nasze :-D

Czopens 06.03.2009 22:23

Kolega pyta, a ja nie potrafię mu odpowiedzieć, czy jutro może kupić bilet około 11, czy tak tylko 2h przed rozpoczęciem meczu ??

PS: JAZDA JAZDA JAZDA !!!

hoho 06.03.2009 22:27

Zeby im sie tylko chcialo grac,bo jak nie to powtorka z osmego miejsca w lidze realna .Stawiam 1-0 po meczarniach dla Nas.

JrQ- 06.03.2009 22:50

Ja mam przeczucie, że będzie wysoko dla nas...
Zawsze jak tu przyjeżdżamy (R22) potrafimy się odbudować...
Nie takie kluby tu padały...nie takie cuda się tu działy...

ultr4 06.03.2009 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JarTSW (Post 688310)
Ja mam przeczucie, że będzie wysoko dla nas...
Zawsze jak tu przyjeżdżamy (R22) potrafimy się odbudować...
Nie takie kluby tu padały...nie takie cuda się tu działy...

eh tylko kiedy to bylo.....

Eustachy 06.03.2009 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti
Jak znowu będę musiał oglądać popisy Piotrusia Brożka, to mnie trafi. Jego chyba faktycznie ta trema zjada, ba! pożera wręcz! I na boisku zostaje jakiś junior, bez dryblingu, bez celności podań i bez zaangażowania.

Ciągle tylko gra na pałę do brata, przy wolnych celuje w bramkarza (albo nie celuje wcale, musiałbym to głębiej przeanalizować ;) ).

Ja od zawsze powtarzalem, ze to jest pilkarz co najwyzej przecietny. Na dodatek ma cos z psycha. Czasem wystarczy, ze na poczatku spotkania ktos ze dwa razy go wkreci i gosc wpada w jakis paraliz umyslowy - zaczyna poruszac sie niczym mucha w smole i wali na oslep. Swoja droga to on i tak jest bardzo szczesliwy, bo jak na ilosc popelnianych przez niego bledow, Wisla traci stosunkowo niewiele goli. Nie wiem tylko jak to bedzie teraz kiedy nie ma juz Clebera i zabraknie z jego strony asekuracji, ktora niejednokrotnie okazywala sie dla Brozka zbawieniem.

Na miejscu Skorzy wystawilbym w jego miejsce Diaza, bo moze ofensywnie grajacy obroncy to jest sposob na rozruszanie naszej marnej ostatnio gry w ataku. Razem z zawsze ambitnym Baszczem po drugiej stronie, mogliby troche namieszac i wesprzec przednie formacje.

Mam tez nadzieje, ze Skorza nie zdezaktywuje naszego prawego skrzydla przy pomocy Lobodzinskiego. Nie w takim meczu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl