Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wszystko o sztukach walki..i nie tylko. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5470)

pietrasxd 15.11.2010 18:47

Jeżeli miałby ktoś na zbyciu worek treningowy, w miare dobrym stanie, to pisać na priv. Sory za OT

węgorz2 15.11.2010 19:28

ja to mogę nawet kupić worek, jak by ktos mial go gdzie powiesić na terenie NOWEJ HUTY i żebym mógł pokopać z raz w tygodniu chociaż

ManiekTS 16.11.2010 20:14

podpowie mi moze ktos gdzie zrobic badania lekarskie do trenowania np. boksu?
Moj lekarz I kontaktu zlecil mi badanie krwi,moczu i dal skierowanie do poradni sportowej.Dzwonie do tej poradni bo mam juz wyniki a ci mi wylatuja z tekstem w stylu "zapraszamy I Grudnia lub wizyta prywatna 200zl od zaraz" Chce cos zaczac trenowac ale co mam czekac do grudnia? Nie znacie jakiejs poradni ktora da mi ten swistek od zaraz?
Pamietam ,ze gdy gralem w pilke nozna to badania wygladaly tak:
-sprawdzali cisnienie krwi
-osluchali pluce,serce itd..
-Dziekuje ! Zdrowy moze grac..

Pomocy ;)

węgorz2 16.11.2010 21:30

wiem ze do kick boxu musialem kiedys wykonac eeg ,robilem to w przychodni w RYNKU PODGORSKIM

bysiek 20.12.2010 12:54

dla tych co interesuja sie MMA itp.

http://fightermash.com/

AYALA 06.01.2011 15:30

w jaką częśc nogi najlepiej trafic przeciwnika żeby od razu upadł na glebe ? Piszczel ? kostka ? kolano ? Czy jest to bez znaczenia bo liczy sie siła uderzenia ? Oczywiście mam na myśli uderzenie z nogi.

fifi1906 06.01.2011 15:37

Kolano...ale to grozi ciężkimi obrażeniami! Oczywiście zależy jak mocno sie kopnie

węgorz2 06.01.2011 20:36

ja mysle ze w kolano jest bardzo ciężko kopnąć aby zrobic krzywde ,po pierwsze trzeba uderzyć z dobrej strony czyli z przodu ,ale tego nie uczą na treningach ,kiedyś bawiłem sie w karate itp i wydawało mi się że kopniecia to podstawa ,teraz uważam ze jak powalać to tylko z łapy

Arapaho 07.01.2011 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1032901)
w jaką częśc nogi najlepiej trafic przeciwnika żeby od razu upadł na glebe ? Piszczel ? kostka ? kolano ? Czy jest to bez znaczenia bo liczy sie siła uderzenia ? Oczywiście mam na myśli uderzenie z nogi.

Ale zadałeś pytanie.....widzialem knokdowny od podcieć (czyli powiedzmy okolice kostki/piszczeli), low kicków (udo). Technika x siła x środek ciężkości przeciwnika w danym momencie- to cała tajemnica.
Zasadniczo kopnięcia nożne na dół nie są stricte nokautujące ( mówię o pojedynczych) to potrafia tylko najlepsi, ew.jeśli jest duża dysproporcja masy czy umiejętności przeciwników. Co innego kilka serii uderzeń na udo które mogą spowodować skuteczne wyeliminowanie przeciwnika z walki

michu-k 07.01.2011 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1033066)
Ale zadałeś pytanie.....widzialem knokdowny od podcieć (czyli powiedzmy okolice kostki/piszczeli), low kicków (udo). Technika x siła x środek ciężkości przeciwnika w danym momencie- to cała tajemnica.
Zasadniczo kopnięcia nożne na dół nie są stricte nokautujące ( mówię o pojedynczych) to potrafia tylko najlepsi, ew.jeśli jest duża dysproporcja masy czy umiejętności przeciwników. Co innego kilka serii uderzeń na udo które mogą spowodować skuteczne wyeliminowanie przeciwnika z walki

Vide Pudzianowski - Najman.

Oczywiście wszystko zależy od tego czy chodzi o sport zawodowy czy uliczny casual. Żeby tylko obalić czy żeby uszkodzić. Mimo wszystko jednym kopnięciem rzadko da się coś wskórać.

Staw skokowym. Tutaj złamać jest ciężko, najczęściej pęka torebka stawowa- specyficzny ból. Dobre podcięcie, parter, dziękuję.

Kolano. Kopniesz centralnie z dużą siłą to możesz pogruchotać. Kopnięcie w dolną, górną albo boczną część z odpowiednim impetem może spowodować przesunięcie się rzepki i po wszystkim.

Piszczel. Albo złamiesz, albo konkretnie obijesz. Ból specyficzny, ciężko kopniętemu stanąć, metaforycznie, twardo na nogi. W tym wypadku unikać oczywiście kontaktu piszczel-piszczel, to służy tylko do blokowania a i tak jest bardzo ryzykowne i kontuzjogenne.

Udo- aby osłabić mięsień i spowodować samoistne uginanie się nogi, czasami udaje się jednym kopnięciem jednak aby obalić powinieneś uderzyć w uda obydwu nóg.

ManiekTS 08.01.2011 15:56

Czy chodzi ktoś na Kick'a w eXtreme fitness na R22?
jezeli tak prosze o PW :)

Arapaho 08.01.2011 20:26

Umówmy się że low kicków od Pudziana raczej lepiej się nie uczyć :)

dawidTS 05.02.2011 17:04

Niech mi ktos powie,jak powinno zakladac sie owijki.

maciekTSW 05.02.2011 17:27

Odezwij sie na gg to Ci napisze.. xP

Maverjuve 05.02.2011 18:38

http://www.thaiboxing.pl/8-owijanie-dloni/

Bardzo dobrze pokazane, ja sie na tym uczylem ;p

DeadOrAlive 21.02.2011 21:04

Hmm... Ciekawy temat widzę się utworzył, ze swojej strony jak najbardziej mogę polecić TaeKwon - Do !
Świetna sztuka walki w 90% polegająca na używaniu nóg. Skuteczna.

Trenowałem 2 lata w Myślenicach, jednak sekcja się rozpadła.

master17 22.02.2011 13:45

Jaką sztukę polecanie dla osoby, która dopiero ma zamiar "bawić się w te klocki" ? ;)

węgorz2 22.02.2011 14:31

taekwon-do jest ok mozesz potrenowac rozciągnąć sie ,pomachać nogami a potem przejdz na kick boxing ,nauczysz sie technik bokserskich i przede wszystkim są tam sparingi...aha i zmień nick żle sie kojarzy

Piotrek87 22.02.2011 15:08

do master 17.
Jak masz zamiar dopiero bawić się w te klocki to proponuję klocki Lego Duplo w sam raz dla początkujących.

GOalkeeper 22.02.2011 15:17

Jak już mowa o Taekwondo to trenował ktoś tutaj: http://www.taekwondo.org.pl/

węgorz2 22.02.2011 19:57

po prostu TAEKWON-DO jest fajne na poczatku ,potem zaczyna czlowiekowi brakować kontaktu ,i sparingów ,to masz na boksie i zaawansowanym kick-boxe, nic tak czlowieka nie nauczy jak systematyczne sparingi ,zadne machanie nogami w rzędach

Opętany 23.02.2011 00:16

Cytat:

po prostu TAEKWON-DO jest fajne na poczatku ,potem zaczyna czlowiekowi brakować kontaktu ,i sparingów ,to masz na boksie i zaawansowanym kick-boxe, nic tak czlowieka nie nauczy jak systematyczne sparingi ,zadne machanie nogami w rzędach
Na początku to są nudy. Fajne to jest jak się rozciągniesz i już coś umiesz ciekawego pokazać. Jak to nie ma sparingów? :shock: Ktoś Cię wprowadził w błąd.

Cytat:

taekwon-do jest ok mozesz potrenowac rozciągnąć sie ,pomachać nogami a potem przejdz na kick boxing ,nauczysz sie technik bokserskich i przede wszystkim są tam sparingi
Na TKD ITF też nauczysz się technik bokserskich o czym świadczą medale zawodników TKD na zawodach kickboxingu. Odmiana olimpijska czyli WTF to przede wszystkim nogi.

Cytat:

Jak już mowa o Taekwondo to trenował ktoś tutaj: http://www.taekwondo.org.pl/
Dobra szkoła. Polecam też: http://www.kct.pl/

Cytat:

Jaką sztukę polecanie dla osoby, która dopiero ma zamiar "bawić się w te klocki" ? ;)
To Ty masz ją wybrać. Zazwyczaj 1 treningi masz za free więc idziesz na różne SW i zostajesz tam gdzie Ci się podoba i najbardziej odpowiada. Jak lubisz się na leżąco macać z chłopakami to zapasy, jak lubisz tańczyć to capoeira, jak masz długie nogi to kickboxing lub TKD, jak lubisz bruca lee to kung fu, a na Kraków to i tak najlepsze będzie Iaido.

Pzdr!

Rond 02.03.2011 15:55

Mam pytanie - czy ktoś z Was trenuje gdzieś w okolicach Ruczaju? Albo ma znajomego, który może polecić jakiś ośrodek? Najbardziej interesuje mnie Muay Thai oraz Kickboxing, ale nie wykluczam innych dyscyplin. Szukam i szukam w Internecie, ale większość ośrodków jest po drugiej stronie Wisły.

węgorz2 02.03.2011 19:01

chodzilem kiedys prawie dwa lata i nigdy nie wrócilem z rozwalona geba ,jakies kopanki na punkty mnie nie interesowały ,a na kick b po kazdym sparingu mialem czerwona gebe
bez napink pozrawiam

sefarsefar 02.03.2011 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rond (Post 1058776)
Mam pytanie - czy ktoś z Was trenuje gdzieś w okolicach Ruczaju? Albo ma znajomego, który może polecić jakiś ośrodek? Najbardziej interesuje mnie Muay Thai oraz Kickboxing, ale nie wykluczam innych dyscyplin. Szukam i szukam w Internecie, ale większość ośrodków jest po drugiej stronie Wisły.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to GRAPPLING na Woli Duchackiej: Boks, KB i MMA + jakieś wygibasy w piżamach ;)

http://www.grappling.pl/

_bzyku_ 03.03.2011 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rond (Post 1058776)
Mam pytanie - czy ktoś z Was trenuje gdzieś w okolicach Ruczaju? Albo ma znajomego, który może polecić jakiś ośrodek? Najbardziej interesuje mnie Muay Thai oraz Kickboxing, ale nie wykluczam innych dyscyplin. Szukam i szukam w Internecie, ale większość ośrodków jest po drugiej stronie Wisły.

JJ CENTER w Skotnikach - z Ruczaju 5 minut drogi autem.
http://www.sportywalki.krakow.pl/

PS: Chcesz wiedzieć coś więcej to pisz na PW

Opętany 04.03.2011 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1058856)
chodzilem kiedys prawie dwa lata i nigdy nie wrócilem z rozwalona geba ,jakies kopanki na punkty mnie nie interesowały ,a na kick b po kazdym sparingu mialem czerwona gebe
bez napink pozrawiam

Możliwe. Wiele zależy od trenera - na ile pozwala. Z jednym będziesz się tylko rozciągał i możesz pomarzyć o sparingu, a z innym rękawice na łapy, szczęki i jazda (z zasadami oczywiście). Widocznie miałeś pecha :>

Pzdr!

joker_wislak 05.03.2011 14:35

Wie ktoś gdzie można obejrzeć dzisiejszą walkę Matthew Hattona z Saulem Alvarezem ??

danpe_ 05.03.2011 15:00

Od wtorku 8 marca zaczynają się treningi Aikido na hali przy R22 dla nowych osób.
Warto przyjść i się zapisać.

siekierski 05.03.2011 15:03

danpe_ jestes w stanie udzielic wiecej informacji na PW ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl