![]() |
Na początku meczu nie wyglądało to ciekawie Polakom drżały ręce w prostych sytuacjach nie trafiali do kosza. Dalszy przebieg gry już wyglądało to coraz lepiej, w pierwszej połowie bardzo dobrze zagrał Michał Ignerski, tak samo jak Gortat dobre zmiany dawał Szewczyk.
W drugiej połowie bardzo dobre zawody rozgrywał Logan, który zdobył najwięcej punktów dla reprezentacji. W przebiegu całego meczu jak dla mnie wszyscy zawodnicy dorzucili swoją cegiełkę do zwycięstwa. W szczególności Ignerski , Lampe, Logan w ataku i Gortat w obronie :) Jeżeli kolejne mecze będziemy grali z takim zaangażowaniem i nie zlekceważą rywali to ugramy dużo w tych mistrzostwach. Jestem dobrej myśli. |
Cytat:
|
http://i25.tinypic.com/2eaqvja.jpg
http://nasza-klasa.pl/profile/156484...ery/album/2/42 podaj dalej i wklej na swój profil !!! |
jakby ktos nie wiedzial to dobrze jest zrobiona strona oficjalna:
http://www.eurobasket2009.org/pl/default.asp są wyniki na zywo, naprawde swietnie zrobione - wynik,. ilosc fauli kazdego zawodnika, ilosc fauli druzyny w kwarcie, statystyki zbiorek punktow i relacja tekstowa w jednym okienku. super rzecz, Litwa narazie przegrywa z Turcja i juz prawie koniec meczu.. |
Cytat:
|
STrona która podałeś ładna,bo robiona przez FIBA:)
|
http://www.sport.pl/koszykowka/1,849...rzed_Euro.html
Cytat:
może jak wygramy te Mistrzostwa to będzie najlepsza promocja koszykówki |
Co to znaczy"kiepska kondycja hali na Torwarze"? Kondycja jest widac odpowiednia bo FIBA ją dopuściła. Jak ktoś chce coś znaleźć to wyszuka byle bzdurę.
|
Cytat:
Nie sposób natomiast nie zgodzić się, że atmosfery mistrzostw ni hu hu nie uraczysz. Szkoda, bo skoro przyjechało do Polski kilka (naście?) tysięcy kibiców z calej Europy, do tego miliony śledzi rozgrywnki przed TV to była kapitalna okazja do promocji. |
No na pewno przydały by się jakieś migawki promujące dane miasto przed transmisją czy coś w tym stylu. Z drugiej strony ostatnimi czasami wizerunek Polskiej koszykówki trafił chyba na samo dno wśród sportów drużynowych. A co do samej sytuacji w miastach wiadome że inaczej sprawa się ma we Wrocławiu czy Łodzi niż stolicy.
|
Z promocją koszykówki jest o tyle ciężko,że promocja zazwyczaj odbywa się poprzez "osoby słupy" co teraz rozumiemy jako gwiazdy. Tylko pytanie, jak zareklamować sport komuś, kto nie ogląda NBA,bo jest kodowana i puszczana w godzinach tragicznych, natomiast dostepność lig zagranicznych też jest znikoma, i tak naprawdę dostępna tylko dla fanów tego sportu,którym specjalnie nie trzeba go reklamować. Co z tego,że na plakacie napisze się gwiazda ligi ACB i Unicaja Malaga. Mało kto to zrozumie z tych,do kogo jest to adresowane. Nie dziwie się,że jakiejś specjalnej promocji Eurobasketu nie ma, bo nie ma zaplecza. W sumie FIBA sama sobie strzela w stopę,bo jakby organizowała eliminacje jak w piłce nożnej, gdzie reprezentacje grałyby systemem, mecz rewanż. Tworzyło by to jakąś otoczkę, z czasem coś by się ruszyło. A tak koszykówka staje się coraz bardziej hermetyczna, na zasadzie,kto ma wiedzieć ten wie:).
Widać wszystkim to odpowiada,bo jak sięgam pamięciom to zawsze mecze grupowe w ME koszykarzy odbywały się przy pustych trybunach. |
Wszystko się da moim zdaniem. Od tego w magistratach pracują specjaliści od promocji by takie imprezy wykorzystywać. Nawet w sytuacji gdy nie mamy w Polsce gwiazd tej dyscypliny.
Wizyty koszykarzy w szkołach, turnieje, billboardy (widział ktos jakiś billboard reklamujący Mistrzostwa w Krakowie ?), reklamy na tramwajach z gwiazdami NBA, których nie brakuje w Polsce, ciekawe spoty w TV/internecie. Da się dojść do ludzi tylko trzeba pomyśleć, zainwestować, mieć wizję. Bo tak to u nas dalej będzie przekonanie, że jesteśmy potęgą sportową, bo mamy dobrych skoczków, czy żużlowców, a reszta to juz tylko dodatek... Ludzie nie sa świadomi, że mamy własnie w Polsce jedną z ważniejszych imprez sportowych na świecie, transmitowaną (wg gazeta.pl) do 130 krajów świata... I to błąd. Ale to głównie powinien ruszyć się związek, to jemu powinno zależeć na promocji basketu. Widać faktycznie wszyscy mają sie dobrze w tym stanie rzeczy jaki jest :) |
Rzeczywiscie promocja tej imprezy nie stoi na wysokim poziomie, z drugiej jednak strony spójrzmy jednak na to co dzieje sie na swiecie, w Turcji mamy Siatkarskie Euro, i co ? patrzac tylko i wylacznie na frekwencje bo tylko na tym się opieram to u nas jest o niebo lepiej. Wystarczy tylko powiedziec, ze sprzedano 100 000 biletow na Eurobasket. Moze skoro tyle ludzi odwiedzi nasze hale to z promocja nie jest az tak żle ?
|
Cytat:
Dwa - Turcy mają Ramadan, ponoć praktykujący muzułmanin nie powinien wówczas uczęszczać na tego typu rozrywki. |
Cytat:
z ramadanem tez zgoda jednak czy gdyby go nie było to poza meczamu Turkow hala nie swieciłaby pustkami ? smiem wątpić. |
Cytat:
|
No to wygramy! :D
|
Sprzątaczka sie o kabel potknęła :D
|
Raczej komentator Litewski powiesił się na kablu.
|
Piękny dzień, kosz, siatkówka. Tylko pewnie orły Benhałera dadzą plame.
|
No i ZWYCIĘSTWO! Piękny mecz chłopaki zagrali! Oby tak dalej!
|
Uffff, drżałem o końcówkę, ale udało się, pokonaliśmy lepszą drużynę z dużymi aspiracjami:)
Naprawdę dobra gra przez pierwsze 3 kwarty, o 4 lepiej nie pisać ale zwycięzców się nie sądzi:D Dzisiaj zaszalał Ignerski szczególnie z tymi trójkami(wczoraj pisałem że przypomniał mi się Jordan, a dzisiaj Ignerski zabawił się Kobiego 3 razy podrząd w Polskiej reprezentacji raczej często się nie zdarza...), doceniłem dużą role Gortata w grze pod własnym koszem. Okropne problemy z wyjściem z własnej strefy mieli Logan i Szubarga, ale Litwini mocno przyciskali i sumie Logan ze wzrostem 1,83m raczej nie miał szans z dwiema wieżami, z dwóch stron, może zaliczył gorszy mecz ale ktoś o takiej specyfice gry jest nie zbędny w każdej drużynie; nie boi się podjąć ryzyka, wejść pod kosz mimo że pod nim czeka na niego dwóch dwumetrowców, potrafi rzucić z dystansu w trudnej pozycji. Katzurin uparcie stawia na swoich Asów, dzisiaj oprócz typowych zmian Koszarek-Szubarga, zmienił tylko Gortata(z przymusu i to 2-3 minuty) większych roszad nie przeprowadzał, na początku myślałem ze może być z tym nie wypał, jednak ta opcja okazał się skuteczna, chociaż w końcówce, było widać że nasi już padali(Gortat nie trafił na "pustą obręcz", Logan tracił piłki i nie trafił 1 osobistego, a reszcie raczej też siły dużo nie zostawało) Następnym przeciwnikiem zawsze groźni Turcy, musimy uważać, bo jak odrobią zadanie domowe, to od początku będą utrudniali nam wyjście z własnej połowy z czym mieliśmy dziś więcej niż problem. |
Historyczna chwila, wygraliśmy z bardzo silną ekipą w takiej imprezie! Większych zastrzezeń nie mam, no może poza tym,że nie potrafimy wyjść piłką z własnej połowy, tracąc przy tym głowę. Historia została napisana. Jedynie co nam może zaszkodzić to kondycja a raczej jej brak. Poza tym zauważcie,że w obydwu meczach od początku prowadziliśmy, ciekawie jak to będzie wyglądało gdy będziemy musli gonić?
Póki co czas na delektowanie się niewątpliwym sukcesem, nasi piłkarze nigdy raczej na tak coś się nie zdobędą. Kwestie raczej mentalne tutaj raczej grają istotną rolę. Ot zaczynając od tego,że wszyscy spiewają hymn. Jutro mecz bardzo ciekawy. Turkoglu kontra Gortrat. |
Cytat:
Ja na to mówię "charakter spod kosza", czujesz grę i walkę to czujesz też siłę w samym sobie i wiesz że nie możesz dać ciała. Hmm a jak już kolega wyżej pisze o historycznym momencie to od 63 roku na pewno najważniejsze wydarzenie w Polskim Baskecie, to tak jak zremisować na Wembley w piłce... |
Byłem pod Halą i było fantastycznie! Nasi rozegrali genialny mecz, oby tak dalej! A co do Litwinów, mam nadzieję, że złoją Bułgarów i przejdą dalej, na Rynku widziałem liczne przykłady bratania się naszych i litewskich kibiców. Szkoda by było takiej barwnej ekipy kibicowskiej, jakby Litwa odpadła z turnieju.:-)
|
Nie wiem co się ludzie czepiają do promocji TURNIEJU. Sporo ludzi przychodzi na mecze tej fazy i co jeszcze mieli organizować? Heppeningi dla kibiców z Izraela? Sam się zdziwiłem jak ładnie wygląda mecz Polski we Wrocławiu, myślałem, że będzie gorzej. A co mają kibice powiedzieć jak oglądają mistrzostwa w siatę, a może dla kogoś jest to ważniejszy sport. A informacja turystyczna i popularność koszykówki w Polsce to już nie wina organizatorów. Jeszcze wnioski wysuwa, że w Poznaniu nie mówią po angielsku to nie uda nam sie EURO2012 (a kutwa moze będzie lepiej jak przyjadą Austryjacy, Niemcy, Belgowie i Holendrzy).
|
Cytat:
|
Polska koszykowka moze wyjdzie teraz z cienia bo ostatnio przyslonila ja siatkowka i pilka reczna.
Chlopaki w szkolach czy na podworkach wlasnie zamiast pilki najczesciej graja w kosza ,i niech ta dycyplina wroci tam gdzie jej miejsce czyli nr 2 ,bo pozycja pilki byla,jest i bedzie niezaprzeczalna :) Brawa dzis dla naszej ekipy za zwyciestwo z takim rywalem,to dadaje jeszcze wiecej mocy na nastepne spotkania . Jutro Turasy zobaczymy w jakiej sa formie :D |
Atmosfera hali we Wrocławiu fantastyczna, a koszykarze dostosowali się do kibiców:-D I póki co grają świetnie, a przede wszystkim ambitnie:) I najważniejsze... jest drużyna:-D
Odbiegając trochę od meczu... kibicami to my naprawdę jesteśmy najlepszymi na świecie:!: Niby koszykówka mniej popularna, lecz to co teraz się z nią dzieje to coś fantastycznego. Ogromna promocja i zainteresowanie kadrą również. Ktoś powie, że kibice sukcesu... ja powiedziałbym, że głodni sukcesu. W tym naszym bagienku fajne drużyny powstały: ręczni, siatkarze, a teraz koszykarze walczą o swój szacunek i prestiż:) Ciekawa środa się zapowiada: siatkarze, koszykarze i piłkarze:D |
Turki silne niestety, ale powalczymy ;]
a za to faworyzowane drużyny słabiutko grają, Izrael 2 porażki, Hiszpanie dziś fartem wygrali 1 mecz, Francja niby wygrywa ale zdobyć tylko 3 ptk w ciągu kwarty to niezły żal, oj marzy mi się wielki wynik, coś nawet ponad nasze możliwości ;] |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl