![]() |
Cytat:
Mateusz Borek najlepszy. Villa na króla strzelców :) |
No niestety Hiszpanie tacy niewyraźni mimo tego zwycięstwa.
- Obrone strasznie dziurawa - Gra taka niepewna Teraz to nas bbędzie czekać hit Euro,zaraz po naszym starciu:)z Austria. Drewutnie Grecji i Rosji wybiegną, aby raczyć nas swoją grą. Wydaje mi się,że zwycięży Rosja. Nie wiem czemu, ot tak mi się wydaje. Może mają mniej drewna w drewnie? |
nie wiem, jak wielki antyfutbol będą Grecy dziś grali, ale niech oni nie przegrają. Chyba się nigdy nie przełamię, by Ruskim dobrze życzyć, bez względu na sportową formę.
|
Cytat:
|
0:1 Nikopolidis muchy łapał zamiast bronić...
|
Cytat:
zwłaszcza Rosjanie którzy wydaja mi się zdecydowanie lepsi od Greków, jak narazie prowadzą i śmiało mogą walczyć o wyjście z grupy ze Szwedami o czym my możemy tylko pomarzyć. |
Ja zauważyłem jedno manowicie Szwecja Bez Imbrahimovicia to jak Wisła bez Brożka :P.Szwedzi dla mnie sa słabi i praktycznie nie widze szans aby zaszli daleko z turnieju.Góra wyjdą z grupy i tyle.Trzymam kciuki za Holandie od samego początku i jestem pewien że wygrają Euro.Nie chce żeby Krystyna wygrała.Ta przereklamowana drużyna w szczególności PEPE:D.Hiszpania z taką obroną nie pogra.Widzimy troszke lepszy i bardziej wymagający rywal(Szwecja) i już nie jest tak różowo.Bardzo rozczarowuje mnie Francja liczyłem że Francuzi będą głównym kandydatem do tytułu a tu z Rumunią 0:0.Prawda jest taka że z Rumunami i każdy rywal ma problemy podobnie jak z drwalami ze Skandynawii.Grają poprostu specyficzną piłkę. Wracając jeszcze do Francji od kiedy Henry odszedł do Barcelony ten piłkarz zgasł.
Więc na + Boruc Holandia Rumunia na - Włochy Francja Sędziowie Naszych pomijam :P |
Boniek żyje tymi meczami po prostu i to jest świetne!
|
wczoraj nic nie pisałem więc:
Holendrzy powinni dojechac do półfinałui... no za dużo turniejów w życiu widziałem. finał? jeszcze tak, ME jednak dla nich nie widzę, sa za dobrzy. Pozatym nie wierzę , ze bedzie im wszystko wychodziło(tak jak wczoraj) Graja świetnie, ale moze za wcześnie(Euro ma ten + dla holendrów ze jest krótsze i moga dociagną z formą) Rumunia czy Włochy?Wszystko w rekach Holandii. Francuzi są zdecydowanie najsłabsi w grupie i z Włochami moga co najwyżej zremisować. Dzisiaj: Hiszpania: czar prysł, z tyłu jest to delikatna trzęsiawka, jednak z przodu maja niesamowitego Villę i kto wie, pólfinał z Holandią to byłoby coś ;)(a zarazem jeden z wiecznych rpzegrańców grałby wfinale:) ) Rosjanie świetny mecz dzisiaj, mają szanse ze Szwedami jak sie na nich rzuca tak jak dzisiaj na Grecję. jak zaczną na spokojnie to odpadną ;) chciałbym zauważyć, że poziom w Europie się strasznie wyrównał, poza nami i Austria każdy cos jak do tej pory zaprezentował(no moze jeszcze Grecja zawiodła) Bez względu na to czy drużyny sa w formie czy nie poniżej pewnego poziomu nie spadają. to na + na - sedziowie którzy się strasznie gubią.... |
Cytat:
Panie premierze chicałem zaznaczyć, że Grecy mieli siły biegać do 90 minuty. Więc stawianie ich obok Polski jest naduzyciem. |
napisałem że zawiodła, postawiłem obok, bo ktoś między nami a resztą być musi. Zdaje sobie sprawę że byśmy z nimi nie wygrali ;)
|
W grze Rosji widać rękę Hiddinka - jak go nie wykopią to za dwa latą mogą nieźle namieszać na MŚ. Sporo im brakuje do innych, ale to rzeczywiście młoda budująca się reprezentacja, tu pozbycie się go to byłaby strata dla tej repry.
Tak mnie zaczeła wkurzać ich indolencja z przodu, że zaczałem kibicować Grekom :-) - no ale dowieźli.. I chyba zamierzam im kibicować w meczu ze Szwecją. |
kom
Cytat:
|
Podobnie jak Wilku, tak mnie rozwalała impotencja Ruskich z przodu, że życzyłem Grekom wyrównania. Grecy w ataku to jednak katastrofa, każda akcja była rozgrywana w stylu repry Engela w meczu z Koreą. Wrzuta, ktoś może strąci głową i ktoś może dojdzie. Zero gry piłką po ziemi. Dramat. Odpadają jak najbardziej zasłużenie.
Meczu Hiszpanów nie widziałem, ale z tego co czytam to czar chyba trochę prysł. |
Do tego co Premier wypisał, powinniśmy dopisać jeszcze Francję. Ten turniej to całkowita porażka dla tego zespołu... Austriacy nie grają tak źle, ale tylko przez pewien okres meczu, potem zaczynają prezentować antyfutbol. Meczu Greków nie widziałem to się nie wypowiadam :) Szkoda, że te Mistrzostwa tak sie rozegrały, że mamy taki a nie inny skład, wcale nie najsilniejszy. Ale i tak wierzę ;)
|
Mnie się najbardziej chce śmiać z króla Otto, który śmiał krytykować naszą postawę z Niemcami a sam ze swoimi Bogami po dwóch meczach pakuje walizki :rotfl: Nic dwa razy się nie zdarza Panie Rehhagel.. ;]
|
Cytat:
|
Nie pisalem tutaj, bo końcówka semestru na uczelni i nawet nie zawsze był czas żeby mecz obejrzeć, teraz trochę się zluzowało to mogę podzielić się przemyśleniami.
1. Holendrzy grają fantastycznie, to widzi każdy, ale podzielam pogląd, że mistrzami nie zostaną. Po pierwsze turnieju nie wygrywa ten kto zaczyna z najlepszą formą, liczy się co będzie w fazie pucharowej. Na dodatek nie ufam holenderskiej obronie, oni popełniają błędy, póki co przeciwnicy nie potrafią tego wykorzystać, ale kto wie co będzie dalej. 2. Francuzi wcale nie byli tak daleko od korzystnego wyniku z Holendrami. W pierwszej połowie i pod koniec drugiej bombardowali holenderską bramkę i wydawało się kwestią czasu kiedy wyrównają. Z Rumunią grali padakę, ale z Holandią już nie było źle. Myślę, że Włochów pykną na luzie. 3. Włosi na tym turnieju jeszcze nic nie pokazali. Przyczyna jest prosta ich środek pomocy miał opierać się na graczach Milanu, a nie może bo są oni zupełnie bez formy. Na dodatek trener upiera się żeby trzymać w ataku przereklamowanego Toniego. Włosi przegrają z Francją dosyć wyraźnie, ale i tak z grupy awansuje... 4.Rumunia- czyli nowa Grecja, tylko lepsza. Jak dla mnie główny kandydat do mistrzostwa. Grają siermiężny antyfutbol. Czają się ukryci za podwójną gardą, ale tak na prawdę mają duże możliwości w ofensywie, sporo indywidualności i mogą rozstrzygać mecze jedną akcją. Holandia, która ma pewny awans, przegra z Rumunami. Zwyczajnie Rumuni będą grali zupęlnie inną piłkę niż poprzedni rywale Holandii. Holendrzy wcale nie przeprowadzają huraganowych ataków, raczej czekają na przechwyt i kontrę. Problem w tym, że Rumuni robią to samo tylko jeszcze bardziej defensywnie, no i chyba mają lepszą obronę. W grupie stawiam, że będzie 2:1 dla Rumunów, w półfinale 0:0 i rozstrzygną karne. 5.W grupie A wszystkie drużyny trzymają poziom, ale Portugalia, pomimo tego, że nie ma napastnika, odstaje od reszty stawki. Szwajcarzy trochę pechowo już pożegnali się z turniejem, bo nie grali źle. Turcy są nieobliczalni, pierwszy mecz mieli dosyć słaby, ze Szwajcarami było zdecydowanie lepiej. Czesi grają słabo, w bezpośrednim meczu stawiam na bramkowy remis i karne. Jeżeli mecz miałby się rozstrzygnąć w 90. minutach, to stawiam jednak na Turków. 6.W grupie D jest Hiszpania, która wcale za dobra nie jest, potem jest Szwecja i Rosja- przyzwoite drużyny bez rewelacji, a potem bardzo słaba Grecja, tóra i tak jest dwa razy lepsza niż Polska i Austria razem wzięte. 7.W naszej grupie mamy jedną mocną ekipę- Chorwatów, jedną niezłą, która w turnieju jeszcze może namieszać- Niemców i dwie drużyny, które nie powinny w ogóle pojawić się na tych mistrzostwach. Poziom Austrii i Polski woła o pomstę do nieba. Nie dość, ze ci piłkarze nie mają techniki, nie mają umiejętności, grają w kiepskich klubach, albo grzeją w nich ławki, to na dodatek obie drużyny w ogóle nie są zgrane, nie mają opracowanych schematów rozegrania piłki, przejście czy to z obrony do ataku, czy w drugą stronę leży i kwiczy, a taktyka zwyczajnie nie istnieje. Polacy próbują ratować się dobrym bramkarzem, ale za to są w tragicznej formie fizycznej, a ostatnio również psychicznej. Podsumowując Chorwacja mistrzami, wicemistrz z grupy C. |
co do sędziowania, to może wcale nie jest tak źle, jak nam się wydaje i jak wszędzie dookoła piszą? Wydaje mi się, że sędziowie mylą sie w przybliżeniu tak samo jak niegdyś, dopiero teraz to tak dobrze widać.
Wszystko wychodzi na światło dzienne dzięki technice. Kamery, o wspaniałych możliwościach optycznych i umieszczone w każdej pozycji dookoła, tylko pod trawą jeszcze nie ma. Każda sytuacja natychmiast pokazywana z kilku stron, klatka po klatce, możliwa dzięki temu symulacja komputerowa do dokładnej oceny dla kogoś z boku. Wiele sytuacji i fauli wyszło na światło dzienne poza boiskiem, w studiach. A co ma sędzia do dyspozycji? Swoje oczy, które widzą tylko tyle na ile mu pozwala miejsce w którym akurat stoi, do pomocy liniowego, też tylko człowieka oraz przekaz słowno-aktorski od piłkarzy, cwanie grających albo niewinniątka albo śmiertelnie ugodzonych. A, jeszcze ryk stadionu. I parę sekund na podjęcie nieodwracalnej decyzji. Nie ma możliwości, by się co jakiś czas nie wyłożył. Dopóki to jest na naszą korzyść, no dobra, jakoś przeżyjemy :D Ale najczęściej pomyłki idą w obie strony, to jak jedni odpuszczą to ci drudzy wezmą za kołnierz. Są tylko dwie drogi. Albo sposób sędziowania po staremu i przekaz z ogólnego dalekiego planu bez powtórek. Wtedy wiele rzeczy nie będzie albo oczywistych albo do prostego udowonienia. Oczywiście propozycja żart, postępu nie zatrzymasz, ja sam, szary kibic z domowymi możliwościami technicznymi jestem w stanie nagrać i odtworzyć szybko sporny odcinek w laptopie, to co dopiero profesjonalne studio TV. Albo też idziemy z duchem czasu i pakujemy osiągnięcia techniki do sędziowania meczu. Po mojemu nie do unikniecia. Czipy w piłce i butach zawodników, stała łączność sędziów (ilu ich by na boisku nie było) z centrum dowodzenia. Niewykluczone, że dojdzie przepis o faulu w przypadku kontaktu zawodników, dojdą jakieś czujniki że ktoś kogoś dotknął. Te ME mogą być tymi przełomowymi, (jeśli nie te, to któreś następne), że FIFA nie będzie miała wyjścia i będzie musiała się za to wziąć. Dopiero eliminacje i tyle już kwiatków wyszło, dalej będzie tylko ich więcej. Za duże pieniądze i namiętności za takimi zawodami stoją, by jeszcze długo chować głowę w piasek. Jeśli ja sobie z kumplami piłeczkę odbijam, OK, mogę udawać że piłka przypadkowo uderzyła mnie w rękę, choć tego nie zrobię bo nie chcę, by znajomi myśleli o mnie żem glupiomądry cwaniaczek. Ale na meczach o stawkę sentymentów nie ma. To i nie może być XIX wiecznych metod w pilnowaniu czystości gry. Nie chorujcie :D. (to zamiast "Pozdrawiam" ) |
Kto gra pierwszy mecz Austria z Niemcami ? Czy my z Chorwacją ?
|
Cytat:
|
Cytat:
W trzeciej rundzie spotkania odbywają się równolegle, tj. o 20:45 |
Cytat:
|
Cytat:
Boniek -fachowiec ,wiecej takich osob w rolach komentatorow ,ekspertow. Natomiast tej pseudo"analizy skaldow i taktyk" Probieża nie da sie ogladac.Facet czyta zwyczjnie nazwiska(dotego z bledami :))i niewymawia nawet formacjii (pomoc ,obrona) no zenada.Potem mamy jakies strzalki na 3D,ostatnio odkryl Ameryke bo stwierdzil ze Villa z Torresem beda grali z przodu(i jeszcze strzalki ze beda grac na bramke przecwnika :lol:.Naprawde nikt tam w tym Polsacie niewidzi ze to beznadziejnie mu wychodzi???Ale to juz ich problem.. Dzis licze na Czechow ,mam nadzieje ze pokaza na co ich naprawde stac.Szkoda ze nie ma Nedveda...ale z Turasami graja o wszystko,wiec jak zagraja na swoim poziome powinni ich ograc :) |
Cytat:
|
Cytat:
Dla Rumunów przed ME to Holandia wydawała się zatem najsłabszym zespołem w grupie na którym zarobią najwięcej punktów:D Zresztą przed ostatnimi MŚ też byli w jednej grupie eliminacyjnej - obie reprezentacje znają się świetnie i żadna drugiej niczym nie zaskoczy:) |
Rusza 3 kolejka
Piewrsza to były mecze dobre, ale bez emocji, kto strzelił ten wygrywał W 2 kolejce emocji było juz mnóstwo a takie mecze jak Turcja- Szwajcaria, Chorwacja- NIemcy czy Holandia Francja, chciałoby sie oglądac zawsze. Dzisiaj będzie zajebisty mecz Turcja-Czechy pod warunkiem szybkiej bramki, bo inaczej moze byc troche zachowawczo. Przypuszczam, ze Turcy rzuca sie w pierwszych minutach. Drugi mecz to raczej nudy stawiam na remis, Portugalia nie bedzia miała motywacji, a szwajcarzy, będa chciel zdobyć chociaż punkt.. Nie rozumiem czemu Polsat pokazuje ten drugi mecz;/ mam nadzieję że Ard lub Zdf nie będa kodowane |
Powaznie pokazuja Portugalie, a nie Czechy Turcja ??
|
podobno jednak Czechy - Turcja :) na otwartym
|
wszedłem przed chwilą na stronę polsatu i pisze ze Szwajcaria - Portugalia jest o 23:10 - retransmisja. Nie wiem, czy puszczą dwa razy jeden mecz, wiec pewnie bedzie Czechy-Kebaby:P:P(Czechy - TUrcja, zeby nie bylo nieścisłości)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl