![]() |
Cytat:
Mi egal, czy na Śląsku Wisełkę kochają czy nienawidzą, im pewnie też , mają swój Ruch , Górnik i całą resztę, podejrzewam, że reszta Polski prócz zgód i sympatii wisi im równo. A to moja wina, że moi kumple mają fajne koleżanki? Co to ma wspólnego z sympatiami klubowymi? :) |
A była mowa o wyjebaniu wszystkich piłkarzy Śląska? Moim zdaniem pozybice się zawodników za słabych na pierwszą ligę jest jak najbardziej sprawiedliwe. To nie jest piłka nożna na poziomie szkolnym tylko zawodowy futbol.
Dyskobolia przez ostatnie lata żyła ponad stan. Pierwsza liga w takim mieście nie ma większego sensu i myślę, że zdecydowana większość kibiców tego klubu zdaje sobie z tego sprawę. Najwierniejsi kibice z Grodziska tak czy inaczej zamiast jeździć na pierwszoligowe wyjazdy zazwyczaj wybierali jeżdżenie z rezerwami bo po prostu ich realnymi rywalami są lokalne kluby, a nie Legia, Wisła, Ruch czy Zagłębie Lubin. Wrocław to duże miasto. Łódź też, a jednak łódzkie kluby mają ogromne trudności. Taka firma jak Widzew zawisła między pierwszą a drugą ligą. Podobnie było z Lechem przez dobre kilkanaście lat. O problemach Pogoni Szczecin czy GKS Katowiece nie wspomne. Wielkość miasta nie ma nic do rzeczy. Trafić w Polsce na dobrego sponsora graniczy z cudem. I jak zdarza się tak okazja jak Drzymałą w Śląsku to trzeba zniej bezwzględnie korzystać. Twój przykład z Abramowiczem jest tak nierealny, że trudno mi się do niego odnieść. Jeśli Abramowicz chciałby się przenieść to Wisły i wziąć ze sobą z Chelsea 5-9 zawodników (bo jacyś Polacy w klubie też powinni grać) to nie widziałbym problemu. Byle zapewnił Wiśle stabilność i wysoki poziom na długie lata. |
coś się rozgadaliście o koleżankach :P to w tym temacie mogę wam powiedzieć że wszędzie da się znaleźć piękne dziewczyny ;) Jedna Warszawianka to nawet zauroczyła mnie na ładnych kilka miesięcy :P trochę tylko bała jak do niej jechałem żebym wpier**** nie zarobił za przywiązanie klubowe :P
A teraz do rzeczy bo się rozmywa temat. CO z tą Polonią B. dalej bo się pogubiłem, i czy Piast w końcu będzie grał w OE, skoro fuzji nie będzie? |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Myślę, że najlepsi zawodnicy z drugoligowego składu pozostaliby w drużynie.
Miasto Wrocław może i chce inwestować, ale kilka milionów złotych rocznie to stanowczo za mało na potencjał jaki tkwi w tym mieście i w klubie. Dlatego jestem rozczarowany. Śląsk w takim układzie będzie w najlepszym wypadku średniakiem ligowym. A żeby żeby wypełnić kiedyś nowopowstający stadion potrzeba mocnej drużyny i walki o najwyższe cele. Poza tym klub w rękach miasta to klub w rękach polityków. A to nie wróży dobrze Śląskowi. Moim zdaniem dużo lepiej Śląskiem zarządzałby niezależny od wyniku wyborów i doświadczony Drzymała. |
Trudno to nazwać fuzją, ale taki przykład z zagranicy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Red_Bull_Salzburg
Wklejam, aby pokazać do czego może doprowadzić zbytnia chęć zarabiania na sporcie przez biznes. Przed ostatnie zdanie- :( |
napisałem, że z OE to nie podobają mi się Ślązaczki. Ty na to:
Cytat:
|
^^ PW, bitte, innych takie przeciąganie już nudzi. Ale niech będzie, że masz rację.
|
info ze strony Lecha(a dokładniej komentarz, czyli info mało pewne)
Cytat:
|
Cytat:
Co do Łudzińskiego, hm, o nim nie było nic słychać w ogóle, więc to może kaczka dziennikarska? 25-lat, zero doświadczenia w wyższych ligach, niby te 12 bramek..ale za kogo on miałby u nas grac niby? To już chłopaki z ME i wychowankowie pewnie nie są wiele gorsi jeśli nie lepsi od niego. -S- u nas jacys dziennikarze puścili rok temu plotę, że koleś od RedBulla chce Lecha kupić. Ale by było.. :| dobrze, że do 2012 Rutkowski klubu nie sprzeda. |
Cytat:
Także, TTJ nie nastwiaj się z góry bo nie wiesz co Ci pisane :D |
Lewandowski-story ciąg dalszy:
http://www.zw.com.pl/artykul/259176.html Cytat:
Choć ciężko wierzyć gazecie, która pisze o 'Kolejarzu' i trenerze Legii Jerzym Urbanie. ;D |
W końcu walczycie przecież o majstra :)
|
Cytat:
Oczywiście, że niesprawiedliwe. Ale taki już los piłkarzy i kibiców. Dlatego Żurawski i Błaszczykowski grają na zachodzie, a Grzegorz Pater w Podbeskidziu. Choć pewnie wielu by chciało, by wszyscy nadal grali z Białą Gwiazdą na piersi. Rozumiem, że w imię sprawiedliwości Drzymała powinien docenić "prawdziwych" zawodników Śląska kosztem sukcesów sportowych? |
W Widzewie też nie chcą fuzji z Groclinem.Troche prawde powiedziawszy to jest dziwne bo przecież w naszym kraju ludzi z takimi pieniędzmi chcących inwestować w piłke jest niewielu.Pamietam jak sie cieszyłem jak Telefonika przyszła do Wisły i zamiast walczyć o utrzymanie Biała Gwiazda po roku zdobyła mistrza Polski po 21 latach.
|
Cytat:
Co w tym śmiesznego że Lech sie wzmacnia przed sezonem?? I co to za argument "... w końcu walczycie o majstra..." Ze swoim potencjałem biznesowo-organizacyjnym puchar UEFA to minimum co kibice w Poznaniu powinni oczekiwać od Lecha! A że p.Rutkowski miał kilka "nieadekwatnych" wypowiedzi nie powinno mieć znaczenia kiedy dyskutuje się na tematy piłkarskie:) Dla mnie ruchy Lecha są dobre i wielu przesmiewców zwłaszcza z Warszawy ale też z Krakowa może się zdziwić. PS Ja mam nadzieje że Bednarz jednak już wrócił... czekam na efekty jego pracy:D |
Cytat:
Arboleda w Lechu( to chyba odpowiedni temat na transfery klubów OE) i Cytat:
|
Bardzo dobry ruch Legii i Iwańskiego. W Legii nauczy (?) się grac pod presja i może nawet jeszcze do reprezentacji zdąży trafić, bo zmiana warty nadchodzi po Euro. To samo zresztą dotyczy Gizy. Wygląda na to, że Legia powoli robi się kliniką dla niedoszłych reprezentantów. Jeszcze tylko Garguły im do kompletu brakuje :)
A swoją drogą, to Lech robi na tyle wartościowe wzmocnienia (jeśli ci gracze są w rzeczywistości tak dobrzy jak się o nich mówi), że naprawdę może w przyszłym sezonie włączyć się w walkę o mistrzostwo. Ciekawy sezon się zapowiada. |
Cieszę się z tego, że Legia pozyskała Iwańskiego, to była jedyna opcja, by ten nie trafił do nas.
No ale 650tys. € to jednak zdecydowanie za dużo za zawodnika tej klasy. |
Cytat:
Pomijam darmowe stare szroty..... |
Cóż, Lech i Legia się wzmocniły. Nie ma co robić dobrej miny do złej gry. Jasne, że Arboleda, Iwański i Lewandowski to nie byli zawodnicy zdolni do wprowadzenia nas do LM. Ale dzięki nim Poznaniacy i Warszawianie będą silniejsi, niż w poprzednim sezonie.
Pozostaje mieć nadzieję, że Bednarz szuka wzmocnień gdzie indziej. Sądzę, że kierunek czeski jest właściwy i ktoś dołączy do Jirsaka. |
Oby to co się teraz dzieje było ciszą przed burzą.
Sądzę, że czekają na to ile dostaną za Dudkę i wtedy zaczną zakupy- OBY! Iwański jest dobry, lecz ma już swoje lata. Przydało by się Gargułę ściągnąć. Legia wypadła z gry o Łukasza już. |
Cytat:
Ł.Garguła ur. 25.02.1981 Faktycznie Iwański za stary i przydałoby się Gargułę ściągnąć. Chyba już wiem skąd masz taki nick. |
|
Mój błąd z tym wiekiem, lecz Garguła moim zdaniem jest lepszy i głównie o to chodziło.
|
Cytat:
|
Iwański jest grajkiem który może starcza na naszą ligę, ale przy mocniejszym rywalu siada całkowicie. Wg mnie w Wiśle by sobie nie poradził... Łobo też w Zagłębiu był gwiazdą a u nas, każdy wie jak gra.
Ja bym dał więcej Jirsakowi pograć i już by nikt nie płakał o Majewskiego czy Gargułe, którzy nie są warci cen których rządają ich kluby. Co do Arboledy, to na szczęście do nas nie przyszedł. Zapadł mi w pamięci jego taniec po strzelonej bramce przy R22. Lewandowski? Ktoś już tu pisał, że kolejny gracz "Małecki, Ćwielong, Gołoś, Kmiecik" nie jest nam potrzebny. Legia zakupuje tych hiszpańców i wg mnie robi źle... Stanie sie z nią to co z Pogonią tylko zamiast brazoli będą hiszpanie. Trzeba Dudke za dużą kase opylić, i kase przecznaczyć na jakichś fajnych dwóch-trzech piłkarzy. |
Bzdura. Abraham Cruz Paz ma zastąpić Inakiego Astiza i moim zdaniem to dobry zakup. W każdym razie referencje ma dobre.
Legia tym razem potrafiła załatać dziurę po wartościowym graczu który ich opuścił. Czy Iwański natomiast może zastąpić Rogera, to już inna sprawa. Ale przynajmniej próbują. Działania Legii należy ocenić jako umiejętne uzupełnienia składu z szansą na coś więcej. Natomiast Lech zdecydowanie się wzmocnił. Na szczęście na ławce jest ciągle Franz, który pewnie za chwilę zrobi z Lewandowskiego świetnego bocznego obrońcę, albo defensywnego pomocnika;-) |
Cytat:
Wzmocnienia Lecha i Legii zapowiadają ciekawy sezon. Jeśli nie zaczniemy działać na rynku transferowym możemy mieć problemy z obroną tytułu (o pucharach nie wspominając). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl