Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Orange Ekstraklasa 2007/2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3124)

harthausen 14.06.2008 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 551402)
Napisałem, przecież, że one mi do gustu nie podchodzą. A jak wiadomo, o niektórych sprawach się nie dyskutuje. Czyli myślisz, że skoro Ty pochwaliłeś dziewczyny ze Śląska, to ludzie ze Śląska pokochają Wisłę? Dziwny tok rozumowania.

Jakim cudem taki łamaniec myślowy strzelił Ci do głowy? :D
Mi egal, czy na Śląsku Wisełkę kochają czy nienawidzą, im pewnie też , mają swój Ruch , Górnik i całą resztę, podejrzewam, że reszta Polski prócz zgód i sympatii wisi im równo.
A to moja wina, że moi kumple mają fajne koleżanki? Co to ma wspólnego z sympatiami klubowymi? :)

Arked 14.06.2008 12:18

A była mowa o wyjebaniu wszystkich piłkarzy Śląska? Moim zdaniem pozybice się zawodników za słabych na pierwszą ligę jest jak najbardziej sprawiedliwe. To nie jest piłka nożna na poziomie szkolnym tylko zawodowy futbol.

Dyskobolia przez ostatnie lata żyła ponad stan. Pierwsza liga w takim mieście nie ma większego sensu i myślę, że zdecydowana większość kibiców tego klubu zdaje sobie z tego sprawę. Najwierniejsi kibice z Grodziska tak czy inaczej zamiast jeździć na pierwszoligowe wyjazdy zazwyczaj wybierali jeżdżenie z rezerwami bo po prostu ich realnymi rywalami są lokalne kluby, a nie Legia, Wisła, Ruch czy Zagłębie Lubin.

Wrocław to duże miasto. Łódź też, a jednak łódzkie kluby mają ogromne trudności. Taka firma jak Widzew zawisła między pierwszą a drugą ligą. Podobnie było z Lechem przez dobre kilkanaście lat. O problemach Pogoni Szczecin czy GKS Katowiece nie wspomne. Wielkość miasta nie ma nic do rzeczy. Trafić w Polsce na dobrego sponsora graniczy z cudem. I jak zdarza się tak okazja jak Drzymałą w Śląsku to trzeba zniej bezwzględnie korzystać.

Twój przykład z Abramowiczem jest tak nierealny, że trudno mi się do niego odnieść. Jeśli Abramowicz chciałby się przenieść to Wisły i wziąć ze sobą z Chelsea 5-9 zawodników (bo jacyś Polacy w klubie też powinni grać) to nie widziałbym problemu. Byle zapewnił Wiśle stabilność i wysoki poziom na długie lata.

Gordian 14.06.2008 12:22

coś się rozgadaliście o koleżankach :P to w tym temacie mogę wam powiedzieć że wszędzie da się znaleźć piękne dziewczyny ;) Jedna Warszawianka to nawet zauroczyła mnie na ładnych kilka miesięcy :P trochę tylko bała jak do niej jechałem żebym wpier**** nie zarobił za przywiązanie klubowe :P

A teraz do rzeczy bo się rozmywa temat. CO z tą Polonią B. dalej bo się pogubiłem, i czy Piast w końcu będzie grał w OE, skoro fuzji nie będzie?

Szczurek_PB 14.06.2008 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 551425)
A teraz do rzeczy bo się rozmywa temat. CO z tą Polonią B. dalej bo się pogubiłem, i czy Piast w końcu będzie grał w OE, skoro fuzji nie będzie?

Polonia dalej walczy o pozostanie w ekstraklasie. I jak nieoficjalnie wiadomo są na to spore szanse.

Paweł 14.06.2008 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked
A była mowa o wyjebaniu wszystkich piłkarzy Śląska? Moim zdaniem pozybice się zawodników za słabych na pierwszą ligę jest jak najbardziej sprawiedliwe. To nie jest piłka nożna na poziomie szkolnym tylko zawodowy futbol.

Mowy może i nie było, ale jak myślisz, jakby się ta fuzja skończyła? Kto by grał w "nowym" Śląsku - I ligowi, czy II ligowi piłkarze?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked
Dyskobolia przez ostatnie lata żyła ponad stan. Pierwsza liga w takim mieście nie ma większego sensu i myślę, że zdecydowana większość kibiców tego klubu zdaje sobie z tego sprawę. Najwierniejsi kibice z Grodziska tak czy inaczej zamiast jeździć na pierwszoligowe wyjazdy zazwyczaj wybierali jeżdżenie z rezerwami bo po prostu ich realnymi rywalami są lokalne kluby, a nie Legia, Wisła, Ruch czy Zagłębie Lubin.

Dlaczego ponad stan? Zbudowano silną - jak na polskie warunki - drużynę, któa radziła sobie bardzo dobrze. Liga ma sens tam, gdzie jest do tego drużyna, choć też bym wolał, żeby w OE były drużyny z większych miast, ale skoro Dyskobolia uczciwie na to zapracowała, to niech gra.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked
Wrocław to duże miasto. Łódź też, a jednak łódzkie kluby mają ogromne trudności. Taka firma jak Widzew zawisła między pierwszą a drugą ligą. Podobnie było z Lechem przez dobre kilkanaście lat. O problemach Pogoni Szczecin czy GKS Katowiece nie wspomne. Wielkość miasta nie ma nic do rzeczy. Trafić w Polsce na dobrego sponsora graniczy z cudem. I jak zdarza się tak okazja jak Drzymałą w Śląsku to trzeba zniej bezwzględnie korzystać.

Miasto Wrocław chce inwestować w Śląsk, więc problemów finansowych bym nie przewidywał.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked
Twój przykład z Abramowiczem jest tak nierealny, że trudno mi się do niego odnieść.

Może i nierealny, ale w Polsce nie ma opcji, żeby ktoś się z nami połączył, bo Wisła to najlepsza drużyna, więc musiałem dać kogoś zza granicy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked
Jeśli Abramowicz chciałby się przenieść to Wisły i wziąć ze sobą z Chelsea 5-9 zawodników (bo jacyś Polacy w klubie też powinni grać) to nie widziałbym problemu. Byle zapewnił Wiśle stabilność i wysoki poziom na długie lata.

Szczeciński Ptak pokazał na przykładzie Pogonii, że wcale nie musi ...

Arked 14.06.2008 12:58

Myślę, że najlepsi zawodnicy z drugoligowego składu pozostaliby w drużynie.

Miasto Wrocław może i chce inwestować, ale kilka milionów złotych rocznie to stanowczo za mało na potencjał jaki tkwi w tym mieście i w klubie. Dlatego jestem rozczarowany. Śląsk w takim układzie będzie w najlepszym wypadku średniakiem ligowym. A żeby żeby wypełnić kiedyś nowopowstający stadion potrzeba mocnej drużyny i walki o najwyższe cele.

Poza tym klub w rękach miasta to klub w rękach polityków. A to nie wróży dobrze Śląskowi. Moim zdaniem dużo lepiej Śląskiem zarządzałby niezależny od wyniku wyborów i doświadczony Drzymała.

-S- 14.06.2008 13:11

Trudno to nazwać fuzją, ale taki przykład z zagranicy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Red_Bull_Salzburg
Wklejam, aby pokazać do czego może doprowadzić zbytnia chęć zarabiania na sporcie przez biznes.

Przed ostatnie zdanie- :(

ToTylkoJa 14.06.2008 13:50

napisałem, że z OE to nie podobają mi się Ślązaczki. Ty na to:

Cytat:

i dziwisz się potem, że Was na Ślasku nie kochają . Mam kumpli w Radzionkowie i Pszczynie. Wierz mi, ich koleżanki miodzio.
więc ja wyraziłem opinie o Ślązaczkach(przede wszystkim Z Ruchu, Górnika, Bytomia...itp, bo pisałem o OE). Ty wtedy skwitowałeś to zdaniem, że przez takie wypowiedzi nas (czyt. Warszawiaków) na Śląsku nie lubią. Więc niejako ma to coś wspólnego z sympatiami klubowymi(wg Twojej teorii - i właśnie ja się dziwę co to ma wspólnego z klubami)

harthausen 14.06.2008 14:21

^^ PW, bitte, innych takie przeciąganie już nudzi. Ale niech będzie, że masz rację.

ToTylkoJa 14.06.2008 15:56

info ze strony Lecha(a dokładniej komentarz, czyli info mało pewne)

Cytat:

jak podało Radio merkury Lech Poznań ustalił szczegóły przyjścia do Lecha Przemysława Łudzińskiego, który w minionym sezonie strzelił 12 goli dla Wrocławskiego Slaska!!! Przemak ma się zjawić w klubie w nastepny piatek i podpisać 2 letni kontrakt.
Może z Lewandowskim się nie dogadali?

skttrbrain 14.06.2008 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 551423)
Podobnie było z Lechem przez dobre kilkanaście lat.

Przez trzy-cztery lata. Dodając okres kiedy było biednie i bardzo biednie to może wyjdzie z osiem lat życia z dnia na dzień, ale na pewno nie kilkanaście ;)

Co do Łudzińskiego, hm, o nim nie było nic słychać w ogóle, więc to może kaczka dziennikarska? 25-lat, zero doświadczenia w wyższych ligach, niby te 12 bramek..ale za kogo on miałby u nas grac niby? To już chłopaki z ME i wychowankowie pewnie nie są wiele gorsi jeśli nie lepsi od niego.

-S-
u nas jacys dziennikarze puścili rok temu plotę, że koleś od RedBulla chce Lecha kupić. Ale by było.. :| dobrze, że do 2012 Rutkowski klubu nie sprzeda.

Zygmunt.Król 14.06.2008 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 551459)
napisałem, że z OE to nie podobają mi się Ślązaczki. Ty na to:

więc ja wyraziłem opinie o Ślązaczkach(przede wszystkim Z Ruchu, Górnika, Bytomia...itp, bo pisałem o OE). Ty wtedy skwitowałeś to zdaniem, że przez takie wypowiedzi nas (czyt. Warszawiaków) na Śląsku nie lubią. Więc niejako ma to coś wspólnego z sympatiami klubowymi(wg Twojej teorii - i właśnie ja się dziwę co to ma wspólnego z klubami)

W pewnym sensie coś jest na rzeczy w tym co mówisz. Od pewnego czasu śledzę na tym forum niechęć do Odry Wodzisław, z czego można by wysnuć wniosek że tam wszystko jest kiepskie. A nieprawda, miasto jest niebrzydkie (na Śląsku jest kilka brzydszych), bardzo stare (jak na historię polskich miast), no i last but not least - pochodzi z niego moja żona, a za nią czesto faceci oglądają się na ulicy :-D

Także, TTJ nie nastwiaj się z góry bo nie wiesz co Ci pisane :D

skttrbrain 15.06.2008 16:17

Lewandowski-story ciąg dalszy:

http://www.zw.com.pl/artykul/259176.html
Cytat:

Lewandowski zagra w Lechu

Marcin Cholewiński 12-06-2008, ostatnia aktualizacja 13-06-2008 11:49
Robert Lewandowski, król strzelców minionego sezonu II ligi, opuszcza Znicz Pruszków. Przenosi się do Lecha Poznań.




Szefowie Znicza praktycznie dogadali się już z przedstawicielami drużyny ze stolicy Wielkopolski. Do uzgodnienia pozostał już tylko indywidualny kontrakt Lewandowskiego.
Czekał do końca

Na zakup napastnika z Pruszkowa ochotę miały niemal wszystkie zespoły, które szykują się do gry w ekstraklasie. Ostatnio pojawiły się nawet informacje o odejściu uzdolnionego napastnika do... Lazio Rzym. Lewandowski do końca uzależniał swoją decyzję o odejściu od ewentualnego awansu Znicza do ekstraklasy. Jednak po fiasku, jakim zakończyły się rozmowy na temat połączenia Śląska Wrocław z Groclinem Grodzisk Wielkopolski, Znicz praktycznie nie ma już żadnych szans na uzyskany przy zielonym stoliku awans. Poza tym miałby spore kłopoty z uzyskaniem licencji, ponieważ prace nad sztucznym oświetleniem i podgrzewaną murawą na stadionie w Pruszkowie uległy znacznemu opóźnieniu.
Lech Poznań, który zamiast Dyskobolii będzie występował w eliminacjach do Pucharu UEFA, ma tymczasem od dłuższego czasu spory problem z napastnikami. „Kolejarz“ sprzedał w tym tygodniu Przemysława Pitrego do Górnika Zabrze, a Ilijana Micanskiego (w trakcie rundy wiosennej Bułgar był wypożyczony do Odry Wodzisław) do Zagłębia Lubin. Z typowych snajperów w Lechu pozostali jedynie Peruwiańczyk Hernan Rengifo, 36-letni już Piotr Reiss i o 16 lat młodszy Maciej Kononowicz.
W Legii czekała ławka

Szkoleniowiec „Kolejarza” Franciszek Smuda obserwował Lewandowskiego już w majowym meczu z Polonią Warszawa. Wtedy jednak zaprzeczał jakiemukolwiek zainteresowaniu tym piłkarzem, ale – jak się okazało – była to jedynie „zasłona dymna“, która pozwoliła nie przekroczyć ceny 1,5 miliona zł za piłkarza. Napastnika Znicza obserwował także szkoleniowiec warszawskiej Legii Jerzy Urban. W stołecznej drużynie Lewandowskiemu byłoby jednak trudniej przebić się do pierwszej jedenastki. To właśnie ten fakt i możliwość gry w europejskich pucharach zaważyły na decyzji piłkarza. Do podpisania umowy prawdopodobnie dojdzie w ciągu kilku dni, po powrocie Lewandowskiego z wakacji w Egipcie.Szkoleniowiec Znicza Pruszków Jacek Grembocki już rozgląda się za nowymi piłkarzami, ponieważ bliscy odejścia są dwaj inni kluczowi piłkarze w minionym sezonie.
Trener Cracovii Stefan Majewski bardzo chce w swoim zespole widzieć środkowego pomocnika podwarszawskiego klubu Pawła Zawistowskiego, któremu przyglądał się już cztery lata temu, gdy prowadził Widzew Łódź. Natomiast Igor Lewczuk nie może się jeszcze zdecydować, z kim podpisać nowy kontrakt. Najbliższa pozyskania prawego obrońcy Znicza jest Lechia Gdańsk, która pruszkowianom oferuje za niego pół miliona złotych. Lewczuk ma jednak inny problem, bo na brak ofert nie narzeka – zainteresowane są nim także Cracovia i Groclin.
Wracają do treningów

– Problem w tym, że zostało mi jeszcze pół roku studiów na warszawskiej AWF. Plany pokrzyżował mi brak naszego awansu, bo gra w ekstraklasie była moim największym marzeniem – przyznaje Lewczuk. – Mam teraz twardy orzech do zgryzienia i cały czas się zastanawiam, co dalej zrobić.
Jeśli Lewczuk także zdecydowałby się odejść z Pruszkowa, najlepszym rozwiązaniem byłaby przeprowadzka do warszawskiej Legii, której trenerzy wykazali już wstępne zainteresowanie pozyskaniem tego obrońcy.
Tymczasem Znicz przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna już w najbliższy poniedziałek. Dopiero w środę spodziewani są w klubie nowi piłkarze, którzy mają uzupełnić osłabioną kadrę.
Źródło : Życie Warszawy


No i ponoć Arboleda też w KKSie. Podobają mi się te transfery.
Choć ciężko wierzyć gazecie, która pisze o 'Kolejarzu' i trenerze Legii Jerzym Urbanie. ;D

WILU TS 15.06.2008 16:20

W końcu walczycie przecież o majstra :)

flamengista 16.06.2008 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 551407)
Arked, za to sprawiedliwe jest wyjebanie na zbity pysk wszystkich piłkarzy i trenera Śląska, którzy wywalczyli awans, bo przecierz od tych z Grodziska są słabsi.

A sprawiedliwe było pozbycie się Łatki, Nowaka i spółki - wychowanków Wisły, lub zawodników którzy grali w naszym klubie w drugiej lidze, lub wtedy gdy brakowało pieniędzy na wodę mineralna po treningu?

Oczywiście, że niesprawiedliwe. Ale taki już los piłkarzy i kibiców. Dlatego Żurawski i Błaszczykowski grają na zachodzie, a Grzegorz Pater w Podbeskidziu. Choć pewnie wielu by chciało, by wszyscy nadal grali z Białą Gwiazdą na piersi.

Rozumiem, że w imię sprawiedliwości Drzymała powinien docenić "prawdziwych" zawodników Śląska kosztem sukcesów sportowych?

AYALA 16.06.2008 14:58

W Widzewie też nie chcą fuzji z Groclinem.Troche prawde powiedziawszy to jest dziwne bo przecież w naszym kraju ludzi z takimi pieniędzmi chcących inwestować w piłke jest niewielu.Pamietam jak sie cieszyłem jak Telefonika przyszła do Wisły i zamiast walczyć o utrzymanie Biała Gwiazda po roku zdobyła mistrza Polski po 21 latach.

Ogryzek 16.06.2008 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 551971)
W końcu walczycie przecież o majstra :)

??

Co w tym śmiesznego że Lech sie wzmacnia przed sezonem?? I co to za argument "... w końcu walczycie o majstra..."

Ze swoim potencjałem biznesowo-organizacyjnym puchar UEFA to minimum co kibice w Poznaniu powinni oczekiwać od Lecha! A że p.Rutkowski miał kilka "nieadekwatnych" wypowiedzi nie powinno mieć znaczenia kiedy dyskutuje się na tematy piłkarskie:)

Dla mnie ruchy Lecha są dobre i wielu przesmiewców zwłaszcza z Warszawy ale też z Krakowa może się zdziwić.

PS
Ja mam nadzieje że Bednarz jednak już wrócił... czekam na efekty jego pracy:D

ToTylkoJa 16.06.2008 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 552358)
W Widzewie też nie chcą fuzji z Groclinem.Troche prawde powiedziawszy to jest dziwne bo przecież w naszym kraju ludzi z takimi pieniędzmi chcących inwestować w piłke jest niewielu.Pamietam jak sie cieszyłem jak Telefonika przyszła do Wisły i zamiast walczyć o utrzymanie Biała Gwiazda po roku zdobyła mistrza Polski po 21 latach.

nie porównuj wejścia Telefonici do Wisły lub np. ITI do Legii z fuzją. To zupełnie dwie różne sprawy. Chciałbyś żeby Wisła zrobiła sobie fuzję z Groclinem?




Arboleda w Lechu( to chyba odpowiedni temat na transfery klubów OE)

i

Cytat:

Klub Zagłębie Lubin poinformował dziś o sprzedaży pomocnika Macieja Iwańskiego do Legii Warszawa. Zawodnikiem zainteresowana była również Wisła Kraków, jednak kwota jaką należało zapłacić za niego była zbyt wysoka dla szefów mistrzów Polski.

Zagłębie poinformowało, że Legia wyłożyła na transfer Iwańskiego 650 tys. euro.

Clapham 18.06.2008 14:48

Bardzo dobry ruch Legii i Iwańskiego. W Legii nauczy (?) się grac pod presja i może nawet jeszcze do reprezentacji zdąży trafić, bo zmiana warty nadchodzi po Euro. To samo zresztą dotyczy Gizy. Wygląda na to, że Legia powoli robi się kliniką dla niedoszłych reprezentantów. Jeszcze tylko Garguły im do kompletu brakuje :)

A swoją drogą, to Lech robi na tyle wartościowe wzmocnienia (jeśli ci gracze są w rzeczywistości tak dobrzy jak się o nich mówi), że naprawdę może w przyszłym sezonie włączyć się w walkę o mistrzostwo. Ciekawy sezon się zapowiada.

Maćko 18.06.2008 16:13

Cieszę się z tego, że Legia pozyskała Iwańskiego, to była jedyna opcja, by ten nie trafił do nas.
No ale 650tys. € to jednak zdecydowanie za dużo za zawodnika tej klasy.

Ogryzek 18.06.2008 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 553427)
Cieszę się z tego, że Legia pozyskała Iwańskiego, to była jedyna opcja, by ten nie trafił do nas.
No ale 650tys. € to jednak zdecydowanie za dużo za zawodnika tej klasy.

A jakieo innego ofensywnego pomocnika pozyskamy w tej cenie?
Pomijam darmowe stare szroty.....

flamengista 18.06.2008 17:36

Cóż, Lech i Legia się wzmocniły. Nie ma co robić dobrej miny do złej gry. Jasne, że Arboleda, Iwański i Lewandowski to nie byli zawodnicy zdolni do wprowadzenia nas do LM. Ale dzięki nim Poznaniacy i Warszawianie będą silniejsi, niż w poprzednim sezonie.

Pozostaje mieć nadzieję, że Bednarz szuka wzmocnień gdzie indziej. Sądzę, że kierunek czeski jest właściwy i ktoś dołączy do Jirsaka.

DrewniaQ 18.06.2008 17:48

Oby to co się teraz dzieje było ciszą przed burzą.
Sądzę, że czekają na to ile dostaną za Dudkę i wtedy zaczną zakupy- OBY!

Iwański jest dobry, lecz ma już swoje lata.
Przydało by się Gargułę ściągnąć. Legia wypadła z gry o Łukasza już.

gigant 18.06.2008 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 553489)
Iwański jest dobry, lecz ma już swoje lata.
Przydało by się Gargułę ściągnąć. Legia wypadła z gry o Łukasza już.

M.Iwański ur. 07.05.1981
Ł.Garguła ur. 25.02.1981

Faktycznie Iwański za stary i przydałoby się Gargułę ściągnąć. Chyba już wiem skąd masz taki nick.

Maćko 18.06.2008 18:25

http://wislakrakow.com/forum/showpos...&postcount=615

DrewniaQ 18.06.2008 18:28

Mój błąd z tym wiekiem, lecz Garguła moim zdaniem jest lepszy i głównie o to chodziło.

ToTylkoJa 18.06.2008 18:55

Cytat:

Od przyszłego sezonu nowym piłkarzem Legii będzie hiszpański obrońca Abraham Cruz Paz. 29-letni zawodnik przeszedł już pozytywnie testy medyczne w Warszawie, a oficjalnej informacji o jego przejściu na Łazienkowską należy się spodziewać lada chwila. Paz będzie występował w Legii przez najbliższe trzy lata. To już drugi, po Mikelu Arruabarrenie, Hiszpan, który od nowego sezonu wzmocni skład "wojskowych".

Paz przyleciał do stolicy już wczoraj w towarzystwie swojego przedstawiciela i małżonki, a dzisiaj rano poddał się testom medycznym w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Te przebiegły bez zastrzeżeń, dlatego już nic nie stoi na przeszkodzie aby Hiszpan podpisał umowę z Legią.

Sprawę przejścia Abrahama Paza na Łazienkowską komentuje drugi trener Legii, Kibu Vicuna. – Tak, to prawda. Abraham ma już za sobą testy. Teraz dajemy mu czas na wakacje - prawdopodobnie do końca miesiąca albo nawet trochę dłużej. Co prawda, już niedługo zaczynamy przygotowania do nowego sezonu (23 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim – przyp. redakcji), ale rozumiemy, że po zmaganiach ligowych należy mu się odpoczynek fizyczny i psychiczny – mówi Vicuna.

Hiszpan zdradził też nieco szczegóły kontraktu Paza. - Paz będzie u nas występował przez najbliższe trzy lata. Dostał kontrakt na dobrych warunkach, choć nie wygórowanych – stwierdził na łamach prasy hiszpańskiej drugi trener Legii.
http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20922

Kamson 18.06.2008 19:20

Iwański jest grajkiem który może starcza na naszą ligę, ale przy mocniejszym rywalu siada całkowicie. Wg mnie w Wiśle by sobie nie poradził... Łobo też w Zagłębiu był gwiazdą a u nas, każdy wie jak gra.
Ja bym dał więcej Jirsakowi pograć i już by nikt nie płakał o Majewskiego czy Gargułe, którzy nie są warci cen których rządają ich kluby.

Co do Arboledy, to na szczęście do nas nie przyszedł. Zapadł mi w pamięci jego taniec po strzelonej bramce przy R22.

Lewandowski? Ktoś już tu pisał, że kolejny gracz "Małecki, Ćwielong, Gołoś, Kmiecik" nie jest nam potrzebny.

Legia zakupuje tych hiszpańców i wg mnie robi źle... Stanie sie z nią to co z Pogonią tylko zamiast brazoli będą hiszpanie.

Trzeba Dudke za dużą kase opylić, i kase przecznaczyć na jakichś fajnych dwóch-trzech piłkarzy.

flamengista 18.06.2008 19:25

Bzdura. Abraham Cruz Paz ma zastąpić Inakiego Astiza i moim zdaniem to dobry zakup. W każdym razie referencje ma dobre.

Legia tym razem potrafiła załatać dziurę po wartościowym graczu który ich opuścił.

Czy Iwański natomiast może zastąpić Rogera, to już inna sprawa. Ale przynajmniej próbują.

Działania Legii należy ocenić jako umiejętne uzupełnienia składu z szansą na coś więcej.

Natomiast Lech zdecydowanie się wzmocnił. Na szczęście na ławce jest ciągle Franz, który pewnie za chwilę zrobi z Lewandowskiego świetnego bocznego obrońcę, albo defensywnego pomocnika;-)

Arked 18.06.2008 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 553566)
Legia zakupuje tych hiszpańców i wg mnie robi źle... Stanie sie z nią to co z Pogonią tylko zamiast brazoli będą hiszpanie.

Liczą się umiejętności, a nie narodowość(!). A obcokrajowcy zakupieni przez Legię zapowiadają się nieźle.

Wzmocnienia Lecha i Legii zapowiadają ciekawy sezon. Jeśli nie zaczniemy działać na rynku transferowym możemy mieć problemy z obroną tytułu (o pucharach nie wspominając).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl