Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Krissu 19.07.2008 12:19

Twoja zagadka.

Uran235 19.07.2008 12:27

Zagadka bardzo europejska:
http://i35.tinypic.com/3093r5z.jpg
Komu przypisuje się autorstwo tej mapy?

devios 19.07.2008 12:54

Ptolemeusz?

Uran235 19.07.2008 13:35

Nie Ptolemeusz, osoba o którą pytam żyła wcześniej niż Ptolemeusz.

kalashnikov2 19.07.2008 14:08

Strabon (63 p.n.e. – 24 n.e.), geograf i historyk rzymski który zamieścił tę mapę w swojej „Geografii Powszechnej” .

Uran235 19.07.2008 14:13

Kalashnikov2- tak, zadajesz.

kalashnikov2 19.07.2008 14:30

Od którego roku można dojechać po szynach do Parku Jordana?

dymek_nhs 19.07.2008 14:43

1902 czy chodzi o ten rok ?

kalashnikov2 19.07.2008 14:58

Tak. Zadajesz pytanie.

dymek_nhs 19.07.2008 15:07

http://img301.imageshack.us/img301/4703/6113ea2.th.jpg

Co to ? (Dokładnie chodzi o nazwę tych jednostek)
Przez kogo założone ?

Dla ułatwienia te jednostki były wyposażone przede wszystkim w ten karabin (nazwa jednostki pochodzi od nazwy tego karabinu)

http://img293.imageshack.us/img293/4...fg42tq3.th.jpg

Krissu 19.07.2008 15:10

Fallschirmjäger
(Strzelcy Spadochronowi)
Dowódcą był Kurt Student

dymek_nhs 19.07.2008 15:13

dobrze zadawaj

Krissu 19.07.2008 15:20

Okres II Wojny Światowej.
Pewien żołnierz, nieprzeciętny fachman w tym co robił, odniósł dość nieprzyjemną ranę w boju. Został trafiony w szczękę, podobno "brakowało mu połowy głowy".
A jednak jakimś niesamowitym zbiegiem okoliczności przeżył. Ze śpiączki obudził się dokładnie w dniu zakończenia konfliktu, w który to był zamieszany jego kraj.

Imię, nazwisko i ksywa? :D

dymek_nhs 19.07.2008 15:34

Chodzi o Simo Häyhä, pseudonim "Biała Śmierć" swoją drogą to ładnie ruskich kosił :D

Krissu 19.07.2008 15:38

Pytaj

10 znaków.

dymek_nhs 19.07.2008 16:04

Teraz proste bo nie mam czasu na szukanie trudnych rzeczy :D
Jak nazywano 7 Dywizję Pancerną Rommla

Uran235 19.07.2008 16:07

Szczury Pustyni

Etiop 19.07.2008 16:09

Afrika Korps?

Ewentualnie:

Cytat:

Podkreślając jego zmysł przebiegłości, nazwano go Lisem Pustyni
więc może Lisy Pustyni?

dymek_nhs 19.07.2008 16:22

2 posty w górę złe odpowiedzi !

Ponawiam pytanie: Jak nazywano 7 Dywizję Pancerną Rommla
Podpowiedz: chodzi o czasy ich walk we Francji 1940 rok

wisl@k_TS 19.07.2008 16:29

Dywizja Duchów

Proszę zadać za mnie.

dymek_nhs 19.07.2008 16:35

na mnie nie licz mi się już nie chce myśleć :D

wisl@k_TS 19.07.2008 16:45

No dobra zadaje :)

http://i35.tinypic.com/30rs308.jpg

Kto to?

Wilku 20.07.2008 09:52

Marek Antoniusz

wisl@k_TS 20.07.2008 11:11

Zgadza sie. Jedziesz dalej.

Wilku 20.07.2008 13:54

Z kim jest związany ten budynek?


http://i33.tinypic.com/i4n7ty.jpg

Mareq 20.07.2008 13:59

Jakaś starsza wersja zamku św Anioła ?
Związana z cesarzem Hadrianem .

Wilku 20.07.2008 17:30

Nie, czasy ciut późniejsze.

podpowiedź.

http://i34.tinypic.com/2liabup.jpg

Wilku 21.07.2008 10:16

W realu to mauzoleum tak wygląda.

http://i38.tinypic.com/4j96b.jpg

dymek_nhs 21.07.2008 13:42

najgorsze zagadki jakie mogą być to te z kościołami ew. jakimiś innymi budynkami sakralnymi :P

wienek 21.07.2008 14:08

Mauzoleum króla Teodoryka w Rawennie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl