![]() |
Haga Sophia w dzień
http://img224.imageshack.us/img224/2...z437tz1.th.jpghttp://img224.imageshack.us/images/thpix.gif Nie mogło obyć się bez akcentów futbolowych. Oto wejście do stadionu Besiktas. http://img127.imageshack.us/img127/8...z454qs2.th.jpghttp://img127.imageshack.us/images/thpix.gif Widok na europejską część Stambułu. Stoimy już w Azji. http://img136.imageshack.us/img136/7...z458ow6.th.jpghttp://img136.imageshack.us/images/thpix.gif Prom - najtańszy środek transportu w mieście. Również najszybszy. http://img357.imageshack.us/img357/9...z480lb9.th.jpghttp://img357.imageshack.us/images/thpix.gif Widok na nowy Stambuł http://img127.imageshack.us/img127/8...z484go2.th.jpghttp://img127.imageshack.us/images/thpix.gif Pałac Topkapi http://img204.imageshack.us/img204/8...z490op4.th.jpghttp://img204.imageshack.us/images/thpix.gif Kolejka statków w Bosforze http://img113.imageshack.us/img113/5...z491io1.th.jpghttp://img113.imageshack.us/images/thpix.gif Most nad Bosforem. Europa - Azja. http://img386.imageshack.us/img386/5...z494bq0.th.jpghttp://img386.imageshack.us/images/thpix.gif |
Po wojażach tureckich nastał czas leniuchowania a Primorsku. Czas sędzony tyłkiem do góry na plaży:)
http://img508.imageshack.us/img508/2...z511pm3.th.jpghttp://img508.imageshack.us/images/thpix.gif http://img370.imageshack.us/img370/8...z513dz3.th.jpghttp://img370.imageshack.us/images/thpix.gif Działalność autorska by macyo:] http://img370.imageshack.us/img370/9...z523ib8.th.jpghttp://img370.imageshack.us/images/thpix.gif Znów jeden dzień z gorszą pogodą. By nie tracić czasu zdecydowaliśmy się na wycieczkędo Sozopola. Piękne miasteczko. Polecam! http://img233.imageshack.us/img233/9...z561kk8.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif Ostatnie akordy w Bułgarii to zwiedzanie Sofii. Miasto o niebo czyściejsze i ładniejsze od Bukaresztu. Też nie ma jednak co szczególnie zwiedzać. Zwracają uwagę piękne góry naokoło. Zupełnie jak Zakopane Straż pod parlamentem Sofia http://img231.imageshack.us/img231/5...z615hd7.th.jpghttp://img231.imageshack.us/images/thpix.gif Sofia w Sofii:) http://img219.imageshack.us/img219/1...z624rv7.th.jpghttp://img219.imageshack.us/images/thpix.gif Wracając do Polski zwiedzaliśmy jeszcze Serbię z Belgradem i Węgry z Budapesztem na czele. Jest to jednak temat na inny post. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem:) |
Znacie jakiś tani domek na Słowacji do wynajęcia na sylwestra ?
|
Cytat:
A w temacie, to co z Ameryki Południowej polecacie na 2 tygodnie? |
Dzięki;] Depilator widać działa:D
Polecam Gujanę Franc. Dlaczego? Bo dalej lot tam to linie krajowa:] Tanio można się dostać za ocean. |
A coś ze względów bardziej turystycznych? :> Bo Gujana Francuska nie wygląda mi na zbyt egzotyczny i ciekawy kraj. Chyba, że się mylę to wyprowadź(cie) mnie z błędu :>
|
to trochę ciężkie pytanie,
zależy czy jedziesz na wycieczkę zorganizowaną czy samodzielnie, czy wolisz przyrodę czy zabytki itp. możliwości jest mnóstwo ale możesz spróbować np. 1) brasil: rio (tu nie ma za bardzo co komentować, jak dla mnie najpiękniejsze miasto), ilha grande(wyspa z fajnymi plażami), ouro preto (nieczynne kopalnie złota, historyczne miasto), iguasu falls (też nie ma co komentować) i jak zdążysz to pantanal (bez lotu wewnętrznego chyba się nie obędzie) czyli kabiwary, aligatory, łowienie piranii itp., 2) argentyna-chile: buenos, penisula valdes (wieloryby, pingwiny), patagonia , torres del paine (dzika przyroda) w chile, 3) chile-boliwia: santiago (b. przyjemne miasto), san pedro de atacama (okolica coś jak dolina śmierci w usa), 3 dniowa wyprawa tzw. pętlą płd-zach. - koniec w uyuni w boliwii (nieprawdopodobne widoki m.in. pustynia solna), sucre (miasto jak w andaluzji) pzdr. |
Macie jakieś sprawdzone noclegi w Liptovskim Mikulaszu? Jakieś namiary, kontakt? Najlepiej nie zbyt drogie i przyzwoite. Bardzo proszę o pomoc :)
|
ktos zna jakis przytulny nocleg w zakopcu na grudzien ?
wyslalem juz przeszlo...300 mejlow i dostaje odpowiedzi ze nie ma juz miejsc ;-/ gdyby jednak ktos mial tam znajomego ktory wynajmuje pokoje, tudziez male domki niech napisze na pw. z gory dzieki pzdr |
ekipa z Wieliczki
pojechali maluchami do Mongolii... i wrocili !! ktos tu o tym wspominal ale czy wiecie ze ich wyprawa do Mogolii zostala nominowana jako wyprawa roku 2008 przez National Geographic Cytat:
GALERIA http://www.national-geographic.pl/tr.../kategorie.jpg |
jeśli ktoś wybiera sie w strony podkarpacia warto odwiedzić Łańcut
krótki film o Łancucie : http://vimeo.com/channel14755 ( noclegi itp. - http://www.krainalancut.pl/alberghi.html ) |
Przepraszam za pytanie może nie na temat , ale czy ktoś ma jakieś informacje jak się zachować itd.itp o Japonii ?
|
Też mam pytanie, mianowicie poszukuję na sylwestra jakiegoś w miarę taniego noclegu w Pradze. Konkretnie chodzi mi o pokój dwu-osobowy z łazienką. Wiem, że trochę późno się za to biorę, ale co zrobić... Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc to proszę o kontakt na priv. Pzdr
|
Czy ktoś był lub słyszał i jest mi w stanie polecić jakieś tanie spanie w Sztokholmie?
I jak wygląda kwestia dojazdu na/z lotnika Skavsta? Z góry dziękuję :) |
Jeśli ktoś szuka fajnej miejscówki na Sylwestra (lub później), to polecam to:
http://willa.bieszczadypolska.pl/ Chawira full wypasiona, Solinę widać tak jak na jednym ze zdjęć. Klimat samej wsi nie do podrobienia- nie jest zapchana jak Polańczyk, ale nie jest to też zadupie bez sklepu. Typowa bieszcadzka knajpa z dziadami borowymi itp :D Z tego co wiem w grę wchodzi wynajem raczej na dłuższy okres czasu (5-6 dni). Dom jest naprawdę spory, więc w te niecałe 20 osób mieszka się tam elegancko. Polecam. |
słuchajcie potrzebuje taniego noclegu w krakowie? Znacie jakies miejsca?
|
skalka - spróbuj hostel 3 kafki bodajże na al. Słowackiego niedaleko Kleparza. Ceny dość niskie. W cenie, kuchnia, wygodne łóżko, prysznic, bez luksusów ale warte ceny. Pzdr
|
Żmijka: znasz hospitalityclub, albo couchsurfing?
wiem, ze to kwestia osobista, czy ktoś chce rpzyjmowacw domu nieznane osoby, ale jak wam to nie przeszkadza, to uwierzcie, ze naprawdę mozna spotkac bardzo ciekawe osoby |
Zna ktoś sklep/www gdzie można dostać DOBRE mapy? Chodzi mi szczególnie o tereny płd-wsch Azji - Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Potrzebuję dokładnych i aktualnych map, nie jakiegoś samochodowego badziewia.
Za wszelkie namiary będę wdzięczny. |
http://mapy.mk.cvut.cz/list
poszukaj tu. pozatym spróbuj sie skontaktować z Robbem : http://ku-sloncu.org/ on tma był rowerem, więc mapymiał pewnie dokładne... ;) w jaki sposób sie tma wybierasz? |
dzięki za linki
w jaki sposób? oczywiście z rowerkiem, myślę o jakimś miesiącu i rundce przez Tajlandię, Laos i Kambodżę, wyjazd jak dobrze pójdzie to chyba październik-listopad 2009, znajomi o dziwo też chętni, a mnie ciągnie na rower bo muszę sobie odbić obecny rok największy problem, to przelot tam, a raczej jak zabrać rower i nie zapłacić ekstra przy odprawie, jak na razie najtańszy jest chyba Qatar Airways, ma dosyć tanie loty na trasie Londyn-Bangkok, pozostaje kwestia dostania się do Londynu no i nieszczęsny transport roweru, kobieta z polskiego oddziału QA mi napisłla, że rower wliczają jako normalny bagaż do limitu 20kg, więc może być ciężko bo opłata za 1kg nadbagażu to ponoć u nich 150zł, chyba ocipieli na forum Lonely Planet koleś pisał, że leciał nimi z rowerem rok temu i nie zaplacił ani centa za rower... więc możliwe, ze babka ma małe pojęcie o sprawie, a i tak zazwyczaj decyduje kumata osoba robiaca odprawę generalnie przelot to jakieś 60-70% ceny wyjazdu, bo tam na miejscu to spokojnie za 10 Euro dziennie można wyżyć, jest bardzo tanio pożyjemy, zobaczymy a Ty masz jakieś plany rowerowe na przyszły rok? |
Cytat:
Poza tym potrzebowałabym to spanie na luty, a nowych się tam traktuje z dystansem, więc raczej ponawiam: ZNA KTOŚ JAKIES TANIE SPANIE W SZTOKHOLMIE ? pzdr |
a byl ktos w tych goracych zrodlach w bukowinie tatrzanskiej? ok 2,5 tys ludzi na raz moze uzywac?
|
Cytat:
http://dzicz.pl/mong08.php?lang=pl&idp=popowrocie |
Mam pytanie:
Czy ktos z was był w Egipcie w ostatnich latach i podrózował stamtąd do Izraela na własną reke? Czy istnieje mozliwość przekraczania tej granicy? Jak kwestia transportu w tych obu krajach? Docelowo interesuje mnie oczywiście Jerozolima a nie przygraniczne tereny. Poza tym jakie tereny w samym Egipcie polecacie odwiedzić? Jest coś lepiej usytuowanego niż S-E-S pod względem wypoczynkowym oraz jakie wycieczki fakultatywne polecacie dokupić? Z góry dzięki! Ktoś pytał o Pragę. Byłem tam 2 mce temu. Zdecydowanie mogę odradzić najtańszy z noclegów jaki można tam znaleźć: TJ SOKOL KARLIN mieszczący się na Maleho 1, Praha 8 Rohansheho Nabrezi Okropna obsługa, nie ma TV, radia, możliwości wzięcia kąpieli (chyba, że w kranie z zimną wodą) a budynek z zewnatrz i wewnątrz wygląda jak zaraz po wojnie. http://i39.tinypic.com/250uski.jpg to zdjęcie pokoju. Następne noce spędziłem w hostelu przy ulicy Myslikovej na Nowym Mieście i ... miałem cały pokój do swojej dyspozycji a w sumie było nas może 5 osób więc totalny luz. Całonocny sklep z jedzeniem i % jakies 100 metrów drogą w dół w stronę Wełtawy a przed oknem przez całą noc spacerowały córy Koryntu w liczbie około 20 do wyboru do koloru w różnym wieku i cenach :) Ja osobiście gdziekolwiek jadę to korzystam ze strony: www.hostelworld.com warto załozyć tam konto i wynajdywać tanie noclegi. Ktoś pytał o Sztokholm - również można znaleźć - niestety poniżej 80zł nie schodzimy.. Praga w sylwestra za dwie noce dla 1 osoby wychodzi około 130zł. Wracając do Pragi: http://i43.tinypic.com/2jea7vr.jpg Niestety ulice nawet dosyć blisko centrum miasta wyglądają tak. Są też i dobre strony i na szczęście jest ich mnóstwo. Polecić mogę osobiście Sex Machines Museum mieszczące się przy ulicy Melantrichovej - w linii prostej idąc z Muzeum na Rynek i ulicę Karlovą. Wstęp co prawda aż 350 koron ale można zobaczyć jak i czym zabawiali się nasi przodkowie :) Polecam pojeździć metrem. 24 h bilet kosztuje zaledwie 100 koron i obowiązuje na wszystkie środki komunikacji choć przyznam,że przez 4 dni tam nie spotkałem ani jednego kanara. Co warto zwiedzić to każdy znajdzie choćby tu: www.praga.pl http://i39.tinypic.com/xlksnk.jpg Złota Uliczka na Hradczanach. http://i44.tinypic.com/anyfk0.jpg Widok na Pragę nocą - robi wrażenie. Podobnie Most Karola. Gdyby ktoś był zainteresowany służę pomocą... |
który portal do wrzucania zdjęcie z podrózy polecacie
wypróbowałem odyssei... lipa :( nie dość ze miałem problemy z załadownaiem jednego zdjeicea, to sie pozniej nie wyswietlało, calosc skasowali, a teraz mam "acces denied" :( |
Picasaweb, chyba najlepsze robi galerie takie.
|
Jeżeli chodzi o Egipt to byłem w tym roku 1,5 miesiąca (czerwiec/lipiec). Niestety tylko delegacja z pracy a że w tyg miałem tylko 1 dzień wolnego to wiele nie zwiedziłem. Mieszkałem w Gizie to są obrzeża Kairu. 300 metrów od piramid w hotelu Meridien Piramid. Oprócz codziennego widoku piramid okolica nieciekawa. Brud i mnóstwo czających się tubylców/oszustów. Stare miasto za to jest piękne. POLECAM!
Co do Izraela akurat wtedy był jakiś konflikt i egipski kierowca tłumaczył, że chwilowo granica zamknięta. W ubiegłym roku byli znajomi to po wypożyczeniu na własną rękę auta spokojnie odwiedzili Ziemię Świętą. Wiadomo, widok uzbrojonej policji po zęby jest tam normalny ale tak jest niemal na każdym kroku w Egipcie. Jeśli chodzi o inne miejsca to mieszkający tam Anglik, z którym pracowałem, na każdym kroku wychwalał Aleksandrię oraz Hurgadę. |
Cytat:
To tyle moich 5 gr. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl