![]() |
ciekawe, jakie wykryto nieprawidłowości na budowach stadionów w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku? :)
|
hm... moze nie wykryto budowy?
|
Ciekawe czy władze się szykują po cichu na ewentualność przyjęcia całego turnieju na ośmiu stadionach. Lub chociaż samorządy.
Prócz Gdańska, Wrocławia, Poznznia, Krakowa Chorzowa i Warszawy w grę wchodzi chyba tylko Zabrze: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/d...rze_69851.html z tego wynika że obiet ma speln iac wymogi na Euro. No i miasto ma 200 mln na budowę. Ciekawe jaka będzie ósma lokalizacja.. Szczecin? |
Cytat:
|
Cytat:
Choć nie życzę tego Ukraińcom. |
Pewnie UEFA przeniosłaby Mistrzostwa do innego kraju niż oddałaby Polsce widząc ze u nas też nie kolorowo.
Mało to możliwe, ale gdyby doszło co do czego. No tak już myślałem o tym Patrząc zupełnie statystycznie wg liczby mieszkańców: miasto liczba mieszkańców (2007) województwo 1 Warszawa 1 702 139 mazowieckie 2 Łódź 760 251 łódzkie 3 Kraków 756 267 małopolskie 4 Wrocław 634 630 dolnośląskie 5 Poznań 564 951 wielkopolskie 6 Gdańsk 456 658 pomorskie (z Gdynią i Sopotem ok 850 tys) 7 Szczecin 409 068 zachodniopomorskie 8 Bydgoszcz 363 468 kujawsko-pomorskie 9 Lublin 353 483 lubelskie 10 Katowice - Chorzów - Stadion Śląski Narodowy - Katowice leżą w centrum największej konurbacji w Polsce – 2,8 mln ludzi. 314 500 śląskie (same Katowice) 11 Białystok 294 830 podlaskie 12 Gdynia 251 844 pomorskie http://i37.tinypic.com/2z6y0e9.jpg Mimo to, wierzę, że Ukraina sobie poradzi irazem zorganizujemy tą imprezę. |
Inne miejsca na osmy stadio:
-w Bydgoszczy powstal ostatnio stadion, mysle ze moznaby go przerobic, zeby mial te 30 tys. miejsc -moze stadion Legii? tylko nie wiadomo czy powstanie przed 2012 |
wytłumaczy mi ktoś co będzie robione w Warszawie przez całe wakacje, jeśli jeszcze we wrześniu tam mają być te zawody motorowe? :shock:
też mam nadzieję że Ukraina nie da dupy i się weźmie w garść. nigdy bym nie przypuszczał, że lepiej nam będą przygotowania szły niż im. |
Fajnie by było jakby Ukraina się jednak wyrobiła. Ale nie ma co się oszukiwać, że już niewiele brakuje, żeby ją te Mistrzostwa jednak ominęły..
Jakby się tak stało to wydaje mi się, że powinniśmy udźwignąć organizację tej imprezy nawet, gdyby prawie cała miała się odbyć u nas w kraju. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Surkis zarówno zdaje sobie sprawę, że jest trudno ale zapewne też jako dobry gracz musi zmotywować wszysktich odpowiedzialnych za Euro2012 na UA stąd pewnie taka wypowiedź.
|
zawsze twierdziłem ze najlepeij by bylo jakbysmy sami te mistrzostwa zprganizowali
zamiast szczecina dałbym bydgoszcz, tzreba liczyc calą aglomaeracja + miasta blizsze, w tym wypadku cale kujawy, no iblizej do innych miast, zobaczcie gdzie jest szczecin, do ktorego dojazd najlepszy jest, ale .... z niemiec ;) |
nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic
|
|
Cytat:
Tak na marginesie, to ostatnio imho panuje trend, żeby przedstawiać Kraków jako zapyziałe miasteczko, które nie potrafi sobie poradzić z większym deszczem, a Wrocław i Poznań jako niesamowite metropolie, najdynamiczniej rozwijające się w Europie. |
Cytat:
dla mnie Kraków i cała Małopolska to takie jakby osobne państwo, mogą nas nawet odłączyć od Polski i tak sobie poradzi. |
Idioci radzą zmniejszać stadiony.Słyszałem że urzedasy maja błędne dane i na tej podstawie pisza raporty
Braki hotelowe w Gdańsku he he! Na dzień dzisiejszy 5 pięciogwiazdkowych hoteli nie licząc innych.Z lotniskiem tez głupota straszna.Myśle że jedynie Kraków dobrze opisali -gratulacje http://wiadomosci.onet.pl/1791760,11,item.html |
tylko powiedz mi jak widzisz regularne zapełnienie stadionu w Gdansku po Euro?
|
A musi być regularnie zapełniany?Obecnie żadna druzyna w Polsce nie zapełni regularnie stadionu wyjatkiem sa derby ,mecze miedzypaństwowe i ewentualnie koncerty.Aby organizować mistrzostwa musimy mieć stadiony o takiej pojemnosci.I miedzy bajki trzeba włożyć stwierdzenia że stadion na siebie sam zarobi tak nawet nie jest na porównywalnych stadionach w Niemczech:-)
|
nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic
|
Centrala jest w Warszawie,jakby mogli siebie pominąć ?
Nie podoba mi się tylko że Kraków jest miastem rezerwowym,podejrzewam że zdecydowały jakieś "układziki" i zwykła "zazdrość",bo niejako Warszawa rywalizuje z Krakowem . |
O Gdańsk bym się nie przejmował- spokojnie sobie poradzi, wszak trójmiasto to ponad milion mieszkańców, więc potencjał ludzki jest.Przy zbudowaniu Baltic Areny i zmianie przepisów w polskiej piłce dotsportowych spółek akcyjnych, kwestia znalezienia sponsora wydaje się stosunkowo łatwa.
Wisła,Legia Lech nie mają monopolu na wielką piłkę.Jestem przekonany, że Gdańsk jak i Wrocław maja przed sobą świetlaną przyszłość. Być może jestem zbyt dużym optymistą, ale wydaje mi się, że powoli wszystko jakby ruszyło z miejsca i może być już tylko lepiej Podstawa to stadion |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Co do Warszawy, to jest normalne że w stolicy musi być Euro, nie wiem czy znajdziecie precedens, aby Euro nie było w stolicy, z mistrzostwami świata będzie podobnie, taki niepisany zwyczaj i nic z tym nie zrobimy. |
Cytat:
( |
Cytat:
Polska z Niemcami? To by było ciekawe:D |
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...ze_wymogi.html
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Może mały offtop, ale mówiąc o liczebności miast, bierzcie pod uwagę liczebność aglomeracji miejskiej, a nie samego miasta( z tego co wiem, ilość ludzi w danym mieście podawana jest na podstawie liczby zameldowanych, więc jeśli chodzi o Kraków zmienia to bardzo postać rzeczy). aglomeracja Krakowska liczy ok. 1,5 mln osób (licząc Kraków, miejscowości przylegające, których mieszkańcy pracują w mieście, plus studenci itd.) pzdr
edit: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_monocentryczna http://pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja_krakowska |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl