Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Studia/Po maturze => życie i sprawy studenckie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=157)

P.e.c.h 12.10.2008 16:56

Wszystko jest napisane
http://www.awf.krakow.pl/studia/rekrut/rek_09.pdf

P.e.c.h 14.10.2008 23:29

Sorry, że tak post pod postem.

Pytanie do studentów UR. Nie ma ktoś do sprzedania albo pożyczenia książki do matematyki "Matematyka dla studentów kierunków technicznych i przyrodniczych" (lub cos koło tego), Marka Ptaka?

Pzdr.

d.j 15.10.2008 04:31

Pech, książka ta jest dostępna w księgarni uczelni na 29-listopada:D Cena 29 zł(czy coś koło tego)
Wiem bo też muszę zakupić to jakże fascynującą książkę;/

Pozdrawiam

unpredictable_wislaczka 11.11.2008 15:44

Na medycynę na UJ trzeba super napisać maturę z fizyki? A wogle to mam pytanie do studentów czy UJ zalicza się do tych uczelni,które zmieniają na podst fizykę w tym roku? Bo nic nie jest napisane,ale zawsze mam nadzieję;) A drugie pytanko,to czy jest ktoś, kto zdawał podst polski i dostał się na filologię angielską?

IndykTSW 11.11.2008 16:24

Ja mam pytanie odnośnie administracjii, europeistyki i ogolnie tego wydziału stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak wygląda program studiów? Dużo matematyki?

Natkan 11.11.2008 16:32

Jestem na profilu mat-info-fiz jednak okazało się to pomyłką. Zdecydowałem się pisać maturę z geografii. Poradźcie mi na co i gdzie moge iść po zdaniu takiej matury.

Wasiu 11.11.2008 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 627252)
Na medycynę na UJ trzeba super napisać maturę z fizyki? A wogle to mam pytanie do studentów czy UJ zalicza się do tych uczelni,które zmieniają na podst fizykę w tym roku? Bo nic nie jest napisane,ale zawsze mam nadzieję;)

W tym roku na medycyne byl prog 240 pkt (liczone jako suma % chemia biologia fizyka). Trzeba jednak wziac pod uwage ze w tym roku matura zwlaszcza z biolcy byla wredna i ten prog byl niski. W tamtym roku chyba 252. Takze fizyke napewno trzeba niezle napisac. Niekoniecznie wszystkie 3 przedmioty po 90% ale jesli z fizy gorzej sie czujesz to pozostale 2 juz napewno na tyle musza byc :D Nie slyszalem nic, zeby miala byc jakas zmiana na fizyke podstawowa.
Mimo wszysto zachecam do nauki i zapraszam do wesolego grona studentow medycyny :P

djjamajczyk 11.11.2008 16:53

Mam pytanie odnośnie studiów medycznych .
Wie ktoś jakie były progi przyjęć w tym toku na medycynę we Wrocławiu , Poznaniu i Katowicach (w Krakowie widze powyżej :D) . czy to prawda również ,że można wybrać dowolną ilość uczelni ?

Mlody Wislak 11.11.2008 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Natkan (Post 627280)
Jestem na profilu mat-info-fiz jednak okazało się to pomyłką. Zdecydowałem się pisać maturę z geografii. Poradźcie mi na co i gdzie moge iść po zdaniu takiej matury.

Sporo jest uczelni i na nich kierunków gdzie Geografia jest wymagana :)
Politechnika
UEK
AGH
pewnie i inne uczelnie

Kierunki to np: Administracja , Inż. Środowiska , Geodezja i Kartografia ... + jeszcze wiele innych :)

Natkan 11.11.2008 17:01

a gdzie bym mógł znaleść charakterystyke tych kierunków ? Praktycznie wszyscy kótyrch znam ( z klas maturalnych) wiedzą gdzie i na co pójdą a ja nie mam pojęcia i to mnie dobija że nie mam pomysłu na przyszłość

Mlody Wislak 11.11.2008 17:05

wszystko co cię interesuje znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych uczelni :))
Ja rok temu miałem podobny dylemat co ty aż do ogłoszenia wyników maturalnych :P

unpredictable_wislaczka 12.11.2008 23:38

A powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z tym świadectwem? Czy po zakończeniu roku rzeczywiście jedynie do szuflady? Bo tak przez 3 lata liceum mówili,że żadna uczelnia nie potrzebuje ocen. Chodzi mi o to,że dużo osób strasznie zaczęło się przejmować średnią na koniec,dlatego pytam czy potrzebnie?:)

Proud 12.11.2008 23:47

raczej nie jest potrzebne...99% Szkół Wyższych nie bierze go pod uwage...patrza tylko i wyłącznie na mature.

Dam Ci rade...ucz się tych przedmiotów które zdajesz na maturze...a reszty tylko tak aby ''być światłym człowiekiem'' jak to mówią :D
pasek na świadectwie na studia Cię nie przyjmie...

pozdrawiam

nowy_piotrek 12.11.2008 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IndykTSW (Post 627273)
Ja mam pytanie odnośnie administracjii, europeistyki i ogolnie tego wydziału stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak wygląda program studiów? Dużo matematyki?

Czystej majcy niewiele, oczywiscie podstawy jakies na pierwszym roku beda. Zapewne przez semestr. Jesli zdajesz mature z matmy rozszerzona to dasz rade spokojnie.

Poza tym troche przedmiotow w ktorych umiejetnosc dodawania i odejmnowania tez sie przydaje, jak mikroekonomia czy makroekonomia, ktora na kazdym kierunku trzeba przebrnac ;)

Mamba 15.11.2008 22:52

Panowie mam pewien problem :D
Do wykonania mam prezentacje " Innowacje w działaniach marketingowych w przedsiębiorstwie górniczym", moje pytanie jest takie czy mogę prezentacje tą oprzeć na Restrukturyzacji górnictwa? A może ktoś jest w tym "temacie" i poleci mi jakąś książke która pomogła by mi w tej prezentacji?:)

Tom'ash 01.02.2009 00:21

Czy są na forum byli/aktualni studenci politologii na AP? Jeżeli by się ktoś znalazł to proszę o kontakt na PRIV ważne! (Sprawa dotyczy tylko ludzi którzy ukończyli II rok, mam pytanie o jednego słynnego wykładowcę).

Coolpick 01.02.2009 01:23

Przyznam szczerze, że nie przeglądałem tego forum, więc nie wiem, czy pytanie padło, ale zadam: jaka jest różnica pomiędzy studiowaniem informatyki, a informatyki stosowanej? Chodzi mi głównie o AGH, wydział EAIE.

Kolumbus 02.02.2009 22:27

Pilnie poszukuje osoby studiujacej " Zarzadzanie i inzynierie" produkcji na WYDZIALE ZARZADZANIA AGH

fanTS1906 10.02.2009 23:55

Mam prośbę do osób studiujących Europeistykę.
Wypiszcie wszystkie uczelnie państwowe w Krakowie, na których można studiować w/w kierunek i na jakich zasadach można się na nie przenieść po I roku? (interesują mnie tylko studia dzienne)

<Crasch> 11.02.2009 00:15

Dzisiaj zakończyłem sesje i czuje sie już Studentem II semestru ; )
egzamin z Matematyki Dyskretnej, zrobione 6 zadań na 6.:D

PauL 11.02.2009 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanTS1906 (Post 672034)
Mam prośbę do osób studiujących Europeistykę.
Wypiszcie wszystkie uczelnie państwowe w Krakowie, na których można studiować w/w kierunek i na jakich zasadach można się na nie przenieść po I roku? (interesują mnie tylko studia dzienne)

Nie jestem studentem tego kierunku, ale Europeistyka to zapewne tylko na UJ i UP.

unpredictable_wislaczka 11.02.2009 17:32

A ktoś się orientuje,do kiedy można składać te jakby aplikacje na studia w Anglii?? Gdzieś przeczytałam,że jakoś do połowy stycznia.Ale na tej głównej stronie zajmującej się wysyłaniem tego na poszczególne uczelnie cały czas można się zarejestrować.Dlatego pytam..

DrewniaQ 11.02.2009 18:14

Ja się coraz bardziej intensywniej na budownictwie na politechnice.

Automatyka i robotyka jest teraz chyba razem z informatyką najpopularniejsza, większość tam chce iść kogo pytam. Ja bym fizyki nie przeżył.. Zobaczymy :P

wojteq_NH 11.02.2009 18:56

no właśnie mógłby mi ktoś przybliżyć studia pt. Budownictwo (WIL) i Transport (WIL) na Politechnice? bo planuje od nowego roku któryś z nich na drugi kierunek i szukam informacji.

DrewniaQ 13.02.2009 17:33

Właśnie...!

gackos 16.02.2009 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojteq_NH (Post 672417)
no właśnie mógłby mi ktoś przybliżyć studia pt. Budownictwo (WIL) i Transport (WIL) na Politechnice? bo planuje od nowego roku któryś z nich na drugi kierunek i szukam informacji.

Jestem na 5 roku na WILu specjalność Technologia i Organizacja Budownictwa, więc co nieco mogę Ci powiedzieć. Nie wiem jak jest teraz, ale przedtem wszystkie grupy chodziły na budownictwo (bodajże przez 2,5 roku), a później wybierało się specjalności: drogi, drogi kolejowe, mosty (wiadomo), konstrukcje budowlane i inżynierskie (chyba najtrudniejsze, głównie projektowanie), budowlane obiekty inteligentne, teoria konstrukcji inzynierskich (tu nie mam pojęcia jak jest) i moja. Ogólnie każdy sobie tutaj daje radę, nawet najwięksi leserzy:D Wiadomo, jedni obijają się przez cały semestr, a potem muszą poświęcic parę nocy, drudzy uczą się przez cały czas i mają spokój oraz dają tym pierwszym projekty:D Bardzo ważna jest wytrzymałość materiałów, jak się tego nie zda to nie ma szans żeby iść dalej, ja przez to wylądowałem na urlopie dziekańskim. Można mieć też kłopoty z budownictwem ogólnym (też dużo ludzi to oblewa) z konstrukcjami stalowymi i betonowymi. Wiadomo, że dużo też zależy od prowadzącwego, ale piszę na moim przykładzie. Poza tym nie wiem gdzie studiujesz, możliwe że jakieś przedmioty mogliby Ci przepisać jeśli to jakiś pokrewny kierunek. Jeżeli chodzi o czas po zajeciach to troszkę brakowało mi takiego klimatu jaki jest np. na AGHu (tzn., że wszystko jest tam w jednym miejscu i blisko akademiki), ale przy dobrej ekipie to nie stanowi problemu:) Podsumowując jest to bardzo dobry kierunek, chociaż jak będzie za parę lat to nie można przewidzieć. Jak będziesz chciał jakieś inne informacje to pisz.

Awe 16.02.2009 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrewniaQ (Post 672400)
Ja się coraz bardziej intensywniej na budownictwie na politechnice.

Automatyka i robotyka jest teraz chyba razem z informatyką najpopularniejsza, większość tam chce iść kogo pytam. Ja bym fizyki nie przeżył.. Zobaczymy :P

Na AiR na PK nie ma jakoś specjalnie dużo fizyki, właściwie to tylko jeden semestr.

Mlody Wislak 16.02.2009 22:04

na pewno spodobają ci się laboratoria z fizyki :))) (jak nienawidzę fizyki, tak laboratoria były zajebi*te :) )
Ja mogę się np wypowiedzieć na temat OŚ na WIŚ'u :]

Kamil_mchw 16.02.2009 22:44

wie ktoś może jakie są kryteria żeby dostać się na AE na zaoczne na turystykę międzynarodową?? czy wystarczy jak na większości uczelni jako pierwszy zapłacić czesne czy jest konkurs świadectw czy jakiś przelicznik % z matury z danych przedmiotów?? ;] proszę na priv...

Above 21.03.2009 13:19

Pisał ktoś kiedyś prace licencjacką bądź magisterską z podatków (system podatkowy, rozliczenia, itd) ?
Jakby co to niech da znać na priva bo miałbym kilka pytań.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl