Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   29. kolejka, Wisła Kraków - Pogoń Siedlce, 19 kwietnia 2025, 17:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11099)

Tantal 20.04.2025 10:32

Nie nas, to Jop tak twierdził na konferencji.

Nie widziałem, żeby Łasicki zagrał gorzej od Wiktora, wydawało mi się nawet, że pewniej ale trener decyduje. Jeżeli rzeczywiście jest z tego więcej naszej lepszej gry - niech tak będzie. Na tyle nie obserwowałem meczu żeby patrzeć czy rzeczywiście Biedrzycki daje akurat w tym elemencie jakiś bonus, ale nasz trener twierdzi, że tak.

BTW gdyby grał Mikulec a nie Kiakos wczoraj to czuję skończyłoby się co najmniej 2 albo 3 do zera.

Serio nie wiem gdzie wy widzicie jakieś wielkie zagrożenie ze strony Pogoni w pierwszej połowie. Raz wyszli sam na sam po zapaśniczym pojedynku i z raz podjechali w nasze pole karne jak obciął się Kiakos (z czego nie było nawet strzału). Myśmy na samym początku drugiej połowy mieli z 3 dogodne sytuacje do strzału. Trudno oczekiwać kanonady, jak nasi zawodnicy nie celują z 10 metrów albo nie umieją przyjąć piłki w polu karnym.

Arkadiusz.Czerepach 20.04.2025 11:02

myślałem że nikt nie ma gorszej fryzury w tej lidze niż Niziołek, ale ten Hrco coś tam, powiedział hold my beer i przed meczeme odwiedził któryś z 14 tysiecy zakładów barberskich na terenie Krakowa ;)

Drozd 20.04.2025 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1645824)
Muszę jeszcze raz przyjrzeć się całemu spotkaniu żeby zrozumieć co was rajcuje w wprowadzaniu piłki przez Biedrzyckiego.
To nie on ma najwięcej nie celnych podań do przodu ?

Wyprowadzenie piłki bez szału, Kutwa na pewno jest porównywalny jeżeli nie lepszy, trzeba trzymać kciuki żeby szybko wrócił. Nie wspominając o "skuteczności" Biedrzyckiego w ataku i gry naraz w obronie, która jeżeli się nie uda to albo kartka albo setka dla przeciwnika. Biedrzycki to powinien wchodzić za Urugę, a jak Józek wróci to razem z Urygą grzać ławę.


A co do zagrożenia, kto po tej wrzutce w doliczonym czasie nie miał tętna 180 ręka do góry. Letkiewicz musi lepiej się ustawiać bo zostawił pustą bramkę...

As 20.04.2025 12:13

Biedrzycki nie powinien grać razem z Urygą. Gość permanentnie źle się ustawia i cały czas wrzucają mu za kołnierz. Raz Letkiewicz uratował a raz nie dał rady. Najczęściej ktoś mu ratuje dupe ale chłopa wożą zbyt często.

Biedrzycki powinien być zmiennikiem Urygi a w jego miejsce musi grać ktoś trochę bardziej obrotny.

Tantal 20.04.2025 12:19

Ale nie może grać ani Kutwa ani Józek. Teraz oceniamy tylko to, czy Biedrzycki jest lepszy od wracającego do zdrowia Łasickiego. Mi też się wydawało po poprzednim meczu, że Łasicki lepiej broni i generalnie jest pewniejszy, nie zwracałem szczególnie uwagi na to jak który wyprowadza piłkę. Jop twierdzi, że Biedrzycki robi to lepiej - przyjmuję do wiadomości, nie weryfikowałem. Rozumiem logikę, że w meczu gdzie przeciwnik się niemal non stop broni ten element jest ważniejszy niż sama gra w destrukcji.

Edit: bo wkradło się ZŁO

FraMat 20.04.2025 12:34

O co chodzi z Sapałą? Chodzi o Łasickiego?

Tantal 20.04.2025 12:43

Łasickim znaczy. Niektórym się mylą imiona, niektórym nazwiska ;)

wolfy 20.04.2025 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1645824)
Muszę jeszcze raz przyjrzeć się całemu spotkaniu żeby zrozumieć co was rajcuje w wprowadzaniu piłki przez Biedrzyckiego.
To nie on ma najwięcej nie celnych podań do przodu ?

Uczciwie - posłał kilka celnych piłek do przodu. Nie zachwycam się, nic z tego nie wynikło, ale zagrał.

Osobiście uważam że Łasicki jest pewniejszy. W sensie - nie robi rywalowi stuprocentowej sytuacji co mecz.

pepe72 20.04.2025 23:18

Skrót meczu z TVP Sport:
https://www.youtube.com/watch?v=tqTPcLhepzQ

tedyy 21.04.2025 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645846)
Uczciwie - posłał kilka celnych piłek do przodu. Nie zachwycam się, nic z tego nie wynikło, ale zagrał.

Osobiście uważam że Łasicki jest pewniejszy. W sensie - nie robi rywalowi stuprocentowej sytuacji co mecz.

Osobiście spróbowałbym duetu Łasicki -Biedrzycki ,bo Alan w każdym meczu robi prezent przeciwnikowi

wolfy 21.04.2025 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1645882)
Osobiście spróbowałbym duetu Łasicki -Biedrzycki ,bo Alan w każdym meczu robi prezent przeciwnikowi

Akurat Alan ostatnio się ogarnął i to Biedrzycki robi prezenty, ale raczej nie powinni grać razem. Są po prostu zbyt wolni.

tedyy 21.04.2025 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645883)
Akurat Aoan ostatnio się ogarnął i to Biedrzycki robi prezenty, ale raczej nie powinni grać razem. Są po prostu zbyt wolni.

W każdym meczu robi przynajmniej 1 sytuację stuprocentową dla przeiwnika ,nie mówiąc o wrzucaniu na mine partnerów przez nieudolne dogrywanie piłki

Arked 21.04.2025 21:09

Dobrze jest dążyć do perfekcji, ale obrona nie była i nie jest naszym problemem. Naszym problemem jest to, że zamiast mieć strzelonych grubo ponad 70 bramek, mamy ich zaledwie 50.

wolfy 21.04.2025 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1645900)
Dobrze jest dążyć do perfekcji, ale obrona nie była i nie jest naszym problemem. Naszym problemem jest to, że zamiast mieć strzelonych grubo ponad 70 bramek, mamy ich zaledwie 50.

To nie jest nasz problem, chyba że wyłożysz kilkanaście milionów złotych za o wiele lepszych piłkarzy.

Realne jest poprawienie obrony, strzelanie 70-ciu bramek w sezonie ze zbieraniną za pieniądze jakie mamy to mokry sen mitomanów.

Jakby Baena, Zwoliński, Duarte etc. wykorzystywali co drugą sytuację to nigdy by do nas nie trafili.

Rodado to jest złoty strzał, ewenement, nie reguła ani plan działania. Bregu, Duarte, Baena, Alfaro - to jest mniej więcej nasz poziom.

Obejrzałem sobie dzisiaj przychlastów z BBT i Znicza (jak myśmy z nimi stracili sześć punktów nigdy nie zrozumiem), to co mamy i tak źle nie wygląda. Proponuję obejrzeć skrót - to jak padła jedyna bramka to jedno, ale pozostałe sytuacje to jest miazga.

As 21.04.2025 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645833)
Ale nie może grać ani Kutwa ani Józek. Teraz oceniamy tylko to, czy Biedrzycki jest lepszy od wracającego do zdrowia Łasickiego. Mi też się wydawało po poprzednim meczu, że Łasicki lepiej broni i generalnie jest pewniejszy, nie zwracałem szczególnie uwagi na to jak który wyprowadza piłkę. Jop twierdzi, że Biedrzycki robi to lepiej - przyjmuję do wiadomości, nie weryfikowałem. Rozumiem logikę, że w meczu gdzie przeciwnik się niemal non stop broni ten element jest ważniejszy niż sama gra w destrukcji.

Edit: bo wkradło się ZŁO

No byc moze Jop akceptuje ryzyko, ktore stwarza Biedrzycki bo lepiej podaje od Lasickiego.

Przyjmuje ten argument. Jop musi rzezbic z tego co ma i kompromisy sa nieuknione.

Arked 21.04.2025 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645903)
To nie jest nasz problem, chyba że wyłożysz kilkanaście milionów złotych za o wiele lepszych piłkarzy.

Realne jest poprawienie obrony, strzelanie 70-ciu bramek w sezonie ze zbieraniną za pieniądze jakie mamy to mokry sen mitomanów.

Jakby Baena, Zwoliński, Duarte etc. wykorzystywali co drugą sytuację to nigdy by do nas nie trafili.

Rodado to jest złoty strzał, ewenement, nie reguła ani plan działania. Bregu, Duarte, Baena, Alfaro - to jest mniej więcej nasz poziom.

Obejrzałem sobie dzisiaj przychlastów z BBT i Znicza (jak myśmy z nimi stracili sześć punktów nigdy nie zrozumiem), to co mamy i tak źle nie wygląda. Proponuję obejrzeć skrót - to jak padła jedyna bramka to jedno, ale pozostałe sytuacje to jest miazga.

Patrzę czysto na konwersję xG strzelonych i straconych. Tracimy mniej bramek niż stracone xG, a i tak mamy tą wartość najlepszą w lidze. Mamy ogromny problem z konwersją xG na bramki zdobyte. Gdybyśmy mieli skuteczność/współczynnik konwersji na poziomie Niecieczy czy Arki to strzelilibyśmy 75 bramek.

Oczywiście, że wynika to z braku jakości w wykończeniu czy nawet strzelaniu z dystansu zawodników innych niż Rodado. To fakt.

wolfy 22.04.2025 07:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1645910)
Patrzę czysto na konwersję xG strzelonych i straconych. Tracimy mniej bramek niż stracone xG, a i tak mamy tą wartość najlepszą w lidze. Mamy ogromny problem z konwersją xG na bramki zdobyte. Gdybyśmy mieli skuteczność/współczynnik konwersji na poziomie Niecieczy czy Arki to strzelilibyśmy 75 bramek.

Oczywiście, że wynika to z braku jakości w wykończeniu czy nawet strzelaniu z dystansu zawodników innych niż Rodado. To fakt.

I to się jakoś super nie poprawi. Ba - gdyby nie Rodado, który jest absolutnie ponad tą ligę i resztę składu Wisły to byłby dramat.

Arked 22.04.2025 09:01

To prawda. Jedynym sposobem byłoby sprowadzanie bardziej efektywnych i produktywnych drwali imitujących grę w piłkę, zamiast efektownych i grających do przodu jeźdźców bez głowy. Ja mimo wszystko szanuję Wisłę za ten wybór, którego dokonuje. Takie trochę męczeństwo za piłkę nożną.

Vashut 22.04.2025 10:22

dostalismy tez chyba najmniej karnych z całej czołowki, tylko dwa mówili tym nawet w TVP


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl