Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24. kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 14 marca 2025, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11082)

FraMat 14.03.2025 19:57

I kolejny weekend rozpoczął się mokrą szmatą w pysk.

Garret 14.03.2025 19:58

Taka to drużyna, raz wygrają, raz przegrają, raz wygrają, raz zremisują. Zero stabilizacji, jak jeden zagra dobrze w meczu, to za tydzień zagra słabo, ale z kolei inny zagra lepiej. Jak w jeden tydzień zagrają intensywnie i gniotą pressingiem, to w drugi są wiecznie spóźnieni i rywale mijają ich najprostszym dryblingiem.

Zero stabilizacji, zero powtarzalności, po prostu raz się uda, raz się nie uda i tak jest od dawna, szkoda się denerwować.

Drozd 14.03.2025 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1644279)
Ale trzeba uczciwie powiedzieć - nie zasłużyliśmy nawet na punkt.

Dokładnie, jak się marnuje takie okazje i w obronie pozoruje grę to nie ma co liczyć na punkty.

Tylko Baena i Igbekeme próbowali, reszta wyglądała na zadowolonych...

Skawa Wadowice 14.03.2025 20:02

Boli ta porazka. Spodziewalem sie lepszej Miedzi. Zagrali przecietnie a mimo to udalo im sie wygrac. Jak to swiadczy o nas? Kur wa ile mozna prosic, wolac i skrzydlowych z prawdziwego zdarzenia. Ile bedziemy znosic tych nijakich wrzutek. Dlaczego Kutwa nie gra zamiast Urygi? Co wnosi Uryga jako kapitan? Rodado ma raczej wiekszy szacunek w druzynie. Szkoda tego meczu bo Miedz moim zdaniem byla slabiutka. Jeszcze w dodatku slaba frekwencja to presji z trybun nie bylo. Nam zostalo 5-6 miejsce co bedzie oznaczac baraze na wyjezdzie. Bez sensu.
Za rok Kwiecien z wieczysta w koncu dopnie swego i osiagnie swoj osobisty cel by Wieczysta wygrala z Wisla.

Drozd 14.03.2025 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1644281)
I kolejny weekend rozpoczął się mokrą szmatą w pysk.

A czego się spodziewałeś? Z Dudą na rozegraniu. Jak raz dobrze kopnie to zaraz oleje krycie, ta mokra szmata to od niego :).

Levis88 14.03.2025 20:13

Nie wiem co gorsze - Uryga poprawiający każdego a sam gra największą padake w obronie czy zwód Baeny do lini końcowej. Przecież każdy w tej buraczanej lidze wie do której strony będzie kiwać...

Elendil 14.03.2025 20:13

Wyleciał Poletanovic, drużyny nie ma. Do tego Uryga zamiast Kutwy, bo tak (czytaj: bo Jop boi się postawić Wielkiemu Wiślakowi).
Ale i tak ryba psuje się od głowy. W Wiśle jest to szczególnie widoczne.

doktor granat 14.03.2025 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1644285)
Boli ta porazka. Spodziewalem sie lepszej Miedzi. Zagrali przecietnie a mimo to udalo im sie wygrac. Jak to swiadczy o nas? Kur wa ile mozna prosic, wolac i skrzydlowych z prawdziwego zdarzenia. Ile bedziemy znosic tych nijakich wrzutek. Dlaczego Kutwa nie gra zamiast Urygi? Co wnosi Uryga jako kapitan? Rodado ma raczej wiekszy szacunek w druzynie. Szkoda tego meczu bo Miedz moim zdaniem byla slabiutka. Jeszcze w dodatku slaba frekwencja to presji z trybun nie bylo. Nam zostalo 5-6 miejsce co bedzie oznaczac baraze na wyjezdzie. Bez sensu.
Za rok Kwiecien z wieczysta w koncu dopnie swego i osiagnie swoj osobisty cel by Wieczysta wygrala z Wisla.

Wieczysta to nas już latem-jesienią rozwali, a nie za rok.
Ryba (czy tam klub) psuje się od (ostrzyżonej bodajże na pazia) głowy, w takim przypadku dziadostwo na niższych poziomach klubu to oczywistość.

Adryan 14.03.2025 20:15

Swoją drogą to naprawdę żeby nikt nie zrobił czegokolwiek z wykonywaniem SFG przez Dudę to jest kpina. Wszystkie piłki są grane jakby chłop tydzień nic nie jadł, zero zagrożenia, albo 80% kończy się na pierwszym obrońcy rywala, jeszcze piłka zagrana na wysokości klatki piersiowej tego obrońcy. No jak tutaj można cokolwiek powiedzieć pozytywnego, już zostawiając Dudę to czy w sztabie nikt tego nie widzi, że co tydzień jest grana ta sama zdarta płyta z jego rożnymi czy jak? Nie może chociaż raz czy dwa ktokolwiek inny spróbować wykonać, może nawet większe prawdopodobieństwo by było, że przekopie piłkę w okolice pola karnego, a nie przed.
Zmiany i zarządzanie meczem przez Jopa wołają o pomstę do nieba, widocznie graliśmy zbyt szybko stąd pojawiła się zmiana Alfaro, Sukiennicki wszedł też nie wiem po co, no wszystkie decyzje dzisiaj fatalne, jedno wielkie dno i kilometr mułu.
Krycie też dobre, przy drugiej bramce Letniowski miał tyle miejsca i przestrzeni, że mógłby sobie namiot rozbić a nikt z naszych by nawet nie dobiegł, mieli jedną przestrogę przy bramce na 1:1, gdzie też zawiodło ustawienie i krycie w okolicach 16 metra, nikt im nie powiedział, że jest tam lej po bombie?

Witalis 14.03.2025 20:16

Z tym środkiem obrony i bez defensywnego pomocnika, nie da się wygrywać meczów.

Być może dałoby się wyczarować nowych obrońców z niczego, ale do tego jest potrzebny inny trener. Jop może i ma potencjał, ale jest zbyt zachowawczy i chyba się zapętlił. Gdyby chciał kontynuować karierę w innym klubie po przerwie na refleksję, być może wówczas by sobie w takich sytuacjach radził.

Kutwa dalej dochodzi do siebie?

wolfy 14.03.2025 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1644287)
A czego się spodziewałeś? Z Dudą na rozegraniu. Jak raz dobrze kopnie to zaraz oleje krycie, ta mokra szmata to od niego :).

Miedź miała silny środek pola, my - tylko Igbekeme. To za mało. Oby Poletanović wrócił po przerwie i Duda zajął wreszcie swoją optymalną pozycję - siedzącą.

Poza tym cała drużyna poza Baeną, Igbekeme, Mikulcem i Alfaro wyglądała jakby mecz miała w dupie. Czyżby znowu masowa biegunka? Poczekajmy na konferencję.

PAWEŁ 14.03.2025 20:21

Broda mówił że trzeba wyciągnąć wnioski jechać dalej :D

wolfy 14.03.2025 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1644296)
Broda mówił że trzeba wyciągnąć wnioski jechać dalej :D

Jemu łatwo mówić. On akurat zjeżdża na ławkę.

sandomingo 14.03.2025 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1644295)
Miedź miała silny środek pola, my - tylko Igbekeme. To za mało. Oby Poletanović wrócił po przerwie i Duda zajął wreszcie swoją optymalną pozycję - siedzącą.

Poza tym cała drużyna poza Baeną, Igbekeme, Mikulcem i Alfaro wyglądała jakby mecz miała w dupie. Czyżby znowu masowa biegunka? Poczekajmy na konferencję.

Na konferencję? No będzie o niebezpiecznych atakach albo coś takiego.

wolfy 14.03.2025 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1644299)
Na konferencję? No będzie o niebezpiecznych atakach albo coś takiego.

Może być też biegunka i pneumokoki.

@Adryan - Alfaro chciał wykonać rożny, ale Duda nie dał się. Dośrodkował na wysokości jaj pierwszego obrońcy, piękna kontra z tego poszła.

ciastek88 14.03.2025 20:26

Drużyna z przypadku, trener z przypadku, właściciel z przypadku to i gole i wyniki z przypadku. Po spadku zakładałem wieloletnie babranie się w 1 lidze i póki co nic nie wskazuje na to ,że pomyliłem się. Pytanie tylko czy dobijemy do wyniku GKSu Katowice.

PAWEŁ 14.03.2025 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1644298)
Jemu łatwo mówić. On akurat zjeżdża na ławkę.

Gdyby to ode mnie zależało to cała obrona i nasz forsowany wunderkid Dupa powinni wracać pieszo

FraMat 14.03.2025 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1644296)
Broda mówił że trzeba wyciągnąć wnioski jechać dalej :D

m098r901-
,=
=453wde
=-2-086$%$PO}_+

Niech sobie je wyciąga sam wie z czego

willow 14.03.2025 20:38

Cała gra tej drużyny opiera się na 3 zawodnikach. Poletanovic (wcześniej Carbo), Igbekeme, Rodado. Jeśli zabraknie któregokolwiek z nich, a dodatkowo któryś z pozostałęj dwójki ma słabszy dzień, gramy mizerę. Dzisiaj zabrakło Poletanovica a Rodado zagrał piach i mamy co mamy. Znowu wracam do tematu braku wzmocnień drużyny, zwłaszcza w obronie i na skrzydłach. A to z kolei jest konsekwencją właściciela - gołodupca, którego nie stać na tę drużynę. I powtarzam to po raz setny, to jest istota problemu. Źródło nieszczęść wszelakich, że się tak wyrażę.

FraMat 14.03.2025 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1644312)
Cała gra tej drużyny opiera się na 3 zawodnikach. Poletanovic (wcześniej Carbo), Igbekeme, Rodado. Jeśli zabraknie któregokolwiek z nich, a dodatkowo któryś z pozostałęj dwójki ma słabszy dzień, gramy mizerę. Dzisiaj zabrakło Poletanovica a Rodado zagrał piach i mamy co mamy. Znowu wracam do tematu braku wzmocnień drużyny, zwłaszcza w obronie i na skrzydłach. A to z kolei jest konsekwencją właściciela - gołodupca, którego nie stać na tę drużynę. I powtarzam to po raz setny, to jest istota problemu. Źródło nieszczęść wszelakich, że się tak wyrażę.

To raczej wszyscy wiedzą.
Choć czasami się łudzą, że to część większego planu sporządzonego w excelu przez Królewicza.

El'kabat 14.03.2025 20:41

Jak to my, czasem słońce, czasem deszcz.
Serio tu ktoś oczekuje, że my wszystko będziemy wygrywać?

Miedź lepsza, powinna temat tak naprawdę zamknąc w pierwszej połowie.
Biorąc pod uwagę jak grają to wolałbym już grać ze świnią w barażach. Jeżeli jakimś cudem tam się dotoczymy..

Colin 14.03.2025 20:41

Szkoda...
 
Moje dwa grosze po tym meczu i tak generalnie odnośnie naszego składu analizując ostatnie miesiące:

- W sytuacji kiedy gramy często atak pozycyny bardzo brakuje kogoś kto potrafi kropnąć, czysto, soczyście uderzyć z dystansu tak jak to w przeszłości robili w środku pola Sobolewski, Jirsak, Savicević, Basha. Za przeproszeniem ale uderzenia z dystansu naszych pomocników to są tzw. "gównostrzały" i farfocle bez siły, bez dynamiki albo z odchylonej pozycji w trybuny. Gratulacje dla Dudy dziś za bramkę bo IMO należała mu się za te momenty kiedy obijał słupek czy poprzeczkę w przeszłości ale umówmy się, że dziś to był fuks. Gdyby nie podbita piłka bramkarz nie miałby problemów z obroną. Doceniam Kacpra za odbiory w defensywie natomiast on bardzo powinien popracować nad siłą uderzenia, podpatrzeć Tomasa Jirsaka z przeszłości nomen omen zawodnika o takim samym profilu jeśli chodzi o wzrost i fizykę. Liczę, że jak wróci Marko Poletanović to poprawi nas w tym aspekcie.
- Brakuje wzrostu i większego rozmachu jaki potrafią nam dać w środku pola Carbo i Poletanović przy zbieraniu drugich piłek.
- Druga kwestia to to jak wykorzystujemy SFG. Wrzutki i to co wynika z wrzutek Kacpra przy rożnych to jest parodia, bardzo często nie przelatują pierwszej linii defensywy rywala. Skoro już nie gra Poletanović to IMO Rodado powinien wrzucać piłki z narożników. Dla przypomnienia tylko gdy za Moskala Angel wykonywał rożne dwa razy Uryga strzelił bramkę z główki w tym raz w Brugii z Cercle a raz Biedrzycki w bliźniaczy sposób prawie też zanotował trafienie. Tak więc ja bym osobiście wrócił do tego pomysłu kiedy nie wrzuca Poletanović bo Angel ma świetnie ułożoną stopę i Wisła strzeliła dwie bramki w ten sposób w stosunkowo krótkim czasie na początku sezonu.
- Osobiście zostawiłbym Kamila w bramce. W tych dwóch meczach wybronił nam już trudne sytuacje, nie popełnia błędów w grze nogami, nie podejmuje zbędnego ryzyka tylko jak otrzyma gorszą piłkę to wybije na uwolnienie. I IMO jest lepszy od Letkiewicza w powietrzu w grze na przedpolu gdzie nie da się tak łatwo przepchać i stłamsić przy dośrodkowaniach rywala. Generalnie gra nogami nie jest wysoko na mojej liście umiejętności bramkarskich a na pewno nie powiem, że Letki bardzo dobrze gra nogami. Wysoko cenię umiejętności typowo bramkarskie czyli: grę w powietrzu na przedpolu, 1 na 1, obrona rzutów karnych a w tych Kamil jest najlepszy w naszej drużynie co też pokazuje, że przewiduje i analizuje grę i zachowania rywala. Dziś przy obydwu golach IMO bez szans gdzie nasi obrońcy zostawili autostradę i miejsce na dobre uderzenie rywala. Poza tym IMO Kamil nie dostał jeszcze takiej prawdziwej szansy w Wiśle na pozycji nr 1 a za swój długi pobyt i ogólnie postawę w Wiśle na taką po prostu IMO zasłużył.
- Brakuje mi też żeby na dłużej do składu wskoczył Kutwa i dał nam też większą dynamikę w tyłach, w grze obronnej.
- tym meczem oficjalnie zamknęliśmy sobie drogę do awansu bezpośredniego i chyba też by zakończyć na 3 strategicznej pozycji na koniec w tabeli. Trzeba solidnie punktować by w ogóle na koniec znaleźć się w barażach i liczyć na to, że Carbo, Poletanović, Igbekeme będą wtedy zdrowi i zagramy pod rząd dwa bardzo dobre, szczęśliwe mecze i awansujemy po barażach.

doktor granat 14.03.2025 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1644312)
Cała gra tej drużyny opiera się na 3 zawodnikach. Poletanovic (wcześniej Carbo), Igbekeme, Rodado. Jeśli zabraknie któregokolwiek z nich, a dodatkowo któryś z pozostałęj dwójki ma słabszy dzień, gramy mizerę. Dzisiaj zabrakło Poletanovica a Rodado zagrał piach i mamy co mamy. Znowu wracam do tematu braku wzmocnień drużyny, zwłaszcza w obronie i na skrzydłach. A to z kolei jest konsekwencją właściciela - gołodupca, którego nie stać na tę drużynę. I powtarzam to po raz setny, to jest istota problemu. Źródło nieszczęść wszelakich, że się tak wyrażę.

Jak Wisła raportuje za sezon 23/24 przychody 43 bańki to nie jest tak, że kasy nie ma. Tylko jak to się stało, że koszty to ponad 50?
I w tym stylu co roku.

Szneka 14.03.2025 20:53

Dramatyczny dziś był Rodado bo i graliśmy bez napastnika. Zwoliński od początku wiosennej rundy gra straszliwy piach. Miał Rodado piłkę na zamknięcie meczu to fatalnie przestrzelił. Szkoda meczu bo był spokojnie do wygrania.za dwa tygodnie męczarnie z Kotwicą

El'kabat 14.03.2025 20:57

Jaki mecz do wygrania?
Miedź to ten mecz mogła i powinna wygrać w 1 połowie i zamknąć temat.

doktor granat 14.03.2025 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1644322)
Jaki mecz do wygrania?
Miedź to ten mecz mogła i powinna wygrać w 1 połowie i zamknąć temat.

Nasz snajper nr 99 też miał swoje bdb szanse i nie tylko on.
Bez sensu to wszystko.

Szneka 14.03.2025 21:15

Pewnie, że był mecz do wygrania. Rodado miał piłkę na 1-2 która zamknęłaby mecz. Kto nie doszedł wślizgiem po strzale bodajże Jarocha? Tak naprawdę gol na 2-1 dla Miedzi z niczego. U nas Baena szarpał po prawej, Duarte po lewej miał pomysł do 16tki później klapa.

Jaroo1 14.03.2025 21:17

Brawoszefy szybko sprowadzone do pionu. Po super serii Z-R-Z już się kilka osób tutaj podpaliło, bo zapomnieli że jak teraz przyjdzie porażka to wyjdzie nam super średnia 1,4 pkt na mecz w tej rundzie. Jeden mecz zagraliśmy super, później fajnie ale na remis, później już słabiej i fartem wygraliśmy. Brawoszefy już biły pianę że jak tak dalej TBB będzie gubiła pkt to mamy ich w garści xd

Bardzo śmieszne jest to forum.

adam_09 14.03.2025 21:40

Ja .......e … włos na głowie się jeży jaką piłkę my gramy. Nasze strzały z dystansu to jest jakaś kpina. Miedź pokazała jaka jest różnica w tym elemencie gry między zespołami. U nich dwa gole a my trybuny. Na prawdę nie rozumiem jak można codziennie trenować i dalej odpierd…ć to co widzimy co tydzień. To już k…a mać nie można odpuścić dziadka na zajęciach i zająć się strzałami ? Przecież to jest karygodne jak to u nas wygląda. Jaroch, Duda, Duarte, Igbekeme… dramat… k…a

Szneka 14.03.2025 21:45

Najlepsze , że któryś z kolegów pisał na forum, że Miedź dużo strzela z dystansu. Jak wpadły oba gole ? po strzałach z dystansu. Nie przeczytał nasz sztab rywala dziś. Aż się prosiło po pierwszej połowie ściągnąć Zwolińskiego, który dziś nie istniał a dać Alfaro na pozycję Rodado a jego do przodu. Fakt grał cały mecz dramatycznie słabo ale może na szpicy by coś działał. Może jakaś klepa z Alfaro by wyszła? Kolejny mecz nie gra Kutwa. Dlaczego?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl