Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   34 kolejka, Górnik Łęczna - Wisła Kraków, 3 czerwiec 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10885)

FraMat 03.06.2023 19:58

Zastanawiałbym się nad urlopem dla Fernandeza.

Tak, wiem, że dla wielu jest bogiem, ale to, co odwalał w meczu z Sosnowcem i dzisiaj to były nieustanne kółeczka, holowanie piłki jakby nie miał wsparcia w drużynie i kolegi do podania, gra w poprzek i ogólnie bardzo niska forma.
Niby odnotował asystę przy golu Szota, ale umówmy się, że nie za bardzo wiedział, co w tym momencie robi.

gizmowisla 03.06.2023 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1602646)
Zastanawiałbym się nad urlopem dla Fernandeza.

Tak, wiem, że dla wielu jest bogiem, ale to, co odwalał w meczu z Sosnowcem i dzisiaj to były nieustanne kółeczka, holowanie piłki jakby nie miał wsparcia w drużynie i kolegi do podania, gra w poprzek i ogólnie bardzo niska forma.
Niby odnotował asystę przy golu Szota, ale umówmy się, że nie za bardzo wiedział, co w tym momencie robi.

nie dla wielu - tylko dla 4-5 cip z SB - ktorzy oproczcz krzyku i miliona postow nie maja metorycznego myslenia - typowe dzieci neostrady

skarabeus 03.06.2023 20:21

Ogolnie jak sie patrzy na druzyne to moim zdaniem tam jest jakis konflikt. I wydaje sie, ze Fernandez jest odstawiony na boczny tor. To nie tylko te koleczka, ale ogolnie mimika, reakcje na kolegow z szatni. No dziwnie to wyglada.

sandomingo 03.06.2023 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1602642)
jako mega sceptyk zapytam - czemu na R 22 musimy przerac z puszczom ???? predzej w kukurydzy- co mnie wcale nie zadziwi - bo wystarczy ze Nieciecza nie polozy sie przed ....ami hioszpanskimi ???? przereklamowanym do szpiku kosci Luisem i topornym Rodado ????

Dlaczego? Bo nasi obsrają się na rzadko. 20 koła na trybunach, presja - to nie dla nich.
Nie oglądałem meczu ale jeżeli Fernandez nadal na wyjebce to słabo.
Zapewne Sobolewski nie posadzi go na ławce.

s1mone 03.06.2023 20:27

Fernandez jest pod formą conajmniej od 5-6 spotkań.

Nie licząc jednego farfoclowatego gola w tłoku to kiedy on ostatnio gola z gry strzelił? 6 kolejek temu? 8? Ile patelni i niezłych okazji zmarnował w międzyczasie? Pewnie z 8-10.

Ostatnio jak pauzował za kartki to nasza gra wyglądała dużo płynniej niż z nim na boisku.

Tak czy siak na baraż wyjdzie w 1 składzie, to raczej nie pora na eksperymenty.

Harcownik 03.06.2023 21:02

Chciałbym przeczytać opinię wolfy'ego nt. akcji bramkowej Talar- Młyński. Haha Talar i Młyński notują liczby tj. bramki i asysty. Jeszcze gol Żyro...ile buki płaciły za to że po bramce strzelą Żyro i Młyński? ;)

Harcownik 03.06.2023 21:06

No Luis pod formą, też mi się wydaje że np. z Rodado niezbyt się ostatnio dogadują, ale jednak nawet dziś brał na siebie często po dwóch graczy dzięki czemu dawał miejsce komuś innemu. Jak dla mnie za mało mamy jakościowych piłkarzy żeby go trzymać na ławie.

Wojtas 03.06.2023 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602650)
Dlaczego? Bo nasi obsrają się na rzadko. 20 koła na trybunach, presja - to nie dla nich.
Nie oglądałem meczu ale jeżeli Fernandez nadal na wyjebce to słabo.
Zapewne Sobolewski nie posadzi go na ławce.


Jesli boimy sie Puszczy (!!) na R22 przy swoim dopingu i 23k kibicach to naprawde nie mamy czego szukac w Ekstraklasie,naprawde.

przestancie juz wypisywac takie bzdety tylko kupujcie bilety (swoj na a22 juz mam :D) i jedziemy z tematem awansu we wtorek.

P.S serio chcecie Fernandeza na ławce ,zbyt cenny :D na baraze nie ma juz co kombinowac.

ArturBarlinek 03.06.2023 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1602654)
Jesli boimy sie Puszczy (!!) na R22 przy swoim dopingu i 23k kibicach to naprawde nie mamy czego szukac w Ekstraklasie,naprawde.

.

Racja. :).

Patryko 03.06.2023 22:08

Fernandez bez formy i tak bije jakością gry wszystkich, którzy siedzą na ławce. Jesteśmy na niego skazani, pola wyboru na tej pozycji akurat Sobol nie ma dużego. Nawet grając poniżej swoich możliwości, jest w stanie nieszablonowym zagraniem otworzyć komuś drogę do bramki praktycznie w każdym momencie.

gizmowisla 03.06.2023 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1602653)
No Luis pod formą, też mi się wydaje że np. z Rodado niezbyt się ostatnio dogadują, ale jednak nawet dziś brał na siebie często po dwóch graczy dzięki czemu dawał miejsce komuś innemu. Jak dla mnie za mało mamy jakościowych piłkarzy żeby go trzymać na ławie.

Fernandez pod forma ?? jak zawsze gdy jest "powaznie" - nastrzelal bramek cieniasom z dolu tabeli i kazdy z niego robi Boga - za t kase co kasuje w 1 - polamatorskiej lidze- dziekuje - dobranoc

gizmowisla 03.06.2023 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602650)
Dlaczego? Bo nasi obsrają się na rzadko. 20 koła na trybunach, presja - to nie dla nich.
Nie oglądałem meczu ale jeżeli Fernandez nadal na wyjebce to słabo.
Zapewne Sobolewski nie posadzi go na ławce.

Puszcze wciagniemy jak Reksio szynke - gorzej bedzie w Niecieczy - obym sie mylil

wislak2214 03.06.2023 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1602661)
Fernandez pod forma ?? jak zawsze gdy jest "powaznie" - nastrzelal bramek cieniasom z dolu tabeli i kazdy z niego robi Boga - za t kase co kasuje w 1 - polamatorskiej lidze- dziekuje - dobranoc

Mało tego, nie licząc karnych Fernadez 12 Rodado 8, czy to jest jakaś kolosalna różnica?

Harcownik 03.06.2023 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1602663)
Mało tego, nie licząc karnych Fernadez 12 Rodado 8, czy to jest jakaś kolosalna różnica?

No 8 z 12 to jakieś 66 procent. Poza tym Rodado to napastnik a Fernandez dziesiątka. No i nikt mu nie bronił Angelowi nauczyć się lepiej karne strzelać. Może zbastujcie trochę bo jednak nie ma wątpliwości który grajek cenniejszy. W dzisiejszym meczu Rodado też zresztą zmascil kilka sytuacji - zresztą jak zwykle. A ten jeden jego dublet to jak już się czepiamy był w meczu gdzie pbb grało z jakimiś rezerwowymi stoperami.

Co to za kampania z Luisem na ławę przed meczem barażowym???. Kto ma tam grać? Żyro bo strzelił pierwszego gola od kilku miesięcy ? Igbekeme-? Duda?

Harcownik 03.06.2023 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1602662)
Puszcze wciagniemy jak Reksio szynke - gorzej bedzie w Niecieczy - obym sie mylil

Liczę na wygraną Stali. Patryk Małecki "Miga ty waflu!" ;)

Karherop 03.06.2023 22:50

Stal gra fatalnie na wyjazdach, ale... To jeden mecz. Niech chociaż przecierają bruk bet w dogrywce.. jednak eliminacja Niecieczy to byłaby nie lada sensacja.

Harcownik 03.06.2023 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1602661)
Fernandez pod forma ?? jak zawsze gdy jest "powaznie" - nastrzelal bramek cieniasom z dolu tabeli i kazdy z niego robi Boga - za t kase co kasuje w 1 - polamatorskiej lidze- dziekuje - dobranoc

Hmmm... Z ŁKS zagrał dobry mecz niedawno, strzelił chyba dwa gole?
Czy Łeczna to był poważniejszy przeciwnik?

Harcownik 03.06.2023 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1602651)
Fernandez jest pod formą conajmniej od 5-6 spotkań.

Nie licząc jednego farfoclowatego gola w tłoku to kiedy on ostatnio gola z gry strzelił? 6 kolejek temu? 8? Ile patelni i niezłych okazji zmarnował w międzyczasie? Pewnie z 8-10.

Ostatnio jak pauzował za kartki to nasza gra wyglądała dużo płynniej niż z nim na boisku.

Tak czy siak na baraż wyjdzie w 1 składzie, to raczej nie pora na eksperymenty.

Sorry ale jeśli piszesz o bramce z ŁKS to nie był to na pewno farfocel jak piszesz. Odrobinę obiektywizmu.

Harcownik 03.06.2023 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1602667)
Stal gra fatalnie na wyjazdach, ale... To jeden mecz. Niech chociaż przecierają bruk bet w dogrywce.. jednak eliminacja Niecieczy to byłaby nie lada sensacja.

Nie chce dzielić skóry na niedźwiedziu, ale na pewno wolałbym grać ze Stalą niż z brukiem... Nawet ewentualna porażka mniej by bolała.

Arek95 03.06.2023 23:11

Rodado > Fernandez na chwilę obecną i basta.
Nie ma się co oszukiwać, ale Fernandez od pewnego momentu nie gra dla drużyny a dla siebie i swoich liczb. Pauza w Bielsku pokazała, że Rodado samemu potrafi grać na szpicy bez udziału Luisa - bo Duda czy Igbekeme wypełniają należycie lukę po Hiszpanie - a ostatni mecz ze Sosnowcem dobitnie pokazał, że bardziej niż zagranie w pierwsze tempo, dokładny przerzut czy przyspieszenie gry jest dla niego mniej ważne niż zrobienie 3 kółeczek na krótko i zagranie w poprzek lub do tyłu.
Dzisiejszy mecz mimo braków kadrowych o niebo bardziej luźniejszy i spokojniejszy niż ostatnie wydarzenia na R22. Wszyscy obawiali się wyjazdu bardziej, ale okazało się że bardziej musimy obawiać się samych siebie i tego że nerwy i gra pod presją nam nie służą.
Szot znów w wyjściowym i bramka z na prawdę niezłym spotkaniem.
Młyński z bramką? Może w końcu się chłopak ogarnie, bo ma jakiś talent, ale imho tutaj trzeba rozmowy i psychologa bo jednak głowa nie dojeżdża i brakuje pewności.
Żyro z Bashą - bez względu czy będzie awans czy nie to należy tym panom podziękować, bo nie dość że są totalnie poza formą to w dodatku nie mają siły ani chęci do walki o cokolwiek. Pierwszy już w 50 minucie człapał po murawie i nie myślał nawet presować kogokolwiek (pomijam wieczne kontuzje), a drugi gdyby miał trochę więcej celności to powinien ten mecz zakończyć z hat-trickiem.

Optymizmem napawa 4 miejsce - tak, należy się cieszyć nawet i z tej pozycji biorąc pod uwagę jaki syf zostawił wuja i ledwo 10 miejsce w przerwie zimowej. Wtorkowe spotkanie to dla Nas być lub umrzeć - dla puszczy z tym swoim pastwiskiem to interes. Jeśli wygrają to mogą sobie wywindować cenę za podłożenie się w finale baraży, by klepać sobie dalej na tym poziomie z klapkami na oczach pzpnu i dopuszczaniem tego boiska do jakiejkolwiek rywalizacji poza oraniem murawy, dojeniem krów na czas lub rugby.
Biegański również z całym szacunkiem, ale jest do odstrzału. Podtrzymuję swoje zdanie, że od kiedy z klubu odszedł Kowal to Mikołaj wręcz cofnął się w rozwoju i broni o wiele gorzej niż w Ekstraklasie i usilne próby wystawiania go w chwili obecnej to próba sprzedaży w lecie.

wolfy 04.06.2023 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1602652)
Chciałbym przeczytać opinię wolfy'ego nt. akcji bramkowej Talar- Młyński. Haha Talar i Młyński notują liczby tj. bramki i asysty. Jeszcze gol Żyro...ile buki płaciły za to że po bramce strzelą Żyro i Młyński? ;)

Cały mecz był rozgrywany w spacerowym tempie, to i Żyro nadążał.
Niestety, bramka Młyńskiego będzie raczej zapisana jako samobój, co można o niej napisać? Strzelił w bramkarza i przeszło między nogami. Niczego nikomu nie ujmując był to beznadziejny strzał, za to samo podanie i wejście Młyńskiego bardzo dobre. Nie będę go chwalił na wyrost, dobrze że wpadło.

Ich bramkarz zrobił babola, za to Biegański co odwalał z pustymi przelotami to głowa mała. Tragiczny występ i czyste konto, ale to nie jego zasługa że po tym jak wyszedł na grzyby przeciwnik nie wcelował w bramkę. Bardzo słaby mecz.

Jeżeli ktoś zasługuje na uwagę to Szot - świetny, mierzony strzał po podaniu Fernandeza. Tak, tego Fernandeza, naszego najlepszego piłkarza w tym sezonie. Fernandez grał pod siebie w meczu w którym zaliczył asystę...

@s1mone - weź sobie obejrzyj skrót meczu z ŁKS-em i nie pierdól głupot.

PAWEŁ 04.06.2023 06:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1602663)
Mało tego, nie licząc karnych Fernadez 12 Rodado 8, czy to jest jakaś kolosalna różnica?

Oczywiście bo nawet jedna bramka może decydować o 3pkt. Co nie zmienia faktu ze trochę zjechał z formą.

FraMat 04.06.2023 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1602672)
Tak, tego Fernandeza, naszego najlepszego piłkarza w tym sezonie. Fernandez grał pod siebie w meczu w którym zaliczył asystę...

Pozwolę się nie zgodzić.
Luis najpierw zamotał się w polu karnym między obrońcami chcąc na siłę wjechać sam z piłką do bramki.
Potem z ulgą pozbył się piłki i wrzucił ją do tyłu, do środka, nawet nie widząc, czy jest tam ktoś, kto może coś z nią zrobić.
Jeśli to nazywamy asystą i graniem dla drużyny, to już nie mam więcej pytań.

Nie twierdzę, że Luis jest słabym piłkarzem, to przeczyłoby zdrowemu rozsądkowi.
Jednak w ostatnich kilku meczach gra sam ze sobą.
I nie wiem czy to Luis nie chce grać z drużyną, czy drużyna ma z nim na pieńku.
Efekt jest jaki jest: kółeczka, holowanie piłki, podania nie w tempo, i truskawka na torcie ;-) :asysta z przypadku

aNouc 04.06.2023 09:15

https://m.youtube.com/watch?v=zy0PPD99nxM

Skrót & gole z meczu Górnik Łęczna 0-3 Wisła

Kris Dee 04.06.2023 09:33

https://i.postimg.cc/Xv8G4q7V/IMG-20230604-093014.jpg

Po czym wnosicie, że jest to przypadkowa asysta, bo Żurawski tak powiedział?

ciacho 04.06.2023 09:37

A wcześniejsza stopklatka wyszła na spacer czy nie pasowała do twojej teorii?

wolfy 04.06.2023 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1602676)
Pozwolę się nie zgodzić.
Luis najpierw zamotał się w polu karnym między obrońcami chcąc na siłę wjechać sam z piłką do bramki.
Potem z ulgą pozbył się piłki i wrzucił ją do tyłu, do środka, nawet nie widząc, czy jest tam ktoś, kto może coś z nią zrobić.
Jeśli to nazywamy asystą i graniem dla drużyny, to już nie mam więcej pytań.

Nie twierdzę, że Luis jest słabym piłkarzem, to przeczyłoby zdrowemu rozsądkowi.
Jednak w ostatnich kilku meczach gra sam ze sobą.
I nie wiem czy to Luis nie chce grać z drużyną, czy drużyna ma z nim na pieńku.
Efekt jest jaki jest: kółeczka, holowanie piłki, podania nie w tempo, i truskawka na torcie ;-) :asysta z przypadku

Mylisz się - Luis wiedział co robi. Ściągnął na siebie dwóch piłkarzy ŁKS-u i wycofał. Mógł dalej sam ciągnąć akcję. Widać to doskonale na skrócie. Wydaje mi się że to wyćwiczone zagranie, bo dwóch naszych tam czekało i Szot celowo się cofnął, a drugi ściągał krycie.

Niestety nie wierzę w Twoją obiektywność, widać w Twojej ocenie brak uczciwości i chęć interpretacji na niekorzyść Luisa, pod tezę. W końcu to Ty twierdziłeś że Hugi to ten sam poziom i kontrakt Fernandeza jest skandalem...

Tak jak napisałem - mógł iść dalej, nie z takich pozycji strzelał już gole. Drybling wskazuje że planował raczej zrobić to co zrobił, związać dwóch obrońców i podać niepilnowanemu zawodnikowi (czekało dwóch, Szot wyszedł z krycia).

Do tego w tym meczu Luis kilka razy podawał, grał z klepki z Rodado - nie jego wina że nie ma więcej asyst czy kluczowych podań. Ja bym nawet nie nazwał tego że miał jeden pusty przelot i w kolejnym meczu zaliczył asystę i jak zwykle mial masę dobrych podań spadkiem formy.

Jeżeli można kogoś uczciwie krytykować za ten mecz to nie Fernandeza. Colleya - bo jak zwykle zgubił krycie przy słupku Górnika i generalnie grał bardzo słabo w obronie. Biegańskiego za tragiczny występ i puste przeloty. Talara za to że przez większość meczu był jak dziecko we mgle (i asysta tego nie zmienia).
Ale Fernandeza który cały czas był pod grą i zaliczył mądrą asystę przy bardzo ważnym drugim golu?

Zmieniając temat - nie wiem czy Sapała nie powinien wyjść z puszczą za Tachiego, no i powinien grać Szot który jest w świetnej dyspozycji.

Kris Dee 04.06.2023 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1602680)
A wcześniejsza stopklatka wyszła na spacer czy nie pasowała do twojej teorii?

Gość dogrywa idealnie do Szota, ale niektórzy szukają uj wie czego byle mu dowalić.

wolfy 04.06.2023 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1602682)
Gość dogrywa idealnie do Szota, ale niektórzy szukają uj wie czego byle mu dowalić.

Nie wiem - dlaczego Fernandez? Przecież bez niego nawet baraży by nie było...

ciacho 04.06.2023 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1602682)
Gość dogrywa idealnie do Szota, ale niektórzy szukają uj wie czego byle mu dowalić.

Gościu... najpierw próbujesz udowodnić stopklatką z dupy, że Fernandez widział Szota, a jak Ci ktoś pokazał, że gadasz głupoty to zmieniasz narrację. Czy ja twierdzę, że nie dograł idealnie? Dograł, ale nie dlatego, że widział tam Szota, tylko dlatego, że Szot świetnie się wycofał. Zgrało się tempo i wyszło bardzo dobrze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl