Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   5 kolejka, Wisła Kraków - GKS Katowice, 9 sierpień 2022, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10792)

s1mone 09.08.2022 21:35

Wachowiaka przy bramce bym się czepiał najmniej, chociaż faktycznie mógł sfaulować.

Plewka juniorski błąd ustawienia.

Biegański złamał jedną z niepisanych zasad bronienia - nie wychodzisz z bramki jak masz obrońców pomiędzy Tobą a piłką. Obrońcy wychodzą a Ty próbujesz bronić. Wyszło z tego kuriozum, że Mikołaj grał obrońcę, a Plewka bawił się w bramkarza.

Myślałem, że GKS będzie mocniejszy, a to taka Sandecja tylko z gorszą defensywą i bramkarzem.

Luis wreszcie zagrał dobry mecz, widać, że zeszło z niego ciśnienie po 1 golu, bo wcześniej wszystko paścił, a po bramce zaczął grać profesurę. Pierwszy gol przepiękny. Drugi fartowny.

Brawo chłopaki za odwrócenie wyniku.

LIDERA MAMY!!!


PS. Jechany tu Starzyński asysta drugiego stopnia przy 1 bramce i chyba kluczowy odbiór z bezpośrednią asystą przy drugiej bramce (działo się to szybko, więc poprawcie mnie jeśli się mylę).

Szneka 09.08.2022 21:36

Brawa za walkę do końca. Cisse i Starzyński tragedia, dobrze że Balta i Plewka wygrali walkę o środek pola. Napastnik i skrzydłowy na już. Ważne 3 pkt , przede wszystkim wzmocni nas to psychicznie.

krysztal 09.08.2022 21:41

Tak się kończy minimalizm.W szatni GKS-u chyba jeszcze żyje duch Brzęczka

Jaroo1 09.08.2022 21:50

Cuda się dzieją na naszych oczach. Tak jak w tamtym sezonie wszystkie nieszczęścia i niefart na nas spadły, tak teraz wydaje się że jest to nam oddawane.
Kolejny mecz bez napastnika gdzie się męczymy, wchodzi sobie Fernandez (i to jest grajek, który ma to "coś"), najpierw pakuje zajebistą bramę, a później strzela i bramkarz zalicza farfocla. I pyk, kolejne zwycięstwo, można powiedzieć, ze na farcie, bo dzisiaj uratował nas przebłysk Fernandeza i klops bramkarza rywali.

Oby tak dalej. I oby sprowadzili dobrego napastnika, wydaje się, że z takowym awans byłby pewny. Ta liga jest po prostu słaba. Jest to dobry moment na małe eksperymentowanie, ogrywanie młodzieży, zgrywanie się, chwilę spokoju żeby poukładać wszystko w głowie, stworzyć plan rozwoju i krok po kroku iść co raz wyżej tutaj i w ekstraklasie)

Jeśli w końcu się zarząd ogarnie to ten spadek może wyjśc nam na dobre w dalszej przyszłości.

pepe72 09.08.2022 21:50

17 strzałów
6 celnych

Pierwsza połowa bez napastnika. Potem Fernandez zrobił swoje.

Zarządzie, potrzebujemy jakiegoś przyzwoitego zmiennika dla Fernandeza!

Coley out i straciliśmy pierwszą bramkę!

LucjuszWielki 09.08.2022 21:53

https://zapodaj.net/images/9700abd74c14b.png

David. 09.08.2022 22:05

Macie ....y katowickie za grę na czas od 3 minuty. Frajerzy.

wolfy 09.08.2022 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez David. (Post 1589348)
Macie ....y katowickie za grę na czas od 3 minuty. Frajerzy.

Żałosne to było.

s1mone 09.08.2022 22:13

Mi się podobała postawa sędziego. Doliczył tylko 4 minuty, a powinien z 7 patrząc jak GIEKSA grała na czas przez większość meczu. Pewnie pomyślał : "chcieliście to macie frajerzy" :D

Arkadiusz.Czerepach 09.08.2022 22:17

bardzo fajny mecz w naszym wykonaniu, szkoda ze braklo czujnosci przy tej kontrze

ale sama kontra palce lizać , dawno nie widziałem tak dobrej , chyba Daniel Dubicki z Parmą ?

Skawa Wadowice 09.08.2022 22:21

Mozna mowic o Wisle wiele rzeczy, ale ja sie odniose do GKSu. Chłopy murowali bramke od 3 minuty. Bramkarz gra na czas. Nic tak nie cieszy jak pstryczek w nos za ten autobus i przewrocenie wyniku meczu na nasza korzysc. Nalezy zauwazyc ze kazda druzyna z nami tak gra gdzie graja na kontre a reszta to ciasna defensywa. Nie dziwie sie ze nie potrafimy tego rozbic bo z takim schematem zmagamy sie od kilku lat i zaden trener nie umial tego ugryzc.
Tak gralo sie w ekstraklasie kiedy musieliamy gonic wynik i tak graja na nas w 1 lidze. Potem leszek jedzie na islandie gdzie bronia wyniku i tez nie moga rozbic pasterzy.
Problem lezy w wyszkoleniu techbicznym pilkarzy w Polsce. Brak umiejetnosci szybkoej gry, dokladnej na malej przestrzeni na jeden kontakt

Harcownik 09.08.2022 22:23

Jelic Balta bardzo dobry mecz!
Mehremic fajny strzał w pierwszej połowie.
Fernandez wreszcie pokazał klasę - 👍
Plewka asysta głową do Luisa.
Generalnie większość zagrała dobrze... Ale...

Słaby mecz Cisse. Bardzo słaby.

***

Frajerska strata gola na początku dała okazję do przećwiczenia ataków pozycyjnych. Ten jeden jakościowy piłkarz z ławki przeważył szalę spotkania. Gdyby w pierwszej 11 grał np. Basha dojechalibyśmy ich szybciej.

Elefant 09.08.2022 22:23

Zasłużone zwycięstwo.
Oczywiście mankamenty wciąż są, napastnika brak, nieskuteczność w ofensywie itd.
Ale trzy punkty nam się po prostu za całokształt dzisiaj należały.

Blixa 09.08.2022 22:25

Fernandinho rozje*ał system. Moze mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym kołkiem Cisse? Dawno takiego lesera nie widziałem w naszych barwach.

LucjuszWielki 09.08.2022 22:28

Zwycięstwo niesamowicie cieszy, szczególnie za cyrk z grą na czas ladacznic. Coś pięknego.

Balta jak dla mnie super mecz, najbardziej aktywny w środku, więcej rozgrywał niż Plewka, który kolejny raz zagrał FATALNIE.

Cisse dno, biegał jakby miał buty obciążone 3kg ciężarkami. Młody, chudy, czarny - powinien być szybki jak błyskawica, a nei dogonił przy bramce gksiarza... :/

Zyro również super mecz, zapierniczał, aż miło, mobilizował partnerów do gry.

Mecz ułożył się wyśmienicie jakby nei patrzeć. Jak gonić wynik to od początku. Drużyna zareagowała pozytywnie.

Fernandez pokazał jakość, super pierwsza bramka, brawa za decyzję strzału przy 2:1 - już chyba z Sandecją próbował uderzenia z bardzo daleka.

Pomyślcie co by było jakby grał Basha, Pereira i zdrowy Młyński od początku,

Aha i Mehremic też zagrał poprawnie, nie było zawału serca przy jego kontaktach z piłką co jest rzadkością, ale już z Odrą pokazał się przyzwoicie co cieszy.

Jedziemy dalej, 3 zawodników bardzo potrzebnych.

Arkadiusz.Czerepach 09.08.2022 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1589355)
Fernandinho rozje*ał system. Moze mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym kołkiem Cisse? Dawno takiego lesera nie widziałem w naszych barwach.

moja teoria:

murzyn jakich wielu których skauci klubów z poważnych lig łapią w siatkę w młodym wieku "bo a nóż coś z niego będzie"

potem się okazuje że już raczej nic, więc trzeba go gdzieś upchnąć na wypożyczenie, więc wcisneli go Kubie która zresztą kilkakrotnie odtrąbił to jako swój sukces personalny (nie Pasiecznego)

no a gra teraz , bo ktoś musi , lepsi mają kontuzje itp

dramatyczne jest to że normalnie brakuje mu górnej dwójki , czym bliżej mu wizualnie do lokalsa z kazimierza z lat 90 z przed eksplozji boomu na te dzielnice, niż do profesjonalnego sportowca

aNouc 09.08.2022 22:41

(wideo) piłkarze i kibice po meczu, a więc szykują się zacne kulisy meczu:

https://www.instagram.com/p/ChDcuNGAtbD/

FraMat 09.08.2022 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1589333)
No to nas GKS zweryfikował :D
Poznaliśmy też odpowiedź co się stanie jak stracimy pierwsi gola - strzelimy dwa.

Pod warunkiem że na boisku będzie chociaż pół napastnika, lub ktoś umiejący cokolwiek zrobić z piłką w polu karnym.
O furze szczęścia jak przy drugiej bramce nie wspomnę.

Karherop 09.08.2022 22:50

Brawo za determinację i wyrwane punkty. Gks okrutnie słaby. Tylko przeszkadzanie im było w głowie.

Jestem pod wrażeniem Wachowiaka. Sam grał cały mecz przeciwko 3 rywalom. Szczególnie ten ciemnoskory uniemozliwial mu skonstruowanie jakiejkolwiek akcji dwójkowej.

Druga bramka fartowna, ale z przebiegu meczu i tak zasłużona.

Cieszy zaangażowanie, walka, gotowanie techniczne nad rywalem.

13 z 15 pkt
Wymarzony start. Teraz trzeba podbić Tychy.

wolfy 09.08.2022 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1589361)
Pod warunkiem że na boisku będzie chociaż pół napastnika, lub ktoś umiejący cokolwiek zrobić z piłką w polu karnym.
O furze szczęścia jak przy drugiej bramce nie wspomnę.

No tak, ten Brzęczek to tylko fart i fart. Fart że koleś co nigdy nie strzela nam też nie strzelił, fart że mecz w którym przeważaliśmy wygraliśmy. Garbata dola FraMat, taki wasz los :D
Do 71 minuty ekran cały na biało, a tu znowu przyfarciliśmy.

Arkadiusz.Czerepach 09.08.2022 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1589359)
(wideo) piłkarze i kibice po meczu, a więc szykują się zacne kulisy meczu:

https://www.instagram.com/p/ChDcuNGAtbD/

dla tych chłopaków warto być za Wisłą

kurde nie pamietam ostatnio taki spirit był chyba za wczesnego Stolarczyka

DysoN 09.08.2022 22:53

Ja skupie się na mankamentach.
- Wolna (znów!) gra pozycyjna z której absolutnie nic nie wynika. Nabijanie pustej statystyki posiadania piłki.
- Do 70 minuty chyba nie stworzyliśmy ani jednej przewagi pozycyjnej, żadnego wygranego pojedynku biegowego, wyjscia na pozycję czy dryblingu.
- BEZNADZIEJNE skrzydła. Starzyński bardzo słaby mecz ale i tak lepszy niż to co pokazał Cisse. Totalny regres w grze tych piłkarzy w ciągu ostatnich miesięcy. Cisse wogole nie powienien wyjść na drugą połowę!
- Gruszkowski podobny zjazd formy. Wirtuozem nie byl nigdy ale teraz jeszcze stracil na dynamice (ale i tak lepiej niż Starzyński)
- Ciągle słabe stałe fragamenty gry, zwłaszcza kornery.

Byliśmy lepsi ale szczeście nam dopisuje. Takiego farfocla nie widziałem od lat :)

Adenalix 09.08.2022 23:02

Bardzo fajny wieczór. Liga Mistrzów jeśli chodzi o doping. Ja nie podzielam zachwytów nad Baltą. W drugiej połowie zagrał znacznie lepiej, ale i tak razem z Plewką zagrał moim zdaniem przeciętnie i uważam - podobnie jak w zeszłym sezonie (Skvarka)- ze mamy bardzo krótka ławkę w środku pomocy, a jest to pozycja kluczowa w kontekście kontrolowania meczów. Kto miałby wejść za Balte albo Plewkę w dniu dzisiejszym? Będący jedna noga w innym klubie Fazlagić? Momo dzisiaj był najsłabszy, ale w zeszłym sezonie potrafił grać lepiej. Widać, ze forma fizyczna jest zła, więc będzie lepiej, ale widać jedocześnie krótka ławkę (podobno mamy 26 piłkarzy do gry, według Trenera) skoro Momo w takiej formie gra od pierwszej minuty. Oczywiście zagra lepiej. Generalnie odzew jest pozytywny, gdy potrafimy odwrócić losy meczu, ale my nie mamy składu, aby dominować w tej lidze. Ten mecz pokazał nam dlaczego I liga to czyściec. Trzeba się bić o punkty. Dosłownie.

FraMat 09.08.2022 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1589363)
No tak, ten Brzęczek to tylko fart i fart. Fart że koleś co nigdy nie strzela nam też nie strzelił, fart że mecz w którym przeważaliśmy wygraliśmy. Garbata dola FraMat, taki wasz los :D
Do 71 minuty ekran cały na biało, a tu znowu przyfarciliśmy.

Jesteś wolfy s....ysynem i frustratem.
Napisałem tylko, że aby wygrać ten mecz potrzebowaliśmy jednego dobrego piłkarza z przodu. Dopóki nie wszedł Louis waliliśmy głową w mur. Jeśli tego nie ma widzisz jesteś bardziej żałosnym sierotą po Cupiale niż ktokolwiek inny na tym forum.
Napisałem też że przydało się szczęście, bo faktycznie przeważaliśmy ale przez cały czas nic z tego nie wynikało dopóki Louisowi nie wyszedł strzał jakiego sam się nie spodziewał.
Ale ty, zamiast podejść do tego obiektywnie wykorzystujesz każdy pretekst, żeby pokazać jakim jesteś .....m odsyłając mnie na drugą stronę Bloń.
Powiem ci: sam tam wypierdalaj żałosny śmieciu.

pepe72 09.08.2022 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1589363)
No tak, ten Brzęczek to tylko fart i fart. Fart że koleś co nigdy nie strzela nam też nie strzelił, fart że mecz w którym przeważaliśmy wygraliśmy. Garbata dola FraMat, taki wasz los :D
Do 71 minuty ekran cały na biało, a tu znowu przyfarciliśmy.

Ale FraMat ma rację. Dopiero wejście napastnika pozwoliło nam wygrać mecz. Wcześniej, mimo przewagi w strzałach przegrywaliśmy 0:1.
Nie da się wygrać bez napastnika i skoro nasi są "szklani" to trzeba mieć zastępcę. Niestety młodziaki muszą się jeszcze uczyć. Okienko jest do 1 września więc trzeba napad uzupełnić.

wolfy 09.08.2022 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1589365)
Byliśmy lepsi ale szczeście nam dopisuje. Takiego farfocla nie widziałem od lat :)

W poprzednim sezonie Kieszek przynajmniej dwa lepsze zasadził: z Lechem i Piastem.

@pepe72 - cała pierwsza liga i większość ekstraklasy gra bez napastnika i jakoś wygrywają. Chyba że taki Arak to wg. Ciebie napastnik?!
Luis Fernandez to zresztą też nie napastnik i raczej nie liczyłbym na kolesia który będzie seryjnie strzelał. Nie za kasę którą oferujemy do pierwszej ligi.

FraMat nie ma racji, FraMat jest frustratem który od dawna szuka tylko pretekstu żeby się dowalić do trenera i drużyny. Napisał mnóstwo toksycznych, głupich i mocno obraźliwych rzeczy a teraz ponieważ teoryjki jego i kilku innych trolli się nie sprawdziły wpada po każdym zwycięstwie tylko po to żeby je podważyć. To gość który po zwycięskim meczu domagał się dymisji Brzęczka.

Fernandez wszedł za Dudę bo po kontuzji nie ma siły na 90 minut gry, tyle w temacie.

Przestańmy opowiadać mrzonki o mitycznym napastniku który nas zbawi bo to bełkot. Jeśli takiego trafimy to będzie fart stulecia. Jedyna droga to większa dokładność, więcej ruchu z przodu, wypracowywanie automatyzmów - zgrywanie zespołu żeby tych sytuacji tworzył więcej i lepszych. Tak się wygrywa mecze w pierwszej lidze i ekstraklasie, tak wygrywa Raków od dawna.
Nawet gdybyśmy trafili jakimś cudem ekstra napastnika to po pół roku - roku go u nas nie będzie. System gry zostanie.

s1mone 09.08.2022 23:36

Fernandez zagrał w tym meczu na kierownicy, nie na szpicy - dlatego zagrał dobrze. On się do naszej gry nie nadaje na pozycję 9. Za bardzo mu piłka lata nad głową. A tak był pod grą, cofał się do rozegrania. Wystawianie go jako typowego egzekutora to robienie mu krzywdy. Szczególnie, że jest on potrzebny przy rozegraniu. Poza tym świetnie schodzi w drugie tempo, a na szpicy to trzeba się ze stoperami rozpychać o dojście do stykowej piłki. Żiru jest w tym dużo lepszy, ściąga na siebie obrońców i robi miejsce dla Fernandeza.

wolfy 09.08.2022 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1589376)
Fernandez zagrał w tym meczu na kierownicy, nie na szpicy - dlatego zagrał dobrze. On się do naszej gry nie nadaje na pozycję 9. Za bardzo mu piłka lata pod głową. A tak był pod grą, cofał się do rozegrania. Wystawianie go jako typowego egzekutora to robienie mu krzywdy. Szczególnie, że jest on potrzebny przy rozegraniu. Poza tym świetnie schodzi w drugie tempo, a na szpicy to trzeba się ze stoperami rozpychać o dojście do stykowej piłki. Żiru jest w tym dużo lepszy, ściąga na siebie obrońców i robi miejsce dla Fernandeza.

Zgadzam się że Fernandez to nie napastnik, tylko kreator, tak zagrał, wszedł za Dudę nie za Żyro. Nie znaczy to że nie będzie wchodził w pole karne - wchodzą w nie wszyscy poza stoperami podczas akcji. Dlatego nie rozumiem pitolenia że wszedł napastnik...
Trzeba uczciwie powiedzieć że i Żyro i Sobol dostają o wiele za mało podań w pole karne. Dlatego liczę na zastąpienie Dudy Fernandezem, bo z całym szacunkiem - nasz junior więcej psuje niż kreuje. Uważam też że nie można obiektywnie krytykować przez to grę w ataku tych piłkarzy bo większość akcji muszą wykreować sobie sami. Na tym poziomie jaki prezentujemy trzeba stworzyć kilka setek żeby padła bramka. My kreujemy jeszcze za mało.
Nie ma dla nas powrotu do czasu Żurawskiego, Frankowskiego czy Brożka - nie stać nas na takich piłkarzy. Dlatego kreować i strzelać musi cały zespół.

sevenheaven 10.08.2022 00:14

ja bym cofnął Dudę za Plewkę i zostawił jednego drwala Balte.. Żyro-Fernandez-Duda i Młyński na boku mogłoby fajnie działać

Jaroo1 10.08.2022 00:19

Cytat:

Fernandez zagrał w tym meczu na kierownicy, nie na szpicy - dlatego zagrał dobrze. On się do naszej gry nie nadaje na pozycję 9. Za bardzo mu piłka lata pod głową. A tak był pod grą, cofał się do rozegrania. Wystawianie go jako typowego egzekutora to robienie mu krzywdy. Szczególnie, że jest on potrzebny przy rozegraniu. Poza tym świetnie schodzi w drugie tempo, a na szpicy to trzeba się ze stoperami rozpychać o dojście do stykowej piłki. Żiru jest w tym dużo lepszy, ściąga na siebie obrońców i robi miejsce dla Fernandeza.
Przede wszystkim to sami sobie robimy wielką krzywdę wystawiając Fernandeza na szpicy. Bo mamy wąską kadrę i niewielu graczy, którzy się wyróżniają. Wystawiając Fernandeza na samym przodzie gramy jak bez napastnika, a do tego nie korzystamy z Fernandeza z tyłu. Czyli jesteśmy stratni na dwóch pozycjach przez jeden głupi ruch.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl