![]() |
Pisalem we wrzesniu ze bedzie ciagla degrengolada, ze bedzie co raz gorzej.
Ale to jeszcze nie jest dno, moze byc jeszcze gorzej. Kiedy ....a nasze trio sie opamieta? |
dzisiejszy mecz to dramat Kuveljicia i Burligi .Byłem za tym żeby zagrał na lewej zamiast Abramowicza. Niby źle nie było ale to w jakim tempie wracał za Chodyną przy bramce na 1-2 to istny kabaret.
Yeboah dziś też pokazał, że praca z trenerem Skowronkiem mu nie służy. Tydzień temu sięgnęliśmy dna , dziś zaczynamy się w tym dnie osadzać. |
Jeżeli w tym sezonie nie spadniemy - a to nie jest takie pewne to za rok na bank spadamy. Jeżeli Trio nie zrozumie pewnych rzeczy i nie zatrudni ludzi , którzy znają się na piłce to tak się to skończy. Pora schować dumę i butę do kieszeni .
|
Ktoś może wie czy Savic w Słowenii również grał na skrzydle? Bo z tego co pamiętam to przychodził do nas jako rozgrywający... chyba że coś popieprzyłem...
|
To teraz tylko pytanie czy Jop czy Kmiecik. I czekać na kogoś poważnego kto wyciągnie po zimie Wisle z ostatniego miejsca w tabeli. Lekkie deja vu mam.
|
Moim zdaniem jednakowoż:
1. Zostały zaje.bane transfery. Nie mamy 8mki z prawdziwego zdarzenia. Mamy albo stricte defensywnych pomocników albo 10tki. Odeszli między innymi: Savicevic, Turgeman, Brożek, Hebert, Hołownia, Wojtkowski, Tupta, Drzazga, Pawłowski, Wasyl, a ci co przyszli są od nich najwyraźniej piłkarsko gorsi. Osłabiliśmy poszczególne pozycje. Beciraj < Brożek < Turgeman. Nie przyszedł nikt na pozycję Savievicia. Hołownia > Abramowicz, itd. 2. Nie mamy skrzydłowych. Yeboah to przeciętny przeciąg. Czasem coś mu wyjdzie, ale na pewno nie zrobi różnicy. Po lewej stronie nie ma skrzydłowego. Gra tam z konieczności Silva albo Savić. Mak kontuzja, zmiennika nie ma. 3. Nie mamy trenera. Mamy gościa, który ma głowę nabitą schematami, ale nic z tego nie wynika. Nie ma charyzmy, nie ma komunikacji z drużyną, nie ma planu B, nie ma motywatora, nie ma stratega, nie ma fuksiarza. Idealny typ na głównego analityka, a nie na głównego trenera. 4. Nie mamy liderów. Nie ma gości, którzyby w trudnych momentach wzięliby grę na siebie. Mamy przeciętny skład i brak cech przywódczych w drużynie poza Kubą, który po zagraniu jednego meczu cztery pauzuje. 5. Chaos kadrowy. Poza Lisem, Frydrychemvi Forbsem nie wiadomo kto jest w pierwszej drużynie. Rotacja przypomina karuzelę w lunaparku. Ja się .....a zastanawiam czy nasz trener gra w bingo przy losowaniu pierwszego składu? 6. Przygotowanie fizyczne (mityczne). Nie mamy siły biegać po 65 minucie. Może to COVID, a może zjeb.ani trenerzy przygotowania fizycznego. Snujemy się po boisku. Nie ma zmiany tempa gry. Nie ma przyspieszenia. Bo nie mamy z czego depnąć. 7. Postępuje sportowy regres piłkarzy. Jak Frydrych do nas przychodził, przypominał piłkarza, a teraz upodobnił się do tej bezkształtnej masy piłkarskiej tworzącej kadrę Wisły Kraków. Więc zmiana trenera Skowronka problemu nie rozwiąże, ale z pewnością kilka problemów powstało dzięki trenerowi. Mam jeszcze wrażenie, że 8. Atmosfera w drużynie jest słaba. Nie ma sportowej złości. Niewielu piłkarzy naprawdę się utożsamia z Białą Gwiazdą. A ci, którzy to robią, np. Bury, już sportowo nie są w stanie pomóc. Wniosek: Wisła Kraków musi przechodzić trzęsienia ziemi co sezon, jakby przez środek boiska przechodziła płyta tektoniczna. |
Cytat:
|
Cytat:
|
No a Stal cyk cztery punkty w dwóch meczach z Ojrzyńskim, którego bardzo sobie cenię. Ciekawe, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy, może to tylko jednorazowy wyskok, ale może się okazać, że ci którzy kręcili nosem na ludzi typu Ojrzyna z czasem pożałują że nie grają oni z nami tylko przeciw nam... Tanich zamordystów już prawie nie ma na rynku, pozostały nam już tylko szczęśliwe strzały i książęta z bajki... Stal i Podbeskidzie już tylko punkcik za Wisełką, a kalendarz wręcz wymarzony do rehabilitacji (!).
|
Kuvelijć po meczu z Wartą w ogóle nie powinien wyjść dzisiaj na boisko. A tu proszę nie dość, że wyszedł to jeszcze czytam, że wedlug AS-a zagrał przyzwoite zawody. Może ja nie jestem z wykształcenia trenerem ale nie wiem czy w kadrze mamy bardziej surowego technicznie piłkarza od niego... no może prócz Abramowicza.
|
Jesteśmy w tym samym punkcie co rok temu czyli w praktyce się cofnęliśmy. Cały zarząd do dymisji plus trio jeżeli myśli o prowadzeniu klubu niech zatrudni profesjonalistów.
|
Sportowo jestesmy i za rok pewnie tez bedziemy. Nic w tym nadzwyczajnego.
Najbardziej rozjebal mnie komentarz jakiegos lba na tt, cytuje: "Sezon nie do uratowania, maks 10-11 miejsce w tym sezonie":D |
Cytat:
Trzeba mieć honor, zachować minimum przyzwoitości, a nie myślec o kimś takim. |
Co takiego Ojrzyński zrobił, że go od chuji i bydlakow wyzywasz?
|
Cytat:
A co do ludzi honoru czyli moralności, naprawdę nie wiem czy jest jakaś reguła że byli i aktualni trenerzy/piłkarze/działacze Wisły są jakimś szczególnym wzorem? Probierz, Kapka, Kału Uche to takie przykłady pierwsze z brzegu. J.. się ich na funty, ale albo coś Wiśle dali od siebie jak wielokrotny król strzelców Zdzisław K., albo odeszli zrzekając się kasy (jak obecny trener icków, czego nie można powiedzieć o Smudzie czy świeżo zwolnionym wynalazku, a i pewno nie można byłoby powiedzieć o Nawałce znając jego miłość do pieniędzy ). |
Cytat:
Zatrudnienie Wdowczyka przy nim to byłby pikuś, jak dla mnie. Na szczęście nie ma tematu tego kogoś, więc tylko upominam, abyście nei zatracali resztki godności człowieczeństwa. Poza tym, to że gdzieś tam się sprawdzał nie oznacza, że w klubie z zasadami i honorem potrafiłby sobie poradzić. Cytat:
|
Cytat:
Szanujmy nasze legendy. Brożek akurat jest naszą legendą |
"że albo nie dobiegłby do 16stki lub zostały zablokowany/strzał w bramkarza"
Lucjusz zawarł w jednym zdania charakterystyke obydwu przypadków Ogryzku |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak Paweł był w szczycie formy , to walił przeważnie w bramkarza , dlatego znany był z tego że wykorzystuje co 3 setke , nie pamietasz juz ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja to pamiętam inaczej, no, chyba, że na starość zapomniałem, że przebiegał z piłką połowę boiska jak Maradonna. Może, po prostu miał mu kto te sytuacje wykreować? Dla porównania, Forbes wczoraj około 42 minuty pierwszą piłkę sensowną dostał ... |
Cytat:
Forbes nie jest tak szybki i nie ma takiego startu do piłki jaki miał młody Brożek. Za to jest silniejszy i mocniej stoi na nogach. Brożek miał łatwość (przynajmniej za Skorzy) na wychodzenie na wolną pozycję, gdzie dostawał piłkę. Nie, nie dryblował, ale był szybki i trudny do upilnowania. Tyle i aż tyle. |
No to sorki, źle zrozumiałem Twoje posty, tyle tu teraz emocji, że nie trudno o pomyłkę ;-)
W takim razie: pełna zgoda. I żeby nie było: absolutnie mam szacunek dla Pawła za to co nam dał przez te wszystkie lata. |
Akurat gry tyłem do bramki wielu mogłoby się od Brożka uczyć. Gdybym miał charakteryzować Pawła to wspomniane wyżej mobilność, przyspieszenie, gra bez piłki oraz gra tyłem do bramki, zastawka. Wykańczanie akcji gdzieś na szarym końcu :)
W podobnych sytuacjach Fatos tracił głowę, Forbes z zimną krwią wykorzystał, choć to przełożenie obrońcy i zejście na prawą nogę też mocno ryzykowne. |
Cytat:
Szanuję Brożka i to bardzo, nie chodziło mi o porównanie jego całej kariery do tego jednego zagrania.. Forbes nie jest takim ogórem za jakiego uważano go jak przychodził. Lepszy od Beciraja, ale dużo słabszy od Turgemana, co nie zmienia faktu, że przy średnim trenerze taki skład powinien coś więcej ugrać niż doły tabeli. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl